جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/08/29 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5424

تاج:
اعتـراض ما به AFC همچنان پابرجاست

دلايل افزايش بدهي استقلال و پرسپوليس
قوانين عجيب ومديران کم تقصير


خبرنامه


خبـــرنامه


 تاج:
 اعتـراض ما به AFC همچنان پابرجاست 

رئيس فدراسيون فوتبال گفت: در ليست اوليه بهترين‌هاي فوتبال آسيا اين بحث پيش آمد که شايد AFC نمي‌خواهد موفقيت‌هاي فوتبال ما را بپذيرد و اعتراض ما همچنان پابرجاست.
مهدي تاج در خصوص مکاتبات فدراسيون فوتبال با شيخ سلمان، رئيس کنفدراسيون فوتبال آسيا براي اعتراض به بي‌توجهي AFC به توفيقات فوتبال ايران در سال 2016 اظهار داشت: فضاي فوتبال، فضاي خوبي است و عناويني که براي هر کشور امتياز محسوب مي‌شود، در فوتبال پايه است و از سوي ديگر، حضور در جام‌هاي جهاني در رده‌هاي مختلف. ما در چند رده به جام جهاني صعود کرده‌ايم. مثلاً در بخش جوانان 16 سال بود که به جام جهاني نرفته‌ بوديم و در فوتسال و نوجوانان هم عملکرد بسيار خوبي داشتيم.
اين تصور پيش آمد که نمي‌خواهند موفقيت‌هاي ايران را بپذيرند
وي ادامه داد: در داوري نيز عملکرد داوران کشورمان قابل توجه بود. در فوتبال ساحلي نيز دوم دنيا شديم آن هم در مسابقاتي که قهرمان قاره‌ها شده بود، اما اين موضوعات، هرگز در انتخابات کنفدراسيون آسيا نيامد و اين بحث پيش آمد که شايد دليل اين امر، نخواستن پذيرش موفقيت‌هاي ايران بود. ما برخلاف عرف معمول، نامه اعتراض‌آميز نوشتيم و دبيرکل کنفدراسيون فوتبال آسيا در نامه‌اي ديگر که برخي گفتند «دلجويي» است، نوشت در چهار بخش ديگر، انتخاب بهترين‌ها باقي مانده است. در حالي که در ليست ابتدايي نوشته بودند نهايي، اما بعد از آن گفتند آن ليست، نهايي نبود.
هنوز در مورد انتخابات بهترين‌هاي فوتبال آسيا راضي نشده‌ام
رئيس فدراسيون فوتبال کشورمان همچنين خاطر نشان کرد: من با اين حال هنوز در مورد انتخابات بهترين‌ها راضي نشده‌ام. بعضي گفتند شايد قرار است يکسري جايزه به ما در بخش‌هاي مختلف بدهند و بگويند برويد در داخل کشور، خودتان به اين تيم‌ها و اين گزينه‌ها، جايزه بدهيد که اين براي من اصلاً قابل قبول نيست. در بخش ديگر، شيخ سلمان مي‌گويد بين کشورهاي کره جنوبي، ژاپن، عربستان، امارات و ديگر کشورها، ما بهترين امتيازات را داريم اما وقتي ما را در جمع بهترين‌ها نمي‌بينند، مي‌طلبيد که نامه‌اي بنويسيم. اعتراض ما به AFC همچنان پابرجاست.
به ما گفتند که فغاني جزو 5 داور برتر آسيا شده است
وي ادامه داد: در بخشي از اعتراض‌مان در مورد اينکه ما در بخش‌هاي مختلف بايد بتوانيم صاحب کانديدا باشيم، نوشتيم که در جواب ما، آن نامه را به فدراسيون فرستادند. در مورد داوري هم به ما گفته شد اما هيچ نامه‌اي به فدراسيون يا آقاي فغاني ننوشتند، اما فقط گفتند که فغاني جزو پنج داور برتر آسيا شده است.
به فيفا و AFC گفته بوديم بازي سوريه - ايران آب‌بازي مي‌شود
تاج در مورد انتخاب زمين براي بازي ايران - سوريه گفت: 40 روز قبل از انجام بازي به کنفدراسيون فوتبال آسيا و فيفا نامه نوشتيم و گفتيم در اين فصل و در آن ورزشگاه امکان برگزراي بازي وجود ندارد و آب‌بازي و ايستايي بازي مي‌شود. آن زمان ناظران آسيا رفتند و اين زمين را تأييد کردند. ما دو هفته قبل از برگزاري بازي، دوباره نامه نوشتيم و گفتيم بايد زمين را تغيير دهند که باز هم اين کار را نکردند و اين محل اعتراض ماست. دو امتياز شسته و رُفته را از ما گرفتند و اگر در روزي، به خاطر همين دو امتياز در راه صعود به جام جهاني با مشکل مواجه شويم، معلوم نيست چه مي‌شود.
فيفا بايد عادت کند که ايران را بيش از گذشته ببيند
رئيس فدراسيون فوتبال درباره نامه‌نگاري‌هاي متعدد به فيفا هم تصريح کرد: نه اين‌طور نيست.
ما در مورد برترين‌ها که به فيفا نامه‌اي نزديم. همچنين در مورد انتخاب زمين هم به فيفا نامه زديم، اما چون فيفا به کنفدراسيون فوتبال آسيا وکالت داده، کارها از اين طريق انجام
شد.
نامه بعدي ما نيز، اعتراض دوباره به ورزشگاه بازي با سوريه بود که آنها دوباره نامه را به AFC ارجاع دادند. ما اعتراض داريم که اصلاً چرا داور در روز بازي، سوت بازي را زد و رأي به شروع کار داد. اعتراض ديگر ما به انتخاب داور عراقي براي قضاوت بازي است. آقاي ترکي از بهترين داوران فوتبال ماست، اما هيچ وقت او را براي قضاوت ديدار تيم‌هاي مشهدي انتخاب نمي‌کنيم. نامه‌هاي ما، مؤدبانه و در عرف بين‌الملل بود و از سوي ديگر فيفا نيز بايد عادت کند که ايران را بيش از گذشته ببيند.
از کميته ملي المپيک خواستيم يا تيم اميد را به ما بدهند يا خودشان آن را مديريت کنند
تاج با اشاره به تيم اميد و مشکلاتش گفت: ما از کميته ملي المپيک خواستيم يا تيم اميد را به ما بدهند يا خودشان اين تيم را مديريت کنند. تمام مشکلات اين تيم، اين است که هميشه به صورت مشترک اداره مي‌شد. آخرش هم هر ناکامي بود، آنها مي‌گفتند تقصير فدراسيون است و ما تقصيرات را به گردن کميته ملي المپيک مي‌انداختيم. ما مي‌گوييم يا بکش، يا دانه ده يا از قفس آزاد کن! ما حتي از کميته ملي المپيک کمک هم نمي‌خواهيم. کمک کردن باعث مي‌شود بعدها در ماهيت، دخالت رخ دهد.
ما نبايد کاري کنيم که بعدها بگويند فلاني کمک گرفته و حالا بايد دخالت کنيم. البته حالا دوستان پذيرفته‌اند که تيم را صددرصد به فدراسيون بدهند، اما من به آنها گفتم بايد مکتوب اين مسئله را عنوان کنند و تيم اميد را به صورت قطعي به
ما بدهند.
وي افزود: در جلسه شوراي المپيک آسيا در ماه آينده مشخص مي‌شود که براي المپيک آينده 2020، تيم فوتبال اميد بايد راهي شود يا تيم فوتسال. به هر حال اگر در اين هفته، نامه‌اي به ما بدهند که اين تيم را مثل نوجوانان و جوانان به صورت صددرصد به ما بدهند، کار تمام است.


 دلايل افزايش بدهي استقلال و پرسپوليس
 قوانين عجيب ومديران کم تقصير 

مهر - دو باشگاه استقلال و پرسپوليس که بيشترين طرفداران را در فوتبال ايران دارند به جاي پيشرفت، هر سال با بيشتر شدن بدهي‌هايشان مواجه هستند و کسي هم تقصير را گردن نمي‌گيرد.
بدهي سرخابي‌ها چرا چند برابر شد؟ اين پرسش مهمترين سوال اين روزهاي مردم است و البته ريشه‌يابي هم نمي شود و همه سعي دارند با پيدا کردن يک قرباني مثل مديران عامل کار را تمام کرده و دوباره مدير ديگري را در اين دره عميق قرار بدهند و سه سال بعد او را هم دوباره لب تيغ ببرند و با انگشت او را نشان بدهند.
آيا همه مديران کارنابلدند؟
با اين وجود هستند کساني که عميق تر به ماجراها نگاه مي کنند و مي گويند امکان ندارد همه مديران کار را بلد نباشند يا همه بدهي به بار بياورند و حتي يک نفر هم نباشد که بتواند در تراز مالي اش دخل و خرج را بخواند.
منابع درآمدي که در اختيار باشگاه ها نيستند
اينکه چرا همه بدهي به بار مي آورند به مديران مربوط نمي شود بحث کپي رايت است و حق پخش تلويزيوني و بليط فروشي که هيچکدام در اختيار باشگاه ها قرار نمي‌گيرند و در اين رابطه پيش از اين بارها نوشته ايم اما اينکه چرا در پنج سال اخير اين بدهي با روندي سرسام آور شتاب گرفته دليلش اشتباهات و عدم هماهنگي سازمان خصوصي سازي، مجلس و وزارت ورزش بوده است.
پروسه خسته کننده خصوصي سازي
در سال 90 پروسه خصوصي سازي با ورود اين سازمان اندکي جدي تر شد. حتي اين دو باشگاه را به وزارت رفاه واگذار کردند تا قانون رعايت شود. از سوي ديگر چون بايد اين دو باشگاه سود ده مي شدند تا در خصوصي سازي به فروش برسند، پس از چند ماه قانون وضع کردند که بايد درآمدها را به حساب خزانه دولت بريزيد. پروسه‌اي که ممکن است تا شش ماه طول بکشد تا پول به باشگاه عودت داده شود آن هم در صورتيکه يکي از طلبکاران آن را از حساب برندارد. در همين گير و دار بودند که مجلس اعلام کرد کمک دولت ديگر براي استقلال و پرسپوليس انجام نشو. اين درحالي بود که سپاهان، ذوب آهن، فولاد، سايپا، پيکان و همه ديگران همچنان از بودجه دولت ارتزاق مي کردند.
تبر بر گردن استقلال و پرسپوليس
قطع کمک دولت براي اين دو باشگاه مثل تبر بود روي گردن آنها. در اين مدت علي فتح الله زاده و محمد رويانيان در دو باشگاه بودند و عملا اين قانون مي توانست هر دو را با تيم هايشان به فلاکت برساند. با اين حال رويانيان و فتح الله زاده سرسختي مي کردند و زير فشار هواداراني که به اعداد و قوانين کاري ندارند و ستاره هاي خودشان را مي خواهند و جام و آسيا، زير فشار رفتند. کري ها در اوج بود و در نهايت کار را به جايي رساند که رويانيان براي شکستن اعتصاب
خانه اش را فروخت و فتج الله زاده زمين و آپارتمانش در شمال کشور را.
پدري که حق نداشت به فرزندانش کمک کند
با اين تصميم بدهي ها هم بيشتر و بيشتر شد. در واقع وزارت ورزش دو فرزند داشت که حق نداشت هزينه آنها را بدهد و هر دو باشگاه را تقريبا رها کرده بود و اگر کمکي بود در حد وام سه ميلياردي صندوق قهرمانان و پيشکسوتان بود تا اينکه در نهايت برند را دادند و اندکي شرايط بهتر شد. با اين حال استقلال جام گرفت و در آسيا هم بالا رفت. هرچه استقلال بالاتر مي رفت با وجود درآمدزايي مرحله به مرحله بدهکارتر هم مي شد چون هزينه ها بسيار بيشتر از قبل بود. در مورد پرسپوليس هم بايد گفت اگر چه در آن دوران جام نگرفت اما از کرختي و خمودگي هم خارج شده بود و روند رو به رشدي داشت هرچند بدهي ها براي اين باشگاه از استقلال هم بيشتر به نظر بود.
قوانين عجيب در زمان هاي اشتباه
به هر حال اصل ماجرا همينجا بود: استقلال و پرسپوليس اسير قوانيني شدند که پيش از خصوصي سازي براي اين دو باشگاه چيده شده است. يعني قبل از خصوصي شدن کمک دولت را قطع کردند و اين موضوع همه چيز را عوض کرد. قطعا مديران اين دو باشگاه هم در بالاتر رفتن بدهي ها نقش داشته اند اما بايد تاکيد کرد که قوانين عجيب در زمان هاي اشتباه در حالي به اين دو باشگاه تحميل شدند که در نهايت با 135 امضا از نمايندگان مجلس که توسط نجف نژاد جمع شد و البته پس از دستور از مراکز بالادست در مورد عدم واگذاري به مشتريان دو تيم عملا همه چيز به هم ريخت. اين يعني آنکه سه سال کمک دولت نزديک به قطع شدن بود و در نهايت با يک تصميم آني به شرايط قبلي خود برگشت و البته در اين مدت بدهي ها به دليل قطع رديف بودجه وزارت ورزش به اين دو تيم عملا بيشتر از
قبل شد.


 خبرنامه  

سهميه ايران در ليگ قهرمانان آسيا 3 + 1 شد
رييس فدراسيون فوتبال اعلام کرد که سهميه فوتبال باشگاهي ايران در ليگ قهرمانان آسيا 3 + 1 شده است.
مهدي تاج درباره سهميه فوتبال ايران در ليگ قهرمانان آسيا گفت: قبلا سهميه ما 3+1 بود اما با نتايجي که گرفتيم 2+2 شد. يعني هم استقلال و هم پرسپوليس بايد به پلي‌آف مي‌رفتند. طبق نتايجي که ديروز اعلام شد، پرسپوليس به طور مستقيم به ليگ قهرمانان آسيا اضافه شد و فقط استقلال در پلي‌آف حضور خواهد داشت بنابراين استقلال خوزستان، ذوب آهن و پرسپوليس به طور مستقيم به ليگ قهرمانان آسيا مي‌روند.
به گفته‌ي‌، تاج ايران، امارات، قطر و عربستان چهار کشوري هستند که سهميه 3+1 دارند.

کانديدا شدن سه بازيکن فوتسال ايران در بخش بهترين هاي آسيا
عباس ترابيان رييس کميته فني فوتسال و فوتبال ساحلي درباره نامزدهاي ايران در بخش بهترين بازيکن فوتسال آسيا خبر داد: سه بازيکن فوتسال ما به نام‌هاي علي اصغر حسن زاده ، احمد اسماعيل پور و فرهاد توکلي در اين بخش کانديدا شده اند.
او ادامه داد: AFC تنها اسامي را اعلام مي‌کند ولي جوايز افراد برگزيده را احتمالا در اولين رويداد پيش رو به آن‌ها خواهد داد؛ مانند شمسايي که در مسابقاتي که در ازبکستان برگزار شد، جايزه اش را دريافت کرد. احتمالا اين جايزه هم در فينال مسابقات زير 20 سال آسيا داده مي‌شود.
رييس کميته فني فوتسال و فوتبال ساحلي در پايان درمورد احتمال کانديداتوري ايران در بخش باشگاه‌ها و تيم هاي ملي فوتسال گفت: من پيش بيني کرده بودم که ايران يا در بخش بهترين بازيکن نامزد مي‌شود يا در بخش تيمي. به همين دليل ديگر در بخش باشگاه ها و تيم هاي ملي نامزد نخواهيم داشت.

تمديد قرارداد ريبري با بايرن مونيخ
قرارداد هر دو هافبک کناري تيم بايرن مونيخ يعني آرين روبن و فرانک ريبري در پايان فصل به اتمام مي رسد، اما رومنيگه تاييد کرد که بايرن مونيخ آماده تمديد قرارداد اين دو بازيکن است.
رين روبن و فرانک ريبري سال هاست که در بايرن مونيخ هم بازي هستند ودر 30 ژوئن 2017 قرارداد اين دو بازيکن با بايرن مونيخ به اتمام مي رسد. به گزارش بيلد، بايرن مونيخ علاقه‌مند به ادامه همکاري با اين دو بازيکن است و تماس‌هاي اوليه را براي تمديد قرارداد با آن ها را بر قرار کرده است. به نظر نمي‌رسد تا هفته هاي آينده، مذاکرات جدي‌تر شوند اما به هر حال، چيزي که مشخص است اين است که بايرن مونيخ علاقه به حفظ روبن و ريبري دارد. فرانک ريبري از سال 2007 در بايرن مونيخ توپ مي زند و با تمديد قرارداد خود با بايرن مونيخ ساليانه 14 ميليون يورو به جيب خواهد زد تا بعد از توماس مولر، دومين بازيکن گرانقيمت بايرني‌ها باشد. توماس مولر ساليانه16 ميليون يورو از بايرن مونيخ دريافت مي کند و گرانقيمت‌ترين ستاره بايرني ها است.

ملي‌پوشان فوتبال با رييس جمهور ديدار مي‌کنند
رييس فدراسيون فوتبال از رايزني وزير ورزش و جوانان براي ديدار اعضاي تيم‌هاي ملي اين فدراسيون با رييس جمهور خبر داد.
مهدي تاج با اشاره به جلسه اخيرش با مسعود سلطاني‌فر، وزير ورزش و جوانان گفت: در جلسه‌اي که با مسعود سلطاني‌فر داشتم، قرار بر اين شد که با توجه به موفقيت‌هاي اخير تيم‌هاي ملي فدراسيون فوتبال مانند تيم ملي فوتبال بزرگسالان، جوانان و نوجوانان و فوتسال و فوتبال ساحلي، وي مقدمات ديدار بازيکنان تيم‌هاي ملي با رييس جمهور را فراهم کند که اين ديدار در آينده‌اي نزديک برگزار مي‌شود.

کارلوس: شکست در داربي يعني شکست در فينال جام‌جهاني
دو تيم رئال مادريد و اتلتيکومادريد شنبه در لاليگا برابر هم به ميدان خواهند رفت تا ديدار رفت داربي مادريد را در اين فصل برگزار کنند.
روبرتو کارلوس پيش از ديدار حساس رئال و اتلتيکو گفت: از نظر من آماده‌سازي تيم براي ال کلاسيکو و يا دربي فرقي با هم ندارند ولي کارهاي ديگري است که با توجه به ذهنيت بازيکنان بايد انجام شود. تيم حريف مي‌خواهد بداند که پس از بازي چه واکنشي از سوي هواداران دريافت خواهد کرد و چطور با آنها برخورد خواهد شد زيرا شکست خوردن در دربي يا ال کلاسيکو مثل شکست خوردن در فينال جام جهاني است.
کارلوس درباره ديدار حساس داربي مادريد گفت: آماده سازي تيم براي ال کلاسيکو و يا دربي فرقي با هم ندارند ولي کارهاي ديگري است که با توجه به ذهنيت بازيکنان بايد انجام شود. اتلتيکوهايي مي‌خواهند بدانند که پس از بازي چه واکنشي از سوي هواداران دريافت خواهند کرد و چطور با آنها برخورد خواهد شد زيرا شکست خوردن در دربي يا ال کلاسيکو مثل شکست خوردن در فينال جام جهاني است. رئال مادريد بهترين تيم دنيا و صدرنشين فعلي لاليگاست و مي دانيم اگر پيروز شود فاصله‌اش با اتلتيکو به 9 امتياز مي رسد.


 خبـــرنامه 

ايران موفق‌ترين تيم ملي فوتبال جهان در سال 2016
تيم ملي فوتبال ايران در سال 2016 بهترين آمار ممکن را در بين تمام تيم‌هاي ملي جهان از خود به جا گذاشت و در صدر موفق‌ترين تيم‌هاي ملي قرار گرفت.
تيم ملي فوتبال ايران با هدايت کارلوس کي‌روش تنها تيم ملي جهان است که در اين سال شکستي را تجربه نکرد. ايران همچنين از 11 ديدار خود در سال 2016 ميلادي موفق شد 9 برد کسب کند و دو ديدار را نيز با تساوي به پايان ببرد تا با 9 برد و دو تساوي موفق‌ترين کشور ملي جهان در اين سال باشد.
تيم ملي ايران در اين سال 87.9 درصد امتيازها را به دست آورد تا بالاتر از فرانسه، نايب قهرمان يورو 2016 با 82.3 درصد در صدر قرار گيرد. مکزيک نيز در رده سوم قرار گرفته است.
12 کشور برتر جهان در سال 2016 به ترتيب زير است:
1- ايران - 11 بازي، 9 برد، 2 تساوي، بدون باخت 2- فرانسه - 17 بازي، 13 برد، 3 تساوي، يک باخت 3- مکزيک - 15 بازي، 11 برد، 3 تساوي، يک باخت 4- کرواسي - 13 بازي، 9 برد، 3 تساوي، يک باخت 5- کره جنوبي - 11 بازي، 8 برد، يک تساوي، دو باخت 6- برزيل - 12 بازي، 8 برد، سه تساوي، يک باخت 7- ازبکستان - 12 بازي، 9 برد، بدون تساوي، سه باخت
8- ژاپن - 10 بازي، 7 برد، يک تساوي، دو باخت 9- آرژانتين - 15 بازي، 10 برد، سه تساوي، دو باخت 10- کاستاريکا - 12 بازي، 8 برد، دو تساوي،‌ دو باخت 11- آلمان - 16 بازي، 10 برد، 3 تساوي، 3 باخت 12- پرتغال - 17 بازي، 10 برد، 4 تساوي، 3 باخت.

محروميت يکساله فيفا براي رقيب قطري کفاشيان
فيفا رقيب قطري کفاشيان در انتخابات شوراي اجرايي اين نهاد و نائب‌رئيس کنفدراسيون فوتبال آسيا را با محروميت يک‌ساله و جريمه نقدي مواجه کرد. اين کميته اعلام کرده است که عضو قطري حاضر به هيچگونه همکاري نشده است و به همين خاطر با جريمه و محروميت روبرو شد.
فيفا به همين دليل، سعود المهندي را يک سال از هرگونه فعاليت ورزشي محروم کرده است و همچنين اين عضو قطري کنفدراسيون فوتبال آسيا همچنين بايد جريمه نقدي 20 هزار فرنک سوئيسي را به فيفا پرداخت کند.
اين جريمه در حالي براي سعود المهندي يکي از نامزدهاي انتخابات اعضاي شوراي اجرايي فيفا در نظر گرفته شده است که او قبل نيز يک روز قبل از انتخابات شوراي فني فيفا با محروميت از طرف فيفا مواجه شده بود و فعاليت اين عضو با تعليق موقت از سوي فيفا روبه‌رو شد. بعد از آن محروميت اعضاي کنفدراسيون فوتبال آسيا در جلسه اي که جيوواني اينفانتينيو رئيس فيفا در آن حاضر بود، با راي منفي خود به مصوبات جلسه، باعث شدند تا جلسه لغو و به زمان ديگري موکول شود. هرچند در نهايت فيفا نائب‌رئيس فدراسيون فوتبال قطر و کنفدراسيون فوتبال آسيا را بار ديگر با محروميت مواجه کرده است .
بايد اکنون منتظر واکنش اين عضو و ساير نامزدهاي آسيايي در کميته اجرايي فيفا باشيم.

قلعه‌نويي:
امکان دارد 6 امتياز از تيم ما کسر شود
امير قلعه‌نويي سرمربي تيم تراکتورسازي تبريز پس از پيروزي 2 بر صفر تيمش مقابل برق جديد شيراز در يک هشتم نهايي جام حذفي، اظهار کرد: اين بازي به خاطر اينکه ما دو سه بازيکن مصدوم و چند بازيکن ملي‌پوش داشتيم سخت شده بود. براي همين در نيمه اول خوب نبوديم ولي در نيمه دوم بهتر شديم. البته روند بد قبلي ادامه داشت.
او ادامه داد: نتوانستيم تراکتورسازي هميشگي باشيم و اين به خاطر مصدومان و ملي‌پوشان ما بود. اميدوارم در 5 هفته آينده ليگ برتر به روند خوب قبلي خود برگرديم و تراکتورگونه بازي کنيم.
قلعه‌نويي با ابراز اميدواري نسبت به آماده‌سازي چمن ورزشگاه يادگار امام بيان کرد:‌ يادگار امام ابهت تيم تراکتورسازي است. اميدوارم روي چمن اين ورزشگاه بهتر بازي کنيم و به تراکتورسازي که 30 تا 40 هزار نفر هوادار براي تماشاي ديدارهايش به ورزشگاه مي‌آمدند، تبديل شويم.
وي با بيان اينکه تراکتورسازي وضعيت مالي خوبي ندارد، گفت: وضعيت ما خوب نيست و امکان دارد 6 امتياز از تيم ما کسر شود. اميدوارم هواداران به تراکتورسازي کمک کنند.

شطرنج‌باز ايران قهرمان مسابقات آماتورهاي آسيا شد
صادق نادري شطرنج‌باز ايران در پايان 9 دور رقابت در بخش آزاد مسابقات آماتورهاي آسيا به عنوان قهرماني دست يافت.
مسابقات شطرنج قهرماني آماتورهاي آسيا با حضور 280 شطرنجباز داراي ريتينگ زير 2100 از 9 کشور به ميزباني اصفهان برگزار شد. اين رقابت ها در 9 دور برگزار شد که طي آن در بخش آزاد صادق نادري به عنوان قهرماني دست يافت. اين شطرنج‌باز با کسب 8 امتياز موفق به کسب اين عنوان شد. محسن ترکان و مجتبي صفري هر دو از ايران به عنوان دوم و سوم رسيدند. در بخش بانوان نيز «ليو هونگ يان» از چين طي 9 دور رقابت با حريفانش صاحب 7.5 امتياز و عنوان قهرماني شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
استانها
پزشكي
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته