جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5467


سينماها آماده ميزباني جشنواره فجر


حضور هشت کشور جهان در جشنواره فيلم رويش


«کيميايي» و ساخت يك فيلم


«کمدي انساني» در مرحله تصحيح رنگ


بزرگداشت «محمد کاسبي» در جشنواره فيلم فجر


نمايش «فروشنده» در جشنواره «سانتاباربارا»


ميز خبر


قاب سينما


خبر هنري


 سينماها آماده ميزباني جشنواره فجر  

 
رييس انجمن سينماداران اعلام کرد ليست سالن سينماهاي ميزبان سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر در دست بررسي است.

محمد قاصداشرفي رييس انجمن سينماداران در گفتگو با مهر با اشاره به همکاري اين انجمن با دبيرخانه سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر براي برگزاري اين رويداد سينمايي در سطح کشور گفت: انجمن سينماداران ايران بهترين و مهمترين همکاري را با جشنواره فيلم فجر داشته و دارد و از آنجا که سالن هاي سينما ارتباط مستقيم با مخاطبان جشنواره دارند تمام سعي خود را مي‌کنيم که سالن‌ها به خوبي آماده ميزباني باشند و در طول برگزاري هم خدمات لازم به مخاطبان ارائه شود.

وي ادامه داد: هر سال با توجه به ليست سالن هايي که از سوي دبيرخانه جشنواره فيلم فجر ارائه مي شود، تغيير و تحولاتي در سينماهاي مورد نظر ايجاد مي‌شود به عنوان مثال قبل از شروع جشنواره فيلم فجر، کارشناسان جشنواره براي بررسي وضعيت سالن هاي سينمايي مراجعه مي کنند تا در صورت نياز امکانات فني سالن ها به‌روز رساني شود.رييس انجمن سينماداران با تاکيد بر اينکه سينماها خود را آماده ارائه بهترين خدمات به مخاطبان و مهمانان جشنواره فيلم فجر مي کنند، توضيح داد: در همين راستا طي جلساتي ضعف ها و قوت هاي دوره قبل جشنواره فيلم فجر بررسي مي شود تا ديگر مشکلي در سينماها وجود نداشته باشد.وي بيان کرد: تا امروز تعداد دقيق سالن هاي سينمايي که در اختيار جشنواره فيلم فجر خواهد بود اعلام نشده است. البته سينماداران براي ميزباني جشنواره فيلم فجر اعلام آمادگي کرده اند و در حال مشورت با مسئولان جشنواره هستند.قاصداشرفي در پايان گفت: استان ها نيز اسامي سالن هاي سينمايي مورد نظر را به جشنواره فيلم فجر ارائه کرده اند و با توجه به اينکه صاحبان سالن هاي سينمايي در سراسر کشور عضو انجمن سينماداران هستند همان پروسه اي که براي سينماهاي تهران در طول جشنواره طي مي شود در شهرستان ها نيز پشت سر گذاشته مي شود.


 حضور هشت کشور جهان در جشنواره فيلم رويش 

 
نشست مطبوعاتي دهمين جشنواره فيلم کوتاه ديني رويش با حضور سيدجواد رفائي دبير اجرايي اين رويداد، هادي مقدم دوست دبير هنري، ابراهيم زره دار قائم مقام دبير، امير بشيري مدير روابط عمومي اين جشنواره و اهالي رسانه در سالن کنفرانس حوزه هنري برگزار شد.

سيدجواد رفايي در ابتداي صحبت خود به اهميت رسانه ها در معرفي جشنواره رويش و همينطور، فيلم کوتاه ديني در ده دوره گذشته اشاره کرد و گفت: نمي توانيم از اهميتي که رسانه ها در انتقال اهداف جشنواره به مخاطبان دارند را ناديده بگيريم. در واقع، رسانه ها واسطه بين فيلمسازان و مخاطبان هستند و جشنواره را به مردم مي شناسانند.

وي ادامه داد: جشنواره ديني رويش از سال 1384در حوزه هنري خراسان رضوي در شهر مشهد پايه گذاري شد و طي چندين دوره برگزاري آن تعداد زيادي فيلمساز به جامعه سينمايي معرفي کرد که بسياري از آنها از فيلمسازان مطرح کشورمان هستند.

رفايي از اهميت برگزاري جشنواره در شهر مشهد ياد کرد و گفت: در جوار حرم مطهر امام رضا(ع) قرار گرفتن و خاصيت معنوي که اين مکان مقدس دارد لزوم برگزاري جشنواره را در اين شهر مقدس حائز اهميت مي کند. تنها دو دوره به دليل عدم همکاري صورت گرفته از جانب مسئولين استاني، جشنواره در تهران برگزار شد والا دبيرخانه اين رويداد مهم از دوره سوم به مشهد منتقل شد.

دبير اجرايي جشنواره در ادامه صحبت هايش به تعداد آثار رسيده به جشنوراه اشاره کرد و گفت: 1498 اثر در سامانه دبيرخانه ثبت نام کردند در حاليکه 1208 فيلم به دبيرخانه جشنواره ارسال شده است.

رفايي همچنين اضافه کرد: امسال هفده کشور از سراسر نقاط جهان در جشنواره فيلم ديني رويش شرکت داشتند که از ميان آنها تنها هشت کشور فيلمشان انتخاب شده و فيلم هايشان در بخش جنبي جشنواره به نمايش در مي آيد. اين کشورها عبارتنداز: آمريکا، روسيه، آذربايجان، فلسطين، ترکيه، عراق، افغانستان، فرانسه و برزيل.

وي همچنين در پاسخ به سوالي در مورد نحوه انتخاب داوران جشنواره گفت: در اين دوره جشنوراه سعي شده در بخش هاي مختلف يکي از اعضاي هيات داوران از برگزيده هاي دوره قبل انتخاب شوند به عنوان نمونه کريم فائقيان و محمدعلي شعباني از داوران امسال از برگزيده هاي دوره گذشته هستند.

مديرکل حوزه هنري خراسان رضوي همچنين خبر داد: از سال آينده جشنوراه رويش تنها به فيلم هاي کوتاه اختصاص ندارد و فيلم هاي بلند ديني هم مورد قضاوت و داوري قرار مي گيرد. همچنين، بخش بين الملل اين رويداد هم با اولويت جهان اسلام از بخش هاي اصلي جشنواره خواهد بود که تمرکز روي آن بيشتر مي شود.

وي به ميهمانان جشنواره هم اشاره داشت و گفت: اقايان احمدرضا درويش، بحراني، بهروز شعيبي، بهرام عظيمي و پريوش نظريه به اين جشنواره دعوت شده اند و حضور پيدا مي کنند .

رفايي در بخش ديگري از صحبت خود گفت: يکي از مهمترين برنامه هاي جشنواره امسال همايش خدمات متقابل«دين و سينما» روز پنج شنبه برگزار مي شود که در اين همايش از علما، انديشمندان حوزه علميه، سينماگران و دانشگاهيان حضور خواهند داشت. مباحثي که در اين همايش مطرح مي شود عبارتند از: «نظريه هاي فيلم ديني از ابتدا تا به امروز»، «امرديني چگونه به سينما تبديل مي شود» و همچنين «چالش هاي مهم دينداري در دهه چهارم و نقش فيلمسازان در آن » که اين مباحث از سرفصل هاي مهم اين همايش خواهد بود.

هادي مقدم دوست دبير هنري اين رويداد نيز در سخناني گفت: وقتي جشنواره اي فراخوان مي گذارد قطعا تعداد زيادي فيلم به دبيرخانه اين جشنواره ارسال مي شود که استقبال فيلمسازان از اين دوره جشنواره فيلم ديني رويش درهمه بخش ها به خصوص بخش مستند مثال زدني و فوق العاده بود.

وي ادامه داد: قطعا همه فيلم هايي که به دبيرخانه جشنواره رسيده آن تراز لازم را که توقع جشنواره است برآورده نکرده؛ اما در هر صورت هم توقع و هم گنجايش و محدوديت هايي که وجود دارد باعث شده تا کيفيت آثار انتخاب شده خوب باشد.

مقدم دوست به کيفيت فيلم هاي انتخاب شده اشاره کرد و گفت: اثاري که انتخاب شدند نه تنها بهترين فيلم هاي جشنواره هستند بلکه قائم به ذات هم فيلم هاي خوبي هستند و اين از افتخارات جشنواره به شمار مي رود که کيفيت فيلم ها به خودي خود خوب باشند.

کارگردان فيلم سينمايي «سربه مهر» به تعداد فيلم هاي رسيده به جشنواره اشاره کرد و گفت: نکته جالب اينکه از دهه هاي مختلف به دبيرخانه جشنواره فيلم ارسال شده است. از دهه شصت 661 فيلم، از دهه هفتاد 185 اثر و از دهه هشتاد 3 عنوان فيلم ارسال شده که نشان مي دهد دهه شصت حضور فعالي در جشنواره دارند. همچنين در نهايت 52 عنوان از دهه شصت و 10 عنوان از دهه 70 به بخش رقابتي راه پيدا کردند.

وي افزود: اميدواريم حمايت و همراهي از فيلمسازان ادامه پيدا کند چرا که آنها با ارسال فيلم هايشان و ارائه نوع نگاهشان در حيطه فيلم هاي ديني ثابت کردند به فيلمسازي در حوزه ديني علاقمند هستند.

همچنين، در بخش ديگري از نشست ابراهيم زره ساز قائم مقام دبير جشنواره هم در سخناني گفت: امسال به صورت مجزا فيلم هاي جشنواره رويش در سه سالن سينما هويزه به نمايش در مي آيد. سالن هاي اکران را از هم جدا کرديم بدين ترتيب که سالن 3 فيلم هاي داستاني ، سالن 5 فيلم هاي مستند و سالن 4 فيلم هاي پويانمايي به نمايش در مي آيد.

وي گفت: امسال براي فيلم هاي کوتاه جلسه نقد و بررسي برگزار نمي کنيم به گونه ديگر تلاش مي کنيم از اوقات خالي فيلمسازان در جشنواره بهره ببريم. به اين صورت که نشست تخصصي و کارگاه برگزار مي کنيم و در بخش هاي مختلف جشنواره هم نشست هاي تخصصي خواهيم داشت.

ايشان همچنين بيان کرد : اختتاميه اين رويداد عصر روز سي دي ماه در سينما آفريقا برگرارمي شود اميدواريم اختتاميه اين جشنواره افتتاحي باشد براي دوره يازدهم جشنواره فيلم ديني رويش.

همچنين امير بشيري مدير روابط عمومي اين جشنواره در سخناني اشاره کرد: دهمين جشنواره فيلم ديني رويش به عنوان تنها رخداد ديني سينمايي کشور از بيست و هفت دي در پرديس سينمايي هويزه برگزار مي شود.


 «کيميايي» و ساخت يك فيلم 

 صبا:پولاد کيميايي قصد دارد فيلمي را با عنوان «لکنت» جلوي دوربين ببرد.

پولاد کيميايي بازيگر سينما که مدتي است قصد کارگرداني کردن اولين فيلم بلند سينمايي خود را دارد گفت: فيلمنامه اي با نام موقت «لکنت» را در دست ساخت دارم که اين روزها در تلاش براي ايجاد شرايط توليد هستيم.

وي افزود: فضاي اين اثر زمستاني است و قصدمان توليد کاري با کيفيت و درخور شعور مخاطب عام و خاص است.گفتني است پولاد کيميايي امسال با سه فيلم «قاتل اهلي»، «خفه گي» و «گشت 2 » در سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر حضور دارد .


 «کمدي انساني» در مرحله تصحيح رنگ  

مهر:کارگردان فيلم سينمايي «کمدي انساني» بيان کرد اين پروژه سينمايي توسط سامان وفايي در حال تصحيح رنگ است.محمدهادي کريمي کارگردان سينما گفت: به زودي آخرين مراحل فني اين پروژه سينمايي به پايان مي رسد و نسخه نهايي کار را به دبيرخانه سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر ارائه مي‌کنيم.عليرضا شجاع نوري، هومن سيدي، آرمان درويش، ليلا زارع، فرخ نعمتي، هستي مهدوي فر، مهوش افشارپناه، عباس احمدي مطلق، سعيده عرفان، زينب قادري، حميدرضا سام خانيان، فتاح نظريان، بابک جعفريه، عطا مرادي و بهاره کيان افشار، نيکي کريمي، ايليا نصراللهي و سام غفوري در اين فيلم به ايفاي نقش پرداخته‌اند.


 بزرگداشت «محمد کاسبي» در جشنواره فيلم فجر 

 مهر:بزرگداشت محمد کاسبي بازيگر سينما در سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر برگزار مي‌شود.به پاس يک عمر فعاليت هنري محمد کاسبي بازيگر سينماي ايران، بزرگداشت اين هنرمند درسي و پنجمين جشنواره فيلم فجر برگزار خواهد شد.

در افتتاحيه سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر، بزرگداشت چهار هنرمند برگزار مي‌شود که تاکنون خبر برپايي بزرگداشت براي فرهاد توحيدي فيلمنامه‌نويس، تورج منصوري مدير فيلمبرداري و محمد کاسبي بازيگر اعلام شده‌ است.

سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر به دبيري محمد حيدري بهمن‌ماه سال جاري برگزار مي‌شود.


 نمايش «فروشنده» در جشنواره «سانتاباربارا» 

 ايسنا:فيلم «فروشنده» در بخش نمايش‌هاي ويژه جشنواره فيلم «سانتاباربارا» در کشور آمريکا به روي پرده مي‌رود.

فهرست فيلم‌هاي حاضر در سي‌ودومين دوره اين رويداد سينمايي در حالي اعلام شد که فيلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادي در بخش نمايش‌هاي ويژه که مختص فيلم‌هاي برنده جوايز بين‌المللي است به نمايش گذاشته خواهد شد.

سي‌ودومين جشنواره فيلم «سانتاباربارا» از تاريخ اول تا يازدهم فوريه (13 تا 23 بهمن) در کاليفرنيا برگزار مي‌شود.


 ميز خبر 

 آغاز پيش فروش بليت‌هاي جشنواره تئاتر فجر از 28 دي

پيش فروش بليت‌هاي سي و پنجمين جشنواره تئاتر فجر ازروز سه شنبه 28 دي ماه آغاز مي‌شود.به گزارش روابط عمومي سي و پنجمين جشنواره بين‌المللي تئاتر فجر، پيش فروش بليت‌هاي اين دوره از جشنواره از ساعت 8:30 دقيقه روز سه شنبه 28 دي ماه در سايت تيوال آغاز مي‌شود.

علاقه‌مندان براي تهيه بليت نمايش‌هاي جشنواره مي‌توانند از تاريخ ياد شده به سايت تيوال به نشاني اينترنتي www.tiwall.com مراجعه کنند.

در اين دوره از جشنواره تئاتر فجر نيز همچون دوره‌هاي گذشته بخش محدودي از ظرفيت هر سالن نمايشي، براي خريدهاي روزانه در نظر گرفته شده است و بيشتر ظرفيت سالن‌هاي ميزبان جشنواره به صورت اينترنتي پيش فروش خواهد شد.

سي و پنجمين جشنواره بين‌المللي تئاتر فجر به دبيري سعيد اسدي از اول تا دوازدهم بهمن ماه برگزار مي‌شود.

«رضا کيانيان» با يك نمايش در صحنه تئاتر

رضا کيانيان در اولين تجربه کارگرداني خود، در کنار هدايت هاشمي و بهاره رهنما به ايفاي نقش مي‌پردازد.به گزارش مشاور رسانه‌اي اين نمايش، رضا کيانيان، بازيگر تئاتر ، سينما و تلويزيون نمايش «حرفه‌اي» را به عنوان اولين تجربه کارگرداني خود به صحنه مي‌برد.متن اين نمايش نوشته دوشان کواچويچ است و موضوع آن درباره فروپاشي کمونيسم در اروپاي شرقي و پيامدهاي آن است، و رويکردي کمدي اجتماعي دارد.

کيانيان سال 83 در همين نمايش که با نام «حرفه‌اي‌ها، يک کمدي غمگين» به کارگرداني بابک محمدي اجرا شد، بازي کرد که آن اجرابر اساس نسخه ترجمه شده آلماني در فرهنگسراي نياوران و تالار قشقايي مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفت و احمد ساعتچيان و مريم سعادت ديگر بازيگران آن بودند اما کيانيان براي اجراي دوباره اين نمايشنامه ، خوانش ديگري از متن دارد که با خوانش آلماني آن متفاوت است.

او اين نمايشنامه را با ترجمه ايرج امامي و از روي ترجمه انگليسي و ترجمه‌اي که در آف برادوي اجرا شده ، از نيمه دوم بهمن ماه در سالن «پاليز» اجرا مي‌کند. رضا کيانيان علاوه بر بازيگري، در هنرهاي تجسمي همچون عکاسي ، مجسمه سازي و چيدمان نيز فعال است و پيش از اين ، طراحي صحنه چندين اثر هنري را انجام داده و سال 1377 در جشنواره تئاتر فجر جايزه بهترين طراحي صحنه را براي نمايش «نيلوفر آبي» به کارگرداني حميد امجد دريافت کرده است. او طراحي صحنه نخستين نمايش خود را نيز بر عهده دارد.نمايش «حرفه‌اي» با طراحي، کارگرداني و بازي رضا کيانيان نيمه دوم بهمن ماه در سالن «پاليز» به صحنه مي‌رود. قرار است در کنار سه بازيگر اصلي اين نمايش، چند بازيگر جوان نيز ايفاگر نقش‌هاي فرعي باشند که بزودي اسامي اين بازيگران و تاريخ دقيق شروع اجراي آن اعلام خواهد شد.

حجت‌الاسلام حسين دهنوي هميار «جهاد مهرباني» فردوس شد

حجت‌الاسلام حسين دهنوي (كارشناس برنامه تلويزيوني گلبرگ در شبكه سه سيما) جمعه 24 دي‌ماه با حضور در فرهنگسراي فردوس به «جهاد مهرباني» پيوست و عضو افتخاري اين طرح انسان‌‌دوستانه شد.

به گزارش روابط عمومي مراکز فرهنگي هنري منطقه 5، برنامه آدينه‌ها عيدند فرهنگسراي فردوس جمعه 24 دي‌ماه با رويکرد «جهاد مهرباني» برگزار شد و حجت‌الاسلام حسين دهنوي (كارشناس برنامه تلويزيوني گلبرگ در شبكه سه سيما) ضمن حضور در اين برنامه به همياران جهاد مهرباني پيوست.طرح جهاد مهرباني به عنوان طرحي راهبردي و عملياتي از سوي قرارگاه جهادي امام رضا (ع) با مشارکت سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در راستاي بهبود وضعيت فرهنگي اجتماعي محرومان شهر تهران که به دليل مشکلات اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي تا کنون به خدمات آموزشي، فرهنگي و اجتماعي دسترسي نداشته و محروم شده‌اند، اجرا مي‌شود.مديريت فرهنگي هنري منطقه 5 با اجراي فاز نخست طرح جهاد مهرباني با رويکرد ساماندهي همياران و جذب مشارکت‌کنندگان و شعار «همه با هم جهاد مهرباني»، ضمن ساماندهي همياران شناسايي شده در فاز مقدماتي، از افراد مشارکت‌کننده جديد در طرح جهاد مهرباني به عنوان هميار (نذر وقت و تخصص) نيز ثبت‌نام مي‌کند.شهروندان علاقمند به منظور ثبت‌نام در اين طرح مي‌توانند تا سي‌ام دي‌ماه به فرهنگ‌سراي فردوس واقع در فلکه دوم صادقيه، بلوار فردوس شرق، بعد از تقاطع شهيد سليمي جهرمي مراجعه کنند.


 قاب سينما 

 فيلم هاي روز سينماي جهان؛

"غول‌آسا"

اين تريلر علمي‌-تخيلي داستان زني (آنا هاتاوي) است که کارش در نيويورک را از دست مي‌دهد و نامزدي‌اش هم به هم مي‌خورد. او در حين بازگشت به خانه متوجه مي‌شود به‌طرز غيرقابل‌توضيحي به‌طور فيزيکي با هيولايي که در حال نابودي توکيو است، در ارتباط است. بله، با خلاصه‌ي داستاني جنون‌آميزي طرف هستيم که مي‌تواند هم يک پله کارنامه‌ي اين کارگردان اسپانيايي سازنده‌ي کارهاي ترسناک/علمي‌-تخيلي را پيشرفت دهد و هم يک فيلم نوآورانه‌ي متفاوت در دامن ما بگذارد. تنها مانع کار که تقصير سازندگان نيست، اين است که توهو، صاحب‌امتيازِ گودزيلا با استفاده از مارمولکِ غول‌پيکرشان در فيلم راضي نبودند و شکايت کردند. خوشبختانه، اين پرونده که به راحتي مي‌توانست پروسه‌ي توليد فيلم را خراب کند، حل شد و فيلمبرداري ادامه پيدا کرد. بنابراين، بايد منتظر ويگالوندو باشيم تا اواخر امسال يک علمي‌-تخيلي عجيب و غريب به فهرست فيلم‌هايي که حتما بايد ببنيم، اضافه کند.


 خبر هنري 

 دعوت نمايشگاه کتاب نيجريه از ايران

در بازديد آبيدون اموتوبي، معاون اجرايي نمايشگاه کتاب نيجريه از غرفه ايران، به صورت رسمي از کشورمان براي حضور در شانزدهمين دوره نمايشگاه بين‌المللي کتاب نيجريه دعوت به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومي موسسه نمايشگاه‌هاي فرهنگي ايران، معاون اجرايي نمايشگاه کتاب نيجريه در غرفه ايران حضور يافت و به صورت رسمي از کشورمان براي حضور در شانزدهمين دوره نمايشگاه کتاب نيجريه که از تاريخ 18 تا 23 ارديبهشت ماه برگزار مي‌شود دعوت به عمل آورد.

وي در اين بازديد گفت: نمايشگاه کتاب نيجريه در قاره آفريقا از اعتبار ويژه‌اي برخوردار است و به طوري که باعث جلب بسياري از شرکت کنندگان داخلي و خارجي شده است.

ايشان جمعيت 160 ميليوني نيجريه را ظرفيت بالقوه‌اي براي جامعه نشر داخلي و خارجي دانست و عنوان کرد: طبق آمار سرانه کتابخواني در نيجريه رو به افزايش است.

وي در ادامه گفت:ناشران، چاپخانه‌داران، موسسات پخش کتاب، خبرگزاري‌ها، آژانس‌هاي ادبي، گالري‌هاي هنر، موسسات تحقيقي، کتاب فروشي‌ها و کتابخانه‌ها امکان حضور در نمايشگاه را دارند.

اموتوبي درخصوص نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران گفت:با توجه به سابقه طولاني نمايشگاه کتاب تهران اميدوارم که هر دو نمايشگاه بتوانند از ظرفيت‌هاي يکديگر جهت افزايش تعاملات فرهنگي استفاده نمايند.

نمايش فيلمي از" آندري تارکوفسکي" در سينماتک خانه هنرمندان ايران

فيلم «کودکي ايوان» به کارگرداني آندري تارکوفسکي در سينماتک خانه هنرمندان ايران به نمايش درمي آيد.

به گزارش روابط عمومي خانه هنرمندان ايران، فيلم «کودکي ايوان» به کارگرداني آندري تارکوفسکي دوشنبه 27 دي در سينماتک خانه هنرمندان ايران به نمايش درمي آيد.

پس از نمايش فيلم نيز نشست نقد و بررسي با حضور مجيد اسلامي و کيوان کثيريان برگزار مي شود.

اين فيلم محصول 1962 است که در همان سال هم موفق به دريافت جايزه شير طلاي ونيز شده است. فيلم بر اساس داستان کوتاه ايوان، نوشته ولاديمير بوگومولوف ساخته شده ‌است و در شمار فيلم‌هايي است که در شوروي به جنگ جهاني دوم مي‌پرداختند و آن را از نگاه تجربه هاي انساني و نه تقديس جنگ، نشان مي‌دادند. «کودکي ايوان» از طرف شوروي به سي وششمين دوره اهداي جايزه اسکار، در بخش بهترين فيلم خارجي فرستاده شد که به عنوان يکي از نامزدهاي دريافت جايزه، پذيرفته نشد.

فيلمسازان مشهوري مانند برگمان، کيشلوفسکي و پاراجانف، فيلم را تحسين کرده‌اند و از آن تاثير گرفته‌اند.در خلاصه اين فيلم آمده است: ايوان کودک يتيم 12 ساله که خانواده‌اش را نازي‌ها در دوران جنگ جهاني دوم کشته‌اند، در کودکي به عنوان مين‌ياب وارد ارتش مي‌شود. در آخرين ماموريت خود بر خلاف خواست فرمانده‌اش به کار خطرناکي دست مي‌زند...

فيلم «کودکي ايوان» فردا دوشنبه 27 دي ساعت 18 در سينماتک خانه هنرمندان ايران به نمايش درمي آيد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته