جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/09/13 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5432


برپايي آيين کلنگ‌زني ساخت مدرسه خيرساز روستاي آقچه‌لي سفلي در گنبدکاووس


همايش مهارت‌هاي فرزندپروري در شهرستان بهارستان برگزار شد

با توجه به برودت هوا انجام مي‌شود؛
اجراي گشت‌هاي شبانه‌روزي در شهر ري ويژه آسيب‌ديدگان اجتماعي


مهار آتش‌سوزي 10 هکتار از اراضي حيران آستارا


در استان


خبــر


 برپايي آيين کلنگ‌زني ساخت مدرسه خيرساز روستاي آقچه‌لي سفلي در گنبدکاووس 

 گرگان - قهرمان

عمليات ساخت مدرسه 3 کلاسه خيرساز روستاي آقچه‌لي سفلي از توابع بخش مرکزي شهرستان گنبدکاووس با حضور مسئولين استاني و شهرستاني و جمعي از خيرين مدرسه‌ساز در اين روستا آغاز شد.در آيين کلنگ‌زني مدرسه 3 کلاسه خيرساز روستاي آقچه‌لي سفلي از توابع بخش مرکزي شهرستان گنبدکاووس، فرماندار ويژه شهرستان گنبدکاووس در سخناني گفت: ايجاد مدرسه و کلاس جديد به ويژه در مناطق محروم و روستايي، در ارتقاي سوادآموزي بسيار تاثيرگذار است.

عبدالقدير کريمي با اشاره به فرمايشات امام راحل و نيز رهبر معظم انقلاب اسلامي درخصوص اهميت مدرسه‌سازي و مقدس بودن اين فعاليتها گفت: اقدام افراد خير براي احداث مدرسه در بين ديگران ايجاد اميد و انگيزه مي‌کند و براي فرزندان ما در مناطق محروم نيز امکان ادامه تحصيل را فراهم مي‌کند.

در اين مراسم خيّر مدرسه‌ساز محمود ابراهيمي به نمايندگي از برادران خيّر خود گفت: مدرسه سه کلاسه روستاي آقچه‌لي سفلي دومين مدرسه‌اي است که از سوي بنياد خيريه صباح (شير صباح) ساخته مي‌شود و پيش از اين در روستاي دشت حلقه مينودشت نيز اقدام به ساخت مدرسه از سوي اين بنياد شده است.

وي با بيان اينکه بنياد خيريه صباح در امر تجهيز مدارس نيز فعال است، مدرسه را منشاء تحولات علمي در جامعه خواند.


 همايش مهارت‌هاي فرزندپروري در شهرستان بهارستان برگزار شد 

 بهارستان-ذبيح اله اصغري

همايش مهارتهاي فرزندپروري توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان با حضور سردار حسن‌پور فرمانده بسيج اصناف کل کشور برگزار گرديد.

به گزارش خبرنگار ما، رسيدگي به تربيت فرزندان و فرهنگ تربيت آنها از پراهميت‌ترين مسائل اجتماع مي‌باشد، چرا که همين فرزندان در آينده نزديک سکان امور را در کشور بر دست خواهند گرفت، از اين رو مسئولين نيز با برگزاري همايش، مراسم و کلاسهايي براي والدين سعي در افزايش آگاهي آنها در نحوه تربيت فرزندانشان دارند.

مديران شهرستان بهارستان نيز که به دليل ضعف زيرساختهاي منطقه نگران آينده فرزندان شهروندان بهارستاني مي‌باشند، بارها کلاسها و مراسمهايي در اين رابطه برگزار کرده‌اند که همايش مهارتهاي فرزندپروري آخرين فعاليت آنها در اين زمينه مي‌باشد.همايش مهارتهاي فرزندپروري توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان با حضور سردار حسن‌پور؛ فرمانده بسيج اصناف کل کشور، مدير شبکه بهداشت و درمان بهارستان و جمعي از مديران شهرستاني در سالن همايش اين اداره برگزار گرديد.در اين مراسم کارشناس خانواده در رابطه با موضوع همايش براي حاضرين سخنراني و نکاتي را به آنها در رابطه با تربيت فرزندان يادآوري کرد.


 با توجه به برودت هوا انجام مي‌شود؛
 اجراي گشت‌هاي شبانه‌روزي در شهر ري ويژه آسيب‌ديدگان اجتماعي 

 شهر ري-رضا فغاني

معاون اجتماعي و فرهنگي شهرداري منطقه 20 از گشتهاي شبانه‌روزي به منظور سامان‌دهي و اسکان افراد آسيب‌ديده اجتماعي در اين منطقه جنوبي با اولويت فضاهاي پيراموني حرم حضرت عبدالعظيم(ع) و بقعه‌هاي متبرکه خبرداد.‌معاون اجتماعي و فرهنگي شهرداري منطقه 20 با بيان اين مطلب گفت: مددسراي اجتماعي منطقه 20 براي اسکان آسيب‌ديدگان اجتماعي مهيا شده است که با توجه به ورود توده سرمايي به شهر تهران، گشتهاي ويژه شبانه‌روزي از سوي کارشناسان و مددکاران انجام مي‌شود تا افراد بي‌سرپرست و کارتن‌خوابها به محلهاي اسکان اضطراري راهنمايي شوند.

مسلمي با اشاره به اينکه فضاهاي پيراموني حرم حضرت عبدالعظيم حسني(ع)، امامزادگان و بقعه‌هاي متبرکه از اماکن اولويت‌دار براي رسيدگي به افراد بي‌سرپناه هستند، افزود: افراد بي‌خانمان علاوه بر اسکان و پذيرايي با غذاي گرم از خدمات پزشکي، درماني، بهداشتي و مشاوره نيز بهره‌مند مي‌شوند و در صورت علاقه‌مندي مي‌توانند جذب مراکز کارآفريني اين منطقه نيز بشوند.

وي ادامه داد: شهروندان براي مشارکت با مديريت شهري و کمک به کارتن‌خوابها مي‌توانند در صورت رويت اين افراد، نشاني آنها را از طريق سامانه 137 اعلام کنند تا گشتهاي ويژه عوامل شهرداري نسبت به اعزام اين افراد به مددسراي اجتماعي اقدام کنند.مسلمي افزود: راهنمايي و اعزام بي‌سرپناهان با حضور گروههاي مشاوره و مددکاران اجتماعي انجام مي‌شود تا اين افراد به صورت داوطلبانه و با رضايت فردي به اماکن اسکان اضطراري منتقل شوند.

معاون شهردار منطقه 20 يادآور شد: مددسراي اجتماعي شهرداري منطقه 20 در سه‌راه ورامين شهرري واقع شده است و شهروندان علاقه‌مند مي‌توانند با اهداي کمکهاي غيرنقدي در حمايت از افراد آسيب‌ديده اجتماعي سهيم شوند.


 مهار آتش‌سوزي 10 هکتار از اراضي حيران آستارا 

 رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان مرزي بندر آستارا از سوختن حدود 10 هکتار از اراضي منطقه حيران خبر داد.سرخوش کرم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، اظهار کرد: با تغيير وضعيت جوي و آغاز وزش باد گرم در مناطق بالادست استان گيلان، بخش‌هايي از اراضي حيران در شهرستان مرزي بندر آستارا دچار حريق شد.

وي ادامه داد: طي 5 مورد حريق رخ داده در 48 ساعت گذشته، حدود 10 هکتار از اراضي ملي و مستثنيات مجموعه اشخاص در روستاهاي حيران، سيج و چملر در آتش سوخت.

کرم‌زاده با بيان اين‌که علت اين حريق‌ها در حال بررسي است، افزود: براي مهار و اطفاي حريق در اين مناطق، بيش از 100 نيروي بسيج مردمي، سپاه، مرزباني، نيروي انتظامي، مجموعه فرمانداري، هلال‌احمر، يگان حفاظت منابع طبيعي و ساير ارگانها به شکل شبانه‌روزي همکاري کردند و آخرين آتش‌سوزي در ساعت 2 بامداد روز11 آذر به شکل کامل مهار شد.

وي در بخش ديگر سخنان خود، عامل انساني را يکي از اصلي‌ترين عوامل مسبب اين آتش‌سوزي‌هاي سريالي برشمرد و خاطرنشان کرد: بي‌احتياطي گردشگران در روشن کردن آتش، ناآشنايي آنان به اکوسيستم منطقه و تأثير مستقيم وزش باد گرم در گسترش آتش، از نمونه عواملي مي‌باشد که خسارت‌هاي جبران‌ناپذيري را به اراضي بالادست شهرستان وارد کرده است.

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري آستارا در بخش پاياني سخنان خود، با تقدير از تعامل و همکاري همه ارگان‌ها در مهار آتش‌سوزي‌هاي اخير، خطاب به هموطنان توصيه کرد: درصورت مشاهده هرگونه حريق در اراضي جنگلي و مراتع، سريع با شماره تلفن 1504 تماس حاصل کنند.


 در استان 

 نگاهي به صنايع دستي جهرم؛

صنايع ‌دستي جهرم رونق ندارد

صنايع ‌دستي و هنرهاي بومي جهرم با نبود محلي براي عرضه و فروش اين محصولات، با رکود روبه‌رو شده است.

استان فارس با دارا بودن 120 رشته از 250 رشته صنايع‌ دستي کشور خاستگاه بسياري از هنرها در اين حوزه است که با توجه به ارزش افزوده فروش محصولات صنايع‌ دستي و در صورت حمايت از توليد آثار ارزشمند بومي با معرفي و شناساندن آن مي‌توان با ورود به بازارهاي خارجي زمينه‌ساز رونق اقتصادي در اين بخش شد.

هنر، ميراث تاريخ کهن استان فارس و شهرستان جهرم است که به دستان مردان و زنان هنرمند اين ديار گره خورده و اثري زيبا و به ‌ياد ماندني را خلق کرده است.

جهرمي‌ها از ديربار خالق هنرهاي اصيل و ارزشمندي بودند که حفظ و حراست و احياي آن ضرورتي است که اين روزها براي باقي ماندن سنت‌هاي زيباي گذشتگان احساس مي‌شود. هنري که از فرش گرفته و به انواع سبد، حصير، کلاه و اشياء زينتي ساخته شده از برگ درختان نخل ختم مي‌شود.

مدير مرکز جهرم‌شناسي مي‌گويد: در روزگاران گذشته، همانطور که زندگي‌ها بي‌آلايش بودند، شغل‌ها نيز ساده بودند و مردم از طريق کارهايي به کسب درآمد مي‌‍‌پرداختند که امروزه ديگر يا از بين رفته‌اند يا به تعداد انگشتان يک دست در هر شهري منبع رزق وروزي هستند چرا که ادامه پيدا کردن اين شغل‌ها منوط بوده به همان زندگي‌هاي ساده قديمي که ديگر خبري از آن نيست.

مجيدرضا جهان مهين ادامه مي‌دهد: اما در کنار بيشتر اين شغل‌ها، مشاغلي نيز بودند که علاوه بر اين که منبع درآمدزايي افراد به حساب مي‌آمدند از جنبه هنري نيز قابل اعتنا بودند و از اين جهت حفظ و نگهداري آنها در واقع حرمت گذاشتن به گذشته و آداب و رسوم خودمان است.

وي شغل‌هايي مانند مسگري، ملکي‌دوزي(ملکين‌دوزي)، کوزه‌گري، نمدمالي، لوده‌بافي، چيني‌بندزني، دلودوزي، جل دوزي و لحاف‌دوزي را از جمله مشاغلي مي‌داند که در جهرم تا همين 20 تا 30 سال گذشته هم رونق بسياري داشته است.

مدير مرکز جهرم‌شناسي با اشاره به اين که هنوز در گوشه و کنار اين شهرستان پيرمردان يا پيرزناني هستند که از اين طريق امرارمعاش مي‌کنند، بيان مي‌کند: از جمله اين هنرهاي باقي مانده از دوران گذشته ملکين‌بافي و لوده‌بافي است که از پيشينه قديمي برخوردار بوده و بازماندگان اين هنر همچنان در شهرستان جهرم به اين حرفه اشتغال دارند.

وي به لزوم توجه به هنر صنايع دستي اشاره مي‌کند که به عنوان يک هويت تاريخي و هنري پيشينيان بايد همچنان زنده و پاينده باقي بماند.

اما همين اندک افرادي که امرارمعاش خود را با فروش هنرهاي ساخته دست خود تامين مي‌کنند از نبود مکاني براي عرضه اين محصولات گلايه دارند.

يک هنرمند حوزه صنايع ‌دستي مي‌گويد: نبود مکان مناسب براي عرضه بدون واسطه و با قيمت واقعي صنايع‌دستي سبب رکود و بي‌‌رونقي اين هنر در جهرم شده است.

حسين زراعت‌پيشه با اشاره به اين که هر سال و در ايام نوروز با ايجاد نمايشگاه‌هايي در سطح شهر جهرم به صورت مقطعي به عرضه و فروش محصولات و صنايع ‌دستي هنرمندان اقدام مي‌شود، بيان مي‌کند: با توجه به استقبال مردم و مسافران نوروزي از اين نمايشگاه‌ها عدم استمرار آن در طول سال به‌واسطه نبود مکان دائمي فروش، هنرمندان اين رشته را دلسرد کرده است.

ايجاد بازارچه‌هاي صنايع ‌دستي نه تنها براي به رونق اين حرفه کمک مي‌کند بلکه فروش بدون واسطه و با قيمت واقعي کالاها به نفع مصرف‌کنندگان نيز است وي که معتقد است جايگاه واقعي صنايع ‌دستي با ايجاد بازارچه رونق مي‌گيرد، ادامه مي‌دهد: ايجاد بازارچه‌هاي صنايع ‌دستي نه تنها براي به رونق اين حرفه کمک مي‌کند بلکه فروش بدون واسطه و با قيمت واقعي کالاها به نفع مصرف‌کنندگان نيز است.

به باور اين هنرمند جهرمي ايجاد محلي براي عرضه آثار و صنايع‌ دستي تاثير بسزايي در بهبود اقتصاد خانواده‌ها دارد اما به حوزه صنايع‌ دستي توجه کافي نشده است.

بي رونق بودن صنعت و نبود اعتماد شغل‌هاي وابسته به کشاورزي به سبب مشکلات ناشي از خشکسالي‌هاي مداوم و پيوسته سبب شده تا گرايش به اشتغال‌هاي ديگر در ميان مردم افزايش پيدا کند که هنر صنايع دستي مي‌تواند عامل کسب درآمد افرادي که در اين زمينه داراي مهارت ويژه هستند، باشد.

در اين رهگذر رئيس مرکز فني ‌و حرفه‌اي جهرم مي‌گويد: اين مرکز آمادگي لازم جهت آموزش متقاضيان در رشته‌هاي مختلف دارد و در زمينه صنايع‌دستي نيز تاکنون چندين دوره‌ برگزار شده و قصد توسعه اين مهارت‌ها را در آينده داريم.

جلال بادروج عدم نيازسنجي را از معضلات موجود در ايجاد اشتغال رشته‌هاي فني و هنري در جهرم مي‌داند که برون‌رفت از آن نياز به تعامل ساير دستگاه‌هاي متولي و آموزشي شهرستان دارد. وي همچنين از تعامل با ساير مجموعه‌ها براي ايجاد مکان دائمي عرضه و فروش توليدات صنايع‌دستي در جهرم خبر مي‌دهد.

استفاده از خانه‌هاي تاريخي شهرستان جهرم به عنوان بازارچه فروش صنايع‌ دستي نسخه‌اي است که بارها بر زبان مسئولان اين شهرستان جاري مي‌شود.

فرماندار ويژه جهرم که معتقد است توجه به حوزه صنايع‌دستي و هنرهاي بومي و محلي زمينه تحقق شعار اقتصاد مقاومتي را فراهم کرده و سبب ايجاد اشتغال و کسب درآمد پايدار مي‌شود، مي‌گويد: آمارها نشان مي‌دهد که بالاترين دغدغه خانواده‌ها در بحث اشتغال است و بايد مجالي فراهم شود تا با توجه به مهيا بودن زمينه استعدادهاي فراوان در حوزه صنايع‌دستي جهرم به عرضه و فروش محصولات اين بخش کمک شود.

وي با اشاره به اين که هر چه آمار اشتغال بالاتر برود، آسيب‌هاي اجتماعي و مسائل و مشکلات ناشي از آن در جامعه کمتر مي‌شود، اظهار مي‌کند: با زمينه‌سازي براي ايجاد اشتغال جوانان، جامعه سالم‌تري را شاهد هستيم.

صحرائيان با اشاره به اينکه به برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده درراستاي ايجاد باراچه دائمي فروش و عرضه محصولات صنايع ‌دستي، مي‌گويد: در اين راستا با ايجاد تفاهم‌نامه ميان کميسيون امور بانوان فرمانداري و اداره ميراث فرهنگي و صنايع‌ دستي جهرم، منزل تاريخي طوفان به مرکز دائمي فروش محصولات صنايع‌دستي تبديل مي‌شود.

فرماندار ويژه شهرستان جهرم با اشاره به اينکه مرمت و بهسازي اين خانه تاريخي با همکاري شهرداري، مرکز آموزش فني و حرفه‌اي، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي و اتاق اصناف براي ايجاد بازارچه دائمي صنايع ‌دستي انجام مي‌شود، اذعان مي‌کند: اداره ميراث فرهنگي شهرستان جهرم نيز جهت فعاليت هنرمندان در بازارچه صنايع‌ دستي و هنرهاي بومي و محلي با کميسيون بانوان فرمانداري جهرم به عنوان متولي بازارچه همکاري مي‌کند.


 خبــر 

 اجراي طرح جمع‌آوري جگرکي‌هاي سيار در البرز هر دو هفته يک‌بار

جانشين معاون خدمات شهري شهرداري کرج گفت: هماهنگي براي جمع‌آوري جگرگي‌هاي سيار ساده نيست.

اصغر نصيري در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، اظهار کرد: هيچ يک از جگرکي‌هايي که شب‌ها در ميدان کرج و ديگر مناطق شهر بساط مي‌کنند؛ مجوز ندارند. وي ادامه داد: اين جگرکي‌ها باعث سد معبر در خيابان‌ها شده و در نهايت باعث افزايش ترافيک مي‌شوند.

نصيري افزود: به جز اين، از آن جايي ‌که نظارت چنداني بر جگرهايي ‌که توسط اين دکه‌ها به فروش مي‌رسد وجود ندارد، احتمال انتقال بيماري مشترک بين انسان و حيوان نيز تقويت مي‌شود..

وي خاطرنشان کرد: تاکنون بخش زيادي از جگرفروشان حاشيه معابر اصلي با کمک مرکز بهداشت شهرستان کرج و فرديس، مأموران انتظامي و تعزيرات جمع‌آوري شده‌اند. نصيري با اشاره به اين‌که طرح جمع‌آوري جگرکي‌هاي حاشيه خيابان‌ها در چند مرحله انجام مي‌شود، اظهار کرد: با توجه به اين‌که اين افراد بيشترين فعاليت را در شب دارند، هماهنگي‌ها براي جمع‌آوري آن‌ها دشوار است.

جانشين معاون خدمات شهري شهرداري کرج توضيح داد: از ابتداي سال تاکنون تقريباً هر دو هفته يک‌بار طرح سامان‌دهي جگرکي‌ها درکرج اجرايي شده است.نصيري ادامه داد: تاکنون تعداد زيادي از وانت‌بارهايي که در حاشيه معابر مبادرت به جگرفروشي مي‌کردند به پارکينگ راهنمايي شده‌اند و بار آن‌ها به‌علت مغايرت با اصول بهداشتي معدوم شده است.

وي گفت: واقعيت اين است که فعاليت جگرفروش‌ها به‌عنوان فعاليت اقتصادي غيررسمي محسوب مي‌شود و شهرداري تمايل چنداني به برخورد با اين افراد ندارد، اما براي حفظ سلامت مردم چاره‌اي جز اين ‌کار نيست.

نصيري با بيان اين‌که فعاليت جگرفروش‌ها در کنار معابر با اصول بهداشتي مغايرت دارد، يادآور شد: مردم نبايد از اين جگرفروشي‌ها خريد کنند، چون اين‌ کار در نهايت به ضرر سلامت آن‌هاست.

مديرکل دفتر مديريت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزي:

25درصد باغات مازندران به‌طور کامل در برف اخير از بين رفته است

مديرکل دفتر مديريت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزي گفت: 25 درصد باغات و مرکبات مازندران در برف و سرماي اخير از بين رفته است.

سيد محمد موسوي در حاشيه بازديد از باغات شرق مازندران و بررسي خسارت ناشي از برف در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با وقوع سرمازدگي در استان‌هاي شمالي اطلاعات مختلفي به کشور ارائه شد که با توجه به حساسيت مسئله و خسارت‌هايي که به باغداران وارد شد تيم بررسي ميداني وارد مازندران شد.

وي گفت: با ورود به مازندران و بررسي‌هاي انجام‌شده مشخص شد که بيش از 25 درصد مرکبات اين استان براثر بارش برف کاملاً از بين رفته است.موسوي گفت: بررسي‌هاي ميداني براي دقت و صحت بيشتر در امور محوله و همچنين ارزيابي کمي و کيفي خسارت در دست اقدام است تا با ارائه نتيجه نهايي براي جبران خسارت‌ها تلاش بيشتري انجام شود.

وي با اشاره به اينکه شدت و ميزان خسارت نسبت به نوع درخت، مکان باغ، ارقام مرکبات، سن و جهت درخت متفاوت است، يادآور شد: براي اعلام نظر کمي و کيفي نيازمند وقت و زمان بيشتري هستيم.

مديرکل دفتر مديريت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزي با تأکيد بر برداشت فوري محصولات خسارت‌ديده از درختان افزود: براي اين منظور بايد مرکبات با سرعت برداشت و روانه صنايع تبديلي شود و در اين راستا تمام صنايع تبديلي کشور به کمک مازندران بشتابند.

موسوي گفت: با توجه به وجود واسطه‌ها و دلالان و خريد محصول در حد بسيار ناچيز و ارزان اميدواريم تعاوني‌ها و اتحاديه باغداران وارد عمل شده و از متضرر شدن بيشتر باغداران جلوگيري کنند.وي افزود: سرعت برداشت و عرضه مرکبات به بازار، براي به حداقل خسارت به باغداران مسئله‌اي است که نبايد فراموش شود و لذا بايد با سرعت وارد ميدان شد و از ورود واسطه‌ها و سوءاستفاده آنان در بازار جلوگيري کرد.

رئيس اداره فرش استان زنجان:

صادرات فرش زنجان نفس دوباره گرفت

رئيس اداره فرش سازمان صنعت، معدن وتجارت استان زنجان از رشد26 درصدي صادرات فرش استان زنجان طي هشت ماهه سال جاري خبر داد و گفت: صادرات فرش زنجان نفس دوباره گرفت.

محسن جعفري در گفتگو با خبرنگار مهر از افزايش 26 درصدي صادرات فرش استان زنجان طي هشت ماهه سال جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: صادرات فرش استان زنجان طي هشت ماهه سال جاري هفت ميليون و 975 هزار دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته يک ميليون و 645 هزار دلار افزايش داشته است.

رئيس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تاکيد کرد: ارزش ريالي صادرات فرش استان زنجان طي هشت ماهه سال جاري 226ميليارد ريال بوده است. جعفري با بيان اينکه صادرات فرش زنجان در آبان ماه 425 هزار دلار با ارزش ريالي 12 ميليارد ريال بوده است، گفت: فرش استان زنجان به کشورهاي خليج‌فارس، آلمان، کانادا، روسيه، لبنان، ايتاليا و آمريکا صادر مي‌شود. وي افزود: کيفيت فرش دستباف استان زنجان بسيار ارزشمند است و طبيعي بودن مواد پشم و ابريشم و رنگ مورد استفاده در توليدات فرش زنجان باعث افزايش کيفيت اين فرش‌ها مي‌شود.

رئيس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان گفت: برطرف شدن مشکلات تجاري بعد از از برجام و فراهم شدن نقل و انتقال و آزاد کردن فروش فرش توسط آمريکا باعث توسعه صادرات فرش شده است.

جعفري يادآورشد: طي سال 95 برنامه‌هاي خوبي براي توسعه صادرات فرش استان زنجان در دستور کار است و در اين ميان صادرات فرش زنجان توسعه خوبي خواهد داشت واين سازمان به بحث ارتقاي کيفيت فرش توليدي تاکيد جدي دارد.

به بهانه بازگشت پرندگان مهاجر؛

تالاب زريبار پاکسازي شد

توسط انجمن زيست محيطي سبز چياي مريوان، کناره‌هاي آبي مسير گردشگري زريبار پاکسازي شد.

به گزارش ايسنا، با توجه به ضرورت پاکسازي کناره‌هاي آبي مسير گردشگري زريبار، روز چهارشنبه 10 آذر اعضاي انجمن سبز چيا نسبت به پاکسازي درياچه زريبار اقدام کردند.

اين برنامه به‌مناسبت بازگشت پرندگان مهاجر به زريبار با شعار «زريبار امروز بيش از هر زماني نياز به حفاظت دارد» برگزار شد و در مدت سه ساعت پاکسازي، زباله‌هايي به حجم حدود 20 کيسه نايلوني بزرگ جمع‌آوري شد.تالاب زريبار نگين غرب کشور اين روزها ميزبان پرندگان مهاجر است و زيبايي آن با حضور اين ميهمانان در حالي که از امنيت خوبي در زريبار برخوردارند، صد چندان شده است.

داشتن زيستگاه‌هاي سالم و آب پاک، حق حيات وحش و پرندگان زريبار است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته