جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/09 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5454

مديرکل امور دانشجويي دانشگاه آزاد:
اعلام نتايج نهايي درخواست‎هاي نقل و انتقال دانشجويان تا 25 دي


11 دي؛ آخرين مهلت ثبت‎نام کارشناسي ارشد مجازي دانشگاه آزاد

وزير بهداشت خبر داد؛
تدوين نقشه راه دانشگاه‌هاي علوم پزشکي تا 5 سال آينده


آغاز ثبت‎نام پنجمين دوره مرحله مدرسه‌اي المپياد علمي طلاب


ميز خبر


خبر


انتصابات


نگاهي ديگر


 مديرکل امور دانشجويي دانشگاه آزاد:
 اعلام نتايج نهايي درخواست‎هاي نقل و انتقال دانشجويان تا 25 دي  

 
مديرکل امور دانشجويي دانشگاه آزاد گفت: نتيجه نهايي درخواست نقل و انتقالات دانشجويان اين دانشگاه تا 25 دي ماه در سايت منادا اعلام مي‏شود.به گزارش دانشگاه آزاد، عليرضا صامت گفت: مهلت ثبت درخواست نقل و انتقال دانشجويان اين دانشگاه تا ساعت 24 روز 12 دي ماه تمديد و مهلت تعيين شده مجددا تمديد نخواهد شد.

وي با بيان اينکه تاکنون بيش از 14 هزار ثبت‎نام در اين سامانه صورت گرفته است، افزود: متقاضيان مي‎توانند تا 12 دي ماه با مراجعه به سامانه منادا به نشاني زير پس از مطالعه شيوه‌نامه و راهنماي ثبت‎نام نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

Monada.iau.ir

مديرکل امور دانشجويي دانشگاه آزاد اظهار داشت: پس از اتمام زمان ثبت‎نام مدارک ارسالي توسط واحدها مورد بررسي قرار گرفته و درصورت صحت مدارک با درخواست دانشجو موافقت و درصورت عدم صحت مدارک يا واجد شرايط نبودن متقاضي مراتب از طريق سامانه نقل و انتقالات به دانشجو اعلام مي‎شود.

صامت با بيان اينکه دانشجويان مي‎توانند از طريق سامانه منادا آخرين وضعيت درخواست خود را پيگيري کنند، گفت: نتيجه نهايي درخواستها تا 25 دي ماه در سايت منادا به اطلاع دانشجويان متقاضي خواهد رسيد.وي به ضوابط جديد شيوه‎نامه نقل و انتقالات اشاره کرد و افزود: در سالهاي گذشته متقاضيان تنها امکان انتخاب يک گزينه را داشتند که در سامانه جديد امکان انتخاب 5 گزينه فراهم شده است.

مديرکل امور دانشجويي دانشگاه آزاد عنوان کرد: اصلاح جدول همترازي از ده گروه به 7 گروه، امکان انتخاب 5 واحد مقصد براي تقاضاي ميهماني براساس جدول همترازي، فراهم کردن ميهماني دانشجويان خانم در دوران بارداري و شيردهي، فراهم کردن امکان ميهماني دائم دانشحويان بيمار صعب‎العلاج، امکان انتقال فرزندان و همسر کارکنان دانشگاه و اعضاي هيات علمي به محل خدمت خود و امکان انتقال دانش‎آموزان مدارس سما (به شرط چهار سال تحصيل در دوره دبيرستان) از جمله نکات مطرح شده در شيوه‎نامه جديد نقل و انتقالات دانشگاه‌آزاد اسلامي است.


 11 دي؛ آخرين مهلت ثبت‎نام کارشناسي ارشد مجازي دانشگاه آزاد 

 
ثبت‎نام براي شرکت در آزمون دوره هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 96 واحد الکترونيکي دانشگاه آزاد که از روز چهارشنبه اول دي ماه از طريق سايت سازمان سنجش کشور آغاز شده بود تا 11 دي ماه تمديد شد.

به گزارش ايسنا، بر اين اساس داوطلبان متقاضي مي‎توانند تا ساعت 24 روز شنبه 11 دي ماه جهت ثبت‎نام در اين دوره اقدام کنند. البته آزمون مستقلي توسط دانشگاه آزاد اسلامي در اين خصوص برگزار نخواهد شد و تمامي شرکت‎کنندگان در آزمون دوره‎هاي کارشناسي ارشد براي پذيرش در رشته‎هاي واحد الکترونيکي (مجازي) دانشگاه آزاد اسلامي که در زمان مقرر (نيمه دوم خرداد ماه سال 96) برگزار مي‌شود، مي‌توانند از طريق سايت دانشگاه آزاد اسلامي به صورت مستقل و براساس دفترچه راهنماي انتخاب رشته و اطلاعيه‌ها اقدام کنند.

واحد الکترونيکي با 20 هزار دانشجو در بيش از 450 رشته تحصيلات تکميلي و برگزاري امتحانات پايان ترم در 35 مرکز در سراسر کشور و پشتيباني فني تمام‎وقت از دانشجويان و اساتيد، بزرگترين دانشگاه الکترونيکي کشور محسوب مي‎شود که درراستاي عدالت آموزشي امکان ادامه تحصيل را براي کارمندان، زنان خانه‎دار، مديران و علاقمندان به تحصيل در مناطق محروم کشور فراهم آورده است و با استقبال بسياري در ساليان اخير مواجه شده است.


 وزير بهداشت خبر داد؛
 تدوين نقشه راه دانشگاه‌هاي علوم پزشکي تا 5 سال آينده 

 وزير بهداشت با تاکيد بر اينکه برنامه تحول آموزش پزشکي با قوت اجرايي خواهد شد، گفت: نقشه راهي براي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور تدوين شده که براساس آن راهبرد و برنامه‌هاي دانشگاه‌ها تا پنج سال آينده مشخص شده است.

دکتر سيدحسن هاشمي در گفت‌وگو با ايسنا با اعلام اين مطلب طرح تحول در آموزش پزشکي را يکي از موفق‌ترين برنامه‌هاي وزارت بهداشت عنوان کرد و افزود: در نتيجه اجراي اين طرح اقدامات بسيار خوبي در عرصه آموزش پزشکي صورت گرفته است. به طوري که طرح آمايش سرزميني يکي از اين اقدامات است که به نحو بسيار خوبي اجرا مي‏شود که جلوگيري از گسترش بي‌رويه دانشگاه‌ها در کشور، کيفي‌سازي و ماموريت‌محوري دانشگاه از مهمترين نتايج اجراي اين طرح است.

وي در ادامه تصريح کرد: در حال حاضر دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور به 10 قطب متمرکز تقسيم‌بندي شدند که هر يک از قطب‌ها خدمات مشخص خود را ارائه مي‌دهند و در عين حال ماموريت‌هاي ويژه‌اي به هر دانشگاه واگذار شده که نقشه راه دانشگاه‌ها را براي پنج سال آينده تعيين مي‌کند.

وزير بهداشت همچنين يادآور شد: براساس برنامه تحول در آموزش پزشکي دقيقاً مشخص شده است که هر يک از دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور با کدام دانشگاه خارجي بايد ارتباط علمي و دانشگاهي برقرار کند. در واقع بين‌المللي‌سازي دانشگاه‌ها از مهمترين اهدافي است که با اجراي اين طرح به خوبي اجرايي مي‌شود.

دکتر هاشمي در ادامه سامان‌دهي آزمون‌هاي وزارت بهداشت را يکي ديگر از اقدامات مهم در عرصه آزمون‌ها عنوان کرده، گفت: براساس برنامه‌ريزي‌هايي که انجام گرفت خوشبختانه ساماندهي و انضباط خوبي در آزمون‌هاي سراسري وزارت بهداشت اتفاق افتاد و ديگر مشکلاتي که در دوره‌هاي قبل شاهد بوديم را نمي‌توان ديد.

وي با اشاره به افزايش 30 درصدي کرسي‌هاي آموزش علوم پزشکي افزود: در نتيجه اجراي برنامه تحول آموزش پزشکي، کرسي‌هاي آموزش در بخش‌هاي عمومي و تخصصي حدود 30 درصد افزايش يافت و از نظر مدل‌هاي آموزش نيز تلاش شد مدل‌هاي فعلي به‌روز شوند و تغييراتي نيز ايجاد شد که براساس آن آموزش رشته‌هاي علوم پزشکي به ويژه پزشکي عمومي مورد بازنگري قرار گرفت.

دکتر هاشمي خاطرنشان کرد: راه‏اندازي پزشک خانواده و مراکز تحقيقاتي جديدي در عرصه آموزش نيز از ديگر اقدامات صورت گرفته در وزارت بهداشت است که ثمرات اين برنامه‌ها را سال‌هاي آينده خواهيم ديد.

وزير بهداشت در پايان با تاکيد بر اينکه طرح تحول آموزش پزشکي تا پايان با قوت اجرايي مي‌شود، گفت: در نتيجه اجراي اين طرح يک‏سري تجهيزات به‌روز آموزشي به دانشگاه‌هاي علوم پزشکي تحويل داده شد که البته سال آينده شرايط اين دانشگاه‌ها بهتر خواهد شد.


 آغاز ثبت‎نام پنجمين دوره مرحله مدرسه‌اي المپياد علمي طلاب 

 ثبت‎نام پنجمين دوره مرحله مدرسه اي مسابقات علمي (المپياد) سال تحصيلي 96-95 طلاب آغاز شده و تا 30 دي ماه ادامه دارد.به گزارش خبرنگار مهر، داوطلبان براي اطلاع از نحوه ثبت‎نام و مشاهده آيين‎نامه بايد به سايت معاونت آموزشي حوزه‎هاي علميه مراجعه کنند.

همچنين داوطلبان بايد تا پايان دي ماه با مراجعه به سامانه نجاح ثبت‎نام خود را در اين المپياد تکميل کنند.

مرحله استاني اين المپياد حداکثر تا نيمه اول اسفند ماه در مراکز استانها برگزار مي‎شود و مرحله کشوري نيز به صورت متمرکز به صورت اردوي تابستانه برگزار خواهد شد.سؤالات در مرحله مدرسه‏اي و استاني به صورت تستي چهارگزينه‏اي و در مرحله کشوري به صورت تستي و تشريحي طراحي مي‏شود.سئوالات مرحله مدرسه‎اي توسط مديريت استان و مرحله استاني و کشوري توسط کميته علمي در ستاد طراحي مي‏شود.سئوالات از نظر سطح علمي در سه دسته آسان، متوسط و سخت طراحي مي‏شود که در مرحله کشوري درصد بيشتر سئوالات سخت درنظر گرفته خواهد شد.


 ميز خبر 

 بخشنامه تبديل وضعيت اعضاي هيات علمي به زودي ابلاغ مي‌شود

جلسه شوراي دانشگاه آزاد اسلامي استان گلستان به رياست دکتر حميد ميرزاده در سازمان مرکزي برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، در اين جلسه دکتر فريدون رهنماي رودپشتي، معاون برنامه‌ريزي و امور اقتصاد دانش‌بنيان دانشگاه آزاد اسلامي گفت: «جلسات هيات امناي استاني از شنبه آينده براي کارشناسي بودجه سال بعد برگزار مي‌شود.» او از روساي واحدها خواست بهترين برنامه‌ريزي‌ها را واقع‌بينانه در اين زمينه انجام دهند.رهنماي رودپشتي گفت: «اميدواريم در جلسه هيات امنا رصد برنامه‌هاي دانشگاه را داشته باشيم تا ببينيم در چه جايگاهي قرار داريم.»

او از بهتر شدن سطح سازماني دبيرخانه هيات امنا خبر داد و گفت: «واحدها اگر بخواهند بودجه مصرف نشده خود را در جاي ديگري هزينه کنند، محدوديتي براي اين کار ندارند، اما واحدها بايد به برنامه‌هاي ابلاغي دانشگاه توجه جدي داشته باشند و سعي کنند در زمينه انتشار مقالات و مجلات کيفيت لازم را رعايت کنند.»

در ادامه دکتر اسدا... متاجي، مديرکل امور آموزش و گسترش رشته‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: «از هفته آينده 300 عنوان بين‌رشته‌اي بر روي سايت معاونت آموزشي و تحصيلات تکميلي قرار مي‌گيرد و واحدها مي‌توانند از آن استفاده کنند.»

او گفت: «امکان دارد پذيرش در چند رشته و در چند واحد کم شده باشد که در اين صورت گرايش تغيير پيدا مي‌کند و رشته‌محل به هيچ‌وجه حذف نمي‌شود.»

متاجي از تغيير سامانه آموزش وزارت علوم خبر داد و گفت: «نام کاربري جديد و ساير اطلاعات به صورت محرمانه به همه واحدها اعلام مي‌شود.»

مديرکل امور آموزش و گسترش رشته‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي همچنين از راه‌اندازي سامانه گسترش اين دانشگاه در چند هفته آينده خبر داد و افزود: «در اين سامانه همه اطلاعات رشته‌ها و واحدها و هر آنچه که لازم باشد موجود است و همه بايد به آن مراجعه کنند. همچنين براي امسال دانشگاه آزاد اسلامي تکميل ظرفيت هم دارد که تا فردا بايد واحدها نياز خود را به ما اعلام کنند و شروع کلاس‌ها نيز از نيمسال دوم تحصيلي است.»

واکنش رئيس کارگروه علوم اجتماعي به انتشار برنامه جامعه‎شناسي

رئيس کارگروه علوم اجتماعي شوراي تحول، انتشار نسخه ويرايش نشده برنامه کارشناسي رشته جامعه‌شناسي را غيراخلاقي خواند و از دانشکده‌هاي علوم اجتماعي خواست برنامه خود را براي اصلاح رشته ارائه کنند. به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از شوراي عالي انقلاب فرهنگي، غلامرضا جمشيدي‌ها، انتشار نسخه ويرايش‎نشده برنامه کارشناسي رشته جامعه‌شناسي را غيراخلاقي خواند و از همه دانشکده‌هاي علوم اجتماعي خواست که براي اصلاح اين برنامه نظرات خود را به کارگروه متبوع وي ارائه کنند.

وي ادامه داد: اخيرا همايشي برگزار کرده و جمع خوبي را از دانشگاه‌هاي سراسر کشور دعوت کرديم و مباحث خوبي هم طرح شد و ما هم کاملاً پذيراي نظرات بوديم؛ چنان که انتقاداتي در مورد جابجايي دروسي مانند مردم‌شناسي، جامعه‌شناسي صنعتي، جامعه‌شناسي روستايي و زبان تخصصي شد و ما همه اينها را اصلاح کرديم.

رئيس کارگروه علوم اجتماعي شوراي تحول و ارتقاي علوم انساني ادامه داد: در اين جلسه دکتر سيامک زند وکيلي که به عنوان عضو انجمن جامعه‌شناسي در جلسه حضور يافته بود با رويکردي کاملاً انتقادي به ابراز مخالفت نسبت به برنامه مي‌پرداخت و ما نيز حرف‌هاي او را شنيديم و پاسخ‌هايي نيز در جلسه به وي داده شد، اما بخش غيرعلمي و غيراخلاقي ماجرا آنجا بود که در حالي که در انتهاي همان جلسه اصلاحاتي در پيش‌نويس اوليه انجام شده بود، وي همان پيش‌نويس اوليه را در اختيار اعضاي انجمن جامعه‌شناسي قرار داد.

جمشيدي‏ها افزود: اين پيش‏نويس اوليه در صفحات مجازي و شبکه‌هاي اجتماعي منتشر و تبليغ و زمينه حرف و حديث‌ها و مبناي قضاوت‌ها قرار داده شد. چنان که عرض شد اين در حالي بود که در همان پيش‌نويس اصلاحات زيادي انجام گرفت و اگر قرار بود پس از آن نظرات اساتيد ديگر دريافت شود بايد طرح اصلاح‎شده در اختيار آنان قرار مي‌گرفت و نه طرح اوليه.

وي ادامه داد: دوستاني نيز که پيشداوري داشته‌اند اي کاش بر اين ادعاي نظري که معمولاً در کلاس‌ها مطرح مي‌شود که بايد بي‎طرف بود و واقعيات را ديد و بعد اظهارنظر کرد پا بر جا مي‌ماندند و دقيقتر عمل مي‌کردند؛ بدين معنا که همه واقعيت را مي‌ديدند و يا از ما در مورد صحت آن مي‌پرسيدند.

رئيس کارگروه علوم اجتماعي شوراي تحول و ارتقاي علوم انساني افزود: آنچه اتفاق افتاده اين بوده که همايشي برگزار شده و با يک خرد جمعي برنامه اوليه ويرايش شده است. پيش از آن هم ما کار را به خرد جمعي سپرديم اما اقدامي صورت ندادند. خرد جمعي را نبايد فقط مربوط به جلسات سخنراني دانست؛ بلکه مشارکت در بازنگري برنامه درسي نيز خود نمودي از خرد جمعي است. وي ادامه داد: در مجموع فقط 10 درصد کل دروس تغيير کرده است. ممکن است عنوان درس تغيير کرده باشد اما به هر حال در 90 درصد برنامه کليت تغييري نداشته است.


 خبر 

 دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي:

پايان‎نامه از دوره کارشناسي حذف مي شود

دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت: درخصوص وضعيت پايان‎نامه‎ها در کشور برخي مقررات بايد تغيير کند به ويژه در مقطع تحصيلي کارشناسي ضرورتي به تهيه پايان‎نامه وجود ندارد.

به گزارش شوراي عالي انقلاب فرهنگي، جلسه 790 شوراي عالي انقلاب فرهنگي به رياست حجت‎الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني برگزار شد.

محمدرضا مخبر ذزفولي گفت: بايد درخصوص وضعيت پايان‎نامه‎ها در کشور برخي مقررات تغيير کند به ويژه در مقطع تحصيلي کارشناسي ضرورتي به تهيه پايان‎نامه وجود ندارد اين موضوع مورد تاکيد وزارت علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد بود و ابلاغ آن نيز در جلسه آينده صورت خواهد گرفت.وي با اشاره به آمار تخلفات علمي گفت: درخصوص مقالات نمايه شده کشور که داراي تعداد بسيار قابل توجهي هستند عدد تخلفات بسيار کم بود که بخش مهمي از اين تخلفات نيز ناشي از عدم آگاهي از مقررات است.

دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت: البته جريان سازمان‎دهي نيز در اين زمينه وجود دارد که بسيار محدود بوده و مقرر شد برخورد بسيار قاطعي به لحاظ انظباطي با آنها صورت پذيرد.

دکتر کريم زارع در نوزدهمين همايش ساليانه موسسه بتن امريکا مطرح کرد؛

نقش باشگاه پژوهشگران جوان در افزايش تعداد مقالات علمي دانشگاه

نوزدهمين همايش سالانه موسسه بتن امريکا (ACI) شاخه ايران، مرکز تحقيقات بتن (متب)در فرهنگسراي انديشه تهران برگزار شد.

در اين همايش دکتر کريم زارع، رياست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و دبير هيأت امناي باشگاه، دکتر خيرا... خادمي، معاونت وزير راه و مديرعامل شرکت ساخت و توسعه زيربنايي حمل و نقل کشور، مهندس عليرضا جاويد، معاونت فني شهردار تهران، مهندس تقي عبادي، مدير کل دفتر استانداردهاي فني وزارت نيرو، برخي از شخصيتهاي برجسته علمي، دانشگاهي و کشوري حضور داشتند.

دکتر کريم زارع در اين همايش به عنوان سخنران ويژه به ارائه بياناتي درخصوص فعاليتهاي باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، به ويژه در حوزه عمران و راهکارهاي فعالسازي پژوهشگران اين رشته جهت تأسيس شهر بين‎المللي دانايي پرداخت. رياست باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان ضمن ابراز خرسندي از حضور در بين پژوهشگران و محققان کشور، ميلاد حضرت مسيح(ع) را به هموطنان مسيحي تبريک گفت. دبير هيأت امناي باشگاه اظهار داشت: باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان نقش بسزايي در توسعه و افزايش تعداد مقالات دانشگاه داشته است. رئيس باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه آزاد اسلامي، رسيدن به اهداف والا و موفقيتهاي روز افزون و پيشرفت در علم و فناوري نوين روز را در گرو خودباوري دانست و گفت: اگر فردي خود را باور داشته باشد مي‎تواند در همه چيز به اوج علم و دانش برسد. وي از دانشجويان و پژوهشگران خواست خود را باورداشته باشند و از تلاش و علم‎پژوهي دست برندارند چرا که پيشرفتهاي علمي و پژوهشي در هر جامعه‎اي با تلاش و کوشش فراوان به دست مي‎آيد.

در ادامه وي به معرفي باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و شرح برخي دستاوردهاي اخير اين باشگاه پرداخت. دکتر کريم زارع در بخش ديگري از سخنان خود گفت: تاکنون بيش از 3500 تن از اعضاي باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد از دانشجويان و يا فارغ‏التحصيلان رشته عمران و مرتبط با بتن و سازه‏هاي بتني هستند که اين تعداد شامل دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي، دانشگاههاي دولتي و غيردولتي نيز مي‎باشند.

سپس در ادامه دکتر خيرا... خادمي، معاون وزير راه و مديرعامل شرکت ساخت و توسعه زيربنايي حمل و نقل کشور، مهندس عليرضا جاويد، معاونت فني شهردار تهران، مهندس تقي عبادي، مديرکل دفتر استانداردهاي فني وزارت نيرو درخصوص بتن و سازه‏هاي جديد و فناورانه به ارائه سخنراني پرداختند. در پايان اين همايش توسط دکتر زارع، دکتر خيرا... خادمي، مهندس عليرضا جاويد، دبير و رئيس اين همايش از پروژه‏هاي برتر تقدير به عمل آمد.


 انتصابات 

 با حكم وزير علوم؛

سرپرست دانشگاه شيراز منصوب شد

وزير علوم با صدور حکمي ابراهيم گشتاسبي‌راد را به سمت سرپرست دانشگاه شيراز منصوب کرد.

به گزارش وزارت علوم، ابراهيم گشتاسبي‌راد پيش از اين مشاور رئيس دانشگاه و مدير حوزه رياست دانشگاه شيراز بود.

همچنين وزير علوم در نامه جداگانه‌اي از خدمات مجيد ارشاد رئيس سابق دانشگاه شيراز قدرداني کرد.

با حکم دكتر ميرزاده؛

سرپرست دانشگاه آزاد واحد ميناب منصوب شد

آيين تکريم و معارفه حميد باقري دهبارز سرپرست جديد دانشگاه آزاد اسلامي واحد ميناب در جمع استادان و کارکنان اين دانشگاه برگزار شد.

طي حکمي از طرف دكتر حميد ميرزاده؛ رييس دانشگاه آزاد اسلامي، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد ميناب منصوب و معرفي و از خدمات محسن دهقاني سرپرست پيشين اين واحد دانشگاهي تجليل شد.

پايان بخش اين مراسم معرفي و اهداي حکم سرپرستي واحد ميناب به امضاي دکتر حميد ميرزاده توسط رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان هرمزگان به حميد باقري دهبارز و تجليل از محسن دهقاني سرپرست سابق اين واحد دانشگاهي بود.

حميد باقري دهبارز در سالهاي گذشته سمت رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودان و عضو هيات علمي اين واحد دانشگاهي را در کارنامه خود دارد.


 نگاهي ديگر 

 هدف!

مي‎گويند دنيا متعلق به کساني است که زود از خواب بيدار مي‎شوند!

بگذاريد اصلاحش کنم؛

دنيا متعلق به کساني است که براي زمان بيداري‎شان هدفي دارند!

كانال تلگرامي استراتژيست


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته