جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/08/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5412

معاون وزير اقتصاد:
حقوق نجومي در دولت وجود نداشته است

وزير راه طي نامه‌اي به دولت خواستار شد:
افزايش سقف تسهيلات مسکن مهر از 30ميليون به 40 ميليون تومان


اراضي شهرک‌هاي صنعتي جهت اشتغال زايي با تسهيلات ويژه واگذار مي‌شود


نهادهاي مالي


تريبون


 معاون وزير اقتصاد:
 حقوق نجومي در دولت وجود نداشته است  

 
معاون وزير اقتصاد با تأکيد براينکه سقف تسهيلات کارمندان بانکي کمتر از 250 ميليون تومان است،گفت:بانک ها و بيمه ها براساس ضوابط جديد، تسهيلاتي که وفق مقررات باشد را به کارمندان خود پرداخت مي کنند.حسين قضاوي در گفت‌وگو با تسنيم درباره اقدامات انجام شده در وزارت امور اقتصادي و دارايي مبني بر بازگشت حقوق هاي نجومي به خزانه، اظهار داشت: اولاً حقوق نجومي جايي وجود نداشته بلکه پرداخت هاي غيرمتعارف ناشي از ابهام در مقررات رخ داده بود.

وي افزود: دولت به صورت جدي اصلاح قوانين و مقررات را آغاز کرد ضمن آنکه در ضوابط اجرايي بودجه نکاتي را در ارتباط با پرداخت حقوق در سال جاري اضافه کرد.

معاون وزير امور اقتصادي و دارايي با اشاره به اصلاح قانون مديريت خدمات کشوري در راستاي جلوگيري از تکرار پرداخت هاي غيرمتعارف، تصريح کرد: اين لايحه در حال تقديم به مجلس است.

قضاوي استقلال سازمان امور اداري و استخدامي را اقدام ديگر دولت در راستاي برخورد با پرداخت هاي غيرمتعارف اعلام کرد و افزود: اين سازمان بناست در نظام جبران خدمت در کشور متمرکز شود تا نظام جبران خدمت شفاف و منصفانه داشته باشيم.

وي با اشاره به اقدامات انجام شده در ديوان محاسبات در راستاي پرداخت هاي غيرمتعارف، گفت: در مواردي که احياناً انحراف از قانون وجود داشته، تخلفات از سوي ديوان محاسبات رسيدگي شده است؛ به اقتضاي ذات ديوان محاسبات اين رسيدگي ها انجام مي شود. به صورت مشخص ديوان بررسي مي کند که در چه مواردي انحراف از بودجه و عملکرد رخ داده و متخلفان را در صورت نياز به محاکم قضايي معرفي مي کند.

معاون بانک و بيمه وزير اقتصاد تأکيد کرد: بنظر من آنچه در ارتباط با پرداخت هاي غيرمتعارف در رسانه ها منتشر شد، اسباب خير شد براي اينکه دولت در اين موضوع متمرکز شد. اميدوارم با اقدامات مقرراتي، تقنيني و يا اجرايي که انجام شده يا درحال انجام است، نظام جبران خدمت شفاف و منصفانه داشته باشيم.


 وزير راه طي نامه‌اي به دولت خواستار شد:
 افزايش سقف تسهيلات مسکن مهر از 30ميليون به 40 ميليون تومان  

معاون وزير راه و شهرسازي با بيان اينکه آخوندي در نامه‌اي به دولت درخواست افزايش سقف تسهيلات مسکن مهر از 30 ميليون به 40 ميليون تومان را کرده است گفت: دريافت آورده از متقاضيان براي کاهش فشار بر آنها تدريجي و براساس پيشرفت فيزيکي خواهد بود.به گزارش فارس، محسن نريمان معاون وزير راه و شهرسازي در پاسخ به اين سؤال که ظاهراً در يکي از اظهارات خود اعلام کرده‌ايد که کميسيون اصل موافق افزايش سقف تسهيلات مسکن مهر از 30 ميليون تومان به 40 ميليون تومان است، گفت: براساس مصوبه کميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي، اين کميسيون از دولت درخواست افزايش سقف تسهيلات مسکن مهر از 30 ميليون تومان به 40 ميليون تومان را ارائه کرده است. وي افزود: اما قبل از اين مصوبه، آخوندي وزير راه و شهرسازي در نامه‌اي درخواست افزايش سقف تسهيلات مسکن مهر از 30 ميليون تومان به 40 ميليون تومان را آن هم براي شهر جديد پرديس به دولت ارائه کرده بودند.


 اراضي شهرک‌هاي صنعتي جهت اشتغال زايي با تسهيلات ويژه واگذار مي‌شود 

 مديرعامل سازمان صنايع کوچک و شهرک هاي صنعتي ايران در نشست هم انديشي صنعتگران شهرستان شهرضا اظهار اميدواري کرد با تلاش همه مسئولان و آحاد مردم به رشد 8 درصدي اقتصادي تا سال 1404 دست يابيم.

به گزارش ايلنا، علي يزداني در نشست با صنعتگران ضمن گفتگو پيرامون مشکلات و مسائل شهرک هاي صنعتي بر ايجاد رونق در فضاي کسب و کار کشور تاکيد و اظهار داشت: با تلاش قواي سه گانه، صنعتگران و آحاد مردم تا سال 1404 بايد به رشد 8 درصدي اقتصادي دست يابيم و در منطقه رتبه اول اقتصادي را کسب کنيم.مديرعامل سازمان صنايع کوچک و شهرک هاي صنعتي ايران اظهارکرد: از ابتداي تاسيس وزارت خانه، 88 هزار پروانه بهره برداري براي واحدهاي صنعتي صادرشده که بر اساس ظرفيت قيد شده در پروانه بهره برداري، زمينه اشتغال براي دو ميليون و 800 هزار نفر فراهم شده است که از اين تعداد 84500 واحد از آن صنايع کوچک و متوسط هستند.

يزداني در بخش ديگري از سخنانش با بيان اينکه يک سوم مبالغي که تحت ماليات بر ارزش افزوده از شهرک هاي صنعتي گرفته مي شود بايد صرف هزينه ساخت زيرساخت هاي شهرک هاي صنعتي گردد، خاطرنشان کرد: هدف از واگذاري زمين به سرمايه گذاران ايجاد اشتغال در جامعه و درآمدزايي براي مردم کشورمان است و هزينه هاي دريافتي فقط جهت خدمات زيربنايي موجود در شهرک هاي صنعتي است.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در سفر به استان اصفهان در حاشيه بازديد از شهرک صنعتي دهاقان ضمن ديدار با صنعتگران و کارآفرينان صنعتي شهرستان دهاقان از واگذاري اراضي شهرک هاي صنعتي با تسهيلات ويژه خبرداد.

علي يزداني در زمينه ي معافيت مالياتي صنعتگران اظهارکرد: بر مبناي شاخص هاي توسعه يافتگي شهرک هاي صنعتي، واحدهاي مستقر در اين شهرک ها از 7 تا 13 سال معاف از پرداخت ماليات هستند.

مديرعامل سازمان صنايع کوچک و شهرک هاي صنعتي ايران بيان کرد: در راستاي اشتغال زايي و توسعه ي پايدار، واگذاري اراضي شهرک هاي صنعتي جهت جذب سرمايه گذار از تسهيلات ويژه اي برخوردار است.


 نهادهاي مالي 

 بانکداري الکترونيک، تحقق شعار نوآوري در خدمت بانک شهر

مديرعامل بانک شهر گفت: برخي معتقد هستند که بانکداري الکترونيک زيان ده است،البته در نوآوري هر کار در ابتدا سود ده نيست، اما سرمايه گذاري‌ها براي آينده صورت مي گيرد و بانک شهر شعار نوآوري در خدمت را در عمل،محقق کرده است.

به گزارش آفرينش به نقل ازمرکز ارتباطات و روابط عمومي بانک شهر، محمدحسين پورزرندي در حاشيه برگزاري دومين نمايشگاه تراکنش ايران گفت: امروزه با توسعه تکنولوژي، بانکداري سنتي جوابگوي نسل فعلي و آينده نيست و از اين رو، حرکت به سمت بانکداري الکترونيک بسيار حائز اهميت است.

بازديد مديران استاني بانك ايران زمين از شركت آب لوله اصفهان

مدير شعب بانك ايران زمين استانهاي اصفهان، قم، مركزي و چهار محال و بختياري به همراه تعدادي از مديران ارشد از سايت توليد شركت آب لوله اصفهان بازديد كردند و با مديران شركت، به بحث و تبادل نظر پرداختند. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ايران زمين ، در اين ديدار ابتدا دكتر شعاعي مدير عامل شركت ضمن قدرداني از حضور مديران بانك ايران زمين در شركت آب لوله اصفهان، اين ديدار را سرآغاز تعاملات هر چه بيشتر شركت با اين بانك ارزياني كرده، و نسبت به معرفي شركت اظهار داشت: اين شركت توليد كننده انواع لوله و اتصالات مطابق با استاندارد هاي بين المللي از سايز هاي 6 تا 630 ميليمتر در رده هاي فشاري 2.5 الي40 اتمسفر جهت مصارف آب، فاضلاب،گاز و سيالات صنعتي، مطابق با استاندارد هاي بين المللي در انواع مواد اوليه با گريدهاي مختلف جهاني شركت آب لوله را جزء برترين شركت ها در صنعت لوله و اتصالات پلي اتيلن و پلي پروپيلن قرار داده است.

بانک رفاه آماده ارائه کاراکارت به متقاضيان

در راستاي افزايش انگيزه و قدرت خريد اقشار جامعه، بهبود فضاي کسب و کار و افزايش سطح اشتغال طرح کاراکارت با مشارکت بانک رفاه ارائه شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک رفاه، در اين طرح بانک رفاه با همکاري تعدادي از فروشندگان کالا و خدمات (اعم از فروشگاه زنجيره اي رفاه، اتکا، شهر فرش و ...) ضمن انجام اعتبارسنجي نسبت به ارائه کاراکارت به متقاضيان اقدام مي‌کند.

نوشت‌افزار ؛هديه بانک تجارت براي فرزندان خانواده بزرگ محيط بانان

بانک تجارت به مناسبت روز دانش آموز نسبت به اهداي بسته نوشت افزار به فرزندان خانواده بزرگ محيط بانان کشور اقدام کرد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک تجارت، با فرارسيدن سيزده آبان و بزرگداشت روز دانش آموز ، اين بانک بار ديگر با دانش آموزان کشور همراه شد و در راستاي ايفاي مسئوليتهاي اجتماعي خود هدايايي را به فرزندان محيط بانان کشور اهدا کرد .

اين هدايا با استفاده از طرح هاي محيط زيستي استاد کامبيز درم بخش گرافيست نامدار ايراني با شعار " به احترام زندگي ، به احترام فردا "طراحي و به يگان حفاظت سازمان حفاظت از محيط زيست تقديم شد .

حضور بانک سينا در نمايشگاه اينوکس 2016 کيش

بانک سينا با برپايي غرفه‌ در نمايشگاه اينوکس 2016 کيش حضور دارد و از اين طريق نسبت به ارائه خدمات و مشاوره هاي لازم به مراجعين اقدام مي نمايد. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانک سينا ،سومين نمايشگاه بين‌المللي بورس، بانک و بيمه و خصوصي سازي و همچنين هشتمين نمايشگاه معرفي فرصت‌هاي سرمايه گذاري کشور و نيز اولين همايش بين المللي سرمايه گذاري و توسعه ايران از دهم تا 13 آبان در مرکز همايش‌هاي بين‌المللي کيش در حال برگزاري است. بانک سينا به منظور معرفي بهينه خدمات متنوع خود به ويژه در حوزه بانکداري الکترونيک، بين الملل و ساير بخشها حضوري فعال دارد.

آگهي دعوت به مجمع عمومي عادي بطور فوق‌العاده بانک اقتصادنوين

مجمع عمومي عادي بطور فوق العاده بانك اقتصادنوين با دستور جلسه زير رأس ساعت 15:00 روز چهارشنبه مورخ 1395.08.26 در محل سالن همايش‌هاي بين‌المللي هتل المپيک بـه‌نشاني تهران- ضلع غربي مجموعه ورزشي آزادي، بلوار دهکده تشکيل مي‌گردد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانک اقتصاد نوين ،بدينوسيله از كليه صاحبان محترم سهام بانك يا نمايندگان قانوني آنان دعوت مي‌نمايد، به‌ منظور اخذ برگه ورود و حضور در جلسه مجمع عمومي مذکور؛ در يکي از روزهاي دوشنبه موّرخ 1395.08.24 و سه‌شنبه مورخ 1395.08.25 از ساعت 8:30 صبح الي15:30 با در دست داشتن مدارك مالكيت سهام يا مستندات نمايندگي/ وكالت/ ولايت/ قيمومت و كارت شناسايي معتبر به اداره امور سهامداران بانك، به نشاني تهران- خيابان آفريقا، بالاتر از چهارراه جهان کودک، نبش خيابان برادران شريفي، پلاک 2 ، طبقه دوم مراجعه فرمايند.

معاون مديرعامل بانک سپه:

دارايي بلوکه شده ‌در خارج کشور نداريم

معاون مديرعامل بانک سپه با اعلام اينکه درصدديم با شعب بانکهايي که در کشورهاي اروپايي داريم خطوط فاينانس را برقرار کنيم،گفت: دارايي بلوکه شده ‌اي در خارج از کشور نداريم.به گزارش تسنيم، مصطفي پرتوافکنان در جمع خبرنگاران در خصوص پرداخت تسهيلات به واحدهاي توليدي، اظهارداشت: ازميان ده هزار ميليارد تومان در نظر گرفته شده براي پرداخت تسهيلات به واحدهاي ثبت نامي حدود 70 درصد تخصيص منابع تخصيص پيدا کرده و هزار و 120 واحد شناسايي شده است.


 تريبون 

 حمايت از توسعه روابط بانکي انگليس با ايران

يک مقام مسئول بانکي انگليس در هم تنيدگي مسائل سياسي و اقتصادي را عامل اصلي روند آهسته حل موانع بانکي غرب با ايران دانست.

به گزارش مهر، «جاستين والکر» مدير بخش جرائم مالي انجمن بانکداران انگليس در سخناني در جريان کنفرانس «چشم‌انداز تجارت و سرمايه‌گذاري انگليس و ايران» گفت: شماري زيادي از بانک هاي عضو انجمن بانکداران بريتانيا راغب هستند تا با تهران روابط شان را گسترش دهند و در همين راستا اين انجمن تلاش مي کند تا به آنها در چارچوب همکاري هاي قانوني با ايران مشورت دهد.

مدير بخش جرايم مالي انجمن بانکداران انگليس تصريح کرد: ما از اعضايي که علاقه مند به از سرگيري روابط بانکي با ايران هستند حمايت خواهيم کرد.والکر با اين حال بيان داشت که نمي توان تحريم هاي اوليه آمريکا و دستورالعمل هاي اتحاديه اروپا در خصوص تجارت با ايران را ناديده گرفت.

ايران صادرات برق به ترکيه را متوقف‌ کرد

معاون وزير نيرو با اشاره به قطع صادرات برق ايران به ترکيه، گفت: علت توقف، بدهي حدود 200 ميليون دلاري شرکت ترک خريدار برق از ايران است.

هوشنگ فلاحتيان در گفت‌وگو با مهر با بيان اينکه از چند ماه قبل ايران صادرات برق به ترکيه را متوقف کرده است، گفت: مهمترين علت توقف صادرات برق ايران به اين کشور همسايه عدم پرداخت مطالبات معوق توسط شرکت ترک خريدار برق بوده است.

معاون وزير نيرو حجم بدهي برقي شرکت ترکيه‌اي به ايران را حدود 200 ميليون دلار عنوان کرد و افزود: با وجود توقف صادرات اما گفتگوها براي دريافت مطالبات معوق و از سرگيري صادرات برق به اين کشور همسايه آغاز شده است.

اين مقام مسئول با بيان اينکه پيش بيني مي‌شود در مدت زمان 4 تا 5 ماه آينده امکان وصول بدهي برقي ايران از شرکت ترک فراهم شود، تاکيد کرد: در صورتي‌که از پرداخت بدهي‌ها اطمينان حاصل کنيم امکان از سرگيري فروش برق به اين شرکت خريدار وجود دارد.

قيمت کاغذ به خانه اول بازگشت

پس از افزايش 10 درصدي قيمت کاغذ در ابتداي مهرماه، قيمت اين کالا به شرايط عادي بازگشت تا کاهش 10 درصدي را به همراه داشته باشد.

حسين ميرباقري مهرآبادي رئيس اتحاديه فروشندگان کاغذ و مقوا در گفت و گو با ايسنا با اعلام اين خبر افزود: پس از افزايش 10 درصدي قيمت کاغذ، بازار اين کالا به وضعيت قبلي بازگشته و با کاهش 10 درصدي همراه بوده است.

وي در مورد دلايل افزايش و کاهش مجدد قيمت کاغذ، عنوان کرد: يکي از دلايل افزايش قيمت بحث ترخيص کاغدهاي وارداتي از گمرک بود که در اين رابطه مشکلاتي براي واردکنندگان پيش آمده و بازار با خلا مواجه شد که البته اين مسئله از نظر زماني کوتاه مدت بود.

ميرباقري ادامه داد: علاوه بر بحث ترخيص کاغذ وارداتي از گمرک مسئله ميزان سفارش در مقطع زماني مهرماه و نيز موضوع آغاز سال تحصيلي از دلايل عمده افزايش قيمت کاغذ بود.

قيمت طلا و سکه روي ريل صعود

در ادامه افزايش قيمت طلا وسکه در هفته هاي اخير، اين هفته نيز قيمت طلا و سکه چه در بازارهاي جهاني و چه در بازار ايران با رشد قابل توجهي روبرو بود.

محمدکشتي‌آراي رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر در گفت‌وگو با ايسنا با اشاره به اينکه قيمت طلاي جهاني به ازاي هر اونس با افزايش 30 دلاري طي هفته گذشته روبرو بود، اظهار کرد: يکي از دلايل افزايش قيمت طلاي جهاني کاهش ارزش دلار طي هفته گذشته بود.

وي با بيان اينکه قيمت طلا وسکه نيز در بازار ايران با افزايش قيمت طي هفته گذشته روبرو بود، عنوان کرد: از عوامل افزايش قيمت طلا و سکه در بازار ايران مي‌توان به روند صعودي طلاي جهاني و نيز افزايش قيمت ارز در بازار ازاد اشاره کرد.

به گفته اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر قيمت سکه طي هفته گذشته از يک ميليون و 92 هزار تومان به يک ميليون و 124 هزار تومان رسيد که نشان دهنده افزايش 31 هزار توماني است.

کشتي‌آراي در مورد احتمالات افزايش يا کاهش قيمت طلا و سکه طي هفته آينده نيز گفت: افزايش يا کاهش قيمت طلاي جهاني در هفته آينده به ميزان نرخ بهره در آمريکا بستگي دارد. علاوه براين هرچقدر به تاريخ انتخابات رياست جمهوري امريکا نزديک‌تر مي‌شويم تاثير پذيري بازارهاي مالي از اين مسئله افزايش مي‌يابد. وي همچنين با تاکيد بر ادامه روند کاهش سطح تقاضا در بازار طلا وسکه، اظهار کرد: همچنان ميزان تقاضا و دادوستد در بازار طلا وسکه پايين است.

لايحه بودجه 96 به دولت ارسال شد

رئيس سازمان برنامه و بودجه طي نامه اي به معاون اول رئيس جمهور، تبصره هاي مورد نياز لايحه بودجه سال 1396 را مشتمل بر 20 تبصره، به هيأت دولت ارائه کرد.

به گزارش آفرينش به نقل ازسازمان برنامه و بودجه ، از آنجا که تحقق اسناد بالادستي لايحه بودجه به عنوان برنامه سالانه دولت، نقش مهمي در توسعه همه جانبه کشور دارد، تهيه و تدوين لوايح بودجه سال 1396، در راستاي تحقق سند چشم انداز بيست ساله و سياست هاي کلي نظام و همسو با سياست ها و لايحه برنامه ششم توسعه و البته در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي انجام گرفته است. اين سازمان همواره نسبت به رعايت برنامه زمانبندي ارائه لايحه بودجه به مجلس، خود را متعهد مي داند و در همين راستا اين تبصره ها در اختيار هيأت دولت قرار مي گيرد تا در فرصت زماني مناسب مورد بررسي قرار گيرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته