جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5465


بهزيستي تنها متولي کاهش نرخ طلاق نيست


جزئيات الزام موتورسواران براي دريافت آرم طرح ترافيک


انزوا و افسردگي در جواني نتيجه تنبيه نادرست در کودکي، راهکار چيست؟


خبرها


رهنموني از بزرگان


ياد‌د‌اشـت


ميز خبر


 بهزيستي تنها متولي کاهش نرخ طلاق نيست 

 
معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي کشور گفت: سازمان بهزيستي تنها متولي کاهش نرخ طلاق نيست و دستگاه‌هاي ديگر از جمله وزارت بهداشت و قوه قضاييه در اين کار نقش دارند.

بهزيستي تنها متولي کاهش نرخ طلاق نيست حبيب الله مسعودي‌فريد معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ در رابطه با مصوبه اخير مجلس شوراي اسلامي مبني بر مکلف کردن سازمان بهزيستي براي کاهش 20 درصدي نرخ طلاق در طول برنامه ششم توسعه، اظهار داشت: متولي اصلي کاهش نرخ طلاق در برنامه ششم توسعه، شوراي عالي انقلاب فرهنگي است و سازمان بهزيستي وظيفه کاهش نرخ طلاق در استان‌ها را بر عهده دارد.

وي افزود: براساس اين مصوبه علاوه بر سازمان بهزيستي دستگاه‌هاي مختلفي از جمله وزارت بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و قوه قضاييه در کاهش نرخ طلاق داراي مسئوليت‌هايي هستند و در جلسات شوراي عالي انقلاب فرهنگي به طور مستمر وظايفي که هر دستگاه بايد انجام دهد ابلاغ مي‌شود و سازمان بهزيستي هم در راستاي اين مصوبه وظايف خود را انجام مي‌دهد.معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي کشور در رابطه با بودجه مورد نياز براي عملياتي شدن اين مصوبه مجلس شوراي اسلامي،گفت: در حال حاضر سازمان بهزيستي براي کاهش نرخ طلاق حدود 5 ميليارد تومان از شوراي اجتماعي کشور دريافت کرده است و حدود 15 ميليارد تومان هم بودجه هر ساله سازمان بهزيستي براي اين منظور است اما با توجه به مصوبه جديد مجلس در برنامه ششم توسعه و واگذاري مسئوليت‌هاي جديد، سازمان مديريت برنامه و بودجه بايد بودجه‌اي جداگانه براي دستگاه‌هايي که در کاهش نرخ طلاق متولي شده‌اند در نظر بگيرد.

مسعودي‌فريد گفت:در مصوبه جديد مجلس در برنامه ششم توسعه، وظايف دستگاه‌هاي مختلف براي کاهش 20 درصدي نرخ طلاق به تفکيک آمده است و شوراي عالي انقلاب فرهنگي به عنوان متولي اصلي آن در نظر گرفته شده است.

وي ادامه داد: به عنوان مثال به سازمان بهزيستي وظيفه ارايه مشاوره‌هاي پيش از ازدواج، وزارت بهداشت وظيفه انجام آزمايش‌هاي قبل ازدواج و به قوه قضاييه مسئوليت ارايه مشاوره‌هاي پيش از طلاق در کنار دادگاه‌هاي خانواده سپرده شده است.

گفتني است؛ نمايندگان مجلس در نشست علني مجلس شوراي اسلامي، در جريان بررسي لايحه برنامه ششم توسعه کل کشور با ماده 119 اين لايحه از مجموع 214 نماينده حاضر در جلسه با 159 رأي موافق، 6 رأي مخالف و 6 رأي ممتنع موافقت کردند. اين ماده ناظر بر مباحثي همچون وظايف سازمان بهزيستي در راستاي کاهش ميزان طلاق است.

الف- سازمان بهزيستي مکلف است در راستاي کنترل و کاهش نرخ طلاق به ميزان 20درصد سال پايه در طول قانون برنامه زمينه سازي لازم را از طريق مرکز فوريت‌هاي اجتماعي و مددکاري و مراکز مشاوره و خدمات روان‌شناختي به عمل آورد جهت پيشگيري از اختلاف و بحران‌هاي خانوادگي و پيشگيري وقوع طلاق و با کمک نهادهاي مردمي اقدامات خود را گسترش دهد

همچنين سازمان صدا و سيما مکلف است؛ در برنامه‌هاي خود ترويج ازدواج، ضد ارزش بودن طلاق و آسيب‌هاي اجتماعي آن براي زوج و زوج‌ها و فرزندان، فرهنگ افزايش پايبندي زوج‌ها به خانواده و حفظ حرمت خانواده را به عنوان محورهاي اصلي سبک زندگي اسلامي - ايراني مد نظر قرار دهد.


 جزئيات الزام موتورسواران براي دريافت آرم طرح ترافيک 

 
رئيس کميته عمران شوراي شهر تهران جزئيات الزام موتورسيکلت‌ها براي دريافت آرم طرح ترافيک ساليانه را تشريح کرد.

به گزارش ايسنا، اقبال شاکري در جمع خبرنگاران با اشاره به خبر الزامي شدن دريافت آرم طرح ترافيک سالانه براي موتورسيکلت‌هاي پايتخت گفت: در حين بررسي تعرفه‌هاي طرح ترافيک در کميسيون حمل و نقل و عمران شوراي شهر تهران براي اولين بار پيشنهاد شد که در راستاي ساماندهي موتورسيکلت‌هاي پايتخت، تمهيدات ويژه‌اي براي سال 96 اتخاذ شود.

وي در تشريح اين برنامه‌ها گفت: بر همين اساس تمامي موتورسيکلت‌هاي پايتخت براي ورود به محدوده طرح ترافيک بايد نسبت به اخذ آرم طرح ترافيک سالانه اقدام کنند.

وي با بيان اينکه لذا بايد تمامي موتورسيکلت‌ها برگه معاينه فني داشته باشند گفت: همچنين مقرر شد که موتورسيکلت‌ها عوارض ساليانه خود را نيز پرداخت کنند؛ به گونه‌اي که موتورسيکلت‌هاي انژکتوري 10 درصد عوارض يک خودرو، موتورسيکلت‌هاي کاربراتوري 20 درصد عوارض يک خودرو و موتورهاي برقي نيز از عوارض معاف هستند که اين برنامه‌ها از سال 96 اجرايي خواهد شد.

وي با اشاره به استقبال پليس راهور و معاونت حمل و نقل شهرداري تهران از اين مصوبه گفت: پليس در حال حاضر اقدام به اعمال قانون به صورت فيزيکي مي‌کند اما با اجرايي شدن اين برنامه، دوربين‌هاي شهر تهران رصد موتورسيکلت‌ها را بر عهده
مي‌گيرند.

وي با بيان اينکه همچنين ستاد معاينه فني شهر تهران دو خط از مراکز خود را در پنج مرکز به بحث معاينه فني موتورسيکلت‌ها اختصاص داده است گفت: اميدواريم با اجرايي شدن اين طرح موتورسيکلت‌هاي پايتخت سامان بيابند.

وي افزود: اين طرح در کميسيون حمل و نقل و عمران شوراي شهر تصويب شده و براي تصويب نهايي به زودي در صحن شوراي شهر قرائت مي‌شود.


 انزوا و افسردگي در جواني نتيجه تنبيه نادرست در کودکي، راهکار چيست؟ 

 تنبيه به موقع و سازنده، يکي از مولفه هاي تأثيرگذار در تربيت و رشد و پرورش اصولي افراد به شمار مي رود، موضوعي که اِعمالِ نادرست و معيوب آن نيز با آسيب هاي جدي و خُسران آوري همراه خواهد بود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، تنبيه از نمونه راهکارهايي است که در نظام تربيتي، آموزشي و پرورشي مورد استفاده قرار مي گيرد که به اعتقاد بسياري از کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه روان‌شناختي و جامعه‌شناختي، از عوامل موثر در هدايت صحيح و هدفمند افراد،به شمار مي رود.در اين ميان،استفاده نادرست و غير علمي از تنبيه نيز به مراتب با آسيب ها و مخاطراتي جدي همراه خواهد بود که روح و روان کودکان را در معرض آسيب هاي جدي قرار مي گيرد که به تدريج در دوران جواني و نوجواني بازتاب هاي آن به صورت ملموس تري احساس و مشاهده خواهد شد.صديقه نوبهار،روان‌شناس و کارشناس علم رفتاري در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان،با اشاره به نقش نافذ و تعيين کننده تنبيه در رشد و اعتلاي روحي،فکري و رواني افراد اظهار داشت: از دير باز سيستم تنبيه و پاداش به عنوان يکي از ارکان اساسي در نظام پرورشي و تربيتي به شمار مي رفته است.وي افزود:به واقع،تنبيه از نمونه افعال،روش ها و راهکارهايي محسوب مي شود که از سوي والدين يا متوليان آموزشي و تربيتي براي حذف،کاهش و يا مهار و کنترل رفتارهاي نامطلوب و يا نامتعارف کودکان يا افرادي که تحت آموزش قرار دارند،مورد استفاده قرار مي گيرد.نوبهار گفت:بر اساس يک قاعده و قانون نانوشته و البته نادرست،برخي به تنبيه،صرفا از حيث برخوردها يا خشونت هاي جسمي و فيزيکي مي نگرند و اين در شرايطي است که تنبيه بدني يا جسمي از نازل ترين شيوه ها براي کنترل و مهار رفتارهاي نادرست به شمار مي رود.

روان‌شناس و کارشناس علوم رفتاري عنوان کرد:تشويق و در نقطه مقابل آن تنبيه از راهکارهايي موثر در تقويت رفتارها و کردارهاي مثبت و کاهش و حذف رفتارها و کردارهاي نامتعارف و نابِهنجار محسوب مي شود که در تمامي سيستم هاي آموزشي،تربيتي و پرورشي جوامع و کشورهاي توسعه يافته مورد استفاده قرار مي گيرد و به نوعي کارشناسان از آن به عنوان يکي از مولفه هاي شاخص و تعيين کننده در پيشبرد اهداف تربيتي ياد مي کنند.وي افزود:از مَنظَر جامعه‌شناختي و روان‌شناختي،برخورد و يا خشونت فيزيکي،از منفورترين روش هاي تربيتي به شمار مي رود و اعمال آن در ميان مدت و بلند مدت،فرد يا گروه در معرض تربيت و آموزش را با آسيب هاي جدي همچون اضطراب،ياس،افسردگي،پرخاشگري،لجاجت و نافرماني مواجه خواهد ساخت.

روان‌شناس و کارشناس علم رفتاري گفت: متاسفانه استفاه از روش‌هاي نامتعارف تنبيهي همچون تحقير، سرزنش، ايجاد و تحميلِ ترس، دلهره، استرس و اضطراب به فرزندان و کودکان، باعث مي‌شود فرآيند آموزش و پرورش و تربيت با انسدادها و آسيب‌هايي جدي مواجه شود که به واقع ثمره چنين شيوه‌هايي، نه تنها سازنده نيست بلکه ضريب تخريبي آن پر رنگ‌تر خواهد بود.

تحميل اقتدار با تکيه بر روش هاي تنبيهي ناقص و مخرب

کاظم سروري،جامعه شناس و آسيب‌شناس مسائل اجتماعي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به لزوم حفظ اقتدار والدين در کودکان،نوجوانان و جوانان گفت:به واقع،آسيب ديدن اين اقتدار يکي از عوامل افزايش ضريب بروز لغزش هاي احتمالي در فرزندان خواهد شد و به واقع،اين اقتدار والدين است که باعث ايجاد بازدارندگي از بروز برخي رفتارهاي ناهنجار و نامتعارف در کودکان يا نوجوانان مي شود. وي افزود:نکته حائز اهميت معطوف به اين امر مي شود که متاسفانه برخي والدين،تلاش مي کنند،حفظ و تقويت اين اقتدار را با اتکاي به روش هاي نادرست تنبيهي محقق نمايند.

سروري گفت:اين يک واقعيت تلخ است که اقتدار والدين در مقايسه با دهه هاي گذشته،با آسيب هايي جدي همراه شده و به نوعي هراس و ترس از خدشه دار شدن اين اقتدار است که بعضا برخي خانوارها را به اتخاذ روش هاي نادرست و خشونت آميز سوق
مي دهد.جامعه شناس و آسيب شناس مسائل اجتماعي گفت: برخي از والدين گمان مي کنند مرور زمان باعث به فراموشي سپرده شدن تنبيهات جسمي و يا خشونت کلامي از سوي کودکان مي شود و به نوعي به زعم برخي از والدين به تدريج در سنين جواني،تنبيهاتِ مقطعِ کودکي يا نوجواني به بايگاني فراموشي سپرده خواهد شد.وي افزود: تحقيقات علمي مويد اين واقعيت است که آثار تنبيهات جسمي و کلامي در کودکان با مرور زمان کمرنگ نخواهد شد و رفع آسيب هاي چنين روش هاي نامتعارف تربيتي، مستلزم لحاظ کردن مشاوره هاي تخصصي همچون گفتار درماني و غيره است که گاهي مهار کامل چنين آسيب‌هايي ممکن نخواهد بود.سروري گفت: يکي از راهکارها و شيوه هاي موثر تربيتي را بايد در تکنيک محروم سازي جستجو کرد که به واسطه آن مي توان با حذف تشويقات و محروم ساختن کودک از برخي علايق او همچون تفريحات و غيره(در زماني مشخص و محدود)به دستاوردها و نتايج مثبت و سازنده اي نائل شد.


 خبرها 

 مردها بيشتر از زنان مي ميرند

آمار منتشر شده در سازمان ثبت احوال کشور نشان مي دهد از ابتداي امسال 293 هزار و 602 نفر فوت کرده اند که سهم مردان از جمعيت بيشتر است.

به گزارش مهر، ‌بر اساس اعلام سازمان ثبت احوال کشور تعداد متولدين امسال تا اين لحظه يک ميليون و 239 هزار و 53 نفر هستند که از اين تعداد، متولدين پسر 634 هزار و 395 نفر و تعداد متولدين دختر 604 هزار و 658 نفر هستند.

تعداد متولدين تا به امروز يک هزار و 553 نفر گزارش شده است.

همچنين تعداد فوت شدگان امسال تا اين لحظه، 293 هزار و 602 نفر است که از اين تعداد فوت شدگان مرد، 155 هزار و 609 نفر و تعداد فوت شدگان زن، 137 هزار و 993 است.

به طور کلي تعداد فوت شدگان امروز 368 نفر تا اين لحظه است.

تنها 30 درصد متکديان قابل جمع‌آوري هستند

مديرعامل سازمان خدمات اجتماعي شهرداري تهران گفت: طبق قانون، شهرداري مجاز به جمع آوري تکدي‌گران بالاي 15 سال است و به اين دليل تنها 30 درصد متکديان قابل جمع‌آوري هستند.

رضا قديمي مدير عامل سازمان خدمات اجتماعي شهرداري تهران در گفتگو باباشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: با همکاري نيروي انتظامي و قوه قضاييه نسبت به جمع آوري متکديان در سطح شهر تهران اقدام شده که تاکنون بيش از5 هزار نفر از اين افراد به مراکز نگداري انتقال يافته‌اند.

وي در ادامه تصريح کرد: طبق قانون، شهرداري مجاز به جمع‌آوري متکديان بالاي 15 سال است و باندهاي تکدي‌گري با علم به اين موضوع و با سوء استفاده از کودکان در سر چهارراه‌ها و ميادين که روزانه بين 400 هزار تا 2 ميليون تومان درآمد دارند، صاحب سودهاي هنگفتي مي‌شوند و از اين رو با وجود تلاش‌هاي بسيار زياد شهرداري تنها 30 درصد متکديان قابل جمع‌آوري هستند.

قديمي با بيان اينکه حداکثر مدت نگهداري اين افراد به عنوان بيمار يا معتاد در مراکز تنها يک ماه است، تأکيد کرد: مردم بايد بدانند که کمک به متکديان در واقع کمک به توسعه باندهاي تکدي‌گري و استثمار کودکان بيشتري است و به جاي کمک به اين افراد بهتر است به نيازمندان واقعي و مراکز خيريه کمک کنند که بدون شک ثواب بيشتري خواهد داشت.

مديرعامل سازمان خدمات اجتماعي شهرداري تهران در خصوص ايجاد اردوگاه کار آفريني ويژه دختران 7 تا 11 ساله تهراني، گفت: اين اردوگاه به عنوان نخستين مرکز کارآفريني است که دانش آموزان دختر مدارس شهر تهران در گروه‌هاي 60 نفره در آن حضور يافته و در قالب کارگاه‌هاي تئوري و عملي، ضمن آشنايي با مشاغل مختلف صنعتي، خدماتي، کشاورزي و غيره از اين تجهيزات استفاده کرده و کار را در فضايي واقعي تجربه مي‌کنند.

هشدار جدي براي «بازار تهران»

مديرکل ميراث فرهنگي و گردشگري استان تهران از دستگاه‌هاي متولي مي‌خواهد که موقعيت قنات‌ها در منطقه بازار تهران را بررسي کنند و مي‌گويد: اين فرونشست‌ها يک هشدار است.

به گزارش ايسنا، حدود 10 روز پيش زمين در بازار تهران دوبار فرونشست، اتفاقي که پيش از اين هم در نقاط مختلف تهران رخ داده بود، اما به نظر مي‌رسد بازار تهران به عنوان قلب تاريخي اين کلان شهر در حال هشدار دادن است و زمين‌اش ديگر توان نگه‌داري اين همه برج و پاساژ را ندارد.

هشداري که ترسيم‌گر آينده‌اي ناخوشايند نه تنها براي اين بخش تاريخي تهران، که براي مردم اين منطقه نيز هست و شايد هم بتوان گفت «اين اتفاق خود، زلزله‌اي قبل از بروز زمين‌لرزه‌اي است که همه هشدارِ ‌آن را مي‌دهند و با اين وجود، مجوزِ تخريب در بخش‌هاي تاريخي تهران هر روز امضا مي‌شود.»

رجبعلي خسروآبادي، مديرکل ميراث فرهنگي استان تهران به ايسنا مي‌گويد: بروز اين اتفاق –فرونشست‌هاي متعدد در بازار تهران- يک هشدار بود، معتقدم بايد متوليان حوزه‌ي شهري به خصوص سازمان آب و فاضلاب و محيط‌زيست وضعيت قنات‌هاي منطقه در زير بازار و منطقه‌ي تاريخي تهران را بررسي کنند.

او ادامه مي‌دهد: احتمال بسته شدن قنات‌هاي منطقه‌ي ‌12 تهران بعد از اين همه گودبرداري و ساخت‌وسازهاي زياد وجود دارد.

به گزارش ايسنا، منطقه‌ي بازار تهران در طول دست‌کم 10 سال گذشته، بيش از پيش شاهد تخريب‌ها، گودبرداري‌ها و ساخت‌وسازهاي فراوان بوده است، مهمترين نمونه‌ي آن سراي دلگشاست، يا ساخت پاساژ مريم در دالان تاريخي بازار و به جاي حمامي که حدود 6 سال پيش فرونشست تا اين پاساژ بالا بيايد.

از سوي ديگر شهرداري منطقه در قدمي جديد و درست در کنار ديواره‌هاي بتوني ايستگاه مترو خط 15 خرداد، اقدام به گودبرداري براي ايجاد زيرگذر کرده است، گودبرداري که هرچند هم اصولي باشد و بدون هيچ آسيبي - پيش از اين عمليات گودبرداري مترو آسيب‌هايي را که نبايد را به اين بخش تاريخي تهران وارد کرده است -، اما ابتدايي‌ترين کار يعني استعلام از ميراث فرهنگي استان تهران را انجام نداده ست.

تا امروز همه‌ي اتفاقاتي که نبايد، رخ داده‌اند؛ «شايد آب ريخته را نتوان برگرداند، اما مي‌توان دست کم از ريخته شدن آب‌هاي بيشتر» و وارد شدن آسيب‌هاي جدي‌تر به اين محوطه‌ي تاريخي جلوگيري کرد و اين کار نيازمند جدي شمردن هسدار مدير کل ميراث فرهنگي استان تهران است.

به گفته‌ مهدي معمارزاده، يکي از کارشناسان ارشد ميراث فرهنگي، به دنبال هر گودبرداري در زيرزمين، آب‌هاي سطحي در اثر وجود گودال حفر شده، ناگهان افت پيدا کند و به ارتفاع پايين‌تري برود. در ادامه خاکِ زير اين پي‌ها باعث مي‌شود تا رطوبتي که باعث انسجام خاک است و وجود آن باعث مي‌شود تا به پي‌هاي اهکي برسد، از دست مي‌رود و طبيعتا وزن زياد باعث فشار مي‌شود و گاهي به شکل فرونشست‌هاي زمين مانند چند روز گذشته در بازار تهران خود را نشان مي‌دهد.


 رهنموني از بزرگان  

 لذت

لذتي كه از علم حاصل شود بي آلايش است.

افلاطون

وجدان همان اندازه لذت بخش است كه پاك باشد.

پولن

برگرفته از كتاب رهنمون،غلامحسين ذوالفقاري


 ياد‌د‌اشـت 

 ارتباط هاي عاطفي ، انتظارهاي غير واقعي

ريحانه

در کوچه و خيابان ، آن ها را زياد مي بينيم ، سر در گوش هم فرو برده اند و پچ پچ مي کنند ، گاهي با صداي بلند مي خندند. گاهي جلوي ويتريني مي ايستند و با شيفتگي به اجناس مختلف نگاه مي کنند. در انگشت دست چپ هر کدام حلقه اي مي درخشد... بيننده ، هر که باشد ، از ديدن اين صحنه ، حس خوبي مي گيرد. ابراز عاطفه ، جريان و سيلان آن در بستر جامعه ، به آدم احساس امنيت مي دهد. اين احساس که هنوز چيزهايي براي خوشحال شدن و خوشحال کردن هست . هنوز جوانان ، متعهدانه به روابط خود مي نگرند و سعي دارند بر آن پاي بند بمانند.

اما متاسفانه آمار ، خبر هاي تلخي براي ما دارد... طلاق بيشتر از ازدواج اتفاق مي افتد... و جوانان ، بيشتر در پي روابط موقت و کوتاه مدت هستند تا تبديل اين روابط به يک تعهد خانوادگي ... آنان از فکر به ازدواج ، به هر دليلي که باشد ، منطقي يا غير منطقي گريزانند .

هزينه سنگين ازدواج و ادامه ي زندگي ، نداشتن خانه و يا حتي نداشتن توان اجاره کردن خانه ، بيکاري ، انتظارات دور از انتظار از زندگي و تمايل به شروع از آخر ! ( از اول بايد همه ي آن چيزهايي را داشته باشيم که الان والدين مان بعد از سي سال زندگي دارند ) ، کم رنگ شدن تعهدات اخلاقي و ديني در حفظ حد و حدود روابط و محدوده هاي زندگي و بي در و پيکر شدن روابط در ميان دختران و پسران حتي پس از ازدواج ( که بيشتر نشان از عدم بلوغ و درک کافي از مسئله ي ازدواج و خانواده است ) و ... صدها دليل ديگر ديده و ناديده ، شناخته شده و ناشناخته مانده ، زندگي ها را پيش از سامان گرفتن ، بي سامان مي کند...

نمي شود گفت که آن ها قانع نيستند... انتظارات بسيار سنگيني از زندگي دارند... خود خواه و خود محورند و الزامات ازدواج و تقسيم شدن دو روح و دو پيکره را نمي دانند... اصلا گاهي داستان شان به اين جا هم نمي رسد؛ آن ها به طور کلي نمي دانند چه مي خواهند. در اين دور و زمانه به قول خودشان " کيس " و " ورژن " فراوان است که واقعا در انتخاب کردن در مي مانند و از آن جا که بيشتر ملاک ها و باورهاي شان مادي و در سطح جسمانيت متوقف شده ، مدام از انتخابي به انتخابي ، و از رابطه ي سستي به رابطه ي سست ديگري ، در پرش و عبورند...


 ميز خبر 

 انهدام باند فحشا و قاچاق دارو در مجتمع 12واحدي شمال تهران

باند فحشا و قاچاق دارو در يک مجتمع مسکوني 12واحدي در شمال تهران شناسايي و منهدم شد.

به گزارش تسنيم، اعضاي باند فساد و قاچاق دارو در يکي از مناطق شمال تهران توسط نيروهاي اطلاعات سپاه شمال تهران شناسايي و دستگير شدند.

طبق مدارک موجود در پرونده، مالک يک مجتمع مسکوني 12واحدي که در خارج از کشور است، ملک خود را در اختيار فردي قرار داده و اين فرد، تمام ساختمان را به مرکز فساد، فحشا و دپوي داروي قاچاق تبديل کرده بود و واحدهاي مسکوني اين مجتمع را به افراد مختلف اجاره مي‌داده است.

با ارائه گزارش‌هاي مردمي، انجام تحقيقات اطلاعاتي از اين مجتمع آغاز شد و بعد از احراز قطعيت گزارش‌هاي واصله، عوامل اين مرکز فساد که 8 زن و 4 مرد بودند شناسايي و دستگير شدند. در اين مرکز فساد کنار داروهاي قاچاق، مقدار زيادي مشروبات الکلي نيز کشف شده است.

با تکميل تحقيقات اوليه، پرونده براي رسيدگي به دادسراي ناحيه يک ارجاع شد.

سارق جوان خودروهاي اسلامشهر در دام پليس گرفتار شد

فرمانده انتظامي شهرستان اسلامشهر از به دام انداختن سارق جوان 9 خودرو در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ 'ابراهيم حسن آبادي' در گفت و گو با ايرنا، ضمن اعلام اين خبر گفت: ماموران کلانتري 12 واوان هنگام گشت زني در شهرستان اسلامشهر به يک دستگاه خودروي سواري پژو که در حال پرسه زدن بود، مشکوک شدند.

وي افزود: مأموران بلافاصله براي بررسي به راننده دستور ايست دادند اما راننده به محض مشاهده پليس بدون توجه به دستور ايست از محل متواري شد.

حسن آبادي با بيان اين که مأموران پس از تعقيب و گريز دقايقي بعد موفق به متوقف کردن خودرو و دستگيري راننده شدند، گفت:مأموران پس از استعلام از پلاک خودرو اطلاع پيدا کردند که ساعتي پيش اين خودروبه سرقت رفته است

که متهم دستگير شده و جهت بررسي بيشتر به کلانتري انتقال داده شود.

وي در پايان با اشاره به اعتراف اين متهم به9 فقره سرقت خودرو، اظهار داشت: پرونده اين سارق جوان بعد از تکميل تحقيقات تحويل مراجع قضايي شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته