جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5433


مهلت ثبت‌نام آزمون ارشد فراگير پيام نور تمديد شد


هشدار مجدد وزارت بهداشت به دانشجويان براي تحصيل در دانشگاه‎هاي خارجي


رئيس جمهور 16 آذر به دانشگاه تهران مي‌رود

مديرکل امور دانشجويان غيرايراني سازمان امور دانشجويان:
همه خدمات مربوط به دانشجويان غيرايراني تا يک ماه آينده الکترونيکي مي‌شود


خبر


يادداشت


ميز خبر

رئيس سازمان سنجش به مهر خبر داد؛
نامه وزير علوم به هيات وزيران درباره آزمون دکتري


 مهلت ثبت‌نام آزمون ارشد فراگير پيام نور تمديد شد 

 
مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسي ارشد فراگير دانشگاه پيام نور تمديد شد و داوطلبان تا ساعت 24 روز پنجشنبه 18 آذرماه جاري مي‌توانند در اين آزمون ثبت‌نام کنند.به منظور فراهم آوردن تسهيلات لازم براي آن دسته از داوطلباني که تاکنون نسبت به ثبت‌نام براي شرکت در آزمون کارشناسي ارشد فراگير دانشگاه پيام نور (نوبت هفدهم) اقدام ننموده‌اند، مهلت ثبت‌نام براي شرکت در اين آزمون تا ساعت 24 روز پنجشنبه 18 آذرماه جاري تمديد شد.

لذا به کليه داوطلبان علاقه‌مند به ثبت‌نام براي شرکت در آزمون کارشناسي ارشد فراگير دانشگاه پيام نور که تاکنون در اين آزمون ثبت‌نام ننموده‌اند توصيه مي‌شود در مهلت تمديدشده و حداکثر تا ساعت 24 روز پنجشنبه 18 آذرماه جاري به سايت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما در صورت واجد شرايط بودن نسبت به ثبت‌نام براي شرکت در اين آزمون اقدام کنند.

بنابر اعلام سازمان سنجش، تا روز شنبه 13 آذر ماه جاري تعداد 26 هزار و 585 داوطلب براي شرکت در اين آزمون ثبت‌نام
کرده‌اند.

لازم به ذكر است داوطلباني که قبلاً براي آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور ثبت‌نام کرده‌اند در صورت تمايل مي‌توانند در مهلت تمديد شده نسبت به ويرايش اطلاعات ثبت‌نامي خود اقدام کنند.


 هشدار مجدد وزارت بهداشت به دانشجويان براي تحصيل در دانشگاه‎هاي خارجي 

 
قائم مقام معاونت آموزشي وزارت بهداشت اعلام کرد: دانشجويان از مراجعه به موسسات اعزام دانشجو براي اطلاع از وضعيت دانشگاههاي خارج خودداري کرده وآخرين اطلاعات را از وزارت بهداشت دريافت کنند.دکتر حميد اکبري در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ارزيابي دانشگاههاي علوم پزشکي خارج از کشور گفت: مدلي که براي ارزشيابي دانشگاههاي علوم پزشکي خارج از کشور تا به حال انجام مي‏شد، بررسي دانشگاه به دانشگاه بود اين کار بسيار سخت انجام مي‏شد.

وي ادامه داد: ولي اکنون مدلي که براي ارزيابي دانشگاههاي علوم پزشکي خارج از کشور ارايه شده، براساس رتبه‏بندي بين‌المللي است، يعني اگر دانشگاهي رتبه 700 يا 800، تايمز، شانگهاي و يا کيو اس را داشت، اين دانشگاه مورد تاييد وزارت بهداشت است.

قائم مقام معاونت آموزشي وزارت بهداشت افزود: ليست اين دانشگاهها منتشر شده، اگر دانشگاهي در ليست نبود، مورد تاييد نيست و مدارک آن دانشگاه ارزشيابي نمي‏شود.

وي ادامه داد: براي دانشجوياني که در حال تحصيل هستند، ملاک همان ليست قبلي است و اگر دانشجويي نيز مهر امسال وارد شده و درحال تحصيل است براي وي نيز مشکلي وجود ندارد و ليست قبلي ملاک است. اما دانشجوياني که قصد دارند از اول سالهاي 2017 و 2018 شروع به تحصيل کنند، بايد براساس ليست جديد دانشگاه را انتخاب کنند.

اکبري تاکيد کرد:دانشجويان و خانواده آنان بايد توجه داشته باشند که اطلاعات مربوط به دانشگاههاي علوم پزشکي خارج از کشور را از وزارت بهداشت دريافت کنند، برخي مواقع اين دانشجويان اطلاعات موردنياز را از موسسات اعزام دانشجو دريافت مي‏کنند که اطلاعات ناقصي است و مي‏تواند براي دانشجو مشکل ايجاد کند.وي افزود: بنابراين دانشجويان حتما از آخرين تصميمات وزارت بهداشت مطلع شده بعد دانشگاه را انتخاب کرده و شروع به تحصيل کنند.


 رئيس جمهور 16 آذر به دانشگاه تهران مي‌رود 

 رئيس جمهور به مناسبت روز دانشجو و گراميداشت 16 آذر به دانشگاه تهران مي‏رود.

به گزارش خبرنگار مهر، رئيس جمهور به مناسبت روز 16 آذرماه براي شرکت در مراسم روز دانشجو به دانشگاه تهران مي‏رود.

طبق روال سالهاي گذشته که مراسم روز 16 آذر با حضور رئيس جمهور در يکي از دانشگاهها برگزار مي شد، امسال دانشگاه تهران ميزبان اين مراسم است.هچنين قرار است جلسه‌اي در دانشگاه تهران براي هماهنگي مراسم برگزار شود. سال گذشته مراسم روز دانشجو با حضور رئيس جمهور در دانشگاه صنعتي شريف برگزار شد.


 مديرکل امور دانشجويان غيرايراني سازمان امور دانشجويان:
 همه خدمات مربوط به دانشجويان غيرايراني تا يک ماه آينده الکترونيکي مي‌شود 

 دکتر صمد حاج‌جباري، مديرکل امور دانشجويان غيرايراني سازمان امور دانشجويان از الکترونيکي‌شدن انجام همه خدمات و درخواست‌هاي مربوط به دانشجويان غيرايراني تا 1 ماه آينده خبر داد.

صمد حاج‌جباري، مديرکل امور دانشجويان غيرايراني سازمان امور دانشجويان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري آنا درباره تسهيلاتي که به دانشجويان غيرايراني بورس و غيربورس داده مي‌شود؛ گفت: «دانشجويان غيرايراني از ابتداي ورود به ايران بايد کارهاي امور کنسولي و اقدامات مربوط به ويزا و اقامت و براي صدور مجوزهايي، مراجعت‌هاي گوناگون به ارگان‌هاي مختلف داشته باشند که سازمان امور دانشجويان همه اين موارد را به جاي دانشجو در امور کنسولي خود انجام مي‌دهد.»

حاج‌جباري گفت: « به همه دانشجويان غيرايراني بورسيه خوابگاه تعلق مي‌گيرد، اما غيربورسيه‌ها تابع قوانين و مقررات دانشگاه‌ها هستند. دانشگاه‌هايي هم که مجوز پذيرش دانشجوي غيربورس دارند، بايد تسهيلات مختلف از جمله خوابگاه هم داشته باشد.»

او افزود: «همه دانشگاه‌ها بايد داراي کميسيون موارد خاص دانشجويان غيرايراني باشند و به امور آنها رسيدگي کنند.»

مديرکل امور دانشجويان غيرايراني سازمان امور دانشجويان گفت: «در ارتباط با تسهيلاتي که اين دانشجويان، مي‌توانند از صندوق رفاه دانشجويان دريافت کنند مهمترين بحث به همان خوابگاه مربوط مي‌شود. دانشجوياني که دانشگاه به آنها خوابگاه نمي‌دهند، مي‌توانند با ضمانت حوزه دانشجويي همان دانشگاه از وام وديعه مسکن صندوق رفاه استفاده کنند اما بازپرداخت آن به صورت يک‌جا و بعد از فارغ‌التحصيلي دانشجو است.»

او از الکترونيکي‌شدن انجام همه خدمات دانشجويان غيرايراني تا 1 ماه آينده خبر داد و گفت: «همه خدماتي که قرار است به دانشجويان غيرايراني ارائه شود از اين به بعد از طريق سامانه‌اي که در سازمان طراحي شده است، انجام مي‌شود. در حال حاضر به صورت پايلوت در 3 دانشگاه اين خدمات از طريق اين سامانه انجام مي‌شود و از 1 ماه آينده فعاليت رسمي خود را آغاز مي‌کند و همه تسهيلات و درخواست‌ها از طريق اين سامانه انجام مي‌شود و دانشجو مي‌تواند هر لحظه روند انجام درخواست خود و اينکه در چه مرحله‌اي قرار دارد را ببيند.»

حاج‌جباري گفت: «به دانشجويان غيرايراني بورس در مقاطع مختلف ماهيانه مبلغي هم داده مي‌شود. اين مبلغ براساس آئين‌نامه‌هاي مصوب هر سال تعيين مي‌شود. تغيير يا افزايش اين مبلغ هم با دستور وزير علوم انجام مي‌شود.»

او در پايان درباره تعداد دانشجويان غيرايراني در حال تحصيل در کشور گفت: «اکنون بالاي 23 هزار نفر دانشجوي غيرايراني داريم و بيشتر اين دانشجويان در بخش دانشجويان غيربورس قرار دارند. در نيمسال دوم هم پذيرش‌هايي داريم که با نهايي‌شدن آن هم پيش‌بيني مي‌شود که در سال 95، 10 درصد افزايش پذيرش دانشجوي غيرايراني داشته‌ باشيم.»


 خبر 

با حضور وزير علوم؛

امضاي تفاهم‎ نامه همکاري علمي بين دانشگاه علوم پزشکي ايران و دانشگاه بولونيا

با حضور دکتر محمد فرهادي، وزير علوم، تحقيقات و فناوري،دانشگاه علوم پزشکي ايران و دانشگاه بولونيا در شمال ايتاليا تفاهم‎نامه همکاريهاي علمي، آموزشي، پژوهشي و تبادل استاد و دانشجو امضا کردند.

به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، اين تفاهم‏نامه در مراسمي در دانشگاه بولونيا، که يکي از پنج دانشگاه مهم ايتاليا و قديميترين دانشگاه در اروپا محسوب مي‏شود، توسط دکترسيد جواد مير اسماعيلي رئيس دانشگاه علوم پزشکي ايران و فرانچسکو اوبرتيني رئيس دانشگاه بولونيا براي همکاريهاي آموزشي، پژوهشي و تبادل استاد و دانشجو ميان دو دانشگاه به امضا رسيد.

رئيس دانشگاه بولونيا در اين مراسم ضمن تقدير از پيشرفتهاي علمي ايران اظهار داشت: با توجه به توانمنديهاي دانشگاههاي ايران و علاقه طرفين بر ادامه همکاريها، اراده ما بر گسترش همکاريهاي موجود دانشگاهي با ايران به ويژه در بخشهاي پزشکي، مهندسي و دامپزشکي است.

دکتر فرهادي نيز در اين مراسم که در آکادمي علوم دانشگاه بولونيا برگزار شد؛ با اشاره به وضعيت و سياستگذاري علم و فناوري در ايران گفت: ايران با تمدن عظيم و باستاني خود همواره در طول تاريخ مهد علم بوده و دانشمندان و فرهيختگان تاريخ کهن آن همچون ابن‎سينا، حکيم رازي و فارابي کمکهاي موثري را در بسياري از زمينه‏هاي علمي از جمله رياضي، فلسفه، نجوم، شيمي و غيره به عمل آوردند.

دکترفرهادي به چارچوب همکاريهاي دوجانبه ايران و ايتاليا اشاره کرد و افزود: علاوه بر تشکيل اولين کميته مشترک علمي و فناوري دو کشور در تهران، درحال حاضر برنامه مشترکي موسوم به 'پيترو دلا واله' با 6 پروژه مشترک تعريف شده است. ايران در حال حاضر در بسياري از پروژه‏هاي علمي کوچک با ايتاليا همکاري مي‏کند که اميدواريم اين همکاريهاي علمي و تحقيقاتي وارد مرحله عملي جديدتري بشود.

آکادمي علوم دانشگاه بولونيا که داراي کرسي زبان و ادبيات فارسي است، در پايان اين مراسم ديپلم افتخاري اين آکادمي را به دکتر فرهادي اعطا کرد. گفتني است دکترفرهادي نخستين ايراني است که ديپلم افتخاري اين آکادمي را کسب کرده است.

احياي خواهرخواندگي دانشگاه خوارزمي با يو سي ال اي آمريکا

رئيس دانشگاه خوارزمي از طرح احياي خواهرخواندگي اين دانشگاه با دانشگاه يو سي ال اي آمريکا خبر داد.

محمد علي سبحان اللهي در گفتگو با خبرنگار مهر از بروز کردن رشته‎هاي تحصيلي اين دانشگاه خبر داد و گفت: درصدد هستيم رشته‏هاي تحصيلي دانشگاه خوارزمي را به روز کنيم و برنامه‏ريزي دانشگاه بر راه‏اندازي رشته‏هاي بين‏رشته‏اي است.

راه‏اندازي دکتري پلاسماي پزشکي در دانشگاه خوارزمي

وي با بيان اينکه از سال آينده در مقطع دکتري رشته پلاسماي پزشکي دانشجو پذيرش خواهيم کرد افزود: ما رشته‎هاي جديد را بررسي مي‏کنيم و هر رشته‏اي که نزديکي به رشته‏هاي يک دانشکده داشت، اين رشته را در آن دانشکده راه‏اندازي مي‏کنيم.

رئيس دانشگاه خوارزمي افزود: دانشگاه خوارزمي بنا دارد در سالهاي آينده در حيطه‏هاي بين‏المللي و دانشگاههاي معتبر جهان همکاري داشته باشد. از پيش از انقلاب با دانشگاهUCLA آمريکا خواهرخواندگي داشته‏ايم که در پي احيا و استمرار آن هستيم.

وي ادامه داد: اکنون با تعيين وزارت علوم، هماهنگ‏کننده همکاريهاي دانشگاههاي ايران با کشور اتريش هستيم و با کشورهاي عراق، ايتاليا، مالزي و اتريش همکاريهاي نزديکي داريم.سبحان‎اللهي افزود: درصدد هستيم در بحث تعامل دانشجو و همکاريهاي مطالعاتي مشترک با آنها وارد کار شويم، همچنين در زمينه گسترش زبان و ادبيات فارسي در دانشگاههاي معتبر جهان نيز، دانشگاه ما تاکنون نقش و همکاري گسترده‎اي با وزارت علوم داشته و دارد و همچنين در پي تأسيس مرکز آموزش زبان فارسي براي دانشجويان خارجي هستيم.


 يادداشت  

 چالش‌هاي پايان‌نامه‌نويسي در ايران(19)؛

بي‌چارچوب بودن ترم پايان‌نامه و تبعات مثبت و منفي آن

زهرا كيان‌بخت

سليقه‌اي بودن امور مربوط به پايان‌نامه، چيزي است كه در بسياري از موارد براي دانشجويان، اساتيد و دانشگاهها مشكل‌ساز است.

در چند ترم نخست مقطع ارشد و دكتري كه دانشجويان ملزم به حضور در كلاس هستند، همه چيز از قانونمندي و چارچوب خاصي تبعيت مي‌كند؛ دانشجويان بيش از اندازه معيني، مجاز به غيبت در كلاسها نيستند و اساتيد نيز، در ساعات مشخصي در هفته، ملزم به حضور در كلاس درس و تدريس مي‌باشند. همه چيز از روال و نظم تقريبي مشخصي برخوردار است.

كلاسها در زمان خاصي آغاز و در زمان معيني به اتمام مي‌رسند و دانشجويان، حاصل آموخته‌هاي خود را در پايان ترم در برگه امتحان نشان مي‌دهند. اما در ترم پايان‌نامه، خبري از چارچوب و قانونمندي خاصي نيست. اساتيد مي‌توانند در هر زمان كه تشخيص دهند، به دانشجو براي ارائه راهنمايي، وقت دهند، و دانشجويان مي‌توانند در هر زمان كه خودشان اراده كردند، براي دريافت راهنمايي از اساتيد، جستجو در منابع، و... اقدام كنند. همين بي‌چارچوب بودن امور در اين ترم، همه چيز را بيشتر و بيشتر به سمت سليقه‌اي شدن آموزش مي‌كشاند. كاش جديت اساتيد در آموزش و جديت دانشجويان در آموختن، به قدري بود كه حتي در ترمهاي كلاسي هم نياز به هيچ الزام و قانونمندي خاصي نبودو درواقع، بدون اينها هم همه چيز به سمت حركت علمي پيش مي‌رفت. حال كه هيچ گونه نظم و نظام خاص به معني دقيق كلمه، در ترم پايان‌نامه وجود ندارد، بنابراين، همه چيز به اين مربوط مي‌شود كه دانشجو و استاد، چه قدر در انجام كار علمي كه در طول ترمهاي پايان‌نامه، بايد به آن بپردازند، جديت و تعهد دارند.

به همين دليل است كه ترم پايان‌نامه، براي هر استاد و هر دانشجو در دانشگاههاي مختلف، با توجه به سبك و سياق و روش علمي و منش حرفه‌اي كه در پيش مي‌گيرند، از زمين تا آسمان متفاوت است. نداشتن چارچوب خاص، مي‌تواند به گونه‌اي متناقض، از جهتي مفيد و از جهت ديگر، مضر باشد. همه چيز بستگي به دانشجو به عنوان مسئول اصلي پروژه و اساتيد راهنما و مشاور، به عنوان مسئولان راهنمايي و هدايت دانشجو دارد.


 ميز خبر 

 معاونت دانشجويي و فرهنگي دانشگاه آزاد اعلام کرد؛

برگزاري دومين جشنواره ملي نشريات دانشجويي دانشگاه آزاد در سال آينده

معاونت دانشجويي و فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي دومين دوره جشنواره ملي نشريات دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي را سال آينده برگزار مي‌‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، با توجه به برگزاري موفقت‌آميز اولين جشنواره ملي نشريات دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي در شهريور امسال، معاونت دانشجويي و فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي دومين دوره اين جشنواره را در سال 96 برگزار مي‌کند.

همه واحدها، مراکز آموزشي و آموزشکده‌هاي سما بايد براساس آئين‌نامه برگزاري جشنواره نشريات دانشجويي با برنامه‌ريزي دقيق و جامع و برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي روزنامه‌نگاري و مطبوعات، تبليغات و اطلاع‌رساني مناسب در واحدهاي دانشگاهي، زمينه حضور و مشارکت حداکثري دانشجويان در زمينه برگزاري دومين دوره اين جشنواره را فراهم کنند.

رئيس دانشگاه اميرکبير:

تفکر تربيت «مقاله‌نويس» در دانشگاه‌ها اشتباه است

رئيس دانشگاه اميرکبير با بيان اينکه اين تفکر که دانشگاه‌هاي خوب بايد مقاله‌نويس تربيت کنند اشتباه است، گفت: يکي از اهداف متعالي دانشگاه صنعتي اميرکبير تبديل شدن به دانشگاه نسل سوم است.

به گزارش ايسنا، دکتر معتمدي؛ رئيس دانشگاه صنعتي اميرکبير در مراسم افتتاحيه ششمين مسابقات بين‌المللي هوش مصنوعي در دانشگاه صنعتي اميرکبير با تاکيد بر اينکه دانشگاه‌هاي نسل سوم دانشگاهي کاربردي‌تر هستند که نه‌تنها در آموزش و تحقيقات بلکه در فناوري و چرخه اقتصاد کشور فعال هستند، اظهار کرد: اينکه برخي از دانشگاه‌هاي خوب کشور به دنبال تربيت مقاله‌نويس هستند موضوعي اشتباه است بلکه بايد دانشگاه‌ها به سمت دانشگاه نسل سوم و کارآفرين حرکت کنند.

وي افزود: جشنواره‌هايي همچون جشنواره رباتيک از جمله مسيرهايي هستند که دانشجو را به سمت اهداف دانشگاه نسل سوم و رفع نيازهاي کشور هدايت مي‌کنند. از اين رو اين جشنواره‌ها کاملا مثبت ارزيابي مي‌شوند زيرا يکي از راه‌هاي رسيدن به دانشگاه نسل سوم محسوب مي‌شود.

معتمدي با بيان اينکه حضور 86 تيم در اين جشنواره نشان‌دهنده فعال بودن و استقبال شرکت‌کنندگان است، ادامه داد: رباتيک بين‌رشته‌اي است و تخصص‌هاي بسيار متنوعي را مي‌طلبد و ابعاد علمي و جنبه کاربردي بالايي دارد بنابراين بايد به صورت گروهي انجام شود.

همچنين در ادامه اين مراسم، دکتر چمران با بيان اينکه در دانشگاه‌ها به دليل قرار گرفتن در مسير رشد تکنولوژي، به کارهاي عملياتي و پژوهشي کاربردي بيشتر از فعاليت‌هاي پژوهشي صرف نياز داريم، اظهار کرد: دانشگاه اميرکبير در اين زمينه پيشتاز است و اميدواريم همه دانشگاه‌ها در مسير علم و تکنولوژي پيشتاز باشند چراکه براي سربلند شدن در دنيا بايد در مسير علم و تکنولوژي جايگاه مناسبي را داشته باشيم.

رئيس شوراي اسلامي شهر تهران افزود: اگر جايگاه مناسبي در علم دنيا نداشته باشيم هرچقدر هم که پول و منابع زيرزميني و روزميني را توسعه دهيم نمي‌توانيم در برابر دنياي امروز که دنياي علم و تکنولوژي است قدعلم کنيم.


 رئيس سازمان سنجش به مهر خبر داد؛
 نامه وزير علوم به هيات وزيران درباره آزمون دکتري 

رئيس سازمان سنجش گفت: ما در انتظار تصويب آيين‎نامه اجرايي آزمون دکتري 96 در هيات وزيران هستيم، وزير علوم نيز نامه‎اي به دولت نوشته و قولهايي داده شده است که در تصويب آيين‎نامه تسريع شود.

دکتر ابراهيم خدايي در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرين وضعيت آيين‎نامه اجرايي آزمون دکتري و تعيين تکليف شيوه پذيرش دکتري در دانشگاه آزاد گفت: قانون تحصيلات تکميلي که ارديبهشت ماه 95 ابلاغ شد در اولين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجوي تحصيلات تکميلي در مردادماه، تهيه آيين‎نامه اجرايي را تصويب کرد.

وي افزود: در آن مصوبه آمده بود که شورا بايد در اولين جلسه خود آيين‎نامه اجرايي را تهيه و جهت اجرا و ابلاغ به هيات وزيران ارسال کند. شورا آيين‎نامه را تهيه کرد و جهت اجرا آن را به هيات وزيران ارسال کرد.

رئيس سازمان سنجش يادآور شد: در بخش وزارت علوم و وزارت بهداشت آنچه مسلم است اين است که ما چگونگي اجراي اين قانون را پيش‌بيني کرديم، رشته‎هاي امتحاني و مواد امتحاني را اعلام کرديم و شورا بر اين اساس پيش رفت که امسال قانون را به طور کامل اجرا مي‏کند.

وي افزود: براساس مصوبات شوراي سنجش و پذيرش دانشجوي تحصيلات تکميلي قرار است سنجش يکپارچه شود و طبيعتا پذيرش دانشجو در مقطع تحصيلات تکميلي براساس قانون تحصيلات تکميلي صورت مي‎گيرد اما دانشگاه آزاد اسلامي عنوان کرده است که چون آيين‎نامه اجرايي هنوز در هيات وزيران تصويب نشده است لذا قانون مي‏تواند اجرايي نشود.

خدايي اظهار داشت: ما در حال پيگيري موضوع هستيم و مکاتباتي صورت گرفته و دکتر فرهادي وزير علوم نيز نامه‌اي به هيات وزيران نوشته است که انشاءا... هيات وزيران اين آيين‎نامه را در دستور کار قرار دهد و آن را در کميسيونهاي تخصصي بررسي کند و به نتيجه برسد.

وي گفت: براساس مکاتبات و جمع‎بندي که در شورا انجام شده ما در يک بحث به اجماع رسيديم که سنجش به صورت متمرکز انجام شود و اکنون سنجش مورد بحث نيست. از آن جايي که دانشگاه آزاد درراستاي نحوه پذيرش پيشنهادهايي داشت، شورا هم براساس سنجش متمرکز پيش مي‌رود و برداشت من اين است که سنجش متمرکز خواهد بود و براي پذيرش دانشگاه آزاد براساس آيين‎نامه‏هاي اجرايي و مصوبات شورا يک سري راهکار ارائه مي‏شود.

رئيس سازمان سنجش تاکيد کرد: ما در انتظار تصويب آيين‎نامه اجرايي آزمون دکتري 96 در هيات وزيران هستيم.

وي با اشاره به آغاز ثبت‏نام در آزمون دکتري 96 از روز 16 آذرماه 95 گفت: قاعدتا تا 16 آذر که زمان ثبت‏نام آزمون دکتري است بايد به يک سري جمع‎بندي برسيم که آن را در دفترچه ثبت‎نام آزمون درج کنيم. البته قولهايي داده شده که در مسير تصويب اين آيين‎نامه تسريع شود و اگر هم تا آن زمان به جمع‏بندي نرسيم به موضوع ثبت‏نام خدشه‏اي وارد نخواهد شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته