جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/09/03 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5427


پانزده قسمت «پرستاران» آماده نمايش


پرونده «سه بيگانه» در دست بررسي


«برد پيت و ماريون کوتيار» روي فروش قرمز


حضور متفاوت "مهناز افشار" در يک فيلم


«نيمکت» فرم جشنواره فيلم فجر را پر کرد


ساخت «کلاه قرمزي 96» قطعي شد


«گيتا» مسافر آمريکا شد


قاب سينما


خبر هنري


يادداشت


ميز خبــــر


 پانزده قسمت «پرستاران» آماده نمايش 

 
تهيه کننده مجموعه تلويزيوني پرستاران از ادامه فيلمبرداري اين سريال خبر داد و افزود: تاکنون 15 قسمت اين مجموعه بطور کامل تدوين شده است.

به گزارش صبا، داود هاشمي اظهار داشت:در حال حاضر گروه در حال تصويربرداري قسمت هاي بعدي سريال هستند و کا در اورژانس بيمارستان نورافشار تهران با حضور تمام بازيگران ادامه دارد.اين تهيه کننده ادامه داد: کار همزمان تدوين توسط افسانه افخمي و صداگذاري توسط اميرحسين صادقي درحال انجام است و عليرضا افخمي هم درحال نگارش قسمت هاي بعدي مجموعه تلويزيوني پرستاران است.

هاشمي همچنين از اضافه شدن شهران قائدي و محمدعمراني به عنوان بازيگران جديد اين سريال خبر داد و گفت: شهرام قائدي بعنوان بازيگر مهمان و مقابل دوربين رفته و با انجام تست گريم محمد عمراني به عنوان بازيگر اصلي، بازي او نيز فردا آغاز خواهد شد.اين تهيه کننده عنوان کرد: در ادامه فيلمبرداري، بازيگران ديگري نيز به مجموعه افزوده مي شوند.

داود هاشمي تصريح کرد: الناز حبيبي، مريم يوسف، فريبا نادري، فاطمه گودرزي و شيوا بلوچي از بازيگراني هستند که امروز 29 آبان مقابل دوربين رفتند و گروه تا سه روز ديگر به لوکيشن منزل محمد عمراني درکاشانک خواهند رفت.او در پايان گفت: هم اکنون روز کار هستيم و تا سه روز آينده ادامه تصويربرداري در شب انجام مي شود.


 پرونده «سه بيگانه» در دست بررسي 

 سخنگوي شوراي صنفي نمايش اعلام کرد پرونده فيلم سينمايي «سه بيگانه» به کارگرداني مهدي مظلومي در وزارت ارشاد در دست بررسي است به همين دليل فيلم ديگري در اکران جايگزين آن شده است.

غلامرضا فرجي سخنگوي شوراي صنفي نمايش در گفتگو با مهر با اشاره به جايگزيني فيلم «مشکل گيتي» به جاي «سه بيگانه» به کارگرداني مهدي مظلومي در نوبت اکران گفت: قرار بود فيلم سينمايي «سه بيگانه» در گروه سينمايي زندگي اکران شود، اما از اين هفته فيلم ديگري به جاي آن در سينماهاي کشور اکران مي شود چرا که تکليف اکران اين فيلم سينمايي از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مشخص نيست.

وي ادامه داد: وضعيت اکران «سه بيگانه» بايد از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مشخص شود.

مهدي مظلومي کارگردان «سه بيگانه» مدتي است که با شبکه ماهواره اي جم در ساخت و توليد فيلم و سريال همکاري مي کند.

يکي از دلايلي که براي اکران نشدن اين فيلم در سينماهاي کشور از سوي رسانه ها مطرح مي شود، همکاري اين کارگردان با شبکه ماهواره اي است.


 «برد پيت و ماريون کوتيار» روي فروش قرمز  

 برد پيت و ماريون کوتيار بازيگر سرشناس فرانسوي سينما در اروپا روي فرش قرمز فيلم «متفقين» به کارگرداني رابرت زمکيس گام گذاشتند.به گزارش خبرآنلاين، از زمان درخواست طلاق آنجلينا جولي از برد پيت در ماه سپتامبر، بازيگر «مورد عجيب بنجامين باتن»‌ کمتر به مراسمي از اين دست مي‌رود.البته او ماه گذشته نيز در گردهمايي هواداران اين فيلم در لس‌آنجلس حاضر شده بود.

در فيلم «متفقين» برد پيت نقش يک افسر اطلاعاتي کانادايي به نام مکس واتان را بازي مي‌کند که در کنار يکي از اعضاي نيروي مقاومت فرانسه با بازي ماريون کوتيار در جنگ‌جهاني دوم عليه نيروهاي آلماني مي‌جنگد.

کوتيار و پيت در جريان تور تبليغاتي فيلم «متفقين» يکشنبه 30 آبان به فرانسه سفر کردند.

اين دو پس از فرانسه براي افتتاح فيلم در بريتانيا به لندن سفر کردند و در مراسم فرش قرمز فيلم حضور يافتند. ماجراي اين فيلم در سال 1942 در آفريقاي شمالي روي مي‌دهد و شخصيت‌هاي اصلي آن با بازي برد پيت و ماريون کوتيار ماموريت دارند تا سفير آلمان را ترور کنند. آن‌ها براي به سرانجام رساندن ماموريتشان نقش يک زوج را بازي مي‌کنند و در جريان داستان رفته‌رفته به همديگر علاقه‌مند مي‌شوند.

پيت در پاريس گفت:‌«اين فيلم داستاني جهاني درباره عشق يا بهتر بگويم اعتماد است. اعتماد به فردي که دوستش داريد، اعتماد به شهودتان، حتي اعتماد به کاري که مي‌کنيد، به ماموريت خود و اين موضوع در فيلمنامه بيش از همه مورد علاقه من بود.»


 حضور متفاوت "مهناز افشار" در يک فيلم 

 خبرآنلاين:مهناز افشار به زودي در فيلم «گيلدا» ساخته مشترک اميد بنکدار و کيوان عليمحمدي بازي خواهد کرد.

مهناز افشار در يک فيلم سينمايى در هفت نقش مختلف بازى مي‌کند.

اين فيلم به کارگردانى مشترک اميد بنکدار و کيوان عليمحمدى «گيلدا» نام دارد و اين بازيگر بزودى جلوى دوربين مرتضى پورصمدى مي‌رود.

افشار در اين فيلم نقش يک بازيگر را ايفا مي‌کند و اکثر صحنه‌هاي فيلم دکور فيلمبرداري مي‌شوند.


 «نيمکت» فرم جشنواره فيلم فجر را پر کرد 

 صبا:فلورا سام کارگردان مجموعه‌هاي تلويزيوني، فرم جشنواره فيلم فجر را براي «نيمکت» پر کرد.

تدوين فيلم سينمايي «نيمکت» به کارگرداني فلورا سام به پايان رسيد و در حال انجام ديگر مراحل فني هستيم. به نظر مي‌رسد حدود يکماه آينده امور فني کار به پايان مي رسد.

اين فيلم فرم حضور در سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر را پر کرده و تمام تلاش عوامل حضور در اين جشنواره و نمايش اين اثر است.شقايق فراهاني، ماه چهره خليلي، امين زندگاني، سام نوري، سياوش طهمورث، افسر اسدي، شيوا خسرومهر، مريم کاوياني، نرگس محمدي و محمدرضا شريفي نيا و... بازيگران اصلي اين پروژه هستند كه تاكنون همگي آنان مقابل رفته اند.


 ساخت «کلاه قرمزي 96» قطعي شد 

 مهر:مجموعه تلويزيوني «کلاه قرمزي» کاري از گروه کودک و نوجوان شبکه دو ويژه سال 96 در جدول پخش برنامه هاي نوروزي اين شبکه قرار گرفت.

عوامل سازنده برنامه «کلاه قرمزي» ساخت سري جديد اين مجموعه را به زودي براي پخش نوروز 96 از شبکه دو سيما آغاز مي کنند.کلاه قرمزي از عروسک هايي است که با چند نسل از مخاطبان سيما همراه بوده است و همه ساله با اتفاقات تازه‌اي به تلويزيون مي‌آيد. اين مجموعه سال گذشته به دليل مسايل مالي شبکه دو سيما به توليد نرسيد.«کلاه قرمزي» به تهيه کنندگي حميد مدرس و کارگرداني و اجراي ايرج طهماسب نوروز امسال از شبکه دو سيما پخش خواهد شد.


 «گيتا» مسافر آمريکا شد 

ايسنا:فيلم سينمايي «گيتا» به کارگرداني مسعود مددي به بخش رقابتي سومين جشنواره کالورسيتي کاليفرنيا امريکا دعوت شد.«گيتا» که داستاني مادرانه دارد، 13 آذرماه در نخستين روز از سومين جشنواره کالورسيتي کاليفرنيا امريکا در مجموعه سينمايي ArcLight Hollywood که محل برگزاري اين رويداد سينمايي است، اکران مي‌شود.سومين جشنواره کالورسيتي از 3 تا 9 دسامبر (13 تا 19 آذرماه) در ايالت کاليفرنيا امريکا برگزار مي‌شود و در آن فيلم‌هايي از سراسر جهان به نمايش درمي‌آيند.مريلا زارعي، حميدرضا آذرنگ، سارا بهرامي، بهناز جعفري، نادر فلاح، يلدا قشقايي، کتايون سالکي، محمدحسين محمديان و رامين افشاري در آن به ايفاي نقش مي‌پردازند.


 قاب سينما 

 فيلم هاي روز سينماي جهان؛

«زولندر 2»

در سراسر دنيا سلبريتي‌ها درحال کشته شدن هستند. در اين هنگام است که دِرک زولندر بازنشستگي را فراموش مي‌کند و با دوست قديمي‌اش، هنسل همراه مي‌شود تا اين پرونده را حل کند. قسمت اول «زولندر» که فقط چند روز بعد از حادثه‌ي 11 سپتامبر اکران شد، موفقيت مالي عجيبي کسب نکرد. اما منتقدان آن را کمدي هجوآميز جذابي بر صنعت مُد و فشن خواندند که مي‌تواند خنده‌هاي عميقي از بينندگان بگيرد. همين باعث شد تا فيلم به يکي از پربيننده‌ترين آثار شبکه‌ي نمايش خانگي و شبکه‌هاي کابلي تبديل شود. اکنون بعد از 14 سال، سروکله‌ي دنباله‌ي آن پيدا شده است. طبق معمول هيچکدام از اينها باعث نمي‌شود تا «زولندر2» بتواند جذابيت قسمت اول را تکرار کند. اما به نظر مي‌رسد بن ستيلر با جذب اوون ويلسون، کريستين تيلور و ويل فرل قصد دارد مواد اصلي را به اين قسمت بازگرداند و يک آش شله‌قلم‌کار از ترکيب آنها با پنلوپه کروز، بک بنت، کيم کارداشيان (!) و کين وستِ خواننده و البته بنديکت کامبربچ تحويل‌مان دهد.


 خبر هنري 

 «سليم موذن‌زاده» درگذشت

نوحه "زينب زينب" او که با سوز دل همراه است، معروف ترين اثر به جا مانده از اوست که نه تنها اهالي آذربايجان که حتي کساني که ترکي نمي دانند، با آن همنوايي و همراهي مي کنند.به گزارش عصر ايران، سليم موذن‌زاده که به سلطان الذاکرين مشهور است از مداحان و ذاکران مشهور اهل‌بيت در سن 80 سالگي و بر اثر کهولت سن دار فاني را وداع گفت.

سليم مؤذن‌زاده اردبيلي در سال 1315 در اردبيل به دنيا آمد. صداي خوش و ارادت به اهل بيت(ع) ميراث خانوادگي خاندان او بود. پدرش شيخ عبدالکريم مؤذن‌زاده اردبيلي نخستين مؤذن راديوي ايران به شمار مي رود و اذان برادرش رحيم مؤذن‌زاده اردبيلي، معروف ترين و محبوب ترين اذان حال حاضر به شمار مي رود و در فهرست آثار ملي ايران ثبت شده است.

سليم مؤذن زاده تمام عمر خود را صرف مداحي اهل بيت(ع) کرد به طوري که برآورد مي شود حدود 2 هزار اثر مداحي از وي برجا مانده است. او به زبان هاي ترکي، فارسي و گاه عربي مداحي مي کرد.

دو فيلم کوتاه انجمن در جشنواره "ماگما" ايتاليا

دو فيلم کوتاه از توليدات انجمن سينماي جوانان ايران به پانزدهمين دوره جشنواره فيلم کوتاه "ماگما" ايتاليا راه يافتند.

به گزارش روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران، فيلم‌هاي کوتاه "آرداک" به کارگرداني اسماعيل منصف و "امضاء" به کارگرداني محمد ثريا از توليدات انجمن سينماي جوانان ايران به بخش مسابقه پانزدهمين دوره جشنواره فيلم کوتاه ماگما راه يافتند.

اين دو فيلم کوتاه با 28 فيلم از ايتاليا، هلند، ترکيه، لهستان، فرانسه، اسلووني، امريکا، انگليس، آلمان، اسپانيا، مجارستان، لتوني و … به رقابت خواهند پرداخت. گفتني است؛ جايزه اصلي اين جشنواره بنام «لورنزو وچيو» موسس اين جشنواره که در 23 سالگي درگذشت نامگذاري شده است.

جشنواره بين‌المللي فيلم کوتاه ماگما با هدف ارائه فرصتي براي ديده شدن آثار با ارزش و ايجاد پلي بين مخاطبان و گونه‌هاي مختلف فيلم کوتاه هرساله فيلم‌هاي کوتاه داستاني، مستند، انيميشن و تجربي زير 20 دقيقه را به رقابت مي‌گذارد و در اين سال‌ها با بسياري از جشنواره‌هاي فيلم کوتاه همکاري داشته است.

پانزدهمين دوره جشنواره 24 تا 26 نوامبر برابر با 4 تا 6 آذر در شهر آچيراله ايتاليا برگزار خواهد شد.


 يادداشت 

 "مرضيه برومند"؛

از كارگرداني تا حمايت از محيط زيست

مريم اخوان صالح

مرضيه برومند متولد 17 خرداد 1330 در تهران؛ کارگردان، بازيگر و عروسک گردان ايراني است.

او خواهر راضيه برومند گوينده، بازيگر و نويسنده، و همچنين خواهر احترام برومند مجري و بازيگر، و خواهر همسر داوود رشيدي مي‌باشد.

حتي اگر فقط يكي از مصاحبه هايش را ديده و شنيده باشيد قشنگ متوجه مي شويد كه با يك زن معمولي رو به رو نيستيد.

او انساني خوش طبع و در عين حال جدي و نكته سنج است. حواسش به همه چيز هست و با هيچ چيزي شوخي ندارد.

لبخند يك آن از لبش دور نمي شود اما با صراحت و بدون پرده پوشي حرف مي زند.

سال 93 سال او بود. بازگشت او با "شهر موش ها 2" زلزله اي اساسي به جان گيشه هاي نه چندان پر رونق سينما انداخت.

فروش بسيار خوب فيلم هرچند ركورد تازه اي را در دفتر سينماي ايران ثبت كرد اما خود برومند از اين بابت چندان مشعوف نبود و معتقد بود فيلم ها حالا حالاها بيشتر از اين ها بايد بفروشند تا سينماي ايران رونقي بگيرد.

خالق چند سريال خاطره انگيز و شخصيت هاي ماندگاري مثل زي زي گولو، ترجيح داد شخصيت هاي فيلم اولش را به اندازه فاصله زماني ميان شهر موش هاي 1 و 2 مسن كند و نسل ديگري از موش هاي بانمك و بامزه را در كنار بزرگ ترهايشان به قصه بياورد.

از اوضاع چنين برمي آيد كه ساخته شدن قسمت سوم فيلم ابدا دور از ذهن نيست.

برومند جدا از مشغله فيلم سازي، يكي از حاميان پرو پا قرص محيط زيست هم هست.در روزگاري كه وضعيت زيست محيطي ما چندان تعريفي ندارد او از معدود هنرمنداني است كه سعي مي كند به هر مناسبتي در اين زمينه اطلاع رساني و روشنگري كند.


 ميز خبــــر 

 220 اثر خواهان حضور در جشنواره فيلم فجر

220 فيلمساز با پرکردن فرم ثبت نام آمادگي خود را براي حضور در جشنواره فيلم فجر اعلام کردند.

به گزارش ستاد خبري جشنواره فيلم فجر؛ طبق مقررات سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر مهلت ثبت نام آثار در جشنواره روز گذشته اول آذر به پايان رسيد و کار جمع بندي متقاضيان حضور در جشنواره آغاز شد.

بيش از 220 فيلمساز و تهيه کننده براي حضور در بخش مستند و چشم انداز سينماي ايران (فيلم هاي بلند سينمايي، فيلم هاي اول، هنر و تجربه و انيميشن) فرم شرکت در سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر را با حضور در دبيرخانه پر کردند و قصد دارند آثارشان را در صورت انتخاب نهايي در جشنواره نمايش دهند.بر اساس مقررات جشنواره فيلمسازان متقاضي که فرم را تکميل کردند بايد نسخه اوليه فيلم، عکس هاي صحنه و پشت صحنه و تيزر سه دقيقه اي را جهت بررسي و نمايش آثار براي هيئت انتخاب به دبيرخانه تحويل دهند.در بين کساني که فرم حضور در جشنواره را پرکرده اند اسامي بسياري از چهره هاي شناخته شده سينماي ايران ديده مي شود.سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر به دبيري محمد حيدري بهمن امسال برگزار مي شود.

اقدام هنرمندان لرستان در حمايت ازدانش آموزان محروم

اعضا گروه سيفا در شهر دلفان لرستان که به تازگي نمايش "پل" نوشته محمد رحمانيان را روي صحنه داشتند درآمد حاصل از اين نمايش را به دانش آموزان محروم يکي از روستاهاي اطراف اين شهرستان اهدا کردند.

به گزارش روابط عمومي اين نمايش، اين نمايش به کارگرداني علي اکبر محمدپور در آبان ماه به مدت 12 روز روي صحنه بود و هنرمندان گروه سيفا همچون عليرضا حيدري ، سجاد رجبي، سميرا حيدري، اکرم موسوي، مهرجو مريدي، ميلاد ابراهيمي، صبا سلگي ، باقر مهري ، سجاد حيدري و آريا محمدپور در آن ايفاي نقش کردند.اين نمايش که در تالار مولوي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي دلفان روي صحنه رفت در هر روز دو نوبت اجرا شده و با استقبال مخاطبان همراه بود.شهرستان دلفان که يکي از شهرهاي دورافتاده ايران و استان لرستان محسوب مي شود، به لحاظ امکانات از شهرهاي ضعيف کشور نيز هست.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته