جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/08/29 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5424

با حضور مسئولان؛
سومين دفتر استانداردسازي در يزد افتتاح شد


آغاز خريد دولتي مرکبات از هفته جاري

معاون صنايع دستي ميراث فرهنگي خراسان رضوي:
بايد عنوان "شهر سنگ‌هاي قيمتي" براي مشهد حفظ شود


برگزاري جلسات هم‎انديشي مديران مقطع ابتدايي شهريار


خبــر


در استان


 با حضور مسئولان؛
 سومين دفتر استانداردسازي در يزد افتتاح شد 

يزد - اکبر خيرخواه
سومين دفتر استاندارد سازي درمحل اتحاديه صنف سازندگان و فروشندگان طلا، نقره وجواهر يزد با حضور مسئولين اداره کل استاندارد استان يزد، اعضا و هيات رئيسه اين صنف افتتاح شد.
مدير کل اداره استاندارد استان يزد، هنگام افتتاح اين دفتر گفت: قبل از اين مراسم، اولين دفتر استانداردسازي درمحل دانشگاه آزاد اسلامي يزد و دومين دفتر استانداردسازي درمحل کانون کارشناسان دادگستري استان يزد افتتاح گرديد.
محمد حسين ماجدي اردکاني در ادامه افزود: دفاتر استانداردسازي بنا بر سياستهاي کلي سازمان ملي استاندارد ايران و در محلها و مراکزي که ضرورت توسعه و ترويج فرهنگ استاندارد و تدوين استاندارد و همچنين زمينه‌سازي استانداردسازي حس مي‌شود ايجاد مي‌گردد.
وي تصريح کرد: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامي، داراي ظرفيتهاي بسيار خوب دانشجويي و آزمايشگاهي است که در گسترش ارتباطات متقابل ودر نهايت افزايش دامنه پوشش استاندارد، بسيار موثر است واما درخصوص افتتاح دفتر استانداردسازي کانون کارشناسان استان توانستيم با اين حرکت فضاي خالي نظريه‌هاي کارشناسي مبتني بر استاندارد را پر نماييم.
اين مقام مسئول گفت : خدا را شاکريم که فرصت يافتيم تا دفتر استانداردسازي را در اتحاديه صنف سازندگان و فروشندگان طلا، نقره و جواهر يزد افتتاح نماييم و خوشبختانه کيفيت وعيار طلاي يزد، قابل قبول وخوب است واستاندارد يزد اصلا بناي مداخله در امور بازار، قيمت و تجارت را ندارد،بلکه باهدف حمايت هر چه بيشتر از فعالين اين صنف،پا به عرصه گذاشته و درخصوص جلوگيري از ورود افراد سودجو و غير متخصص کاملاً هم‌راستا و پشتيبان مسئولين مرتبط بوده وهست. مديرکل استاندارد يزد در پايان گفت: صنعت طلاي يزد، 400 ساله است، بازار خودش را داشته و دارد، اين صنعت بايد گرامي داشته شده و قطب بودن يزد به لحاظ طلا وجواهر حفظ و گسترش يابد ودرصورت فراهم شدن زمينه لازم، تحرير و تدوين استاندارد استاني و بومي طلاي يزد دور از انتظار نمي‌باشد که از طريق دفتر استانداردسازي حاضر، اهداف مربو طه دنبال خواهد شد.
شايان ذکراست درابتداي جلسه، محمدرضا نوري‌زاده، رئيس اتحاديه صنف سازندگان و فروشندگان طلا، نقره و جواهر يزد نيز اظهار داشت: اين اتحاديه هميشه و در همه ايام ارتباط تنگاک با تمامي دواير دولتي مرتبط خصوصاً اداره کل استاندارد استان يزد داشته است وبسي مايه افتخار است که اين اتحاديه، اولين تشکل غير دولتي است که دفتر استانداردسازي در آن ايجاد وافتتاح مي‌شود.


 آغاز خريد دولتي مرکبات از هفته جاري 

استاندار مازندران از خريد دولتي مرکبات در هفته جاري خبر داد.
به گزارش ايسنا، ربيع فلاح جلودار در آيين تجليل از صادرکنندگان نمونه مازندران در ساري از خريد دولتي مرکبات در هفته جاري خبر داد و گفت: خوشبختانه توليد و توزيع برنج را به صورت ملي و منطقهاي توانستيم به خوبي مديريت کنيم و در بخش مرکبات نيز اين آمادگي وجود دارد تا خريد را از باغداران آغاز کنيم.
وي خطاب به باغداران مازندران گفت: منتظر خريد دولتي مرکبات در هفته جاري باشيد.
فلاح با بيان اينکه يکي از مباحث مهم خروج از رکود، توسعه و تقويت صادرات است، اظهار کرد: با وجود تمامي کمبودها و کاستيها، حرکتي رو به جلو داريم و دولت نيز با بحث برجام توانست دست به يک گشايش اقتصادي بزند.
ما هم معتقد هستيم با اعتبارات دولتي نمي‌توان به تنهايي به توسعه صادرات و گشايش اقتصادي دست يافت و مهم سياستگذاري‌ها است.
استاندار مازندران گفت: بخش خصوصي در کنار يکديگر بايد توليد محصول صادرات‌محور داشته باشند.
وي با بيان اينکه در مجموعه استانداري مازندران توجه به بخش خصوصي را در اولويت کاري خود قرار داديم، اظهار کرد: بخش خصوصي موتور محرک تمامي بخشها است و توجه به اين بخش ديگر بخشهاي جامعه را به حرکت درمي‌آورد.
استاندار مازندران با بيان اينکه در بحث صادرات همه ما مسئول هستيم، اظهار کرد: در اين باره همه بايد احساس مسئوليت کنند، صادرات مربوط به شخص نيست و منافع ملي و منطقه اي را دربر مي گيرد.
وي با اشاره به برگزاري جلسات ستاد رفع موانع توليد در استانداري مازندران، بيان کرد: بيش از 60 مصوبه در حمايت از توليد در ستاد رفع موانع توليد داشته‌ايم و در اجراي بسته رونق اقتصادي نيز جزو استانهاي برتر بوديم اما هنوز کارهاي زيادي مانده که بايد انجام دهيم.


 معاون صنايع دستي ميراث فرهنگي خراسان رضوي:
 بايد عنوان "شهر سنگ‌هاي قيمتي" براي مشهد حفظ شود 

معاون صنايع دستي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي گفت: خوشبختانه تاکنون اقدامات مهمي در جهت شناساندن مشهد به عنوان شهر سنگ‌هاي قيمتي انجام شده اما کار مهمتر ما اين است که بتوانيم اين عنوان را حفظ کرده و در رقابت با 16 شهر ديگري که در دنيا اين عنوان را از آن خود کرده‌اند، باقي بمانيم.
به گزارش خبرنگار ايسنا، محمد مطيع که در آيين اختتاميه اولين دوره طراحي جواهرات خطي مشهد در محل موزه بزرگ خراسان سخن مي‌گفت، اظهار کرد: اين اولين دوره آموزشي ما در اين زمينه است و اين روند ادامه‌دار خواهد بود، بهمن ماه سال 94 با دستور معاونت سازمان ميراث فرهنگي پيشنهادي را براي ثبت مشهد به عنوان شهر جهاني سنگ‌هاي قيمتي به شوراي جهاني سنگ‌هاي قيمتي آماده و ارسال کرديم.
وي خاطرنشان کرد: در ارديبهشت ماه سال 95 داوران اين طرح به ايران آمدند و طي دو روز از توانمندي‌هاي ما در اين زمينه بازديد کردند و با ظرفيت‌هاي ما آشنا شدند و نظراتشان را به شوراي جهاني ابلاغ کردند. اين شورا در مرداد ماه به ما خبر داد که توانسته‌ايم در يک رقابت سخت با بانکوک و شهرهايي از هند اين عنوان را از آن مشهد کنيم.
معاون صنايع دستي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي عنوان کرد: داوران اين جشنواره در جلساتي که با ما داشتند به ما اعلام کردند که بايد در زمينه طراحي فعاليت جدي‌تري داشته باشيم تا بتوانيم از ساير ظرفيت‌هاي خويش بيشترين استفاده را ببريم. خوشبختانه تاکنون اقدامات مهمي در اين زمينه انجام شده اما کار مهمتر ما اين است که بتوانيم اين عنوان را حفظ کرده و در رقابت با 16 شهر ديگري که در دنيا اين عنوان را از آن خود کرده‌اند، باقي بمانيم.
در ادامه اين نشست لوحي، دبير کميسيون طراحان طلا، جواهر و نقره، با بيان اينکه کارهاي مختلفي در اين کميسيون انجام شده است، گفت: ما از مسئولان تقاضا مي‌کنيم براي ارتقاي کمي و کيفي توليد و ساخت جواهرات مشکلات ما را برطرف کنند. با حل مشکلات ماليات بر ارزش افزوده بسياري از موانع کار ما را برطرف مي‌کند.
وي ادامه داد: گردش طلاي مستعمل در طلافروشي‌ها مانع از توليد طلا مي‌شود و در کنار آن ايجاد اتاق طلا و جواهر در اداره صنعت و معدن مي‌تواند بسياري از مشکلات توليدکنندگان را حل کند.
در ادامه اين نشست شيرين محمدي، مدرس دوره آموزشي طراحي جواهرات کلاسيک، طي سخناني تصريح کرد: دنياي امروز شامل مولفه‌هاي مختلف اقتصاد، اجتماع و فرهنگ است و ما در هر مساله‌اي با اين پديده‌ها روبه‌رو مي‌شويم. هنگامي که با اقتصاد سر و کار داريم با سرمايه‌داران مواجه هستيم و اين گروه کساني هستند که بيشترين ضرر را از قديمي بودن صنعت طراحي جواهرات مي‌کنند.
وي تاکيد کرد: وضعيت امروز ما از نظر طراحي با دوره صفويه قابل مقايسه است و اين اصلا وضعيت خوبي نيست. وقتي با اجتماع روبه‌رو هستيم، نخبگاني را داريم که توانايي‌هاي بالايي را دارند و بايد به آن‌ها اعتماد کرد اما متاسفانه ما بيشتر به ژورنال‌هاي خارجي اعتماد مي‌کنيم و گاهي ناگهان متوجه مي‌شويم که طراح آن ژورنال‌ها هم يک ايراني است که اگر در کشور خودمان بود به او توجهي نمي‌شد.
اين طراح جواهرات با بيان اينکه خاورميانه خاستگاه تصاوير است، اضافه کرد: همه دنيا از تصاوير ما استفاده مي‌کنند ولي خود ما از اين مسائل غافل هستيم و به راحتي از کنار آن‌ها عبور مي‌کنيم.
وي گفت: در مدت برگزاري اين دوره آموزشي من متوجه شدم که چقدر مشهد به عنوان شهر جهاني گوهرسنگ‌ها از کمبود طراح رنج مي‌برد و چقدر نياز دارد تا با توجه مسئولان در اين زمينه
پيشرفت کند.


 برگزاري جلسات هم‎انديشي مديران مقطع ابتدايي شهريار 

شهريار - برزگر

به گزارش دفتر اطلاع‎رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش شهريار؛ معاون آموزش ابتدايي از برگزاري جلسات هم‎انديشي مديران مقطع ابتدايي شهرستان شهريار خبر داد.

محمد آقاخاني با اشاره به اين امر که جلسات مديران با تاکيد بر همفکري و هماهنگي بين آنها در راه پيشبرد اهداف آموزش ابتدايي برگزار شد؛ افزود: با توجه به اينکه تعداد مدارس ابتدايي شهرستان بالغ بر270مدرسه مي‎باشد، جلسات در محورهاي ششگانه برگزار شد. وي اظهار داشت: در اين سلسله جلسات که در محورهاي ششگانه منطقه همراه بود، با هم‎انديشي و همفکري و خردجمعي براي پيشرفت و بهبود عملکردهاي مختلف مدارس ابتدايي تاکيد شد.

اين مسئول در پايان متذکر شد: با توجه به شرايط؛ تصميمات کاربردي اتخاذ و مقرر شد اين مصوبات سرلوحه برنامه‎ها و اقدامات مديران مدارس ابتدايي قرار بگيرد.


 خبــر 

خيرين نقش بسزايي در ارتقاي سلامت جامعه دارند
دماوند-ايرج صادقعلي
امام جمعه دماوند گفت: خيرين نقش مهم و موثري در ارتقا سلامت جامعه دارند.
به گزارش خبرنگارآفرينش، حجت‏الاسلام والمسلمين کاظم فتاح دماوندي در نخستين همايش مجمع خيرين سلامت شهرستان دماوند که با حضور مسئولان شهرستان، خيرين ... در سالن اجتماعات اردوگاه شهيد مصطفي خميني دماوند برگزار شد، با اشاره به اهميت سلامت و نجات بشر در احاديث و روايات، نقش خيرين را در تحقق اهداف سلامت جامعه موثر و ارزشمند دانست. وي به نيازهاي کنوني شهرستان در اين بخش اشاره کرد و گفت: امروز شهرستان دماوند با وجود داشتن مراکز درماني، نيازمند دست ياري خيرين بخش سلامت منطقه است تا بتواند در بخش مختلف درماني تقويت شود. امام جمعه دماوند به برکات سفر وزير محترم بهداشت، درمان و اموزش پزشکي به دماوند اشاره کرد و افزود: در کنار کمکهاي خيرين در توسعه اين بخش همچون تامين هزينه بالاي دستگاه سي تي اسکن و... قولهاي مساعدي با حضور وزير بهداشت داده شد.
رئيس هيئت مديره مجمع خيرين سلامت استان تهران در اين همايش به اهميت جايگاه سلامت و امنيت به عنوان 2نعمت بزرگ الهي تاکيد کرد.
محمد حسن نامي با بيان اينکه اين مجمع 16 شهرستان در استان تهران را تحت پوشش قرار داده است، خاطرنشان کرد: يک سوم جمعيت کشور و بيش از 60 درصد اقتصاد ايران در تهران است که با توجه به شرايط موجود، مجمع خيرين سلامت استان تهران مي تواند نقش تاثيرگذاري در تحقق اهداف سلامت استان داشته باشد.
نامي به حمايتهاي ارزشمند خيرين در شهرستان دماوند اشاره کرد و گفت: شهرستان دماوند يکي از شهرستانهاي استان تهران است که در اين حوزه توانسته اقدامات قابل توجهي بردارد.
همچنين مسعود مسلمي‎‏فرد، رييس بيمارستان سوم شعبان شهرستان دماوند در ادامه اين مراسم با اشاره به حمايتهاي خيرين شهرستان در بخش سلامت، به توسعه بيمارستان سوم شعبان، ايجاد بخش آي.سي.يو و ... اشاره کرد و افزود: شهرستان دماوند با توجه به قرار گرفتن در 2 مسيرارتباطي هراز و فيروزکوه و همچنين شرايط جغرافيايي منطقه نيازمند تامين تجهيزات نجات در مراکز درماني است.
200 شعبه خيرين در سراسر کشور مشغول فعاليت است
مجيد علي محمدي، مديرعامل مجمع خيرين سلامت شهرستان دماوند در اين همايش هدف از مجمع خيرين سلامت را تشکيلاتي کردن فعاليتهاي مردمي دانست و اظهار کرد: جمع خيرين سلامت شهرستان دماوند در کنار بيش از 200 شعبه در سراسر کشور مشغول فعاليت است و توانسته اقدامات قابل توجهي همچون احداث درمانگاه بين جاده ايي جابان، درمانگاه وادان، بهبود وضعيت کيفي بيمارستان سوم شعبان و... بردارد. علي محمدي ضمن تشکر از خيرين شهرستان چه در بخش کمکهاي مالي و چه معنوي، گفت: خيرين منطقه با معرفي افراد توانمند و خير در بخش سلامت نيز ما را ياري مي‌كنند تا شاهد توسعه بخش سلامت شهرستان باشيم.

مدير‌عامل سازمان فضاي سبز رباط کريم:
شکل‌گيري کمربند سبز رباط کريم، در ارتقاي توان اکولوژيکي منطقه موثر است
رباط کريم-ذبيح اله اصغري
به گزارش خبرنگارما، مهدي عزيزي؛ مدير‌عامل سازمان پارک‌ها و فضاي سبز شهر رباط کريم در حاشيه بازديد از فضاي سبز شهر رباط کريم از کاشت 550 نهال در کمربندي شمالي اين شهر خبر داد.
وي بيان کرد: در راستاي تکميل کمربند سبز شهر رباط کريم سازمان فضاي سبز در حال کاشت نهال در نقاط مختلف شهر به‌ويژه در حاشيه کمربند شمالي اين شهر است.
مدير‌عامل سازمان پارک‌ها و فضاي سبز شهر رباط کريم تصريح کرد: همچنين با توجه به آغاز فصل سرما نسبت به عايق‌سازي درختان براي جلوگيري از يخ‌زدگي اقدام خواهد شد.
وي در پايان متذکر شد: شکل‌گيري کمربند سبز رباط کريم مي‌تواند نقش بسيار بالايي در ارتقاي توان اکولوژيکي منطقه ايفا کند و همچنين عامل مهمي براي جلوگيري از تغييرات اقليمي به شمار آيد.

کمبود دستگاه‌هاي دياليز در ملاير
معاون استاندار و فرماندار ويژه ملاير گفت: ملاير با دارا بودن 87 بيمار کليوي نيازمند، تنها از وجود 15 دستگاه دياليز بهره مي‌برد که مطابق با استانداردها پاسخگوي نياز شهرستان نيست.
به گزارش ايسنا، عبدالعظيم رضايي پنجشنبه، 27 آبان ماه، در عيادت از بيماران بخش دياليز بيمارستان امام حسين(ع) که به مناسبت هفته حمايت از بيماران کليوي صورت گرفت، افزود: مطابق استانداردهاي بهداشتي بايد به ازاي هر 4 بيمار دياليزي يک دستگاه موجود و در ازاي هر 20 بيمار يک دستگاه رزرو وجود داشته باشد که در صورت بروز اختلال در کار، هر يک از دستگاهها فوراً وارد مدار شود.
وي ادامه داد: اميدواريم اين نيازمنديها با بهره‌وري از ظرفيتهاي داخلي و استاني و خيرين نيک‌انديش ملايري در آينده نزديک رفع شود.
رضايي اظهار کرد: از مجموع 15 دستگاه موجود در بخش دياليز بيمارستان امام حسين(ع) ملاير، 7 مورد آن و فضاي بخش موجود نيز توسط خيرين ارجمند خريداري، ساخت و تجهيز شده و مابقي موارد و دستگاهها نيز به واسطه انجام طرح تحول نظام سلامت در اختيار بيماران ارجمند قرار گرفته که اقدامي قابل ستايش است. وي خاطرنشان کرد: با تلاش و ممارست کادر پزشکي و پرستاري، خدمت‌رساني به بيماران با شرايط نسبتاً خوبي صورت مي‌گيرد و بيماران چندان کمبود امکانات را احساس نمي‌کنند.
رضايي، به منظور دلجويي از بيماران کليوي شهرستان و پيگيري شرايط رسيدگي و ارائه خدمات آنها، ضمن عيادت از بيماران با اهداي شاخه‌هاي گل به بيماران و پرسنل اين بخش، براي بيماران آرزوي سلامتي کرد.

470 هزار خانوار لرستاني در طرح سرشماري نفوس و مسکن ثبت‌نام کردند
قائم مقام اجرايي طرح سرشماري نفوس و مسکن لرستان از ثبت‌نام 470 هزار خانوار اين استان در اين طرح خبر داد.
سيد حسين نورالديني در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در سخناني با اشاره به اينکه تا کنون يک ميليون و 650 هزار نفر از مردم لرستان در طرح سرشماري نفوس و مسکن لرستان نام‌نويسي کرده‌اند؛ اظهار داشت: در مجموع 470 هزار خانوار استان در اين طرح ثبت‌نام کرده‌اند.
وي با بيان اينکه تعداد خانوارهاي غايب براي ثبت‌نام در طرح سرشماري نفوس و مسکن شش هزار مورد بوده است عنوان کرد: همچنين دو هزار خانوار لرستاني نيز تاکنون براي ثبت‌نام در اين طرح همکاري نکرده‌اند.


 در استان 

با تداوم 9 روزه هواي ناسالم؛
آلودگي هوا نفس اصفهان را بريد
با تداوم 9 روزه هواي ناسالم در اصفهان، نفس کشيدن در هواي سالم به يک آرزو در اصفهان بدل شده و در اين ميان نقش خشکسالي در اين هواي ناسالم غيرقابل انکار است.
خبرگزاري مهر-بي‌توجهي به مشکلات زيست محيطي در اصفهان دست به دست هم داده است تا خشکسالي و ذرات آلاينده اين بار بر عليه هواي پاک با يکديگر متحد شوند.
به عبارتي اگرچه تقريبا در تمام کشور اين روزها شاهد هواي آلوده بوديم اما کارشناسان معتقدند بخش زيادي از آلودگي اصفهان به دليل خشکي رودخانه زاينده‌رود است و تا زماني که اين مشکل رفع نشود به شکل کامل شاهد رفع معضل آلايندگي در استان نخواهيم بود.
نکته مهم اينکه بدانيم خشکي زاينده‌رود تنها با افزايش ريزگردهاي آلاينده در افزايش آلودگي اصفهان موثر نيست بلکه اين آلودگي‌ها يکي از بديهي‌ترين واکنش‌هاي زيست محيطي را نيز شامل مي‌شود.گرچه در ابتداي فصل مديرکل هواشناسي استان اصفهان پيش‌بيني پاييزي آلوده را براي اصفهان داشت و آن را به کمبود بارش‌هاي اين فصل نسبت داد اما کارشناسان معتقدند با تاکيد بيش از حد بر کمبود بارندگي از نکات موثر بنيادي در اين کمبود بارش‌ها غافل هستيم.
ابراهيم فراست‌پور از کارشناسان فيزيولوژي آب و خاک در اين ارتباط در گفت‌وگو با خبرنگار مهر مي‌گويد: اينکه آلودگي پاييزي اصفهان را پيش‌بيني و به کمبود بارش نسبت دهيم امري صحيح است اما مسئولان ما بايد به جاي انداختن تمام تقصيرها بر گردن اقليم، مشکلات بنيادي منجر به کمبود بارش را به نوعي رفع کنند.وي با بيان اينکه تجارب خوبي در زمينه رفع مشکلات بارشي و آلودگي در دنيا دردست است که نبايد از آنها غافل باشيم، افزود: همه به خوبي مي‌دانند که بارندگي مناسب در هر اقليمي وابستگي بسيار به جريان آب در رودخانه‌هاي طبيعي يک کشور دارد و کاهش بارندگي در اثر خشکي رودخانه‌ها امري بديهي است.
اين کارشناس فيزيولوژي آب و خاک بيان داشت: بدين ترتيب هر سال که جريان دايمي آب در زاينده‌رود کمتر شود ما بايد بيش از گذشته منتظر خشکسالي ناشي از کمبود بارش و افزايش آلودگي باشيم و اين نکته‌اي است که در برنامه‌ريزي‌هاي مسئولان از آن غفلت شده است.
وي با اشاره به اينکه به طور معمول عوامل طبيعي همانند يک زنجيره بر ديگر بخش‌هاي چرخه محيط زيست تاثير دارند، ادامه داد: در واقع برداشت‌هاي غيرمجاز از زاينده‌رود تنها موجب کمبود آب شرب، کشاورزي و لزوم صرفه‌جويي نمي‌شود بلکه در کاهش بارش در استان اصفهان در سال‌هاي گذشته و همچنين افزايش آلودگي نيز موثر بوده است.
فراست پور تاکيد کرد: ما با حذف زنجيره‌هاي اين چرخه به راحتي اجازه مي‌دهيم به هر دليلي اين برداشت‌هاي غيرقانوني براي آبياري درختان مثمر در ارتفاع انجام شود اما در استاني ديگر شاهد خشکسالي، کمبود بارش و آلودگي باشيم و تنها دليل منطقي ما اين جمله اشتباه باشد که برخي آب را براي مرغابي و اردک و زيبايي شهرشان مي‌خواهند.
وي اضافه کرد: به يقين دلايل مختلفي در آلودگي هوا موثر هستند که تمام آنها در کارگروه رفع آلودگي مورد توجه قرار گرفته است اما يقينا خشکي زاينده‌رود به عنوان موضوعي که کمتر به آن توجه شده است بايد در بالاي اين فهرست قرار گيرد چراکه حتي باريکه‌اي از جريان دايمي آب در اين رودخانه در رفع بسياري از مشکلات محيط زيست اصفهان موثر است.
تاثير متقابل آلودگي و کاهش بارش‌هاي جوي
کارشناس فيزيولوژي هوا، آب و خاک با اشاره به اينکه همان گونه که کمبود بارش بر آلودگي تاثير دارد، آلودگي نيز بر عدم بارندگي تاثير متقابل دارد، تاکيد کرد: در اغلب کشورهاي دنيا در زمان تراکم خوب ابري در هوا کارخانه‌ها تعطيل مي‌شوند چرا که آلودگي بر عدم بارش تاثير خاصي دارد اما در کشور ما اين گونه نيست و تنها در زمان آلودگي هوا تا حدودي اين امر مورد توجه قرار مي‌گيرد.
وي اضافه کرد: ببينيد صنايع در استان اصفهان ايجاد شده است و به دليل سود فراواني که براي کل کشور دارد ديگر قابل تعطيل شدن نيز نيست اما نبايد پا بر وجدان گذاشته و اين اندازه وابسته به سود صنايع باشيم که مردم شهري را از موهبت‌هاي الهي محروم کنيم.
فراست‌پور بيان داشت: لازم است در اين زمان‌ها فعاليت صنايع کاهش پيدا کند تا تنها شاهد هواي ابري بدون بارندگي نباشيم.
حميد ظهرابي مديرکل هواشناسي استان اصفهان نيز در گفت‌وگو با مهر تاثير آلودگي بر کاهش بارش‌هاي جوي را تاييد کرد و ابراز داشت: البته قانوني در ارتباط با کاهش فعاليت صنايع در زمان‌هاي محتمل براي بارندگي وجود دارد؛ در زمان‌هاي مقتضي ما هشدارهاي لازم را اعلام مي‌کنيم اما ديگر اجراي اين قانون که با ما نيست.

برگزاري نشست کتابخوان ويژه اقتصاد مقاومتي در بهارستان
بهارستان- اصغري
همزمان با هفته کتاب، نشست کتابخوان ويژه اقتصاد مقاومتي در شهرستان بهارستان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما؛ در اين نشست که با حضور علامي؛ معاون برنامه‌ريزي و اداري مالي فرمانداري بهارستان در سالن اجتماعات آتش‌نشاني گلستان برگزار شد، هفت نفر از روسا و کارکنان ادارات شهرستان بهارستان به معرفي و ارائه کتابهاي خوانده شده خود در حوزه اقتصاد مقاومتي، اصلاح الگوي مصرف و مطالب مرتبط با آن پرداختند .

آغاز به‌كار دبيرخانه شهر جهاني خاتم در شيراز
‌دبيرخانه شهر جهاني خاتم در معاونت صنايع‌دستي استان فارس راه‌اندازي شد.
‌به گزارش ايسنا‌، معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي استان فارس پنجشنبه 27 آبان اعلام كرد: با طرح پيشنهاد ثبت شيراز به‌عنوان شهر جهاني خاتم، دبيرخانه مركزي در اين معاونت ايجاد شده است.
زهرا الحمدي توضيح داد: اين دبيرخانه با محوريت واحدهاي آموزش و توسعه و ترويج در معاونت صنايع‌دستي راه‌اندازي شده است.
وي با بيان اينكه مراحل اجرايي ثبت شيراز به‌عنوان شهر جهاني خاتم، در كميته راهبردي معاونت صنايع‌دستي بررسي شده است، گفت: تهيه پروپوزال پيشنهاد شيراز به‌عنوان شهر جهاني خاتم در دستور كار قرار گرفته است.
الحمدي خاطرنشان كرد: در جلسه‌اي كه با مسئولان حوزه‌هاي چهارگانه بازرگاني، توسعه و ترويج، حمايت از توليد و آموزش برگزار شد، برنامه تهيه و تنظيم طرح پيشنهادي به صورت اجرايي بررسي شد.
معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي فارس گفت: در اين جلسه مقرر شد طرح نهايي براساس دستورالعمل اجرايي ارائه شده توسط شوراي جهاني و پس از تنظيم، براي اخذ تاييديه اجرايي به دبيرخانه مرکزي شهرهاي جهاني مستقر در معاونت صنايع دستي کشور ارسال
شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
استانها
پزشكي
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته