جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/08/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5412

منصور پورحيدري درگذشت
به درود مرد اخلاق فوتبال


خبرنامه


خبـــرنامه


 منصور پورحيدري درگذشت
 به درود مرد اخلاق فوتبال 

 منصور پورحيدري بزرگ مرد فوتبال ايران در سن 71 سالگي درگذشت. نگاهي به کارنامه پر افتخار اين مرد بزرگ و متواضع نشان دهنده ميزان دِين فوتبال ايران به اوست.

منصور پورحيدري پيشکسوت بزرگ فوتبال دار فاني را در هفتاد و يک‌سالگي وداع گفت. مردي که به قول متني که اخيرا آرش برهاني نوشته بود، کسي که هيچگاه نگفت من استقلال را قهرمان کردم. در اين مطلب به مرور زندگي آن مرحوم پرداخته‌ايم. بي شک منصور پورحيدري در زندگي خود بي اشکال نبوده و به برخي مسائل او مي توان انتقاداتي داشت اما اين انتقادات ذره‌اي از اهميت و ارزش او در تاريخ فوتبال ايران کم نخواهد کرد و فقدان او دردي خواهد بود که ساليان سال التيام نمي‌يابد.

منصور پورحيدري به جرات يکي از سه نفري بود که در اين فوتبال حق و صلاحيت داشت راجع به همه چيز صحبت کند با اينحال هيچوقت از دايره ادب خارج نشد و هرگاه انتقادي هم نسبت به مسئله اي داشت، آن را به صورت دلسوزانه مطرح مي کرد.

از تولد تا آغاز فوتبال

مرحوم پورحيدري در 6 بهمن 1324 در خانواده‌اي 7 نفره حوالي ميدان خراسان تهران به دنيا آمد. خانواده او در ابتداي نوجواني‌اش به محله قلهک تهران نقل مکان کردند و همان زمان‌ها بود که پورحيدري فوتبال در زمين‌هاي خاکي را سرگرمي‌ اصلي خود کرده بود. مرحوم پورامير ظاهرا اولين کسي بود که استعداد پورحيدري را کشف کرد. او معلم منصور پورحيدري بود. اولين تيم رسمي پورحيدري تيم دخانيات بود که به نوعي وابسته به باشگاه دارايي محسوب مي‌شد. مرحوم پورامير منصور پورحيدري را به غلامحسين نوريان در باشگاه دارايي معرفي کرد و در سال 41 پورحيدري در تيم دخانيات بازي کردن را آغاز کرد.

دوران بازيگري

منصور پورحيدري در ابتداي دوران بازيگري‌اش در پست مدافع مياني بازي مي‌کرد اما بعدا مربيانش تشخيص دادند که بهتر است از او در پست دفاع راست استفاده کند. پورحيدري زماني که در تيم دخانيات بازي کرد، 17 سال داشت و در سال 45 از تيم دارايي با وجود قهرماني در ليگ باشگاه‌هاي تهران، جدا شد و به تيم تاج پيوست. پورحيدري تا آخر دوران بازيگري‌اش در تاج بازي کرد و در همين تيم هم از فوتبال خداحافظي کرد.

اين احتمالا قديمي‌ترين عکس منصور پورحيدري در تيم تاج است (احتمالا عکس متعلق به اواخر دهه 40 است). در اين عکس کساني مثل اکبر کارگر جم، نصرالله عبداللهي، کارو حق‌ورديان، عباس مژدهي،‌مرحوم عزت الله جانملکي، حسين فرزامي، جواد قراب و فرامرز ظلي ديده مي‌شوند.

منصور پورحيدري در مقام بازيگري به چند قهرماني دست يافت از جمله آن‌ها مي‌توان به قهرماني در باشگاه‌هاي تهران، قهرماني در باشگاه‌هاي ايران، جام دوستي، سه دوره قهرماني جام ميلز هندوستان، سومي در جام باشگاه‌هاي آسيا و در نهايت قهرماني در جام باشگاه‌هاي آسيا در سال 49 اشاره کرد.

مطمئنا بزرگ‌ترين افتخار منصور پورحيدري در دوران بازيگري کسب عنوان قهرماني جام باشگاه‌هاي آسيا در سال 1349 بود جايي که در کنار افرادي مثل مرحوم ناصر حجازي، مرحوم غلامحسين مظلومي، جواد قراب، اکبر کارگر جم، کارو حق‌ورديان، مرحوم عزت جان ملکي، مسعود معيني، علي جباري و... توانست اين عنوان را به دست بياورد.

منصور پورحيدري در سال 54 و در سن 30 سالگي از دنياي فوتبال خداحافظي کرد. وي در همان سال با خانم دکتر فريده شجاعي که آن روزها عضو تيم بسکتبال تاج بود، ازدواج کرد که حاصل اين ازدواج يک دختر و يک پسر به نام‌هاي عسل و علي است.

حضور پورحيدري در داربي‌ها

منصور پورحيدري 11 بار به عنوان بازيکن تجربه بازي در داربي پايتخت را دارد. او 5 بار با پيراهن استقلال برابر پرسپوليس به پيروزي رسيد، سه بار طعم شکست را تجربه کرد و سه بار هم تجربه تساوي برابر پرسپوليس را دارد.

آغاز دوران مربي‌گري

پورحيدري بعد از کنار گذاشتن فوتبال در سن 30 سالگي مدت کوتاهي دستيار رايکوف سرمربي وقت تاج شد. رايکوف تا سال 53 سرمربي استقلال بود و بعد از آن علي دانايي فرد هدايت آبي‌ها را بر عهده گرفت و در همان زمان هم پورحيدري دستيار دانايي فرد بود. در سال 54 جکيچ سرمربي استقلال شد و او هم پورحيدري را به عنوان دستيار خود انتخاب کرد.

اما اولين تجربه سرمربي‌گري پورحيدري در تيم اميد استقلال بود. وي اولين سرمربي تيم اميد استقلال هم محسوب مي‌شود.

تغيير نام تاج به استقلال

بعد از انقلاب اسلامي تيم تاج دچار مشکلاتي شد. منصور پورحيدري به همراه افرادي همچون عنايت‌الله آتشي، عباس کرد نوري و... نام اين تيم را به استقلال تغيير داد. مرحوم پورحيدري در اظهاراتي که چندين سال پيش در اين رابطه داشت اشاره کرده بود که از بين سه نام تختي، استقلال و آزادي در نهايت نام استقلال انتخاب شده بود. اولين جامي که استقلال با نام جديدش در آن به ميدان رفت، جام شهيد اسفندياري بود. شهيد اسفندياري خودش مدتي شاگرد پورحيدري بود و سابقه بازي در تيم تهران جوان را هم داشت.

مربي‌گري در دهه 60 و 70

در اکثر سال‌هاي دهه 60 سرمربي‌گري استقلال را به طور متناوب منصور پورحيدري و عباس رضوي در اختيار داشتند. در سال 59 و بعد از جدايي پورحيدري از استقلال وي به کشور امارات رفت و در کنار جکيچ در باشگاه الاهلي امارات مشغول به کار شد. او در سال 62 بار ديگر به استقلال برگشت و با اين تيم به قهرماني رسيد. بدون شک بزرگ‌ترين افتخار منصور پورحيدري در دوران مربي‌گري در رده باشگاهي، قهرماني با استقلال در جام باشگاه‌هاي آسيا و در سال 1990 ميلادي بود. تيمي که در آن ستاره‌هاي زيادي از جمله احمدرضا عابدزاده، برادران بياني، امير قلعه‌نويي، مهدي فنوني‌زاده، مجيد نامجو مطلق، عبدالعلي چنگيز، مرحوم رضا احدي، صمد مرفاوي، رضا حسن‌زاده، صادق ورمزيار، عباس سرخاب و... حضور داشتند و پايه‌گذار اين نسل طلايي استقلال هم خود مرحوم پورحيدري بود.

البته پورحيدري کمي هم بدشانس بود. او مي‌توانست در سال 1991 يک بار ديگر با استقلال قهرماني آسيا را تجربه کند اما اين تيم در فينال از الهلال عربستان شکست خورد تا رکورد تاريخي دو قهرماني پياپي در جام باشگاه‌هاي آسيا براي او رقم نخورد.

يکي از نقاط عطف دوران مربي‌گري منصور پورحيدري زماني بود که او با توصيه دوست قديمي‌اش جلال طالبي هدايت تيم ملي فوتبال ايران را بر عهده گرفت. او اين تيم را در سال 1998 ميلادي قهرمان بازي‌هاي آسيايي بانکوک تايلند کرد. پورحيدري دوران خوبي را در تيم ملي فوتبال ايران پشت سر گذاشت و از به يادماندني‌ترين نمايش‌هاي تيم او مي‌توان به تساوي مقابل دانمارک در خاک اين کشور اشاره کرد. بازي‌اي که سکوي موفقيت بزرگي براي هادي طباطبايي دروازه‌بان آن روزهاي تيم ملي ايران بود.

وقتي که پورحيدري از تيم ملي به خاطر استقلال گذشت

اما دوران پورحيدري در تيم ملي چندان ادامه دار نبود و او در يک اقدام غافلگير کننده براي کمک به استقلال از تيم ملي کناره‌گيري کرد. در آن دوره سوکوموروخوف سرمربي روس‌تبار استقلال نتايج بدي را با اين تيم مي‌گرفت و بعد از دعوت علي فتح‌الله‌زاده از پورحيدري، او عطاي تيم ملي را به لقايش بخشيد و به استقلال برگشت. شايد اگر او در تيم ملي مي‌ماند، اين تيم مي‌توانست در جام ملت‌هاي 2000 لبنان به قهرماني دست پيدا کند و اين حسرت تاريخي براي فوتبال ايران باقي ماند. کناره‌گيري پورحيدري از تيم ملي اوج علاقه او به استقلال را نشان مي‌دهد. اما اتفاق تلخ ديگري براي او در راه بود.

در خرداد سال 81 استقلال با هدايت پورحيدري در يک قدمي قهرماني در اولين دوره از رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ايران بود. آن‌ها تنها با يک تساوي برابر ملوان مي‌توانستند قهرمان شوند اما استقلال در عين ناباوري با يک گل از حريفش شکست خورد و پرسپوليس با شکست فجر سپاسي قهرمان ليگ برتر شد. منصور پورحيدري چند بار از خيانت‌هايي که به او در آن بازي شد، سخن به ميان آورد اما هيچ گاه به صورت شفاف در اين باره صحبت نکرد. او در اظهار نظري در آن رابطه گفت که يک روز اتفاقات بازي با ملوان را افشا مي‌کنم. روزي که بخواهم براي هميشه از ايران بروم. متاسفانه هيچ گاه پورحيدري درباره اتفاقات آن بازي صحبت نکرد تا ابهام بزرگي در تاريخ ليگ برتر فوتبال ايران باقي بماند.

آخرين تجربه سرمربي‌گري استقلال

پورحيدري بعد از اتفاقات ديدار استقلال و ملوان از اين تيم کناره‌گيري کرد و امير قلعه‌نويي در ادامه راه موفق شد آن تيم را به قهرماني جام حذفي برساند. پورحيدري سال بعد به صنعت نفت آبادان رفت اما بعد از نتايج ضعيف کخ سرمربي آلماني وقت استقلال، بار ديگر به اين تيم برگشت تا به استقلال کمک کند. اين آخرين تجربه پورحيدري و استقلال به صورت سرمربي بود و بعد از اين پورحيدري تنها چند سال در صنايع اراک به عنوان مربي کار خود را دنبال کرد.

در چند سال گذشته منصور پورحيدري با عناويني مثل مدير فني، عضو هيات مديره و يا سرپرست در کنار استقلال بود و در اين ميان هواداران استقلال بيشتر او را با نام پدر استقلال مي‌شناختند. بدون شک منصور پورحيدري حق بزرگي بر گردن فوتبال ايران دارد. بسياري از نسل فعلي مربيان ايراني شاگرد پورحيدري بوده‌اند.

پورحيدري همواره بر علم فوتبال تاکيد داشته و از دستياران خارجي مثل بونژاک و يا يورگن گده استفاده کرد. سيستم معروف 2-5-3 ابتدا توسط پورحيدري و با پيشنهاد بونژاک در فوتبال ارائه شد. کساني مثل پرويز مظلومي، حسين فرکي، جواد زرينچه، مجيد نامجو مطلق، مهدي پاشازاده، صمد مرفاوي و بسياري ديگر از مربيان فوتبال ايران، کار خود را به عنوان مربي در کنار پورحيدري آغاز کردند.

منصور پورحيدري 309 بار به عنوان سرمربي روي نيمکت استقلال نشست و با اين تيم به افتخارات قابل توجهي رسيد.

منصور پورحيدري 18 بار به عنوان سرمربي هدايت استقلال را در داربي‌هاي پايتخت بر عهده داشت که حاصل آن 6 پيروزي، 8 مساوي و 4 باخت بود.

او سرانجام پس از چيزي حدود يک سال مبارزه با بيماري سرطان، جان به جان‌آفرين تسليم کرد. بخش بزرگي از تاريخ باشگاه استقلال که اين روزها محبوب ميليون‌ها هوادار فوتبال در ايران است، مديون زحمات منصور پورحيدري است. اهالي فوتبال بر اين مطلب صحه مي‌گذارند که پورحيدري زماني که در استقلال حضور نداشت هم دلش با اين تيم بود و هيچ گاه براي اين تيم حاشيه‌سازي نکرد. هيچ گاه شايعات مربوط به فساد در زمينه‌هاي مختلف پيرامون پورحيدري مطرح نشد و مطمئنا نام او به نيکي در تاريخ فوتبال ايران باقي مي‌ماند.

قرار است پيکر منصور پورحيدري صبح روز يکشنبه 16 آبان در ورزشگاه شيرودي تشييع شود و سپس در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا به خاک سپرده شود. طبق گفته مسئولان آرامگاه پورحيدري در کنار ناصر حجازي ديگر پيشکسوت فقيد استقلال
خواهد بود.

روحش شاد


 خبرنامه  

 فرامرز ظلي: پورحيدري خوب آمد و نيک رفت

ايسنا- فرامرز ظلي پيشکسوت فوتبال ايران درباره درگذشت منصور پورحيدري، اظهار کرد: به هيچ طريقي نمي‌شود با تقدير مبارزه کرد. انسان به دنيا مي‌آيد، زندگي مي‌کند و مي‌ميرد. خوشا به حال کساني که در زندگي صادقانه، عالمانه، شرافت‌مندانه و طوري زندگي کنند که جاي پايشان ديده شود و مردم بفهمند. منصور پورحيدري خوب آمد و نيک رفت.

او ادامه‌ داد: از حدود 55 سال پيش با پورحيدري رفيق و هم بازي بودم اما منصور فقط هم بازي با توپ نبود. او به خوبي با توپ زندگي بازي کرد. اشکال فوتبال ما اين است که فقط بازي با توپ را مي‌بينيم. امروز درگذشت پورحيدري تاسف و تاثير همه مردم را در پي دارد نه فقط فوتبالي‌ها را.

پيشکسوت فوتبال ايران ادامه‌ داد: فوتباليست‌هاي جوان بايد اين پند را بياموزند که فقط در قالب توپ فوتبال زندگي نکنند. بعضي از رفتارها و گفتارهاي آنها خوب نيست.

ظلي افزود: مرگ پورحيدري ضايعه بزرگي بود. بزرگي از فوتبال رفت و نکته اين است که جاي بزرگ دير پر مي‌شود. زندگي ادامه‌ دارد اما به هر کسي نمي‌شود لقب "اسطوره" داد. امثال پورحيدري، حجازي، بهزادي، مهراب شاهرخي رفتند و تا چشم بر هم بزنيم، صاحب منصب‌ها آنها را فراموش مي‌کنند.

پيروزي ووشوکاران ايران در روز نخست جام جهاني

رقابت‌هاي جام جهاني ووشو در بخش ساندا به ميزباني شهر «شين» کشور چين آغاز شد. تيم ايران نيز با هفت سانداکار (چهار نفر در مردان و سه نفر در زنان) راهي اين رويداد شده است.

در روز نخستين اين رقابت ها، «عرفان آهنگريان» در وزن 65 کيلوگرم به مصاف «ساواس بکار» از ترکيه رفت و در پايان مبارزه‌اي حساس و نزديک به برتري دو بر يک دست يافت.

در ادامه، «محسن محمدسيفي» در وزن 70 کيلوگرم برابر «علي ايه» از ترکيه با ارائه مبارزه‌اي حساب شده در دو راند متوالي به پيروزي رسيد.

سپس، «صديقه دريايي» در وزن 60 کيلوگرم سانداي زنان به راحتي «سينگ تونگ مان» از هنگ کنگ را شکست داد.

ديگر سانداکاران ايران امروز به مصاف حريفان خود خواهند رفت.

فيفا برزيل و آرژاتين را جريمه کرد

فيفا فدراسيون هاي کشورهاي آلباني، آرژانتين، برزيل، شيلي، کرواسي، استوني، کوزوو، پاراگوئه و اروگوئه را به خاطر رفتار تماشاگرانشان در بازي‌هاي انتخابي جام جهاني 2018 روسيه جريمه کرد.

رفتار غيرورزشي برخي از هواداران اين کشورها باعث شد فيفا چنين تصميمي را بگيرد. بيشترين جريمه متعلق به کرواسي و آلباني است. هر دو کشور 50 هزار فرانک سوئيس جريمه شدند. پس از آن کوزوو با 30 هزار فرانک سوئيس جريمه شد. برزيل بايد 25 هزار فرانک و کشورهاي پاراگوئه و استوني هر يک 20 هزار فرانک پرداخت کنند. همچنين سه کشور شيلي، اوکراين و آرژانتين 15 هزار فرانک جريمه شدند.

انتقاد مورينيو از عملکرد بازيکنانش برابر فنرباغچه

منچستريونايتد پنج شنبه شب در هفته چهارم ليگ اروپا دو بر يک مغلوب ميزبانش فنرباغچه شد.

ژوزه مورينيو پس از اين شکست گفت‌: بازيکنان حريف به گونه اي بازي مي کردند که انگار در فينال ليگ قهرمان هستند، اما براي بازيکنان ما همچون ديدار دوستانه اي در تابستان بود. فنرباغچه شايسته پيروزي بود. فوتبال تنها به کيفيت بستگي ندارد و بايد قدرت و تعهد وجود داشته باشد. همچنين بايد با تمام وجود بازي کرد.

سرمربي منچستريونايتد در ادامه افزود: تيمي که در دقيقه دو گل مي خورد مشخص است که آماده نيست. پس از گل دوم واکنش نشان داديم، اما بيشتر از آن شايسته نبوديم. مشکلمان عملکردمان بود.

مورينيو در پايان گفت‌:حتي پس از دريافت گل دوم نيز واکنش خاصي نداشتيم و در رقم خوردن چنين نتيجه اي مقصر خودمان هستيم. فنرباغچه خيلي خوب بازي کرد و شايسته پيروزي بود.

عذرخواهي رسمي يحيي توره از گوارديولا

يحيي توره که با آمدن پپ گوارديولا به منچسترسيتي به خاطر رابطه سردي که از زمان حضور اين دو در بارسلونا برقرار بود، از ترکيب من‌سيتي کنار گذاشته شده، اوضاعش در پي انتقادات تند ديميتري سلوک، مدير برنامه‌هايش از گوارديولا حتي بغرنج‌تر شده است.

پپ اخيراً عنوان کرده بوده تمايل به استفاده از هافبک ساحل عاجي‌اش دارد، اما عذرخواهي از جانب او نديده است.يحيي توره براي رهايي از اين شرايط بيانيه‌اي رسمي منتشر کرده و از سرمربي و کادرفني منچسترسيتي عذرخواهي کرده است.

يحيي توره زيرنظر پپ گوارديولا تنها يک بازي انجام داده که آن به بازي برگشت منچسترسيتي برابر استوا بخارست روماني در مرحله پلي‌آف ليگ قهرمانان اروپا باز مي‌گردد.پيش از يحيي توره هم مدير برنامه‌هاي وي از پپ گوارديولا عذرخواهي کرده بود و ابراز اميدواري کرد که روابط طرفين بهبود يابد.


 خبـــرنامه 

 آراي فدراسيون فوتبال با فيفا متفاوت است!

محروميت 6 جلسه‌اي نکونام، 2 جلسه‌اي حاج‌صفي

آراي انضباطي که اخيراً فدراسيون فوتبال ايران اعلام کرده با چيزي که فدراسيون جهاني فوتبال منتشر کرده، تفاوت دارد!

کميته انضباطي فيفا جديدترين آراي انضباطي خود را اعلام کرد که بر اين اساس فدراسيون فوتبال ايران، مربي و دو بازيکن تيم ملي نقره‌داغ شدند و کارلوس کي‌روش هم اخطار رسمي دريافت کرد.

اين رأي در حالي از سوي سايت رسمي فدراسيون جهاني فوتبال (فيفا) اعلام شده که سايت فدراسيون فوتبال ايران اين رأي را سانسور کرده بود. رأيي که مشخص نيست به چه دليل به صورت کامل از سوي فدراسيون فوتبال اعلام نشد و چه هدفي پشت آن بود و در پايان خبر نوشته شده بود که تنها اين خبر قابل استناد است، اما قطعاً خبري که روي خروجي سايت فيفا قرار مي‌گيرد قابل استنادتر از آن چيزي است که سايت فدراسيون فوتبال ايران روي خروجي‌اش قرار داده است.

بر اساس آراي انضباطي منتشر شده از سوي کميته انضباطي فيفا، فدراسيون فوتبال ايران به خاطر«رفتار نامناسب تماشاگران، حضور افراد غيرمسئول در زمين و بدرفتاري اعضاي تيم» در ديدار ايران و قطر در مرحله انتخابي جام جهاني 2018 روسيه، 40 هزار فرانک سوئيس جريمه نقدي شد و اخطار رسمي از سوي فيفا دريافت کرد.

همچنين فدراسيون فوتبال ايران به خاطر برگزاري مراسم مذهبي قبل بازي و بين دو نيمه، استفاده از پهپاد در جريان برگزاري مراسم و رفتار نامناسب تماشاگران (آوردن بنرهاي مذهبي) در ديدار مقابل کره جنوبي در چارچوب مرحله انتخابي جام جهاني 2018 روسيه به پرداخت جريمه نقدي 45 هزار فرانک سوئيس محکوم شد و توبيخ و اخطاري رسمي دريافت کرد.

جواد نکونام، دستيار کارلوس کي‌روش با 6 جلسه محروميت که 3 جلسه آن تعليقي و قابل‌اجرا در دوره‌اي 12 ماهه است، مواجه شد. همچنين هافبک پيشين تيم ملي کشورمان به پرداخت 25 هزار فرانک سوئيس محکوم شد.

سردار آزمون به مدت يک جلسه از همراهي تيم ملي محروم شده و بايد پنج هزار فرانک سوئيس هم به عنوان جريمه نقدي بپردازد.

احسان حاج صفي، بازيکن تيم ملي کشورمان هم همانند نکونام و آزمون به «رفتار غيرورزشي» محکوم شده و او نيز دو بازي بعدي تيم ملي را از دست مي‌دهد و بايد جريمه نقدي پنج هزار فرانک سوئيس هم بپردازد.

در نهايت کارلوس کي‌روش، سرمربي تيم ملي کشورمان به دليل نقض قانون فيفا که داشتن رفتاري توهين‌آميز و زيرپا گذاشتن بازي جوانمردانه است، در جريان کنفرانس خبري ديدار ايران و ازبکستان در مرحله انتخابي جام جهاني 2018 روسيه اخطاري رسمي دريافت کرد.

پروين: نمي‌توانم غم از دست دادن پورحيدري را فراموش کنم

تسنيم- پيشکسوت باشگاه پرسپوليس گفت: من و پورحيدري خاطرات مشترک زيادي داريم و نمي‌توانم غم درگذشت پورحيدري را فراموش کنم.

علي پروين با اعلام اينکه خبر تلخي را شنيد و روزش را با تلخي آغاز کرده، اظهار داشت: من و منصور پورحيدري خاطرات زيادي داريم. با اينکه هميشه رقيب بوديم اما رفاقت‌مان سر جاي خودش بود.

وي ادامه داد: پورحيدري يک رفيق باشخصيت و دوست‌داشتني بود که همه از وجودش لذت مي‌برديم اما متاسفانه تقدير اين بود که در اين زمان دنيا را ترک کند. حالا نمي‌دانم چطور بايد با غم فقدان منصور کنار بياييم. نمي‌توانم او را فراموش کنم.

پروين گفت: به خانواده ورزش و فوتبال تسليت مي‌گويم و براي هواداران آن مرحوم به خصوص خانواده‌اش طلب صبر از خداوند دارم. روح منصورخان شاد باشد و اميدوارم مردم بيشتر قدر پيشکسوتان که سرمايه اين ورزش و فوتبال هستند را بدانند.

شکست پيکان پر ستاره در ليگ برتر واليبال

در هفته چهارم ليگ برتر واليبال تيم هاي کاله و بانک سرمايه در آمل به مصاف هم رفتند که اين بازي با برتري بانک سرمايه به پايان رسيد.

در ديگر بازي اين هفته نيز تيم هاي پيکان و پارسه به ميزباني پارسه در خانه واليبال به مصاف هم رفتند که در نهايت پارسه موفق شد سه بر يک برابر حريف قدرتمند خود پيروز شود.

ست‌هاي اين بازي با نتايج 25-22، 22-25، 25-23 و 26 - 24 به پايان رسيد تا پيکان اولين شکست خود را در ليگ متحمل شود.

شاگردان تراويسا در تيم شهرداري اروميه هم در سه ست پياپي برابر ميزبان خود خاتم اردکان يزد به برتري رسيدند.

نتايج کامل هفته چهارم ليگ برتر واليبال:

سايپا 3- عمران ساري صفر

کاله آمل 0 - بانک سرمايه 3

شهرداري اراک 3 - متين ورامين يک

خاتم اردکان يک - شهرداري اروميه 3

شهرداري تبريز 3 - هاوش گنبد صفر

پارسه تهران 3 - پيکان يک


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته