جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5465

هفته شانزدهم ليگ برتر
استقلال - نفت با چاشني انتقام

حمله مجدد سرمربي نفت به کميته انضباطي و فدراسيون فوتبال
دايي: فقط مي‌خواستند من را جلوي استقلال محروم کنند


خبرنامه


خبـــرنامه


 هفته شانزدهم ليگ برتر
 استقلال - نفت با چاشني انتقام 

 هفته شانزدهم رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ايران با برگزاري 7 ديدار امروز و جمعه پيگيري مي شود که استقلال و نفت تهران عصر امروز مصافي انتقامي خواهند داشت. در ادامه مروري داريم به بازيهاي اين هفته:

پيکان – گسترش فولاد

تيم فوتبال پيکان در نيم فصل اول رقابت‌هاي ليگ برتر فراتر از انتظار ظاهر شد و توانست با 25 امتياز در رده چهارم قرار بگيرد. آن‌ها در حالي ميزبان تيم گسترش فولاد هستند که حريف‌شان از اواسط نيم فصل اول روندي رو به رشد را طي کرده است. هر دو تيم به لحاظ فني در شرايط خوبي به سر مي‌برند و انتظار مي‌رود بازي تماشاگرپسندي را ارائه دهند. ديدار رفت دو تيم با تساوي بدون گل به پايان رسيد.

استقلال خوزستان – تراکتورسازي

شاگردان پورموسوي در حالي ميزبان تيم تراکتورسازي هستند که اخيرا در اين تيم پرداختي‌هايي صورت گرفته و به لحاظ روحي رواني در شرايط بهتري قرار دارند. تيم فوتبال تراکتورسازي هم در فصل نقل و انتقالات تاکنون موفق به جذب احمد نوراللهي و اميد عاليشاه شده و از آن طرف سروش رفيعي بازيکن تاثيرگذار اين تيم از جمع شاگردان امير قلعه‌نويي جدا شده و بايد ديد تيم تراکتورسازي چگونه جاي خالي رفيعي را پر مي‌کند. از طرفي وضعيت جاسم کرار هم چندان مشخص نيست و شايد تراکتوري‌ها در اين زمينه هم دچار مشکل شوند. ديدار رفت دو تيم با تساوي 2 بر 2 به پايان رسيده است.

نفت تهران – استقلال

دو تيم نفت و استقلال قبل از شروع نيم فصل در چارچوب جام حذفي به مصاف هم رفتند که شاگردان علي دايي در نهايت موفق به حذف استقلال شدند. آن ديدار حواشي زيادي به همراه داشت از جمله اينکه علي دايي مدعي شد فحاشي‌ها عليه او سازمان‌يافته بوده است. دلخوري‌ها ادامه داشت تا اينکه باشگاه استقلال رسما از علي دايي شکايت کرد و در همين زمان باشگاه نفت از دادن ايمان مبعلي به استقلال خودداري کرد.

اين ديدار شايد تا حدي جنبه انتقامي هم براي استقلالي‌ها داشته باشد ولي اين روزها وضعيت استقلال هم چندان جالب نيست. آن‌ها با مشکلات زيادي در داخل تيم‌شان روبه‌رو هستند. جابر انصاري هافبک استقلال قطعا در اين ديدار به دليل مصدوميت غايب خواهد بود و بر اساس برخي اخبار انتظار مي‌رود عليرضا منصوريان بار ديگر سيد حسين حسيني را درون دروازه تيمش قرار دهد. نتيجه ديدار نفت و استقلال مي‌تواند استقلال را وارد جريان تازه‌اي کند و به همين دليل انتظار مي‌رود که استقلالي‌ها براي سه امتياز بازي تلاش زيادي کنند.

محمد دانشگر بازيکن نفت تهران و علي دايي سرمربي اين تيم در اين ديدار محروم هستند.

دو تيم نفت و استقلال تاکنون در فصل نقل و انتقالات بازيکني را جذب نکرده‌اند ولي از جمع استقلالي‌ها آرش افشين جدا شده است.

ديدار رفت دو تيم با تساوي يک بر يک به پايان رسيد. اين ديدار امروز ساعت 16:35 در ورزشگاه تختي تهران برگزار مي شود.

ماشين‌سازي تبريز – فولاد خوزستان

شاگردان فرهاد کاظمي يکشنبه هفته جاري در چارچوب يک بازي عقب افتاده برابر سايپا قرار گرفتند و با وجود اينکه از حريف خود پيش بودند، در نهايت به تساوي 3 بر 3 رضايت دادند. آن‌ها نشان دادند هنوز در فاز دفاعي دچار مشکل هستند ولي به لحاظ تيمي وضعيت‌شان بهتر از قبل شده است. از آن طرف تيم فولاد که از اواسط نيم فصل روند رو به رشدي را طي کرده، اميدوار است با کسب سه امتياز از تيم قعرنشين فوتبال ايران حتي تا رده سوم جدول هم بالا بيايد.

ديدار رفت دو تيم با برتري 2 بر يک تيم ماشين‌سازي به پايان رسيد. آن ديدار تنها پيروزي ماشين‌سازي در فصل جاري است.

پديده – سپاهان

تيم فوتبال پديده با قرار گرفتن در رده دوازدهم جدول رقابت‌هاي ليگ برتر نياز جدي به کسب سه امتياز بازي با سپاهان دارد. از آن طرف تيم سپاهان اميدوار است با پيروزي برابر پديده علاوه بر اينکه خودش را بين 5 تيم بالاي جدول قرار مي‌دهد، خيز بلندي براي رقابت‌ براي قهرماني هم بردارد. ديدار رفت دو تيم با برتري يک بر صفر تيم پديده مشهد به پايان رسيد.

ذوب آهن – سياه جامگان

تيم فوتبال ذوب آهن با قرار گرفتن در رده سوم رقابت‌هاي ليگ برتر در نيم فصل اول نشان داده که مانند سال‌هاي گذشته به عنوان يک مدعي در رقابت‌هاي ليگ برتر حاضر است. بعد از جدايي يحيي گل‌محمدي، حسيني دستيار او هدايت ذوب آهن را بر عهده گرفت و تا به اينجاي فصل نتايج خوبي را کسب کرده است. سياه جامگان نيز با حضور خداداد عزيزي کمي شرايطش بهتر شده ولي همچنان از گزينه‌هاي جدي سقوط به دسته پايين‌تر محسوب مي‌شود. ديدار رفت دو تيم با برتري 2 بر يک تيم سياه جامگان به پايان رسيد.

پرسپوليس – سايپا

آخرين ديدار هفته شانزدهم رقابت‌هاي ليگ برتر را دو تيم پرسپوليس و سايپا برگزار مي‌کنند. پرسپوليس به عنوان قهرمان نيم فصل رقابت‌هاي ليگ برتر اميدوار است با خريدهايي که داشته، بتواند مقتدرانه‌تر از نيم فصل اول بازي کند و در نهايت جام قهرماني را بالاي سر ببرد. پرسپوليس از ملي‌پوشان زيادي برخوردار است و اين مسئله توقعات را از اين تيم بالا برده است. از طرفي برانکو ايوانکوويچ سرمربي اين تيم در اظهاراتي به انتقاد از اردوي تيم ملي پرداخته بود. همين مسئله باعث شد تا بازيکنان پرسپوليس زودتر از سايرين به تيمشان بازگردند.

به لحاظ کلي شانس پيروزي پرسپوليس در اين ديدار خيلي بيشتر از سايپا است. تيم سايپا در طول فصل جاري ضعيف‌تر از انتظارها ظاهر شده و حتي يک بار حسين فرکي از سمتش در اين تيم استعفا داده است. شايد پيروزي برابر پرسپوليس بتواند تيم سايپا را از بحران فعلي خارج کند و از آن طرف پرسپوليس را وارد بحران کند.

برانکو و فرکي در تيم ملي فوتبال ايران مدت زيادي با يکديگر همکار بودند و تقابل‌شان قطعا از جذابيت‌هاي خاصي برخوردار است.

در فصل نقل و انتقالات تيم فوتبال پرسپوليس خريدهاي مهمي را انجام داد. آن‌ها توانستند سامان نريمان جهان و سروش رفيعي را جذب کنند و از اين تيم احمد نوراللهي، اميد عاليشاه، شهاب زاهدي و محمد رحمتي جدا شدند. در آن سو تيم سايپا، ايوب کلانتري، حامد لک، عزت‌الله پورقاز، محمدرضا خلعتبري و محمدرضا سليماني را جذب کرد تا شکلي جديد از خود در نيم فصل دوم ارائه دهد. از اين تيم مهدي بدرلو، رينالدو زاکارياس و مسعود حسن‌زاده هم جدايي‌اش از اين تيم تقريبا تمام شده است.

ديدار رفت دو تيم با برتري يک بر صفر تيم پرسپوليس به پايان رسيد. اين بازي ساعت 16:35 جمعه در ورزشگاه آزادي خواهد بود.


 حمله مجدد سرمربي نفت به کميته انضباطي و فدراسيون فوتبال
 دايي: فقط مي‌خواستند من را جلوي استقلال محروم کنند 

 
سرمربي نفت تهران گفت: دست و بالمان مقابل استقلال بسته است اما براي پيروزي به ميدان مي‌رويم.علي دايي در نشست خبري پيش از ديدار تيمش برابر استقلال گفت: اولين بازي نيم فصل دوم خود را برگزار مي کنيم. متاسفانه تعدادي مصدوم داريم. از طرفي کميته انضباطي هم دانشگر را محروم کرده است و دست و بالمان کمي بسته است.

او افزود: ما در بازي برابر سپاهان نشان داديم که مي توانيم ببريم. در اين مدت همه چيز عليه ما بود ولي ما آماده‌ايم سه امتياز را بدست آوريم.سرمربي نفت درباره نقل و انتقالات تيمش گفت: به دنبال چند بازيکن هستيم ولي ليست خروجي نداريم. متاسفانه برخي از بازيکنان مورد نظرمان به تيم هاي ديگر رفتند. ما بي سر و صدا به دنبال انجام کارها هستيم.

او درباره تمرين استقلالي ها در تختي گفت: همانطور که گفتم همه اتفاقات اخيرعليه ما بوده است. شما قرارداد نفت و تختي را ببينيد. آنجا نوشته که زمين تختي براي بازي هاي ليگ، حذفي و آسيايي نفت تهران آماده کنند. اگر هم زمين تمرين بخواهيم، زمين شماره 3 و 4 را به ما مي دهند. نمي دانم چه جوري زمين اختصاصي ما را به حريفمان مي دهند. شما اصلا چنين چيزي را در دنيا ديده ايد؟ در ليگ اروپا يک جلسه حق تمرين براي حريف هست ولي در ليگ ها اين اتفاق رخ نمي دهد. من براي مسئولان تختي متاسفم که با اين کارشان، ميزباني ما را زير سوال بردند. از بازي با ساتقلال تا الان همه چيز عليه ما بوده است.

دايي درباره غيبتش در بازي با استقلال، عنوان کرد: خيلي حرف‌ها بايد گفته شود. آقايان اين راي را سيزدهم داده‌اند ولي آن را به باشگاه ما ابلاغ نکردند. نوزدهم کارمند باشگاه مي‌آيد و حکم را مي‌گيرد. يکي از اين آقايان از بيستم در سرکارشان نيستند بعد خودشان را با فيفا مقايسه مي‌کنند. هنوز جايگزيني پيدا نشده است. امروز وکيل من آمده و طبقات فدراسيون را گشته و آخرش در آنجا به او گفته‌اند بايد 200 هزار تومان پول بدهيم. فدراسيون بدون اين 200 تومان‌ها نمي‌تواند به بقايش ادامه دهد و اين در حالي است که شکايت ما مالي نبود.

سرمربي نفت تهران تاکيد کرد: اگر شما افراد کميته انضباطي را ديديد، به من خبر دهيد خودم را برسانم. در اين حکم خيلي چيزهاي عجيب هست. در راي گفته‌اند من به بخش محروميت نمي‌توانم اعتراض کنم ولي به بخش مالي آن مي‌توانم اعتراض کنم. نمي‌شود که، راي يا قابل اعتراض است يا نيست. آقايان قوانين مملکت را زير سوال برده‌اند. به دنبال محروم کردن علي دايي بودند. چرا به باشگاه نامه رسمي بعد از محروميت من نداديد؟ من براي تاج متاسفم. رياست فقط پشت ميز نشستن نيست. شما بايد کار بقيه را زير نظر بگيريد. مگر مي‌شود ما افراد کميته انضباطي را ما پيدا نکنيم؟ بدون حضور من راي هم صادر مي‌شود. نمي‌دانم، شايد آگهي در روزنامه داده اند تا مرا پيدا کنند.

او ادامه داد: فقط دنبال اين بودند مرا محروم کنند، چرا؟ چون از حق دفاع کردم. 1000 سال ديگر هم نمي‌توانيد مرا خاموش کنيد. تا آخر عمرم ايستاده‌ام. چگونه مي‌شود که بنيادي‌فر به آن راحتي بازيکن مرا اخراج مي‌کند؟ خدا را شکر مي‌کنم که داوران همگي گفتند اخراج بازيکن من اشتباه بوده است. کميته داوران يک سمت قضيه را مي‌بيند. برويد از کساني که داوري را بلد هستند بپرسيد که گلر حريف به خاطر شدت ضربه‌اش بايد اخراج مي‌شده است. بازيکن من تا ديروز فيزيوتراپي مي‌کرده است. خنده‌دار است که کامراني‌فر پيام تبريک مي‌فرستد. آقاي کامراني‌فر هنوز عيد نشده که تبريک مي‌گوييد. او به من زنگ زده بود و از من تشکر کرد که چقدر سکوت کرده‌ام ولي الان اينگونه نيست. شما راي را ببينيد. شايد برخي‌ها بازي ديگري را نگاه کرده‌اند و گزارش کس ديگري را ديده‌اند. محمدي کيست که بر اساس گزارشي مربوط به آن، مرا محروم کرده‌اند؟

علي دايي در ادامه گفت: آقاي سخندان حي و حاضر است. از او بپرسيد. او به من گفت، آيا مي‌خواهي تيم را بکشيد بيرون؟ به او گفتم به هيچ عنوان. چون من تيمم برنده بازي است. من به کمک داور بازي گفتم که تيمم بازي را ادامه مي‌دهد. چرا گزارش را نمي‌دهيد؟ اين نشان مي‌دهد که دوست داشتند مرا محروم کنند و بعد هم پيدايشان نمي‌شود. آقاي کامراني‌فر چرا دليل تبريکت را نميگويي؟ دفاع از اشتباه، خودش اشتباه است. همين مي‌شود که بغير از چند نفر همگي اشتباه مي‌کنيم و الکي دفاع مي‌کنيم. اگر پنالتي بود، من فوتبال را کنار مي‌گذارم. کارشناس داوري مي‌گويد به نظرم پنالتي بود. کدام نظر؟ يا بود يا نبود. نظر يعني چه؟ مگر قاعده وجود ندارد؟ شاهکار داوري هم در برنامه نود بود. فردي براي تبليغ شوراي شهر آمده بود آنجا. آنجا مي‌گويد توپ دادن داور به بازيکن حريف، امري طبيعي است. مگر مي‌شود چنين چيزي؟ قانون چه مي‌گويد؟ متاسفانه ما فقط سر مردم را شيره مي‌ماليم و اين مسائل را عنوان مي‌کنيم. من هميشه از حقم دفاع مي کنم. چرا داد نزنم؟


 خبرنامه  

 بازگشت کي‌روش به تهران

کارلوس کي‌روش، سرمربي پرتغالي تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران که چندي پيش به دليل اختلاف نظر با سرمربي پرسپوليس و مشکلات تيم‌ ‌ملي استعفا کرده بود، سه‌شنبه شب و پس از مخالفت هيات رييسه فدراسيون فوتبال با استعفاي خود سه شنبه شب به ايران بازگشت.کي‌روش در روزها و ساعات آينده جلسه‌اي را با مهدي تاج، رييس فدراسيون فوتبال برگزار خواهد کرد و درباره حمايت‌هاي لازم از تيمش به گفت‌وگو مي پردازد.اردوي بعدي تيم‌ ‌ملي اواخر اسفند سال جاري و پيش از ديدار با قطر و چين برگزار خواهد شد.

مدير روستوف:

آزمون پيشنهاد خيلي خوبي از اروپا دارد

مدير باشگاه روستوف تاييد کرد اين باشگاه پيشنهاد خوبي براي آزمون از يک تيم خوب اروپايي دريافت کرده است.

سايت اکسپرس روسيه نوشت: در حالي که زمزمه‌هاي پيوستن سردار آزمون به چند تيم اروپايي از جمله ليورپول و بوروسيا دورتموند به گوش مي‌رسد، علي اوزدينوف مدير باشگاه روستوف درباره اين موضوع گفت: بله. چندي پيش، پيشنهادي از يک باشگاه خوب اروپايي براي آزمون به دست ما رسيد که شرايط خيلي خوبي داشت اما با بررسي‌هايي که انجام داديم، بايد اعلام کنم سردار تا پايان فصل با ما خواهد بود. در ادامه بايد ببينيم چه تصميمي خواهد گرفت.به اين ترتيب پرونده پيوستن سردار آزمون به تيم اروپايي در ژانويه، کاملا بسته شد و بايد ببينيم در تابستان ستاره جوان ايراني چه تصميمي براي آينده فوتبالي‌اش خواهد گرفت.

احتمال غيبت رضاييان در بازي با سايپا

مدافع تيم فوتبال پرسپوليس به دليل مصدوميت ديروز (چهارشنبه) در تمرين تيمش حاضر نبود.رامين رضاييان که در هفته‌ گذشته با مصدوميت جزئي مواجه بود، ديروز نتوانست در تمرين تيمش حاضر شود و به تمرين بپردازد.بر همين اساس با توجه به ديدار روز جمعه پرسپوليس مقابل سايپا به نظر مي‌رسد رامين رضاييان اين ديدار را از دست داده است.

رفيعي و نريمان جهان با پرسپوليس امضا کردند

بازيکنان جديد پرسپوليس قرارداد خود را با اين تيم در هيات فوتبال تهران ثبت کردند.سامان نريمان جهان و سروش رفيعي که در نقل و انتقالات نيم فصل به پرسپوليس پيوستند پس از تمرين صبح چهارشنبه اين تيم با حضور در هيات فوتبال استان تهران قرارداد خود را با اين تيم به طور رسمي به ثبت رساندند.

اسامي 11 فرنگي‌کار اعزامي به تورنمنت پاريس

تورنمنت بين‌المللي کشتي فرنگي فرانسه يک هفته پس از رقابت‌هاي جام تختي در شهر پاريس برگزار مي‌شود و کادر فني تيم ملي اسامي 11 فرنگي‌کار را براي حضور در اين تورنمنت معرفي کرده است. اعلام اين 11 فرنگي‌کار در صورت صدور رواديد از سوي سفارت فرانسه است و به هر تعداد از آن‌ها که ويزا داده شود، به اين تورنمنت اعزام مي‌شوند.

اسامي فرنگي‌کاراني که از سوي کادر فني براي حضور در تورنمنت پاريس معرفي شده‌اند به ترتيب زير است:

59 کيلوگرم: محسن حاجي‌پور

66 کيلوگرم: علي ارسلان

71 کيلوگرم: عظيم گرمسيري

75 کيلوگرم: سعيد عبدولي، رسول گرمسيري

80 کيلوگرم: رامين طاهري

85 کيلوگرم: حسين نوري، سامان عزيزي

98 کيلوگرم: علي‌اکبر حيدري، مصطفي صالحي‌زاده

130 کيلوگرم: امير قاسمي منجزي

راز موفقيت زين‌الدين زيدان از زبان خودش

با وجود اينکه زين الدين زيدان نتوانست جايزه بهترين مربي سال 2016 را به دست آورد اما ناکامي او زياد دوام نياورد و فرانس فوتبال، يک جايزه ديگر را به زيزو داد.اين مجله فرانسوي، زيدان را به عنوان بهترين مربي فرانسوي در سال 2016 انتخاب کرد. سرمربي رئال‌ مادريد به فرانس فوتبال گفت‌: مدت‌هاست که احساس مي‌کنم مربي خوش شانسي هستم؛ حتي زماني که شرايط به خوبي پيش نمي‌رود. خوشبختانه همه چيز براي من خوب است چون مي‌توانم کاري را که دوست دارم انجام بدهم. مي‌خواهم از شرايطي که در رئال دارم لذت ببرم چون مي‌دانم روزي تيم ما شکست مي‌خورد. بنابراين بايد از شرايط کنوني لذت برد.زيدان در پايان سخنان خود گفت‌: پيامي که مي‌خواهم بدهم اين است که همه بازيکنان برايم مهم هستند. همه بازيکنان رئال‌ مادريد براي موفقيت من سخت تلاش مي‌کنند چراکه براي آنها کار تيمي مهم تر از هر چيزي است. راز موفقيت من در اين بوده که بازي به بازي به دنبال پيروزي هستيم. البته بايد اين را هم بگويم که بسياري اوقات تلاش زياد اگر با مهارت همراه نباشد، راه به جايي نمي برد.رئال‌ مادريد در فصل جاري لاليگا، عملکرد درخشاني از خود نشان داده است و اختلاف زيادي با ديگر مدعيان دارد. تيم زيدان با وجود آنکه يک بازي کمتر از بارسلونا انجام داده است، با پنج امتياز اختلاف در صدر جدول قرار دارد.

چهار دليل براي افت بارسلونا

نتايج ضعيف بارسلونا ادامه‌ دارد. به جز عملکرد درخشان اين تيم در ليگ قهرمانان اروپا، آبي‌اناري‌ها نتايج خوبي در ديگر رقابت ها کسب نکردند. در ادامه به دلايل افت اين تيم اشاره مي‌شود.

1- نيمار: نيمار با وجود اين که در بيشتر بازي‌ها تاثيرگذار است اما در گلزني ناکام بوده است. نيمار از 27 مهر ماه در گلزني ناکام بوده است يعني بيش از دو و ماه نيم.

2- ضعف در بازي هاي خارج از خانه: آبي‌اناري‌ها از 15 ديدار خارج از خانه، 6 پيروزي، دو تساوي و چهار شکست را به ثبت رساندند اما اين آمار در بازي ها گذشته خارج از خانه، نااميد کننده است.

3- ناتوان در جبران نتيجه: بارسلونا ديگر مانند گذشته در جبران نتيجه‌ توانمند نيست. آنها تنها توانستند از هشت بازي، دو بازي را با پيروزي به پايان برسانند.

4- ناتوان در گلزني: بارسا مثل هميشه مالکيت توپ را در بازي‌ها در اختيار و بر بازي تسلط دارد اما اين موضوع، برخي مواقع باعث گلزني اين تيم نمي شود. بهترين نمونه در اين زمينه ديدار برابر ويارئال‌ است. بارسا با وجود اينکه 70 درصد بازي را در اختيار داشت و 20 شوت به سمت دروازه‌ حريف زد اما تنها يک گل آن هم با هوشمندي ليونل مسي از روي ضربه آزاد به ثمر رساند.


 خبـــرنامه 

 منصوريان:

به دنبال جباروف و تيموريان هستيم

عليرضا منصوريان سرمربي استقلال در نشست خبري پيش از ديدار تيمش برابر نفت تهران گفت: در اين 10 روز خوب تمرين کرديم و سعي مي‌کنيم با تيم جوانمان به همراه يکي دو با تجربه به زمين برويم. يک جوان ديگر هم احتمالا به ترکيب ما در بازي با نفت اضافه مي‌شود. محرومي نداريم ولي به دليل خراب بودن زمين تمريني‌مان، مگويان را از دست داديم و قبلش هم انصاري مصدوم شد. جاي ديگري هم پيدا نکرديم تا تمرين کنيم.

منصوريان درباره وضعيت نقل و انتقالات تيمش گفت: آرش افشين از جمع ما جدا شد. امروز هم ميثم مجيدي و امين حاج‌محمدي در اختيار باشگاه هستند. خروجي ديگري فعلا نداريم. بايد به ورودي‌هايمان نگاه کنيم. تمرکزمان روي جبارف کاپيتان ازبکستان و آندو تيموريان است تا آنها را جذب کنيم.

سرمربي استقلال درباره ممنوع‌الخروجي بازيکنان تيمش گفت: بيشتر از 10 بازيکن دچار اين مشکل هستند. تا زماني که باشگاه‌ها ذي‌نفع نشوند و طرف حساب سازمان امور مالياتي نشوند، اين مشکل هست. وقتي که من به عنوان مربي يا بازيکنانم مقابل سازمان مالياتي هستيم، قراردادي برابر ما قرار مي‌گيرد. چه تعمدي وجود دارد که باشگاه پول ما را بدهد تا ما بتوانيم مالياتش را بدهيم؟ باشگاه‌ها به راحتي مي‌توانند پول اعضاي باشگاهشان را ندهند ولي سازمان امور مالياتي از ما پول را مي‌خواهد.

مصدوميت و دوري دو هفته‌اي مهدي مهدوي

مهدي مهدوي پاسور تيم واليبال بانک سرمايه در تمرين سه‌شنبه اين تيم دچار مصدوميت شد.

او از ناحيه انگشت اشاره دچار شکستگي شد.

با اين مصدوميت او دو هفته از بازي‌هاي ليگ دور مي‌ماند.

بانک سرمايه در هفته هفدهم ليگ به مصاف خاتم اردکان رفت.

دليريان:

سوريان و نوروزي شانسي براي مسابقات جهاني ندارند

سرپرست تيم‌ ‌ملي کشتي فرنگي با بيان اين که طبق قانون، سوريان و نوروزي شانسي براي حضور در مسابقات جهاني ندارند گفت: دعوت از نفرات المپيکي نظر اشکاني بود.

محمد دليريان درباره دعوت از فرنگي‌کاران المپيکي به اردوي جديد تيم‌ ‌ملي، اظهار کرد: من هيچ دخل و تصرفي در اين موضوع نداشتم و سرمربي تيم‌ ‌ملي تصميم گرفت در اين مقطع از اين کشتي‌گيران دعوت کنند. اين کشتي‌گيران همگي از نفرات پر افتخار کشتي فرنگي ايران بودند و حضورشان در اردوي تيم‌ ‌ملي مي‌تواند به جوانان انگيزه بدهد.

سرپرست تيم‌ ‌ملي کشتي فرنگي افزود: به اعتقاد من نفرات المپيکي در صورتي که در اردوي تيم‌ ‌ملي حاضر شوند مي‌توانند در جام جهاني به تيم‌ ‌ملي کمک کنند، اما براي حضور در جام تختي بعيد است که آن‌ها چنين قصدي داشته باشند. هم‌چنين بر اساس فرايند انتخابي تيم‌ ‌ملي کشتي‌گيراني مي‌توانند در مرحله نهايي انتخابي شرکت کنند که در المپيک مدال گرفته‌اند و با توجه به اين اوصاف بعيد مي‌دانم نفراتي مانند سوريان و نوروزي در اردوي تيم‌ ‌ملي حاضر شوند.

وي با بيان اين که سوريان و نوروزي بر اساس قانون انتخابي تيم‌ ‌ملي شانسي براي حضور در مسابقات جهاني ندارند، گفت‌: از آن‌جايي که اين دو کشتي‌گير نتوانستند در المپيک به مدال برسند شانسي براي حضور در مرحله نهايي انتخابي تيم‌ ‌ملي ندارند. قرار هم نبوده در اين باره شوراي فني استثنايي قائل شود، چرا که اگر اين کار صورت بپذيرد همان آش و همان کاسه خواهد شد.

شياطين سرخ يک‌گام به فينال جام اتحاديه نزديک‌تر شدند

در اولين ديدار از مرحله نيمه‌نهايي جام اتحاديه انگليس دو تيم منچستريونايتد و هال‌سيتي برابر هم به ميدان رفتند که در نيمه نخست شاگردان مورينيو با وجود برتري محسوس به حريف خود، نتوانستند دروازه حريف را باز کنند. غيبت زلاتان و کريک که بخاطر بازي با ليورپول در اين ديدار به ميدان نرفتند، محسوس بود.

در نيمه دوم حرکات خوب والنسيا باعث شد تا خوان ماتا دروازه هال را باز کند. در ادامه مارسيال به جاي روني به ميدان آمد تا رکوردشکني وين روني به زمان ديگري موکول شود. در اواسط نيمه نيز ضربه کاشته پوگبا به ديرک دروازه خورد تا اين بازيکن فرانسوي رکورددار زدن ضربه به ديرک دروازه در اين فصل باشد.

در ادامه ورود مروان فليني باعث شد او روي يکي از سانتر ها دروازه حريف را باز کند تا در اين ديدار نيز تعويض‌هاي مورينيو کاملا تعيين‌کننده باشد. در نهايت اين ديدار با برتري 2 بر صفر يونايتد به پايان رسيد تا ببرها (لقب هال‌سيتي) به ديدار برگشت تا حدود کمي اميدوار بمانند. ديگر ديدار اين مرحله بين ساوتهمپتون و ليورپول برگزار شد.

آنچلوتي:

ليگ چين نمي‌تواند تهديدي براي فوتبال اروپا باشد

باشگاه هاي چيني در چند سال اخير براي جذب بازيکنان بزرگ فوتبال اروپا، رقم هاي نجومي را پرداخت کردند. برخي بر اين باور هستند که ليگ چين مي‌تواند به تهديدي براي فوتبال اروپا تبديل شود اما کارلو آنچلوتي چنين نظري ندارد.

سرمربي ايتاليايي بايرن مونيخ در اين زمينه گفت: نگران هزينه هاي نجومي چيني ها نيستم. ليگ چين نمي‌تواند تهديدي براي ليگ هاي بزرگ اروپايي باشد. فوتبال اروپا بهترين مکان براي پرورش استعدادهاي ناب است. پول همه چيز در فوتبال و زندگي نيست.

آنچلوتي ادامه‌ داد: با وجود هزينه‌هاي سرسام آور باشگاه‌هاي چيني، فوتبال اروپا در امنيت به سر مي‌برد زيرا بهترين ليگ هاي جهان متعلق به کشورهاي اروپايي است. اين نکته را هم بايد بگويم که همه بازيکنان، تنها به خاطر پول بازي نمي‌کنند. بعضي از بازيکنان مشهور شدن و حضور در تيم هاي بزرگ را به هر چيزي ترجيح مي‌دهند. به همين خاطر بايد بگويم که ليگ چين تهديدي براي ما به شمار نمي آيد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته