جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/11/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5495

درراستاي ترويج غذاهاي سنتي؛
برگزاري جشنواره غذا در روستاي طاهرآباد بومهن

معاون اجتماعي نيروي انتظامي استان زنجان تاکيد کرد؛
تقويت زيرساخت‎هاي پيشگيري اجتماعي با استفاده از ظرفيت‌هاي مردمي

معاون شهردار رباط‌کريم:
پيگير سامان‌دهي و استانداردسازي مشاغل رباط‌کريم هستيم

با حضور نماينده مجلس و معاون استاندار اصفهان؛
بهره‌برداري از پروژه نصب فيلترهاي شني تصفيه‌خانه آب فريدون‎شهر


در استان


خبــر


 درراستاي ترويج غذاهاي سنتي؛
 برگزاري جشنواره غذا در روستاي طاهرآباد بومهن 

 بومهن-ايرج صادقعلي

دومين جشنواره غذاهاي سنتي روستاهاي شهرستان پرديس در روستاي طاهرآباد بومهن برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آفرينش؛ اين جشنواره با اهدافي ازجمله ايجاد ارتباط بين روستاييان شهرستان، ترغيب خانواده‌ها به استفاده از غذاهاي سنتي، پرهيز از استفاده از غذاهاي آماده و فست فود و روي آوردن خانواده‌ها به استفاده از محصولات کشاورزي و دامي ارگانيک براي طبخ غذاهاي سالم در سالن اجتماعات روستاي طاهرآباد برگزار شد.

مسئولان شهرستان پرديس ازجمله فرماندار پرديس، بخشدار بومهن، معاون سياسي و انتظامي فرماندار پرديس، اعضاي شوراي بخش بومهن و جمعي از مردم روستاي طاهرآباد بومهن در اين مراسم حضور داشتند.

مرتضي حيدري فرماندار شهرستان پرديس در اين مراسم اين جشنواره‌ها را در ترغيب مردم به حضور در برنامه‌هاي مشارکتي و اجتماعي بسيار مؤثر دانست و اظهار کرد: اين مراسم هم موجب ايجاد روحيه نشاط و اميد در روستا شده و هم زمينه آشنايي بيشتر روستاييان با فرهنگ‌هاي مختلف در شهرستان را فراهم مي‌آورد. اميد صدهزاري دهيار روستاي طاهرآباد نيز ضمن تشکر از مسئولاني که در اين جشنواره حضور پيدا کردند، شرکت مسئولان در برنامه‌هاي روستايي را نشان از توجه و اعتماد مجموعه مديريت شهرستان به روستاييان دانست و گفت: تلاش ما بر اين بود که مراسمي در خور شأن روستاييان برگزار کنيم و استقبال مردم در کنار حضور مسئولان در اين جشنواره نشان از موفقيت ما در اين امر دارد.

در پايان اين جشنواره، از نفرات اول تا پنجم با اهدا لوح تقدير و جوايزي تجليل شد و به همه نفرات شرکت‌کننده در جشنواره هدايايي داده شد.

لازم به ذکر است دهياري طاهرآباد در سال جاري بيش از 10 برنامه در حوزه فرهنگ، خانواده، مذهبي، قرآني، توسعه اجتماعي و آماري، جوانان و آسيب‌هاي اجتماعي اجرا نموده که اهم اقدامات به معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان ارسال‌شده است.


 معاون اجتماعي نيروي انتظامي استان زنجان تاکيد کرد؛
 تقويت زيرساخت‎هاي پيشگيري اجتماعي با استفاده از ظرفيت‌هاي مردمي 

 زنجان - سميه مصطفوي

معاون اجتماعي فرماندهي نيروي انتظامي استان زنجان گفت: مردمي کردن موضوع امنيت اجتماعي و افزايش قدرت تفاهم و تعامل با مردم و ساير دستگاههاي اجرايي استان، همواره در دستور کار ناجا قرار دارد.

سرهنگ جعفر کردلو در سومين جلسه ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي استان، اظهار کرد: در رخدادهاي انتظامي و عملياتي، وجود نگاه رسانه‎اي و آموزشي به موضوعات، به نوعي در حوزه صيانت از حقوق شهروندي تاثيرگذار خواهد بود. وي به برون‎سپاري اغلب خدمات نيروي انتظامي و انجام آن توسط دفاتر پليس+10 اشاره کرد و افزود: علاوه بر الکترونيکي کردن بسياري از اقدامات و فعاليت‌ها، نيروي انتظامي براساس ارزيابي‎هاي طرح مکنا، موفق به کسب رتبه سوم در کيفيت خدمات ارائه شده در کلانتريها و ساير حوزه‎هاي ذيربط شده است.


 معاون شهردار رباط‌کريم:
 پيگير سامان‌دهي و استانداردسازي مشاغل رباط‌کريم هستيم 

 رباط کريم –خبرنگار آفرينش

معاون خدمات شهري شهرداري رباط‌کريم گفت: در حال حاضر در سطح شهر پيگير سامان‌دهي و استانداردسازي مشاغل هستيم.باقر ايماني در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: مشاغل شهري از موضوعات مهمي است که موجبات مزاحمت‌هاي گوناگون را براي همشهريان ايجاد کرده است که در اقدامي هماهنگ و متناوب نسبت به تذکر و ساماندهي اين مشاغل اقدام شده است.

وي افزود: برخي از مشاغل بايد استانداردسازي شده و برخي در يک مجتمع معين ساماندهي و مشاغلي که آلايندگي بالايي دارند بايد به خارج از شهر انتقال داده شوند که در حال حاضر در سطح شهر پيگير ساماندهي و استانداردسازي مشاغل هستيم.

معاون خدمات شهري شهرداري رباط‌کريم خاطرنشان کرد: واحد ساماندهي مشاغل شهري با اتاق اصناف و اتحاديه‌هاي مرتبط ارتباط گرفته و در خصوص الزام به رعايت استانداردسازي در زمان صدور پروانه قبل از هرگونه بهره‌برداري از واحد صنفي به‌خصوص در محدوده پرتراکم پيگيري‌هاي لازم را انجام دهد.ايماني افزود: با توجه به مصوبات شوراي اسلامي شهر درخصوص جلوگيري از گسترش مشاغل آلاينده مشاغلي که نسبت به استانداردسازي اقدام نکنند شهرداري رباط‌کريم مي‌تواند تا ده برابر عوارض صنفي نسبت به اخذ عوارض از آنان اقدام نمايد.


 با حضور نماينده مجلس و معاون استاندار اصفهان؛
 بهره‌برداري از پروژه نصب فيلترهاي شني تصفيه‌خانه آب فريدون‎شهر 

 اصفهان-راعي

پروژه نصب فيلترهاي شني تصفيه‌خانه آب فريدون‌شهر با حضور نماينده مردم اين شهرستان در مجلس شوراي اسلامي، معاون عمراني استاندار، مديرکل بحران استانداري، معاون بهره‌برداري و مديرروابط عمومي و آموزش همگاني آبفاي استان اصفهان به بهره‌برداري رسيد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، معاون بهره‌برداري آبفاي استان اصفهان با اشاره به افتتاح فيلتر شني (تصفيه فيزيکي) آب فريدونشهر گفت: نصب فيلتر شني آب فريدونشهر در حالي عملياتي شد که به دليل شرايط آب و هوايي اين شهرستان که در غرب استان قرار دارند و نيز وجود چشمه لنگان در اين منطقه که يکي از سرشاخه زاينده‎رود است اصولاً بارشهاي شديد بهاري و پاييزي موجب افزايش کدورت آب چشمه لنگان شده و اين مسئله مشکلاتي در امر آبرساني در سطح شهر فريدون‌شهر و روستاهاي تحت پوشش اين تصفيه‎خانه ايجاد مي‎نمود.

حسن غلامي افزود: هنگام بارندگي با سيلابي شدن رودخانه چشمه لنگان کدورت آب حدود تا 40 NTU افزايش مي‏يافت که اين امر مشکلاتي براي تأمين آب شرب منطقه ايجاد مي‎کرد که خوشبختانه با تجهيز سيستم تصفيه آب فريدون‌شهر به 4 فيلتر شني کدورت آب به زير يک NTU مي رسد. بر اين اساس مي‎توان گفت عملياتي شدن اين پروژه از اهميت بسزايي برخوردار مي‎باشد.


 در استان 

 بازديدمسئولان از پروژه‌هاي عمراني صالحيه

بهارستان -ذبيح اله اصغري

نماينده مردم شهرستانهاي بهارستان و رباط کريم گفت: عملکرد شهردار و شوراي شهر صالحيه در يک جهت و با هدف خدمت به مردم و آباداني شهر است.به گزارش خبرنگار ما، حجت‌الاسلام والمسلمين حسن نوروزي نماينده مردم شهرستانهاي بهارستان و رباط کريم به همراه واحد نورمحمدي فرماندهي انتظامي بهارستان، عليرضا قرباني شهردار شهر صالحيه و جمعي از اعضاي شوراي شهر از پروژه‌هاي عمراني صالحيه بازديد کردند.

حجت‎الاسلام والمسلمين حسن نوروزي ضمن اشاره به پويا و فعال بودن شهرستان بهارستان گفت: پروژه‌هاي عمراني زيادي در سطح شهرستان در حال اجراست، و شهر صالحيه نيز سهم بزرگي از اين پروژه‏ها دارد.

وي در ادامه نسبت به روند پيشرفت پروژه‌هاي عمراني شهر صالحيه ابراز اميدواري کرد و بيان داشت: سرعت و کيفيت انجام پروژه‎ها نشان‎دهنده اين است که مسئولين شهري به درستي درحال انجام وظايف خود بوده و با يکديگر همکاري مناسبي دارند، که اين همکاري در سطح شهرستاني نيز بايد تقويت شود.

نماينده مردم شهرستانهاي بهارستان و رباط کريم با بيان اينکه شهرداري و شوراي شهر صالحيه در يک جهت حرکت مي‏کنند، تصريح کرد: عملکرد شهردار و شوراي شهر درراستاي خدمت به مردم است و همانطور که قبلا گفته بودم شهردار اين شهر توانا و کارآمد مي‏باشد.

وي عملکرد شهر صالحيه را مطلوب خواند و اظهار داشت: شهر صالحيه قابليت پيشرفت زيادي را در خود دارد و اين قابليت به کمک ذهن خلاق شهردار و اتحاد اعضاي شوراي شهر در حال شکوفا شدن و تبديل به پيشرفت و آباداني است.

حسن نوروزي در پايان افتتاح طرحهاي عمراني در دهه فجر را امري موثر دانست و افزود: شهرستان بهارستان در سال جاري با افتتاح بيش از بيست طرح عمراني، در دهه فجر بار ديگر حماسه‏آفرين شد.

مديرعامل شرکت توزيع برق اصفهان اعلام کرد؛

اجراي 730 پروژه توزيع برق اصفهان در سال جاري

اصفهان – بهمن راعي

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق شهرستان اصفهان گفت: 730 پروژه عمراني، بهبود خدمات و توسعه و تجهيز زيرساختي شرکت توزيع برق شهرستان اصفهان در سال جاري با اعتبار بيش از 60 ميليارد تومان اجرا شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس حميدرضا پيرپيران با اعلام اين خبر به اهم اقدامات و خدمات اين شرکت در سال جاري اشاره کرد و گفت: امسال با بهره‎گيري از رهنمودهاي مقام معظم رهبري، اين شرکت گامهاي موثري در تحقق اقتصاد مقاومتي برداشت و با اجراي طرحها و پروژه‌هاي مختلف فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي و عمراني بستر ارائه خدمات آسان به مشتريان و تکريم ارباب رجوع و افزايش رضايتمندي آنان را فراهم کرد.

وي به بيان شاخص اقدامات اين شرکت در سال جاري و گذشته پرداخت و گفت: توسعه زيرساختهاي مخابراتي،ارتباطي، نرم‌افزاري و سخت‎افزاري بومي‎سازي سامانه GIS و به کارگيري مديريت نظارت ميداني روي بخشهاي مختلف از جمله اقدامات اين شرکت بوده است.

مديرعامل شرکت توزيع برق اصفهان در ادامه از ارائه خدمات غيرحضوري بعنوان يکي از خدمات شاخص مورد استقبال مشتريان که نقش بسزايي در کاهش آلودگي هوا و مديريت ترافيک شهري و مسايل اجتماعي داشته است اشاره کرد و گفت: ايجاد خانه فرهنگ مصرف برق و راه‎اندازي سامانه جامع خدمات با هدف تسريع و تسهيل خدمات انجام گرفته شده است.

رصد تبليغات زودهنگام انتخاباتي در سطح شهرستان اسلامشهر

اسلامشهر – محمدرضا عباسي

سيدحسن حسيني رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان اسلامشهر، در نشستي با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به فرارسيدن انتخابات رياست جمهوري و شوراي اسلامي شهر و روستا در ارديبهشت سال آينده، تمامي فعاليتهاي تبليغاتي کانديداها رصدمي‎شود.

حسيني بيان کرد:کارشناسان اداره فرهنگ وارشاد اسلامي شهرستان اسلامشهر، نسبت به رصد فعاليتهاي تبليغاتي زودهنگام انتخاباتي و نيز شناسايي و معرفي افرادي كه مبادرت به جوسازي منفي و تخريبي در فضاي مجازي مي‎كنند، اقدامات قانوني لازم را به عمل مي‎آورند.

وي افزود: پيرو مصوبات جلسات متعدد شوراي تأمين و نيز شوراي فرهنگ عمومي شهرستان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي موظف شده است كه نسبت به سامان‌دهي فضاي مجازي و نيز ارائه آموزشهاي لازم با همكاري پليس فتاي شهرستان به فعالان اين عرصه اقدام لازم را به عمل آورد.

رئيس اداره فرهنگ وارشاد اسلامي اسلامشهر تاکيد کرد: با توجه به نزديك شدن ايام انتخابات، متاسفانه شاهد انجام تبليغات زودهنگام با بهره‏گيري از فضاي مجازي به طرق و شيوه‏هاي مختلف هستيم كه كليه اين فعاليتها به مبادي ذيربط قانوني منعكس مي‎شود و آنان تصميمات لازم در اين خصوص را اتخاذ خواهند نمود.


 خبــر 

 آغاز عمليات اجرايي احداث نيروگاه مقياس کوچک آزادشهر

گرگان-قهرمان

عمليات اجرايي نيروگاه مقياس کوچک برق در استان گلستان با سرمايه‎گذاري بخش خصوصي آغاز شد. در مراسم آغاز عمليات اجرايي احداث اين نيروگاه هفت مگاواتي، مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان گلستان گفت: نيروگاههاي مقياس کوچک که به توليد برق پراکنده نيز مشهور است، با هدف کاهش تلفات برق در شبکه و تامين برق پايدار براي مشترکان احداث مي‎شود.

مهندس علي‎اکبر نصيري افزود: علاوه بر کاهش تلفات برق درشبکه، توجه به اصول پدافند غيرعامل از ديگر اهداف احداث اين نيروگاه است که در نقاط ديگر استان گلستان نيز با مشارکت بخش خصوصي ايجاد خواهد شد.

وي افزود: رويکرد وزارت نيرو در احداث نيروگاههاي مقياس کوچک برق، تامين برق پايدار براي مشترکان بويژه واحدهاي توليدي و صنعتي از نزديکترين فاصله است. مهندس نصيري اضافه کرد: با احداث اين نيروگاه که قرار است ظرف 12 تا 18 ماه آينده به بهره‌برداري برسد، علاوه بر ايجاد اشتغال مستقيم براي 20 نفر و اشتغال غيرمستقيم براي 50 نفر، برق دو شهرستان آزادشهر و راميان نيز تقويت و پايدار مي‎شود.

شهردار رباط‌کريم خبر داد؛

افزايش محل‌هاي استقرار مخلوط نمک در رباط‌کريم

رباط کريم -ذبيح اله اصغري

شهردار رباط‌کريم از افزايش استقرار مخلوط نمک در چندين نقطه از شهر رباط‌کريم خبر داد.مسعود مختاري با بيان اينکه به‌منظور بهره‌گيري در ستاد برف‌روبي، مخلوط نمک و ماسه در مراکز ذخيره شهرداري آماده‌شده است، اظهار کرد: با هدف تسهيل دسترسي و واکنش سريع در سطح شهر چندين نقطه ديگر جانمايي و کيسه‌هاي حاوي اين مخلوط مستقر گرديده است. وي افزود: در نقاطي که به جاده‌هاي اصلي و گذرگاه برون‌شهري هست اين ايستگاه‌ها مستقرشده است.

با حضور مسئولين بهزيستي؛

افتتاح طرح گروه هميار و مركز توليدي حمايتي معلولين در بهارستان

بهارستان-ذبيح اله اصغري

با حضور مسئولين بهزيستي، استان تهران و شهرستان بهارستان طرح گروه هميار و مركز توليدي حمايتي معلولين در شهرستان بهارستان افتتاح شد.

با حضور فريد مديرکل دفتر توانمندسازي زنان سازمان بهزيستى کشور و باقري مديرکل سازمان بهزيستي استان تهران و نيز حسن نوروزي نماينده مردم شهرستانهاي رباط کريم و بهارستان و همچنين خاکي معاون امور اجتماعي بهزيستي استان تهران و اسدي معاون توانبخشي بهزيستي استان و نجفي معاون عمراني فرمانداري مرکز توليدي حمايتي معلولين افتتاح شد. رييس اداره بهزيستي شهرستان بهارستان در حاشيه اين مراسم گفت: اين طرح در استان تهران در شهرستان بهارستان با حضور نمادين گروههاي هميار شهرستانهاي استان تهران افتتاح شد. روح‌ا... لطيفيان در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش هدف از اجراي اين طرح را حمايت از زنان سرپرست خانواده ياد کرد و افزود: در اين طرح زنان بي‎سرپرست تحت پوشش سازمان که داراي تخصص هستند پس از طي دوره‎هاي تخصصي تشکيل گروه همکاري داده با دريافت سرمايه کار مشغول فعاليت مي‌شوند، رياست اداره بهزيستي شهرستان بهارستان همچنين وي به وضعيت افرادي که مشکل معلوليت ذهني و جسماني دارند اشاره کرد و افزود: در مرکز توليدي حمايتي به افرادي که دچار معلوليت ذهني هستند 6 ماه آموزش لازم در زمينه مونتاژ سيم برق لامپ خودرو داده مي‎شود و بعد از آن معلولين رسما مشغول فعاليت خواهند شد.

استاندار زنجان:

بانک‌ها در ارائه تسهيلات همراهي بيشتري داشته باشند

زنجان- سميه مصطفوي

استاندار زنجان گفت: تصميم دولت براي بهسازي و مقاوم‌سازي مسکن‌هاي روستايي با هدف تثبيت جمعيت در مناطق روستايي است و بانک‌ها نيز بايد در ارائه تسهيلات به اين حوزه، همراهي بيشتري داشته باشند.اسداله درويش اميري در جلسه شوراي هماهنگي بانک‌هاي استان که با حضور مديران عامل 13 بانک دولتي و نيمه‌ دولتي و يک نماينده از 18بانک خصوصي استان تشکيل شد، اظهار کرد: هرگز در دولت تدبير و اميد، روشهاي نادرست گذشته تکرار نخواهد شد.وي يادآور شد: دولت يازدهم در سال 92، اداره کشور را با بيش از 100 هزار ميليارد تومان بدهي بانکي تحويل گرفت و با تلاش فراوان توانست شيوه‌هاي نادرست گذشته را متوقف نمايد؛ اما تاکنون توفيق چنداني در باز گرداندن معوقات گذشته به سيستم بانکي نداشته است.استاندار زنجان ميزان هزينه و بودجه جاري استان در سال جاري را بيش از 2500 ميليارد تومان عنوان کرد و گفت: براساس گزارش سازمان برنامه و بودجه استان، در سال جاري ميزان بودجه عمراني استان 119 ميليارد تومان و دستگاههايي که بودجه جاري شان استاني است 156 ميليارد تومان اعلام شده است.درويش اميري ادامه داد: چنانچه دستگاههايي همچون آموزش و پرورش، دانشگاههاي علوم پزشکي و علوم پايه، دانشگاه زنجان و دهها مرکز آموزش عالي مستقر در استان و صدا و سيما، دستگاههاي قضايي مستقر در استان و نيروهاي نظامي و انتظامي مستقر در استان که بودجه جاري شان به صورت متمرکز عمل مي‎شود و همچنين 540 ميليارد تومان يارانه پرداختي سالانه استان را سرجمع محاسبه کنيم، بايد بگوييم بيش از 2500 ميليارد تومان بودجه جاري استان است.

مدير مخابرات منطقه اصفهان خبر داد؛

تجهيزات قديمي شبکه تلفن همراه اصفهان به‌روزرساني شد

اصفهان-راعي

مدير مخابرات منطقه اصفهان گفت: همکاران ما در بخش ارتباطات سيار مخابرات استان در يک حرکت جهادي تمام تجهيزات نصب شده از سال 73 تاکنون را جمع‌آوري کرده و تجهيزات مدرن و به‌روز را جايگزين تجهيزات قبلي کردند.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، در نشست‌خبري با اصحاب رسانه به افتتاح 2406 پروژه مخابراتي در سومين روز دهه فجر 95 با حضور دکتر نوبخت معاون محترم رئيس جمهور با اعتباري بالغ بر 4900 ميليارد ريال اشاره نمود و گفت:اين روزها در تاريخ مخابرات استان اصفهان روزهاي بي‌نظيري است چرا که ما شاهد بهره‌برداري از دو ابرپروژه در سطح استان هستيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته