جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/11/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5495

رئيس مجلس عنوان کرد:
جلسه استيضاح آخوندي يکشنبه اول اسفند


بيمه خسارات مرغ داران، از آنفلوانزاي حاد پرندگان را نمي دهد


نهادهاي مالي


تريبون


 رئيس مجلس عنوان کرد:
 جلسه استيضاح آخوندي يکشنبه اول اسفند  

 رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: جلسه بررسي استيضاح وزير راه و شهرسازي، يکشنبه هفته آينده در صحن مجلس برگزار مي‌شود.به گزارش مهر، علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني نوبت عصر مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اعلام وصول شدن استيضاح عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي اظهار داشت: طبق روال بايد آقاي آخوندي برنامه‌ريزي کرده و روزي را براي حضور در مجلس مشخص مي‌کرد که ايشان اين اختيار را به رئيس مجلس سپرد.

وي افزود: من هم برنامه‌ريزي کردم که بر اين اساس يکشنبه هفته آينده ابتدا استيضاح را بررسي مي‌کنيم و بعد از آن وارد بررسي بودجه 96 مي‌شويم.

گفتني است، استيضاح عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي بعد از آنکه دو هفته پيش در کميسيون عمران مجلس قطعيت يافته بود، دو روز پيش نيز پس از حضور آخوندي در اين کميسيون يک بار ديگر بررسي و تصويب شد و در آغاز جلسه نوبت مجلس از سوي هيأت رئيسه اعلام وصول شد.

سوانح ريلي و جاده‌اي و بي‌توجهي به اين حوزه، مشکلات مسکن مهر و ابهامات مربوط به خريد ناوگان هوايي از جمله محورهاي استيضاح آخوندي است.

پاسخ هاي لازم را در زمينه استيضاح خواهم داد

وزير راه و شهرسازي گفت: پاسخ هاي لازم را در زمينه استيضاح در مجلس خواهم داد.عباس آخوندي پس از پايان جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران اين مطلب را در پاسخ به سوالي درمورد اعلام وصول تقاضاي استيضاح خود در مجلس بيان کرد.


 بيمه خسارات مرغ داران، از آنفلوانزاي حاد پرندگان را نمي دهد 

 رئيس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتي با بيان اينکه صادرات اين کالا در سال‌جاري به يک دوم سال قبل کاهش يافته است، گفت: بيمه خسارت مرغداران را نمي‌دهد.

محمد يوسفي در گفتگو با مهر درباره اينکه آيا قطع گاز مرغداري‌ها به دنبال افت دما در برخي از استان‌هاي کشور، به فرآيند جوجه ريزي آسيبي وارد نمي‌کند؟ اظهارداشت: وقتي که لازم باشد در استاني گاز قطع شود، ابتدا گاز مراکز صنعتي، سپس مرغداري‌ها و بعد از آن گاز منازل قطع مي‌شود.

وي اضافه کرد: مرغداري‌هايي که مجهز به سيستم‌هاي گرم کننده دوگانه سوز هستند مي‌توانند به جاي گاز از گازوئيل استفاده کنند.

رئيس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتي تصريح کرد: در حال حاضر مساله مهم‌تر اين است که شرايط جوي و بارندگي باعث کاهش عرضه مرغ در بازار تهران شده است.

يوسفي با بيان اينکه حدود 75 درصد مرغ مورد نياز استان تهران از استان‌هاي ديگر وارد مي‌شود، افزود: بارندگي سبب ايجاد مشکلاتي در زمينه تردد وسايل نقليه و ورود مرغ به استان تهران و بحث عرضه و تقاضا نامتعادل مي‌شود.

وي اضافه کرد: به همين دليل طي روزهاي اخير قيمت مرغ در بازار تهران حدود 200 تا 250 تومان نسبت به اوايل هفته جاري گران شده است.

يوسفي قيمت هرکيلوگرم مرغ زنده را به صورت نقدي بين 4600 تا 4700 تومان، مرغ آماده طبخ در عمده فروشي 6800 تومان و در غرفه‌هاي ميادين ميوه و تره بار سطح شهر را 6680 تومان اعلام کرد.

رئيس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتي کشور در بخش ديگري از سخنان خود، تجمع چند روز قبل مرغداران در مقابل مجلس را مورد اشاره قرار داد و اظهارداشت: در اين تجمع توليدکنندگان مرغ گوشتي و مرغ تخم گذار حضور داشتند.

يوسفي ادامه داد: توليدکنندگان مرغ تخم گذار به مشکلات پيش آمده ناشي از آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان و خساراتي که در اين زمينه متحمل شده‌اند؛ اعتراض داشتند ضمن اينکه پرداخت ديرهنگام غرامت توليدکنندگان توسط بيمه، يکي ديگر از مواردي بود که مرغداران به آن معترض بودند.

وي اضافه کرد: توليدکنندگان مرغ گوشتي نيز 3 سال متوالي است که به دليل توليد زياد درحال زيان هستند به طوري که سال قبل قيمت مرغ 7500 تومان بود اما اکنون به زير 7000 تومان رسيده است.

رئيس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتي در اظهارنظري جداگانه درباره آخرين وضعيت صادرات مرغ از کشور اظهارداشت: در حال حاضر تنها برخي استان‌ها از جمله خراسان جنوبي صادرات بسيار محدودي به کشورهايي مانند افغانستان دارند.

يوسفي با اشاره به متوقف شدن صادرات مرغ و تخم مرغ در پي شيوع آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان در کشور افزود: تا پايان آبان ماه حداکثر حدود 30 تا 40 هزارتن مرغ از کشور صادر شده است و فکر نمي‌کنم تا آخر سال ما بتوانيم چيزي صادر کنيم.


 نهادهاي مالي 

 از سوي مدير عامل بانک مسکن؛

دستور پرداخت بدون تشريفات تسهيلات 40 ميليوني مسکن مهر صادر شد

مديرعامل بانک مسکن با صدور ابلاغيه‌اي به مديران استان‌ها و مناطق، خواستار همکاري همه شعب اين بانک به منظور سهولت در پرداخت تسهيلات 40 ميليون‌ توماني مسکن مهر شد.

به گزارش آفرينش به نقل بانک مسکن، محمدهاشم بت‌شکن در اين ابلاغيه با اشاره به نامه هفته گذشته وزير راه و شهرسازي به استانداران سراسر کشور که طي آن بر تشکيل مرتب و منظم جلسات شوراي مسکن استان و همکاري در پرداخت مابه‌التفاوت افزايش تسهيلات مسکن مهر از 30 به 40 ميليون تومان با هدف تکميل کليه پروژه‌هاي مسکن مهر سراسر کشور تا پايان دولت يازدهم تاکيد کرده بود، خواستار همراهي و پشتيباني کليه شعب بانک مسکن در راستاي پرداخت افزايش سقف تسهيلات فردي واحدهاي فروش اقساطي نشده مسکن مهر تا مبلغ 40 ميليون تومان شد.

آغاز احداث مدرسه ابتدايي در استان ايلام با مشارکت بانک ملي

طي مراسمي با حضور فولادي معاون عمراني استاندار ايلام و تعدادي از مسئولان بانک ملي ايران در اين استان، عمليات احداث يک باب مدرسه ابتدايي در بخش چوار ايلام با مشارکت بانک ملي ايران آغاز شد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانک ملي ،اعتبار تخصيصي بانک ملي استان ايلام براي ساخت اين مدرسه مبلغ 2 ميليارد ريال است.

تقدير مديرکل دفتر رياست و همکاريهاي بين المللي مرکز آمار از رئيس اداره کل روابط عمومي بانک سپه

مديرکل دفتر رياست و همکاريهاي بين المللي مرکز آمار با ارسال نامه اي از مشاور مديرعامل و رئيس اداره کل روابط عمومي بانک سپه به دليل مشارکت گسترده کارکنان بانک سپه در طرح سرشماري از طريق اينترنت تقدير کرد.به گزارش آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع رساني بانک سپه، در نامه علي اکبر محزون خطاب به سيد علي جلالي نظري آمده است: مرکز آمار ايران با مشارکت مثال زدني آحاد ملت، در مسير رشد و تعالي ايران اسلامي و با عزم ملي و حمايت موثر تمامي دستگاههاي اجرايي اعم از وزارتخانه ها، موسسات دولتي و نهادها، رخداد بزرگ سرشماري اينترنتي و حضوري نفوس و مسکن 1395 را با رکوردي جهاني به اتمام رساند و خانواده بزرگ روابط عمومي از ارکان مهم اين دستاورد بوده است.

مديرامور ارتباطات و حوزه مديرعامل بانک توسعه صادرات ايران:

گزارش عملکرد اگزيم بانک ايران بيانگر حرکت به سمت هم افزايي است

مديرامور ارتباطات و حوزه مديرعامل بانک توسعه صادرات ايران گفت: روح حاکم بر گزارش عملکرد بانک بيانگر اين است که به سمت يک هم افزايي و يک کار مشارکتي خوب در تمامي ابعاد حرکت کرده که نشان از تدبيرو نگرش مسوولان اين مجموعه دارد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانک ايران زمين ،دکتر محسن اشرف پور که درهمايش سراسري مديران بانک توسعه صادرات سخن مي گفت، با اعلام اين مطلب افزود: بانک بيشتر به سمت مديريت مشارکتي و در واقع جذب و جلب افکار و مشارکت همکاران و مديران در فرايند تصميم سازي و تصميم گيري حرکت کرده است.

به همت بنيان‌گذار بانک اقتصادنوين:

نخستين كارخانه پلاسماى خون در شهر ماهان راه‌اندازي مي‌شود

به همت بنيان‌گذار بانک اقتصادنوين نخستين كارخانه پلاسماى خون کشور در شهر ماهان استان كرمان راه‌اندازي مي‌شودبه همت بنيان‌گذار بانک اقتصادنوين نخستين كارخانه پلاسماى خون کشور در شهر ماهان استان كرمان راه‌اندازي مي‌شود.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک اقتصادنوين، در مراسم کلنگ‌زني ساخت كارخانه پلاسماى خون که همزمان با دهه مبارک فجر برگزار و جمعي از مقامات کشوري و لشگري حضور داشتند، دکتر علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي طي سخناني گفت: امروز هيچ اولويتى بالاتر از اين نيســـت كه اقتصادى قوى داشته باشيم تا پيام رسان خوبى براى ملت‌ها باشيم.

انتقال وجه کارت به کارت شتابي با همراه بانک سينا

همراه بانک سينا قابليت هاي کاملي را جهت انجام خدمات بانکي مورد نياز هموطنان داراست که در کمترين زمان ممکن قابل انجام است.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک سينا، نرم افزار همراه بانک سينا با قابليت پشتيباني از سيستم هاي عامل اندرويد و ios عرضه شده است و کاربران با نصب آن در تلفن همراه خود مي توانند انواع خدمات بانکي مورد نياز را در اسرع وقت و در تمام ساعات شبانه روز به انجام برسانند.

شاهين طلايي جشنواره ملي تبليغات براي بانک تجارت

بانک تجارت، تنديس شاهين طلايي دومين جشنواره برتربن هاي تبليغات ايران را در بخش آگهي مطبوعاتي به دست آورد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک تجارت، در دومين جشنواره برترين هاي تبليغات ايران که با شعار "خلاقيت، اثربخشي تبليغات، حق انتخاب مشتري"، در محل سالن همايش هاي صدا و سيما برگزار شد، بانک تجارت با نظر هيات داوران جشنواره ، تنديس شاهين طلائي و لوح تقدير "تبليغات محيطي، آگهي مطبوعاتي" و تنديس شاهين نقره اي و لوح تقدير جشنواره را دربخش اقتصاد مقاومتي با محور "ترويج مصرف کالاهاي داخلي و کاهش واردات" کسب کرد.


 تريبون 

 کاهش نرخ سود منتفي شد

بر اساس زمزمه‌هايي که از جلسات بانکداران با بانک مرکزي بر مي‌آيد، کاهش نرخ سود بانکي فعلا منتفي شده و شايد هم پرونده آن همچون تک نرخي کردن ارز،به بعد از انتخابات رياست جمهوري موکول شود.به گزارش مهر، پرونده تغيير در نرخ سود و حرکت در مسير کاهش آن از سوي بانکداران چند هفته‌اي هست که مجدد باز شده است، اما آنگونه که خبر مي‌رسد بانک مرکزي برنامه‌اي براي موافقت با کاهش نرخ سود بانکي ندارد و آنگونه که مقامات بانک مرکزي مي‌گويند کاهش نرخ سود بانکي حداقل تا اوايل ارديبهشت ماه، روي ميز شوراي پول و اعتبار قرار نخواهد گرفت که در مورد آن تصميم‌گيري صورت گيرد.

سکه صعودي شد

در بازار قيمت سکه تمام طرح جديد با افزايش 7000 توماني در مقايسه با روز قبل به يک ميليون و 191 هزار تومان رسيد و دلار آمريکا نيز 3817 تومان قيمت خورد.

به گزارش ايسنا، هر گرم طلاي 18 عيار با ثبات نسبي قيمت، حدود 114 هزار و 700 تومان فروخته مي شود. همچنين نيم سکه و ربع سکه به ترتيب با کاهش 1000 توماني قيمت نسبت به ديروز 639 و 342 هزار تومان است.

هر اونس طلا براي معاملات در بازارهاي جهاني نزديک به 1227 دلار داد و ستد مي‌شود.

همچنين در بازار ارز يورو 4126 تومان، پوند انگلستان 4825 تومان و لير ترکيه 1073 تومان قيمت دارد. از سوي ديگر هر دلار در مرکز مبادلات ارزي 3239 از سوي بانک مرکزي قيمت‌گذاري شده است.

لازم به ذکر است که قيمت‌ها در بازار آزاد در طول روز نوساني بوده و ثابت نيست و جدول زير بر اساس آخرين قيمت‌ها تا لحظه مخابره گزارش تکميل شده است.

پاي هواپيماهاي برزيلي به آسمان کشور باز شد

چند ماه پس از اجرايي شدن برجام و آغاز مذاکره جدي شرکت‌ هواپيمايي ايراني با هواپيماسازان بين‌المللي پس از نهايي شدن قراردادهاي خريد هواپيما از سوي ايران‌اير حالا ديگر شرکت‌ها نيز اقدامات خود براي خريد هواپيماهاي جديد را نهايي مي‌کند.

به گزارش ايسنا در کنار برنامه‌ريزي براي خريد هواپيماهاي نو، سازمان هواپيمايي به ايرلاين‌هاي داخلي اجازه داده نسبت به خريد هواپيماهايي که از نظر ايمني و کيفيت شرايط مثبتي دارند و البته عمرشان به 15 سال نمي‌رسد نيز اقدام کنند و در اين راستا يکي از ايرلاين‌هاي داخلي نسبت به ورود چهار فرورند هواپيما دسته دوم با سن پايين اقدام کرده که احتمالا تا پايان سال به ناوگان کشور اضافه خواهند شد.جديدي مديرعامل شرکت هواپيمايي کيش‌اير اعلام کرده مذاکرات اين شرکت براي خريد چهار فرورند هواپيماي سبک ام‌ برائر 195 نهايي شده و اين شرکت اميدوار است که اين هواپيماها که 108 صندلي دارند و از سوي کشور برزيل به بازار جهاني عرضه شده‌اند، تا پايان سال به ناوگان کشور اضافه شوند.

اين شرکت اعلام کرده اصلي‌ترين هدف از خريد اين هواپيماها تسهيل شرايط ارتباطي 20 فرودگاه کشور با جزيره کيش خواهد بود که ظرفيت مسافرپذيري پايين‌تري نسبت به فرودگاه‌هاي بزرگ دارند و احتمالا هواپيماهاي کوچک براي آنها کارساز مي‌شود.طبق اعلام اين شرکت هواپيماهاي خريداري شده ساخت سال‌هاي 2008 و 2010 ميلادي هستند.

هواپيماهاي ايتاليايي در راه ايران

با گذشت حدود يکسال از سفر رييس جمهوري ايران به پاريس و امضاي توافق‌نامه ابتدايي خريد هواپيماهاي ايرباس و ATR وزير راه و شهرسازي از نهايي شدن مذاکرات براي خريد هواپيماهاي اين شرکت ايتاليايي خبر داد.

ايران به‌طور همزمان در کنار برنامه‌ريزي براي خريد هواپيماهاي غول‌پيکر مسافربري به منظور افزايش توان فرودگاه‌هاي کوچک خود و انعطاف‌پذير کردن ناوگان هوايي نسبت به خريد هواپيماهاي با برد کوتاه و ظرفيت مسافرپذيري پايين نيز اقدامات جدي انجام داد که در نخستين گام به امضاي يک موافقت‌نامه براي خريد 20 فروند هواپيماي ATR از اين شرکت ايتاليايي منجر شد.

پس از آنکه قراردادهاي نهايي ايران‌اير با دو غول هواپيماساز بوئينگ و ايرباس نهايي شد و حتي نخستين فروند از ايرباس‌هاي خريداري شده از سوي اين شرکت به‌طور رسمي وارد ناوگان هما شد، حالا وزير راه و شهرسازي از نهايي شدن مذاکرات خريد هواپيماهاي ATR خبر مي‌دهد.

در اسفندماه صورت مي‌گيرد؛

برگزاري پنجمين همايش دورنماي اقتصاد ايران

دبير همايش دورنماي اقتصاد ايران از برگزاري پنجمين دوره اين همايش در اسفندماه سال‌جاري خبر داد.به گزارش مهر، عليرضا حسني در نشستي خبري اظهار داشت: پنجمين همايش دورنماي اقتصاد ايران، نهم اسفند ماه سال جاري در مرکز همايش‌هاي بين‌المللي دانشگاه شهيد بهشتي از ساعت 14 الي 20 برگزار خواهد شد.وي بررسي وضعيت فعلي و تاثيرات برجام، برنامه ششم توسعه و بودجه 96، تحليل بازارهاي مالي (سرمايه پول و بانک) فرصت‌ها و چالش‌هاي اقتصاد ايران و جهان، روند آتي بازار نفت، طلا، ارز، سکه، صنايع منتخب بورسي و مسکن را از جمله محورهاي اين همايش عنوان و اضافه کرد: ما سعي کرديم در اين همايش خالي از هر گونه نگاه خاص به مسائل اقتصادي، آنچه که واقعيت اقتصاد است را بيان کنيم.مدير موسسه مطالعات و پژوهش‌هاي اقتصادي با بيان اينکه در اين همايش سعي مي‌کنيم فرصت‌ها و چالش­هايي که هست و راه‌حل‌هايي که مي تواند به سرمايه گذاران در اين زمينه کمک کند مطرح شود، افزود: تغيير کلان مدنظر ما نيست ضمن اينکه در اين همايش از هشت عامل اثرگذار بر اقتصاد ايران رونمايي مي‌شود.حسني تصريح کرد: سال آينده سالي است که بايد با دقت و آگاهي بيشتري، نسبت به سالهاي گذشته در زمينه اقتصادي، قدم برداشت.

وي با اشاره به اينکه آگاهي ما نسبت به مسائل بورس و سرمايه مي‌تواند سودآور باشد، وضعيت اقتصاد جهان را در سال آينده مورد اشاره قرار داد و گفت: ما هرچه جلوتر مي‌رويم، اقتصادجهان پرچالش‌تر مي شود و نظرمان اين است که سال آينده، رفتار قيمت‌ها تغيير مي‌کند که اين رفتار قيمت‌ها، چالش‌ها و نوسانات، ريسک‌هاي بيشتري را براي سرمايه گذاران و بازرگانان به همراه خواهد داشت.

مدير موسسه مطالعات و پژوهش‌هاي اقتصادي با بيان اينکه يکي از اصلي ترين سوالات سرمايه گذاران اين است که در سال آينده براي طلا چه اتفاقي خواهد افتاد؟، گفت: طلا يک کالاي تاثيرپذير است، به خاطر همين از سياست‌هاي کلي بانک مرکزي آمريکا به طور مستقيم تأثير مي‌پذيرد، سياست‌هاي بانک مرکزي آمريکا در سال آينده، عملا سياست افزايش نرخ بهره است؛ به دو علت نيز اين اتفاق خواهد افتاد که دليل نخست آن افزايش قيمت نفت است که موجب تشديد تورم آمريکا مي شود و دليل دوم سياست‌هاي مالي ترامپ است که اين موضوع نيز باعث افزايش تورم در کشور آمريکا خواهد شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته