جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5465


سکوت مديرعامل منطقه خاورميانه ايرباس در برابر ابهامات قرارداد

معاون وزير جهاد کشاورزي:
ريختن سيب ايراني به درياها و رها کردن آن در بيابان شايعه‌ است

رئيس جامعه دامپزشکي حيوانات کوچک:
آنفولانزاي پرندگان قابل سرايت به حيوانات خانگي ‌است


توقف دلار در نرخ 3965 توماني


تريبون


نهادهاي مالي


 سکوت مديرعامل منطقه خاورميانه ايرباس در برابر ابهامات قرارداد  

 
درحالي که پرداخت غرامت به ايران درصورت بازگشت تحريم‌ها، پاشنه آشيل قرارداد ايرباس با ايران است،مديرعامل منطقه خاورميانه ايرباس،استراتژي سکوت را بهترين تدبير در برابر ابهامات قرارداد مي‌داند.

فواد عطار، در مصاحبه با مهر تاکيد مي‌کند که قرارداد ايرباس با ايران قطعي است. او البته سوالات را با درايتي خاص پاسخ مي دهد و تعدادي از سوالات را هم با اين توجيه که «مفاد قرارداد محرمانه است»، بي‌پاسخ مي‌گذارد و ترجيح مي‌دهد سکوت کند. از جمله سوالاتي که بي‌پاسخ ماند، نحوه پرداخت غرامت به ايران در صورت بازگشت تحريم‌هاست.

فواد عطاردر پاسخ به اين سئوال که بر اساس برنامه زمان‌بندي شده قرار بود در سال 2016 ميلادي، 8 فروند هواپيما به ايران تحويل داده شود؛ اما اين اتفاق رخ نداده است. عدم تحويل هواپيماها غير از نياز به صدور مجوز اُفک، مشکل ديگري داشت؟گفت :هم اکنون مجوزهاي افک صادر شده‌ و قراردادهاي محکمي هم بين ايرباس با ايران‌اير به امضا رسيده است؛ بر همين اساس اين شرکت شروع به آماده‌سازي و به تبع آن، تحويل هواپيماها مي‌کند و انتظار داريم که اولين هواپيماي ايرباس، روز 11 ژانويه به ايران اير تحويل داده شود.

وي در پاسخ به اين سئوال که ، آيا ايرباس امتياز ساخت قطعه، نگهداري و تأمين قطعات هواپيما را در اختيار ايران قرار مي‌دهد؟ اظهار داشت :درباره مفاد قرارداد ايرباس با ايران‌اير درباره ارائه گواهينامه ساخت هم، توضيحاتي بفرماييد. به موازات تعهدات اوليه که در ژانويه 2016 در پاريس امضا شد، يک قرارداد همکاري جامع هم ميان ايرباس با وزارت راه و شهرسازي ايران به امضا رسيد تا اين شرکت در بخشي از برنامه‌هاي ايران براي مدرن‌سازي پروازهاي مسافرتي خود از جمله توسعه خدمات ناوبري هوايي، فرودگاه‌ها و عمليات هواپيمايي، هماهنگي‌هاي رگولاتوري و آموزش فني و دانشگاهي، نگهداري، تعمير و همکاري‌هاي صنعتي همکاري داشته باشد.

وي درباره دوره بازپرداخت منابع مالي و همچنين تعهدات هما به شرکت ايرباس چگونه است؟گفت: شيوه پرداخت اقساط ايران‌اير به شرکت ايرباس مشابه تمام مشتريان ما بوده و در تطابق کامل با قوانين و مقررات مربوطه از جمله برجام تنظيم شده است.

فواد عطاردر پاسخ به اين سئوال که بر اساس قرارداد امضا شده ميان ايران اير و ايرباس، شرکت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران، چه آپشن‌هايي را مي‌تواند بر روي هواپيماهاي خريداري‌شده نصب کند؟افزود: ايران‌اير ناوگان هوايي خود را با محصولات ايرباس نوسازي مي‌کند. بر اساس قرارداد قطعي، 100 فروند هواپيما از مدل تک‌راهروي خانواده A320 تا خانواده هواپيماي پهن‌پيکر A330 و A350 xwb در ليست اين خريد قرار دارند. اين قرارداد پرچمدار خدمات هوايي ايران را به ناوگاني مدرن و بسيار کارآمد و با طول عمر بالا تجهيز مي‌کند. در اين ميان کابين‌هاي ايرباس به نحوي طراحي شده‌اند که مسافران و خطوط هوايي از بالاترين سطح راحتي، خدمات و کارامدي برخوردار شوند. تمامي هواپيماهاي ايرباس – از تک‌راهروها تا پهن پيکرها – منطبق با استانداردهاي روز آسايش طراحي شده‌اند تا مسافران و خطوط هوايي از آن بهره‌مند شوند.

وي در پاسخ به اين سئوال که چه تعداد از هواپيماها تا مهلت زماني در نظر گرفته‌شده از سوي افک به ايران تحويل مي‌شوند؟اظهار داشت : توافق ما با ايران اير شامل 46 هواپيما از خانواده A320، 38 فروند از خانواده A330 و 16 هواپيماي فوق پهن پيکر A350 XWB مي‌شود که اولين هواپيما روز 11 ژانويه تحويل خواهد شد.


 معاون وزير جهاد کشاورزي:
 ريختن سيب ايراني به درياها و رها کردن آن در بيابان شايعه‌ است 

 
معاون وزير جهاد کشاورزي در امور باغباني گفت: برخي از واردکنندگان ميوه در گمرک کم‌اظهاري مي‌کنند که اين بار گمرک با هوشياري توانست جلوي آنها را بگيرد و 150 تن موز قاچاق در مرز بازرگان متوقف شد.

به گزارش فارس ، محمدعلي طهماسبي در جمع خبرنگاران درباره آخرين وضعيت قاچاق ميوه به کشور گفت: با همکاري ستاد قاچاق مبارزه با کالا و ارز و سازمان تعزيرات حکومتي در مورد پيشگيري قاچاق ميوه به کشور کارهاي خوبي انجام شده تا حدي که حجم قاچاق ميوه به شدت کاهش يافته است و ديگر ميوه به راحتي به کشور قاچاق نمي‌شود.

طهماسبي فرايند مبارزه با قاچاق ميوه را مثبت ارزيابي کرد و گفت: با وجود اينکه اين محصولات دوباره به کشور وارد شده اما روند رو به رشدي ندارد و رسانه‌ها در اين زمينه حضور گسترده‌اي داشتند که سبب ناامن شدن محيط براي قاچاقچيان شد.

وي اظهار اميدواري کرد تا سازمان مرکزي ميادين ميوه و تره‌بار نيز مانع از ورود ميوه قاچاق به مراکز خود شوند چرا که اين مسئله از ورود ميوه‌هاي غيرقانوني به بازار مصرف خرده‌فروشي جلوگيري مي‌کند.وي در پاسخ به اينکه برخي ميوه‌هاي قاچاق از سردخانه‌هاي اطراف تهران وارد بازار مصرف مي‌شود، تصريح کرد: شما چطور به عنوان يک شهروند يا خبرنگار از اين موضوع خبر داريد و مسئولان خبر ندارند؟ اخيراً محموله 150 تني موز قاچاق در مرز بازرگان متوقف شده که حرکت مثبتي به حساب مي‌آيد.طهماسبي با اين پاسخ به طور تلويحي از توضيح بيشتر در مورد انتقال ميوه‌هاي قاچاق از سردخانه‌هاي اطراف تهران به مراکز عرضه طفره رفت.وي ادامه داد: برخي از واردکنندگان در گمرک کم‌اظهاري مي‌کنند که اين‌بار گمرک با هوشياري توانست جلوي آنها را بگيرد.معاون حجتي در واکنش به اخباري مبني بر ريختن سيب ايراني به درياها و رها کردن آن در بيابان گفت: برخي از اين اخبار شايعه‌سازي است و در برخي موارد ممکن است جعل اسناد براي واردات موز در مقابل صادرات سيب باشد اما بايد به آنهايي که مي‌گويند سيب موجود در سردخانه‌هاي اروميه صادر نشده بگوييم پس چه بلايي بر سر آنها آمده است؟ آيا بخش خصوصي حاضر مي‌شود محصول خود را جلوي گاو بريزد؟ بايد در نظر داشت که اين بخش به سادگي از سرمايه خود نمي‌گذرد.


 رئيس جامعه دامپزشکي حيوانات کوچک:
 آنفولانزاي پرندگان قابل سرايت به حيوانات خانگي ‌است 

 رئيس جامعه دامپزشکي حيوانات کوچک گفت: نيروي انتظامي به سگ صاحب‌دار در خيابان حساس است؛ اما به افرادي که گوشه خيابان اقدام به فروش حيوانات کوچک مي‌کنند؛ توجهي ندارد.

جاويد آل داود-رئيس جامعه دامپزشکي حيوانات کوچک- در گفت‌و‌گو با ايلنا، در رابطه با شيوع آنفولانزاي پرندگان و اين که آيا ممکن است آنفولانزاي پرندگان به حيوانات نيز سرايت کند؟ ، بيان داشت: آنفولانزا ويروسي است که سريع تغيير شکل مي دهد و از خصوصيات آن اين است که به حيوانات و از جمله حيوانات خانگي نيز سرايت مي کند.

آنفلوانزاي پرندگان به لحاظ امنيتي به مرحله خطرناکي رسيده است

در همين رابطه ،عضو کميسيون بهداشت مجلس شوراي اسلامي گفت: امروز آنفولانزاي حاد پرندگان از لحاظ امنيتي، اقتصادي و رواني به مرحله خطرناکي رسيده است.عضو کميسيون بهداشت مجلس شوراي اسلامي، گفت: ما در بخش کشاورزي و دامپزشکي ساليانه 150 هزار ميليارد تومان گردش مالي داريم اما متاسفانه آن طور که لازم است دولت از قشر آسيب‌پذير روستاييان حمايت نکرده است بر همين اساس است که امروز ما 11 ميليون نفر حاشيه‌نشين داريم. هر چند آمار واقعي 16 ميليون نفر است.رسول خضري ادامه داد: بيش از 80 درصد از معيشت روستاييان از طريق دام است. در واقع يارانه‌اي که دولت به امور دام مي‌داد يک نوع سرمايه‌گذاري بود که جلوي مهاجرت به شهرها را مي‌گرفت.وي در خصوص وضعيت فعلي َآنفولانزاي پرندگان تصريح کرد: امروز آنفولانزاي حاد پرندگان از لحاظ امنيتي، اقتصادي و رواني به مرحله خطرناکي رسيده است و متاسفانه سازمان‌ها و وزارتخانه‌هايي که درگير اين بيماري‌ هستند عملکرد خوبي نداشته‌اند.نماينده مردم سردشت افزود: 1200 تا 1300 بيماري مشترک بين انسان و حيوان وجود دارد که آنفولانزاي فوق حاد پرندگان نيز يکي از آنها است. اين بيماري مرز نمي‌شناسد و از طريق هوا به راحتي منتقل مي‌شود.


 توقف دلار در نرخ 3965 توماني 

 در جريان معاملات بازار آزاد تهران، قيمت هر دلار آمريکا بدون تغيير بر روي 3965 تومان ثابت ماند، اين درحالي است که سکه طرح جديد 4700 تومان گران شد.

به گزارش مهر، در جريان معاملات بازار آزاد تهران، قيمت هر دلار آمريکا بدون تغيير بر روي 3965 تومان ثابت ماند، اين در حالي است که قيمت هر يورو با دو تومان کاهش 4304 تومان، پوند با 4 تومان کاهش 4891 تومان، درهم امارات با يک تومان افزايش 1113 تومان و لير ترکيه با 16 تومان کاهش براي 1120 تومان است.هر سکه تمام بهار آزادي طرح جديد با 4700 تومان افزايش به يک ميليون و 194 هزار تومان رسيده؛ ضمن اينکه سکه تمام بهار آزادي طرح قديم نيز به يک ميليون و 155 هزار تومان رسيده است. نيم سکه نيز به 610 هزار تومان و ربع سکه نيز 323 هزار تومان رسيده است.

همچنين سکه يک گرمي نيز 207 هزار تومان است.هر اونس طلا در بازارهاي جهاني نيز 1189 دلار و 20 سنت و هر گرم طلاي 18 عيار 115 هزار و 155 تومان است.


 تريبون 

 ابراز علاقه وزيرخارجه جديد آمريکا به تجارت با ايران

گزينه رئيس جمهور منتخب آمريکا براي سمت وزارت امور خارجه در يک مصاحبه به تجارت با ايران در صورت رفع تحريم ها ابراز علاقه مندي کرده است.به گزارش العالم به نقل از يواس‌اي تودي؛ رکس تيلرسون، رئيس شرکت نفتي اکسان موبيل قرار است در نشست کميته روابط خارجي سنا که شامل اعضاي مخالف در خصوص روابط تجاري بين شرکتهاي آمريکايي و ايران است، حضور مي‌يابد.ايجاد اين روابط تجاري با ايران، پس از لغو تحريم هاي هسته اي اين کشور از سوي سازمان ملل امکان پذير شده است .تيلرسون در ماه مارس گذشته در گفتگو با شبکه CNBC خاطرنشان کرد در نظر دارد در وقت مناسب با کشور نفت خيز ايران روابط تجاري داشته باشد. وي افزود: اين در حالي است که بسياري از رقباي اروپايي ما در حال انجام معاملات تجاري با ايران هستند و شرکتهاي آمريکايي هنوز قادر به انجام تجارت با ايران نيستند.وي افزود: پس از لغو شماري از تحريم ها، فرصت هاي سرمايه گذاري در ايران براي بسياري از رقباي اروپايي ما فراهم شده است.

سخنگوي هيأت رئيسه مجلس:

امضاهاي متقاضيان استيضاح وزير راه از تعداد اوليه کمتر شده است

سخنگوي هيأت رئيسه مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه درخواست استيضاح عباس آخوندي وزير راه همچنان امضاهاي کافي را دارد، گفت: طرح استيضاح وزير نيرو نيز با 40 امضا تقديم هيات رئيسه مجلس شده است.به گزارش مهر، بهروز نعمتي سخنگوي هيأت رئيسه مجلس درباره آخرين وضعيت پيگيري استيضاح عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي، اظهار داشت: من از پيگيري کميسيون عمران در اين باره بي‌اطلاعم، اما پس از اينکه بررسي لايحه برنامه ششم در مجلس تمام شود، اين موضوع مي‌تواند در دستور کار قرار بگيرد.

وي خاطرنشان کرد: امضاهاي متقاضيان استيضاح از تعداد اوليه کمتر شده، اما همچنان حد نصاب مطرح شدن استيضاح را دارد. سخنگوي هيأت رئيسه مجلس، همچنين با بيان اينکه ظاهراً متقاضيان استيضاح وزير علوم براي پيگيري استيضاح به جمع‌بندي نرسيده‌اند، گفت: اخيراً طرح استيضاح آقاي چيت‌چيان وزير نيرو با 40 امضا تقديم هيأت رئيسه مجلس شده که هيأت رئيسه نيز آن را به کميسيون ارجاع داده است. نعمتي درباره محورهاي مد نظر متقاضيان استيضاح اظهار داشت: عمدتاً موضوع مديريت منابع آب و وضعيت سدهاي کشور مد نظر متقاضيان است.

آسانسورهاي ادارات و اماکن دولتي غير استاندارد هستند

رئيس اتحاديه صنف آسانسور و توليدکنندگان و تعميرکنندگان وسايل الکترومکانيکي گفت: بيش از 90 درصد آسانسورهاي جديد که در منازل نصب شده‌اند، استاندارد هستند و آسانسورهاي غير استاندارد مربوط به اداره‌ها و سازمان‌هاي دولتي مي‌شود که بايد با اقدام کارشناسي و تشخيص معايب، تعمير شوند.

علي اکبر ايلخاني درگفت‌وگو با ايسنا، گفت: آمارهايي که در خصوص آسانسورهاي غير استاندارد از سوي سازمان استاندارد عنوان شده مبني اينکه 99 درصد آسانسورها غير استاندارد هستند، به اداره‌ها وارگان‌هاي دولتي مربوط مي‌شود که شامل آسانسورهاي قديمي است.وي افزود: آسانسورهاي جديدتر که بعد از سال 1380 نصب شده‌اند آسانسورهايي هستند که سازمان استاندارد روي آن‌ها نظارت داشته و بدون نظارت نمي‌توانستند پايان کار دريافت کنند.

در آمار آسانسورهاي غير استاندارد، آسانسورهاي جديد لحاظ نشده است. رئيس اتحاديه صنف آسانسور ادامه داد: بخشي از آسانسورهاي قديمي غير استاندارد از رده خارج شده است و بخش ديگر بايد تعمير شوند و به طور کلي اينگونه نيست که همه آسانسورها غير استاندارد باشند. ايلخاني درباره وضعيت آسانسورهاي منازل گفت: حدود 90 درصد آسانسورهاي منازل استاندارد هستند، مگر آنکه بازرسي مجدد نشده باشند، چراکه به صورت دوره‌اي نياز به نظارت و سرويس دارند.وي درباره ضوابط مربوط به نظارت و سرويس آسانسورها توضيح داد: کليه آسانسورهايي که نصب مي‌شوند توسط شرکتي که نصب مي‌شوند بايد تا يکسال گارانتي شوند.

يکي از اقداماتي که در حال حاضر به دنبال آن هستيم اين است که تمامي آسانسورهايي که نصب مي‌شوند سالي يکبار سرويس و استاندارد شوند و اين کار بايد از طرف کساني باشد که دوره‌ها و آموزش‌هاي لازم را ديده‌اند.رئيس اتحاديه صنف آسانسور اضافه کرد: اين اتحاديه آموزش‌هاي لازم را ارائه مي‌دهد و دانش‌نامه سازمان فني و حرفه‌اي به افرادي که اين دوره‌ها را مي‌گذرانند و قبول مي‌شوند، داده مي‌شود.

در مرحله بعد هم مجوزي از طرف اداره اماکن براي اين افراد صادر مي‌شود تا با کارت به منازل ورود و اقدام به تعمير آسانسورها کنند، چون اين افراد هم بايد تخصص داشته باشند و هم صلاحيت ورود به منازل را داشته باشند. ايلخاني عنوان کرد: تمامي آسانسورهاي تهران که به اتحاديه مربوط مي‌شود و در اختيار ماست کارشناسي‌شان انجام مي‌شود تا معايب‌شان مشخص و بر طرف شود، اما اقدامات مربوط به نظارت و استاندارد بر عهده سازمان ملي استاندارد است.

افزايش قيمت برنج باسماتي در پي لغو ممنوعيت ايران

قيمت‌هاي برنج باسماتي به دليل تقاضا از سوي ايران که اخيرا به ممنوعيت پنج ماهه واردات اين غله از هند پايان داده است، رو به افزايش است.

به گزارش ايسنا، پايگاه خبري اکونوميک تايمز هند نوشت: ايران يکي از بزرگ‌ترين واردکنندگان برنج باسماتي هند در سال‌هاي اخير بوده است و دورنماي فروش بالا به اين کشور، قيمت‌ها در بازار کارنال ماندي را به ميزان 200 تا 300 روپيه در هر 100 کيلوگرم براي برنج باسماتي 1121 افزايش داده است.هند در سال 2016 – 2015 به ميزان 4.05 ميليون تن برنج صادر کرد که از اين رقم، يک ميليون تن به ايران صادرشد.

در سال جاري صنعت برنج باسماتي هند انتظار دارد صادرات به 3.8 ميليون تن کاهش پيدا کند که به دليل صادرات کمتر به ايران است.به گفته آنگشو مدير مالي شرکت آداني ويلمار، قيمت‌هاي برنج باسماتي رو به افزايش است، زيرا ايران با واردات از هند موافقت کرده است.

انتظار مي رود يک اطلاعيه رسمي منتشر شود، اما صادرکنندگان و شرکت‌ها درخواست‌هايي از ايران دريافت مي‌کنند و حتي بعضي شروع به امضاي قرارداد کرده‌اند.


 نهادهاي مالي 

 مدير عامل بانک ملي:

فرهنگ احترام به پيشکسوتان از ارکان مهم بانک است

مدير عامل بانک ملي ايران با حضور در جمع روساي پيشين اداره کل سرمايه انساني با تاکيد بر ضرورت احترام و تکريم پيشکسوتان و همکاران قديمي گفت: يکي از ارکان مهم بانک ملي ايران، فرهنگ احترام به پيشکسوتان است که به بانک ملي ايران برکت مي‌بخشد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ملي،محمدرضا حسين‌زاده با عنوان اينکه بانک ملي ايران در داخل و خارج از کشور داراي جايگاه رفيعي است، اضافه کرد: اين جايگاه به علت داشتن بنا و ساختمان و تجهيزات اين بانک بزرگ نيست بلکه به دليل وجود سرمايه‌هاي انساني و گنجينه‌هاي کهن و ماندگار اين بانک است.

پرداخت سود سهام شرکت بين المللي محصولات پارس از طريق شعب سراسر کشور بانک سپه

بر اساس قرارداد منعقده ميان بانک و شرکت بين المللي محصولات پارس عمليات پرداخت سود سهام سهامداران شرکت مذکور هم اکنون از طريق کليه شعب بانک سپه آغاز شده است.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانک سپه،در اين راستا سهامداران حقيقي شرکت ياد شده ضمن مراجعه به شعب بانک سپه با ارائه مدارک هويتي معتبر مي توانند سود سهام خود را دريافت و يا به ساير حساب هاي خود انتقال دهند.بانک سپه به عنوان نخستين بانک ايراني با بيش از 90 سال سابقه درخشان در عرصه بانکداري و ارائه خدمات مناسب به مشتريان، عامليت پرداخت سود سهام تعداد زيادي از شرکتهاي سهامي بورسي و فرابورسي را از سالهاي گذشته از طريق شعب سراسر کشور به عهده دارد.

رييس اداره پژوهش ومديريت ريسک بانک توسعه صادرات بررسي کرد:

راهبردهاي بخش تحقيق اگزيم بانک ايران

رييس اداره پژوهش و مديريت ريسک بانک توسعه صادرات استراتژي اصلي بخش پژوهش و تحقيق اين بانک را رصد بازارهاي هدف و تهيه گزارش هاي در جامع در خصوص وضعيت تجاري، صنعتي و اقتصادي کشورهاي مهم و طرف حساب بانک توسعه صادرات همچون چين و روسيه اعلام کرد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک توسعه صادرات ،دکتر معصومه فولادي گفت: هدف اين است که بتوان تصويري جامع از اقتصاد و بازارهاي اين کشورها تهيه کرد تا در نهايت در بهبود وضعيت تجاري ما با اين کشورها دخيل مفيد فايده باشد.دکترفولادي اين بخش را ، بخش تحقيق و توسعه موسوم به R&D بانک توسعه صادرات ذکر کرد.وي اظهار داشت: فعاليت هاي تحقيق و توسعه از منابع اصلي و عمده ايجاد تحولات دانش و فناوري است و از اين رو اغلب کشورها براي رشد و توسعه خود فعاليت هاي تحقيق و توسعه را گسترش مي دهند. در محيط رقابتي سازمانهاي امروزي نيز موفقيت در سايه مديريت علمي با رويکرد تحقيقات محقق مي شود. از اين رو، اهميت استراتژيک و راهبردي تحقيق و توسعه به عنوان کليد موفقيت بلندمدت سازمانهاي دانش محور، توجه روز افزوني را به خود جلب کرده است و در جهت پيشبرد اهداف سازمان هاي دانش محور مورد استفاده قرار مي گيرد.

امضا تفاهم نامه همکاري بانک پارسيان و موسسه دانش بنيان برکت

تفاهم نامه همکاري ميان بانک پارسيان و موسسه دانش بنيان برکت به منظور رشد و تجاري سازي محصولات اين موسسه دانش بنيان به امضا رسيد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانک پارسيان ،اين تفاهم نامه در راستاي تحقق سياست هاي اقتصاد مقاومتي و به منظور هم افزايي در کمک به شرکت‌هاي دانش بنيان از طريق همکاري در تامين مالي و اعطاي تسهيلات از منابع مختلف به شرکت‌هاي دانش بنيان، مشارکت در فعاليت‌هاي دانش بنيان ، مشارکت در پروژه‌هاي ميکروفاينانس و Fintech و مساعدت‌هاي فني و عملياتي مرتبط با فعاليت‌هاي گروه مالي پارسيان، تفاهم‌نامه‌اي با موسسه دانش بنيان برکت در تاريخ 15/10/95 در دفتر مديريت محترم عامل بانک، با حضور جناب آقاي کورش پرويزيان و آقاي دکتر شکرخواه و مديران ارشد بانک و موسسه دانش بنيان برکت منعقد شد.

افزايش پايگاه هاي شبانه روزي بانک ملت در يزد

تعداد پايگاه هاي شبانه روزي خودپردازهاي بانک ملت در استان يزد افزايش يافت.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ملت، مديريت شعب استان يزد با هدف افزايش سطح دسترسي مشتريان به خدمات الکترونيک بانکي و کاهش مراجعات حضوري به شعب، يک پايگاه شبانه روزي جديد در منطقه اردکان يزدراه اندازي کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته