جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/08/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5412


«حاشيه‌ها»؛ بارانداز مواد مخدر


ايران دومين کشور غمگين دنيا نيست


تصويب«جرم بودن حمل سلاح سرد» پشتوانه محکم برقراري انضباط شهري است


خبرها


رهنموني از بزرگان


ياد‌د‌اشـت


ميز خبر


 «حاشيه‌ها»؛ بارانداز مواد مخدر 

 
رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اعلام شناسايي تعداد نقاطي که در حاشيه شهرها به عنوان مامني براي بروز آسيب‌هاي اجتماعي و جرائم مختلف تبديل شده، برخورد با وقوع جرائم در اين نقاط را يکي از اولويت‌هاي پليس معرفي کرد.

سردار مسعود زاهديان در گفت‌وگو با تسنيم با اشاره به رصد پليس بر فعاليت مجرمانه قاچاقچيان مواد مخدر در حاشيه شهر و مناطق موسوم به باراندازهاي مواد مخدر اظهار داشت: يکي از اولويت‌هاي پليس مبارزه با مواد مخدر ناجا، شناسايي نقاط آلوده و برخورد با مجرمان و توزيع کنندگان مواد مخدر در مناطقي است که به صورت پايگاهي براي تهيه و توزيع مواد مخدر درآمده است.

رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر ناجا ادامه داد: در حال حاضر اقدامات اطلاعاتي براي شناسايي اين اماکن انجام شده و در آينده گزارش‌هاي کاملي از اقدامات انجام گرفته پليس براي برخورد با مجرمان اين نقاط ارائه خواهد شد.

وي خاطرنشان کرد: متأسفانه مناطق حاشيه‌اي و جزيره‌هايي که در حاشيه کلان‌شهرها شکل گرفته، به محل و مامني براي بروز آسيب‌هاي اجتماعي و جرائم مختلف تبديل شده است.

زاهديان گفت: در حال حاضر تمامي اين نقاط شناسايي شده است و اين مناطق براي پليس کاملاً شناخته شده و مشخص است و قطعاً برخورد لازم با مجرماني که در اين مناطق مبادرت به توزيع و قاچاق مواد مخدر مي‌کنند انجام خواهد داد.

به گزارش تسنيم، آمارهاي ارائه شده در خصوص جمعيت حاشيه‌نشينان از 10 تا 18 ميليون نفر را شامل مي‌شود؛ آماري که در مقايسه با جمعيت کشور، عدد قابل توجهي است و اين در حالي است که اين نسبت ميان متن و حاشيه، در برخي شهرها به بيش از اين رقم نيز رسيده و امروز حاشيه‌نشيني به يکي از معظلات اصلي کشور بدل شده است.

از سوي ديگر اعتياد به عنوان يکي از بزرگترين و شايعترين آسيب‌هاي اجتماعي کشور، بيشترين ظهور و بروز را در مناطق حاشيه‌اي، محلات ناکارآمد شهري، مناطق ويژه و سکونت‌گاه‌هاي غيررسمي داشته و به عبارتي اين مناطق به جولانگاه قاچاقچيان و توزيع کنندگان مواد مخدر تبديل شده است؛ مناطقي که به واسطه فقر، عدم خدمات‌دهي مناسب به ساکنان آن‌ها، تراکم جمعيتي بالا، تنوع قوميتي و فرهنگي، نظارت حاکميتي ضعيف و ... به محلي براي بروز انواع آسيب‌هاي اجتماعي و در صدر آن‌ها اعتياد تبديل شده است. موضوعي که باعث شده تا معضل حاشيه‌نشيني به عنوان يکي از دغدغه‌هاي اصلي، در هر 4 جلسه مقام معظم رهبري با مسئولان ارشد نظام، به عنوان يکي از اولويت‌ها مورد توجه ويژه قرار گيرد و دستگاه‌هاي مسئول ملزم شوند تا براي حل اين معضل، راهکارهاي خاصي در نظر گيرند. مساله‌اي که علي‌رغم گذشت بيش از يکسال از آغاز اين جلسات، هنوز نتيجه‌اي عيني از عملکرد دستگاه‌هاي مسئول در اين زمينه را شاهد نبوديم.

در حال حاضر شهرهاي تهران، مشهد و اهواز از جمله شهرهايي هستند که بيشترين جمعيت حاشيه نشين را در خود جاي داده‌اند و به گفته سردار ساجدي‌نيا فرمانده انتظامي تهران بزرگ نيز، 34 پاتوق مواد مخدر در شهر تهران وجود دارد که به عنوان پاتوق‌هايي براي توزيع، خرده‌فروشي و مصرف مواد مخدر تبديل شده است که غالب اين پاتوق‌ها، در محله‌هاي ويژه، سکونت‌گاه‌هاي غيررسمي و حاشيه‌هاي پايتخت قرار دارند.


 ايران دومين کشور غمگين دنيا نيست 

 
ايسنا نوشت: يک جامعه‌شناس در واکنش به برخي اظهارات مبني بر اينکه ايران دومين کشور غمگين در بين 180 کشور است،گفت: آقايان نبايد چنين اظهار نظرهاي کلي را انجام دهند. سوال ما اين است که اين حرف‌ها بر اساس کدام سنجش تحقيق و معيار زده شده و در مقايسه با چه کشوري اين صحبت‌ها را مي‌کنند؟

دکتر قرايي مقدم در خصوص ادعاي رئيس انجمن مددکاري ايران مبني بر آنکه بر اساس تحقيق بين‌المللي ايران پس از عراق دومين کشور غمگين جهان عنوان شده است، در واکنش به اين اظهار نظر افزود: من معتقدم کشور ما از نظر مايحتاج زندگي در مقايسه با کشورهاي ديگر وضعيت بهتري را دارد، اما از نظر فضايي که در جامعه ايجاد شده که از طريق برنامه‌هاي راديو و تلويزيون، تضادها و جنجال‌هاي مختلف، جو ناراحت‌کننده‌اي را ايجاد کرده‌اند.

وي با بيان اينکه از نظر مايحتاج زندگي نمي‌توان گفت که ايران وضعيتش مانند برخي کشورهاي همسايه مناسب نيست، افزود: برخي فضاي کشور را از نظر روحي و رواني نامناسب مي‌کنند که اين اتفاق نه از جانب دولت بلکه از جانب کساني مي‌افتد که دائم يأس و نااميدي را در جامعه ايجاد کرده و حاشيه سازي مي‌کنند و اين باعث مي‌شود که جامعه آرامشش را از دست بدهد.

وي با بيان اينکه چنين حاشيه‌سازي‌هايي منجر به ناراحتي روحي و هراس ذهن جامعه مي‌شود، ادامه داد: به قول آقاي مطهري اسلام همراه با شادي است و ما نيز بايد به اين موضوع توجه کنيم و از جنجال آفريني بپرهيزيم.

قرايي مقدم گفت: به نظر من اين اظهار نظر که بگوييم ايران دومين کشور غمگين است نظري بدبينانه است. آيا کساني که اين حرف را مي‌زنند به کشورهايي مانند هند، سوريه و پاکستان رفته‌اند تا وضعيت آنها را ببينند آن کشورها در استرس و هراسند اما ما در ايران از نظر داشتن امنيت بي نظيريم و اينطور نيست که بگوييم دومين کشور غمگين جهان هستيم چرا که بسياري از کشورها از ما بدترند.

اين جامعه شناس با تاکيد بر لزوم ايجاد زمينه‌هاي شادي و نشاط در کشور گفت: ما مي‌توانيم با ايجاد نشاط در کشور فضا را بهتر کنيم اما اين کارها را انجام نمي‌دهيم و همين موضوع باعث مي‌شود که برخي سازمان‌هاي بين المللي از اين فضا استفاده کرده و چنين موضوعاتي را علم کنند.

قرايي مقدم با بيان اينکه کساني که اين حرف‌ها را مي‌زنند حرفشان بدون تحقيق است گفت: تحقيق درباره چنين مواردي بايد به صورت کيفي انجام بگيرد چرا که پديده‌هايي مانند شادي، غم، عدالت کيفي بوده و قابل اندازه گيري نيستند و براي مطالعه به انجام تست‌هاي مختلفي اعم از تست گوتمن و ليکرت نيازمندند.

اين جامعه شناس با تاکيد بر اينکه مفاهيم کيفي قابل اندازه گيري درست نيستند چرا که معيار کمي را نمي‌توان براي آنها در نظر گرفت گفت: به عنوان مثال زيبايي امري کيفي است و بسته به هر جامعه‌اي متفاوت است بنابراين شادي و غم هم موضوعاتي کيفي و روانشناسي هستند.

قرايي مقدم همچنين ادامه داد: آقايان نبايد چنين اظهار نظرهاي کلي را انجام دهند. سوال ما اين است که اين حرف‌ها بر اساس کدام سنجش تحقيق و معيار زده شده و در مقايسه با چه کشوري اين صحبت‌ها را مي‌کنند؟

وي توصيه کرد که بايد در اظهار نظرها و کلي گويي‌ها محتاط باشيد چرا که هيچگاه نمي‌توان مفاهيم کلي را مورد سنجش قرار داد.


 تصويب«جرم بودن حمل سلاح سرد» پشتوانه محکم برقراري انضباط شهري است 

 مديرعامل شهربان شهرداري تهران تصويب قانون «جرم بودن حمل هرگونه سلاح سرد» را سبب کاهش خشونت رفتاري در جامعه به ويژه کاهش خشونت از سوي متخلفين ساخت و ساز و بساط گستران دانست.

به گزارش مهر، ابوالقاسم چيذري با بيان اين مطلب گفت: يکي از موانع برقراري انضباط شهري در حوزه ساخت و ساز و رفع سد معبر، توسل متخلفين به خشونت و استفاده از سلاح هاي سرد در مواجهه با نيروهاي انضباط شهري شهرداري تهران است

وي افزود: جسارت قانون شکنان تا جايي است که تا کنون جمعي از نيروهاي انضباط شهري که براي انجام وظيفه و اجراي قانون به ماموريت اعزام شده اند، مورد ضرب و شتم قرار گرفته و با سلاح هاي سرد متخلفين مجروح شده اند.

چيذري با بيان اينکه تصويب قانون جرم بودن حمل سلاح سرد و تعيين مجازات براي حاملين اين سلاح ها، يکي از اقدامات ارزشمند نمايندگان مجلس است، گفت: قانون جرم بودن حمل سلاح سرد، مي تواند پشتوانه محکمي براي برقراري انضباط شهري باشد.

مديرعامل شهربان خاطرنشان کرد: اميدواريم نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي، در راستاي برقراري انضباط شهري و حفظ حقوق شهروندان، قانون جرم بودن سدمعبر را نيز به تصويب برسانند.

گفتني است نمايندگان مجلس شوراي اسلامي کليات و جزئيات طرح الحاق دو تبصره به ماده 617 قانون مجازات اسلامي که حمل سلاح سرد را جرم و توليد و عرضه آن را ممنوع مي کند، تصويب کردند. بر اين اساس، حمل سلاح سرد شامل قمه، شمشير، چاقوي ضامن‌دار، ساتور، قداره يا پنجه بوکس و نيز ساير ادواتي که صرفا در درگيري فيزيکي و ضرب و جرح کاربرد دارد جرم محسوب مي شود و مرتکب به حداقل مجازات مقرر در اين ماده محکوم مي‌گردد.

واردات، توليد و عرصه سلاح‌هاي مذکور ممنوع است و مرتکب به جزاي نقدي درجه 3 محکوم و حسب مورد، اين سلاح‌ها به نفع دولت ضبط يا مرجوع مي‌شود.


 خبرها 

 جزييات از کارافتادگي در قانون تأمين اجتماعي

بر اساس قانون تأمين‌اجتماعي، هر نوع بيماري منجر به کاهش قدرت کار در حد از کارافتادگي نمي‌شود، بلکه اين کاهش بايد پايدار باشد.

جزييات از کارافتادگي در قانون تأمين اجتماعي به باشگاه خبرنگاران جوان، طبق قانون تأمين‌اجتماعي، هر نوع بيماري منجر به کاهش قدرت کار در حد از کارافتادگي نمي‌شود، بلکه اين کاهش بايد پايدار باشد. زيرا تأييد کاهش توانايي در کميسيون‌هاي پزشکي پس از خاتمه درمان و غيرقابل علاج تشخيص داده شدن بيماري و به ثمر نرسيدن خدمات توانبخشي، انجام مي‌شود.

براساس ماده 70 قانون تأمين‌اجتماعي، بيمه‌شدگاني که طبق نظر پزشک معالج غيرعلاج تشخيص داده مي‌شوند، پس از انجام خدمات توانبخشي و اعلام نتيجه توانبخشي يا اشتغال، چنانچه طبق نظر کميسيون‌هاي پزشکي موضوع ماده 91 اين قانون توانايي خود را کلاً يا بعضاً از دست داده باشند، به 3حالت تقسيم مي‌شوند.

براين اساس، هرگاه درجه کاهش قدرت کار بيمه‌شده 66 درصد و بيشتر باشد، به نحوي که نتواند با اشتغال به کار سابق يا کار ديگري بيش از يک‌سوم از درآمد قبلي خود را به دست آورد، ازکارافتاده کلي و چنانچه ميزان کاهش قدرت کار بيمه‌شده، بين 33 درصد تا66درصد و به علت حادثه ناشي از کار باشد، به نحوي که با اشتغال به کار سابق يا کار ديگر، فقط قسمتي از درآمد خود را به دست آورد، ازکارافتاده جزيي شناخته مي‌شود.

همچنين اگر درجه کاهش قدرت کار بيمه‌شده بين 10 تا 33 درصد بوده و موجب آن حادثه ناشي از کار باشد، مستحق دريافت غرامت نقص مقطوع مي‌شود.

گفتني است، بيمه شده‌اي که در اثر حادثه ناشي از کار، از کارافتاده کلي شناخته شود، بدون درنظر گرفتن مدت پرداخت حق‌بيمه استحقاق دريافت مستمري ازکارافتادگي کلي ناشي از کار را خواهد داشت.

کلاهبرداري از زنان در فضاي مجازي به بهانه ازدواج

رئيس پليس فتاي تهران بزرگ با اشاره به کلاهبرداري ميليوني يک مرد جوان در فضاي مجازي از پنج زن تحصيلکرده به بهانه ازدواج با آنان گفت: متهم مذکور شناسايي و دستگير شد

سرهنگ محمدمهدي کاکوان در گفت و گو با ايرنا افزود: هفته گذشته پرونده اي به اين يگان ارجاع شد که مردي جوان به زني (38 ساله) تحصيل کرده پيشنهاد ازدواج داده و با سواستفاده از اعتماد وي، مبلغ 270 ميليون ريال کلاهبرداري کرده است.

وي تصريح کرد: شاکي به ماموران پليس فتا گفت که مدتي پيش در يکي از سايت هاي همسريابي با مردي آشنا شده که خود را متولد سال 1350 معرفي و مدعي بود که به تازگي از کشور آمريکا به تهران آمده و دليل بازگشتش را مرگ پدر، مادر و همسرش در يک تصادف رانندگي عنوان کرده بود.

سرهنگ کاکوان با بيان اينکه اين مرد با ترفندي زيرکانه اقدام به فريب و جلب اعتماد شاکي کرده بود، گفت: برابر اظهارات شاکي که چندي پيش از همسرش جدا شده بود اين مرد جوان حدود سه ماه به طور مداوم با وي درارتباط بوده اما ناگهان خبري از او نشده و در پيگيري‌هاي بعدي پس از چند روز به شاکي اعلام کرده که به دليل مشکلات مالي مشغله ذهني زيادي داشته و نمي توانسته با او تماس بگيرد.

رئيس پليس فتاي پايتخت افزود: مرد کلاهبردار پس از پيگيري هاي زن جوان در خصوص مشکلش، کاملاً زيرکانه به او گفته که دلبسته اين زن شده و مي خواهد زندگي اش را براي هميشه از آمريکا به تهران منتقل کند تا بتوانند با او ازدواج کنند اما براي انتقال اموال و دارايي هايش بايد در يکي از بانکها حساب ارزي باز کرده و از طريق «ال‌سي» حسابهايش را به ايران منتقل کند، اما پول کافي براي بازکردن ال‌سي ندارد.

وي با بيان اينکه پيرو اظهارات اين کلاهبردار، شاکي نيز مبلغ 270 ميليون ريال را به حساب اين مرد واريز کرده، خاطرنشان کرد: اما پس از دريافت اين مبلغ ديگر خبري از مرد جوان نشده و زن شاکي نيز چند روز بعد با مراجعه به دادسرا اقدام به شکايت کرده است.

رئيس پليس فتاي تهران بزرگ با بيان اينکه با کسب اين اطلاعات بلافاصله کارآگاهان پليس فتا اقدامات خود براي شناسايي و دستگيري اين جوان را در دستور کار خود قرار دادند، تصريح کرد: با توجه به اينکه متهم هيچ ارتباط حضوري با شاکي نداشته و ارتباطشان تنها از طريق فضاي مجازي و صحبت تلفني بود کارآگاهان تحقيقات خود را روي اين فضا متمرکز کرده و سرانجام پس از اخذ مجوز قضايي اين فرد در روز دوشنبه هفته جاري دستگير و به مقر پليس فتا انتقال داده شد.

رئيس پليس فتاي تهران بزرگ با اشاره به شناسايي ديگر طعمه‌هاي اين مرد جوان افزود: تاکنون چهار قرباني ديگر اين مرد که همگي از زنان تحصيل کرده بودند شناسايي شده و اين فرد از يکي از آنان مبلغ يک ميليارد و 500 ميليون ريال، از فرد ديگري 470 ميليون ريال و از دو نفر ديگر نيز به ترتيب 340 و 170ميليون ريال کلاهبرداري کرده است.


 رهنموني از بزرگان  

 دروغ

چيزي که دانش را بيارايد راستي است.

ابو علي سينا

كسي كه دروغ گويد براي نفع غير، دني تر از كذاب است.

افلاطون

من از كساني نفرت دارم كه حيله گري را حكمت، نافرماني را شجاعت و ياوه گويي را حقيقت مي پندارند.

كنفوسيوس

برگرفته از كتاب رهنمون،غلامحسين ذوالفقاري


 ياد‌د‌اشـت 

 کانال هاي تلگرامي و اوباشيگري

ريحانه

رسانه هاي مجازي ، در جهان امروز و براي انسان امروز ، تنها يک " فرصت " است. فرصتي که نمي توان هيچ قضاوت مثبت يا منفي نسبت به آن داشت. زيرا که استفاده کننده ي آن يعني " انسان " موجودي پيچيده ، غير قابل پيش بيني و نيز علي رغم تصور بسياري ، غير قابل کنترل است. غير قابل کنترل از آن جهت که ذهن او هرگز در دسترس نيست و هرگز نمي توان فهميد که او در سکوت، در تنهايي و يا در جمع ، به چه و چگونه فکر مي کند.

شما بر اساس روحيه ي جست و گرتان ، و علاقه اي که به علم و دانش، رياضيات ، علوم زيستي يا علم نجوم داريد، يا علاقمند به شعر و ادبيات و يا پيگير مسائل مذهبي هستيد ، صرفا يکي دو کانال تلگرام را در همين زمينه ها انتخاب کرده ايد و به خوبي و با رضايت از آن ها استفاده مي کنيد.

اما اين کانال ها زمان تبادل دارند. در زمان تبادل ، آن ها به خود اجازه مي دهند که ساير کانال ها را تبليغ کنند ، چون خودشان نيز در آن کانال ها تبليغ مي شوند. آن وقت است که شما ديگر با مطالبي که دوست داريد، مواجه نمي شويد. بلکه پست هايي براي تان مي گذارند که يا براي تان بي تفاوت است يا آزار دهنده و گاه حتي مشمئز کننده است. پست هايي که شما نمي توانيد آن ها را حذف کنيد ؛ شما فقط گيرنده و دريافت کننده ايد و هيچ دخل و تصرفي بر آن چه که براي تان فرستاده مي شود نمي توانيد بکنيد.

در پست هايي که براي تبليغ کانال هاي ديگر گذاشته مي شود، معمولا از مضاميني تحريک و تهييج کننده استفاده مي شود تا خواننده به هر طريقي و از هر قشر و مسلکي که هست ، به سوي آن جلب شود و يا حداقل اين فکر را بکند که شايد به يکبار ديدن و دور زدن در آن بيارزد.

متاسفانه ، اوباشيگري و هرزه نگاري ، به اين ساحت هم راه يافته و اتفاقا، ميزان چنين کانال ها و استفاده کنندگان از آن روبه افزايش است. اين کانال ها گاه با صراحت و به اشتراک گذاشتن تصاوير مستهجن و مشمئز کننده از مردان و زنان با پوشش و بي پوشش ، مشتريان خود را پيدا مي کنند. اما براي غير مشتريان نيز ، دام هاي خاصي پهن مي کنند و آنان را با تبليغاتي مثل فروش ارزان لباس و لوازم منزل به کانال هاي ناسالم خود مي کشانند.

اين تبليغات و تبادل لينک در بين کانال ها ، کانال تربيتي و غيرتربيتي، مذهبي و غير مذهبي هم نمي شناسد. ديده شده که حتي کانال هاي بسيار مذهبي نيز لينک تبليغات چنين کانال هاي غير اخلاقي را به اشتراک گذاشته اند؛ صرفا براي اين که خودشان نيز در آن کانال ها تبليغ شوند و تعداد اعضاي شان زياد شود. و اين بي شرمانه ترين نوع سوء استفاده از يک فضاي مذهبي و اخلاقي و علمي است که کاربري با اطمينان خود يا فرزندش از آن استفاده مي کنند.

برخي از کانال ها هم هستند که با سوء استفاده از نام و شهرت افراد مشهور ، به تبليغات خود براي جلب مشتري ، دامن مي زنند. نوع استفاده ي اين کانال ها از نام و شهرت افراد نيز به حدي بي شرمانه است که ساحت خصوصي زندگي آن افراد را تهديد مي کند.

آيا مي شود چنين کانال هايي را کنترل کرد؟ آيا مي توان از فعاليت اين کانال ها جلوگيري کرد و اداره کنندگان آن ها را تحت تعقيب قرار داد؟

شواهد نشان مي دهد که تقريبا هيچ کنترلي بر روي اين کانال هاي غير اخلاقي و پورن نمي توان داشت. چون مرکز اداره ي تلگرام در آمريکاست و رئيس اين بخش معتقد است که قرار نيست در فعاليت گروه هاي مختلف محدوديتي وجود داشته باشد مگر اين که تعداد شکايت کنندگان از کانالي بسيار زياد شود.

خوب ، اين ، ماجراي ما با شبکه هاي مجازي و اوباشيگري در آن است. باز کردن کانالي و ديدن موجودي با عضله هاي متورم که بر روي آن ها خالکوبي هاي عجيبي شده که آن موجود را از شکل انساني اش خارج کرده است. باز کردن يک کانال ديگر و ديدن يک موجود ديگر با ساير نواحي متورم ، که شما را از انسان بودن خودتان مايوس مي کند.

به شما حمله مي شود. شما مدام در معرض اطلاعات و تصاويري هستيد که علاقه اي به آن ها نداريد. با ادمين کانال تماس مي گيرد و با هزار خواهش و الحاح مي خواهيد که از گذاشتن چنين پست هايي خودداري کند. اما کسي به خواسته ي شما وقعي نمي نهد و شما در نهايت يا عطاي آن کانال را به لقايش مي بخشيد و خارج مي شويد و يا با صبر و تحمل ، کم کم عادت مي کنيد.


 ميز خبر 

 دست فروشان پس از ساماندهي چگونه حمايت مي شوند؟

رئيس کميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي گفت: ساماندهي به معضلي که خودش معلول است، کار آساني نيست.

سلمان خدادادي، رئيس کميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبر باشگاه خبرنگاران جوان با بيان اينکه دست فروشي يک معلول است، اظهار داشت: ساماندهي معضلي که خودش معلول است، کار آساني نيست.

وي تصريح کرد: ريشه دست فروشي از فقر و بيکاري است و تا زماني که اين 2 معضل ريشه کن نشود همواره شاهد خيل عظيم دست فروشان در سطح شهر خواهيم بود.

خدادادي با بيان اينکه دست فروشان به دنبال درآمدي که زندگي روزمره و مايحتاجشان را تامين کنند، هستند، افزود: بنابراين براي ساماندهي اين قشر، يا بايد به ميزان درآمد روزانه شان به آنها پرداخت و يا اينکه مکان هاي پر تردد برايشان در نظر گرفته شود در غير اينصورت با جمع آوري اين افراد از اين گوشه شهر، دوباره بساطشان در گوشه ديگر پهن مي شود.

رئيس کميسيون اجتماعي گفت: متاسفانه ما فقط طرح ساماندهي و جمع آوري دست فروشان را مي شنويم اما هيچ يک از مسئولان مربوطه از حمايت پس از جمع آوري اين افراد صحبت نمي کنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته