جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/09/13 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5432


سنا هم تمديد 10 ساله تحريم‌هاي ايران را تصويب کرد

واشنگتن پست‌:
اوباما ‌10 روز فرصت دارد تا طرح تمديد قانون داماتو را امضا کند


خبر


افتتاح بزرگترين کارخانه توليد اسيد سيتريک خاورميانه


تولد 117 سالگي ،اما مورانو، پيرترين فرد زنده جهان در وربانياي ايتاليا


سرمقاله

وزارت خارجه:
تصويب طرح تمديد تحريم هاي يکجانبه آمريکا عليه کشورمان مخالف برجام است


واشنگتن: به رسميت شناختن فلسطين تا پيش از ورود ترامپ به کاخ سفيد بعيد است


اردوغان حرف‌هايش درباره بشار اسد را پس گرفت


يک مقام کاخ سفيد: اوباما طرح تمديد تحريم‌هاي ايران را امضا مي‌کند


عارف: اقدام سناي آمريکا اعتماد به اين کشور را در نظام بين المللي تحت الشعاع قرار مي دهد


انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها


يك نكته از هزاران


ميز خبر


 سنا هم تمديد 10 ساله تحريم‌هاي ايران را تصويب کرد  

 
سناي آمريکا با اکثريت مطلق (99 رأي موافق-صفر رأي مخالف) تمديد قانون تحريم‌ها عليه ايران را براي يک دوره 10 ساله ديگر تصويب کرد. اين اقدام واکنش‌هايي را از سوي برخي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي کشورمان در پي داشت.

به گزارش ايسنا، پيش از اين مجلس نمايندگان آمريکا تمديد قانون تحريم‌هاي ايران را با اکثريت آراء براي يک دوره 10 ساله ديگر به تصويب رساند. به نوشته روزنامه نيويورک تايمز، مجلس نمايندگان آمريکا قانون تحريم‌هاي ايران را با 419 رأي موافق در برابر يک رأي مخالف تمديد کرده بود. اعتبار اين قانون که به بهانه فعاليت‌هاي هسته‌اي و برنامه موشکي ايران وضع شده و صنايع نفت و گاز، بانکي و نظامي ايران را هدف تحريم قرار داده است، تا پايان سال جاري (ميلادي) بود.

در جلسه سنا افرادي نظير باب منندز در دفاع از تمديد قانون تحريم‌ها عليه ايران سخنراني کردند و پس از آن، تمديد 10 ساله اين تحريم‌ها به رأي گذاشته شد که با اکثريت آرا به تصويب رسيد. در اين جلسه 99 سناتور به تمديد اين قانون رأي مثبت دادند و هيچ سناتوري با آن مخالفت نکرد.کنگره اعلام کرده اين طرح را تصويب کرده است تا به ايران اعلام کند که رييس‌جمهوري آينده آمريکا توانايي آن را دارد که در صورت نقض برجام از سوي تهران، تحريم‌ها را به سرعت اعمال کند. اين در حالي است که مقامات ايران طي روزهاي اخير تأکيد کرده‌اند که تصويب اين طرح به معناي نقض برجام از سوي آمريکا است.

پيش‌تر خبرگزاري رويترز گزارش داده بود، در صورتي که مجلس سنا طرح تمديد تحريم هاي ايران را تصويب کند، انتظار مي رود باراک اوباما نيز با امضاي اين طرح آن را به قانون تبديل نمايد.


 واشنگتن پست‌:
 اوباما ‌10 روز فرصت دارد تا طرح تمديد قانون داماتو را امضا کند 

 توجه به اين‌که طرح تمديد 10 ساله تحريم‌هاي ايران با اکثريت قاطع هر دو مجلس نمايندگان و سنا آمريکا به تصويب رسيده است اوباما بدون احتساب روزهاي يکشنبه تنها 10 روز فرصت تصميم‌گيري در مورد امضاي طرح تمديد 10 ساله تحريم‌هاي ايران را دارد.روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشي نوشت:‌ سنا طرح تمديد 10 ساله تحريم‌هاي ايران را به تصويب رساند با تصويب اين طرح دولت اوباما طرحي را پيش روي خود مي‌بيند که پيش‌تر اعلام کرده بود اين طرح غيرضروري است.

مقامات ايراني اعلام کرده‌اند که تصويب اين طرح نقض برجام محسوب مي‌شود و در صورتي که اين طرح به قانون تبديل شود ايران اقدام لازم را انجام خواهد داد که اين موضع ايران باعث اعمال فشار بر دولت اوباما براي وتوي اين طرح شد.

اما اوباما براي وتوي اين طرح قدرت کافي را ندارد چرا که اين طرح به صورت فراجناحي و تقريبا با راي موافق همه نمايندگان و سناتورها به تصويب رسيده است. روز پنج‌شنبه سنا با 99 راي موافق از 100 راي و هم‌چنين مجلس نمايندگان نيز پيش‌تر اين طرح را با 419 راي موافق در برابر 1 راي مخالف به امضا رساند.


 خبر 

 پوتين:

آماده گفتگو با شرکاي بين‌المللي و همکاري با دولت جديد آمريکا هستيم

ولاديمير پوتين رئيس جمهور روسيه در سخنراني سالانه خود اولويت‌هاي سياست داخلي و خارجي کشورش را اعلام داشت.

به گزارش شبکه خبري آر تي، ولاديمير پوتين در سخنراني سالانه خود در پارلمان اين کشور اظهار داشت:مسکو آماده گفتگو با شرکاي بين‌المللي است اما اجازه مداخله در منافع کشور نقض حقوق روسيه يا تصميم‌گيري‌ها را به هيچ کس نمي‌دهد.

پوتين گفت: ما اجازه هيچ‌گونه تخطي از منافع فدراسيون روسيه را نمي‌دهيم و سرنوشتمان را خودمان رقم مي‌زنيم بدون گرفتن توصيه و درخواست از کسي. با اين حال روسيه آماده مشارکت در حل مسائل جهاني در صورت نياز است. ما مسئوليت خودمان را مي‌دانيم و صادقانه در حل مشکلات جهاني و منطقه‌اي مشارکت مي کنيم البته در جايي که مشارکت ما مناسب، ضروري و مورد درخواست باشد.

رئيس‌جمهور روسيه گفت که کشورش از خصومت‌هاي" بين‌المللي از جمله حملات و اتهامات رسانه‌اي، رسوايي دوپينگ که باعث شد ورزشکاران روس از حضور در المپيک منع شوند، آسيب زيادي ديده است. وي تاکيد کرد: ما بايد از خودمان در برابر اين حملات دفاع کنيم.

وي گفت که روسيه نگران گسترش تنش‌ها و درگيري‌ها در کشورهاي مختلف جهان، حتي کشورهاي با ثبات نظير اروپا است.

شکستن رکورد بي‌خانمان‌ها در افغانستان

بر اساس گزارش جديد سازمان ملل تعداد افرادي که طي سال جاري ميلادي در افغانستان بر اثر درگيري‌ها بي خانمان شده‌اند از نيم ميليون تن گذشته و به بالاترين رقم خود از زمان آغاز انجام اين آمارگيري در سال 2008 رسيده است.

به گزارش خبرگزاري رويترز بر اساس گزارش دفتر همکاري‌هاي امور بشردوستانه سازمان ملل بيش از 515 هزار و 800 تن در سال 2016 بر اثر درگيري‌ها در افغانستان آواره شده‌اند و رکورد قبلي خود را که حدود 471 هزار تن بود، شکستند.

خشونت‌ها در سراسر افغانستان همزمان با مقابله دولت مورد حمايت اين کشور با طالبان و ساير گروه‌هاي شورشي گسترده شده است. بر اساس برآوردها، طالبان اکنون حدود يک سوم اين کشور را تحت اشغال خود دارد و تعداد قربانيان در ميان غيرنظاميان و سرويس‌هاي امنيتي افغانستان اکنون به بالاترين ميزان خود رسيده است.

آلمان رئيس جديد گروه 20

آلمان رياست گروه 20 متشکل از بيست قدرت اقتصادي جهان را بر عهده گرفت. به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، رياست يک ساله آلمان بر کشورهاي گروه 20 آغاز و در نشست سران اين گروه در ماه ژوئيه که قرار است در هامبورگ آلمان برگزار شود به صورت رسمي اعلام خواهد شد.آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در يک پيام ويدئويي در اين باره گفت که ثبات اقتصاد جهاني و سياست آب و هوايي بين‌المللي مسئله مورد توجه ويژه آلمان به عنوان رئيس اين گروه خواهد بود.

وي همچنين خاطرنشان کرد: هيچ راهي براي بازگشت به جهان پيش از «جهاني شده» وجود ندارد و انزوا، ناسيوناليسم جديد و محافظه گري در اين دوره به هيچ وجه به ما کمک نخواهد کرد.


 افتتاح بزرگترين کارخانه توليد اسيد سيتريک خاورميانه 


 تولد 117 سالگي ،اما مورانو، پيرترين فرد زنده جهان در وربانياي ايتاليا  


 سرمقاله 

روياي پايان حوادث جاده‎اي در ايران، كي محقق خواهد شد؟

زهرا کيان بخت

وقتي امري به صورت بطئ و آهسته اتفاق مي‌افتد، واكنش‌ها نسبت به آن منعطفانه‌تر و پذيرش آن راحت‌تر خواهد بود. حال اگر همان اتفاق به صورت يكباره و ناگهاني رخ دهد، عكس‌العمل به آن، هيجاني‎تر و به گونه‎اي متفاوت خواهد بود. حادثه تصادف قطار سمنان كه ما در جريان آن، چندين نفر از هموطنان‎مان را از دست داديم، يكي از حوادث تأسف‌آور روزهاي اخير بود كه كام‌مان را تلخ كرد. ناگهاني بودن خبر و از دست دادن يكباره اين تعداد انسان، چيزي بود كه مثل موارد مشابه آن، شوكي ناگهاني را به احساسات جامعه وارد كرد. اما در كنار اين حادثه تلخ، ما هر روزه و به صورت روتين، چندين و چند از هموطنانمان را در حوادث جاده‎اي از دست مي‌دهيم. به طوري كه براساس آمار، سالانه هجده هزار نفر در حوادث جاده‎اي در ايران كشته مي‌شوند. اگرچه مسئولان از كاهش آمار كشته‎شدگان تصادفات در شش ماهه اول امسال خبر داده‌اند، اما به نظر مي‌رسد با توجه به اهميت و گستردگي ابعاد اين حوادث كه در حال حاضر، يكي از اصلي‌ترين علتهاي مرگ و مير در ايران است، به اقداماتي بسيار اساسي‌تر براي كنترل فوري آمار تصادفات نيازمنديم. ما در ضايعه برخورد قطارها چهل و هشت نفر از هموطنان‌مان را از دست داديم، درحالي كه به طور روزانه، همين ميزان و بلكه با توجه به آمار و به طور تقريبي، چهل و نه نفر در حوادث جاده‎اي جان خود را از دست مي‌دهند. درست مانند اين است كه تصور كنيم حادثه تلخ برخورد قطارها با هم، هر روز تكرار مي‌شود.

بخش مهمي از مساله، به ضعف زيرساختها و پايين بودن استانداردهاي جاده‎اي مربوط مي‌شود. بخش ديگر به استاندارد نبودن خودروها و بخش مهم ديگر به فرهنگسازي در زمينه رعايت قوانين رانندگي و دادن آگاهي‎هاي بيشتر در ارتباط با اين مساله مربوط مي‎شود .از بين عوامل موثر در تصادفات، و از ميان سه عاملِ انسان، راه، وسيله نقليه، عامل انساني به نوبه خود نقش پررنگي در بروز اين حوادث دارد. با توجه به همين مساله، اهميت آگاهي‌بخشي‌هاي بيشتر در اين رابطه مشخص مي‌شود؛ اگرچه همواره كارهايي در اين راستا انجام شده است، اما به نظر مي‌رسد اين موضوع با توجه به حساسيت بالاي آن و آمار قابل توجه كشته‌شدگان، و ظرفيتي كه براي اطلاع‎رساني‎هاي جد‎ي‎تر در فضاي رسانه‎اي كشور و بخش‎هاي مختلف وجود دارد، همتي چندبرابري را از طرف رسانه‎هاي گروهي و خصوصا صداوسيما مي‎طلبد و درواقع، فعاليتها در اين راستا كافي نبوده است. آنچه در اين جا بيشتر به آن پرداختيم، تنها بحث فوتي‎هاي ناشي از تصادف بود؛ بگذريم از اينكه در اين تصادفات، سالانه چندنفر دچار مصدوميتهاي جدي و آسيبهاي جبران‎ناپذير مي‎شوند، و بگذريم از هزينه‎هاي حوادث رانندگي و هزينه درماني كه در همين راستا به جامعه تحميل مي‎شود. با توجه به اينكه جامعه ما به صورت روزانه، عزادار اين تعداد جانباخته در حوادث جاده‎اي است، بديهي است يكي از اصلي‎ترين روياها براي ما، داشتن جاده‌هايي كم‎حادثه‎تر و پايين آمدن قابل توجه تلفات تصادفات خواهد بود، و اين، زماني محقق خواهد شد كه در ارتباط با علل و عوامل موثر در بروز اين «بحران روزمره»، تصميمات جدي به معني واقعي كلمه گرفته شود. بايد منتظر بود و ديد جامعه ما، كي و كدام روز خواهد توانست جامه عزاي خود براي تصادفات هر روزه را از تن درآورد و از اين بابت، قدري آسودگي خاطر يابد.

zahrakianbakht@yahoo.com


  وزارت خارجه:
  تصويب طرح تمديد تحريم هاي يکجانبه آمريکا عليه کشورمان مخالف برجام است 

 
سخنگوي وزارت خارجه در واکنش به تصويب طرح تمديد تحريم هاي يکجانبه آمريکا عليه کشورمان در سناي آن کشور گفت: همانگونه که بارها توسط مقامات عالي رتبه کشور اعلام شده است مصوبه اخير مجلس نمايندگان و سناي آمريکا براي تمديد تحريم ها عليه ايران مخالف برجام و تعهدات آمريکا در حقوق بين الملل مبني بر عدم مداخله در روابط داخلي و بين المللي ساير کشورهاست.

به گزارش مرکز ديپلماسي رسانه اي وزارت خارجه، بهرام قاسمي اظهار داشت: بر اساس اصول اوليه حاکم بر روابط بين الملل، دولت آمريکا مسوول اجراي تعهدات بين المللي آن کشور است و تحولات سياسي داخل آمريکا و ارتباطات ميان قواي مقننه و مجريه آن کشور نمي تواند توجيهي براي اهمال و يا استنکاف از اجراي تعهدات بين المللي آن کشور محسوب شود.

وي تصريح کرد: رييس جمهوري ايالات متحده در برجام پذيرفته است که با استفاده از کليه اختيارات خود، از قانوني و اجرايي شدن موارد مخالف برجام، منجمله مصوبه اخير کنگره، جلوگيري نمايد.سخنگوي وزارت امور خارجه همچنين تاکيد کرد: جمهوري اسلامي ايران نشان داده است که به توافقات بين المللي خود پايبند است ولي براي کليه شرايط، پيش بيني هاي متناسب را به عمل آورده و آمادگي لازم براي پاسداري مؤثر، قوي و مدبرانه از حقوق مردم ايران در هر شرايطي را ايجاد کرده است.

قاسمي در پايان افزود: وزارت امور خارجه، رفتار دولت آمريکا در اين زمينه را به صورت دقيق رصد نموده و گزارشي کامل به هيات نظارت بر اجراي برجام به منظور تصميم گيري و اقدام مقتضي ارائه خواهد کرد.


 واشنگتن: به رسميت شناختن فلسطين تا پيش از ورود ترامپ به کاخ سفيد بعيد است 

 
مرکز اطلاع رساني فلسطين: سخنگوي وزارت امور خا رجه آمريکا اعلام کرد که بعيد است اين کشور تا قبل از ورود دونالد ترامپ به کاخ سفيد و پايان دوره رياست جمهوري باراک اوباما اقدامي در جهت به رسميت شناختن کشور فلسطين انجام دهد.

جان کربي، سخنگوي وزارت خارجه آمريکا گفت: از نظر ما بهترين راه براي تشکيل کشور مستقل فلسطين ادامه مذاکرات سازش بين تشکيلات خودگردان فلسطين و اسرائيل و دستيابي به صلح و سازشي عادلانه است.

جيمي کارتر، رئيس جمهور اسبق آمريکا روز سه‌شنبه گذشته به مناسبت روز جهاني همبستگي با ملت فلسطين، خواستار انجام اقداماتي به منظور به رسميت شناختن کشور مستقل تا قبل از 20 ژانويه سال آينده و کمک به عضويت کامل فلسطين در سازمان ملل شده بود.


 اردوغان حرف‌هايش درباره بشار اسد را پس گرفت 

 
خبرگزاري ريانووستي: يکي از مقامات کرملين اعلام کرد، رئيس جمهور ترکيه در جريان تماسي تلفني با همتاي روس‌ خود، اظهاراتش را درباره برنامه سرنگوني رئيس جمهور سوريه توضيح داد.رجب طيب اردوغان، رئيس جمهور ترکيه اخيرا گفته بود که نيروهايش در سوريه براي سرنگوني بشار اسد، رئيس جمهور سوريه در آن کشور حضور دارند؛ سخناني که باعث تعجب و حيرت مسکو شد.

يوري يوشاکف، يکي از مقامات کرملين درباره اينکه اردوغان در خصوص اظهاراتش چه توضيحي به ولاديمير پوتين، رئيس جمهور روسيه داده، جزئياتي را مطرح نکرد.کرملين گفت: پوتين و اردوغان در جريان تماسي تلفني درباره سوريه به ويژه شهر حلب صحبت کردند.


 يک مقام کاخ سفيد: اوباما طرح تمديد تحريم‌هاي ايران را امضا مي‌کند 

 
ايسنا:يک مقام ارشد کاخ سفيد پس از تصويب طرح تمديد 10 ساله تحريم‌هاي ايران به پايگاه خبري هيل گفت که اوباما نيز اين طرح را امضا خواهد کرد.سناي آمريکا طرح تمديد 10 ساله تحريم هاي ايران را با 99 راي موافق و يک راي ممتنع به تصويب رساند. اين طرح که پيش‌تر نيز به تصويب اکثريت مجلس نمايندگان آمريکا رسيده بود شامل تحريم‌هاي خصمانه عليه ايران درحوزه‌هاي بانکي، دفاعي و انرژي مي‌شود.برني سندرز تنها سناتور دموکراتي بود که به اين طرح راي نداد.در حالي که اوباما همواره اعلام کرده بود هرگونه طرحي که برجام را با خطر روبه رو کند و نقض آن محسوب شود، وتو خواهد کرد، يک مقام ارشد کاخ سفيد از امضاي اين طرح توسط اوباما طي 10 روز آينده خبر داد.اين مقام ‌آگاه اظهار کرد: دولت آمريکا معتقد است که اين اقدام کنگره توافق هسته‌اي با ايران را نقض نمي‌کند، بنابراين شرايط لازم براي به امضا رسيدن از سوي رئيس‌جمهور را دارد.


 عارف: اقدام سناي آمريکا اعتماد به اين کشور را در نظام بين المللي تحت الشعاع قرار مي دهد 

 رييس فراکسيون اميد مجلس شوراي اسلامي،گفت: اقدام سناي آمريکا در تمديد 10ساله تحريم ها عليه جمهوري اسلامي ايران اعتماد به اين کشور را در نظام بين المللي تحت الشعاع قرار مي دهد و تبعات زيادي براي آمريکا در پي خواهد داشت.

به گزارش ايرنا ، محمدرضا عارف در پاسخ به سوالي در مورد راي سناي آمريکا به تمديد 10ساله تحريم آمريکا عليه ايران اظهار کرد: دولت ايالات متحده آمريکا بايد بداند که اگر بخواهد در نظام بين الملل اعتماد به کشورش را زير سوال نبرد راهي جز وتوي مصوبه سناي آمريکا ندارد.

وي افزود: جمهوري اسلامي ايران ضمن پايبندي به تعهدات بين المللي مطمئنا واکنش جدي را در برابر اين اقدام سناي آمريکا نشان خواهد داد و مانند گذشته راه خود را با توجه به منافع ملي ادامه مي دهد.

عارف گفت: مسوولان سياست خارجي ايران نيز مانند گذشته بايد با هوشياري، اقدامات کشورهاي مرتبط با برجام به خصوص دولت جديد آمريکا را که به نظر مي رسد مي خواهد هزينه نقض برجام را متوجه ايران کند به دقت رصد و موضع گيري مناسب با توجه به منافع ملي ايران اتخاذ کنند.سناي آمريکا شب گذشته با اکثريت مطلق(99 راي موافق - صفر راي مخالف) تمديد قانون تحريم‌ها عليه ايران را براي يک دوره 10ساله ديگر تصويب کرد.پيش از اين مجلس نمايندگان آمريکا تمديد قانون تحريم‌هاي ايران را با اکثريت آرا براي يک دوره 10 ساله ديگر به تصويب رسانده بود.


 انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها 

شصت ونهمين اجلاس هيأت مديره

اسکندريه- 12تا13 نوامبر 2005

د‌كتر عبد‌الله جاسبي

سري چهارم -260

انجمن بين المللي دانشگاه ها

اجلاس شصت ونهم هيأت مديره

12تا 13 نوامبر 2005- کتابخانه اسکندريه، اسکندريه، مصر

دبيرخانه

انجمن بين المللي دانشگاه ها

خانه يونسکو

1.rue Mipllis

France

Tel: (33-1)4568 4800

Fax: (33-1)4734 7605

e-mail:iau@unesco.org

e-mil:centre.iau@unesco.org

تماس هاي کارکنان دفتر بين المللي دانشگاه ها


دبيرکل ومديراجرايي )eegron.iau@unesco.irg( EvaEgron-Polak

مدير پژوهش Guy Neave (neave.iau@unesco.org)

مديرمرکز اطلاعات و خدمات ارتباطات

Isabelle Turmaine (eegro.iau@unesco.org)

مدير ارشد برنامه Hillije Vant land (vantland.iau@unesco.org)

مدير انتشارات مرجع Genevieve Rabreau (rabreau.iau@unesco.org)

مديرسيستم هاي اطلاعات Georgeta Sadlak(sadlak.iau@unesco.org)

مدير مرکز مدارک Elzbieta Karwat(karwat.iau@unesco.org)

مدير اداري Christine Oberlin (Oberlin.iau@unesco.org)

مأمور برنامه Sylvain Charpentier (charpentieri.iau@unesco.org)

معاون اجرايي Jackie Honour (honour.iau@unesco.org)

معاونت عضويت و کنفرانس ها

Yvette Saunders (saunders.iau@unesco.org)

معاون انتشارات مرجع* Christina Keyes (kwyes.iau@unesco.org)

معاون انتشارات مرجع Samuel Pousson (pousson.iau@unesco.org)

معاون انتشارات مرجع Phouthong Luong (luong.iau@unesco.org)


 يك نكته از هزاران 

 حادثه دلخراش قطار سمنان- مشهد بسيار تلخ و ناگوار بود و هموطنانمان در شبكه‌هاي اجتماعي به طور گسترده‌اي خود را با داغ ديدگان شريك دانستند. اما نكته جالبي كه در اين پيام‌هاي مجازي بعضاً ديده شد نگرشي از روي بي اعتمادي به مديريت حمل و نقل كشور بود. برخي گفته بودند كه هواپيماها به سبب فرسودگي بال‌هاي مرگ هستند، ماشين‌ها به سبب بي اهميتي براي خودروسازان ارابه مرگ هستند و تنها اميد مردم به ناوگان ريلي بود كه اين هم...

به نظر مي‌رسد بايد تجديد نظري جدي در نوع سياست‌ گذاري‌هاي كلان در امر حمل و نقل كشوري داشت. اين حق مردم ما نيست كه براثر سقوط هواپيما، يا تصادفات جاده‌اي و امروز تصادفات ريلي! جان خود را ازدست بدهند و تغييري در روند مديريت اين ناوگان‌ها رخ ندهند. البته اين مهم زماني رخ خواهد داد كه جان مردم ارزش داشته باشد!


 ميز خبر 

موحدي کرماني:

از آمريکا جز دشمني انتظار نمي رود

امام جمعه موقت تهران با بيان اينکه از آمريکا جز دشمني انتظار نمي رود با اشاره به تصويب تمديد 10 ساله تحريم ايران (داماتو) در سناي آمريکا،گفت: اگر شما به سوي پاره کردن برجام مي رويد،طبق بيان رهبري معظم انقلاب ما قبل از شما آن را
مي سوزانيم.به گزارش ايرنا، آيت الله محمد علي موحدي کرماني در خطبه نماز جمعه تهران، با بيان اينکه، قانون تحريم ايران موسوم به داماتو را براي مدت 10 سال ديگر در کنگره و سناي آمريکا همين ديشب تصويب کردند؛ اظهار داشت: از آمريکا جز دشمني انتظار نمي رود.

وي افزود: رهبر بزرگوار ما قبل از توافق فرمودند به اين امر بدبين هستم. اخيرا هم گفتند طرف مقابل وقتي خرش از پل گذشت به ريش شما مي خندد. بنده هم عرض مي کنم با کسي مذاکره کنيد که به عهد و پيمانش عمل کند.

موحدي کرماني گفت:‌ فعلا حکم قرآنمان را براي حکام آمريکايي مي خوانم و آن چه دستور العمل ما است اينکه ما با صداي رسا فرياد مي زنيم آمريکا؛ ما از حکومت ننگين شما و از شما عناصر پيمان شکن، دروغگو و حيله گر و از رويه شما که ظلم و خونريزي است و از ستمگران با تمام وجود بيزاريم. اگر به سوي پاره کردن برجام مي رويد طبق بيان رهبري قبل از شما آن را مي سوزانيم.

يوروپل: داعش تاکتيک‌هاي جديدي براي اروپا تدارک ديده است

درحاليکه داعش در خاورميانه با شکست روبه‌رو شده است، الگوي حملات اخير تروريستي‌اش در اروپا نشان از آن دارد که اين گروه تاکتيک‌هاي جديدي را براي حمله در غرب تدارک ديده است.

به گزارش پايگاه خبري يوروپل، اين تغييرات در گزارش اخير درباره داعش موسوم به "تغييرات در نحوه عملکرد داعش" از سوي مرکز مقابله با تروريسم پليس اروپا (يوروپل) آمده است.

در اين گزارش ارزيابي جديدي درباره تهديدهاي اين گروه تروريستي در کشورهاي اتحاديه اروپا منتشر شده است و براساس آن از کشورهاي عضو خواسته شده تا تدابير بهتري را براي مقابله با تروريست‌هاي داعش در نظر بگيرند.

در حال حاضر اتحاديه اروپا با طيفي از تهديدهاي تروريستي و حملات از سوي اين تروريست‌ها روبه‌روست که شامل تروريست‌هاي تک نفره، حملات مستقيم از سوي داعش و افراد تحت تاثير اين گروه،‌ استفاده از مواد منفجره و سلاح خودکار و همچنين تسليحات و خودروهاي زرهي است و به همين دليل يوروپل از کشورهاي عضو اتحاديه خواسته تا تدابير امنيتي شديدي را براي مقابله با اين تهديدها در نظر بگيرند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته