جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/08/29 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5424

رئيس کارگروه کاهش تقاضاي اعتياد مجمع تشخيص مصلحت نظام:
قصد حذف اعدام را در اصلاح قانون مواد مخدر نداريم


ماجراي درختان قطع شده همدان


رهنموني از بزرگان


خبرها

ياد‌د‌اشـت
اندر غياب چند روز جهاني در تقويم ما


ميز خبر


 رئيس کارگروه کاهش تقاضاي اعتياد مجمع تشخيص مصلحت نظام:
 قصد حذف اعدام را در اصلاح قانون مواد مخدر نداريم 

رئيس کارگروه کاهش تقاضاي اعتياد مجمع تشخيص مصلحت نظام با تاکيد بر اينکه در اصلاح قانون قصد حذف اعدام را نداريم، اظهار کرد: بيشتر نگاه مان اين است که موارد اعدام را اصلاح کنيم
به گزارش ايسنا، سعيد صفاتيان با بيان اينکه قانون مبارزه با مواد مخدر يکي از استثنائات قانون گذاري در کشورمان است اظهار کرد: قوانين در مجلس شوراي اسلامي تصويب مي‌شود ولي قانون مبارزه با مواد مخدر تنها قانوني است که در مجمع تشخيص مصلحت نظام در سال 67 مصوب شد.
وي افزود: در سال 89 و در ماده 45 قانون مذکور، اين اجازه به مجلس شوراي اسلامي داده شد که اصلاح قانون بلامانع است و اينکه امروز مجلس به اين طرح ورود کرده است، بر اساس همين اجازه قانوني است. در همان سال که براي اصلاح قانون ورود شده بود، اين نظر بود که در اعدام اصلاحاتي صورت بگيرد اما در جمع بندي کلي به اين نتيجه رسيديم که در آن سال اين کار انجام نشود.
رئيس کارگروه کاهش تقاضاي اعتياد مجمع تشخيص مصلحت نظام به 45 ماده قانوني مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: در اين مواد قانوني، نزديک به 17 جرم وجود دارد که بحث اعدام در آن آمده است و 21 بار کلمه اعدام در اين قانون لحاظ شده است. در حقيقت اگر يک نگاه اجمالي به اين قانون بياندازيم دائماً با کلمه اعدام روبرو مي شويم.
وي با تاکيد بر اينکه در اصلاح قانون قصد حذف اعدام را نداريم، اظهار کرد: بيشتر نگاه مان اين است که موارد اعدام را اصلاح کنيم. در ماده دو قانون گفته مي شود اگر کسي مواد مخدر کشت کند و چهار بار اين عمل را تکرار کند و دستگير شود، براي بار چهارم اعدام مي‌شود. همچنين در ماده ديگر براي کسي که اقدام به توليد و فروش ترياک مي‌کند قانون گفته است اگر بيش از پنج کيلوگرم مواد داشته باشد، اعدام مي‌شود و در ماده 8 در خصوص مواد روان گردان که اثرات اجتماعي بيشتري دارد اعلام کرده ايم کساني که به اندازه 30 گرم مواد روان گردان حمل کنند اعدام خواهند شد و فرقي ميان توليد کننده و مصرف کننده وجود ندارد. به نظر مي رسيد اين احکام بازدارندگي لازم را ندارند زيرا بيشتر کمي هستند تا کيفي.
به گزارش ايسنا، احمد مومني راد نيز در مناظره اجتماعي راديويي با بيان اينکه حذف اعدام از قانون مواد مخدر ابعاد مختلفي دارد، عنوان کرد: اين اقدام بعد حقوقي، اجتماعي، اقتصادي و بين المللي دارد. وقتي مي گوييم بعد حقوقي دارد، بايد يادآور شويم خود حقوق نيز ابعادي دارد؛ يعني هم از بعد حقوق مجازات و هم از بعد حقوق بشر نگاه مي‌کنيم.
وي افزود: حق حيات يکي از بنيادي‌ترين حقوقي است که براي انسان شمارش شده است. در حقوق اسلام اين حق ديده شده است و بنيادي تفسير شده است و تلقي قرآن به عنوان کتاب الهي مسلمانان، اين است که حيات يک هديه الهي به بشر است و همه تلاش اين است که اين حق از ناحيه خود شخص و ديگران بايد رعايت شود.
اين کارشناس حوزه قضايي، حق حيات را از حقوق نسل اول بشر دانست و عنوان کرد: اين تعريف بر اساس معياري است که حقوق بشر معاصر داشته است. بر اين اساس نسل نخست را حقوق مدني و سياسي مي داند، نسل دوم را حقوق فرهنگي، اجتماعي و سياسي
مي گيرد و نسل سوم را هم حقوق همبستگي مي‌داند. عضو هيئت علمي دانشگاه ضمن تاکيد بر رعايت حق حيات به عنوان رعايت کرامت انساني، ابراز کرد: همين حق گاهي نبايد رعايت شود. اگر انساني، حق حيات انسان ديگر را بگيرد، قرآن اجازه داده است که حق حيات فرد سلب شود. دوم اينکه اگر کسي مرتکب فسادي در زمين شود و اين فساد آثاري در جامعه داشته باشد، باز هم قرآن اين حق را قابل سلب
مي داند.
وي با اشاره به قانون مجازات اسلامي ادامه داد: در اين قانون جرم ها تعريف مي شود که توليد، توزيع و مصرفش ممنوع و جرم اعلام شده است. حقوق جزايمان مبتني بر حقوق اسلام است و بايد ببينيم بينش اسلامي راجع به اهداف و فلسفه مجازت چه مي گويد. وقتي اهداف مجازات را احصاء مي کنيم مي بينيم يکي از اهداف تامين عدالت است. دوم بازدارندگي، سوم اصلاح و تربيت فرد و جامعه است، چهارم تهذيب مجرم و تکوير گناهي که کرده است و آخرين هدف نيز حفظ نظام اجتماعي است.
به گزارش ايسنا، محمد علي اسفناني نيز در اين باره گفت: بنده جزو اولين کساني بودم که اين موضوع را مطرح کردم، حدود 38 سال است که داريم با مواد مخدر، توزيع، توليد و حمل و نقل مبارزه مي کنيم اما اتفاقي که افتاده اين است که مواد مخدر سنتي اوايل انقلاب کم کم تبديل به مواد مخدر صنعتي شده و بعد تبديل به روان گردان ها و در هر سال سن اعتياد نيز کاهش پيدا کرد.
وي با بيان اينکه تعداد مصرف کنندگان مواد مخدر نه تنها کاهش پيدا نکرد، بلکه روز به روز نيز افزايش پيدا کرد، تصريح کرد: اين نشان مي دهد شيوه مبارزه ما با مواد مخدر خيلي کارآمد نبوده است و به همين دليل به نظر مي آيد بايد يک بازنگري در قانون مبارزه با مواد مخدر صورت بگيرد.
سخنگوي سابق کميسيون قضايي مجلس شوراي اسلامي به آثار و تبعات اعدام در جامعه اشاره و اظهار کرد: زياد بودن تعداد کساني که از ابتداي انقلاب تا کنون به دليل درگير بودن با مواد مخدر به اعدام محکوم شدند و نارضايتي که در بين خانواده ها ايجاد شده ، در مجموع اين نظر را مطرح کرده است که ما در بحث مبارزه با مواد مخدر خيلي موفق نبوده ايم.
داديار ديوان عالي کشور همچنين خاطرنشان کرد: البته اينکه مخالف اعدام در قانون مواد مخدر باشيم باعث نمي شود که بگوييم بايد به طور مطلق اعدام برداشته شود و اصلا وجود نداشته باشد. در بحث تنبيه و مجازات در جرايم، معمولاً اثر بخشي مجازات بايد لحاظ شود. در حقيقت اينکه اثر تنبيهي مجازات در جامعه چه ميزان است، بايد در نظر گرفته شود و اگر مجازاتي اثر بخش نيست بايد آن را اصلاح کنيم.
قائم مقام معاونت قوانين مجلس بيان کرد: ما خانواده هايي را در جامعه داريم که دو يا سه برادر به مجازات اعدام محکوم شده اند ولي حتي در همان خانواده نيز اثر لازم را نداشته است. همچنين افرادي داشته ايم که به دليل مواد مخدر اعدام شده اند ولي نزديکان آنها دوباره مرتکب همين جرم شده اند.


 ماجراي درختان قطع شده همدان 

روز گذشته يکي از فعالان محيط زيست استان همدان خبر از قطع تعداد زيادي از درختان در محل جاده قديم دره مراد بيک در جنوب همدان داد که ايسنا اين موضوع را از طريق مسئولين محيط زيست و شهري استان همدان پيگيري کرد و مشخص شد که ممانعتي براي قطع اين درختان وجود نداشته است.
حسين زندي فعال محيط زيست استان همدان درگفت‌وگو با ايسنا، از قطع شدن درختان يک باغ خصوصي به مساحت يک هکتار در انتهاي کوي استادان و مسير جاده قديم دره مرادبيک همدان خبر داده و مي‌گويد: صبح روز چهارشنبه با اطلاع از اين مسئله در محل حاضر شده و با سه کاميون 18 چرخ پر از تنه درخت مواجه شدم و يک دستگاه جرثقيل که در حال بارگذاري درخت ها بود و بيش از 15 کارگر در محل مشغول بريدن
درخت بودند.
اين فعال حوزه محيط زيست که مدعي است طي سال‌هاي گذشته بخش‌هاي وسيعي از فضاي سبز استان همدان و درختان بسياري در باغ‌هاي مهمي چون باغ ذوالرياستين، باغ بديع الحکما، و... نابود شده است، مي‌گويد: مسئولين اخيرا به حدي پيش‌رفته‌اند که به جاي اينکه مانند گذشته شبانه درخت‌ها را ببرند در روز روشن، کار خود را انجام مي دهند.
معراج عاشورلو مدير عامل سازمان پارک‌ها و فضاي سبز شهرداري همدان در گفت‌وگو با ايسنا، در مورد اين موضوع تاکيد ‌مي‌کند: در اين محدوده باغي حدود 400 درخت وجود دارد که حدود 90 درخت به طور کامل خشک شده‌اند که شامل درختان صنوبر و درختان صنعتي پهن برگ است که به قصد بهره‌برداري اقتصادي کاشته شده‌اند، يعني باغ ميوه نيست، بنابراين براي احياي آنها به طور يک سوم يک سوم مجوز مي دهيم.
اين بار احياي 40 اصله درخت در کميسيون ماده 7 قانون حفظ و گسترش فضاي سبز بررسي و مجوز قطع و احياي مجدد آنها صادر شد که براي کل امسال بيشتر از 40 اصله مجوز نداده‌ايم.
محمدرضا محمدي مدير کل حفاظت محيط زيست استان همدان نيز در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به اينکه حساسيت شهروندان و رسانه‌ها نسبت به اين مسائل را مثبت ارزيابي مي ‌کنم، مي‌گويد: گزارش دهي شهروندان در اين موارد مانع وقوع تخلفات مي‌شود. مسئوليت حفظ و بهسازي فضاي سبز شهري برعهده شهرداري است ولي اين موضوع مورد پيگيري ما نيز قرار گرفت و همکاران ما از محل
بازديد کردند.
وي ادامه مي‌دهد: مالک باغ تعداي از درختان را قطع کرده است. درختان سن بهره‌وري دارند و اگر از سنشان بگذرد هيچ کارکردي نخواهند داشت. اين درختان سپيدار بوده و بايد در موقع مناسب که امکان استفاده و بهره‌وري دارند قطع شوند و اين مسئله عجيبي نيست و از ديرباز وجود
داشته است.
محمدي تاکيد مي‌کند: کنترل‌هاي لازم را داريم تا به هيچ وجه تغيير کاربري در استان همدان صورت نگيرد. شهرداري وظيفه بهسازي فضاي سبز را برعهده دارد، اين بخش نيز ارائه مجوز قطع درختان قديمي و کاشت مجدد آنها را صادر مي‌کند.
قطع اين درختان هم در دره مرادبيک با مجوز شهرداري بوده که متولي اصلي ارائه مجوز براي قطع درختان است.


 رهنموني از بزرگان  

سكوت
آسايش آدمي د رزنداني كردن زبان است.
حضرت محمد (ع)
انسان بايد با ديگران كم و با خودش زياد حرف بزند.
مثل دانماركي
پرگويي و پرحرفي مجال تفكر را ازانسان مي گيرد.
پاسگال
برگرفته از كتاب رهنمون،غلامحسين ذوالفقاري


 خبرها 

مدير عامل ستاد معاينه فني خودروهاي تهران:
سهم 45 درصدي خودروهاي تهران در افزايش آلودگي هوا
مدير عامل ستاد معاينه فني خودروهاي تهران گفت: يک ميليون و800 هزار خودرو باعمر بالاي 5 سال در پايتخت تردد مي کنند(حدود 45 درصد ازخودروها) و اين خودروها سهم عمده اي در آلودگي هوا دارند.
به گزارش مهر، سيد نواب حسيني منش افزود: اگر بحث معاينه فني در دوره زماني دو يا سه ساله تاثير خود را بر آلودگي هوا نشان ندهد، مردم اعتقاد خود را به تاثير معاينه فني خودروها بر سلامت هوا از دست مي دهند. وي با اشاره به کاهش مراجعات به مراکز معاينه فني در هفته هاي اخير، گفت: با تلاش همکاران ما در شهرداري تهران و وزرات کشور، بيش از 90 درصد خودروهاي واجد شرايط به مراکز معاينه فني مراجعه کرده و موفق به دريافت معاينه فني شده اند.
حسيني منش افزود: در شرايط فعلي از ازدحام روزهاي نخست به مراکز معابنه فني کاسته شده است، بنابراين شيفت دوم برخي مراکز معاينه فني بسيار خلوت شده و امکان لغو شيفت دوم برخي مراکز معاينه فني وجود دارد. وي با تاکيد بر اجراي طرح کاهش و ارتباط آن با موضوع معاينه فني خودروها گفت :در طرح کاهش تلاش ما اين است که خودروها بر اساس ميزان آلايندگي درشهر تردد کنند.
حسيني منش با انتقاد از افزايش سن معاينه فني گفت :براي تاثير بحث معاينه فني بايد به سرعت کاهش سن معاينه فني را اجرايي کنيم زيرا خودرويي که بيش از دو سال بدون داشتن معاينه فني در شهر تردد
مي کند، آلودگي توليد مي کنند.
به گفته مدير عامل ستاد معاينه فني خودروهاي تهران، اگر نظارت و سخت گيري بر تداوم اجراي معاينه فني خودروهاي تهران وجود نداشته باشد و اين طرح ناقص اجرا شود، معضل آلودگي هواي تهران پا برجا خواهد ماند.

مدير کل پزشکي قانوني استان تهران
ارجاع پرونده 224 مورد کودک آزاري و 9 هزار و 499 همسرآزاري به پزشکي قانوني
مديرکل پزشکي قانوني استان تهران با بيان اينکه بيشتر پرونده‌ها در پزشکي قانوني اين استان مربوط به نزاع، تصادفات و تعيين نقص عضو است، گفت: در 6 ماهه اول سال 95 پرونده 224 مورد کودک آزاري و پرونده 9 هزار و 499 مورد همسرآزاري به پزشکي قانوني ارجاع داده شده‌است.
مسعود قادي‌پاشا؛ مدير کل پزشکي قانوني استان تهران در گفت‌وگو با ايلنا، درباره حقوق پزشکان پزشکي قانوني گفت: بين 3 و نيم تا 4 و نيم ميليون تومان حکم حقوقي همکاران ما در پزشکي قانوني است، اما با توجه به سختي کاري که در سازمان پزشکي قانوني و بالطبع در اداره کل پزشکي قانوني استان تهران داريم، اين ميزان دريافتي بسيار پايين است.
وي افزود: اين ذهنيت که عمده اقدامات پزشکان پزشکي قانوني معطوف و محدود به اجساد است، منصفانه نيست؛ چرا که بررسي اجساد حدود 5 درصد کل آمار عملکرد پزشکان ما را به خود اختصاص داده و مابقي آمار، نزديک به 80 درصد شامل معاينات و 15 درصد نيز شامل امور آزمايشگاهي است.
قادي‌پاشا خاطرنشان کرد: بايد توجه داشت که سختي کار پزشکان همکار ما فقط منحصر به سروکار داشتن با جسد نيست، بلکه مواجهه با بسياري از افراد آسيب ديده که غالباً از تالمات روحي ناشي از نزاع و درگيري، تصادفات، تجاوز، همسرآزاري، کودک‌آزاري و ... نيز رنج برده و به پزشکي قانوني مراجعه مي‌کنند، پالس‌هاي منفي روحي به پزشکان منتقل مي‌کند و اين يک مولفه جدي براي جلب توجه به سختي کار اين عزيزان است.
قادي پاشا با رد اين نقطه نظر که کارکنان پزشکي قانوني به ديدن اجساد عادت دارند، گفت: تقاضاي من از مسئولان اين است که به هر شکلِ ممکن، براي ترميم حقوق همکارانم در سازمان پزشکي قانوني کشور تمهيدات لازم را بيانديشند و اقدام کنند.
مديرکل پزشکي قانوني استان تهران ادامه داد: به دليل حقوق و مزاياي پايين، بسياري از رديف‌هاي استخدامي پزشکي قانوني عملاً اصلاً متقاضي ندارد، در حالي که در بسياري از ادارات و سازمانهاي ديگر، ممکن است؛ 2 هزار پزشک متقاضي فقط براي يک رديف استخدامي اقدام کنند. اکنون که طرح نظام سلامت نيز اجرا و تا حدي موجب ترميم حقوق پزشکان شده‌است، اما باز هم مقايسه پرداخت‌ها، عامل مضاعفِ عدم استقبال پزشکان از همکاري با پزشکي قانوني است.
وي با تاکيد بر کمبود نيرو در پزشکي قانوني گفت: مشکل ديگرِ ما نبودِ مجوز جذب است! متاسفانه عليرغم کمبود نيرو، مجوزِ جذب و رديف استخدامي نيز کم است؛ در حال حاضر 496 نفر در پزشکي قانوني استان تهران مشغول به کار هستند. از اين بين حدود 50 درصد قراردادي و 50 درصد بقيه رسمي هستند که از ميان اين افراد (نيروي رسمي) نيز تقريباً 130 پزشک عمومي، متخصص و دکتري داريم.
قادي پاشا افزود: متاسفانه تعداد نيرو بسيار کم است، اين درحالي است که با رشد فزاينده پرونده‌ها در کميسيون‌ها روبرو هستيم، اما تعداد نيروهايمان نسبت به سال گذشته کاهش نيز يافته است. طبق آماري که به سازمان مديريت هم اعلام کرديم، طي يکسال گذشته بيش از 10 نفر از پزشکان ما به دلايل مختلف از جمله مشکلات شخصي، حقوق پايين و کمبود اعتبارات از اداره کل پزشک قانوني استان تهران جدا شدند.
مديرکل پزشکي قانوني همچنين با اشاره به ايجاد شهرستان‌هاي جديد در استان تهران اظهار داشت: در شهرستان‌هاي جديد مانند ملارد با 400 هزار نفر جمعيت، واقعاً ضروريست که يک مرکز پزشکي قانوني تاسيس شود، اما متاسقانه نه يک چارت تشکيلاتي و نه مجوزي براي استخدام پزشک و پرسنل داريم، لذا از مسوولان استاني و کشوري درخواست مي‌کنم؛ نگاه ويژه‌اي به استان داشته باشند.
قادي پاشا با بيان اينکه بيشتر پرونده‌ها در پزشکي قانوني استان تهران مربوط به نزاع، تصادفات و تعيين نقص عضو است، افزود: در 6 ماهه اول سال 95 پرونده 224 مورد کودک آزاري و پرونده 9 هزار و 499 مورد همسرآزاري به پزشکي قانوني ارجاع داده شده است.


 ياد‌د‌اشـت
 اندر غياب چند روز جهاني در تقويم ما 

ريحانه
انگار که ما دقيقا همان جزيره اي هستيم که رابينسون کروزوئه در آن گير افتاده بود.نه خبري از او به جهان مي رسيد، نه خبري از جهان به او؛ و در اين بي خبري ، به هر دو طرف خوش مي گذشت. چون هيچ کدام به وجود هم نيازي نداشتند.
اما ، حتي اگر ما همان جزيره باشيم ، به همدلي با ديگر مردمان جهان نياز داريم. آن ها ما را مي بينند و ما هم آن ها را مي بينيم. براي سيل و زلزله و مرگ و مير تسليت مي گوييم ،( گيريم که از خبرهاي خوش هم با خبر نمي شويم ) به هر حال اين وجود و اين ارتباط را احساس مي کنيم و لازم داريم که وقتي تقويم مان را باز مي کنيم ، ببينيم که امروز در مدار جهاني ، چه وضعيتي داريم . شايد دل مان خواست که ما هم با بعضي از اين روزهاي جهاني ، همدلي کنيم و از وقايع پيرامون آن با خبر شويم.
اين روزها نه فقط در تقويم هاي ما، بلکه در رسانه هاي ما هم اعلام
نمي شود و ما وقتي با خبر مي شويم که خيلي اتفاقي از يک جايي خبرش به ما برسد و چشم مان به آن بخورد.
ماه نوامبر که تقريباهم زمان است با آبان ماه ما ، چند روز جهاني دارد که در تقويم ما ثبت نشده و رسانه ها هم به آن نمي پردازند. در حالي که اين روزهاي جهاني بار عاطفي خاصي با خود دارند و لازم است که به آن ها پرداخته شود و کمي هم درباره ي آن ها صحبت شود، چون موضوع اين روزهاي جهاني ، براي ما هم اهميت و معناي خاصي دارند.
13 نوامبر ، 23 آبان ، روز جهاني دستفروشي است ، ما در " آفرينش " درباره ي اين موضوع بسيار نوشته و بسيار به آن اشاره کرده ايم و باز هم به آن خواهيم پرداخت ، با اين همه دوست تر داشتيم که از برنامه هاي جهاني در اين مورد بيشتر با خبر شويم که متاسفانه خبرگزاري ها ، به آن
اشاره اي نکرده بودند و ما هم اتفاقي از آن با خبر شديم.
16 نوامبر ، 26 آبان ، روز جهاني بردباري . از اين روز هم در تقويم ما اثري نيست. از آن جا که کلا ، آستانه ي صبر و تحمل ملت ما خيلي پايين آمده و تقريبا همه در نقطه ي انفجار هستيم و با هر جرقه اي به سر و روي همديگر مي پريم و آماده ي دريدن همديگر هستيم ، خيلي لازم بود که به طور گسترده به اين روز پرداخته شود. بانکي مون ( حالا کاري نداريم که کلا در سازمان ملل از اين آدم بي کارتر و بي تفاوت تر وجود نداشت ! ) در باره ي اين روز گفته : " بردباري به معناي بي تفاوتي و بي ميلي در پذيرش ديگران نيست، بلکه راهي است براي زندگي ، بر اساس تفاهم متقابل و احترام به ديگران . همچنين اعتقاد داشتن به اين که از تنوع جهاني نبايد ترسيد ، بلکه بايد آن را پذيرفت. " انصافا اين صحبت ، خوب است و چند نکته ي قابل تامل هم دارد؛ درک و تفاهم و پذيرش ، درباره ي اين ها بايد با هم زياد حرف بزنيم. چون خيلي از ما معتقديم که از سوي ديگران درک نمي شويم ، ولي در بزنگاه ها معلوم مي شود که خود ما هم در درک ديگران کوتاهي مي کنيم.
؟ نوامبر ، روز جهاني فرزند خواندگي . که خيلي گشتم تا ببينم دقيقا چه روزي است ، ولي چيزي پيدا نکردم. همين قدر مطمئنم که در ماه نوامبر است. فرزند خواندگي هم براي خودش داستان هايي دارد، به خصوص با تصويب قانوني که به موجب آن دختران مجرد بالاي سي سال هم مي توانند کودکي را به فرزند خواندگي قبول کنند. و تا به امروز پنج دختر خوشبخت ، به اين امکان دست يافته اند.
20 نوامبر ، 30 آبان ، روز جهاني فلسفه . هنوز وقت داريم که به اين روز بپردازيم. فلسفه از دهه ي شصت ميلادي به بعد گام هاي تازه و عجيب و غريبي برداشته ، که خوب است آنان که علاقه دارند ، با اين اتفاقات که خبرها و حواشي اش در چند سال اخير با ترجمه ، به دست ما رسيده ( و ما در واقع 50 سال در اين زمينه عقبيم ) آشنا شوند و دستي به سر و روي فلسفه داني شان بکشند.
21 نوامبر ، اول آذر ، روز جهاني تلويزيون. احتمالا اين روز چون به تلويزيون اختصاص دارد ، اين رسانه به حد کفايت به آن خواهد پرداخت. ولي ما هم حرف هايي در باره ي تلويزيون داريم که اخيرا يکي از فيلسوف ها آن را به " سرِ مدوزا " تشبيه کرده است ! ( مي دانيد که در اساطير يونان هر که به سر و به خصوص چشم هاي بانو مدوزا خيره مي شد، به سنگ تبديل مي شد! )


 ميز خبر 

دستکم 73 نفر در انفجار کاميون حامل سوخت در موزامبيک کشته شدند
انفجار کاميون حامل سوخت در موزامبيک باعث کشته شدن دستکم 73 نفر و زخمي شدن ده ها نفر ديگر شد
به گزارش پايگاه خبري شبکه روسيا اليوم ، مسئولان موزامبيک اعلام کردند که حادثه در نزديکي مرز کشور مالاوي و به هنگام تخليه سوخت کاميون رخ داده است.
اين کاميون درحال حمل سوخت از شهر ساحلي بيرا در موزامبيک به کشور مالاوي بوده که دچار حادثه شده است. گفته مي شود در اين حادثه 110 نفر ديگر زخمي شده اند.

آتش‌سوزي در بانک استراليا 27 مجروح برجاي گذاشت
بر اثر وقوع آتش سوزي در ساختمان يک بانک در ملبورن استراليا 27 نفر مجروح شدند.
به گزارش ايسنا، بنابر اعلام پليس محلي ملبورن روز گذشته يک مرد اقدام به آتش کشيدن ساختمان يک بانک کرد و در پي آن 27 تن مجروح شده که حال شش نفر از آنان وخيم است.
پليس ملبورن با بيان اينکه متهم نيز در اين حادثه به شدت جراحت ديده، اعلام کرد: دستگاه خودپرداز بانک هم کاملا دچار خسارت شده است.
به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري رويترز، به دنبال وقوع اين آتش‌سوزي ساختمان بانک به طور کامل تخليه و بررسي‌ها براي روشن شدن انگيزه متهم از اقدام به آتش کشيدن بانک آغاز شد.

 


 
سياسي
خبر دانشگاه
استانها
پزشكي
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته