جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/08/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5410

رئيس سازمان آتش‌نشاني شهر رباط کريم خبر داد؛
مشارکت 7 ايستگاه آتش‌نشاني در اطفاي حريق انبار رنگ رباط کريم

شهردار آبسرد:
تأثير برگزاري مانور در افزايش توانمندي‌ دستگاه‌هاي امدادي و خدماتي

پس از 12 سال پيگيري قضايي؛
آزادسازي 13 هکتار از زمين‎هاي تصرف شده حريم و بستر رودخانه کارون


برگزاري کارگاه "آشنايي با نظام سلامت در اسلام" در زنجان


در استان


خبــر


 رئيس سازمان آتش‌نشاني شهر رباط کريم خبر داد؛
 مشارکت 7 ايستگاه آتش‌نشاني در اطفاي حريق انبار رنگ رباط کريم 

 رباط کريم - ذبيح اله اصغري

رئيس سازمان آتش‌نشاني شهر رباط کريم از مشارکت 7 ايستگاه آتش‌نشاني براي اطفاي حريق انبار رنگ واقع در انجم‎آباد خبر داد.سيدرضا موسوي در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: پس از اعلام حريق از سوي ساکنان محل انبار رنگ، بلافاصله ماموران آتش‎نشاني الارد و رباط کريم در محل حضور يافتند و به دليل وجود حجم زيادي از مواد قابل اشتعال بلافاصله از ايستگاههاي آتش‎نشاني همجوار کمک خواسته شد.وي ادامه داد: ايستگاههاي آدران، وحيديه، صباشهر، شهريار، نسيم‎شهر و دهياري انجم‎آباد به محل حادثه فرا خوانده شدند که نيروهاي عملياتي اين ايستگاهها خود را در اسرع وقت به محل حادثه رساندند و آتش پس از حدود 4 ساعت خاموش شد.

وي در پايان گفت: بنده به همراه مسئولان انتظامي، فرماندهي سپاه پاسداران و فرماندهي پاسگاه منجيل‎آباد براي نظارت و مديريت اين عمليات و جلوگيري از وقوع حوادث احتمالي در محل حضور داشتيم.


 شهردار آبسرد:
 تأثير برگزاري مانور در افزايش توانمندي‌ دستگاه‌هاي امدادي و خدماتي 

 آبسرد-ايرج صادقعلي

شهردار آبسرد گفت: برگزاري مانورها و رزمايش‌هاي مختلف باعث افزايش توانمندي‌هاي دستگاه‌هاي امدادي و خدماتي مي‌شود.

سيدمحمد رفيعي‌طباطبايي در حاشيه برگزاري مانور امداد و نجات در آبسرد در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش اظهار داشت: برگزاري چنين رزمايش‌هايي سبب آمادگي و افزايش هوشياري و توان‌افزايي و انسجام دستگاه‌هاي امدادي و خدماتي در برابر حوادث مي‌شود.

وي ادامه داد: پدافند غيرعامل درواقع افزايش توانمندي‌ها و مقابله با پديده‌هايي است که با تمرين و برگزاري چنين مانورها و رزمايش‌هايي باعث خواهيم شد، خسارات واقعي را کاهش دهيم.

شهردار آبسرد درخصوص برگزاري مانور امداد و نجات که با حضور فرماندار شهرستان دماوند و ديگر مسئولان برگزار شد، تصريح کرد: براي برگزاري اين مانور جلسات متعددي برگزار و قرار شد با حضور تمام دستگاه‌هاي امدادي و خدماتي يک مانور بزرگ امداد و نجات را در آبسرد برگزار کنيم که با هماهنگي‌هاي صورت‎گرفته اين مانور در منطقه مسکن مهر آبسرد برگزار شد.

وي ادامه داد: دستگاه‌هاي اجرايي مانند ناجا، خدماتي از قبيل آب و برق و گاز، امدادرسان مانند آتش‌نشاني، هلال‌احمر، اورژانس و همه تعاملات بسيار خوبي با ستاد مديريت بحران آبسرد تعامل خوبي داشتند و يک سناريو که آماده‌ شده بود را به‌خوبي اجرا کنيم که از همين‌جا از زحمات همه ارگان‌ها قدرداني مي‌کنم.

رفيعي‌طباطبايي درخصوص خريداري آمبولانس جديد شهرداري آبسرد بيان کرد: به دليل خدمات‌رساني بيشتر براي شهروندان آبسرد يک دستگاه آمبولانس با تجهيزات کامل خريداري شد و قرار بود اين آمبولانس را تحويل شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند دهيم.

وي افزود: اما با توجه به اقداماتي که انجام شد و بررسي‌هاي لازم، مشخص شد اين آمبولانس شايد از شهر آبسرد خارج شود که در خود شهر نياز مبرم به آن داشتيم و شايد با اين کار منافع وجود اين آمبولانس شامل حال شهروندان آبسرد نشود و در مکان ديگري از شهرستان استفاده شود.

رفيعي‌طباطبايي اضافه کرد: با درايت فرماندار شهرستان دماوند تفاهم‌نامه‌اي با مديريت شبکه بهداشت و درمان تنظيم و قرار شد اين آمبولانس در اختيار شبکه بهداشت و درمان قرار گيرد اما با شرايط خاص خود که اصلي‌ترين آن اين آمبولانس در درجه نخست به شهروندان آبسردي خدمات خود را ارائه دهد؛ مجموعه شهرداري رضايت دارد تا اگر در نقطه‌اي ديگر از شهرستان هم‌وطنان نيازمند کمک باشند از خدمات اين آمبولانس استفاده کنند.

شهردار آبسرد درخصوص وضع بهداشت در آبسرد خاطرنشان کرد: کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند زحمات زيادي را در اين راستا کشيده‌اند؛ اما مي‌توان با افزايش امکانات مشکلاتي که در شهر وجود دارد را رفع کرد.

وي ادامه داد: مردم آبسرد به دليل وجود اتباع خارجي که از مرزها وارد کشور شده‌اند و رفت‌وآمد زيادي در شهر آبسرد دارند، دچار بيماري‌هاي مسري هستند که شاهد هستيم در خيلي از نقاط کشور اين بيماري‌ها ريشه‌کن شده و براي ما تأسف‌آور است که اين مشکلات هنوز در آبسرد وجود دارد که رفع اين مسائل عزم ملي مي‌خواهد و اداره‌هاي مربوطه بايد ورود پيدا کنند و اگر اين مشکل رفع شود، بسياري از مشکلات ديگر برطرف خواهد شد.


 پس از 12 سال پيگيري قضايي؛
 آزادسازي 13 هکتار از زمين‎هاي تصرف شده حريم و بستر رودخانه کارون  

 اهواز – خبرنگار آفرينش

معاون حفاظت و بهره‌برداري از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان، از آزادسازي 13 هکتار زمينهاي تصرف شده حريم و بستر رودخانه کارون در محدوده شهرستان اهواز پس از 12 سال پيگيري قضايي خبر داد.مصطفي شبه با اشاره به تصرفهاي عديده زمينهاي حريم و بستر رودخانه کارون توسط افراد حقيقي و حقوقي افزود: با دستور قضايي دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان، نظارت معاون دادستان و اعزام نيروهاي انتظامي کلانتري 13 و يگان امداد شهرستان اهواز، 13 هکتار از اراضي بستر سيلابي ساحل چپ رودخانه کارون آزاد، تعدادي پمپ غيرمجاز جمع‏آوري و يک حلقه چاه غيرمجاز نيز پر و مسدود شد.

وي تصريح کرد: طبق تبصره 4 ماده 2 قانون توزيع عادلانه آب، مصوب 1361 مجلس شوراي اسلامي، پس از اعطاي مهلت مناسب و امتناع متصرفان از جمع‏آوري بناها و ساختمانهاي غيرمجاز، با پيگيريهاي امور آب منطقه مرکز و دستور قضايي دادستان عمومي، حکم رفع تصرف اراضي بستر سيلابي رودخانه کارون واقع در ساحل چپ ـ منطقه کوي مشعلي اهواز عملياتي شد.معاون حفاظت و بهره‏برداري از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان خاطرنشان کرد: اراضي موصوف سابقه تصرف چندين ساله داشته و پس از حدود 12 سال پيگيري قضايي و انتظامي، حکم رفع تصرف از آنها اخذ و به مرحله اجرا رسيد.

در حال حاضر اراضي آزاد شده در اختيار شرکت لايروبي قرار گرفته تا به عنوان حوضچه‏هاي تخليه رسوب مورد استفاده قرار گيرند.


 برگزاري کارگاه "آشنايي با نظام سلامت در اسلام" در زنجان 

 زنجان- مصطفوي

مشاور وزير و مديرکل طب سنتي ايراني-اسلامي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت: طب اسلامي همانند ساير علوم اسلامي، از فيلتر دين عبور کرده است و مي‎توان گفت طب اسلامي همان طب سنتي ايراني مي‎باشد.

محمود خدادوست در کارگاه آموزشي "آشنايي با نظام سلامت در اسلام" که در زنجان برگزار شد، افزود: عقل به عنوان يکي از اصول استنباط احکام است و دو ستون عقل و نقل براي اسلام وجود دارد، به همين علت اسلام در علوم تجربي کشف مسائل را به بشر واگذار کرده است.

اين مقام مسئول دروزارت بهداشت تصريح کرد: برخي معتقدند 11 هزار روايت در حوزه سلامت وجود دارد و به اين موضوع بايد توجه کرد.


 در استان 

 تقدير از بانوان شاغل در شهرداري رباط کريم

رباط کريم-ذبيح اله اصغري

شهردار رباط کريم در جلسه‏اي از تلاشهاي بانوان شاغل در شهرداري رباط کريم تقدير کرد و به تشريح برنامه‎هاي سازمان متبوعش در زمينه تکريم ارباب رجوع پرداخت.

به گزارش خبرنگارما، اين جلسه با حضور مهندس مختاري؛ شهردار رباط کريم، رضا تاجيک؛ رئيس شوراي اسلامي شهر، سيد غلامرضا حسيني؛ عضو شورا، برخي از معاونين و مديران ارشد و بانوان شاغل در شهرداري و سازمانهاي وابسته برگزار و از تلاشهاي آنان در حوزه‎هاي مختلف تقدير شد. مسعود مختاري ضمن تقدير از تلاشهاي صورت گرفته به بيان برخي از اقدامات شهرداري در اجراي پروژه‏ها و طرحهاي شهري پرداخت و در مهمترين بخش از سخنانش به موضوع تکريم ارباب رجوع و ارائه راهکارهاي لازم در سهولت انجام امورات اداري پرداخت.در اين جلسه همچنين تاجيک؛ رئيس شوراي شهر به بيان ديدگاههاي خود پرداخت و نکته‏سنجي و تعهد سازماني را از مهمترين ويژگيهاي مثبت بانوان شاغل در شهرداري برشمرد.

اعطاي گواهينامه بين‎المللي بنياد جهاني انرژي به آبفاي استان اصفهان

اصفهان - راعي

شرکت آبفاي استان اصفهان با اجراي عمليات تکميل تأسيسات فاضلاب شهرستانهاي مبارکه و لنجان در ازاي تخصيص پساب در دوره زماني محدود به شرکت فولاد مبارکه (اجراي طرح جمع‎آوري فاضلاب در فلات مرکزي ايران با به کارگيري سرمايه بخش خصوصي) موفق به دريافت گواهينامه بين‎المللي بنياد جهاني انرژي به عنوان پروژه سبز و همچنين نامزد دريافت جايزه بنياد جهاني انرژي و راهيابي به مرحله بعد گرديد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس محسن بيشه؛ معاون مهندسي و توسعه شرکت آبفاي استان اصفهان گفت: جايزه جهاني انرژي معتبرترين و شناخته‏شده‏ترين جايزه زيست محيطي در جهان است که به موضوعات زمين، انرژي، آب و هوا و توسعه تعلق مي‏گيرد.

پرداخت بيش از 1100 ميليارد ريال تسهيلات در لرستان

خرم آباد-پروين بازگير

استاندار لرستان از پرداخت بيش از 1100 ميليارد ريال تسهيلات در کارگروه ستاد تسهيلات استان خبر داد و افزود:اين جلسات در استان تشکيل مي‌شود و ظرف يک هفته بانک‌ها فرصت دارند که اين مصوبه‌اي را که به آنها ابلاغ مي‌کنيم اگر خلاف قانون باشد و نتوانند انجام بدهند و مغايرتي با آيين‌نامه‌هايشان داشته باشد به ما پاسخ بدهند.

وي اضافه کرد: مصوبه بعد از اين به ستاد تسهيل کشور مي‌رود که حال متاسفانه ستاد تسهيل کشور مقداري روند به کندي پيش مي‌رود اما آنجا تصميم گيري مي‌شود و به استان برمي‌گردد.

بازوند تصريح کرد: بيش از 85 درصد مصوبات در استان اجرايي مي‌شود و 15 درصد بنا به دلايلي که با آيين‌نامه‌ها مغايرت دارد و يا مشکل منابع دارند به تهران مي‌روند و براي تصميم‌گيري برمي‌گردد.

استاندار لرستان تصريح کرد: امروز هم 16 مورد از اين مصوبات داشتيم و چند مورد هم که بحث تملک بود که بانک‌ها بايد انجام بدهند.

براي نخستين بار در مناطق نفت‌خيز جنوب؛

ساخت كوپلينگ توربين سولار ساترن در شركت آغاجاري

اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شركت بهره‎برداري نفت و گاز آغاجاري از ساخت موفقيت آميز كوپلينگ توربين سولارساترن براي نخستين بار از سوي اين شرکت خبر داد.

ابراهيم پيرامون عنوان كرد: در پي آسيب‎ديدگي و شكستگي كوپلينگ ارتباطي توربين سولارساترن T-1001S تأسيسات بهره‎برداري رامشير كارشناسان نگهداري و تعميرات شركت موفق به ساخت اين قطعه با همكاري شركت خصوصي داخلي شدند.

وي گفت: با توجه به اهميت موضوع و نياز عملياتي تأسيسات به اين توربين ساخت اين قطعه با ظرفيت شركتهاي داخلي در دستور كار قرار گرفت كه در حداقل زمان ممكن با استفاده از توان داخلي و رعايت استانداردهاي جهاني اين قطعه ساخته و در مدار عملياتي قرار گرفت و در حال حاضر با 1030ساعت كاركرد با دور rpm 2200 در شرايط عادي در چرخه توليد مي‎باشد.

پيرامون با اشاره به لزوم حمايت از توليدكنندگان داخلي تصريح كرد:‌ حمايت از شركتهاي داخلي و استفاده از ظرفيتهاي بومي منطقه يكي از شاخصهاي اصلي تحقق اقتصاد مقاومتي است كه مي‎توان با تكيه بر آن وابستگي اقتصادي به بيگانگان را قطع كرد.

وي افزود: کاركنان شركت آغاجاري در تلاشند با رعايت راهبردهاي اصلي اقتصاد مقاومتي درراستاي خودكفائي و افزايش بهره‎وري بيش از پيش حركت كنند.

عضو انجمن تئاتر استان تهران:

تئاتر دماوند نفس تازه‌اي مي‌کشد

دماوند-ايرج صادقعلي

عضو انجمن تئاتر استان تهران با اشاره به اينکه تئاتر در شهرستان دماوند نفس تازه‌اي مي‌کشد، گفت: افق آينده در انجمن تئاتر استان تهران حضور در جشنواره‌ها خواهد بود.

حسين ناصري در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش با اشاره به برنامه‌هاي در نظر گرفته شده در انجمن تئاتر استان تهران اظهار داشت: در اين انجمن در نظر گرفته شده است تا برنامه‌هاي ويژه‌اي پيرامون تصميمات، اجراهاي تئاتر، حضور در جشنواره‌ها و برگزاري کلاس‌هاي آموزشي برگزار شود.

وي ادامه داد: تاکنون تئاتر در شهرستان دماوند شاهد حضور هنرمندان خوبي همچون قطب‌الدين صادقي براي اجراي تئاتر گروه‌هاي نمايشي بوده و خوشبختانه فعاليت‌هاي تئاتري بسيار خوبي در اين زمينه صورت گرفته است.عضو علي‌البدل انجمن تئاتر استان تهران افزود: تئاتر در شهرستان دماوند نفس تازه‌اي را مي‌کشد که در اين راستا شاهد حضور مسؤولان ارشد اين شهرستان براي تماشاي تئاتر‌ها بوده‌ايم.

ناصري بيان کرد: در آينده با جذب نسل جوان شاهد آن خواهيم بود که جوانان به هنر نمايشي روي خواهند آورد و اگر چه تئاتر هنري دشوار است اما با وجود عشق و علاقه مي‌توان فعاليت‌هاي بسياري را در اين زمينه انجام داد.

وي تصريح کرد: در انتخابات انجمن نمايش استان تهران، افق آينده را با حضور در جشنواره‌هاي تئاتر استان تهران مشاهده خواهيم کرد.


 خبــر 

 معرفي سرپرست دفتر مديريت بحران آبفاي منطقه6 شهر ري

شهرري-رضا فغاني

با صدور حکمي از سوي مديرعامل شرکت آبفا، رضا فکري‌کيا به عنوان سرپرست جديد دفتر مديريت بحران و پدافند غيرعامل آبفاي منطقه6 شهرري معرفي شد.

به گزارش آفرينش، در آييني با حضور اصغر کرمي، مديرعامل شرکت، آئين توديع و معارفه مدير دفتر مديريت بحران وپدافند غيرعامل آبفاي منطقه6 شهرري برگزار شد.

کرمي در اين مراسم به نقش و جايگاه حساس و پراهميت دفتر مديريت بحران در حفظ و ارتقاي آمادگي شرکت جهت رويارويي با حادثه‌ها و رويدادهاي احتمالي و همچنين پيش‏بيني و پيشگيري از بروز خسارت در شرکت اشاره كرد.

وي درادامه با ابلاغ حکمي رضا فکري‌کيا را به سمت سرپرست جديد دفتر مديريت بحران و پدافند غيرعامل شرکت آب و فاضلاب منطقه6- شهر ري منصوب کرد و از تلاش‌ها و خدمات بهروزمحمدزاده، مدير پيشين اين دفتر قدرداني کرد.

برگزاري مراسم توديع و معارفه شهردار پرند

رباط کريم-ذبيح اله اصغري

شفا نظرپور؛ شهردار پرند با حضور مسئولين استان و شهرستان در سالن کنفرانس دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد. به گزارش خبرنگار ما، در اين مراسم ابتدا آريا خاني؛ رئيس شوراي اسلامي شهر پرند گفت: انتظار سلامت و صداقت را از شهردار متعهد و جهادي پرند را داريم.

ايشان افزود: مبارزه با پديده شوم فساد در ساختار اداري از انتظارات به‎حق مردم از شوراي شهر و شهردار جديد است. آريا خاني اظهار داشت: در به وجود آمدن کاستيها و کمبود خدمات به مردم همه مقصر هستيم. حجت‏الاسلام خديري؛ امام جمعه پرند نيز گفت: مدير بايد بداند، بخواهد و بتواند تا براي مردم زمينه خدمت‏رساني فراهم شود.

شهردار رباط کريم خبر داد؛

تدوين سند راهبردي رباط کريم؛ گامي در جهت تحقق درآمد پايدار

رباط کريم - ذبيح اله اصغري

در نشستي با حضور شهردار و اعضاي شوراي شهر تعدادي از فصول سند راهبردي 5 ساله رباط کريم مطرح و ضمن اظهار نظر صاحبنظران، اين فصول جهت مطالعه در معاونتهاي مختلف و رفع کاستيها به معاونان سپرده شد .

به گزارش خبرنگارما، مهندس مختاري در اين نشست که با حضور اعضاي شوراي اسلامي شهر و ساير مديران شهري برگزار شد بيان داشت : لزوم تحليل واقع‏گرايانه از وضع موجود و شناخت شکافها براي رسيدن به وضع مطلوب از جمله نکات مهمي است که بايد در تدوين اسناد راهبردي هميشه مدنظر باشد .

وي افزود: اهميت برآورد صحيح در تدوين گامهاي راهبردي آن چنان است که گاهي اطلاعات غيرواقعي ممکن است شهر را در طي اجراي برنامه دچار اتلاف وقت جبران‏ناپذيري نمايد که عواقب آن غيرقابل بازگشت خواهد بود.

شهردار رباط کريم تصريح کرد: متاسفانه نکته‏اي که اکنون در اکثر برنامه‏هاي راهبردي که در سازمانهاي مختلف تهيه گرديده است مشاهده مي‏شود آن است که همواره هدفي در چشم‏انداز تعيين مي‏شود که آنقدر آرماني است که عنان اجرا را از همان روز اول تصويب از دست مجريان مي‎ربايد .

مختاري خاطرنشان کرد: حتما نبايد هدف راهبردي يک شهر اول شدن در فلان موضوع و يا حذف رقبا از صحنه يا عنوان برتر در زمينه‏اي باشد، همين که بتوان با سنجش موقعيت و تعيين صحيح اولويتها مزيتهاي رقابتي خود را در برابر شهرهاي هم‏رده حفظ نماييم و مطابق تغييرات زماني به گونه‏اي عمل کنيم که منابع و امکانات در جهت رفع نيازهاي اساسي مصرف شوند، به نظر مسير درستي را پيموده‏ايم .

وي در پايان بيان داشت: اميدوارم سند چشم‏انداز 5 ساله‏اي که اکنون در دست تهيه است آغازي بر شيوه اجرايي هدفمند با رويکرد عقلاني در جهت اصل منافع عمومي باشد تا در پايان هر برنامه بتوان عينا شاهد بيلان مثبتي از عملکرد مديران در شهر باشيم.

افزايش تعامل شوراي حل اختلاف با شوراي حل اختلاف مستقر در زندان

کرج - خاکپور

کيا پاشا؛ رئيس کل دادگستري و رئيس شوراي حل اختلاف استان البرز گفت: آماده همکاري و تعامل با شوراي حل اختلاف مستقر در زندانها هستيم و از هرگونه حمايتي لازم باشد مشتاقانه استقبال مي‏کنيم.

معاون رئيس کل دادگستري و رئيس شوراي حل اختلاف استان البرز به همراه جبار باقري مديرکل زندانهاي استان البرز از دفتر شوراي حل اختلاف شعبه 90 مستقر در ندامتگاه مرکزي کرج بازديد کرد.

بنا براين گزارش در ابتداي اين بازديد، جلسه‏اي با حضور معاون مدير کل دادگستري و رئيس شوراي حل اختلاف استان و مديرکل زندانهاي استان البرز و ديگر اعضاي شوراي حل اختلاف زندانهاي تابعه استان البرز در دفتر مديريت ندامتگاه مرکزي کرج برگزار گرديد.

جبار باقري؛ مديرکل زندانهاي استان البرز گزارشي از عملکرد شوراهاي مستقر در زندانهاي استان البرز ارائه نمود و خواستار تعامل هرچه بيشتر و همکاري با شوراي حل اختلاف استان شد.

در ادامه اين جلسه نيز رئيس شوراي حل اختلاف استان البرز نيز هدف از تشکيل شوراهاي حل اختلاف در زندانها را کمک به مددجويان دانست و ابراز اميدواري کرد بتوان با تشکيل اين شورا به مشکلات آنها در زمينه جلب رضايت از شکات کمک کرد و مدد رساند.

وي در ادامه افزود: عملکرد شورا با گرفتن رضايت از شاکيان و همچنين ورود به پرونده‏هايي که جنبه خصوصي دارد ادامه داشته و از همه ظرفيتها استفاده کرده و به مددجويي که به شاکي دسترسي ندارد کمک مي‏کند و با اين عمل مي‏شود به فردي براي ادامه زندگي فرصتي دوباره داد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته