جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5467


انتقاد جهانگيري از عملکرد بعضي رسانه‌هاي منتقد


برگزاري آيين هفتمين روز درگذشت آيت الله هاشمي رفسنجاني امروز يکشنبه


خبر


دومين جشنواره تئاتر فجر استان آذربايجان شرقي


مشت زني نخست وزير تايلند در بانکوک


سرمقاله

وزير دادگستري:
تلاش دولت يازدهم براي اصلاح نظام اداري


اوباما تحريم‌ها عليه روسيه را يکسال ديگر تمديد کرد


کارتر: روزهاي البغدادي به شمارش افتاده است


ترامپ: اگر مسکو موثر باشد، ممکن است تحريم‌ها را لغو کنيم


يك نكته از هزاران


ميز خبر


خبــــر


انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها


 انتقاد جهانگيري از عملکرد بعضي رسانه‌هاي منتقد 

 
معاون اول رئيس جمهور با اشاره به نقش و نفوذ رسانه‌ها در افکار عمومي جامعه، به عملکرد برخي رسانه‌هاي منتقد دولت اشاره و اظهار کرد: متأسفانه برخي رسانه‌هاي مخالف دولت که بعضاً از سرمايه‌هاي عمومي استفاده مي‌کنند به جاي نقد سياست‌هاي دولت، از نوعي جنگ رواني عليه دولت استفاده مي‌کنند و در تلاشند که در اذهان مردم از دولت و مجلس برآمده از رأي مردم تصويري ناکارآمد نشان دهند.به گزارش ايسنا، اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهور در اختتاميه نخستين جشنواره «زن،‌ رسانه و خانواده» با تسليت به مناسبت درگذشت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني از حضور گسترده و آگاهانه مردم در مراسم‌ تشييع، تدفين و گراميداشت‌ ايشان تقدير و اظهار کرد: حضور پرشور و بي‌سابقه مردم در اين مراسم‌ها پيام‌هاي متعددي دارد که اميدواريم آنها به استقرار و تثبيت اهداف بزرگي که مردان بزرگ انقلاب در سر داشتند منجر شود.

وي ادامه داد: بايد به حکمت از دست دادن اين فقيه عاليقدر انديشيد و از ميراث گرانقدري که آن شخصيت ممتاز براي ما به جاي گذاشته‌اند به تناسب مسائل و اقتضائات پيش رو بهره ببريم.

وي با تأکيد بر اينکه هيچ مسأله‌اي از مسائل پيش روي نظام بدون نقش‌آفريني مثبت و سازنده رسانه‌ها قابل حل و رفع نيست، به بيان اهميت فعاليت رسانه در جامعه پرداخت و خاطرنشان کرد: در جامعه امروز نه تنها بايد به واقعيات مسائل مختلف در ابعاد سياسي، اقتصادي و اجتماعي توجه داشته باشيم، بلکه بايد به تصوير آنها در رسانه‌ها نيز توجه کنيم.معاون اول رئيس جمهور همچنين با اشاره به تفاوت تصاوير منتشر شده از سوي رسانه‌ها با واقعيات، گفت: نمي‌شود به خاطر اينکه تصاوير متفاوت است از رسانه‌ها گريخت و به آنها بدبين بود بلکه بايد کوشيد تا تصاويري که آنها از واقعيات جامعه منتشر مي‌کنند به واقعيت‌هاي جامعه نزديک شود و اين نزديکي نيز زماني اتفاق مي‌افتد که اساس کار و فعاليت رسانه‌ها بر گفت‌وگو باشد.

جهانگيري زمينه‌سازي براي گفت‌وگو در جامعه و همچنين کمک به گردش آزاد اطلاعات در جامعه را مهمترين رسالت رسانه‌ها دانست و اظهار کرد: رسانه نبايد به وسيله‌اي براي کتمان حقيقت و اعمال زور تبديل شود. همچنين نبايد رسانه را از دسترسي به حقيقت منع کرد.وي حق دسترسي آزاد به رسانه‌ها و همچنين حق مشارکت آزاد در سرنوشت را از جمله حقوق اساسي مردم عنوان کرد و گفت: متأسفانه سياست‌زدگي و تبديل رسانه‌ها به ابزاري فردي و همچنين مسلط کردن افراطي‌گري و خشونت بر رسانه‌ها موجب تضعيف اساسي حقوق ملت مي‌شود.معاون اول رئيس جمهور با انتقاد از عملکرد برخي رسانه‌ها، خاطرنشان کرد: متأسفانه برخي رسانه‌ها در سال‌هاي اخير نشان دادند که از حاکميت مردم در سرنوشت خود و روي کار آمدن جريان اعتدال و عقلانيت در کشور راضي نيستند و راهي برخلاف نقش و رسالت رسانه‌اي برگزيده‌اند. شاهد اين مدعا نيز عملکرد برخي از رسانه‌هاي مخالف دولت است که به جاي نقد سياست‌هاي دولت از نوعي عمليات و جنگ رواني عليه دولت استفاده مي‌کند و بعضاً با وجود اينکه از سرمايه‌هاي عمومي استفاده مي‌کنند، در تلاشند تا در اذهان مردم از دولت و مجلس برآمده از رأي آنها تصويري ناکارآمد نشان دهند.


 برگزاري آيين هفتمين روز درگذشت آيت الله هاشمي رفسنجاني امروز يکشنبه 

 آيين هفتمين روز درگذشت آيت الله هاشمي رفسنجاني رييس فقيد مجمع تشخيص مصلحت نظام امروز يکشنبه در حرم مطهر بنيانگذار کبير انقلاب اسلامي برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام، مجمع در اطلاعيه اي اعلام کرد: پيرو تماس‌هاي مکرر برخي از هموطنان عزيز و سوال درباره‌ چگونگي و زمان برگزاري مراسم هفتمين روز درگذشت رئيس فقيد مجمع تشخيص مصلحت نظام، به اطلاع مردم عزيز و شريف ايران اسلامي به خصوص در استان تهران مي‌رساند، اين مراسم از ساعت 15 الي 17 امروز(يک شنبه 26 دي ماه) با حضور مسوولان کشوري و لشگري و خانواده‌هاي معظم و مکرّم شهدا و اقشار مختلف در کنار آرامگاه ابدي آن عزيز سفر کرده، در حرم مطهر امام راحل برگزار مي‌شود.


 خبر 

 وزير اطلاعات:

آيت الله هاشمي رفسنجاني معتقد بود هيچ کس از آيت‌الله خامنه‌اي شايسته‌تر براي رهبري نيست

وزير اطلاعات گفت: در صحبت‌هايي که ميان من و آيت‌الله هاشمي مطرح مي‌شد ايشان همواره بر حمايت از ولايت تاکيد مي‌کردند.

به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام و المسلمين سيدمحمود علوي در هفتمين همايش غزه نماد مقاومت به ارتحال آيت‌الله هاشمي رفسنجاني اشاره کرد و ايشان را خورشيد درخشاني عنوان کرد که غبارهاي پرغلظت تهمت، افترا و دروغ از پرتوافکني او اندکي کم نکرد.

وي با اشاره به شخصيت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، گفت: مردم خوب او را شناختند و به او دل سپرده‌اند و اين دلبستگي را نيز در وداع با ايشان نشان دادند. مردم در مراسم وداع با ايشان به شعور خويش مهر تاييدي زدند.

وزير اطلاعات خاطرنشان کرد: در صحبت‌هايي که ميان من و آيت‌الله هاشمي مطرح مي‌شد ايشان همواره بر حمايت از ولايت تاکيد مي‌کردند و معتقد بودند هيچ کسي از آيت‌الله خامنه‌اي شايسته‌تر براي رهبري نيست.

براي تداوم جلسات مجمع تشخيص مصلحت نظام تا پايان اين دوره؛

رهبري انقلاب درباره جايگزين رييس فقيد مجمع تشخيص مصلحت نظام تصميم مي‌گيرند

بر اساس قانون مجمع تشخيص مصلحت نظام، هرگونه تصميم‌گيري در مورد رياست اين مجمع برعهده‌ مقام معظم رهبري خواهد بود.

به گزارش ايسنا، بر اساس قوانين تاسيس و آيين نامه مجمع تشخيص مصلحت نظام، هرگونه تصميم گيري درباره‌ي رياست اين نهاد از جمله نصب و عزل رئيس مجمع، بر عهده مقام معظم رهبري است.

بر اين اساس با فوت آيت الله هاشمي رفسنجاني رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، رهبري تصميم مي گيرند که آيا تا پايان دوره‌ فعلي ، اين نهاد با نائب رئيس اداره شود و يا رئيس جديد حدود يک ماه زودتر برسر کار بنشيند.


 دومين جشنواره تئاتر فجر استان آذربايجان شرقي 


 مشت زني نخست وزير تايلند در بانکوک 


 سرمقاله 

خطرات بازبيني دربرجام

حميدرضا عسگري

شايد هيچ زمان ديگري به اندازه امروز، تغيير و تحولات آمريكا تا اين حد مورد رصد رسانه‌ها و كارشناسان حوزه سياست خارجي قرار نداشته است. چراكه همواره گزينه‌هاي رياست جمهوري از اشخاص سياسي شناخته شده دو حزب ايالات متحده بودند كه مي‌شد از كارنامه قبلي آنها پيش بيني‌هايي را نسبت به سياست‌هاي آينده دولت آمريكا به دست آورد. اما هم اينك انبوه تفاسير سياسي در مورد عملكرد ترامپ به وجود آمده كه هيچ يك قابل استناد نيستند و نمي‌توان با قطعيت درمورد عملكرد احتمالي آن سخني به ميان آورد.

عملكرد ترامپ درمورد برجام حساس ترين بخش از اقدامات اجرايي وي خواهد بود كه ارتباط مستقيمي در وضعيت اقتصادي و سياسي ايران خواهد داشت. جداي از اظهارات انتخاباتي ترامپ كه درابتدا برجام را قبول نداشت و پس از آن از موضع قبلي عقب نشيني كرد، اخيراً گزينه وزارت خارجه دولت وي اظهار داشته است كه بايد برجام را مورد بازبيني قرار داد. اين صحبت‌هاي وي در حالي است كه مفاد برجام از سوي سايركشورهاي حاضر در مذاكرات مورد تاييد است و از آن حمايت مي‌كنند.

البته مقامات وزارت خارجه كشورمان به اين اظهارات واكنش نشان داده‌ و اعلام كرده‌اند كه به هيچ وجه اجازه بازبيني در برجام را نخواهند داد. اين ادعاي وزيرخارجه احتمالي آمريكا درحالي است كه مذاكره كنندگان ايران و آمريكا در وين در حال گفتگو پيرامون شكايت كشورمان از نقض برجام و بدعهدي‌هاي طرف مقابل هستند. هيئت آمريكا در وين درمورد قانون تحريم‌هاي ده ساله آيسا ابراز داشته‌اند كه هيچگونه تبعات اجرايي نداشته و تهديد براي برجام نخواهد بود. اما در مقابل از سوي دولت آينده آمريكا شاهد نگرش ديگري در اجراي برجام هستيم.

از اين واكنش‌ها بايد دريافت كه مسلماً برخورد دولت آمريكا با برجام وراي رويه كنوني خواهد بود. لذا بايد با نوع برخوردهاي سياسي و تعاملات لازم با ديگر اعضاي 1+5 مانع از دخل و تصرف و يا بازبيني احتمالي ويا هر خللي در روند اجراي برجام شد. بايد به اين مسئله اذعان داشت كه برهم خوردن برجام ضربه سنگيني بر ساختار و برنامه‌هاي اجرايي ما خواهد زد و ترامپ و حمايان داخلي و خارجي وي نيز دقيقا به دنبال همين موضوع است.

به لحاظ اقتصادي برهم زدن برجام موجب تعليق بسياري از فعاليت‌هاي تجاري ما خواهد شد. برداشته شدن تحريم‌ها همچون روزنه‌اي بود كه تنفس را به اقتصاد ما برگرداند. حال اگر بسياري از مراودات اقتصادي ما به سبب سياست‌هاي آمريكا به حالت تعليق درآيد، تامين هزينه‌هاي كشور و رونق كسب و كار با خلل جدي مواجه خواهد شد. اين موضوع به هيچ وجه به نفع ما نخواهد بود و حفظ برجام براي حفظ حداقل‌هاي اقتصادي كه فعلا از آن برخورداريم، امري واجب و ضروري است.

اما از ديگر آسيب‌هاي بررسي مجدد و يا تعليق برجام، درحوزه سياست داخلي ما خواهد بود. جداي از تاثير منفي شكست خوردن برجام براي دولت و تبديل شدن آن به نقطه ضعفي بزرگ، بايد به تبعات سنگين آن براي ملت نيز توجه داشت. قطعاً شكست خوردن برجام موجي از دوقطبي را در كشور به راه خواهند انداخت كه آتش آن در جريان انتخابات سال آينده شعله خواهد كشيد.

درحال حاضر كه برجام درحال اجراست، موافقان و مخالفان در قالب اختلاف سلايق يكديگر را تحمل مي‌كنند، اما پس از شكست يا بازبيني برجام و برهم خوردن نظم كنوني آن، نمي‌توان انتظار داشت كه موافقان و مخالفان در جريان انتخابات به بهانه موضع گيري يا حمايت از آن رفتار كنترل شده‌اي داشته باشند. اين به معناي آشوب ويا درگيري فيزيكي نخواهد بود، بلكه تقسيم ملت به موافق و مخالف در برابر يك مسئله ملي كه اجماع نظام را باخود به همراه داشته، عملاً وحدت و يكپارچگي كشور را به خطر خواهد انداخت.

اما نكته ظريف ديگري كه دراحتمال آسيب برجام وجود دارد، كسب آراي مثبت و حمايت قاطع ديگر كشورهاي غربي و عدم اتكا به يكي از‌آنهاست. درحال حاضر دربسياري از موارد مربوط به مسئله هسته‌اي و برجام، روس‌ها نقش همراه را براي ايران بازي كرده‌اند، اما بايد بسيار حكمت آميز با اين مسئله برخورد كرد. چراكه درحال حاضر روسيه و آمريكا در فضايي غبار آلود قرار گرفته‌اند كه همكاري يا دشمني آنها به خوبي قابل مشاهده نيست.

هرلحظه امكان دارد درآينده‌اي نزديك تمام اين رقابت‌ها و مخالفت‌هاي بين اين دو ابرقدرت خنثي شود و ما متضرر اصلي تلقي شويم. لذا بايد با همراه سازي و هم افزايي بيشتر ميان ديگر قدرت‌هاي غربي و امضاكنندگان برجام، هزينه‌هاي نقض يا تغيير برجام را براي آمريكا و ياهمراهان احتمالي آن افزايش داد. نبايد فراموش كرد كه نفع بقاي برجام بيش از همه براي ايران خواهد بود تا بتواند درچنين فضايي فرصت هاي از دست رفته را جبران و به ريل توسعه بازگردد.

hamidasgari2020@yahoo.com


  وزير دادگستري:
 تلاش دولت يازدهم براي اصلاح نظام اداري 

 
وزير دادگستري با بيان اينکه نظام اداري کشور، مطلوب انقلاب اسلامي نيست گفت: دولت يازدهم در حال تلاش براي اصلاح نظام اداري است اما موضوع به اين راحتي حل نمي شود و بايد از بنياد اصلاح شود.به گزارش ايرنا حجت الاسلام مصطفي پورمحمدي در نشست مشترک ستاد اقتصاد مقاومتي استان و شوراي گفت و گوي دولت و بخش خصوصي در کرمان با اشاره به موفق نشدن دولت هاي قبل در اصلاح نظام اداري اظهار کرد: اکنون اقتصاد مقاومتي مورد قبول متخصصان و کارشناسان قرار گرفته و آثار و برکات آن را هم اکنون مشاهده مي کنيم اما با مشکلات و چالش هاي جدي در نظام اداري روبه رو هستيم.

وي تصريح کرد: استاندار کرمان به خوبي توانسته با مجوزها و اختيارات، برخي از موانع را پشت سر بگذارد.

وزير دادگستري افزود: پيام اين حرکت دور زدن نظام اداري است و اين موضوع نشان مي دهد که از اين نظام اداري توسعه و پيشرفت انجام نمي شود که براي آن بايد چاره اي انديشيده شود.

حجت الاسلام پور محمدي بيان کرد :ما از بحث حقوق هاي نجومي استقبال کرديم و معتقد هستيم عيب را بايد پذيرفت، زيرا موضوع حقوق هاي نجومي بخشي از مشکل است و اساس مشکل، نظام اداري ماست که مانع توسعه و پيشرفت است .

وي اضافه کرد :استاندار کرمان عمليات دور زدن نظام اداري را در کشور شروع کرده است و آثار مثبت آن را مشاهده مي کنيم و اين نحوه دور زدن بايد در خط اصلي نظام اداري جاي بگيرد و از آن مدل سازي شود.

حجت الاسلام پور محمدي تصريح کرد: هزينه هاي ما در نظام اداري زياد و به سرعت در حال رشد است که بايد مديران را توجيه کنيم که هزينه ها را کاهش دهند.وي با اشاره به برخي انتقادات مطرح شده درباره فيش هاي نجومي گفت: دولت در بحث حقوق هاي نجومي انقلابي عمل کرد و قرار نيست با جوسازي و فضاسازي از گام هايي که برداشتيم عقب نشيني کنيم و نگران شويم.وزير دادگستري بيان کرد: اين ساختار قبلا شکل گرفته و حالا به آن نيشتر زده شده و دولت همت، تلاش و جديت کرده اما موضوع به ساختار مربوط است و بايد از بنيان اصلاح شود.


 اوباما تحريم‌ها عليه روسيه را يکسال ديگر تمديد کرد 

 
ايسنا : باراک اوباما تحريم‌ها عليه روسيه را براي يک سال ديگر تمديد کرد.

باراک اوباما، رييس جمهوري در حال کناره‌گيري آمريکا تحريم‌هاي آمريکا عليه روسيه را که از ماه مارس 2014 ميلادي وضع شده است براي يکسال ديگر تمديد کرد.اين تحريم‌ها در پي تنش سياسي ميان روسيه و اوکراين و تصميم مسکو به ضميمه کردن منطقه کريمه به خاک روسيه اتخاذ شده است و شامل شرکت هاي روسي و اشخاص حقيقي در اين کشور است.اوباما همچنين در واپسين روزهاي فعاليت سياسي خود در مقام رياست جمهوري آمريکا گفت: اين تحريم‌ها پاسخي به تهديدهاي فوق‌العاده و غير عادي براي امنيت ملي کشور از جانب روسيه است.هرچند دونالد ترامپ، رئيس جمهور جديد آمريکا بر اين عقيده است که اوباما با تحريم‌هايش در قبال حملات سايبري روسيه زياده روي نکرده است اما احتمال دارد تا با روي کار آمدن وي، روابط روسيه و آمريکا بهبود يابد.


 کارتر: روزهاي البغدادي به شمارش افتاده است 

 
پي‌بي‌اس : وزير دفاع آمريکا در اظهاراتي تاکيد کرد: رهبر داعش دائما در حال تغيير مکان است و روزهايش به شمارش افتاده است.اشتون کارتر، وزير دفاع آمريکا در مصاحبه با شبکه خبري پي‌بي‌اس در پاسخ به اين سوال که "آيا آمريکا مي‌داند ابوبکر البغدادي، رهبر داعش کجا است" گفت: اگر دقيقا مي‌دانستم که رهبر داعش کجاست اولا به شما چيزي نمي‌گفتم و ديگر آنکه او نيز مدت زيادي در آنجا نمي‌ماند. ابوبکر البغدادي دائما در حال تغيير مکان است.وي افزود: من از چيزي که مي‌گويم اطمينان دارم اما اطلاعات بيشتري نيز نمي‌توانم در اختيارتان بگذارم. بسياري از رهبران ارشد و اعضاي داعش تاکنون کشته شده‌اند. هر ماه عمليات بيشتري انجام دهيم، اطلاعات بيشتري از آنها به دست مي‌آوريم. در نتيجه مي‌توانم بگويم که روزهاي البغدادي به شمارش افتاده و اين مساله براي کل رهبري داعش صادق است.يکي از مقامات آمريکا پيش‌تر گفته بود در هفته‌هاي اخير از برخي تحرکات و جابه‌جايي‌هاي البغدادي مطلع و آگاه شده‌ايم.


 ترامپ: اگر مسکو موثر باشد، ممکن است تحريم‌ها را لغو کنيم 

 
رويترز : رئيس‌جمهور منتخب آمريکا اعلام کرد، تحريم‌هاي اعمال شده عليه روسيه دست‌کم براي مدتي باقي مي‌ماند اما اگر مسکو "به معناي واقعي" به آمريکا در جنگ با تروريسم کمک کند، ديگر دليلي ندارد خواهان حفظ تحريم‌ها باشيم.

دونالد ترامپ، رئيس‌جمهور منتخب آمريکا در گفت‌وگو با وال استريت ژورنال درباره روابط مسکو – واشنگتن گفت: اگر مسکو ثابت کند که در مبارزه با تروريست‌ها و دستيابي به ديگر اهداف مهم واشنگتن سودمند است و کمک خواهد کرد در اين صورت ممکن است وي تحريم‌ها را کنار بگذارد.

ترامپ در ادامه گفت که آماده است با ولاديمير پوتين، رئيس‌جمهوري روسيه بعد از اداي سوگند به عنوان رئيس‌جمهور جديد آمريکا در 20 ژانويه ديدار کند.وي ادامه داد: من متوجه شدم که آنها(روسيه) مي‌خواهند اين ديدار انجام بشود. اين ديدار براي من نيز خوب است.


 يك نكته از هزاران 

 پليس راهور ناجا با اشاره به آمار 8 ماهه تصادف رانندگي در کشور گفت: در سال جاري هر ساعت 1.9 نفر در تصادفات رانندگي کشته و 40 نفر مجروح شده‌اند. به عبارتي در اين مدت 11 هزار 624 نفر در تصادفات رانندگي کشته شدن که به دين ترتيب هر روز 47 نفر و هر ساعت 1.9 نفر در تصادفات رانندگي کشور کشته شدند.

گفتن چنين آماري سخت و جان‌كاه است، اما واقعيتي است كه كتمان آن دردي را دوا نمي‌كند. دردها در غيراستاندارد بودن جاده‌هاست كه بودجه‌ كافي براي بهبود كيفيت آنها درنظرگرفته نمي‌شود و يا هزينه‌ها همچنان بر روش‌هاي سنتي خرج مي‌شود. درد واقعي اين مرگ و ميرها در بي كيفيتي خودروهايي است كه از حداقل‌هاي ايمني برخوردارند و سازندگان آنها حاضر نيستند با كاهش سود خود، قدري براي ارتقاي محصولات و حفظ جان مردم هزينه كنند.


 ميز خبر 

 روسيه:

تهران، مسکو و آنکارا حاميان مذاکرات سوري در قزاقستان هستند

وزارت خارجه روسيه اعلام کرد: تهران، مسکو و آنکارا به عنوان حاميان برنامه مذاکرات صلح سوريه بين نمايندگان دولت و مخالفان که قرار است 23 ژانويه (4 بهمن) در شهر آستانه قزاقستان برگزار شود، تلاش مي کنند.

به گزارش ايرنا، وزارت خارجه روسيه با صدور بيانيه اي در پايگاه اينترنتي خود ضمن اعلام اين موضع، نوشت: هيات هاي روسي، ايراني و ترکيه اي در مسکو راهکارهاي رسيدن به موفقيت بيشتر در مذاکرات سوري آستانه را بررسي کردند.

در اين بيانيه آمده است: در نشست مسکو که برگزار شد، ميخائيل بوگدانف نماينده رئيس جمهوري روسيه در امور خاورميانه و معاون وزارت امور خارجه، حسين جابري انصاري معاون عربي و آفريقاي وزارت امور خارجه ايران و سدات اونال معاون وزارت خارجه ترکيه شرکت داشتند.

سرگئي لاوروف وزير امور خارجه روسيه نيز در ابتداي نشست بر اهميت ادامه همگرايي سه کشور با هدف حل بحران سوريه و پيشبرد امور مربوط به مذاکرات آستانه تاکيد کرد.

وزارت خارجه روسيه خاطرنشان کرده است که طرف هاي شرکت کننده در نشست مسکو بر اهميت مذاکرات آستانه تاکيد کرده و آن را در راستاي اجراي توافق هاي به دست آمده منجر به صدور قطعنامه 2336 شوراي امنيت سازمان ملل براي تامين آتش بس پايدار و بلندمدت در سوريه و ادامه مبارزه با گروههاي تروريستي دانستند.

در بيانيه آمده است: مذاکرات آستانه همچنين براي تحرک بخشي به روند حل و فصل سياسي بحران سوريه مطابق قطعنامه 2254 شوراي امنيت و تصميم هاي گروه بين المللي حاميان اين کشور مهم وضروري است.


 خبــــر 

 سامانتا پاور:

ترامپ برجام را با قدرت اجرا کند

«سامانتا پاور»، نماينده آمريکا در سازمان ملل، در آخرين نشست خبري گفت که حفظ توافق هسته اي ايران و گروه 1+ 5 موسوم به برجام براي ما بسيار مهم است و تيم «دونالد ترامپ» رئيس جمهوري بعدي آمريکا بايد آن را با قدرت اجرا کند.

به گزارش ايرنا به نقل از تارنماي رسمي انتشار ويدئوهاي سازمان ملل، پاور در آخرين نشست خبري خود در مقر سازمان ملل برگزار شد، درباره موضوعات مختلفي سخن گفت و به پرسش هاي خبرنگاران پاسخ داد.

وي در پاسخ به پرسش يکي از خبرنگاران مبني بر اينکه در خصوص برجام چه توصيه اي به تيم «دونالد ترامپ» رئيس جمهوري منتخب آمريکا دارد، گفت: برجام را بايد حفظ کرد. ما توانستيم ايران را به پاي ميز مذاکره بنشانيم.نماينده آمريکا در سازمان ملل همچنين تاکيد کرد: «اين بسيار مهم است که خارج از روند برجام نيز مجرايي (براي ارتباط) داشته باشيم. البته ما با ايران رابطه ديپلماتيک نداريم اما وقتي ملوان هاي ما در ايران بازداشت و با شرايط سختي مواجه شدند، بايد قادر باشيم مردان و زنان جوان مان را به خانه برگردانيم.

وي در پايان پاسخ خود درباره ايران تصريح کرد: «بنابراين من فکر مي کنم که ما در دولت بعدي، بايد در اجراي برجام بسيار با قدرت عمل کنيم و در عين حال به برقراري ارتباطات با ايران ادامه دهيم.»


 انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها 

 شصت ونهمين اجلاس هيأت مديره

اسکندريه- 12تا13 نوامبر 2005

د‌كتر عبد‌الله جاسبي

سري چهارم -260

مجموع تعداد دانشجويان:

2002-03 2003-04 2004-05

- دوره هاي با مدرک بدون تقاضا 629 1,966

- دانشجويان فوق ليسانس بدون تقاضا 3 108

- دانشجويان دکتري بدون تقاضا - 30

تعداد مدارک وگواهينامه هاي اعطايي:

2001-02 2002-03 2003-04

- مدرک ليسانس درزبان هاي کردي وعربي

- - 73

موجودي کتابخانه :

- تعداد مجلدات : .

- تعداد مجلات آبونمان: 2

پژوهش:

تسهيلات پژوهشي:

پژوهش دردانشگاه کويادرآزمايشگاه هاي مختلف انجام شده است(آزمايشگاه هاي شيمي، بيولوژي، فيزيک،کامپيوتر، ژئوتکنيک، جنگل، ماشين هاي کشاورزي،نفت ومعماري).

تجهيزات زير موجوداست، به عنوان مثال، در کالج مهندسي:

-آزمايشگاه تست مکانيک خاک؛ تست صفحه ياتاقان؛ تجهيزات عمومي براي نمونه برداري و آزمايشگاه؛ طبقه بندي خاک، حدانقباض؛ توزيع بااندازه ذره اي؛ متد رسوب سازي هيدرومتري؛ آناليز شيميايي؛ چگالي وجاذبه خاص زمين؛ روابط چگالي خشک و مرطوب؛ تستCBR؛ تست تورمCBR؛ يکپارچگي يک بعدي BSI377 ؛ تست ماشين برش با قيچي بصورت مستقيم ياروي باقيمانده آن؛ تعيين استحکام جامع زه کشي نشده؛ وغيره.

- آزمايشگاه مکانيکي، راه وساختمان؛ لحظات خمش دريک ميله؛ نيروي قيچي برش دريک ميله؛ انحراف ميله ها و سگدست؛ فشار خمش دريک ميله، قالب هاي متصل با بتن؛ نمونه هاي قالب با حمل ونقل؛ انحراف ها وعکس العمل هاي قالب؛ دستگاه ويبراسيون يونيورسال؛ و غيره.

- آزمايشگاه بتن: دستگاه عامل فشردن؛ اندودکردن فولاد معلق؛ دستگاه اندازه گيري درجه حرارت؛ هواي فشرده؛ تهيه نمونه هاي تست؛ چگالي بتن سخت شده؛ تست فشردگي و موجي؛ اندازه وشکل ذره؛ تست برهم افزايي؛ اندازه و شکل ذرات؛ ورقه کردن وکشيدن؛ چگالي؛ تست شيميايي براي سولفات و کلرايد؛ خواص ميکانيکي؛ و غيره.

- آزمايشگاه مکانيک مايع؛ بنچ هاي هيدروليک؛ پايداري جسم شناور؛ درجه بندي يک جسم شناور؛ جريان ازطريق يک روزنه؛ تأثير يک فوران؛ اندازه گيري جريان؛ ضايعات کارانرژي لوله؛ هيدرواستاتيک ها وخواص مايعات؛ دستگاه مايع اصکاک، وغيره.

- آزمايشگاه ترموديناميک؛ نيروي انتقال حرارت؛ پنج انتقال حرارت مايع؛ دستگاه تست موتور بخار وانتقال انرژي؛ تجربه فريب هدايت گرما؛ تمرکز روي جمع کننده انرژي خورشيدي؛ وغيره.

تسهيلات فوق توسط وزارت آموزش عالي و پژوهش علمي تأمين مالي شده است:


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته