جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/08/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5412


با پختن و افزودني هاي صنعتي ترکيبات حيات بخش گياهان و غذاها خنثي مي شود


اگرتمام روز مي نشينيد حتما اين مواد غذايي را مصرف کنيد


شيريني‌جات را با حساسيت بيشتري مزه کنيد!


احساس تنهايي نشانه بيماري آلزايمر است


خبرپزشكي


خبرهاازعالم علم


 با پختن و افزودني هاي صنعتي ترکيبات حيات بخش گياهان و غذاها خنثي مي شود 

 
غذاهايي که ما مصرف مي نمائيم ممکن است سالم و نو و زنده و داراي انرژي باشند و يا مانده و بي جان و يا پخته و ترکيب شده يا مواد بي جان باشد و آناني که زندگي و فعاليت را دوست دارند کمتر به اجسام و مواد بي جان نزديک مي شوند و بيشتر به حيات و زندگي مي انديشند.

گياهان مانند جانداران داراي حيات مي باشند، رشد مي کنند، تقسيم مي شوند و تکثير پيدا مي کنند در مقابل شرايط نامناسب ضعيف شده و يا از بين مي روند و در محيط پاک و ايده آل به سرعت رشد مي کنند و پس از مصرف مواد زائد موجب تقويت و قواي جسمي و روحي مصرف کننده مي شود و زماني که اين محصولات را به وسيله حرارت و يا مواد شيميايي و عوامل ديگر آنان را بي جان نماييم انرژي لازم را براي مصرف کننده ندارد و حتي ممکن است در بعضي مواقع موجب ضعف و بي حالي گردد و انواع بيماري ها را باعث شوند.

انواع ويتامين هاي حيات بخش در گياهان و نباتات تازه وجود دارد و زماني که آنها پخته شده و يا با وسايل ديگر ضدعفوني مي شوند بسياري از ترکيبات حيات بخش از بين مي روند يا ترکيبي به آن اضافه مي گردد که در بدن انسان ها ممکن است قابل مصرف نباشد.

در تغييرات مواد غذايي به وسيله عوامل مختلف انرژي خورشيدي و نيروهاي ديگر طبيعي فضايي دچار انواع تعويض ها مي گردد و زماني که محيط زندگي حاوي انواع مواد سمي و ناسازگار مي شود محصولات رويشي و حيواني هم قدرت ابتدائي خود را از دست مي دهند و اغلب بيماري زا مي شوند که بر اين مسئله بايد دقت شود و غذاهاي ساده تر و طبيعي بايد مورد مصرف قرار گيرد.

هرچه به تغييرات محيط زندگي افزوده مي گردد انسان ها بايد انرژي هاي خود را از منابع غير از مواد غذايي به دست آورند و انواع فعاليت هاي جسمي و روحي راهي براي به دست آوردن انرژي مي باشد.

در اثر تغييرات محيط زندگي و عوض شدن ترکيب آب و هوا و موارد ديگر اغذيه و انواع محصولات دچار تغييرات و تعويض ها مي شوند که بر آنها بايد دقت کرد و با داشتن ديد کافي از محصولاتي بهره برداري نمائيم که مواد و انرژي مناسب را دارا باشند و براي ما عوارض و مشکلات ايجاد نکنند که زندگي امروزه مردمان با زمان هاي گذشته داراي اختلاف و تفاوت زياد مي باشد.

نويسنده دکتر نجم الدين حاجي سيدحسني

گرد آورنده : محمد تقي اشتري دليوند


 اگرتمام روز مي نشينيد حتما اين مواد غذايي را مصرف کنيد 

 
رييس انجمن صنايع غذايي گفت: براي افرادي که تمام روز را مي نشينند علاوه بر فعاليت هاي بدني مناسب تغذيه صحيح و موارد زير نيز توصيه مي شود.محمد حسين عزيزي رييس انجمن صنايع غذايي در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: افرادي که در محل کار مجبور به نشستن طولاني مدت هستند علاوه بر انجام فعاليت هاي بدني مناسب مي توانند با مصرف برخي از مواد غذايي اختلالات ناشي از اين روند را کاهش دهند.

وي ادامه داد: خوردن توت سبب کاهش فرايندهاي التهابي در بدن مي شود و هنگامي که ماده اي مضر بدن را تحريک مي کند تلاشي از جانب بدن شروع مي شود تا آن را ازميان ببرد و اين تلاش باعث بروز التهاب مي شود.

عزيزي با بيان اينکه اين ميوه حاوي فلاونوئيدهاي قدرتمندي به نام آنتوسيانين هستند که منجر به خاموش کردن ژن هاي التهابي مي شوند، تصريح کرد: علاوه بر اين، توت ها حاوي ويتامين ث هستند که نشان داده شده هر دو منجر به کاهش تاثيرات راديکال هاي آزاد(ترکيباتي که در بدن منجر سرطان شده و از طريق حشره کش ها مي توانند انتقال پيدا کنند.) در بدن مي شوند.

وي اظهار داشت: انواع آجيل سرشار از اسيدهاي چرب امگا 3 گياهي منجر به کاهش فرايند التهاب در بدن مي شوند. بادام در ميان آجيل ها،غني از ويتامينEاست؛ آنتي اکسيداني که منجر به حفاظت از سلول ها در برابر استرس اکسيداتيو (محصول جانبي التهاب) مي شود.

رييس انجمن صنايع غذايي تاکيد کرد: آناناس ماده قدرتمند التهابي به نام بروملين دارد. بهترين مزيت آناناس اين است که عوارض جانبي داروهاي ضد التهاب را نداشته و در روند بهبود شرايط بسيار خوب عمل مي کند.

وي افزود: روغن زيتون به مبارزه با التهاب مي رود که مصرف آن مي تواند خطر ابتلا به بيماري هاي قلبي را با کاهش وزن موثر کم کند و روغن زيتون يکي از بهترين چربي ها براي کنترل وزن است.

عزيزي محتواي پلي فنل موجود در چاي سبز را اکسير ضد التهابي قوي نسبت به انواع ديگر چاي دانست و بيان کرد: چاي سبز با خاصيت کاهش وزن مي تواند براي افرادي که بيشتر روز بي تحرک هستند مفيد و موثر باشد.

وي ياد آور شد:مصرف اين ماده منجر به کاهش التهاب در سلول هاي عضلاني، سرکوب مقاومت به انسولين و حتي کمک به کاهش چربي شکم مي شود. يک رژيم غذايي غني از چربي هاي اشباع نشده خاصيت ديگري هم دارد و آنهم اين که منجر به جلوگيري از توزيع چربي بدن در اطراف شکم مي شود.


 شيريني‌جات را با حساسيت بيشتري مزه کنيد! 

 پژوهشگران کره‌اي با استفاده از نانولوله‌ کربني، گرافن و پروتئين استخراج شده از بدن انسان، موفق به ساخت زباني مصنوعي شدند که حساسيتي 10 هزار برابر نسبت به زبان طبيعي در چشيدن مزه‌هاي شيريني و شوري دارد. اين زبان مصنوعي کاربردهاي زيادي در صنعت مواد غذايي خواهد داشت.

به گزارش ستاد ويژه توسعه فناوري نانو،محققان دانشگاه ملي سئول موفق به ارائه يک زبان زيست الکترونيکي شدند که قادر است دو مزه شيريني و شوري را از هم تفکيک کند. اين دستگاه در واقع نوعي زبان مصنوعي است که قابليت چشيدن دارد.

اما آنچه در اين پروژه بسيار اهميت دارد، آن است که اين زبان مصنوعي مي‌تواند حساسيتي 10 هزار برابر بيشتر از زبان طبيعي در تشخيص مزه شيريني داشته باشد. اين ويژگي موجب شده تا بتوان از اين ابزار براي ساخت دستگاه‌هاي دقيق توليد و نظارت بر توليد مواد غذايي استفاده کرد. برخي متخصصان معتقداند که اين زبان مصنوعي قادر است با دقت و ظرافتي که دارد، جايگزين آزمايش غذا توسط انسان شود. يعني ديگر نياز نيست براي آزمايش غذا از مزه کردن انسان استفاده شود.

محققان براي توليد اين زبان مصنوعي اطلاعات DNA را از پروتئين گيرنده‌هاي تست غذا استخراج کردند. آن‌ها روي گيرنده‌هايي متمرکز شدند که قادر به تشخيص شيريني از شوري است.

اين اطلاعات وارد يک سلول جداگانه شد؛ سلولي که روي سطح گرافن قرار دارد. يک نانولوله کربني که هدايتي بالاتر از مس دارد، نقش انتقال دهنده جريان الکتريکي را به عهده دارد. زماني که مزه مورد نظر در محيط وجود داشت، جريان روي گرافن تغيير کرده و ايجاد يک سيگنال الکتريکي مي‌کند که نشان دهنده وجود عامل مزه در محيط است.

در حال حاضر در برخي از حسگرها از گرافن استفاده مي‌شود. اين گروه ميزان تغيير جريان حاصل از حضور عامل مزه را اندازه‌گيري و از آن براي ساخت زبان مصنوعي استفاده کردند.متخصصان اين حوزه معتقداند که اين زبان نسبت به حسگرهاي چشايي که پيش از اين ساخته شده، بهبودهاي بسياري داشته است. دو سال قبل، يک زبان مصنوعي ساخته شده که 100 برابر حساس‌تر از زبان انسان است، اما اين حسگر جديد از حسگر پيشين 100 برابر حساس‌تر است. محققان معتقداند که اين زبان به زودي مي‌تواند مسير خود را در کاربردهاي تجاري و صنعت افزودني‌هاي غذايي پيدا کند.


 احساس تنهايي نشانه بيماري آلزايمر است 

 نتايج يک مطالعه نشان مي‌دهد احساس تنهايي مي‌تواند نشانه اوليه بيماري آلزايمر باشد.به گزارش ايسنا، در اين مطالعه آمده‌است در افراد مسن سالمي که سطح قابل توجهي از آميلوئيد وجود دارد، احساس تنهايي بيشتر از افرادي است که ميزان اين پروتئين در آنان پايين است.

آميلوئيد نوعي پروتئين است که با بيماري آلزايمر ارتباط دارد. پزشکان انگليسي معتقدند احساس تنهايي مي‌تواند نشانه هشدار دهنده‌اي نسبت به احتمال بروز اين بيماري باشد.در اين بررسي پزشکان انگليسي دريافتند: در افرادي که سطح بالايي از اين پروتئين وجود دارد 7.5 برابر بيشتر احتمال مي‌رود دچار احساس تنهايي شوند.

محققان در اين مطالعه به بررسي 43 زن و 36 مرد حدودا 76 ساله پرداختند که هيچ نشانه‌اي از بيماري آلزايمر در آنان وجود نداشت. با استفاده از تست‌هاي روان‌شناختي محققان به ارزيابي سطح احساس تنهايي در هر يک از اين افراد پرداختند. علاوه بر اين با کمک‌ اسکن‌هاي مغزي مقدار پروتئين آميلوئيد مغز آنان بررسي شد.

به گزارش ايسنا به نقل از ساينس ورلد ريپرت، اين تيم تحقيقاتي دريافتند: افراد مسني که با وجود بودن در کنار دوستان و اعضاي خانواده احساس تنهايي دارند، بيشتر در معرض ابتلا به بيماري آلزايمر هستند.


 خبرپزشكي 

 سکته مغزي دومين عامل مرگ و مير ايرانيان

دبير انجمن سکته مغزي و فوق تخصص مغز و اعصاب، سکته مغزي را دومين عامل مرگ و مير ايرانيان عنوان کرد و گفت: از آنجا که سکته مغزي زمان طلايي دارد به همين منظور برنامه هاي مختلفي براي آگاهي رساني بيشتر به مردم انجام مي شود.

مسعود مهرپور در گفت و گو با ايرنا افزود: آگاهي بخشي و اطلاع رساني مي تواند علاوه بر کاهش عوارض ناشي از سکته مغزي، ميزان مرگ و مير آن را کاهش دهد به همين منظور برنامه هاي متنوعي در استان هاي مختلف کشور و به ويژه تهران در اين زمينه در حال انجام است.

وي تصريح کرد: به مناسبت روز جهاني سکته مغزي يکي از اهداف مهم اين انجمن، افزايش آگاهي رساني مردم نسبت به شناخت، علائم بيماري و راههاي پيشگيري و اينکه هنگام داشتن علائم با اورژانس تماس گرفته شود، بوده است.

وي با بيان اينکه سکته مغزي دومين عامل مرگ و مير در کشور به شمار مي رود، ادامه داد: اگر اين بيماري به موقع تشخيص داده شود، قابل درمان است و نبايد زمان را از دست بدهيم.دبير انجمن سکته مغزي و فوق تخصص مغز و اعصاب با بيان اينکه در ايران هر پنج دقيقه يک نفر به سکته قلبي دچار مي شود، افزود: آمار مرگ و مير در برخي کشورهاي پيشرفته کاهش داده شده و به پنجمين عامل مرگ و مير تبديل شده است.

وي ادامه داد: اگر امکانات لازم فراهم شود و بيماران موضوع سکته مغزي خود را به موقع به اورژانس اطلاع دهند ما هم مي توانيم اين بيماري را کنترل کنيم،‌البته در يکسال اخير اقدامات خوبي از سوي وزارت بهداشت و انجمن سکته مغزي در کشور انجام شده است.

مهرپور افزود: البته اکنون اورژانس تعامل خوبي با اين انجمن دارد و براي بيماران سکته حاد مغزي يک کد مجزا تعيين کرده اند که به موقع علائم بيماران را به بيمارستان اعلام مي کنند و انجمن نيز براي تکنسين هاي اورژانس ها برنامه هاي مختلف آموزشي در خصوص علائم مغزي برنامه ريزي کرده است.


 خبرهاازعالم علم 

 انار از بروز سرطان پيشگيري مي کند

انار براي سلامت قلب و عروق، جلوگيري از تصلب شريانها و بروز سکته، پيري زودرس، آلزايمر و سرطان پروستات به کار مي‌آيد پس مصرف انار براي بيماران قلبي عروقي مي‌تواند بسيار مفيد باشد.

به گزارش ستاد خبري چهارمين جشنواره انار ميوه قرآني، غلامرضا رفيعا مدير اجرايي جشنواره گفت: انار براي بيماران مبتلا به پرفشاري خون مفيد است و با داشتن حدود 260 ميلي‌گرم پتاسيم در مقابل 3 ميلي‌گرم سديم در هر 100 گرم در کاهش فشارخون مفيد است.وي با بيان اينكه انار منبع خوبي از آنتي اکسيدان، اسيدفوليک، پتاسيم، ويتامين سي و آهن است گفت: انار ترش طبع سرد و خشک دارد و انار شيرين تا حدودي معتدل است.

مدير چهارمين جشنواره انار ميوه قرآني عنوان كرد: انار براي سلامت قلب و عروق، جلوگيري از تصلب شريانها و بروز سکته، پيري زودرس، آلزايمر و سرطان پروستات به کار مي‌آيد پس مصرف انار براي بيماران قلبي عروقي مي‌تواند بسيار مفيد باشد.

وي افزود: از طرف ديگر انار به واسطه داشتن مواد آنتي‌اکسيداني و الاژيک اسيد از بروز سرطان جلوگيري کرده و رشد تومورهاي سرطاني مانند سرطان پوست و پروستات را کند مي‌کند.

رفيعا با بيان اين كه انار خون را تصفيه كرده و تقويت كننده قلب و كليه است معتقد است: انار اشتها آور است و بهتر است قبل از غذا مصرف شود.

مصرف انار براي سلامت پوست و رفع لکهاي صورت بسيار مفيد است، انار براي رفع خستگي و آرامش اعصاب بسيار کارآمد است.

وي با اشاره به اينكه انار يک ميوه نيست بلکه يک پزشک و يک درمان کننده بيماريهاي زيادي است افزود: اين ميوه بيماريهاي کبد، مسوميتهاي خون، خستگي جسمي و عصبي و بالاخره رفع کننده سرماخوردگي و بيماريهاي عفوني و انگلهاي دستگاه گوارش را بهبود مي بخشد.

رفيعا يادآورشد: عصاره انار آثار ضدباکتريايي داشته و به عنوان مثال با باکتري‌هاي ايجادکننده پلاک‌هاي دنداني مقابله کرده در سلامت دندان و دهان موثر است همچنين آب انار و پوست آن، خواص ضعيف استروژني داشته و لذا مي‌توانند در برطرف کردن عوارض يائسگي موثر باشد.

وي توصيه كرد: افرادي که مشكل نفخ معده دارند بايد مصرف انار را محدود کنند، ضمن اينکه زياده‌روي در مصرف انار ترش، زخم معده به دنبال دارد ، همچنين افراط در خوردن انار باعث يبوست - ناراحتي معده و زبر شدن گلو مي‌شود همچنين افرادي که مبتلا به ناراحتي ريوي هستند در مصرف انار احتياط کنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته