جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5467

پاسخ برانکو به کي روش:
چشم به تيم ملي ندارم


خبرنامه


خبـــرنامه


 پاسخ برانکو به کي روش:
 چشم به تيم ملي ندارم 

 
سرمربي پرسپوليس گفت: به بازيکنانم بابت جنگندگي‌شان مقابل سايپا تبريک مي‌گويم.

برانکو ايوانکوويچ در حاشيه تمرين اين تيم و در جمع خبرنگاران، گفت‌: به بازيکنانم بابت جنگندگي‌شان و بازي خوبشان در مصاف با سايپا تبريک مي گويم. هواداران يار يازدهم و دوازدهم ما بودند و وقتي که 10 نفره شديم آنها از ما خوب حمايت کردند.

او ادامه‌ داد: از امروز به فولاد فکر مي‌کنيم. بازي برابر اين تيم هميشه سخت بوده است. بايد براي اين بازي به سختي خود را آماده کنيم. فولاد به خوبي خودش را به عنوان يک تيم تثبيت کرده است. طبيعتا منتظر ساسان انصاري هستيد، او بزرگترين خطر براي ما خواهد بود. البته در هيچ تيمي يک بازيکن نمي‌تواند فقط تاثيرگذار باشد و فولاد بازيکنان خوب زيادي دارد. بايد ببينيم که چه چيزي در آن جا در انتظار ما است. ربيع خواه و احمدزاده در بازي با فولاد نيستند و اميدواريم را ادامه ليگ و هفته‌ جاري مشکلي پيش نيايد.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس ‌اضافه کرد: در فوتبال مدرن خيلي سرعت مهم است. فولاد به صورت سنتي تيمي تهاجمي و سرعتي است. براي اين مساله بايد راه حلي پيدا کنيم. ما بازيکناني در خط دفاع داريم که خوب بازي مي‌کنند و از سرعت خوبي هم برخوردار هستند. در مقابل سايپا هم ديديم که حريف جز يکي، دو فرصت نتوانست کاري کند. ما بايد هر روز خودمان را قدرتمندتر کنيم تا بتوانيم برابر فولاد به ميدان برويم.

برانکو در ادامه و در پاسخ به اين سوال که نظرش راجع‌ به اين که کفاشيان گفته نگاه برانکو به تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران نيست، چيست؟ گفت‌: کفاشيان حق دارد. من کار در پرسپوليس لذت مي‌برم. بيشترين لذت را در تمرينات مي‌برم. از کار با هوادارانمان لذت مي‌برم. هر روز بهتر مي‌شويم و اين به يمن مديريت خوب طاهري است. من يک سال و نيم ديگر با پرسپوليس قرارداد دارم. اين قرارداد را سال پيش تمديد کردم. تکرار مي‌کنم از اين که در پرسپوليس هستم خوشحال هستم. کفاشيان خوب متوجه اين مساله شده است. البته طبيعي است که اگر کي‌روش برود، مربي ديگري جاي او مي‌آيد همانطور که بعد از من و قطبي هم سرمربيان ديگري به تيم ملي اضافه شدند. البته ممکن هم هست کسي نيايد.

برانکو در پاسخ به اين سوال که کي‌روش ادعا کرده او به نيمکت تيم ملي چشم دارد و نظرش در اين مورد چيست، گفت: من از وقتي که با پرسپوليس در تمرين مي‌گذرانم لذت مي‌برم و از کاري که در اينجا انجام مي‌دهم، خوشحالم. همه اينها هم به لطف مديريت طاهري است، من به تيم ملي نگاه مي‌کنم اما از طريق تلويزيون!

وي در پاسخ به سوالي درباره کارت گرفتن‌هاي بازيکنان پرسپوليس گفت: به هر حال فشار روي بازيکنان زياد است و اين اتفاقات رخ مي‌دهد. همه ما مي‌خواهيم بهترين عملکرد را داشته باشيم. مشکل هميشه وجود دارد اما ما بازي به بازي پيش مي‌رويم. در بازي مقابل سايپا خواستيم روند تهاجمي تيم بعد از اخراج احمدزاده کم نشود و فشار را حفظ کنيم. در کل از عملکرد تيم‌مان راضي هستم.

برانکو درباره داوري ديدار پرسپوليس و سايپا گفت: انتظارم اين است که داوران با دقت بيشتري سوت بزنند. بازي‌هايي که حساسيت دارند بايد توسط داوران باتجربه‌تر قضاوت شود. نمي‌شود که ما 5 پنالتي درست داشته باشيم و تنها يک پنالتي به نفع‌مان اعلام شود. اگر کارت قرمز ما را اعلام مي‌کنند پس پنالتي‌مان را هم بگيرند. چرا در اين موقعيت مشابه بازيکن تراکتورسازي اخراج نشد ولي بازيکن ما اخراج شد؟

او درباره احتمال جذب بازيکن جديد به تيمش گفت: هنوز فصل نقل و انتقالات ادامه دارد و تمام نشده ما مشکلاتي داشتيم ولي چون زمان‌مان کم بود، نتوانستيم آن طور که مي‌خواهيم کار را ادامه دهيم. در حال حاضر بايد به اين توجه داشته باشيم که ليگ آغاز شده و کسي حاضر نيست بازيکنش را بدهد. هر وقت بازيکني را جذب کنيم قطعا از طريق سايت باشگاه آن را اعلام خواهيم کرد.

وي در پاسخ به اين سوال که نظرش راجع به فشاري که روي ربيع‌خواه وجود دارد چيست گفت: متاسفانه انتقادات از ربيع‌خواه ناعادلانه است. به عبارت ديگري اين انتقادات نامردي است. او بازيکني است که در 15 بازي اشتباهي نداشته و خيلي باهوش و قابل اعتماد کار کرده است. يک عده‌اي به دنبال نابود کردن او هستند.

برانکو ادامه داد:‌ احتمالا او را به مدت 20 روز در اختيار نخواهيم داشت اما عملکرد و تاثير او مورد احترام است. همين ماجرا سال گذشته براي خالقي‌فر پيش آمد. او بازيکن خوب و باشخصيتي بود اما نتوانست طاقت بياورد و از تيم جدا شد. با اين حال ربيع‌خواه بازيکني قوي است و از بحران بيرون مي‌آيد. او اعتماد کامل من را دارد و مهم‌تر از همه اينکه اعتماد هم‌تيمي‌هايش را هم جلب کرده است. به او احترام مي‌گذاريم. متاسفانه او فعلا مصدوم شده است. مصدوميت او جديد است و مربوط به گذشته نيست. در واقع پايي مصدوم شده که پيش از اين هيچ مشکلي نداشت. به شوق و انگيزه‌ي او براي بازگشت به ميادين احترام مي‌گذارم.سرمربي پرسپوليس در ادامه به جدايي محمدامين آرام‌طبع اشاره کرد و گفت: آرام طبع در آستانه خروج از تيم است. او دوست دارد از پرسپوليس جدا شود و در حال مذاکره با باشگاه‌هاي مورد نظرش است.


 خبرنامه  

 طارمي:

روي من صددرصد پنالتي شد

مهدي طارمي بازيکن تيم فوتبال پرسپوليس که تک گل بازي با سايپا را زد مي‌گويد شادي پس از گلش، به خاطر کري‌هايي بوده که با حامد لک داشته است.

طارمي گفت: بازي خوبي بود. فکر کنم تماشاگران خيلي از اين بازي راضي بودند. ما توانستيم موقعيت‌هاي زيادي ايجاد کنيم و مي‌توانستيم از اين موقعيت‌ها به گل‌هاي بيشتري برسيم.

او درباره صحنه‌اي که با حامد لک برخورد کرد ولي داور آن را پنالتي تشخيص نداد گفت: به نظر من صددرصد پنالتي بود. هر کارشناسي هم که بگويد که اين صحنه پنالتي نبوده، قطعا دلش با پرسپوليس نيست. من در اين صحنه توپ را با خودم بردم که حامد لک به من خورد و پس از آن توپ به دست من برخورد کرد که اين يک اتفاق عادي است و به نظرم حامد لک روي من خطا کرد.

بازيکن تيم فوتبال پرسپوليس درباره حرکتش پس از گلزني که به سمت حامد لک رفت بيان کرد: من با حامد دوست هستم و روي حساب دوستي کري‌هايي با هم داريم. اين هم کري بود و روي حساب دوستي من اين کار را انجام دادم.

محروميت در انتظار سردار آزمون؟

بعد از انتقال پر حرف و حديث سردار آزمون از روبين کازان به روستوف اين دو باشگاه شکايتي عليه هم تنظيم کردند. باشگاه روستوف درباره دخالت فيفا در پرونده سردار آزمون، گفت‌: ما روز گذشته (جمعه) فکسي از سوي فيفا دريافت کرديم و قرار شد فيفا پنجشنبه همين هفته‌ تصميم نهايي را در مورد پرونده آزمون اعلام کند. در اين تصميم گيري فيفا قرار نيست طرفين حضور داشته باشند. تنها اسناد و مدارک مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

باشگاه روبين کازان معتقد است سردار آزمون در انتقال به روستوف تخطي کرده و اين بازيکن متعلق به آنها است و قراردادي که او با روستوف امضا کرده است قانوني نيست. همين باعث شد که روستوف به فيفا شکايت کند و حتي دادگاه عالي ورزش نيز راي به نفع سردار آزمون داد.

آزمون در حال‌ حاضر همراه بازيکنان تيمش در اردوي امارات حضور دارد. او در بازي دوستانه با الهلال موفق شد يکي از گل‌هاي تيمش را به ثمر برساند.

پيوس:

شک ندارم طارمي آقاي گل مي‌شود

فرشاد پيوس آقاي گل سابق فوتبال ايران و پيشکسوت پرسپوليس درباره پيروزي پرسپوليس مقابل سايپا، اظهار کرد: پس از استراحتي که در نيم فصل بازيکنان داشتند، جمعه شاهد بازي تاکتيکي از تيم فوتبال پرسپوليس بوديم. بازيکنان به خوبي وظايف شان را انجام دادند و تيم از نظر دوندگي هم شرايط خوبي داشت. من فکر مي‌کنم کسب اين سه امتياز براي پرسپوليس فوق‌العاده‌ حياتي بود.

وي افزود: روز گذشته برانکو ايوانکوويچ از سيستم 2-4-4 استفاده کرد و کمال کاميابي نيا هم در پست هافبک دفاعي بسيار خوب ظاهر شد. البته سروش رفيعي هم که به عنوان بازيکن جديد به تيم آمده است کاملا هماهنگ بود و نشان داد که پتانسيل‌ بالايي دارد.

او در ادامه درباره گلزني مهدي طارمي هم گفت‌: خوشحال شدم که طارمي گل زد. گلي که او زد کاملا حرفه‌اي بود و نشان داد که مهاجم چهارچوب شناسي است. او اگر حرفه‌اي زندگي کند، مطمئنا مي‌تواند سال‌ها براي پرسپوليس گل بزند. من شک ندارم طارمي امسال آقاي گل مي‌شود و با همين آقاي گلي به قهرماني پرسپوليس هم کمک مي‌کند.

حاج محمدي در استقلال ماندني شد

صبح ديروز امين حاج‌محمدي به همراه مدير برنامه خود در باشگاه استقلال حاضر شد و پس از برگزاري جلسه مدير برنامه او در جمع خبرنگاران گفت: جلسه خوبي را برگزار کرديم و امين تا پايان فصل در استقلال مي ماند و در تمرين تيم شرکت مي‌کند.

حاج محمدي در شرايطي در استقلال باقي خواهد ماند که پيش از اين منصوريان، سرمربي استقلال او را در فهرست مازاد خود قرار داده بود اما به نظر مي رسد با توجه به قرارداد سنگين حاج محمدي و تخفيف ندادن او، استقلالي‌ها توان پرداخت قرارداد او را ندارند و جدايي اين بازيکن منتفي شده است.

استوک سيتي هم مشتري عزت‌اللهي شد

در روزهاي گذشته زمزمه‌هايي مبني بر پيوستن سعيد عزت‌اللهي، هافبک دفاعي جوان تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران و فعلي روستوف به باشگاه هامبورگ آلمان شنيده شد.

اين بار سايت راديو ورزش روسيه اعلام کرد باشگاه استوک سيتي خواهان به خدمت گرفتن سعيد عزت‌اللهي شده است.

باشگاه روستوف هنوز درباره اين اتفاق واکنشي نشان نداده است و بايد ببينيم که تصميم ستاره جوان ايراني چيست و کدام تيم را به عنوان مقصد آينده خود در مدت يک سال و اندي قبل از جام جهاني روسيه انتخاب خواهد کرد.

کاپيتان ازبکستان:

از استقلال شناخت دارم

هافبک ازبکستاني مدنظر تيم فوتبال استقلال تأکيد کرد که از اين تيم شناخت لازم را داشته است.

سرور جپاروف درباره مذاکراتش با باشگاه استقلال اظهار داشت: مي‌دانستم استقلال تيم بزرگي است و از اين تيم شناخت داشتم. استقلال سال‌ها در آسيا حضور داشته و زماني که از طريق مديربرنامه‌ ايراني‌ام با من صحبت کردند، چند روزي روي پيشنهاد استقلال فکر کردم و در نهايت تصميم گرفتم که به ايران بيايم.

وي در واکنش به انتقاداتي که نسبت به سن بالاي او مي‌شود، تصريح کرد: من کاپيتان تيم ملي ازبکستان هستم و هنوز در سطح اول بازي مي‌کنم. به سن اصلاً فکر نمي‌کنم و آمده‌ام که تجربه‌ام را در اختيار استقلال بگذارم.هافبک ازبکستاني مدنظر استقلال در پايان خاطرنشان کرد: حضور در ايران تجربه خوبي براي من است و اميدوارم مذاکراتم با استقلال به سرانجام مثبتي برسد.


 خبـــرنامه 

 جهانبخش:

گل‌هايم را به مادرم تقديم مي‌کنم

مهاجم ايراني آلکمار با خوشحالي از زدن 2 گل عنوان کرد اين گل‌ها را به مادرش تقديم مي‌کند که اخيرا سلامتي خود را به دست آورده است.آلکمار در هفته‌ هجدهم ليگ هلند که به عبارتي هفته‌ نخست دور برگشت محسوب مي‌شد موفق شد با نتيجه‌ سه بر يک ميزبان خود يعني ايگلز را شکست دهد. در اين بازي عليرضا جهانبخش موفق شد دو بار براي تيمش گلزني کند که گل نخست او به زيبايي هر چه تمام تر به ثمر رسيد تا در نهايت آلکمار موفق شود به رده چهارم جدول رده‌بندي صعود کند.

عليرضا جهانبخش درباره پيروزي الکمار در اين بازي گفت‌: بعد از چند وقت که خوب بازي نمي‌کرديم و امتيازات زيادي را از دست داديم در اين بازي نمايش واقعي مان را ارائه داديم و توانستيم سه امتياز را کسب کنيم.

جهانبخش درباره گل نخستي که از فاصله 25 متري به ثمر رساند، گفت‌: خوشحالم که چنين گلي را به ثمر رساندم و ديدم دروازه‌بان آنها از خط دروازه‌ فاصله دارد و بهترين کار ممکن را انجام دادم تا توپ وارد دروازه‌ شود.

عليرضا جهانبخش درباره مادر خود که اخيرا عمل جراحي اش را با موفقيت پشت سر گذاشته است، گفت‌: خوشبختانه در حال‌ حاضر مادرم از شرايط خوبي برخوردار است و به همين خاطر من هم خيلي راحت و متمرکز در ترکيب تيمم بازي مي‌کنم. الان خيلي خوب مي‌توانم تمرکزم را معطوف به فوتبال کنم. مادرم امشب در ورزشگاه حضور نداشت، اما قطعا از تلويزيون بازي من را ديده است و حتما به من افتخار خواهد کرد. به همين خاطر قطعا دو گلي که در اين بازي به ثمر رسانده‌ام را به مادرم تقديم مي‌کنم.

کيانوش رستمي، کانديداي عنوان بهترين وزنه بردار جهان

کيانوش رستمي قهرمان وزنه برداري المپيک ريو درباره‌ي انتخاب شدن به عنوان يکي از کانديداهاي کسب عنوان بهترين وزنه‌بردار سال 2016 بيان کرد: هر وزنه‌برداري که در وزن خود بهترين بوده براي کسب اين عنوان انتخاب شده است، من نيز قهرمان المپيک شدم و توانستم رکورد جهان و المپيک را هم جابه‌جا کنم. اميدوارم اگر لايق هستم، انتخاب شوم در غير اين صورت تلاش مي‌کنم تا وزنه‌برداري لايقي شوم.او در مورد اين که شانس لاشا تالاخادزه هم براي کسب عنوان بهترين وزنه‌بردار سال 2016 بالا است، تصريح کرد: من 4 مدال جهاني و 2 مدل المپيک کسب کرده‌ام و رکورددار جهان و المپيک هم هستم ديگر کار بيش‌تري از دستم بر نمي‌آيد. مردم بايد انتخاب کنند و آن‌ها به هر کسي که مي‌خواهند راي مي‌دهند. تالاخادزه سنگين وزن خوبي است و توانست رکورد جهان را تغيير دهد با اين حال اولين المپيکش بوده است. مردم هم علم ورزشي بالايي دارند و به اين مسائل توجه مي‌کنند.او در پاسخ به اين پرسش که از مردم مي‌خواهد به او راي بدهند؟ گفت: خير. من فقط مي‌توانم اطلاع‌رساني کنم اما به مردم نخواهم گفت که به من راي بدهند. دوست دارم مردم به هر کسي که صلاح مي‌دادند، راي دهند.

اعلام 10 سرمربي برتر تاريخ از نظر يوفا

10 سرمربي برتر تاريخ توسط يوفا معرفي شدند که نبود برخي از سرمربيان تعجب برانگيز است. غيبت پپ گوارديولا در اين فهرست قابل توجه است. سرمربي منچسترسيتي در چهار فصل حضورش در بارسلونا 14 جام کسب کرد و به همراه بايرن مونيخ در سه فصل هفت جام را بالاي سر برد.در فهرست يوفا برايان کلاف در نخستين جايگاه قرار دارد. او به همراه ناتينگهام فارست در سال 1979 قهرمان اروپا شد و توانست رکورد 40 بازي پياپي بدون شکست را به ثبت برساند. پس از او يوهان کرويف قرار دارد. ويسنته دل بوسکه سرمربي بعدي در اين فهرست است. او اسپانيا را قهرمان جهان و يورو کرد و به همراه مادريد 9 عنوان قهرماني (دو جام در ليگ قهرمانان اروپا) به دست آورد.پس از اين سه سرمربي، نام الکس فرگوسن ديده مي‌شود. يوفا او را مربي بزرگي در تاکتيک در منچستريونايتد عنوان کرد. النيو اررا در رتبه بعدي قرار دارد. پس از سرمربي آرژانتيني اودو لاتک قرارداد. يوفا او را به عنوان رييس بايرن در دهه هفتاد ناميد. والري لوبانوفسکي به خاطر علم او در فوتبال در رتبه هفتم ايستاد. رينوس ميشل خالق توتال فوتبال در جايگاه بعدي قرار دارد. در جايگاه نهم ژوزه مورينيو حضور دارد. سرمربي پرتغالي به خاطر خاص بودنش در اين فهرست جاي دارد و رتبه آخر به آريگو ساکي اختصاص دارد. او در تحول فوتبال ايتاليا نقش مهمي داشت.در اين فهرست نبود بزرگاني مانند ميگل مونيوس ، تراپاتوني، فابيو کاپلو، بيل شانلکي، لوييس آراگونس، کارلو آنچلوتي و يوپ هاينکس قابل توجه است.

مريم طوسي:

به خاطر حقوق بيانيه نداديم

رکورددار دوهاي سرعت تيم ملي دووميداني بانوان با ابراز گلايه از ارزش‌ نگذاشتن فدراسيون دووميداني به ورزشکارانش گفت: علت انتشار بيانيه ملي پوشان اين رشته قطع حقوق نيست.

مريم طوسي درباره بيانيه ملي‌پوشان دووميداني در انتقاد به عملکرد مجيد کيهاني، اظهار کرد: ما به خاطر يک سري از مشکلات که وجود داشت تصميم گرفتيم که اعتراض دسته جمعي انجام بدهيم و به صورت تکي حرفي نزنيم. اين صحبت‌ها نه فقط مشکلات اين 12 ملي‌پوش بود بلکه خيلي از دووميداني‌کاران ديگر هم اين مشکلات را دارند که اميدوارم رفع شود. تنها مساله حقوق نبود که مي‌گويند يک سري فقط در خانه مي‌خوردند و مي‌خوابيدند اما حقوق مي‌گرفتند. اين حقوق گوشه‌اي از هزينه‌هاي ما را جبران مي‌کرد. ما اصلا ليگ خوبي هم نداريم که درآمدزايي داشته باشيم. تک تک بچه‌ها به خاطر حرمت‌شکني که صورت گرفته ناراحت هستند.

طوسي درباره اين که چرا به اردوي تيم‌ ‌ملي نرفته است گفت‌: من براي اين به اردو نرفتم که در ايران مربي نداشتم و اردوي بدون مربي براي من فايده‌اي ندارد. من نمي‌خواستم بدون مربي باشم و مي‌خواستم تکليفم مشخص شود و به همين خاطر به ترکيه آمدم. تمرينات زمستاني براي دووميداني خيلي مهم است و نبايد اين فرصت را از دست مي‌دادم. حضور من در ترکيه با هزينه شخص بوده است و مي‌خواهم به خاطر عشقي که به دووميداني دارم آن را ادامه بدهم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته