جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5467

گراني 7 گروه کالايي
گوشت قرمز ارزان شد

بامجوز بانک مرکزي؛
امکان خريد ليزينگي هواپيما درکشورفراهم شد


تريبون


نهادهاي مالي


  گراني 7 گروه کالايي
  گوشت قرمز ارزان شد 

 
رئيس اتحاديه گوشت گوسفندي نرخ هر کيلوگرم گوشت گوسفندي عرضه به مشتري را 38 تا 39 هزار تومان اعلام کرد.علي اصغر ملکي -رئيس اتحاديه گوشت گوسفندي- در گفت‌وگو با ايلنا، از کاهش 2 هزار توماني قيمت گوشت در بازار خبر داد. او نرخ هر کيلو شقه بدون دنبه تحويل به مغازه دار را 35 هزار تومان و عرضه به مشتري را 38 تا 39 هزار تومان اعلام کرد.ملکي تاکيد کرد که در برخي نقاط شهر ممکن است قيمت گوشت از قيمت اعلام شده نيز پايين تر باشد.

رئيس اتحاديه گوشت گوسفندي رکود در بازار و توزيع گوشت گرم گوسفندي از سوي شرکت پشتيباني امور دام را مهمترين عامل کاهش قيمت گوشت قرمز بيان کرد.

اين در حالي است که ،قيمت گروه لبنيات در يکسال منتهي به اين هفته 7,1 درصد، تخم مرغ 0.1 درصد، برنج 45.7 درصد، حبوب 22.5 درصد، ميوه هاي تازه 2.3 درصد، گوشت قرمز 15.7 درصد، گوشت مرغ 30.4 درصد، قند و شکر 30.7 درصد گران شده است.

بانک مرکزي گزارش خرده فروشي موادخوراکي را براي هفته منتهي به 95.10.17 را منتشر و اعلام کرد که قيمت گروه لبنيات در يکسال منتهي به اين هفته 7,1 درصد، تخم مرغ 0.1 درصد، برنج 45.7 درصد، حبوب 22.5 درصد، ميوه هاي تازه 2.3 درصد، گوشت قرمز 15.7 درصد، گوشت مرغ 30.4 درصد، قند و شکر 30.7 درصد، چاي 16.3 درصد و روغن نباتي 8.2 درصد افزايش يافته و تنها نرخ گروه سبزي هاي تازه با 19 درصد کاهش مواجه شده است.

همچنين در يک هفته گذشته نرخ لبنيات، تخم مرغ، برنج، گوشت قرمز افزايش و نرخ گروه هايي نظير ميوه هاي تازه و گوشت مرغ کاهش داشته است البته نرخ حبوب، چاي و روغن نباتي نسبت به هفته قبل از آن تغييري نداشت.

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنيات قيمت کره پاستوريزه نسبت به هفته قبل معادل 7,3 درصد و شير پاستوريزه 1.6 درصد افزايش يافت. بهاي ساير اقلام اين گروه بدون تغيير بود. قيمت تخم مرغ معادل 4.6 درصد افزايش داشت و شانه اي 103000 الي 115000 ريال فروش رفت.

در اين هفته در گروه برنج قيمت برنج وارداتي غير تايلندي ثابت بود و بهاي برنج داخله درجه يک 0,2 درصد و برنج داخله درجه دو 0.1 درصد افزايش يافت. در گروه حبوب بهاي لوبيا قرمز معادل 0.2 درصد افزايش داشت و قيمت ساير اقلام اين گروه بدون تغيير بود.

در هفته مورد بررسي، در ميادين زير نظر شهرداري انگور عرضه کمي داشت. ساير اقلام ميوه و سبزي تازه که تعدادي از آنها از نظر کيفي در مقايسه با ساير ميوه فروشي ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان ميادين ميوه و تره بار عرضه مي گرديد.ميوه فروشي هاي سطح شهر اقلام ميوه و سبزي تازه را عرضه مي کردند که در گروه ميوه هاي تازه بهاي سيب زرد معادل 0,1 درصد، پرتغال درجه يک 2.5 درصد، انار 3.5 درصد و انگور 11.8 درصد کاهش ولي قيمت ساير اقلام اين گروه بين 0.8 درصد تا 4.9 درصد افزايش يافت.

در گروه سبزي هاي تازه بهاي سبزي هاي برگي معادل 1,2 درصد افزايش ولي قيمت ساير اقلام اين گروه بين 0.2 درصد تا 12.7 درصد کاهش داشت.

در هفته مورد گزارش قيمت گوشت گوسفند معادل 2,5 درصد و گوشت تازه گاو و گوساله 1.9 درصد افزايش ولي قيمت گوشت مرغ 0.7 درصد کاهش يافت.در اين هفته قيمت قند و شکر هريک معادل 1,6 درصد کاهش داشت و قيمت چاي خارجي و انواع روغن نباتي ثابت بود.


 بامجوز بانک مرکزي؛
 امکان خريد ليزينگي هواپيما درکشورفراهم شد 

 بانک مرکزي به تازگي امکان ليزينگ هواپيما را براي شرکت ليزينگ اقتصاد نوين وابسته به بانک اقتصاد نوين فراهم کرده است.به گزارش ايرنا، ورود شرکت هاي داخلي ليزينگ به صنعت هوايي کشور از آنجا اهميت مي يابد که خريد و تجهيز ناوگان هوايي با هواپيماهاي نو به دليل نياز به منابع مالي فراوان همواره با چالش تامين منابع روبرو است.

چند ماه پيش مقصود اسعدي ساماني دبير انجمن شرکت هاي هواپيمايي اعلام کرد شوراي عالي هواپيمايي با هفت تقاضاي تأسيس شرکت هواپيمايي موافقت کرد که داشتن پنج فروند هواپيماي ملکي از جمله شروط فعاليت آنها محسوب مي شود.به گفته وي، تأسيس شرکت هاي هواپيمايي شرايطي از جمله تامين 35 هزار ميليارد ريال نقدينگي و داشتن پنج فروند هواپيماي ملکي دارد.

در دوره پسا برجام و رفع محدوديت هاي خريد هواپيماي نو براي ناوگان هوايي کشور، انتظار مي رود شرکت هاي هواپيمايي نسبت به تجهيز و نوسازي ناوگان خود اقدام کنند که در اين زمينه شرکت هواپيمايي جمهوري اسلامي (هما) با خريد يکصد فروند هواپيما از شرکت ايرباس و انعقاد خريد 80 فروند هواپيما از شرکت بوئينگ و 20 فروند از شرکت اي تي آر، پيشقدم شده است.

زيرساخت لازم براي ورود هواپيماهاي ايرباس هنوز وجود ندارد

در همين رابطه ،عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس پيرامون عدم وجود زيرساخت هاي لازم براي ورود هواپيماهاي ايرباس گفت: بعضي از هواپيماهاي ايرباس نظيرA380 نيازمند ايجاد زيرساخت هاي لازم در فرودگاه هاي كشور مي باشد كه در حال حاضر اين زيرساخت ها اجرايي نشده است. وقتي ظرفيت توسعه فرودگاهي در كشور ايجاد نشده باشد ورود چنين هواپيماهايي طبيعتا قابل بهره برداري نمي باشد.

حميدرضا فولادگر ضمن تاكيد بر عدم استاندارد سازي سيستم حمل و نقل هوايي در كشور نسبت به ايجاد تناسب ميان ورود هواپيماهاي جديد و نوسازي هواپيماهاي فعلي كشور بيان داشت: برخي از هواپيماهاي فعلي كشور با توجه به استانداردهاي جهاني از امنيت لازم براي پرواز برخوردار نيستند و لازم است كه در كنار ورود هواپيماهاي ايرباس ابتدا ناوگان فعلي هوايي كشور سروساماني به خود بگيرد تا از وقوع حوادث هوايي جلوگيري شود.


 تريبون 

 زمان اعلام صورتحساب مشمولين سهام عدالت

رئيس کل سازمان خصوصي سازي گفت: زمان آزادسازي سهام عدالت در سال 96 خواهد بود و تا پايان امسال تنها صورتحساب و جزئيات مربوط به سهام در سامانه سهام عدالت قابل دسترسي است.به گزارش تسنيم، پوري حسيني با اشاره به راه اندازي سامانه سهام عدالت در جهت اطلاع رساني به دارندگان اين سهام گفت: اين سامانه در حال حاضر تنها به معرفي سهام عدالت مي پردازند و در هفته هاي آينده کاربران مي توانند با استفاده از آن ارزش سهام و صورت حساب خود را نيز مشاهده کنند.رئيس کل سازمان خصوصي سازي افزود: هدف از راه اندازي سامانه سهام عدالت اطلاع رساني به سهام داران در خصوص جزئيات ارزش سهام عدالت و نحوه آزاد سازي آن است.وي با اشاره به اينکه در هفته هاي آينده صفحات جديد اين سامانه راه اندازي خواهد شد گفت: سامانه سهام عدالت در حال حاضر براي معرفي به سهامداران ايجاد شده و در هفته هاي آينده صفحات جديد مربوط به ارزش دارايي،صورتحساب کاربران در آن قابل دسترسي مي باشد بعلاوه اين که سهامداران مي توانند مبلغ پرداختي خود را در اين سامانه مشاهده و در صورت تمايل اقدام به پرداخت آن نمايند.

پوري حسيني تصريح کرد: زمان آزادسازي سهام عدالت در سال 96 خواهد بود و تا پايان سال تنها صورتحساب و جزئيات مربوط به سهام در سامانه سهام عدالت قابل دسترسي است.

آمريکا يک بانک کانادايي را به جرم نقض تحريم هاي ايران جريمه کرد

يک بانک کانادايي با پرداخت جريمه بيش از 500 هزار دلاري به آمريکا موافقت کرد؛ تا از پيگرد قضايي دولت ايالات متحده مبني بر نقض قوانين تحريم با ايران و کوبا، رهايي يابد.

به گزارش مهر به نقل از رويترز، اداره خزانه داري آمريکا اعلام کرد، بانک «تورنتو-دومينيون» کانادا با پرداخت جريمه 516 هزار و 105 دلاري به آمريکا موافقت کرده تا از تبعات احتمالي نقض تحريم هاي مرتبط با انجام تراکنش هاي مالي با ايران و کوبا رهايي يابد. با پرداخت اين جريمه توسط بانک کانادايي، مقامات آمريکايي از پيگرد قضايي «تورنتو-دومينيون» به دليل اتهامات وارده در خصوص همکاري بانکي با ايران و کوبا صرفنظر خواهند کرد.

عليرغم رفع تحريم هاي بانکي ايران، هنوز بانک هاي غربي احساس امنيت کافي را در حوزه بانکداري با ايران احساس نمي کنند چرا که هر از چند گاهي به بهانه هاي مختلف با جريمه هايي از سوي دولت آمريکا روبرو مي شود.

خودروهاي ديزلي بايد به فيلتر دوده مجهز شوند

وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف شد تا در يک ماه، بسته اجرايي تجهيز خودروهاي ديزلي در حال تردد به فيلتر دوده را ارائه کند.به گزارش مهر، هيات وزيران در مصوبه اي وزارت صنعت، معدن و تجارت را مکلف کرد که با همکاري وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازي و سازمان حفاظت محيط زيست، بسته اجرايي تجهيز خودروهاي ديزلي در حال تردد را به فيلتر دوده ارائه کند. اين تصويب نامه با امضاي اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهور ابلاغ شده است.

قيمت انواع سکه و ارز

در بازار سکه تمام طرح جديد يک ميليون و 197 هزار تومان و دلار آمريکا 3974 تومان عرضه مي‌شود.

به گزارش ايسنا، هر گرم طلاي 18 عيار نيز نزديک به 116 هزار تومان قيمت دارد. همچنين نيم سکه 611 هزار و 500 تومان و ربع سکه 325 هزار تومان فروخته مي‌شود.اونس طلا نيز براي معاملات در بازارهاي جهاني حدود 1198 دلار داد و ستد مي‌شود.دلار آمريکا 3974 تومان در بازار آزاد قيمت دارد. اين در حالي است که دلار در بازار رسمي امروز 3236 تومان از سوي بانک مرکزي قيمت‌گذاري شده است.لازم به ذکر است که قيمت‌ها در بازار ازاد در طول روز نوساني بوده و ثابت نيست و جدول زير بر اساس آخرين قيمت‌ها تا لحظه مخابره گزارش تکميل شده است.

يارانه دي امشب واريز مي‌شود

طبق اعلام سازمان هدفمندي يارانه ها، يارانه 45500 توماني دي ماه امشب به حساب سرپرستان خانوار واريز مي شود.

به گزارش ايلنا، هفتاد و يکمين مرحله از يارانه نقدي ساعت 24 روز يکشنبه 26 ديماه به حساب سرپرستان خانوار واريز مي شود.

براساس اعلام سازمان هدفمندي يارانه ها مبلغ يارانه اين مرحله نيز همانند ماه هاي گذشته براي هر نفر 455 هزار ريال است که به حساب سرپرستان خانوار واريز و قابل برداشت مي شود.گفتني است بيش از 74 ميليون ايراني از دولت يارانه مي گيرند.

34 درصد تلفنهاي همگاني فاقد کارکرد هستند

از 120 هزار دستگاه تلفن همگاني در سطح کشور، حدود 79 هزار دستگاه با ميانگين کارکرد ماهانه 37 هزار تومان بوده و 41 هزار دستگاه تلفن همگاني (34 درصد) فاقدکارکرد هستند.

به گزارش ايسنا، محمدرضا بيدخام با اعلام اين مطلب افزود: طبق نتايج آماري تحقيقات صورت گرفته تا آذر 95، تعداد تلفنهاي همگاني در سال 88 معادل 176 هزار دستگاه بود و بنابراين به صورت ميانگين، درآمد اين بخش نسبت به 7 سال پيش روندکاهشي داشته است.

وي افزود: بيشترين تلفن همگاني در استان تهران و البرز وکمترين آن در استان ايلام قرار دارد. اين درحالي است که 34 درصد از تلفنهاي همگاني کشور، فاقد درآمد رها شده و مي بايست از شبکه تلفن همگاني جمع آوري شوند.سخنگوي مخابرات اضافه کرد: ازمجموع کارتهاي تلفن مصرفي (ماهانه) درکل کشور، استان تهران، آذربايجانشرقي و فارس در رتبه‌هاي اول تاسوم قرار
دارند.

وي يادآور شد: تادهه 80 توسعه شبکه تلفن همگاني از مهمترين برنامه هاي شرکت مخابرات بود، اما بعدها با توجه به توصيه اتحاديه بين المللي ITU و همچنين افزايش ضريب نفوذ تلفن ثابت و تلفن همراه و ارائه سرويسهاي ارزش افزوده در سطح وسيع، شاهدکاهش تلفن همگاني در کشور از سال 89 هستيم.سرپرست روابط عمومي و امور بين‌الملل شرکت مخابرات ايران، ميزان مصرف جهاني کارت تلفن همگاني در سال 2011 ميلادي (سال 1390 ) را معادل 220 ميليون کارت اعلام کرد و افزود: با بررسيهاي انجام شده ميزان مصرف سالانه کارت تلفن همگاني در 10 بازار اول جهان، کشورهاي مکزيک، ايران وترکيه در جايگاه اول تاسوم قراردارند.


 نهادهاي مالي 

 دسترسي به مجموعه اي از خدمات بانکي با اينترنت بانک همراه

با اينترنت بانک همراه سينا، مجموعه اي از خدمات بانکي در هر ساعت از شبانه روز در اختيار هموطنان قرار دارد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک سينا، با اين سامانه مجموعه اي از خدمات بانکي را به آساني و در سريعترين زمان ممکن مي توان به انجام رساند.اين خدمات عبارتند از: 1- مشاهده ليست سپرده ها، اعلام موجودي و ارائه صورتحساب 2- انجام انواع انتقال وجه شامل: انتقال وجه بين سپرده هاي خود، انتقال وجه به سپرده هاي ديگران در بانک سينا، انتقال وجه مستمر، انتقال وجه دسته اي (انتقال وجه از يک سپرده به چند سپرده)، انتقال وجه بين بانکي پايا و ساتنا، انتقال وجه کارت به کارت سينا به سينا و شتابي به بانک هاي ديگر، انتقال وجه کارت به سپرده، مشاهده گزارش هاي انتقال وجه (گزارش انتقال وجه مستمر، گزارش انتقال وجه بين بانکي پايا و ساتنا). 3- امکان لغو، تعليق و بازفعالسازي دستور پرداخت هاي پايا 4- افتتاح سپرده کوتاه مدت و قرض الحسنه جاري کارت 4- مديريت چک 5- مديريت تسهيلات (مشاهده جزئيات تسهيلات، پرداخت اقساط ) 6- مديريت کارت (انسداد کارت، صورتحساب، پرداخت قبض، تغيير رمز دوم و ...) 7- امکان پرداخت قبض با سپرده و کارت 8- تنظيمات گزارش دوره اي ( ارسال پيام کوتاه و پست الکترونيک جهت اعلام موجودي و صورتحساب سپرده ها) 9- تغيير نام کاربري 10- تغيير رمز عبور

ارائه و به روزرساني نسخ همراه شهر

نسخه‌هاي همراه شهر جهت نصب بر روي تبلت با سيستم عاملهايAndroid و IOS به روز رساني شد.

به گزارش آفرينش به نقل ازمرکز ارتباطات و روابط عمومي بانک شهر، ميثم نمازي، مدير امور فناوري اطلاعات اين بانک با بيان اين مطلب گفت: نسخه‌هاي همراه شهر به منظور نصب بر روي تبلت با سيستم عامل‌هاي Android و IOS از ابتداي دي‌ماه ارائه شده و در استورهاي بازار و گوگل قرار داده شده است.وي افزود: همچنين به نسخه‌هاي مربوط به تلفن‌هاي همراه نيز ويژگي‌هاي جديدي اضافه شده است که مشتريان مي‌توانند از آن بهره مند شوند.

مدير عامل هلدينگ سداد:

نگاه استراتژيک لازمه توسعه بانکداري الکترونيک است

مدير عامل هلدينگ سداد گفت: يکي از الزامات مهم براي تحقق بانکداري الکترونيک، نگرش و ديد استراتژيک به اين مقوله مهم و فراهم کردن ساز و کارهاي مورد نياز است.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک صادرات ايران ، دکتر " فرامرز خالقي" در نشست با رييس اداره کل روابط عمومي بانک صادرات ايران افزود:کسب و کار در بانک ها بر اساس نيازهاي مشتريان تنظيم مي شود و در مفهوم بانکداري نوين خلق ارزش هاي بلند مدت براي مشتريان از اهميت برخوردار است که لازمه آن برنامه راهبردي مي باشد.

وي اضافه کرد:کسب و کار هاي نوظهور در صنعت بانکداري از يک سو و تغيير مداوم زنجيره ارزش ايجاب مي کند تا ضمن شناخت نوآوري ها در عرصه بين المللي اقدام به بومي سازي آنها نماييم که يک نمونه آن بانکداري اجتماعي است.

انتشاراوراق گواهي سپرده سرمايه‌گذاري ويژه از سوي بانک رفاه

بانک رفاه اوراق گواهي سپرده مدت دار ويژه سرمايه‌گذاري عام مرحله دهم را از تاريخ 95،10،25 لغايت 95،10،30 به مدت 6 روز منتشر مي کند.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک رفاه کارگران، سررسيد اين اوراق يک ساله و معاف از ماليات و مبالغ انتشار آن ضريبي از پنج ميليون ريال، با نرخ سود علي الحساب 15.5 درصد سالانه است.

نرخ بازخريد اوراق گواهي سپرده سرمايه‌گذاري ويژه بانک رفاه قبل از سررسيد 13.5 درصد سالانه، با نام، الکترونيکي و قابل انتقال به غير با قابليت بازخريد نزد شعب بانک رفاه است.همچنين مقاطع پرداخت سود علي‌الحساب ماهانه و تضمين اصل سرمايه و پرداخت سود ماهانه توسط بانک صورت مي گيرد.

با تاييد بانک مرکزي ليزينگ اقتصادنوين مجوز "ليزينگ هواپيما" دريافت کرد

اداره مجوزهاي بانکي بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران با صدور مجوز شماره 313650 مورخ 5 دي‌ماه 1395، ضمن تمديد مجوز فعاليت شرکت ليزينگ اقتصادنوين براي 5 سال، امکان ليزينگ هواپيما را نيز براي اين شرکت فراهم کرد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک اقتصادنوين، در متن مجوز صادره شرکت ليزينگ اقتصادنوين آمده است: با استعانت از درگاه پروردگار قادر و توانا، بدين‌وسيله با فعاليت‌هاي آن شرکت در زمينه ليزينگ کالاهاي مصرفي بادوام، لوازم خانگي، تجهيزات رايانه‌اي، خودرو وانت سواري، ميني‌بوس، کاميون‌هاي سبک، ماشين‌آلات و تجهيزات راهسازي، ماشين‌آلات سنگين مورد نياز کارخانجات، کالاهاي گران قيمت نظير هواپيما، اتوبوس، تريلي، کاميون‌هاي سنگين در چارچوب اساسنامه آن شرکت، دستورالعمل اجرايي تاسيس، نحوه فعاليت و نظارت بر شرکت‌هاي ليزينگ، مصوب شوراي پول و اعتبار، دستورها و بخش‌نامه‌هاي صادره بانک مرکزي و ساير قوانين و مقررات ذيربط موافقت مي‌گردد.

معاون ارزي بانک ملي:

روابط خارجي بانک ها پس از برجام رو به بهبود است

معاون ارزي و امور بين الملل بانک ملي ايران با تاکيد بر اينکه پس از برجام روابط بين الملل شبکه بانکي رو به بهبود است، گفت: البته در مسير کار برخي موانع فني، تجاري و سياسي وجود دارد.

به گزارش سازمان بورس و اوراق بهادار، غلامرضا پناهي درباره دستاوردهاي اجراي يکساله برجام در حوزه بانکي اظهار داشت: امروز بسياري از بانک ها روابط کارگزاري خود را با بانک هاي خارجي از سر گرفته اند و اموري چون گشايش اعتبار اسنادي (ال - سي) و حوالجات را انجام مي دهند.

معاون ارزي و امور بين الملل بانک ملي ايران درباره اينکه چرا بانک هاي بزرگ خارجي در اين مدت همکاري هاي خود را با ايران آغاز نکرده اند، گفت: در روابط بين الملل بانکي، همکاري با بانک ها و شرکت هاي بزرگ در تامين مالي پروژه ها و دريافت فاينانس (تامين مالي) اهميت مي يابد وگرنه براي ارتباطات کارگزاري مي توان با بانک هاي مختلف کارها را دنبال کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته