جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5467

فاضليان:
برخورد با آلاينده‌ها در استان‌هاي همجوار را پيگيري مي‌کنيم

رئيس شوراي شهرستان خوي:
مرز رازي دروازه اروپا است


توقيف خودروي ماکسيما با 31 ميليون ريال خلافي توسط پليس شهريار


خبــر


در استان


 فاضليان:
 برخورد با آلاينده‌ها در استان‌هاي همجوار را پيگيري مي‌کنيم 

 کرج - خاکپور

رئيس کل دادگستري استان البرز با اشاره به مباحث مطرح شده درباره تاثير فعاليت نيروگاه شهيد رجايي قزوين در افزايش آلايندگي استان گفت: برخورد با آلاينده‌ها در استان‌هاي همجوار را به صورت جدي پيگيري مي‌کنيم.

احمد فاضليان رئيس کل دادگستري استان البرز در نشست دي ماه «شوراي سياست‌گذاري حفظ حقوق بيت‎المال در اراضي ملي و منابع طبيعي استان البرز» با اشاره به اينکه مقوله آلودگي محيط زيست و تلاش براي حفظ آن يک دغدغه جهاني است، گفت: کشورهاي پيشرفته با درک اين خطر، برنامه‌ريزي دقيقي داشته‌ و پيشرفت و توسعه را همزمان با حفظ محيط زيست پيش برده‌اند، اما با وجود اينکه اين موضوع در کشورمان براي دهه‌هاي متمادي مطرح شده تاکنون اقدام عملي و برنامه‌ريزي مناسبي انجام نشده است.

وي با تاکيد بر اينکه تاکنون اراده جدي براي مقابله با آلودگي و حفظ محيط زيست ديده نشده تصريح کرد: در کنار تلاش براي فرهنگ‌سازي و پيشگيري، بايد در سطح کلان و ملي تخصيص منابع مورد توجه قرار گيرد.

عالي‌ترين مقام قضايي استان البرز با انتقاد از نبود نظارت بر روند اخذ مجوز و فعاليت‌هاي بعدي صنايع مختلف، اظهار داشت: متاسفانه ديده مي‌شود که پس از ايجاد صنايع و آلودگي، رفع آلودگي مورد توجه قرار مي‌گيرد در حالي که بايد اين روند برعکس باشد؛ شاهد هستيم که برخي از شهرک‌هاي صنعتي به دليل داشتن رويکرد غلط در راه‎اندازي به معضلي براي استان تبديل شده‌اند.

راهکارهايي براي رفع آلودگي

وي شرايط کنوني آلودگي در استان و کشور را مولود رويه غلط و بدون ضابطه در راه‎اندازي صنايع آلوده و مضر به محيط زيست دانست و متذکر شد: در پيش گرفتن برخي اقدامات مانند افزايش فضاي سبز، حل معضل ترافيک، اجراي طرح زوج و فرد، تعطيلي پنجشنبه‌ها و تجهيز خودروهاي آلاينده به کاتاليز مي‌تواند بخشي از آلودگي استان را التيام بخشد.

رئيس کل دادگستري استان البرز با تقدير از اقدامات انجام شده توسط شهرداري کرج براي توسعه فضاي سبز گفت: با اختصاص زمين‌هاي باير و تپه ماهور به شهرداري که مصوبه همين شورا بود، اقدامات مناسبي شروع شده و اکنون به گفته شهرداري 400 هکتار از اين اراضي 1000 هکتاري، جنگل‌‎کاري شده است و قطعا هر نوع اقدامي در اين راستا مورد حمايت همه‏جانبه دستگاه قضايي خواهد بود.

آمادگي براي برخورد با آلايندگي‌هاي با منشا خارج از استان

وي با اشاره به مباحث مطرح شده درباره تاثير فعاليت نيروگاه شهيد رجايي قزوين در افزايش آلايندگي استان گفت: برخورد با آلاينده‌ها در استان‌هاي همجوار را نيز به صورت جدي پيگيري مي‌کنيم و اگر لازم باشد نشست مشترکي را با مسئولان قضايي استان قزوين برگزار مي‌کنيم تا با مشارکت همديگر به حفظ سلامت مردم و محيط زيست کمک کنيم.

ضرورت تعطيلي پنجشنبه‌ها

فاضليان با تاکيد بر اينکه تعطيلي پنج‌شنبه‎ها در استان البرز يک تصميم ضروري است، توضيح داد: دستگاه قضايي استان و مجموعه‌هاي تابعه آن آمادگي دارند در اين راستا هر نوع کمک لازم را داشته باشند و از شورا و شهرداري کرج، اداره کل محيط زيست و سازمان بازرسي استان مي‌خواهم که گزارش کارشناسي درباره تاثير تعطيلي پنج‌شنبه‌ها بر هواي استان را تهيه و ارائه کنند.

وي افزود: بهتر بود اين موضوع توسط عالي‌ترين مقام اجرايي استان در سفر رئيس جمهور مطرح مي‌شد ولي دستگاه قضايي استان البرز اين آمادگي را دارد تا درصورت به جريان افتادن مجدد اين طرح از آن حمايت لازم را داشته باشد.

چاره‎انديشي براي خودروهاي تک‏سرنشين

رئيس کل دادگستري استان البرز با تاکيد بر چاره‌انديشي در کرج براي خودروهاي تک‏سرنشين، خواستار تسريع در تعيين وضعيت متروي کرج شد و اظهار داشت: تاخير در اجراي اين پروژه خسران بزرگي براي مردم استان است پيگيري اين موضوع خارج از حيطه وظايف دستگاه قضايي است و نيازمند تصميم جدي توسط دستگاه اجرايي استان است تا تکليف ادامه فعاليت با پيمانکار فعلي مشخص شود.

رئيس کل دادگستري استان البرز در پايان خواستار مقابله جدي دستگاه‌هاي متولي با تغيير کاربري گسترده در ساوجبلاغ شد و گفت: تغيير کاربري انجام شده در برخي مناطق اين شهرستان مانند چهارباغ بسيار زياد است که براي مقابله با آن به زودي اقدامات قضايي تشديد مي‌شود.

ورود سازمان بازرسي به موضوع آلودگي هوا

سعيد دهقان مديرکل بازرسي استان البرز نيز با تاکيد بر اينکه سازمان بازرسي کشور بر روي مقابله با آلودگي تمرکز کرده است گفت: بر اين اساس فعاليت دستگاه‌هاي مختلف رصد شده و گزارش به سازمان بازرسي کشور ارائه خواهد شد.

گفتني است در بخشي از اين جلسه محمد دادگو، رئيس شوراي شهر کرج با اشاره به هزينه 50 ميليارد توماني انجام شده توسط شهرداري براي نصب دوربين در معابر مختلف، از آمادگي براي اجراي طرح زوج و فرد خبر داد.

تجهيز رايگان ناوگان حمل و نقل عمومي به کاتاليز

علي ترکاشوند شهردار کرج نيز با اشاره به گزارش اداره کل محيط زيست استان البرز، که بيانگر تاثير 30 درصدي خودروها و اتوبوس‌هاي شهري، گفت: اين آمار را قبول نداريم ولي براي اينکه هر نوع شبهه‌اي از بين برود طي روزهاي آتي لايحه تخصيص بودجه 3 ميليارد توماني براي خريد و تجهيز رايگان خودروهاي حمل و نقل عمومي به کاتاليز را ارائه خواهيم کرد.


 رئيس شوراي شهرستان خوي:
 مرز رازي دروازه اروپا است 

 اروميه- صديقي

رئيس شوراي شهرستان خوي گفت: مرز رازي به عنوان امن‌ترين و نزديک‌ترين مرز به اروپا به عنوان دروازه ايران به اروپا تلقي مي‌شود.

سجاد چهره‎آراء اظهار داشت: مرز رازي يک روزنه مهم اقتصادي براي کشور است.

وي افزود: خوي از قديم‌الايام در منطقه نقش يک شهر ترانزيتي را بازي مي‌کرد و از اين شهر تجار در زمان قاجار بعد از عبور از تبريز به خوي مي‌آمدند و از خوي به کشورهاي اروپايي سفر مي‎کردند تا به تجارت بپردازند.

اين مسئول گفت: مرز رازي از جمله مرزهاي منحصر به فرد در کشور است که هم به لحاظ مرز زميني و هم امکانات ريلي، يک شهر برخوردار است که از اين امتياز شهرهاي بسيار اندکي در کشور برخوردار هستند.

رئيس شوراي شهرستان با اشاره به اهميت مرز رازي نسبت به ساير مرزهاي استان تصريح کرد: مرز رازي نزديک‌ترين و امن‌ترين مرز به کشور ترکيه و همچنين قاره اروپا است و به همين خاطر در منطقه به عنوان دروازه اروپا تقلي مي‌شود.اين مسئول ادامه داد: از ساير امتيازات اين مرز مي‌توان همسايگي با مهم‌ترين استان کشور ترکيه در همسايگي با استان نام برد.

چهره‎‌آراء اضافه کرد: بعد از ورود به کشور ترکيه از طريق مرز رازي با دسترسي به بزرگراه کاپي‌کوي به شهر وان مي‌توان با طي مسافت کوتاه و امن رسيد و اين شهرستان توانسته سالانه ميزبان 600 هزار نفر مسافري باشد که از مرز رازي تردد مي‌کنند.

اين مسئول اذعان داشت: پيش‌بيني مي‌شود با ايجاد پايانه مرز رازي و همچنين تعريض جاده از مرز تا خوي شاهد برقراري ترانزيت از اين مرز باشيم و اين مرز مي‌تواند بيش از 80 درصد ترانزيت بين ايران و ترکيه را به خود اختصاص دهد.


 توقيف خودروي ماکسيما با 31 ميليون ريال خلافي توسط پليس شهريار 

 شهريار - برزگر

به گزارش خبرنگار ما، سرهنگ محمدصادق صادقي گفت: ماموران پليس راهور شهرستان شهريار حين کنترل وضعيت تردد خودروها يک دستگاه خودرو سواري ماکسيما را به دليل عدم رعايت قوانين و مقررات رانندگي توقيف کردند.

وي افزود: با استعلام از سامانه تخلفات راهور ناجا مشخص شد خودرو داراي 31 ميليون ريال خلافي پرداخت نشده است.

رئيس پليس راهور غرب استان تهران با اشاره به اين که برابر تبصره ماده 8 قانون رسيدگي به تخلفات رانندگي درصورتي که مبلغ جريمه خودرو به 10 ميليون ريال برسد، پليس راهنمايي و رانندگي مراتب را به مالک خودرو اعلام و چنانچه ظرف مدت يک ماه از تاريخ ابلاغ، نسبت به پرداخت جريمه اقدام نشود، خودرو توقيف و از تردد آن جلوگيري خواهد شد.

سرهنگ صادقي در پايان گفت: در اين راستا ‌خودرو توقيف و جهت سير مراحل قانوني روانه پارکينگ شد.


 خبــر 

 مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي:

مشارکت مردم؛ زمينه‌ساز پايداري مستمر جريان گاز طبيعي مشترکين

تبريز - توفيقي

با توجه به تدوام برودت هوا در سطح کشور و استان آذربايجان‌شرقي و افزايش مصرف گاز طبيعي مشارکت مردم فهيم استان در مديريت مصرف گاز طبيعي پايداري مستمر جريان گاز طبيعي را به همراه خواهد داشت.

مديرعامل شرکت استان آذربايجان‌شرقي گاز با اعلام اين مطلب افزود: با توجه به برودت هوا و شروع فصل زمستان همچنين افزايش مصرف گاز طبيعي لزوم مديريت مصرف از سوي مشترکين بسيار ضروري بوده و مديريت مصرف گاز طبيعي پايداري مستمر جريان گاز طبيعي را به همراه خواهد داشت.

ولي‌ا... ديني افزود: در حال حاضر روزانه بالغ بر 37 ميليون مترمکعب گاز طبيعي در سطح استان توزيع مي‌شود که با توجه به برودت هوا در روز و ماه‌هاي آتي اين رقم از مرز 40 ميليون مترمکعب خواهد گذشت.

مهندس ديني در بخشي از سخنان خود به نقش سازمان‌ها و ادارات در مديريت مصرف اشاره و افزود: دستورالعمل معاون اول رئيس‌جمهور و دستور وزير نفت را به کليه ادارات و سازمان‌ها ابلاغ شده اميدراريم سازمان‌ها و ادارات تابعه در اجراي دستورالعمل مذکور اين شرکت را ياري نمايند و نسبت به رعايت دماي رفاه (21-18درجه سانتيگراد) اقدام نمايند.

وي افزود: براساس اين دستورالعمل سازمان‌ها موظف هستند سامانه گرمايشي خود را يک ساعت قبل از ساعت پايان کاري خاموش و يک ساعت قبل از شروع به کار روشن نمايند.وي از تشکيل گروه‌هاي بازرسي به منظور پايش و کنترل مصرف گاز ادارات و سازمان‌ها خبر داد و افزود: اين شرکت بنا به مصوبه هيئت وزيران و دستور وزير نفت با تشکيل گروههاي بازرسي نسبت به کنترل مصارف و رعايت دما و رفاه سازمان‌ها اقدام خواهد نمود.

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي در پايان با اشاره به اينکه در حال حاضر بيش از يک ميليون و 500 هزار مشترک در سطح استان وجود دارد افزود: درصورتي كه مشترکين محترم طي شبانه‌روز فقط به ميزان دو مترمکعب صرفه‌جويي نمايند به ميزان 3 ميليون متر مکعب صرفه‌جويي خواهد شد که اين مهم در تامين پايدار جريان گاز مشترکين استان و همچنين مشترکين ساير استان‌هايي که در انتهاي خطوط گاز قرار گرفته‌اند، ما را ياري خواهد کرد.

برگزاري دومين جلسه کميته اختلالات يادگيري منطقه شهريار

شهريار - برزگر

معاون آموزش ابتدايي از برگزاري دومين جلسه کميته اختلالات يادگيري منطقه شهريار خبر داد.به گزارش دفتر اطلاع‎رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش شهريار، دومين جلسه کميته اختلالات يادگيري شهريار با حضور مديران مراکز دولتي و غيردولتي اختلالات يادگيري در مرکز اختلالات يادگيري شهيد درخشان برگزار شد.معاون آموزش ابتدايي با ارائه اين خبر اظهارداشت: با توجه به وسعت فعاليت در اين زمينه و لزوم هماهنگي و ارائه خدمات لازم به دانش‎آموزان خاص و احتمالا مشاوره‎هاي لازم به خانواده‎ها و معلمان در جهت رسيدن به نتايج مطلوب موارد بسيار مهم و راهگشا مطرح و مباحث لازم بين حاضران تبادل‎نظر شد.آقاخاني در پايان يادآور شد: در اين جلسه نحوه خدمات‎رساني و فعاليت مراکز و بررسي راهکارهاي مناسب در جهت پيشبرد اهداف مورد بررسي قرار گرفت.

برگزاري مراسم بزرگداشت ارتحال آيت‌ا... هاشمي رفسنجاني(ره) در شهرستان شهريار

شهريار - برزگر

به گزارش روابط عمومي شورا و شهرداري انديشه، اين مراسم که توسط ستاد بزرگداشت ارتحال آيت‌ا... هاشمي رفسنجاني(ره) شهرستان شهريار برنامه‌ريزي شده بود، با حضور بي‌نظير مردم و مسئولان شهرستان شهريار برگزار شد، در اين برنامه ضمن انجام مراسم سوگواري، حجت‎الاسلام والمسلمين شايق امام جمعه وحيديه در وصف خصوصيات اخلاقي، رفتاري و اقدامات انقلابي و نقش آيت‌ا... هاشمي رفسنجاني در انقلاب اسلامي سخنراني کرد.در اين مراسم دکتر سعيد ناجي فرماندار شهرستان شهريار، ائمه جمعه شهرهاي شهرستان شهريار، عباس شوندي شهردار انديشه، رئيس و اعضاي شوراي اسلامي و پرسنل شهرداري انديشه، ديگر شهرداران و اعضاي شوراهاي اسلامي شهرها و روستاهاي شهرستان شهريار، فاضل حسيني رئيس دادگستري شهرستان شهريار، حسين‎زاده دادستان انقلاب و عمومي شهرستان شهريار، سرهنگ مکرمي فرمانده نيروي انتظامي شهرستان شهريار، احزاب و تشکلهاي سياسي و اجتماعي، مديران و کارکنان دستگاهها و نهادهاي شهرستان شهريار و جمع کثيري از مردم شهرستان شهريار حضور داشتند.

شهردار کرج:

به طور مستمر شاهد تحرک و تحول در ايجاد تقاطع‎ها و رفع گره‎هاي ترافيکي هستيم

کرج - خاکپور

شهردار کرج گفت: زيرگذر محتشم کاشاني (مهرويلا) بعد از تونل نيايش تهران، بزرگترين تونل شهري است و غير از آن در شهرهاي کشور پلي به اين عظمت و بزرگي ساخته نشده است که اين يک شاخص و ارزش مهم و ارزشمند براي کلانشهر کرج به شمار مي‎آيد.

علي ترکاشوند در گفتگو با پايگاه خبري مديريت شهري کرج بيان داشت: در حال حاضر به طور متناوب و مستمر شاهد وقوع يک تحرک و تحول در ايجاد تقاطعات و رفع گرههاي ترافيکي، انجام اقدامات بزرگ عمراني، فعاليتهاي گسترده شهرسازي و معماري، حمل و نقل و ترافيک در شهر هستيم و خوشبختانه در اين پيشرفت و تحول، شورا نقشي بسيار همراه و تعيين‎کننده ايفا کرده است.ترکاشوند با اشاره به اينکه شورا به سرعت نسبت به تصويب تمامي لوايح شهرداري مرتبط با مباحث عمران شهر که به صلاح منطقه و عامل رفع معضلات ترافيکي و مواصلاتي است، موافقت کرده و اين دستگاه را در تامين نيازها و اتخاذ تصميمات به موقع تنها نمي‏گذارد، خاطرنشان کرد: افتتاح مکرر و پيش از موعد بسياري از طرحهاي عمراني شهر همچون تقاطعات غيرهمسطح محصول همين همکاريها و حمايتها بوده است.شهردار به افتتاح اخير دو طرح بزرگ عمراني از سوي مديريت شهري اشاره و آنها را نمونه‏هايي مفيد و کارگشا در زمينه رفع معضلات ترافيکي عنوان کرد. وي اضافه کرد: احداث فاز نخست تقاطع غيرهمسطح شهيد کيانپور و تکميل و افتتاح ساختمان خانه ملت که به منظور استقرار نمايندگان اين شهر در مجلس شوراي اسلامي ساخته شده، نشان‏دهنده ظرفيتهاي بسيار بالاي کرج در حوزه عمراني مي‏باشد که توسط شوراي اسلامي شهر و شهرداري ايجاد شده و بايد به نحو مطلوب از آن بهره‏برداري نماييم.


 در استان 

 شهردار سنندج:

المان صلح در ميدان 12 فروردين سنندج نصب مي‌شود

سنندج - سميرا مرادپور

شهردار سنندج با بيان اينکه المانهاي شهري نمادي از هويت فرهنگي هر جامعه هستند؛ گفت: با هدف بهبود کيفيت محيط شهري المان صلح در ميدان 12 فروردين نصب خواهد شد.

شهردار سنندج اظهار داشت: هويت هر جامعه نشان از فرهنگ آن جامعه است و المانهاي شهري هم نمادي از هويت فرهنگي آن جامعه هستند.دکتر منوچهر فخري بيان کرد: فضاهاي همساز با هويت شهري موجب آرامش و ارتقاء سطح مشارکت شهروندان مي‌شود و وجود المانهاي شاخص در سطح شهر باعث ارتقاء زيبايي و همچنين سبب انتقال هويت شهري در اذهان مي‎گردد.وي گفت: با هدف رضايتمندي شهروندان و همچنين بهبود کيفيت محيط شهري نصب المانهاي جديد در برخي از ميادين سطح شهر در دستور کار اين شهرداري قرار گرفته است. وي گفت: ميدان 12 فروردين در مسير ورودي همدان به سنندج واقع شده است. وي عنوان کرد: عمليات تخريب المان موجود در اين ميدان آغاز شده است و بعد از برداشت مصالح عمليات اجرايي نصب المان صلح آغاز مي‌شود.

برگزاري مراسم بيست و چهارمين سالروز راه‎اندازي شرکت فولاد مبارکه

اصفهان - راعي

مديرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان در بيست و چهارمين سالروز راه‎اندازي شرکت فولاد مبارکه گفت: شرکت فولاد مبارکه در 23 دي ماه سال 1371 بصورت رسمي با حضور آيت‌ا... هاشمي رفسنجاني رييس جمهور وقت افتتاح شد و همواره ايشان در طول فعاليت اين شرکت، از صنعت فولاد و اين شرکت حمايت نمود.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، دکتر بهرام سبحاني با تسليت ارتحال رييس فقيد مجمع تشخيص مصلحت نظام و قدرداني از خدمات ارزنده ايشان در طول عمر با عزتشان گفت: شرکت فولاد مبارکه اصفهان با دستان سردار بزرگ سازندگي افتتاح و راه‌اندازي شد و اين شرکت تاکنون حدود 90 ميليون تن انواع محصولات فولادي را توليد کرده است.وي افزود: امروز فولاد مبارکه اصفهان به يک سازمان دانش‌بنيان و توسعه‎محور تبديل شده و اين مهم با وجود فرهنگ غني سازماني کارکنان و توليد رقابتي به عنوان رمز ماندگاري و تعالي شناخته شده است.دکتر سبحاني افزود: فولاد مبارکه اصفهان هم‌اکنون به عنوان بزرگ‌ترين فولادساز خاورميانه و شمال آفريقا داراي سهم 50 درصدي از توليد فولاد کشور مي‎‎باشد. وي ادامه داد: اين شرکت از ابتداي بهره‎‎برداري تاکنون با توليد و عرضه بيش از 90 ميليون تن انواع محصولات فولادي تخت، موتور محرک صنايع پايين‌‎دستي و استراتژيک کشور بوده و همواره رويکرد حمايتي از توليد داخل را به عنوان رسالت اصلي سرلوحه کار خود قرار داده است.

مخربان محيط ‌زيست دستگير شدند

مسئول روابط ‌عمومي اداره‌کل حفاظت‌محيط‌ زيست استان زنجان، از دستگيري پنج فرد متخلف، به جرم تخريب اراضي ملي در منطقه حفاظت شده سرخ‌آباد زنجان خبر داد.امجد باقري در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا اظهار کرد: پنج فرد متخلف که با مسطح کردن، برداشت خاک و تخريب مرتع با استفاده از بيل مکانيکي در اراضي روستاي آلمالو داخل منطقه حفاظت شده سرخ‌آباد از توابع بخش قره‌پشتلو که قصد تصرف منابع ملي را داشتند توسط محيط‌بانان پاسگاه سهرين دستگير شدند. وي تصريح‌ کرد: محيط‌بانان پاسگاه سهرين در منطقه سرخ‎آباد در اراضي روستاي آلمالو واقع در بخش قره پشتلو به محض مشاهده تخريب مرتع با استفاده از يک دستگاه بيل مکانيکي و سه دستگاه کاميونت کمپرسي در محل حاضر و براي جلوگيري و ممانعت از تخريب نسبت به دستگيري عاملان اقدام کردند.اين مسئول با بيان اينکه متاسفانه در اين تخريب و تصرف حدود 1200 متر از مراتع منطقه از بين رفت، افزود: موضوع از سوي محيط‌بانان صورت‌جلسه شده و جهت رسيدگي به تخلفات به مراجع قضايي معرفي خواهند شد.

برگزاري نخستين همايش طرح ملي شهاب در شهرستان دماوند

دماوند-خبرنگار آفرينش

نخستين همايش طرح ملي شهاب با حضور مسئول دبيرخانه ستاد مرکزي برنامه ملي شهاب سازمان آموزش و پرورش در شهرستان دماوند برگزار شد.حسن تقي‌پور، مسئول دبيرخانه ستاد مرکزي برنامه ملي شهاب سازمان آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار آفرينش، با اشاره به هدف طرح شهاب در آموزش و پرورش سراسر کشور اظهار کرد: اين طرح درراستاي شناسايي، کشف و پرورش استعدادهاي برتر در کشور اجرايي مي‌شود.وي افزود: طرح شتاب از سال 86 در بنياد نخبگان به تصويب رسيد؛ اما متأسفانه در سطح آموزش و پرورش اجرايي نشد و در سال 93 به صورت سراسري در پايه چهارم ابتدايي اجرايي گرديد.مسئول دبيرخانه ستاد مرکزي برنامه ملي شهاب سازمان آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: در حال حاضر اين طرح در 193 منطقه در کشور و با جمعيت يک ميليون نفر دانش‌آموز، در سراسر کشور اجرايي مي‌شود.تقي‌پور تأکيد کرد: درواقع طرح ملي شهاب، به شناسايي و کشف استعداد دانش‌آموزان به صورت روش‌مند و با رويکرد تلفيقي در جهت هدايت استعدادها و ارجاع به مراکز آموزشي مناسب با منظور پرورش استعدادها مي‌پردازد.وي تصريح کرد: اين طرح به صورت هم‌زمان به ارائه مشاوره از پايه هفتم تحصيلي و تجميع اطلاعات مي‌پردازد و به اين ترتيب، اولياي دانش‌آموزان با همکاري اداره آموزش و پرورش، مي‌توانند اقدام به پرورش استعداد فرزندان خود بپردازند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته