جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5465


سرمايه‎گذاري بر روي انرژي‎هاي نو؛ از اولويت‎هاي استان يزد


تحويل 24 هزار واحد مسکن مهر پرديس تا پايان سال


برگزاري جلسه هم‎انديشي نوزدهمين جشنواره خيّرين مدرسه ‎ساز استان گلستان


در استان


خبــر


 سرمايه‎گذاري بر روي انرژي‎هاي نو؛ از اولويت‎هاي استان يزد 

 يزد – اکبر خيرخواه

سرمايه‎گذاري در بخش انرژيهاي تجديدپذير از جمله اولويتهاي استان يزد بوده که با توجه به ظرفيتهاي خوب سرمايه‎گذاري در بخش انرژيهاي نو و خورشيدي، شرکتهاي معتبر بين‎المللي متقاضي سرمايه‎گذاري در يزد و به ويژه در توليد انرژي خورشيدي هستند.

اين مطلب را نماينده وزير و مديرکل امور اقتصادي و دارايي استان يزد در نشست هم‎انديشي با اصحاب رسانه استان با موضوع ' اقتصاد و سرمايه‎گذاري ' در مرکز خدمات سرمايه‎گذاري استان اعلام كرد و افزود: اشتغالزايي در زمينه انرژي خورشيدي خوب ارزيابي مي‎شود و تاکنون اقدامات خوبي براي جذب سرمايه‎گذار در اين بخش انجام و نسبت به مکان‎يابي لازم در اين بخش اقدام شده است.

علي نمازي با اشاره به استقبال خوب فعالان اقتصادي براي سرمايه‎گذاري در يزد، همکاري دستگاههاي مختلف براي جذب سرمايه‎گذار در استان، ارائه مشوقهاي لازم و تسهيل در امور مربوط به آن و همچنين تعامل اين اداره کل با فعالان اقتصادي و صاحبان سرمايه را را يادآور شد و اظهار داشت: مجموعه‎هاي لازم نهايت همکاري را در اين بخش دارند.

نايب رئيس مرکز خدمات سرمايه‎گذاري استان يزد با اشاره به نقش سرمايه‎گذاري در رونق اقتصادي، افزايش توليد،کاهش نرخ بيکاري گفت: طي دو سال گذشته توجه خوبي به سرمايه‎گذاري در استان شده و اقدامات اساسي در اين زمينه صورت گرفته است.

وي ايجاد و راه‎اندازي مرکز خدمات سرمايه‎گذاري در استان، مرمت و بازسازي ساختمان اين مرکز، تلاش براي جذب سرمايه‎گذاري و برگزاري 14 نشست سرمايه‎گذاري به رياست استاندار را از جمله اقدامات انجام شده درراستاي جلب توجه مسئولان به اهميت مقوله سرمايه‎گذاري بيان کرد.

مديرکل اقتصاد و دارايي يزد از راه‎اندازي پنجره واحد فيزيکي براي جذب سرمايه‎گذاري در مرکز خدمات سرمايه‎گذاري خبر داد و گفت: اين مجموعه ضمن حمايت از اين بخش، زيرساختهاي لازم را براي سرمايه‎گذاري فراهم و امور مربوط به آن را تسهيل مي‎کند.

وي اعتبارسنجي شرکتهاي متقاضي سرمايه‎گذاري در استان و تلاش براي جذب سرمايه‎هاي آنان را از ديگر فعاليتهاي انجام شده برشمرد و تصريح کرد: خوشبختانه طي دو سال گذشته نگاه استان به اين بخش معطوف است و به دليل حمايتهاي استاني شاهد رشد و رونق آن هستيم.نمازي در بخش ديگري از سخنانش منابع مالي موردنياز براي اجراي طرحهاي آماده سرمايه‎گذاري در استان را 22 هزار ميليارد تومان بيان کرد و گفت: فعالان اقتصادي که اقدام به سرمايه‎گذاري در اين استان کنند از مشوقها و حمايتهاي لازم از جمله در بخش گمرکي، بانکي و مالياتي برخوردار مي‎شوند.اين مسئول از تلاش براي تصويب شيوه‎نامه مرکز خدمات سرمايه‎گذاري در شوراي برنامه‎ريزي و توسعه استان خبر داد و گفت: گرچه اقدامات خوب و موثري در زمينه جذب سرمايه‎گذاري در استان انجام شده است؛ اما معتقديم هنوز در ابتداي راه هستيم و اين بخش نيازمند توجه بيشتر است.

نايب رئيس مرکز خدمات سرمايه‎گذاري يزد با بيان اينکه نوع سرمايه‎گذاري براي مسئولان استان مهم است خاطرنشان کرد: اينکه يزد در برخي شاخصها به عنوان قطب کشور مطرح باشد اقدام خوبي است؛ اما اين موضوع بايد براساس مسير مشخص و برنامه مدون باشد و مقدمه اين امر، تدوين نقشه راه سرمايه‎گذاري در استان است.وي همچنين سرمايه‎گذاري در بخش ميراث فرهنگي و گردشگري را با توجه به وجود ظرفيتهاي آن در استان ضروري دانست و جهتگيري استان را در اين بخش مثبت ارزيابي کرد و گفت: جذب توريسم و گردشگرمحوري توسعه استان مي‎باشد و بايد تلاش کنيم تا از حمايتهاي لازم برخوردار شود.

در اين نشست مديران و رسانه‎ها و خبرنگاران استان پيشنهادات و نظرات خود را در خصوص مسائل مختلف اقتصادي و سرمايه‎گذاري مطرح کردند.

حمايت از سرمايه‎هاي خرد و واحدهاي توليدي کوچک، لزوم جلوگيري از فرار سرمايه از استان، اعتبارسنجي شرکتهاي متقاضي سرمايه‎گذاري در استان، استفاده از ظرفيتهاي سرمايه‎گذاري روستاها در جهت ايجاد اشتغال، لزوم تعامل بيشتر با دستگاههاي مختلف براي جذب سرمايه‎گذاري، لزوم رفع مشکلات مالي و بانکي واحدهاي صنعتي و توليدي، ساماندهي و رصد اعتبارات دستگاههاي اجرايي از جمله مباحث طرح شده توسط رسانه‎هاي استان بود که مديرکل امور اقتصادي و دارايي استان در اين زمينه توضيحاتي ارائه کرد.


 تحويل 24 هزار واحد مسکن مهر پرديس تا پايان سال 

 پرديس-ايرج صادقعلي

عضو هيئت ‌مديره شرکت عمران شهرهاي جديد با بيان اين‌که افزايش وام مسکن مهر پرديس کمک به تکميل آورده متقاضيان است، گفت: با اين افزايش آورده مردم تا پايان سال و يا فروردين سال آينده 24 هزار واحد مسکن مهر پرديس به بهره‌برداري مي‌رسد.به گزارش خبرنگار آفرينش؛ حبيب‌ا... طاهرخاني اظهار داشت: افزايش وام مسکن مهر از 30 ميليون تومان به 40 ميليون تومان مي‌تواند کمک مؤثري در تکميل آورده متقاضيان در مسکن مهر پرديس باشد.

وي با بيان اينکه در مسکن مهر پرديس متراژ واحدها بالا است و طبيعتاً قيمت تمام‌شده در متراژهاي بالا افزايش مي‌يابد و سهم محوطه‌سازي اين واحدها بيشتر از ساير سايت‌هاي مسکن مهر است، گفت: البته بايد توجه داشته باشيم که پروژه مسکن مهر پرديس از ساير پروژه‌هاي مسکن مهر ديرتر شروع شد و به افزايش تورم شديد سال‌هاي 90 و 91 برخورد و شرايط را سخت کرده بود. وام 40 ميليون توماني مي‌تواند کمکي باشد تا بخشي از واحدهاي مسکن مهر پرديس در مدت‌زمان کوتاه‌تري آماده شود. طاهرخاني با تأکيد بر اين‌که به‌طور قطع بخش ساختماني مسکن مهر پرديس تا پايان سال به اتمام مي‌رسد، گفت: ممکن است که مواردي که معارض داشته باشند و زيرساخت آن به‌پايان سال جاري نرسد اما به طور قطع بخش روبنايي مسکن مهر پرديس تا پايان سال به اتمام مي‌رسد.

اين مقام مسئول افزود: با ارائه وام‌هاي 40 ميليون توماني، 24 هزار واحد مسکن مهر پرديس را تا پايان سال و يا فروردين‌ماه سال آينده تحويل مي‌دهيم. اين 24 هزار واحد از فازهاي 11، فاز 9 قديم، فاز 8 و فاز 5 تحويل مي‌شود. البته بهره‌برداري از اين واحدها منوط به اين است که همکاري لازم از سوي سيستم بانکي انجام شود.

وي با بيان اين‌که در حال حاضر در پروژه مسکن مهر سراسر کشور 120 هزار واحد متقاضي ندارد و قاعدتاً تکميل اين واحدهاي بدون متقاضي مفهومي ندارد، ادامه داد: بنا بر اين اولويت با واحدهايي است که متقاضي دارند و اين واحدها به‌طور قطع بخش ساختمانشان طبق وعده رييس جمهوري تا پايان سال به بهره‌برداري خواهد رسيد.

وي درباره سرنوشت واحدهاي مسکن مهر بدون متقاضي گفت: دولت مصوبه‌اي درباره واحدهاي بدون متقاضي پروژه مسکن مهر داشته که در اين مصوبه شرايط چهارگانه واگذاري واحدها برداشته‌شده است و متقاضيان مي‌توانند بدون شرايط صاحب اين واحدها شوند. مي‌توان اين واحدها را به‌صورت گروهي به تعاوني‌هاي مسکن و يا بنيادها واگذار کرد.


 برگزاري جلسه هم‎انديشي نوزدهمين جشنواره خيّرين مدرسه ‎ساز استان گلستان 

 گرگان – خبرنگار آفرينش

جلسه هم‎انديشي ستاد برگزاري نوزدهمين جشنواره خيّرين مدرسه‎ساز استان گلستان با حضور وطني مديرکل آموزش و پرورش استان، مخدومي مديرکل نوسازي مدارس گلستان، کميلي رئيس مجمع خيّرين مدرسه‎ساز استان، مديران آموزش و پرورش شهرستانها، رابطين و رؤساي مجامع خيّرين مدرسه‎ساز شهرستانها و جمعي ديگر از اعضاي ستاد در سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش استان تشکيل شد.

کميلي رئيس مجمع خيّرين مدرسه‎ساز استان در اين جلسه گفت: براساس برنامه‎ريزي و هماهنگيهاي انجام شده، نوزدهمين جشنواره خيّرين مدرسه در استان گلستان به صورت استاني و شهرستاني در اسفندماه سال جاري و فروردين سال 96 برگزار خواهد شد.

کميلي افزود: هدف از برگزاري جشنواره خيّرين مدرسه‏ساز، اشاعه فرهنگ مشارکت و انفاق در راه خير است و مدرسه‏سازي از جمله کارهاي خير و صدقه جاريه است. پس بايد تلاش شود تا جشنواره خيّرين مدرسه‎ساز هرچه باشکوهتر در جهت تجليل از خيّرين مدرسه و اشاعه اين امر خداپسندانه برگزار شود.


 در استان 

 برنامه‎هاي سازمان فرهنگي ورزشي شهرقدس در دهه مبارک فجر

شهرقدس – خبرنگار آفرينش

مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قدس از برگزاري بيش از 30برنامه مختلف توسط اين سازمان در دهه فجر خبر داد.

رضا حيدري در تشريح برنامه‎هاي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قدس به مناسبت سي و هشتمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي اظهار داشت: 37 برنامه مختلف فرهنگي، هنري، مذهبي و ورزشي توسط اين سازمان و مراکز فرهنگي تحت پوشش در ايام دهه مبارک فجر سال جاري اجرا خواهد شد.مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قدس گفت:برگزاري جشن انقلاب ويژه کودکان، جشن ولادت حضرت زينب(س) و پيروزي انقلاب، برپايي نمايشگاههاي صنايع دستي، نقش بانوان در انقلاب اسلامي، عکس انقلاب و نمايشگاه کتاب، برگزاري مسابقات خاطره‎نويسي،روزنامه‎ديواري، کتابخواني، شطرنج و نقاشي از جمله برنامه‌هايي است که توسط سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قدس و مراکز فرهنگي تحت پوشش در ايام دهه مبارک فجر اجرا مي‌شود.رضا حيدري درخصوص ساير برنامه‌هاي در نظر گرفته شده اين سازمان در ايام دهه فجر افزود: گلباران و عطرافشاني قبور مطهر شهداي شهرستان توسط کودکان، مربيان و پرسنل مراکز فرهنگي و سازمان، ديدار با خانواده معظم شهدا، برگزاري مسابقات حفظ، قرائت و ترتيل قرآن کريم و... از ديگر برنامه‎هاي پيش‎بيني شده اين سازمان در اين ايام مبارک خواهد بود.وي همچنين به برگزاري برنامه‏هاي متعدد ورزشي اشاره کرد و اضافه کرد:11 برنامه متنوع ورزشي از سوي معاونت ورزشي اين سازمان جهت بانوان و آقايان در اين ايام نظر گرفته شده است.

رئيس اداره مشاوره آموزش و پرورش استان زنجان:

50 درصد دانش‎آموزان دچار اضطراب امتحان هستند

زنجان - مينا الماسي

رئيس اداره مشاوره آموزش و پرورش استان زنجان گفت: اضطراب امتحان يک مقوله فراگير بوده و براساس تحقيقات انجام شده مي‌توان گفت بيش از 50 درصد کودکان و نوجوانان از اين قضيه رنج مي‌برند.حميد بهبودي با بيان اينکه علت اصلي اضطراب ترس از ارزشيابي است اظهار داشت: در مقطع ابتدايي با توجه به اينکه آزمونها بصورت توصيفي است، دانش‌آموزان کمتر دچار استرس و اضطراب هستند.وي ادامه داد:امروزه پتانسيل بالايي در امر آموزش وجود دارد و اين در حالي است که افراد تنها از 10 درصد قدرت تفکر خود استفاده مي‌کنند و در مواقعي نيز دانش‌آموزان به دليل ترس از ارزشيابي دچار مشکلاتي مي‌شوند.بهبودي نقش معلمان واوليا را در کاهش اضطراب در بين دانش‌آموزان مهم دانست و ادامه داد: اغلب دانش‌آموزان به علت فعاليت در فضاي مجازي دچار فراگير شدن روحيه تنبلي در خود شده‌اند که خانواده‌ها بايد با کنترل نمودن اين مسئله فضايي مناسب را براي فرزندان خود فراهم نمايند.رئيس اداره مشاوره آموزش و پرورش استان زنجان با تاکيد بر اينکه دانش‌آموزان بايد عوامل مزاحم را در ايام امتحانات از خود دور نمايند، يادآور شد: دانش‌آموزان با داشتن مطالعه مستمر به صورت هفتگي و ماهانه، مديريت زمان، دور بودن از فضاي مجازي، خلاصه‌نويسي مطالب و تغذيه مناسب مي‌توانند در فضاي آموزشي و تربيتي موفق عمل کنند.

توسط شرکت گاز استان اصفهان:

تقدير از 51 مشترک نمونه گاز طبيعي استان اصفهان

اصفهان - راعي

با هدف نهادينه کردن فرهنگ مصرف بهينه و ايمن گاز طبيعي از 51 مشترک که با رعايت اصول ايمني و الگوي صحيح مصرف به عنوان مشترک نمونه گاز انتخاب شده بودند تقدير به عمل آمد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مديرعامل شرکت گاز استان اصفهان، ضمن تشکر از مشترکين نمونه گاز طبيعي، گفت: اين مشترکين در طول دوره يک ساله با رعايت نکات ايمني، الگوي مصرف بهينه (حداکثر مصرف تا پلکان دوم از پلکانهاي دوازده‎گانه)، پرداخت به موقع و غيرحضوري قبوض گاز و نداشتن هيچ گونه سابقه نادرست در استفاده از تجهيزات گازرساني به عنوان مشترک نمونه انتخاب شده‎اند.سيد مصطفي علوي گفت: نعمت گاز طبيعي به عنوان يک سوخت پاک و ارزشمند، درکشور ما بسيار مهم و استراتژيک است و محور توسعه اقتصادي کشور محسوب مي‎شود.مديرعامل شرکت گاز استان اصفهان، خاطرنشان ساخت: همه ما در مقابل مصرف بهينه اين نعمت الهي که نقش تعيين‎کننده‎اي در اقتصاد و رفاه عمومي دارد مسئول هستيم.

مديرکل راه و شهرسازي استان مرکزي:

اجراي پروژه ساخت ايستگاه‎هاي پايش محيط زيست در شهرستان‎هاي کميجان و آشتيان

اراك – خبرنگار آفرينش

به گفته مديرکل راه و شهرسازي استان مرکزي، اين اداره کل در 2شهرستان اين استان، پروژه ساخت ايستگاههاي پايش محيط زيست را با ميانگين 240متر مربع در دست اجرا دارد.به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و شهرسازي استان مرکزي،مجيد شارقي گفت:با توجه به اهميت و حساسيت توسعه مبحث پايش محيط زيست و اثراتي که اين مقوله به صورت مستقيم و يا غيرمستقيم در تمامي حوزه‏هاي اجتماعي، فعاليت هاي عمراني،فرهنگي، سياسي، ورزشي و... به ويژه در کنترل آلودگي کلانشهرها دارد،در سالهاي اخير، ساخت دست‎کم2 پروژه را با موضوع مذکور در شهرهاي مختلف استان جانمايي نموده‎ايم و اين اداره کل افتخار دارد اين مراکز را با هدف تامين نيازهاي اين حوزه حساس و راهبردي در شهرستانهاي کميجان، زرنديه و آشتيان احداث نمايد.


 خبــر 

 مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي:

تدوام عمليات گازرساني در فصل سرما در آذربايجان‌شرقي

تبريز- توفيقي

با وجود سرماي شديد و يخبندان در استان طي آذرماه 60 کيلومتر شبکه در اقطار مختلف اجرا شده است. مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي با اعلام اين مطلب گفت: با وجود سرماي زودرس طاقت‌فرسا و يخبندان در استان طي آذرماه 60 کيلومتر شبکه احداث شده است که بيشترين مقدار آن به ميزان 52 کيلومتر در حوزه روستايي مي‌باشد.

ولي‌ا... ديني افزود: براي توسعه شبکه شهري و تحقق گازرساني به روستاهاي باقيمانده در 9 ماه سال جاري بيش از 840 کيلومتر شبکه توزيع و انتقال گاز در روستاها و شهرهاي استان اجرا شده است. وي ميزان شبکه توزيع و انتقال گاز استان را بيش از 18 هزار و 635 کيلومتر عنوان کرد و افزود: براي اين ميزان شبکه به تعداد بيش از 612 هزار انشعاب و بيش از يک ميليون و 500 هزار مشترک وجود دارد.

مهندس ديني تعداد روستاهاي در دست اجرا براي گازرساني را 303 روستا عنوان و تصريح کرد: با بهره‌برداري از روستاهاي در دست اجرا، ضريب نفوذ گاز در بخش روستايي استان از 17/88 درصد به بيش از 93 درصد و در مجموع ميزان بهره‌مندي خانوار استان به بيش از 3/98 درصد افزايش خواهد يافت.

مهندس ديني در آخر با اشاره به تداوم سرما در استان مشترکين را به رعايت اصول ايمني و مصرف بهينه دعوت نمود و گفت: بيش از 70 درصد حوادث ناشي از وسايل گرمايشي گازسوز مربوط به نقص در دودکش مي‌باشد لذا هم‌استاني‌هاي عزيز هر شب قبل از خواب دودکش‌هاي خود را کنترل نمايند و توجه داشته باشند سرد بودن انتهاي دودکش وسيله گازسوز نشانه عدم مکش محصولات احتراق بوده و نشانه خطر است و درصورت اسباب‌کشي به واحد مسکوني تازه احداث شده از باز بودن دودکش‌ها اطمينان حاصل نمايند.

شهردار کرج:

باغستان؛ فيلتر تنفسي شهروندان البرزي

کرج - خاکپور

شهردار کرج با اشاره به اجراي پروژه‎هاي عظيم فضاي سبز در اين کلانشهر، اظهار داشت: شهرداري کرج در توسعه سرانه فضاي سبز در کشور پيشرو بوده است.

به گزارش خبرنگارآفرينش به نقل از پايگاه خبري مديريت شهري کرج، علي ترکاشوند در جمع اصحاب رسانه و در بازديد از محل گردشگري باغستان، ضمن تقدير از حضور و حمايت اعضاي شوراي اسلامي شهر، مدير کل محيط زيست استان، رئيس هيئت مديره سازمان پارکها و اعضاي آن، مديرعامل سازمان و ديگر دستگاههاي اجرايي که مديريت شهري را در تحقق اين مهم ياري کردند، احداث اين مجموعه را يکي از برجسته‎ترين اقدامات مديريت شهري در حوزه فضاي سبز دانست و گفت: احداث مجموعه مذکور حاصل تلاش شبانه‎روزي و پيگيريهاي مستمر مسئولان سازمان پارکها و حمايت اعضاي شوراي اسلامي شهر است.

اين مسئول با اشاره به همکاري دستگاههاي دولتي و وکلاي مردم کرج در مجلس شوراي اسلامي عنوان کرد: عدم تعامل برخي از مسئولان در دوره‎هاي گذشته جهت تحويل اراضي باغستان به مديريت شهري کرج، موجب شد تا نمايندگان مجلس در اين بحث ورود کنند و با پيگيريهايي که پس از گذشت حدود پنج سال از طرح موضوع به عمل آمد، سازمان ملي زمين صورتجلسه‎اي را صادر و امضاء کرد که براساس آن يک هزار هکتار از اراضي منطقه کوهستاني واقع در باغستان به شهرداري تحويل داده شود.

وي ادامه داد: همچنين طبق اين صورتجلسه، مجوز ساخت هفت درصد از اراضي، مطابق با نيازهاي کاربري زمين به اين دستگاه ارائه شد.

ترکاشوند هدف مديريت شهري از دريافت زمين باغستان را اجراي طرحي عنوان کرد که بتوان علاوه بر استفاده مفيد از اراضي، آن را به محلي براي پمپاژ اکسيژن به مجموعه شهر تبديل کند.

اين مسئول در بخش پاياني سخنان خود به کاشت گونه‎هاي مقاوم و کم‎آب در محدوده باغستان اشاره و بيان کرد: کاشت گونه‎هايي مثل سنجد، بادام تلخ، زيتون و پيش‎بيني محلي به نام تاکستان براي کاشت انگور در دستور کار قرار گرفته که در تحقق اين مهم از نظرات اساتيد بزرگ دانشگاه استفاده شده است.

برگزاري نشست خبري مديرعامل شرکت برق استان البرز با خبرنگاران

کرج- خاکپور

نشست خبري مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان البرز با خبرنگاران در محل اين شرکت برگزارشد. ناصر اسکندري در نشستي با خبرنگاران گفت:شرکت توزيع نيروي برق استان البرز به عنوان سومين شرکت بزرگ کشور، در حوزه جغرافيايي استان فعاليت مي‎کند.

وي افزود:به دليل ويژگيهاي خاص استان، شرکت برق نيز بايد با اين جهتگيري خود را تطبيق دهد.

اسکندري با اشاره به نوپا بودن استان اظهار داشت: البرز در حال توسعه مي‎باشد لذا ضروري است تمامي زيرساختها با اين توسعه رشد کند و به دليل صنعتي شدن استان بايد شاخصها را متناسب با نياز زيرساختهاي صنعتي تنظيم کنيم.

اين مسئول ادامه داد: يکي از مهمترين اهداف شرکت توزيع نيروي برق، بهبود شاخصهاي خدمت‎رساني است که در اين راستا مدت‎زمان واگذاري انشعاب به متقاضيان را که در طي ساليان گذشته بين 60 الي 70 روز بود به 6 روز تقليل داديم.

مسئول امور موزه‎هاي استان زنجان:

كشف 20 شي تاريخي فرهنگي در سه ماهه گذشته در استان زنجان

زنجان - مينا الماسي

مسئول امور موزه‏هاي استان زنجان گفت: در سه ماهه سوم سال 95، 20 شي تاريخي فرهنگي در استان زنجان كشف شده است.پرستو قاسمي اظهارداشت: در سه ماهه گذشته سال جاري براي 20 شي کشف شده در سطح استان، صورتجلسه کارشناسي تنظيم شده است.

وي ادامه داد: اين اشيا شامل انواع سکه‏هاي دوره ايلخاني، قطعات کاشي وگچبري دوره ايلخاني و ظروف سفالي قرون متاخر اسلامي مي‎باشد که به صورت اتفاقي يا در سرکشيهاي يگان حفاظت ميراث فرهنگي استان و يا توسط مراجع انتظامي و قضايي کشف و ضبط شده‎اند.

مسئول امور موزه‎هاي استان زنجان گفت: همچنين تعداد 8 شي بدل و غيرفرهنگي شامل مجسمه‎هاي انساني و صندوقچه سنگي خط ميخي که تقليدي از اشيا و نقوش دوره‎هاي مختلف تاريخي است، در اين مدت كشف شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته