جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/09/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5425

يک سناتور ارشد آمريکايي:
اکنون زمان مناسبي براي لغو برجام نيست


جنگنده هاي ترکيه شمال الباب سوريه را بمباران کردند


وليد المعلم: طرح دي ميستورا براي شرق حلب پذيرفتني نيست


خبر


سفر وزير علوم، تحقيقات و فناوري به کردستان


مراسم انتصاب 17 کاردينال جديد براي کليساهاي کاتوليک با حضور پاپ


سرمقاله

با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامي در حسينيه امام خميني(ره)؛
مراسم عزاداري اربعين حسيني عليه‌السلام برگزار شد


انتقاد اردوغان از موضع آمريکا در قبال بحران سوريه


ميشل عون: اگر اسد شکست مي‌خورد، سوريه ليبي دوم مي‌شد


پيشنهاد جديد سازمان ملل براي حل بحران ليبي


اوباما:ترامپ در نهايت توافق هسته‌اي را خواهد پذيرفت


انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها


يك نكته از هزاران


ميز خبر


 يک سناتور ارشد آمريکايي:
 اکنون زمان مناسبي براي لغو برجام نيست 

 سناتور دموکرات مخالف برجام با تاکيد بر اينکه اکنون زمان مناسبي براي لغو برجام نيست، گفت: براي بررسي کارآمدي برجام حداقل يک يا دو سال زمان نياز است.

به گزارش پوليتيکو، چاک شامر سناتور ارشد دموکرات و از مخالفان برجام در اين باره گفت: تنها اينکه من با اين توافق مخالف بوده‌ام دليل مناسبي براي اين نيست که ترامپ آن را لغو کند.

شامر که از مخالفان سرسخت توافق هسته‌اي دولت اوباما با ايران بود، به پوليتيکو گفت: با اينکه هنوز در مورد برجام ترديد دارم، اين که اکنون آن را لغو کنيم، اقدامي نادرست است.

اين در حالي است که برخي ديگر از مخالفان برجام نيز از ترامپ خواسته‌اند که توافق هسته اي با ايران را حفظ کند.

باب کورکر، سناتور جمهوري خواه و رئيس کميته روابط خارجي سنا با تاکيد بر اينکه ترامپ بايد برجام را حفظ کند، گفت: ترامپ بايد موضع نرم تري را در اين باره اتخاد کند و ترامپ نبايد برجام را پاره کند، چرا که من فکر مي کنم اين کار درستي براي آغاز کار نيست.


 جنگنده هاي ترکيه شمال الباب سوريه را بمباران کردند 

 جنگنده هاي نيروي هوايي ترکيه مناطقي از شمال شهر الباب سوريه را بمباران کردند.

به گزارش ايرنا، اين عمليات در حالي انجام مي شود که گفته مي شود نيروهاي ترکيه و به اصطلاح ارتش آزاد سوريه به دروازهاي الباب رسيده اند.

منابع خبري ترکيه اعلام کردند که در اين عمليات، چهار موضع داعش هدف حمله جنگنده هاي ترکيه قرار گرفت.

تارنماي خبري تحليلي حريت اين خبر را با کد فوري مخابره کرد اما توضيح بيشتري نداده است.

اين عمليات به دنبال کشته شدن يک نظامي ديگر ترکيه در ادامه عمليات سپر فرات در شمال سوريه صورت مي گيرد.

با کشته شدن اين نظامي، شمار تلفات ترکيه در قالب اين عمليات به 11 تن رسيد.

اين عمليات با عنوان پشتيباني از به اصطلاح ارتش آزاد سوريه از 24 اوت گذشته در منطقه اي به وسعت 100 کيلومتر در عمق 50 کيلومتري خاک سوريه شروع شده و همچنان ادامه دارد.

از سر گيري عمليات هوايي ترکيه در شمال سوريه بعداز يک وقفه هشت روزه مهم ارزيابي شده است.


 وليد المعلم: طرح دي ميستورا براي شرق حلب پذيرفتني نيست 

 وزيرخارجه سوريه گفت: طرح دي ميستورا براي خودمختاري دادن به تروريست هاي محاصره شده در محله هاي شرقي حلب غيرقابل پذيرش است.

به گزارش ايرنا، وليد المعلم پس از گفت و گو با دي ميستورا فرستاده ويژه سازمان ملل در امور سوريه در يک نشست مطبوعاتي اضافه کرد: با فرستاده سازمان ملل در امور سوريه گفت و گو کرديم و انتظار داشتيم تاريخي براي از سرگيري گفت و گوهاي سوري - سوري اعلام کند ولي چنين چيزي از وي نشنيديم.وي افزود: احساس کرديم دي ميستورا مايل به از سرگيري گفت و گوهاي سوري - سوري نيست و شايد وي منتظر آغاز به کار دولت جديد آمريکا يا دبيرکل جديد سازمان ملل متحد است.

المعلم بيان کرد: سه آتش بس متوالي براي خروج ساکنان محله هاي شرقي شهر حلب اعلام کرديم ولي گروه هاي تروريستي به آن ها اجازه ندادنداز گذرگاه هاي امن تعيين شده توسط دولت سوريه خارج شوند.وي اظهار داشت: وظيفه دولت سوريه نجات شهرونداني است که در حلب از سوي تروريست ها به گروگان گرفته شده اند.

وي بيان کرد: وجود حتي يک سرباز ترک در خاک سوريه پذيرفتني نيست و ترکيه که به خاک سوريه يورش برده، در هرنقطه از اين خاک، تجاوزگر به شمار مي آيد.


 خبر 

 توصيه‌ فرمانده ناجا به زائران اربعين هنگام بازگشت به کشور

فرمانده ناجا گفت: زائراني که از زيارت عتبات عاليات به کشور بازمي‌گردند، با مديريت سفر خود از شتاب‌زدگي بپرهيزند.

به گزارش ايسنا، سردار حسين اشتري در جلسه ستاد اربعين در پايانه مرزي مهران، اظهار کرد: عنايت خدا به همکاران و همه مسئولان بود که توانسته‌ايم اين حماسه بزرگ را ساماندهي و مديريت کنيم.

وي با بيان اينکه خوشبختانه تاکنون هيچ‌گونه مشکلي در سه مرز مهران، چزابه و شلمچه نداشته‌ايم، گفت: در مراسم راهپيمايي امسال، بيش از دو ميليون نفر حضور دارند که از اين تعداد تنها کمتر از 200 هزار نفر از مرز هوايي تردد کردند.

فرمانده ناجا با اشاره به اينکه همه دستگاه‌هاي مسئول با شور و حال حسيني و به عشق اباعبدالله (ع) به زائران خدمت مي‌کنند، گفت: مديريت اين جمعيت جز عنايت خداوند نيست و اين نشان مي‌دهد که مردم ما با نيت الهي مي‌توانند کارهاي بسيار بزرگي انجام دهند.

اشتري بابيان اينکه مهم‌ترين موضوع ما ترافيک جاده‌ها براي برگشت زوار به منطقه‌هاي خود است، گفت:خوشبختانه با مديريت و برنامه‌ريزي‌هاي پليس راهور، تاکنون اين مشکل نيز حل‌ شده است.

وي با اشاره به بازگرداندن جمعيت 60 الي 70 هزارنفري افرادي که بدون ويزا و مدارک قصد خروج از کشور را داشتند، افزود: ان‌شاء الله در مدت باقي‌مانده که اوج بازگشت زائران است نيز مديريت به همين روش خواهد بود تا همه زوار، سلامت به محل سکونت‌شان بازگردند. فرمانده ناجا ادامه داد: دشمنان ما و کشورهاي غربي در تلاش هستند اين حرکت عظيم حماسي را بايکوت رسانه‌اي کنند که شکر خدا با حضور مسلمانان از ديگر کشورها تاکنون موفق به انجام اين کار نشدند. اشتري با اشاره به اينکه در هيچ جاي دنيا چنين برنامه‌اي وجود ندارد که بيش از دو ميليون نفر در يک مقطعي از زمان از مرز خارج شوند، تصريح کرد: اين امر خود يکي از دلايل اثبات اقتدار جمهوري اسلامي ايران است.

گفت‌وگوي رئيس‌ رژيم صهيونيستي با نخست‌وزير هند درباره ايران

رئيس رژيم اشغالگر قدس در ديدار خود با نخست‌وزير هند مدعي شد که نگراني هاي خود در مورد اقدامات تهران در منطقه و هدف ايران براي نابودي رژيم صهيونيستي را با مودي در ميان گذاشته است.

به گزارش اورشليم پست بنابر ادعاي رووين ريولين، رئيس رژيم صهيونيستي، نارندرا مودي نخست وزير هند به او گفته که ايران با ما روابط دوستانه خوبي دارد، اما در هر زمان، هر نهاد و آژانسي عليه شما (تل آويو) تصميم بگيرد دهلي نو از شما حمايت مي‌کند.

ريولين به خبرنگاران گفت که نخست وزير هند قاطعانه اعلام کرده است، هند مخالف هرگونه اقدام ايران براي صدمه زدن به اسراييل است.


 سفر وزير علوم، تحقيقات و فناوري به کردستان 


 مراسم انتصاب 17 کاردينال جديد براي کليساهاي کاتوليک با حضور پاپ 


 سرمقاله 

ضرورت "مطالعات ترامپ شناسي" در سياست خارجي

حميدرضا عسگري

درمورد روي كار آمدن دونالد ترامپ نامزد جمهوري خواه انتخابات رياست جمهوري آمريكا، تعابير و تفاسير مختلفي صورت گرفت و بسياري از آن به عنوان يك شوك غيرمنتظره ياد كرده‌اند. دركشور ما نيز پيرامون اين مسئله كه آيا ترامپ مخالف سرسخت ايران و برجام است و آيا سياست‌هاي ضدايراني وي موجب بازتوليد فشارها و تحريم‌ها و... مي گردد، تحليل‌هاي بسياري صورت گرفت.

درادامه نيز بحث تشكيل كابينه وي مورد توجه افكار عمومي و رسانه‌ها قرار گرفته است. انتخاب افراد و شخصيت‌هايي كه مخالف جدي ايران به حساب مي‌آيند و توافق هسته‌اي را اشتباه بزرگ آمريكا قلمداد مي‌كنند، نشان از كابينه‌اي خواهد داشت كه بتوانند سياست‌هاي ذهني و حزبي ترامپ را محقق سازند.

انتخاب ژنرال "مايکل فلين" و "مايک پمپئو" كه قرار است در دولت آينده ترامپ مشاور امنيت ملي او و رييس سازمان اطلاعات مرکزي آمريکا (سيا) باشند، همچنين با احتمال قرار گرفتن ژنرال بازنشسته "جيمزماتيس" در پست وزارت دفاع آمريكا، سه پست حساس و امنيتي كاخ سفيد به دست كساني قرار خواهد گرفت كه از مخالفان جدي ايران و توافق هسته‌اي هستند. با تمام اين اوصاف بايد تا تشكيل كابينه ترامپ و به دست گرفتن زمام امور توسط دولت وي صبر كرد تا از سياست‌ها و فلسفه‌هاي اجرايي او مطلع شد.

البته بايد برگفته مقام معظم رهبري نيز صحه گذاشت و بي جهت نتيجه انتخابات آمريكا را ملاك رفتار و كردار خود قرار ندهيم و با برنامه ريزي و صلابت به سياست‌هاي اصلي نظام بپردازيم. اما در اين بين يكي از ضروريات عقلاني براي پيگيري و يا اصلاح برنامه‌ها در سياست خارجي، ايجاد مطالعات " ترامپ شناسي " است.

ترامپ تجربه و سابقه‌ ارزنده‌اي در عالم سياست نداشته است و نمي‌توان بر سبقه كاري او به عنوان مرجع تحليل‌ها و سياستگذاري‌ها تكيه كرد. لذا اين ضرورت بيش از قبل خود را نمايان مي‌سازد تا درمورد رفتارها و گفتارها و انتخاب‌هاي وي تحليل و بررسي كرد. درسير تبليغات انتخاباتي آمريكا شاهد بوديم كه هيلاري كلينتون به عنوان يك سياستمدار كاركشته با دسته بندي اولويت‌ها و برنامه‌هاي گذشته و حال آمريكا به طرح برنامه‌هاي حزب خويش مي‌پرداخت، اما ترامپ بدون آنكه درمورد موضوعي صاحب نظر باشد، صرفاً به مخالفت با سياست‌هاي كلينتون اصرار داشت.

اما نتيجه پيكار اين شد كه گفته‌هاي بي پرواي ترامپ و مخالفت‌هاي مكرر وي با سياست‌هاي هيلاري كلينتون، بيشتر به مذاق مردم آمريكا خوش آمد. هرچند كه اقشار دانشگاهي و نخبگان در عرصه‌هاي مختلف با دورانديشي خاص خود با ترامپ مخالف بودند، اما واكنش‌هاي اقشار متوسط آمريكا بسياري قوي تر از نظرات كارشناسانه‌ها موثر بود.

مراد از طرح اين موضوعات تاكيد بر مطالعه و بررسي تخصصي سياست‌هاي آتي دولت آمريكا مي‌باشد، تا با شناخت كافي براي مواجهه با اقدامات غافل گيرانه ترامپ و دولتش، آمادگي داشته باشيم. چرا كه آنچه قرار بود از باراک اوباما و سياست‌هايش باقي بماند صرفا با رييس جمهور شدن هيلاري کلينتون به عنوان يک نامزد دموکرات ديگر محقق مي‌شد اما همه چيز طور ديگري رقم خورد. 

بايد متوجه اين موضوع بود كه درحال حاضر يک فاصله اي بين ديدگاه عموم مردم از نقش آمريکا در سياست خارجي و ديدگاه نخبگان در اين مورد وجود دارد. به نظر مي‌رسد رئيس جمهور جديد به لحاظ هماهنگ سازي ميان اين دوگروه با مشكل مواجه شود. از يكسو افكار عمومي حامي سياست‌هاي ترامپ خواهند بود و از سوي ديگر نخبگان و دانشگاهيان با سياست‌هاي وي مخالف خواهند بود و اين خود به عنوان ابزار بازدارنده‌اي براي اقدامات غيرمتعارف ترامپ محسوب مي‌شود. لذا بايد قدرت و تاثيرگذاري افكارعمومي آمريكا را در مقابل دورانديشي و خواسته‌هاي نخبگان اين كشور را مورد بررسي و مطالعه قرار دارد.

ازآنجا كه هنوز براي اظهارنظر نسبت به سياست‌هاي ترامپ تا پيش از تشكيل كابينه وي كمي زود است، اما بايد مطالعات ترامپ شناسي و بررسي تاثير مولفه‌هاي مختلف در عملكرد احتمالي و سياست‌هاي اعلامي او را در دستور كار قرار داد. چراكه قطعاً رويه و سياستگذاري‌هاي ترامپ با دولت اوباما تفاوت‌هاي بسياري خواهد داشت، و اين ضرورت شناخت و مطالعه بيشتر پيرامون عملكرد و سناريوهاي احتمالي دولت ترامپ را مضاعف مي‌سازد.

hamidasgari2020@yahoo.com


 با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامي در حسينيه امام خميني(ره)؛
 مراسم عزاداري اربعين حسيني عليه‌السلام برگزار شد 

 
در اربعين شهادت سيد و سالار شهيدان و اصحاب با وفاي ايشان، حسينيه امام خميني(ره) ميزبان هيئتهاي دانشجويي از سراسر کشور بود و دانشجويان دلداده حضرت اباعبدالله الحسين عليه‌السلام در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامي به عزاداري پرداختند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري ، در اين مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمين پناهيان در سخناني، اساسي‌ترين نياز جامعه را ايجاد تشکلهاي ولايي و تقويت ارتباطات ديني، سياسي، اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي مؤمنان و هم‌افزايي آنان دانست و افزود: هيئتهاي دانشجويي نمونه موفقي از تشکيلات ولايي و تمرين جمعي ولايتمداري هستند.

وي بزرگ‌ترين درس حماسه پر شکوه اربعين و حضور ميليوني عاشقان حسيني (عليه‌السلام) را اجتماع سازمان‌يافته و ايثارگرانه مؤمنان حول محور ولايت و امامت خواند و گفت: جاري شدن اين روحيه در تمام شئون زندگي و ايجاد همبستگي در بستر ايثار و همکاري مؤمنانه، راه حل مشکلات در جامعه اسلامي است.

در اين مراسم، آقاي ميثم مطيعي نيز به ذکر مصيبت و نوحه‌خواني پرداخت.

در پايان مراسم، دانشجويان نماز ظهر و عصر را به امامت رهبر انقلاب اسلامي اقامه کردند.


 انتقاد اردوغان از موضع آمريکا در قبال بحران سوريه 

«رجب طيب اردوغان» رئيس جمهوري ترکيه از موضع دولت باراک اوباما همتاي امريکايي اش در مورد بحران سوريه انتقاد کرد و گفت: برخورد دولت اوباما با بحران سوريه باعث ناراحتي ترکيه شده است. به گزارش شبکه خبري الجزيره، اردوغان همچنين حضور «فتح الله گولن» در آمريکا را نيز موجب ناراحتي آنکار دانست. رئيس جمهوري ترکيه در گفت و گوي تلويزيوني با شبکه «سي بي اس» آمريکا افزود: سياست آمريکا در قبال سوريه سبب شد تا مرزهاي جنوبي ترکيه، تهديد شود. اردوغان تاکيد کرد، اوباما و «جو بايدن» معاون وي در حل پرونده سوريه به صورت جدي شکست خوردند که اين امر ناراحتي ما را درپي داشت. رئيس جمهوري ترکيه بار ديگر با تاکيد بر اينکه تداوم حضور گولن در آمريکا دليل ناراحتي مردم ترکيه از اين کشور است گفت، از سياست خارجي آمريکا در برهه اخير نااميد شده ايم.وي تصريح کرد: ما به دوران رياست جمهوري دونالد ترامپ چشم دوخته ايم. ترکيه همواره فتح الله گولن را متهم کرده است که در پشت پرده کودتاي نافرجام 25 تيرماه در اين کشور نقش داشته است.


  ميشل عون: اگر اسد شکست مي‌خورد، سوريه ليبي دوم مي‌شد 

روزنامه کاتوليک‌هاي فرانسه: رئيس‌جمهور لبنان تأکيد کرد: اگر بشار اسد در جنگ شکست مي‌خورد سوريه به ليبي ديگري تبديل مي‌شد.ميشل عون، رئيس‌جمهور لبنان در مصاحبه با روزنامه کاتوليک‌هاي فرانسه" درباره مسائل مهمي از جمله بحران سوريه صحبت کرد. وي گفت: اگر بشار اسد، رئيس‌جمهور سوريه در جنگ شکست مي‌خورد سوريه به ليبي ديگري تبديل مي‌شد. آيا اين به صلح منطقه‌اي و امنيت بين المللي منجر خواهد شد؟

ميشل عون درباره اوضاع لبنان گفت: راهکار کنوني در لبنان برگزاري انتخابات پارلماني براساس قوانين جديدي است که عدالت و شفافيت را تضمين کند.ميشل عون اخيرا پس از حدود دو سال خلأ در پست رياست‌جمهوري لبنان از سوي پارلمان به عنوان رئيس جمهور اين کشور انتخاب شد.


 پيشنهاد جديد سازمان ملل براي حل بحران ليبي 

 
شبکه خبري الجزيزه: فرستاده ويژه سازمان ملل به ليبي پيشنهاد تعيين نخست وزير جديد براي دولت توافق ملي را مطرح کرد. علي القطراني، معاون نخست وزير دولت وحدت ملي ليبي گفت: مارتين کوبلر، فرستاده سازمان ملل به ليبي پيشنهاد داده کميته‌اي 15 نفره‌ از اقليم‌هاي مختلف ليبي جهت تعيين نخست‌وزير جديد دولت توافقي و معاونان آن تشکيل شود. وي پيشتر اظهار داشت که فرستاده سازمان ملل نسبت به رسيدن توافق صخيرات به بن بست و ناتواني شوراي رياستي ليبي نسبت به انجام ماموريت خود اذعان کرده است. فرستاده سازمان ملل به ليبي در صفحه رسمي خود در "توييتر" نوشت که توافق سياسي صخيرات تنها چهارچوب براي پيشرفت و حل بحران ليبي باقي است. القطراني در ادامه گفت: رکود سياسي ويژگي بارز اوضاع کنوني ليبي به شمار مي‌رود. زيرا اختلافات ميان گروه‌ها روز به روز بيشتر مي‌شود و دليل آن عدم تمايل برخي از گروه‌ها براي انجام اصلاحاتي در اين توافقنامه به ويژه در موارد مورد اختلاف است.


 اوباما:ترامپ در نهايت توافق هسته‌اي را خواهد پذيرفت 

 
آ.ار.د: باراک اوباما در گفت‌وگوي اختصاصي با رسانه‌هاي آلماني به بحث درباره مسايل گوناگون پرداخت و درباره توافق هسته‌اي ايران، گفت: دونالد ترامپ در نهايت خواهد پذيرفت که کنار گذاشتن اين توافق غيرعاقلانه است. باراک اوباما رئيس جمهور آمريکا در گفت‌وگوي اختصاصي با شبکه آ.ار.د (ARD) و هفته‌نامه اشپيگل آلمان در پاسخ به پرسشي درباره لغو و از بين بردن برخي اقدامات مانند توافق هسته‌اي ايران يا توافق‌نامه تغير آب و هواي پاريس از سوي دونالد ترامپ، گفت: اجازه بدهيد مثال توافق هسته‌اي ايران را در نظر بگيريم. مباحث شديدي درباره اين موضوع شکل گرفت. افراد زيادي بودند که به شدت نسبت به اين توافق ترديد داشتند. آنها معتقد بودند ايران به تعهداتش عمل نخواهد کرد. اوباما اضافه کرد: البته در حال حاضر ما يک محک و برهان يک‌ساله‌اي را داريم که در واقع ايران هر کاري که گفته بود قصد انجام آن را دارد انجام داده است و بدون مداخله در جنگ، از طريق ديپلماسي توانسته‌ايم بسياري از ظرفيت‌هاي ساخت بمب هسته‌اي ايران را برچينيم.


 انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها 

 شصت و هشتمين اجلاس هيأت مد‌يره IAU

د‌كتر عبد‌الله جاسبي

سري سوم -259

ادامه مطلب

پژوهش:

توضيحات مربوط به تسهيلات پژوهشي وفعاليت هاي پژوهشي که توسط معاون رئيس دانشگاه علوم کاربردي و اجتماعي ارائه شده است:

دانشکده مهندسي000/20 دلار آمريکا براي تجهيزات کامپيوتر و 000/5 دلارديگر براي برنامه هاي کامپيوتر هزينه کرده است، تا براي جمعيت دانشجويي آزمايشگاه ها ويک محيط عملي فراهم نمايد. پژوهش هاي صورت گرفته عمدتاً در سطح زير تحصيلات تکميلي و بهضاً فوق ليسانس مي باشد(95درصد و 5 درصد). تمرکز اصلي در ايجاد کاربرد مهندس کامپيوتر وعلوم کامپيوتر ودر موردايجادنمونه فضاهاي زندگي دوستانه از نظر محيط زيست (مهندسي راه) ميباشد. درحال حاضر،ASSU مهندسي مکانيک نداردوبرنامه اي براي توسعه آن درسطح دانشکده مهندسي وجودندارد.

همانطورکه دربالا ذکرشد، ASSU اخيراً در تربيت دانشجوي زير تحصيلات تکميلي درگير شده است.

با فقدان عمومي فراساختاري تأمين مالي (عمده تأمين مالي ASSU از پرداخت شهريه دانشجويان تأمين مي گردد)، اين غيرممکن است که دوره هاي پروژه هاي پژوهشي فوق ليسانس ودکتري برقرار شود. درحال حاضر، دو محموله درگمرکات يمن دربندر الهديدا در حال انجام است. به محض دريافت دو محموله مذکور، افزايش مستمر بايد در پژوهش آزمايشگاه ها به خصوص درسلامت عمومي و آموزش سلامت ظاهرشود.

انتشارات توسط کارکنان دانشگاه:

"پايه ساختار صنعتي دريمن"، 1990؛" استراتژي صنعتي دريمن"،1990؛" جنبش تعاوني در يمن"، 1992؛" توسعه دريک جامعه مصرفي: نمونه يمن"؛" کاربردحداقل ترکيب کنترل براي کنترل وضعيت ماهواره"،1997؛" بازمهندسي نرم افزار"،2004.

بودجه:

- مجموع بودجه ساليانه: 2,630,435 دلار آمريکا

- درصد تخصيص داده شده براي پژوهش 4-5 درصد

ديدگاه هاي دريافت شده از نهادهاي ملي، منطقه اي وبين المللي:

- ديدگاه هاي دريافت شده از اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام (FUIW): اين مؤسسه ازسال 2001 يک عضو شوراي اجرايي FUIW مي باشد.

- ديدگاه هاي دريافت شده ازانجمن دانشگاه هاي عرب(AARU):" اين مؤسسه يک مؤسسه خصوصي است که درسال 1995 تأسيس گرديده است. اين دانشگاه بعنوان يک عضو کامل در انجمن ما در اکتبر گذشته پذيرفته شده است. اين مؤسسه درپنج کالج برنامه هاي زير تحصيلات تکميلي ارائه مي دهد (علوم اقتصاد ومديريت، علوم کامپيوتر ومهندسي، پزشکي و علوم سلامت،قانون وحقوق الهي، هنرها وعلوم اجتماعي) . براساس مدارک ما اين مؤسسه هيچ برنامه تحصيلات تکميلي ندارد. براساس اطلاعات فوق، اگر آنها شرايط شما را تأمين ميکنند ، توصيه ما پذيرش اين" مؤسسه در انجمن شما مي باشد".

توصيه هاي صورت گرفته توسط IAU:

- بدين ترتيب در پايگاه داده هاي اطلاعاتي آموزش عالي جهان(تحت عنوان مؤسسات خصوصي)، صلاحيت اين دانشگاه توسط نهاد ملي آموزش عالي يمن، به رسميت شناخته شده است.

- رئيس هيأت اين مؤسسه در دوازدهمين کنفرانس عمومي IAU در سائوپولو، برزيل در جولاي 2004 شرکت کرده است.


 يك نكته از هزاران 

 براساس آمارهاي اعلام شده از سوي بهزيستي كشور، تاكنون بيش از 11 ميليون جوان ايراني سن ازدواج را پشت سر گذاشته و همچنان مجرد هستند. اين آمار درحالي است كه سياست‌ها و برنامه‌هاي كلان كشور در افق‌هاي آينده كاهش سن ازدواج مي‌باشد كه متاسفانه اين هدف به صورت كاملاً مخالف درحال حركت است.

متاسفانه دركشور ما سياستگذاري‌هاي كلان به خوبي طرح مي‌شوند و به صورت قوانين مدون درمي‌آيند، اما درحيطه اجرا هيچ ضمانتي براي تحقق آن يا تخطي از اهداف درنظر گرفته شده، وجود ندارند. باتمام اين اوصاف بايد اين هشدار را به مسئولان و سياستگذاران مرتبط با آينده جوانان داد كه وضعيت خطرناكي پيش روي كشور و جوانان مي‌باشد. اگر فكري به حال وضعيت و نيازهاي آنها براي زندگي آينده صورت نگيرد، شاهد ازدست رفتن پتانسيل عظيم آنها خواهيم بود.


 ميز خبر 

 لاوروف: اوباما پايبند سخنان خود نيست

سرگئي لاوروف وزير امور خارجه روسيه با انتقاد از رويکردهاي ضدروسي رئيس جمهوري آمريکا گفت: باراک اوباما سخنان خود را نقض مي کند و در حاليکه بر غيرقابل جايگزين بودن روابط مسکو و واشنگتن تاکيد مي کند، اما خواستار ادامه اقدام ها عليه مسکو است.به گزارش ايرنا، لاوروف که براي شرکت در نشست سران کشورهاي عضو جامعه اقتصادي آسيا و اقيانوس آرام در ليما پايتخت پرو حضور دارد، توصيه اوباما به دونالد ترامپ رئيس جمهوري آينده آمريکا براي ادامه سياست هاي ضدروسي را ناگوار اعلام کرد.

پايگاه خبري وزارت خارجه روسيه به نقل از سخنان لاوروف نوشت: درخواست براي اقدام عليه روسيه ناراحت کننده به شمار مي رود در حاليکه رويکرد بهتر در اواخر دوره مسئوليت، پاسخ مثبت دادن به پرسش ها است.

تظاهرات صدها تن بر ضد ترامپ در پاريس

صدها معترض به خيابان‌هاي پاريس آمده تا در بحبوحه نگراني‌ها نسبت به انتخاب دونالد ترامپ براي کاخ سفيد که مهاجران، گروه‌هاي اقليت و زنان را تهديد مي‌کند، اعتراض خود را نشان دهند.به گزارش فرانسه 24، اين معترضان که قابلمه، بنر و پلاکاردهايي ضد ترامپ به دست داشتند شعار «نه به ترامپ و نه به تنفر» و «دونالد ترامپ بايد برود» سر دادند. اين معترضان يک راهپيمايي سه ساعته برگزار کردند که در جريان آن از نزديکي برج ايفل نيز عبور کردند.

اين راهپيمايي به دنبال اعلام نتايج انتخابات رياست جمهوري 8 نوامبر آمريکا که نشان داد دونالد ترامپ علي رغم شکست در آراي مردمي، رياست کاخ سفيد را به دست گرفته، توسط گروه فيس بوکي «پاريس عليه ترامپ» برگزار شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته