جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/08/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5412


خبر


سرمقاله


توقف بررسي جاسوسي از هتل محل مذاکرات هسته‌اي ايران


اوباما وضع اضطراري ملي عليه ايران را تمديد کرد


وزيرخارجه انگليس: ابوبکر بغدادي موصل را ترک کرده است


ميز خبر


يك نكته از هزاران


انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها


خبــــر


 خبر 

 حکم‌هاي 3 و 6 ماه حبس و تبرئه براي متهمان تعرض به سفارت عربستان

وکيل مدافع تعدادي از متهمان پرونده متعرضان به سفارت عربستان از ابلاغ حکم حبس موکلانش در اين پرونده خبر داد.مصطفي شعباني در گفت‌وگو با ايسنا درباره مفاد حکم صادره در پرونده متعرضان به سفارت عربستان گفت: حکم اين پرونده به صورت الکترونيکي به من ابلاغ شده است و موکلانم به حبس محکوم شده‌اند.

او افزود: بحث تخريب سفارت عربستان در اين پرونده که يکي از اتهامات بود منتفي شده است و متهمان از باب اخلال در نظم عمومي محکوم شده‌اند.شعباني با بيان اين که به حکم صادره اعتراض مي‌کنم، تصريح کرد: برخي از متهمان اين پرونده به 6 ماه حبس و برخي ديگر به 3 ماه حبس محکوم شده‌اند و برخي نيز تبرئه شده‌اند.وي خاطرنشان کرد: با توجه به اقدامات سبوعانه رژيم ال سعود در کشتار مسلمانان مظلوم در منا و حادثه فرودگاه جده و کشتار وسيع مردم يمن و اعدام آيت الله نمر و اعتراضات گسترده در ايران و جهان در روز و شب حادثه نيز، مردم مسلمان در جهت ابراز انزجار به صورت مسالمت‌آميز در مقابل سفارت عربستان حاضر شدند و هيچ‌گونه قصدي غير از اعلام انزجار مسالمت‌آميز نداشتند و موکل بنده و جوانان متديني که در اين پرونده محاکمه شدند هم به صورت خودجوش همراه با چند هزار مردم در مقابل سفارت عربستان حضور يافتند و در جلسات دادگاه هم اعلام کردند هيچکدام اقدام به تخريب سفارت و يا حتي سنگ پراکني هم نداشتند و اگر مي‌دانستند براي نظام هزينه‌اي دارد هرگز چنين اقدامي نمي‌کردند.او افزود: افرادي که محاکمه شدند هيچ‌گونه وابستگي به بسيج و يا تشکيلات مشابه نداشته و بنابر احساس وظيفه شرعي و انقلابي خود در اين اعلام انزجار مثل تمامي مردمي که در ايران ابراز تنفر کردند اقدام کردند و موکل بنده و بسياري از متهمان پرونده حتي از صدمتري به سفارت نزديک نشدند و نيروي انتظامي هم در حد توان به وظيفه خود عمل کرد و اميدواريم ديگر از اين حوادث در مملکت اسلامي ما اتفاق نيفتد.

اوباما: ترامپ خطري براي ما و جهان است

رئيس‌جمهوري آمريکا با بيان اينکه انتخابات رياست جمهوري هشتم نوامبر (18 آبان) براي آينده آمريکا و جهان سرنوشت‌ساز است، با اشاره به ادعاهاي ترامپ مبني بر احتمال تقلب انتخاباتي گفت که "تو بازنده‌اي".

به گزارش ايسنا، به نوشته مجله تايم،‌ باراک اوباما، رئيس‌جمهوري آمريکا چهارشنبه در يک گردهمايي انتخاباتي در ايالت کاروليناي شمالي گفت: دونالد ترامپ جمهوري‌خواه خطري براي حقوق مدني، کشور و جهان است. اوباما در تجمعي در کاروليناي شمالي به نفع هيلاري کلينتون،‌ وزير خارجه سابق دولت اولش کمپين ‌کرد. او دموکرات‌ها از همه ريشه‌هاي قومي را ترغيب کرد تا براي راي دادن به هيلاري کلينتون پاي صندوق‌هاي راي بروند. اوباما با اشاره به سخنان تکراري ترامپ درباره احتمال وقوع تقلب گفت: کساني هستند که وقتي شما بازي مي‌کنيد مرتب حرف از تقلب مي‌زنند. آنها کساني هستند که بازنده‌اند و نبايد پيروز شوند.

همزمان ترامپ گفت که اوباما بايد دست از کمپين براي کلينتون بردارد و بر اداره کشور تمرکز کند. ترامپ به هوادارانش در پنساکولا در ايالت فلوريدا گفت:‌ "به سادگي بگويم که هيچ کس نمي‌خواهد براي چهار سال ديگر شاهد سياست‌هايي از نوع اوباما باشد." او همچنين گفت که کلينتون در سال‌هاي اخير "مشاعر خود را از دست داده است."اوباما گفت، شخصا هيلاري کلينتون را مي‌شناسد و به او اعتماد دارد.او گفت، مطمئن است که کلينتون منافع آمريکا و مردم آمريکا را به همه چيز ترجيح مي‌دهد.


 سرمقاله 

اختلافي که به نفع تيم ملي نيست

علي فيض

مقتدر، عصباني و لج باز! اينها سه ويژگي اخلاقي کارلوس کي روش سرمربي گران قيمت تيم ملي فوتبال ايران هستند. او ثابت کرده از هر دعوايي مي تواند سربلند بيرون آيد و تا حرفش را به کرسي ننشاند دست بردار نيست.

در دوراني که علي کفاشيان رئيس فدراسيون بود، او از هر مجادله با فدراسيون پيروز بيرون آمد. هر موقع خواست برنامه ليگ را تغيير داد و آن را تعطيل کرد، به طوري که هيچ ليگي در دنيا به اندازه ليگ برتر ايران تعطيلي ندارد و اين خواسته سرمربي پرتغالي تيم ملي بوده تا بتواند تيمش را آن طور که مي خواهد بسازد.

وقتي مهدي تاج نيز به عنوان رئيس فدراسيون انتخاب شد، کي روش توپخانه اش را سمت او گرفت و مصاحبه تندي انجام داد تا گربه را دم حجله بکشد. تاج نيز از همان ابتدا تمامي خواسته هاي کي روش را اجابت کرد تا مربي چشم آبي تيم ملي از يک مجادله ديگر سربلند بيرون آيد. کي روش با اين حال دو صعود پياپي به جام جهاني را ماموريتي غير ممکن براي فوتبال ناميده و معتقد است بايد همه امکانات در اختيارش قرار گيرد تا اين ماموريت غير ممکن، ممکن شود. البته کي روش در حالي حرف از ماموريت غير ممکن مي زند که پتانسيل فعلي فوتبال ايران توان صعود دوباره به جام جهاني را دارد و در واقع مردم حضور در جام جهاني 2018 را انتظار مي کشند و اين کار را غير ممکن نمي دانند.

هر چند برخي خواسته هاي کي روش نظير تعطيلي هاي بلند مدت ليگ از استانداردهاي روز فوتبال دنيا خارج است اما در نهايت تيم ملي ايران نفع آن را برده است و در حال حاضر ايران با 10 امتياز از 4 بازي شانس اول صعود از گروهش به جام جهاني است.

اما طرف ديگر ماجرا باشگاه هايي هستند که هزينه هاي ميلياردي کرده اند و تعطيلي هاي زياد کار آنها را دشوار مي کند اما به هر حال فدراسيون با شعار تامين منافع تيم ملي، خواسته کي روش را به باشگاه ها تحميل کرده است.

در اين شرايط که فدراسيون فوتبال سعي کرده درگيري ها با سرمربي تيم ملي را به حداقل برساند، به ناگهان يک اظهار نظر ناپخته از سوي مدير بازاريابي فدراسيون بار ديگر آتش اختلافات را شعله ور کرد و بار ديگر کي روش را برافروخت.

امير عابديني در مصاحبه اي اعلام کرد که فدراسيون قصد دارد پس از بازي با سوريه تکليف کي روش را روشن کند چرا که او خود مختار شده است. البته اين موضوعي بود که رئيس فدراسيون بلافاصله آن را رد کرد و بار ديگر به حمايت از سرمربي تيم ملي پرداخت اما از آنجا که کي روش بسيار يک دنده و لج باز است، به همراه اطرافيانش به فدراسيون رفت و اعلام کرد که بايد همين حالا تکليف او را روشن کنند نه بعد از بازي با سوريه.

او حتي تا ساعت يک بامداد در ساختمان فدراسيون فوتبال باقي ماند و عابديني را به مناظره طلبيد تا تکليفش روشن شود که البته عابديني به فدراسيون نرفت و در نهايت نيز کي روش در اظهار نظري تند او را دروغگو ناميد.

کي روش حتي در پايان هفته دهم مسابقات ليگ، فهرست تيم ملي را اعلام نکرد تا به نوعي ديگر ناراحتي خودش را از اين اتفاقات اعلام کند و مدعي شده افرادي که چنين حاشيه هايي را درست کرده اند، بايد پاسخگوي اتفاقات احتمالي تيم ملي باشند.

اما موضوع مهمي که در اينجا مطرح است، يک اظهار نظر نسنجيده و اختلافات بوجود آمده از آن است که دودش تنها به چشم تيم ملي فوتبال ايران مي رود. شايد اخلاق و رفتاري که کي روش با فدراسيون دارد مورد تائيد نباشد اما به هر حال او سرمربي تيم ملي است و نتيجه گرفتن او، موفقيت ورزش ايران و خوشحالي مردم را به دنبال خواهد داشت بنابراين مسئولان فدراسيون هم نبايد با سخناني نامربوط، دست به لانه زنبور کنند و اختلافاتي را موجب شوند که دودش تنها به چشم تيم ملي فوتبال ايران مي رود.

ali1980f@gmail.com


 توقف بررسي جاسوسي از هتل محل مذاکرات هسته‌اي ايران 

 
دادستان دولتي سوييس با اعلام اين که تعدادي از کامپيوترهاي محل مذاکرات هسته‌اي ايران به بدافزار جاسوسي آلوده شده بودند گفت به دليل شناسايي نشدن هويت عاملان آن، روند اجراي اين پرونده متوقف شده است.به گزارش ايسنا به نقل از روزنامه گاردين، دادستان سوييس اعلام کرد که چند کامپيوتر هتل پنج ستاره در ژنو که ميزبان مذاکرات حساسي از جمله مذاکرات هسته‌اي ايران بوده به نوعي بدافزار مجهز شده بودند که هدف از اين بدافزارها جاسوسي بوده است.

اين درحالي است که دفتر دادستان دولتي سوييس اعلام کرده است به دليل شناسايي نشدن هويت عامل يا عاملان اين حمله سايبري، مجبور به توقف روند اين پرونده شده است.دادستان دولتي سوييس گفت: بازرسي‌ها نشان داده است که تعداد قابل توجهي از کامپيوترها در هتلي در ژنو به يک بدافزار آلوده شده بودند.

او افزود: اين بدافزار با هدف جاسوسي طراحي شده است و اساسا براي جمع‌آوري اطلاعات از کامپيوترهاي آلوده شده استفاده مي‌شود.

با اين حال، آندره مارتي، سخنگوي دفتر دادستان سوييس در اين باره به روزنامه زيتونگ گفت: در صورتي که شواهد جديدي ديده شود، تحقيقات از سرگرفته خواهد شد.

در وين نيز جايي که مذاکرات هسته‌اي ايران در جولاي 2015 به نتيجه رسيد دادستان دولت سوييس دو تحقيقات جداگانه را در مورد جاسوسي‌هاي احتمالي انجام داده است.يک سخنگوي وزارت دادگستري سويس در اين باره به گاردين گفت که اين دو تحقيقات بر روي جاسوسي‌هاي احتمالي در هتل کوبورگ متمرکز بوده است.

مذاکرات هسته‌اي طولاني مدت ايران براي آژانس‌هاي اطلاعاتي مختلف جهان جذاب محسوب مي‌شد و طرف‌هاي زيادي به دنبال پي‌بردن به جزييات برنامه هسته‌اي ايران و موضع کشورهاي گروه 1+5 بودند.

زماني که گفت‌وگوها به هتل لوکس کوبورگ در وين منتقل شد، سطح انتشار امواج الکترومغناطيسي به دليل تلاش براي نظارت‌هاي مخفيانه در آن مکان به قدري بالا بوده است که ديپلمات‌ها براي آنتن‌دهي بهتر تلفن‌هاي خود بايد از هتل خارج مي‌شدند.

جان کري، وزير خارجه آمريکا و محمدجواد ظريف، همتاي ايراني او نيز به همين دليل در محوطه بيروني هتل‌هاي محل اقامت خود با يکديگر قدم مي‌زدند تا از هرگونه شنود و نظارت‌هاي مخفيانه بر گفت‌وگوهاي خود به دور باشند. در مذاکرات لوزان، ديپلمات‌ها نيز براي برقراري تماس با کشورهاي خود از هتل خارج مي‌شدند.رژيم صهيونيستي که به شدت با مذاکرات هسته‌اي مخالف بود سال گذشته هرگونه اتهامات مبني بر جاسوسي از مذاکرات هسته‌اي ايران را رد کرد.

اين اتهامات به دنبال آن مطرح شد که يک مرکز امنيتي در مسکو اعلام کرده بود ويروس‌هاي يافته شده در کامپيوترهاي محل مذاکرات از سوي جاسوسان اسراييلي براي شنود مذاکرات به کار گرفته شده بود.


 اوباما وضع اضطراري ملي عليه ايران را تمديد کرد 

 رئيس‌جمهور آمريکا در سالگرد تسخير لانه جاسوسي، وضعيت اضطراري در رابطه با ايران را براي يک سال ديگر تمديد کرد.به گزارش فارس، «باراک اوباما» رئيس‌جمهور آمريکا در سالگرد تسخير سفارت سابق کشورش در تهران، گفت که روابط با ايران هنوز به حالت عادي بازنگشته و وضعيت اضطراري 22 ساله در قبال ايران را براي يک سال ديگر تمديد کرد.

اوباما سال گذشته هم اين قانون را در مورخه 18 آبان تمديد کرده ولي امسال روز 13 آبان را براي اين کار انتخاب کرد.

اوباما در نامه‌اش به کنگره، نوشته است که روابط تهران و واشنگتن هنوز به وضعيت عادي بازنگشته است.وضعيت اضطراري در روابط با ايران در سال 1979 به دستور رئيس‌جمهور وقت آمريکا برقرار شد. اين وضعيت پس از يک سال خود به خود لغو مي‌شود، مگر آنکه رئيس‌جمهور 90 روز پيش از تاريخ انقضا تداوم آن را به اطلاع کنگره برساند.


 وزيرخارجه انگليس: ابوبکر بغدادي موصل را ترک کرده است 

 وزير خارجه انگليس تأکيد کرد که سازمان اطلاعات اين کشور معتقد است که ابوبکر بغدادي، موصل را ترک کرده است.

به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه خبري روسيا اليوم، بوريس جانسون، وزير خارجه انگليس در سخناني گفت: سازمان اطلاعات ما به اين نتيجه رسيده که ابوبکر بغدادي، سرکرده داعش موصل را ترک کرده اما همچنان براي دعوت از مردم جهت شرکت در عمليات موصل از طريق اينترنت تلاش مي‌کند.وي گفت: داعش در حال فروپاشي است.

ابوبکر بغدادي روز پنجشنبه در پيامي از نيروهايش خواست در برابر نيروهاي عراقي در موصل مقاومت کنند.


 ميز خبر 

 روحاني در ديدار خانواده شهيدان لآلي:

خانواده شهدا و ايثارگران همواره نزد ملت ايران عزيز هستند

رئيس جمهور گفت: خانواده شهدا همواره براي همه مردم ايران عزيز و بزرگوارند چرا که با اهداي فرزندان و عزيزان خود کار بزرگي را در راه اسلام و دفاع از کشور و نظام به انجام رساندند.به گزارش مهر، حجت الاسلام والمسلمين حسن روحاني در ديدار با خانواده شهيدان لآلي که در فضايي صميمي برگزار شد، اظهارداشت: خانواده شهدا همواره براي همه مردم ايران عزيز و بزرگوارند چرا که با اهداي فرزندان و عزيزان خود کار بزرگي را در راه اسلام و دفاع از کشور و نظام به انجام رساندند.

همچنين حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني چهارشنبه شب در ديدار محمدرضا نصري جانباز 70 درصد دفاع مقدس، با اشاره به صبر و فداکاري بي‌نظير جانبازان و خانواده عزيز آنان، اظهار داشت: جانبازان و بويژه همسران فداکارشان، ايثار بسيار زيادي را کرده اند و بدون ترديد از اجر و ثواب اخروي برخوردار خواهند بود.

آيت الله موحدي کرماني: برجام ثابت کرد آمريکا دروغ‌گو و بدعهد است

امام جمعه موقت تهران با بيان اينکه براي حل مشکلات نيازي به مذاکره با آمريکا نيست، گفت: اگر برجام هيچ نتيجه اي نداشت ولي روشن شد آمريکا دروغ مي گويد.

به گزارش مهر، آيت‌الله موحدي کرماني در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته تهران اظهار داشت: نظام ما نظام اسلامي است و آمريکا دشمن اسلام و نظام ماست، بايد جايگاه سياست در دين مشخص شود و مسئولين از جريانات مثبت در داخل حمايت و با جريانات منفي مبارزه کنند.

وي گفت: ما مي‌توانيم در مقابل آمريکا بايستيم و قدرت آن را در هم بشکنيم از اين طريق که با بيان جنايات آنها بتوانيم آمريکا را در دنيا رسوا و منفور کنيم. اين کاري است که خوشبختانه دو نامزد رياست جمهوري آمريکا خيلي خوب و بهتر از ما، آن را انجام مي‌دهند و جنايات سياستمداران آمريکا را مطرح مي‌کنند.امام جمعه موقت تهران تصريح کرد: رهبري معظم انقلاب پيوسته تأکيد مي‌کنند که مراقب دشمني آمريکا باشيد و اگر بتوانيم اين جنايات آمريکا را در دنيا به خوبي مطرح کنيم، نتيجه آن مي‌شود که برخي کشورهاي منطقه متوجه مي‌شوند که از قِبَل آمريکا، چيزي به آنها نمي‌رسد.آيت‌الله موحدي کرماني با بيان اينکه اگر برجام هيچ نتيجه اي نداشت ولي اين نتيجه را داشت که روشن شد آمريکا دروغ مي گويد و خلف وعده داشته است گفت: آمريکا مي‌گويد که تحريم را برمي‌داريم ولي تحريم‌ها را لغو نمي‌کند که هيچ، بيشتر هم کرده‌اند و اين را دنيا بايد بفهمد و اگر اين‌طور شد، اين موفقيتي براي ما خواهد بود.

جانشين فرمانده کل سپاه: آمريکا به تعهداتش عمل نکند "برجام" را به موزه مي‌فرستيم

جانشين فرمانده کل سپاه گفت: ما انتظار داريم مقامات آمريکايي به تعهدات خودشان در قبال ملت ايران عمل کنند. ملت ما ملت امر است و تا آخرين لحظه حقوق خود را پيگيري مي‌کند و اگر آمريکايي‌ها به تعهدات‌شان عمل نکنند برجام را به موزه خواهيم فرستاد. به گزارش تسنيم، سردار حسين سلامي جانشين فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در جمع راهپيمايان يوم‌الله 13 آبان در تهران، گفت: تسخير لانه جاسوسي و مدفون کردن سياست‌هاي آمريکا در ايران، انقلاب دوم که بزرگ‌تر از انقلاب اول است، توسط امام(ره) نامگذاري شد.جانشين فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه خاطرنشان کرد: آمريکايي‌ها و متحدان آنها احساس کردند که هندسه جديدي از قدرت در جهان در حال شکل‌گيري است؛ يک ضلع اين قدرت، ايران اسلامي بود که توسط امام و پس از آن با بيرق‌داري جانباز بزرگ انقلاب اسلامي و نائب به حق امام زمان(عج) رهبر حکيم و خردمند و شجاع امت اسلام که از ميان امواج پرخروش فتنه‌هاي جهاني به ساحل هدايت رستگار مي‌کند، حضرت آيت‌الله امام خامنه‌اي است که قدرت‌نمايي مي‌کند.

بازداشت گسترده رهبران و نمايندگان پارلماني طرفدار کردها در ترکيه

نيروهاي امنيتي ترکيه فيگن يوکسکداغ و صلاح الدين دميرتاش، دو رهبر حزب دموکراتيک خلق ها - حزب طرفدار کردها در پارلمان ترکيه - را دستگير کرده‌اند. به گزارش ايسنا، بر اساس بيانيه وزارت کشور ترکيه، 9 نماينده ديگر حزب دموکراتيک خلق‌ها نيز در يورش شبانه پليس به مقر اين حزب در آنکارا و خانه‌هايشان بازداشت شده‌اند. خانم يوکسکداغ و صلاح‌الدين دميرتاش در خانه‌هايشان در آنکارا و دياربکر بازداشت شدند. ارديس بالوکن، رييس گروه پارلماني حزب دموکراتيک خلق‌ها نيز در مقر اين حزب بازداشت شد. دميرتاش پيش از بازداشت با انتشار پيامي در شبکه اجتماعي تويتر، از مراجعه پليس با حکم بازداشت به خانه‌اش خبر داده بود. وزارت کشور ترکيه علت بازداشت‌هاي گسترده نمايندگان حزب دموکراتيک خلق‌ها را خودداري آنها از حضور در دادگاه و ارائه شهادت درباره پرونده‌هاي مربوط به مبارزه با تروريسم اعلام کرده است.

بر اساس بيانيه اين وزارتخانه، اين بازداشت‌ها با حکم مقام‌هاي دادستاني در استان‌هاي کردنشين دياربکر، شرناق، وان، حکاري و بينگول صورت گرفته است. همزمان با بازداشت نمايندگان حزب دموکراتيک خلق‌ها، دسترسي به شبکه‌هاي اجتماعي در ترکيه محدود شده است.مجلس ترکيه بهار امسال با تصويب قانوني مصونيت پارلماني گروهي از نمايندگان را لغو کرده بود.


 يك نكته از هزاران 

 براساس مصوبه شوراي شهر فروش سيگار در کيوسک هاي مطبوعاتي به عنوان يک مکان فرهنگي غيرقانوني است. اما به دليل سودآوري دخانيات، سيگار و تنباكو در کيوسک ها مطبوعاتي به فروش مي رسد. اما نكته جالب عدم نظارت و برخورد جدي با اين كيوسك‌ها مي‌باشد.

البته كرايه‌هاي سنگيني كه صاحبان اين كيوسك‌ها به شهرداري پرداخت مي‌كنند عملاً اجازه‌ اين قبيل فعاليت‌ها را براي آنها صادر كرده است. واقعا مشخص نيست سودآوري و كسب درآمد براي برخي نهادها با چه ادله‌اي و به چه قيمتي توجيه مي‌شود. تمام اين مسائل به سبب بي تفاوتي نسبت به اجراي قانون و بي اهميتي به نوع نظارت‌هاي هدفمند مي‌باشد.


 انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها 

 شصت و هشتمين اجلاس هيأت مد‌يره IAU

د‌كتر عبد‌الله جاسبي

سري سوم -246

ثبت نام دانشجو:

2001-02 2002-03 2003-04

161 261 659

تعداد درجات تحصيلي و گواهينامه هاي اعطايي:

2001-02 2002-03 2003-04

- درجه ليسانس: - 4 24

- درجه فوق ليسانس: - 5 39

موجودي کتابخانه:

- تعداد مجلدات: 5500 کتاب از جمله 200 کتاب مرجع

- تعداد مجلات آبونمان: 15

پژوهش:

تسهيلات پژوهشي:

کتابخانه

خروجي ها، فعاليت ها و پروژه هاي اصلي پژوهش:

به خاطر سياست مؤسسه در تأکيد بر فعاليت هاي پژوهشي، به طور متوسط حدود 30 درصداز بودجه ساليانه براي فعاليت هاي پژوهشي هزينه شده است.

پروژه هاي پژوهشي مرتبط با تأمين مالي :"قرارداد اجاره به جاي بدهي"؛ " سياست هاي اعتباري براي واحدهاي صنعتي در پاکستان"؛"رابطه قيمت کيفيت – يک ارزيابي اقتصادي"؛"تئوري ساختار سرمايه (کاربرد تئوري MillerوMadiglani در فضاي پاکستاني").

پروژه هاي پژوهشي مرتبط با مديريت:" سياست اعتباري بانک هاي SME"؛"صنعت داروسازي پاکستان و استعداد صادرات آن "؛" سيستم مديريت هزينه درشرکت چند مليتي با تأکيد بر RID"؛ " رقابت در بازار صنعت نساجي پاکستان در پرتو WTO".

گزارش پژوهشي مرتبط با اقتصاد:"عملکرد NGOs (سازمان هاي مردم نهاد) درپاکستان"؛" کيفيت مالي مسکن بانک هاي تجاري در پاکستان"؛" تسهيلات تأمين مالي اتومبيل در پاکستان".

مؤسسه مونوگراف هاي (رساله در مورد يک موضوع)پژوهشي را منتشرميکندومقالات آن درمورد موضوعات مهم موردبررسي قرارمي گيرد.برخي اوقات مونوگرافها برمبناي مقالات سمينارها، کنفرانس ها و کارگاه ها به چاپ مي رسد.

تهيه گزارش ها وپايان نامه ها براي دانشجويان M.Phill و PhD.

1. SME:Small and Medium Enrerprise

2. RID:Imglioations of performance Mangement Systems in Pakeston

3. M.phill: Master of Philosoy

4.PhD:Doctor of philosophy


 خبــــر 

 وزارت خارجه آمريکا: "مرگ بر آمريکا" مانع همکاري واشنگتن و تهران نيست

سخنگوي وزارت خارجه آمريکا با ادعاي اين که شعار "مرگ بر آمريکا" تنها اظهارات سياسي و احساسي است تاکيد کرد که اين‌گونه شعارها مانع همکاري ايران و آمريکا نخواهد شد.

به گزارش ايسنا، مارک تونر، سخنگوي وزارت خارجه آمريکا در واکنش به شعار «مرگ بر آمريکا» توسط ملت انقلابي ايران در 13 آبان سالروز تسخير لانه جاسوسي آمريکا به دست دانشجويان و دانش‌آموزان گفت: فريادهاي مرگ بر آمريکا که روز پنج‌شنبه در ايران سرداده شد چيزي جز اظهارات سياسي نيست و مانعي بر سر راه همکاري آمريکا و ايران نيست.

روز پنج‌شنبه مصادف با سي و هفتمين سالگرد تسخير لانه جاسوسي آمريکا، قشرهاي مختلف مردم با حضور خود در راهپيمايي‌ها با سردادن فرياد "مرگ برآمريکا" بار ديگر خشم و انزجار خود را از آمريکا به جهانيان نشان دادند.

آتش‌بس انساني 10 ساعته در حلب

روسيه از آغاز اجراي آتش‌بس انساني 10 ساعته در حلب خبر داد.به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه خبري روسيا اليوم، مسئولان روسي اعلام کردند که آتش‌بس انساني 10 ساعته در حلب سوريه از ساعت 9 صبح جمعه به وقت محلي آغاز شد.

هدف از اين آتش‌بس رساندن کمک‌هاي بشردوستانه به ساکنان حلب و خروج افراد مسلح از اين شهر است.

سازمان ملل تاکيد کرد شرايط امنيتي لازم براي امدادرساني به مناطق شرقي حلب وجود ندارد.

طي آتش‌بس تمامي حملات هوايي ارتش سوريه و جنگنده‌هاي روسيه متوقف مي‌شود. شهر حلب طي دوره اخير شاهد حملات شديد بين ارتش سوريه و گروه‌هاي مسلح است. آمريکا و غرب، روسيه و سوريه را به هدف قرار دادن غيرنظاميان در حلب متهم مي‌کنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته