جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/08/10 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5408

يکي از ضعيف ترين تيمهاي جهان، حريف تيم ملي شد
بازي دست گرمي با قبايل گينه پاپوا قبل از نبرد با سوريه

مايلي‌کهن و قلعه‌نويي به هم رسيدند
استقلال به دنبال انتقام از مس کرمان در جام حذفي


خبرنامه


خبـــرنامه


 يکي از ضعيف ترين تيمهاي جهان، حريف تيم ملي شد
 بازي دست گرمي با قبايل گينه پاپوا قبل از نبرد با سوريه 

 آفرينش- تيم ملي فوتبال ايران که براي انجام يک بازي تدارکاتي در به در دنبال حريف مي گشت، پس از اين که از بازي با عراق و تايلند نااميد شد، در نهايت گينه پاپوا را به عنوان حريف تدارکاتي در تاريخ 21 آبان انتخاب کرد که اين مسابقه به ميزباني مالزي برگزار خواهد شد.

در واقع کارلوس کي روش هر طور که شده قبل از بازي سوريه يک حريف تدارکاتي پيدا کرد تا ايران قبل از مسابقه اش در انتخابي جام جهاني به هر قيمتي که شده محک بخورد حتي اگر آن تيم گينه پاپوا يعني تيم 159 رنکينگ فيفا باشد.

مصدومان روي دست کي روش

اما کي روش در حالي به ديدار اين تيم مي رود که بايد ترکيب تيم ملي را بخاطر داشتن چند مصدوم تغيير دهد. پس از اينکه مصدوميت بلند مدت پژمان منتظري گريبان تيم ملي را گرفت، بزرگترين شوک به تيم ملي مصدوميت بيرانوند دروازه بان شماره يک تيم ملي بود که چند هفته اي نمي تواند پرسپوليس را همراهي کند و احتمال دارد بازي با سوريه را هم از دست بدهد.

اما وحيد اميري ديگر بازيکن پرسپوليس نيز به شمار مصدومان تيم ملي اضافه شده و شايد او هم به بازي با سوريه نرسد.

چرا گينه پاپوا؟

البته مشخص نيست چرا کارلوس کي روش نسبت به انتخاب تيم گينه پاپوا چراغ سبز نشان داده است. شايد او اين تصميم را گرفته تا بگويد فدراسيون فوتبال در انتخاب حريف تدارکاتي براي تيم ملي ناتوان است و ايران در شرايط نامناسب آماده سازي راهي ديدارهاي انتخابي جام جهاني مي شود.

مجادله با عابديني همچنان پابرجا

اما در هفته گذشته مجادله سرمربي تيم ملي با امير عابديني مدير بازاريابي فدراسيون سر و صداي زيادي به پا کرد و کي روش در اقدامي عجيب يک روز به فدراسيون رفت و تا يک بامداد هم در آنجا ماند تا امير عابديني حرفش را که گفته بود "تکليف کي روش بعد از بازي با سوريه مشخص مي شود" را اثبات کند.

کي روش در واقع تا يک بامداد در فدراسيون ماند و تاکيد داشت که همين الان بايد تکليفش روشن شود و اگر فدراسيون قصد برخورد با او را دارد بايد همين حالا آن را اعلام کند. البته اين موضوعات با عقب نشيني عابديني و حمايت هميشگي تاج رئيس فدراسيون از سرمربي تيم ملي همراه بود.

پس از اين جريانات فهرست تيم ملي بر خلاف گذشته با گذشت چند روز هنوز اعلام نشده و شايد سرمربي تيم ملي در حال لج بازي کردن با فدراسيون بخاطر اظهارات يکي از مسئولانش است. اين در حالي است که فهرست تيم ملي همواره پس از پايان رقابتهاي ليگ بلافاصله اعلام مي شد.

حريف تدارکاتي ايران را بهتر بشناسيد

پاپواي گينه نو يا همان گينه پاپوا کشوري واقع در اقيانوس آرام و قاره اقيانوسيه، شمال استراليا و شرق اندونزي است که پورت مورسبي پايتخت آن است. پاپوا جمعيتي بالغ بر شش ميليون نفر دارد و کشوري فقير و کاملا روستايي است که تنها 18 درصد از مردم آن شهرنشين هستند و بسياري از نقاط آن را جنگل‌هاي دست نخورده و زيستگاه‌هاي قبايل ابتدايي دور از تماس با تمدن امروزي تشکيل مي‌دهد.

از نکات جالب توجه دباره پاپوا ، تعدد زبان‌هاي رايج در اين کشور است که با حدود 841 زبان گوناگون بيشترين تعداد زبان را در ميان کشورهاي جهان دارد.

حدود چهار هزار نفر از ساکنين اين کشور مسلمان و 96 درصد از مردم مسيحي هستند.

پاپوا گينه نو در برگيرنده شرق جزيره گينه نو و حدود 600 جزيره ديگر است. اين کشور يکي از کشورهاي قاره اقيانوسيه به شمار مي‌رود و پس از استراليا بزرگ‌ترين و پرجمعيت‌ترين کشور اين قاره است.

تيم ملي فوتبال پاپوا گينه نو از سال 1996 به عضويت فدراسيون جهاني فوتبال در آمده و در حال حاضر رده 159 فيفا را دارد.

اين تيم در هشت بازي گذشته خود هيچ شکستي را در طول زمان‌هاي قانوني بازي متحمل نشده است.

آخرين بازي اين تيم مقابل مالزي برگزار شده که آنها توانستند در ديداري دوستانه با دو گل اين تيم را شکست دهند. پيش از اين نيز به مصاف نيوزيلند رفتند که پس از تساوي بدون گل در وقت‌هاي قانوني در ضربات پنالتي مقابل اين تيم شکست خوردند.

پاپوا گينه نو نيز همانند ايران خود را براي مرحله انتخابي جام جهاني 2018 روسيه آماده مي‌کند.

در ترکيب تيم ملي اين کشور هيچ بازيکن برجسته‌اي وجود ندارد و تنها چند بازيکن در تيم‌هاي نه چندان مطرح آمريکا، جزاير سليمان و نيوزيلند به ميدان مي‌روند و ساير بازيکنانشان در اين کشور شاغل هستند. هدايت اين تيم را فلمينگ بر عهده دارد.

از نکات جالب توجه درباره سرمربي اين تيم اين است که اين مربي پيش از به عنوان دستيار و کمک مربي در مس کرمان حضور داشته است که به سال‌هاي 2010 تا 2012 باز مي‌گردد.

بهترين پيروزي پاپوا گينه نو مقابل ساموا بوده که با نتيجه 20 بر صفر اين تيم را شکست دادند و بدترين شکست‌شان هم مقابل استراليا رقم خورده که با نتيجه 11 بر 2 مغلوب اين تيم شدند.


 مايلي‌کهن و قلعه‌نويي به هم رسيدند
 استقلال به دنبال انتقام از مس کرمان در جام حذفي 

 
مرحله يک شانزدهم نهايي جام حذفي فوتبال امروز با برگزاري 6 بازي پيگيري خواهد شد.

در اين مرحله از رقابت‌ها از بين 16 بازي تنها يک بازي برگزار شده که در آن شهرداري تبريز با يک گل از شهرداري فومن شکست خورده است. امروز در نخستين بازي، ماشين‌سازي تبريز ميزبان خونه به خونه بابل خواهد بود. اين بازي از ساعت 14 آغاز مي‌شود و تيم قعرنشين ليگ برتر به مصاف صدرنشين ليگ دسته يک بايد برود. اين در حالي است که تبريزي‌ها به دليل در اختيار نداشتن تعداد زيادي از بازيکنان‌شان به دليل مصدوميت و همچنين به دليل نداشتن ورزشگاه مناسب، درخواست تعليق بازي را به سازمان ليگ داده‌اند.

همچنين ملوان بندرانزلي با محمد مايلي کهن ميزبان شاگردان امير قلعه‌نويي در تراکتورسازي است. اين بازي از ساعت 14 در ورزشگاه تختي انزلي آغاز مي‌شود و دو تيم مدعي براي رسيدن به مرحله يک هشتم نهايي بايد رودرروي يکديگر قرار بگيرند. تيم قشقايي شيراز نيز که با عبور از پرسپوليس و خلق شگفتي به اين مرحله رسيده، بايد به مصاف همشهري خود يعني آينده‌سازان برق جديد شيراز برود. اين ديدار که بين دو تيم دسته دويي برگزار مي‌شود از ساعت 14 آغاز خواهد شد. علي دوران سرمربي تيم قشقايي شيراز که مربي بدنساز تيم ملي فوتسال ايران نيز است، در بازي قبلي تيمش مقابل پرسپوليس به دليل حضور در کلمبيا روي نيمکت تيمش ننشست و فردا اولين حضورش در جام حذفي را تجربه مي‌کند.

همچنين استقلال تهران که اين روزها توانسته در ليگ برتر خودش را بالا بکشد، بعد از پيروزي مقابل ملوان نوين، بايد در مرحله يک شانزدهم نهايي جام حذفي از ساعت 16:35 در ورزشگاه آزادي به مصاف مس کرمان برود. شاگردان منصوريان به خوبي مي‌دانند که در مسير کوتاه جام حذفي شانس بالايي براي رسيدن به ليگ قهرمانان آسيا دارند و با تمام قوا براي پيروزي بر رقيب کرماني خود وارد زمين مي‌شوند. استقلال که دو فصل پيش در مرحله نيمه نهايي در ورزشگاه آزادي مقابل مس کرمان حذف شد مي‌خواهد از تيم منصور ابراهيم‌زاده انتقام بگيرد.

سايپا هم که اين روزها حال و روز خوشي در ليگ برتر ندارد، از ساعت 15 به مصاف بادران تهران مي‌رود.

برنامه کامل مرحله يک شانزدهم نهايي جام حذفي به شرح زير است:

دوشنبه 10 آبان

سايپا – بادران تهران، ساعت 15

استقلال – مس کرمان، ساعت 16:35

ماشين‌سازي تبريز – خونه به خونه بابل،
ساعت 14

نفت اميديه – شهرداري ماهشهر، ساعت 14:30

قشقايي شيراز – آينده‌سازان برق جديد شيراز، ساعت 14

ملوان بندرانزلي – تراکتورسازي تبريز، ساعت 14

چهارشنبه 12 آبان

پيکان – آلومينيوم اراک، ساعت 15:30

پنجشنبه 13 آبان

نساجي مازندران – نفت تهران، ساعت 13

صباي قم – شهرداري گروس بيجار، ساعت 14

اکسين البرز – ذوب آهن اصفهان، ساعت 15:30

فولاد يزد – فولاد خوزستان، ساعت 14

جمعه 14 آبان

نفت و گاز گچساران – راه آهن تهران، ساعت 14

گسترش فولاد تبريز – مس رفنسجان، ساعت 14

سپاهان اصفهان – پارس جنوبي، ساعت 15

نفت مسجد سليمان – پديده مشهد، ساعت 15


 خبرنامه  

 سلطاني‌فر: مدير توسعه‌ هستم نه حفظ وضع‌ موجود

مسعود سلطاني‌فر، وزير پيشنهادي وزارت ورزش و جوانان، اظهار کرد: دو سالي که در سازمان تربيت ‌بدني بودم شرايطي فراهم شد تا با قهرمانان و مربيان در تماس بودم و زماني هم که در استانداري بودم مجموعه بدنه ورزش با من در تماس بود. وي گفت‌: يکي، دو بار در زمان انتخابات کميته ملي المپيک دوستان مرا نامزد کردند تا مسئوليت کميته ملي المپيک را بگيرم، ولي شرايط برايم فراهم نشد. همچنين يکي دو بار به صورت جدي براي رياست فدراسيون فوتبال مطرح شدم، اما اعتقاد داشتم که رييس فدراسيون فوتبال بايد به صورت تمام وقت حضور داشته باشد و من با حفظ سمت استانداري نمي توانستم در اين فدراسيون حضور داشته باشم، چون حجم کار در آنجا زياد بود.

وي در ادامه صحبت‌هاي خود در پاسخ به اين پرسش که فرض کنيد راي اعتماد را از مجلس شوراي اسلامي گرفتيد، اگر روز اول به وزارت ورزش و جوانان برويد چه کاري انجام مي دهيد و چه برنامه‌اي خواهيد داشت، عنوان کرد : آن زمان که در سازمان ميراث فرهنگي بودم هم به مسائل بلند مدت و هم به مسائل روزمره توجه داشتم. من مدير توسعه هستم نه حفظ وضع موجود. از معاونان و روساي فدراسيون‌ها نيز مي‌خواهم که مدير تحول و توسعه باشند. بايد بلافاصله کار را شروع کرد.

حدادي دي ماه تمريناتش را آغاز مي‌کند

پرتابگر ديسک ايران بعد از جراحي از دي تمريناتش را آغاز مي کند.

احسان حدادي پرتابگر ديسک ايران که بعد از ناکامي در المپيک 2016 ريو زانوي خود را در آلمان جراحي کرد تا دو ماه آينده تمريناتش را آغاز مي کند.

از مصدوميت اين پرتابگر به عنوان مهم ترين عامل ناکامي اش در المپيک صحبت مي شود.

حدادي از دي ماه تمريناتش را براي رقابت هاي قهرماني آسيا و بازي هاي آسيايي آغاز مي کند.

پس از کسب مدال طلاي کاراته جهان

مهدي زاده: انتقام مسابقات آلمان را گرفتم

امير مهدي زاده پس از رسيدن به مدال طلاي کاراته جهان با بيان اين که مسابقه فينال بسيار رقابت سختي بود، ادامه‌ داد: پس از شکست حريفاني از کرواسي، کره جنوبي و ايتاليا که سخت‌ترين حريفم بود ، حريفي از اردن را شکست دادم و سپس با شکست فرانسه راهي فينال شدم. مسابقه فينال براي من حکم انتقام را داشت، چرا که در رقابت‌هاي جهاني آلمان از اين حريف شکست خوردم و مدال برنز را کسب کردم و او مانع رسيدن من به فينال شد، اما در رقابت‌هاي اتريش هم شکست آلمان را جبران کردم و هم انتقام خود را از او گرفتم.

مهدي زاده در ادامه يادي از همسر باردار خود کرد و گفت‌: همسرم هفت ماه است که باردار است و در اين هفت ماه دوري من را تحمل کرده و با اين شرايط کنار آمده است و من بي نهايت از او سپاسگزارم و يقينا او در موفقيت من سهيم است و من با بوسيدن حلقه ازدواجم به نوعي از او قدرداني کردم.

محمدي 90 دقيقه بازي کرد، ترک‌ گروزني برد

در هفته دوازدهم ليگ يک روسيه ترک گروزني به مصاف اورال رفت و توانست ميزبانش را چها بر يک شکست بدهد. ابتدا چانوتريا دروازه ترک گروزني را از روي نقطه پنالتي باز کرد اما در ادامه، گروزني چهار گل به ثمر رساند.

ميلاد محمدي در ترکيب اصلي حضور داشت و 90 دقيقه بازي کرد. حضور محمدي در اين بازي پاياني بود بر شايعاتي مبني بر حضور نداشتنش در ديدار برابر سوريه در مقدماتي جام جهاني 2018 روسيه.

ترک گروزني با کسب اين پيروزي با 21 امتياز در جايگاه چهارم قرار گرفت.

مقايسه عملکرد بنزما و موراتا در رئال مادريد

آلوارو موراتا توانست در ديدار برابر آلاوس گلزني کند. اين مهاجم اسپانيايي دوباره به عنوان بازيکن ذخيره به ميدان آمد اما باز هم گلزني کرد. در مقابل کريم بنزما که با موراتا تعويض شد، نتوانست گلي به ثمر برساند. با وجود اين که مهاجم اسپانيايي دقايق کمتري در ميدان حضور دارد اما روند گلزني‌اش ادامه‌ دارد و اکنون به همراه کريستيانو رونالدو، برترين گلزن تيمش با هفت گل محسوب مي‌شود. او سه پاس گل نيز داده است.

با وجود اين که بنزما ابتداي فصل را به خاطر آسيب‌ديدگي‌ از دست داد اما مدت زمان بيشتري از موراتا بازي کرده است. مهاجم فرانسوي در اين فصل در يازده بازي، 705 ‌دقيقه بازي کرده و تنها چهار گل به ثمر رسانده است. با اين حال موراتا در 15 بازي فصل حضور داشته اما 699 ‌دقيقه فرصت بازي پيدا کرده است. از زماني که بنزما به ميادين بازگشت (هفته‌ سوم لاليگا)، موراتا تنها در ديدار برابر لاس پالاماس و کولتورال لئونسا در ترکيب اصلي جاي داشت.

با اين حال مهاجم اسپانيايي از هر فرصتي که زين الدين زيدان به او مي‌دهد، استفاده مي‌کند. او بازيکني است که بيشترين گل را به عنوان يک بازيکن ذخيره در لاليگا به ثمر رسانده است. چهار گل از هفت گلش زماني بود که در ترکيب اصلي قرار نداشت.


 خبـــرنامه 

 منصوريان:

بيرانوند نظرش را گفته، زياد عجيب نيست

سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران در واکنش به اظهارات بيرانوند گفت: بازيکنان بعضي اوقات درباره مربيان قبلي خود صحبت مي‌کنند. او نظر خودش را گفته و مسئله خاصي نيست.

عليرضا منصوريان در نشست خبري پيش از ديدار تيمش برابر مس کرمان در چارچوب جام حذفي گفت: من به خاطر اينکه تيم هاي ليگ يک و دو در اين جام هستند، کار را سخت مي دانم. فاصله دو بازي‌مان 4 روز بيشتر نبوده است.

سرمربي استقلال اضافه کرد: ما ساختارمان را داريم تغيير مي‌دهيم تا ان شاءالله اگر بتوانيم پلي آف آسيا را رد کنيم، فاصله بازي ها چهار روز چهار روز مي شود. ما بايد از الان به فکر آن روز باشيم تا اگر بازيکني نبود، مشکلي برايمان پيش نيايد.

او درباره اظهارات بيرانوند گفت: زياد عجيب نيست اين حرف ها و گاها بازيکنان درباره مربيان قبلي خود صحبت مي کنند. او نظر خودش را گفته و مسئله خاصي نيست.

او درباره برخورد احتمالي کميته انضباطي با اتفاقات اهواز گفت: ما هيچ اميدي به کميته انضباطي نداريم.

تيم کوميته مردان ايران قهرمان جهان شد

در ادامه رقابت‌هاي جهاني کاراته، تيم کوميته مردان ايران در ديدار فينال مقابل تيم ژاپن صف آرايي کرد و با شکست ژاپن براي دومين بار طلاي کوميته تيمي را کسب کرد.

مهدي خدابخش در بازي نخست براي ايران به روي تاتامي رفت و با نتيجه يک بر صفر پيروز شد، در بازي دوم علي فداکار هفت بر يک شکست خورد، گنج زاده سومين کاراته کاي ايران بود که با نتيجه شش بر چهار بازي را واگذار کرد، بهمن عسگري در بازي چهارم با نتيجه هشت بر صفر پيروز شد و نتيجه تيمي را دو بر دو به تساوي کشاند و ذبيح اله پور شيب در بازي آخر 5 بر 4 پيروز شد تا تيم ايران در مجموع با نتيجه 3 بر 2 ژاپن را شکست دهد.

تيم کوميته مردان روز جمعه با شکست تيم‌هاي سوئيس، آذربايجان و هلند راهي نيمه نهايي شده و در نيمه نهايي با شکست تيم فرانسه، قهرمان اروپا به فينال راه يافته بود. مردان کوميته کاي ايران در سال 2014 در رقابت هاي جهاني آلمان براي نخستين بار قهرمان جهان شده بودند و اين بار نيز از عنوان خود دفاع کردند.

مفقود شدن دو کوهنورد لهستاني در ارتفاعات دماوند

رئيس جمعيت هلال احمر آمل از تلاش نجاتگران و تيم امداد ونجات کوهستان اين جمعيت براي يافتن دو کوهنورد لهستاني مفقود شده در ارتفاعات دماوند خبر داد.

جمشيد نيکزاد افزود: دو کوهنورد لهستاني شامل يک مرد و يک زن صبح روز جمعه وارد منطقه کوهستاني شده و به سمت بارگاه 3 حرکت کردند. دو کوهنورد عصر روز جمعه در بارگاه 3 مستقر و پس از استراحت شبانه حوالي 5 صبح روز شنبه جهت صعود به سمت قله حرکت کردند.

رئيس جمعيت هلال احمر شهرستان آمل با اشاره به اين‌که قاعدتا صعود به قله و بازگشت از مسير فوق مي‌بايد تا 4 عصر همان روز صورت مي‌گرفته است، بيان کرد: ساعت 19 روز شنبه طي تماس تلفني از سوي فدراسيون پلور خبر مفقودي دو کوهنورد لهستاني مبني بر عدم مراجعت کوهنوردان به بارگاه سوم پس از صعود به قله از ضلع جنوبي و احتمال وقوع حادثه به اين جمعيت اعلام شد. با توجه به شرايط نامناسب جوي و ريزش برف در ارتفاع 3000 متري به بالا، صبح يکشنبه تيم امداد ونجات کوهستان شهرستان آمل به منطقه اعزام شده و جستجو جهت يافتن کوهنوردان آغاز شده است که متاسفانه تاکنون که 9 ساعت از جستجو مي‌گذرد هنوز هيچ‌گونه اطلاعاتي در خصوص وضعيت کوهنوردان لهستاني حاصل نشده است.

قرارداد گرت بيل با رئال مادريد تمديد شد

رئال مادريد و گرت بيل براي تمديد قرارداد به توافق رسيدند و مهاجم ولزي تا سال 2022 در اين تيم خواهد ماند.

بيل امروز در نشست مطبوعاتي حاضر مي‌شود و در اين باره صحبت مي‌کند.

پيش از اين توني کروس، لوکا مودريچ و لوکاس واسکس نيز قراردادشان را با مادريد تمديد کرده بودند.

شکست روستوف با حضور آزمون و عزت اللهي

در هفته دوازدهم ليگ يک روسيه روستوف برابر آمکار قرار گرفت و ميزبان با يک گل روستوف را شکست داد.

تک گل بازي توسط کاستيوکوف در دقيقه 44 به ثمر رسيد.

سعيد عزت اللهي و سردار آزمون در ترکيب اصلي حضور داشتند. عزت اللهي 90 دقيقه بازي کرد اما آزمون در دقيقه 62 تعويض شد.

روستوف با 17 امتياز در جايگاه هفتم قرار دارد.

پيروزي خفيف بارسلونا برابر گرانادا

در آخرين بازي از هفته دهم لاليگا، بارسلونا با يک گل گرانادا را شکست داد و به رتبه دوم جدول صعود کرد.

نيمه نخست بدون گل به پايان رسيد. در دقايق ابتدايي نيمه دوم رافينيا تک گل بازي را به ثمر رساند. آبي‌اناري‌ها با اين پيروزي 22 امتيازي شدند و بالاتر از اتلتيکومادريد قرار گرفتند. در جدول لاليگا رئال مادريد با 24 امتياز صدرنشين است و تيم‌هاي اتلتيکومادريد و سويا با 21 امتياز بعد از بارسلونا در رتبه‌هاي سوم و چهام قرار دارند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته