جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/08/05 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5404

انتقاد جديد سرمربي تيم ملي
گلايه هاي کي روش دوباره شروع شد


خبرنامه


خبـــرنامه


 انتقاد جديد سرمربي تيم ملي
 گلايه هاي کي روش دوباره شروع شد 

 
آفرينش- تيم ملي فوتبال ايران 25 آبان بايد با تيم ملي سوريه در کشور مالزي ديدار کند. ايران تاکنون با سه برد و يک تساوي با 10 امتياز در صدر جدول گروه خود در مرحله مقدماتي جام جهاني قرار گرفته و برتري مقابل تيم چغر سوريه مي تواند صدرنشيني ايران در پايان دور رفت را قوت ببخشد.

کارلوس کي روش اخيرا از فدراسيون فوتبال خواسته بود که در تاريخ 19 آبان يک بازي تدارکاتي براي تيم ملي تدارک ببيند. ابتدا قرار بود تيم ملي يک ديدار دوستانه با عراق داشته باشد اما کي روش خواستار برگزاري اين بازي در زمان و مکان مورد نظرش شده بود که عراقي ها خواستار تغييراتي در اين موارد شده بودند که در نهايت هيچ کدام از طرفين از خواسته خود کوتاه نيامدند تا اين ديدار تدارکاتي لغو شود.

با اين شرايط، کي روش بار ديگر قلم انتقاد آميزش را بدست گرفت و نامه اي بلند بالا نوشت تا ناراحتي و اعتراض خود را از شرايط تيم ملي و نحوه آماده سازي آن بيان کند. او که ترسي از انتقاد صريح و مستقيم از رئيس فدراسيون گرفته تا وزير ورزش، ندارد، اين بار آدرس هاي جديدي را به ليست افراد مورد اعتراض خود اضافه کرده است.

"زرنگ خياباني" عنوان جديدي است که کي روش او را مورد عتاب قرار داده و معلوم نيست منظور کي روش از اين عنوان جديد، چه فردي است.

سابقه نشان داده اين مربي پرتغالي طاقت کوچک ترين ناهماهنگي را ندارد و به برآورده نشدن جزئي ترين خواسته اش هم واکنش تندي نشان مي دهد.

حالا که در آستانه بازي با سوريه قرار داريم، او مسئولان فدراسيون را به اين متهم کرده که توانايي حمايت از تيم ملي را ندارند و فدراسيون فوتبال را در ترتيب دادن يک ديدار دوستانه ناتوان قلمداد کرده است.

در ادامه نامه سرگشاده کي روش را مي خوانيم:

کي‌روش: نمي توانيم يک بازي دوستانه داشته باشيم

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در پيامي بر لزوم حمايت بيشتر از اين تيم در رقابتهاي انتخابي جام جهاني تاکيد کرد.

کارلوس کي روش در پيامي نوشت: "به خاطر مي‌آوريد که هدفمان تبديل غيرممکن به ممکن بود؟ اين هدف اکنون دوباره دشوارتر شده است.

بار ديگر موفق نشديم. البته اين امر اتفاق جديدي خارج از زمين در دپارتمان سازمان‌دهي نيست: ما بار ديگر، دوباره و دوباره شکست مي‌خوريم.

ما توانايي اين را نداريم که از تيم ملي حمايت کنيم و يک اردوي خوب و حرفه‌اي خارج از کشور را هماهنگ کنيم؛ اردويي که امکانات حرفه‌اي، استاندارد و بين‌المللي داشته باشد.

ما توانايي اين را نداريم که از تيم ملي حمايت کرده و يک بازي دوستانه پيدا کنيم تا بتوانيم بازيکنان جوان خود را توسعه بخشيم و به آن‌ها تجربه بين‌المللي اعطا کنيم.

بايد بار ديگر عرض کنم که متأسفانه و طبق روال هميشه مسئوليت و تقصير اين اتفاقات با «هيچ‌کس» نخواهد بود.

تفکر زرنگ خياباني که به دنبال پيدا کردن بهانه‌جويي‌ها و همه‌ گونه توجيهات است، جايگزين ظرفيت و توانايي لازمه براي يافتن راه حلهاي مورد نياز شده است و هرگز فراموش نکنيد اين‌ها همان افرادي هستند که به دنبال مقصر معرفي کردن ديگرانند.

ولي واقعيت نمي‌تواند از ما پنهان بماند: مديريت خارج از زمين تيم ملي بار ديگر شکست خورد. در آخر اتفاقي که مي‌افتد اين است که ما تداوم و روند بسيار يکساني در عدم ارائه راه‌حل‌هاي مناسب براي حمايت کامل از تيم ملي داريم.

هيچ‌گاه ارزش مديريت خود را وقتي بهترين امکانات را در اختيار داريد، نسنجيد. تحسين و تقدير شما از يک مديريت فوق‌العاده تنها بايد زماني صورت گيرد که بتوانيم از همه چيز به نحو احسن بهره‌برداري کنيم.

بازيکنان ما استحقاق بهتر از اين‌ها را دارند. تيم ملي ما شايستگي بهتري دارد و هواداران استحقاق خيلي بيشتر از اين‌ها را دارند!

دوستان عزيزم! ما به بيشتر از اين‌ها نياز داريم. ما براي حضور در جام جهاني احتياج بيشتري داريم. ما نياز به تعهد حرفه‌اي و التزام کامل به هدف و مأموريتي داريم که همان تبديل کردن غيرممکن به ممکن است: براي اولين بار دومين صعود پياپي با تيم ملي به جام جهاني و دستيابي به روسيه 2018.


 خبرنامه  

 سيچلو: با اين رفتارها واليبال ايران نمي‌تواند جزو تيم‌هاي برتر جهان باشد

خوآن سيچلو، مربي تيم ملي واليبال درباره رفتار برخي از بازيکنان در هفته اول ليگ و ايجاد حواشي در اين رقابت ها، گفت‌: قطعا من اين رفتارها را تاييد نمي کنم و هيچ يک از ما دوست نداريم چنين رفتاري را ببينيم. اين موضوع براي مردمي که اين حواشي را در سالن يا از طريق رسانه ها مي بينند هم خيلي خوشايند نيست. بايد ياد بگيريم به قوانين احترام بگذاريم تا ليگ مان حرفه اي شود. در هفته اول ليگ ديديم بازيکني رفتارهاي نامناسب را شروع کرد، بلافاصله خودش امتياز را از دست داد، چرا که کنترلش را از دست داد و نتوانست عملکرد خوبي داشته باشد. نظمي که در زمان ولاسکو وجود داشت به اين دليل بود که به بازيکنان مي گفت روي نکاتي تمرکز کنند که به آن ها کمک مي کند بازيکنان بهتري باشند و از ايجاد حواشي جلوگيري مي کرد.

او در ادامه افزود: بعضي از بازيکنان در ليگ نشان دادند که بازيکنان خوبي هستند و به همين دليل ايران تيم ملي خوبي هم دارد. ما در آسيا تيم خيلي خوبي هستيم و قدرتمنديم. اما اينکه بگوييم جزو تيم هاي برتر جهان هستيم نه به آن مرحله نرسيده‌ايم. با اين مدل رفتاري که برخي بازيکنان دارند نمي توان تيم هاي برتر جهان را شکست داد.

خداداد عزيزي مديرفني سياه جامگان شد

باشگاه سياه جامگان مشهد که اين روزها حال و روز خوشي ندارد، پس از استعفاي فرهاد کاظمي از هدايت اين تيم و امتناع بازيکنان از حضور در تمرينات با توجه به مشکلات مالي بسيار، خداداد عزيزي را به عنوان مديرفني اين باشگاه برگزيد.

عزيزي احتمالا در بازي پيش روي اين تيم در ليگ برتر روي نيمکت سياه جامگان مي‌نشيند و پس از آن در ادامه ليگ برتر براي انتخاب سرمربي جديد باشگاه به مشهدي‌ها کمک مي‌کند. البته مالک اين تيم هفته گذشته گفته بود که به دليل مشکلات مالي امتياز تيم را به فروش مي‌گذارد اما هنوز براي اين تيم مشتري پيدا نشده و در صورت تداوم اين وضعيت از ادامه حضور در ليگ برتر کناره‌گيري خواهد کرد.

تحريم تمرينات از سوي شاگردان علي دايي

بازيکنان تيم نفت تهران در حضور سرپرست اين باشگاه تمرين را تحريم کردند.

حسين شهرياري سرپرست باشگاه نفت تهران ديروز در محل تمرين تيمش حاضر شد تا در صحبت‌هايش با بازيکنان، آنها را متقاعد کند تا تمرينات خود را براي بازي با سياه‌جامگان پيگيري کنند اما حرف‌هاي او بي‌ثمر بود.

بازيکنان نفت تا اينجاي فصل 20 درصد از پول‌شان را گرفته‌اند و قرار بود 20 درصد ديگر هم در تاريخ 20 مهر دريافتي داشته باشند اما اسپانسر باشگاه نفت تا زماني که اسناد و مدارک اين باشگاه را از وزارت نفت دريافت نکند قصد پرداخت پول به بازيکنان و مربيان اين تيم ندارد.

شهرياري در همين ارتباط با بازيکنان نفت صحبت کرد اما شاگردان علي دايي تاکيد داشتند تا زماني که تکليف‌شان مشخص نشود در تمرينات شرکت نخواهند کرد.

محکوميت باشگاه پيکان به پرداخت 470 ميليون تومان به ميرزاجانپور و قائمي

جلسه کميته انضباطي فدراسيون واليبال 26 مهرماه براي رسيدگي به درخواست مجتبي ميرزاجانپور مبني بر دريافت الباقي مطالبات قراردادش بابت ليگ برتر واليبال سال 1394 از باشگاه پيکان تشکيل شد و تيم پيکان به به پرداخت 235 ميليون تومان به ميرزاجانپور محکوم شد. براساس راي کميته انضباطي، ديگر درخواست ميرزاجانپور مبني بر پرداخت پاداش تيم پيکان به او رد شد.

بر اساس لايجه دفاعي اين بازيکن، مجتبي ميرزاجانپور مبلغي بابت اصل قرارداد و بابت 10 درصد سهم فدراسيون و بابت پاداش راهيابي به فينال طبق تبصره 2 ماده 3 قرارداد، از پيکان طلبکار است. اين کميته هم چنين درباره پرونده مشابه قائمي با تيم پيکان نيز راي مشابهي صادر کرد. تيم پيکان بايد مبلغ 235 ميليون به فرهاد قائمي پرداخت کند اما پاداشي به اين بازيکن تعلق نمي‌گيرد.

بهترين‌هاي لاليگا معرفي شدند

گريزمان بهترين بازيکن ليگ اسپانيا

مراسم انتخاب بهترين‌هاي فوتبال اسپانيا با معرفي بهترين‌ها در بخش‌هاي مختلف به پايان رسيد و اتلتيکومادريد با چهار برنده بيشترين سهم را در بين برنده‌هاي اين مراسم داشت.

بهترين‌هاي فوتبال اسپانيا در بخش‌هاي مختلف به شرح زير است:

بهترين دروازه‌بان: يان اوبلاک (اتلتيکومادريد)- بهترين مدافع: ديگو گودين (اتلتيکومادريد)- بهترين هافبک: لوکا مودريچ (رئال‌ مادريد)- بهترين مهاجم: ليونل مسي (بارسلونا)- بهترين بازيکن خارجي: لوئيس سوارس (بارسلونا)- بهترين بازيکن جوان:

مارکو آسنسيو (اسپانيول – رئال‌ مادريد)- بهترين سرمربي: ديگو سيمئونه (اتلتيکومادريد)- بهترين بازيکن از نظر هواداران: آنتوان گريزمان (اتلتيکومادريد)- بهترين بازيکن: آنتوان گريزمان (اتلتيکومادريد)

رائول متهم به فرار مالياتي شد

رائول گونزالس که اسطوره رئال مادريد به شمار مي‌رود به پرداخت نکردن 9 ميليون يورو ماليات خود متتهم شده است.

او در سال‌هاي گذشته سرمايه‌گذاري‌هاي گسترده‌اي انجام داده که ماليات آن را پرداخت نکرده است. به همين خاطر مسئولان قضايي اسپانيا رائول را تهديد کردند در صورتي که ماليات خود را پرداخت نکند، اموال و دارايي او را مصادره خواهند کرد.

رائول 16 سال در رئال‌ مادريد بازي کرد و توانست 6 قهرماني در اسپانيا، سه قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا و چهار قهرماني در کوپا دل ري را تجربه کند که مهم‌ترين افتخارات فوتبالي او محسوب مي‌شود. بعد از اتفاقاتي که براي ليونل مسي رخ داد، اکنون بايد ببينيم که چه سرنوشتي در انتظار يکي از بهترين مهاجمان تاريخ فوتبال اسپانيا خواهد بود.


 خبـــرنامه 

 ضرب الاجل فيفا به سردار آزمون

پرونده درگيري سردار آزمون، مهاجم ملي‌پوش کشورمان با باشگاه سابقش روبين کازان که موقتا بسته شده بود بار ديگر باز شد.

سايت ورزش روسيه در جديدترين خبر نوشت: فدراسيون جهاني فوتبال در حال بررسي اسناد و مدارک موجود دو باشگاه روستوف و روبين کازان درباره انتقال سردار آزمون، مهاجم ايراني است. فيفا در اين راستا از آزمون درخواست کرده است تا فورا اسنادک و مدارک قراردادش را بفرستد تا مورد بررسي قرار دهد. فدراسيون جهاني فوتبال تا تاريخ 4 نوامبر( 14 آبان) به آزمون مهلت داده است تا مدارک و اسنادش را تحويل دهد.

باشگاه روبين کازان پيش از اين عليه آزمون شکايت کرده بود زيرا مدعي بود که مهاجم ملي‌پوش کشورمان قراردادش را با اين باشگاه نقض کرده است و به روستوف رفته است. پيش از اين دادگاه بين‌الملل ورزش(CAS) موقتا راي را به نفع آزمون داده بود تا بتواند در ليگ قهرمانان اروپا براي روستوف بازي کند.

وحيد اميري:

پرسپوليس چاره‌اي جز قهرماني ندارد

وحيد اميري بازيکن ملي پوش پرسپوليس گفت: ما يک بازي سخت را در اهواز انجام داديم و واقعا جو بسيار سنگيني در ورزشگاه حاکم بود اما به نظرم همين که توانستيم صدرنشيني‌مان را تداوم بخشيده و فاصله خود را با تيم‌هاي پايين‌تر حفظ کنيم براي ما خوب است. هر بازيکن پرسپوليس که مي‌رفت کرنر بزند يا اوت بيندازد تماشاگران حريف سنگ‌بارانش مي‌کردند. به نظرم بايد اين افراد شناسايي شوند و از ورود آنها به داخل استاديوم جلوگيري گردد.

او در مورد احتمال قهرماني پرسپوليس نيز گفت: ما بازيکنان هر باري که مي‌خواهيم وارد زمين شويم مي‌دانيم که يک فينال پيش رو داريم. از طرفي خوشبختانه هواداران پرشوري داريم و با حمايت آنها چاره‌اي جز فکر کردن به قهرماني نداريم. از طرفي با توجه به عملکرد پرسپوليس در فصل گذشته هواداران از ما انتظار قهرماني دارند و بايد قهرمان شويم.

او در مورد حضور مارچلو ليپي در تيم ملي چين نيز گفت: در اينکه ليپي از بزرگ‌ترين مربيان دنياست و هر بازيکني دوست دارد مقابل او فوتبال بازي کند شکي نيست اما ما با تيم ملي چين بازي داريم نه مارچلو ليپي. ما بايد در خانه و مقابل هواداران خود بازي کنيم و فقط به سه امتياز بينديشيم.

عيادت رسول خادم از کشتي گير نوجوان تيم ملي

رسول خادم رئيس فدراسيون کشتي ديروز با حضور در بيمارستان امام خميني(ره) از عضو تيم کشتي آزاد نوجوانان ايران که مدتي است به دليل بيماري بستري است، عيادت کرد.

رئيس فدراسيون کشتي پس از عيادت و ديدار با آرميده و اعضاي خانواده او با پزشکان معالج نيز به گفتگو پرداخت و بار ديگر از آنان خواست تا در روند بهبودي اين ورزشکار نوجوان از هيچ تلاش و کوششي دريغ نشود.

خادم تاکيد کرد از طرف خانواده بزرگ کشتي ايران تا زمان بازگشت اين قهرمان نوجوان به تشک کشتي با تمام توان در کنار وي و خانواده او خواهد بود.

رئيس فدراسيون کشتي علاوه بر عيادت از ابوالفضل آرميده به ديدار فرزند بهزاد غلامپور دروازه‌بان اسبق تيم ملي فوتبال ايران که مدتي است در همين بيمارستان بستري است نيز رفت.

هادي ساعي:

بعضي از روسا، فدراسيون‌ را رها نمي‌کنند

هادي ساعي پرافتخارترين ورزشکار المپيکي ايران و عضو شوراي شهر درخصوص وزير پيشنهادي روحاني اظهار کرد: پيش از اين ما در شوراي شهر با سلطاني‌فر همکار بوده‌ايم و او را به لحاظ مديريتي کاملا مي‌شناسم. وي آدم باهوش، توانمند و مديري لايقي است. تاکنون کارنامه مديريتي خوبي از خود به جاي گذاشته و آدم خوش‌فکري است.

وي ادامه داد: اميدوارم سلطاني‌فر بتواند فکر جديدي را به ورزش ايران بياورد و تغييرات زيادي را در ورزش ايجاد کند، زيرا اين تغييرات لازم است. همچنين اميدوارم که او از مجلس راي اعتماد بگيرد.

ساعي درخصوص چالش‌هاي ورزش کشور نيز گفت: چالش‌هاي ورزش کشور هم‌اکنون مديراني هستند که ورزش را کنار نمي‌گذارند. بعضي از روسا چند سال است که فدراسيون‌ها را رها نمي‌کنند. بالاخره نمي‌دانيم چند سال مي‌خواهند رييس بمانند؟ بايد تغييرات اساسي در ورزش کشور ايجاد شود.

آغاز رقابت کاراته کاهاي ايراني در مسابقات جهاني

کاراته‌کاهاي ايراني از امروز در مسابقات جهاني اتريش به روي تاتامي مي‌روند.

بيست و سومين دوره رقابت هاي جهاني کاراته از امروز در شهر لينز اتريش آغاز مي شود و تا 9 آبان ماه ادامه خواهد داشت. امروز در اين رقابتها و در بخش کوميته مردان سجاد گنج زاده، ذبيح الله پورشيب و علي اصغر آسيا بري و در بخش کوميته زنان نيز حميده عباسعلي و سميرا ملکي پور براي کشورمان به روي تاتامي مي روند.

در بخش کاتاي انفرادي مردان نيز فريد حقيقي و در کاتاي انفرادي زنان نيز مهسا افسانه نمايندگان ايران هستند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته