جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/11/30 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5496

وزير اقتصاد :
شناسايي ثروتمنداني که پرونده مالياتي نداشتند


تريبون


نهادهاي مالي


خبــر


 وزير اقتصاد :
 شناسايي ثروتمنداني که پرونده مالياتي نداشتند 

 
وزير امور اقتصادي و دارايي با اشاره به شناسايي افرادي که تراکنش هاي مالياتي فراواني داشتند، اما پرونده مالياتي تشکيل نداده بودند، گفت: شيفته پست وزارت نيستم.

به گزارش مهر، علي طيب نيا گفت: مهمترين منبع اطلاعاتي که بايد براي انجام امور مالياتي از آن استفاده کنيم، سامانه جامع مالياتي است که بر اين اساس، تفاهمات لازم با بانک مرکزي انجام و زمينه هاي قانوني فراهم شده بود که بانک مرکزي در حال فراهم کردن شرايط لازم است که اين اطلاعات را در اختيار سيستم مالياتي قرار دهد.

طيب نيا گفت: البته افزايش درآمدهاي مالياتي به معناي تحميل ماليات به بخش واقعي اقتصاد و توليد نيست، بلکه تلاش داريم تا از طريق شناسايي افراد و پوشش خلاهاي مالياتي کار را پيش بريم.

وي افزود: وقتي که اطلاعات ما تکميل شود، سيستم ما به صورت الکترونيکي موديان مالياتي را ارزيابي مي کند، اما بايد توجه داشت که هر مودي مالياتي بايد حتما اظهارنامه به سازمان امور مالياتي تسليم کند؛ البته در طرح جامع اظهارنامه نخواهيم داشت؛ بلکه اظهارنامه را در قالب اطلاعات موجود در سامانه، حاصل خواهيم کرد و عمليات تشخيص و وصول را بر روي موديان پرريسک متمرکز خواهيم کرد.

وزير امور اقتصادي و دارايي افزود: هم اکنون هم که همه اطلاعات ما تکميل نشده، برخي از مودياني که داراي فرار مالياتي بودند را شناسايي کرده ايم؛ اين در حالي است که توانستيم بيش از 300 برابر ماليات بگيريم؛ ضمن اينکه سيستم مرکز اطلاعات مالي ما هم با توجه به اينکه وزارت اقتصاد، مسئول مبارزه با پولشويي است، اطلاعات لازم را در اختيار سازمان مالياتي قرار
مي دهد.

به گفته طيب نيا، اکنون موديان مالياتي شناسايي شده اند که تراکنش مالياتي فراواني داشتند؛ اما پرونده مالياتي ارايه نکرده بودند.

وي در پاسخ به اين سوال که آيا شما از مسئوليت خسته شده ايد، تصريح کرد: آنچه که مسلم است من هم مثل هر انسان ديگري، گرسنه و تشنه و خسته مي شوم، شما هم اگر از اول صبح تا ده شب به طول مستمر کار کنيد قطعا خسته مي شويد، اما اگر شب استراحت کنيد، فردا صبح پرانرژي حاضر خواهيد شد.

اين عضو کابينه يازدهم، خاطرنشان کرد: يک خبري منتشر شد مبني بر اينکه من خسته شده ام، در حاليکه قطعا در مصاحبه من با روزنامه اي که متن را منتشر کرده بود، اين نکته مطرح نشده است، اما بايد توجه داشت هيچ يک از ما در دولت، شيفته پست و مقام و وزارت نيستيم و اگر قبول کرديم در اين شرايط حساس، مسئوليت به عهده بگيريم، به خاطر اين است که اقتصاد ما در شرايط حساس قرار دارد و اين وظيفه من و ايرانيان ديگر است که در اين شرايط، سعي کنيم از تمام توان خود براي خدمت به مردم استفاده نماييم.

وي اظهار داشت: من اين را يک وظيفه مي دانم و ظرف سه سال گذشته که اين فرصت براي وزارت در اختيار من بود، دانش محدودي را که در اختيار دارم و تجربه اي که از گذشته آموختم را به کار بستم تا در اختيار مردم باشم و در آينده نيز، خادم مردم ايران خواهم بود و براي عزت و سربلندي ايران تلاش مي کنيم.


 تريبون 

 عضو هيات مديره فدراسيون واردات ايران:

قاچاق سالانه 12و نيم ميليون گوشي تلفن همراه به داخل کشور

عضو هيات مديره فدراسيون واردات ايران با بيان اينکه سالانه نزديک به 12و نيم ميليون گوشي تلفن همراه به داخل کشورقاچاق مي شود، گفت: بخش خصوصي در انتظار رجيستر شدن گوشي هاي موبايل است.حسين غروي در گفتگو با مهر در خصوص آمار واردات گوشي تلفن همراه اظهار داشت: تقاضاي بازار در کشور ما، سالانه حدود 14ميليون دستگاه است که طبق برآوردهاي اعلام شده از سوي مراجع رسمي، کمتر از 10درصد آن از طريق واردات قانوني پوشش داده مي شود.

وي با بيان اينکه به عبارت ديگر سالانه نزديک به 12و نيم ميليون گوشي تلفن همراه به داخل کشورقاچاق مي شود، افزود: حال سوالي که ايجاد مي شود اين است که حمل و نقل ماهيانه 1 ميليون دستگاه گوشي قاچاق، چگونه در کشور صورت مي گيرد و امنيت شبکه ورود و توزيع آن چگونه تامين مي شود که خبري از شناسايي و دستگيري مجرمان آن شنيده نمي شود؟

توافق شرکاي اجتماعي درباره فرمول هزينه معيشت کارگران

عضو کارگري شوراي عالي کار از توافق شرکاي اجتماعي براي تعيين فرمول هزينه سبد معيشت کارگران خبرداد.علي خدايي در گفت ‌وگو با مهر، گفت: بعد از برگزاري چندين جلسه بين نمايندگان تشکل‌هاي کارگري، کارفرمايي و دولت در خصوص تعيين مزد، چهارشنبه گذشته نشست مشترکي بين نمايندگان تشکل‌هاي کارگري کانون عالي شوراهاي اسلامي کار، کانون عالي انجمن‌هاي صنفي کارگران، مجمع نمايندگان کشور و نماينده اتحاديه پيشکسوتان کارگري برگزار و بر سر سياست‌گذاري‌هاي تعيين فرمول هزينه سبد زندگي يک خانواده کارگري توافق شد.

وي با اشاره به آخرين وضعيت تصميمات گرفته شده در کارگروه تخصصي مزد نيز با بيان اينکه بدون ترديد تورم و سبد معيشت دو معيار مهم در فرآيند تعيين حداقل دستمزد سالانه است که بايد در کنار يکديگر ديده شود ادامه داد: در همين راستا جلسات کارگروه مزد 96 متفاوت‌تر از سال گذشته برگزار شد به طوريکه طبق توافقات اوليه شرکاي اجتماعي(کارگران، کارفرمايان و دولت) بررسي تعيين اقلام و هزينه سبد معيشت در اولويت اين جلسات قرار گرفت و تا امروز توافقاتي بين طرفين نيز صورت گرفته است.

عضو کارگري شوراي عالي کار افزود: در جلسات کارگروه علاوه بر اين، فرمول تعيين سبد معيشت کارگران با توافق نمايندگان کارگري و کارفرمايي نيز تعيين شده است که البته شاخص بُعد خانوار نيز بايد با توافق طرفين مشخص شود.

خدايي در پاسخ به اين سوال که آيا در خصوص اقلام سبد معيشت با کارفرمايان توافق شده است يا خير گفت: آنچه که تا کنون در اين زمينه مورد توافق بوده، تعيين سياست‌ها و شاخص‌هاي سبد هزينه معيشت بين تشکل‌هاي رسمي کارگري است که اين موضوع بايد با رعايت سه جانبه گرايي در کارگروه مزد نيز بررسي و نهايي شود.

خدايي درباره زمان توافق بر سر اقلام سبد معيشت بين سه گروه کارگري، کارفرمايي و دولت در کارگروه مزد گفت: با توجه به توافقات کلي حاصل شده انتظار مي رود طي يک تا دو جلسه آينده کارگروه مزد، درباره جزئيات اين اقلام و سبد معيشت بين شرکاي اجتماعي توافق شود.

روند صعودي قيمت طلا در بازار جهاني

قيمت سکه طرح جديد با 5300 تومان افزايش به يک ميليون و 195 هزار و 600 تومان رسيد، همچنين نرخ دلار هم 3810 تومان شد.

به گزارش مهر، در جريان معاملات بازار آزاد تهران، قيمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادي طرح جديد با 5300 تومان افزايش به يک ميليون و 195 هزار و 600 تومان رسيد. همچنين قيمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادي طرح قديم يک ميليون و 173 هزار تومان، نيم سکه 641 هزار تومان، ربع سکه 342 هزار تومان و سکه يک گرمي 216 هزار تومان شد.

هر اونس طلا در بازارهاي جهاني 1238 دلار و 30 سنت و هر گرم طلاي 18 عيار نيز 115 هزار و 156 تومان شد.هر دلار آمريکا 3810 تومان، يورو 4135 تومان، پوند 4824 تومان، درهم امارات 1059 تومان و لير ترکيه 1072 تومان است.

روند صعودي قيمت طلا و سکه ادامه يافت

رئيس اتحاديه طلا و جواهر تهران عنوان کرد که طي هفته گذشته بازار داخلي و خارجي طلا و سکه با شيبي ملايم به سمت افزايش قيمت حرکت کرده‌اند که دليل اصلي آن افت ارز دلار در بازارهاي بين المللي و افزايش تقاضا در بازار داخلي است.

محمد کشتي آراي گفت: به طور کلي درهفته گذشته قيمت جهاني طلا با شيب ملايم با روند صعودي همراه بود.

وي با بيان اينکه به طور متوسط در هفته گذشته قيمت جهاني طلا شش دلار افزايش پيدا کرد ادامه داد: دليل اين افزايش قيمت بيشتر تحت تاثير مواضع دولت جديد آمريکا است که باعث شد قيمت دلارروند کاهشي داشته باشد.

رئيس اتحاديه طلا و جواهر تهران ادامه داد: همين روند کاهشي دلار باعث شد قيمت نفت، نقره و طلا افزايش پيدا کند. وقتي ارزش دلار پايين مي آيد به طور طبيعي دلار در مقابل ريال هم ارزش پايين تري پيدا مي کند به همين دليل است وقتي روند قيمت دلار را در بازار داخلي بررسي مي کنيم متوجه مي شويم که دلار با کاهش قيمت روبه رو بوده است.

کشتي آراي تصريح کرد: نکته مهم ديگر اين است تعدادي از شاخص هاي اقتصادي آمريکا در هفته گذشته مثبت شد که اگر اين شاخص ها مثبت نبود با توجه به سياست هايي که دولت جديد آمريکا در پيش گرفته است قيمت جهاني طلا با روند سريع تري به سمت افزايش حرکت مي کرد اما به هر حال پيشبيني مي شود روند صعودي قيمت طلا با شيبي ملايم ادامه داشته باشد.

وي همچنين درباره وضعيت بازار داخلي طلا سکه گفت: در بازار داخلي نيز قيمت طلا تغييرات عمده اي نداشته است و بيشترين تغييرات را بر روي قيمت سکه شاهد بوده ايم به طوري که در هفته گذشته سکه تمام بهار حدود 5 هزار تومان افزايش قيمت پيدا کرده است که ناشي از افزايش قيمت جهاني و همچنين افزايش تقاضا بوده است.

وي افزود: همچنين درميان قطعات کوچک سکه، نيم سکه و ربع سکه تغييراتي را درجهت افزايش داشتند که مربوط به افزايش تقاضا اين سکه ها مي شود.


 نهادهاي مالي 

 تقدير از 25 رئيس شعبه موفق بانک ملي

در هفتمين همايش رؤساي موفق شعب بانک هاي کشور، 25 رئيس شعبه موفق بانک ملي ايران مورد تقدير قرار گرفتند.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ملي ، در اين مراسم 3 رئيس شعبه موفق بانک ملي ايران به نمايندگي از مجموعه اين بانک تنديس و لوح تقدير خود را دريافت کردند.

نقش شرکت مديريت سرمايه آباد بانک مسکن تشريح شد

روابط تجاري شرکت‌هاي ساختماني زير مجموعه بانک مسکن از طريق خريد نقدي و فروش اقساطي محصولات در طرح‌هاي توسعه شرکت مديريت سرمايه آباد تقويت مي‌شود.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک مسکن، تامين مالي بخش مسکن و زيرساخت‌ها از طريق بازارهاي غيربانکي يکي از مهمترين اقدامات بانک مسکن در دولت يازدهم بود که در هر دو بخش «نهادها» و «ابزارها» فعال شد.

بر اين اساس شرکت مديريت سرمايه آباد به عنوان يکي از شرکت‌هاي زيرمجموع گروه مالي بانک مسکن و فعال در امور ساختماني و خدمات فني و مهندسي در سال‌هاي آينده عمدتا بر توسعه و تنوع پرتفوي عملياتي (سبد دارايي) و برنامه ريزي براي تجهيز منابع پروژه‌ها متمرکز مي شود.

با حضور وزير ارشاد، رييس سازمان انرژي اتمي و انديشمندان برگزار شد

کنفرانس ملي فرهنگ سازماني با رويکرد توسعه و جايزه مسئوليت اجتماعي مديريت

کنفرانس ملي فرهنگ ‌سازماني با رويکرد توسعه و جايزه مسئوليت‌اجتماعي، با حضور دکتر سيدرضا صالحي اميري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، دکتر علي اکبر صالحي رييس سازمان انرژي‌اتمي‌ايران، انديشمندان، صاحبنظران، استادان و علاقمندان، به همت انجمن مديريت ايران و دانشگاه خاتم برگزار شد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط‌ عمومي بانک‌ پاسارگاد، در اين کنفرانس که در روزهاي 26 و 27 بهمن 1395 برگزار شد، ضمن اهداي جايزه‌ مسئوليت‌هاي اجتماعي به سازمان‌هاي برتر، از خانواده گرانقدر شهداي آتشنشان که در حادثه دلخراش ساختمان پلاسکو جانفشاني کردند، تقدير شد.همچنين پنل‌هاي تخصصي و سخنراني‌هاي علمي در خصوص جنبه‌هاي مختلف فرهنگ سازماني و مسئوليت‌هاي اجتماعي برگزار شد.

دکتر مجيد قاسمي رييس انجمن مديريت ايران و رييس شوراي سياست‌گذاري کنفرانس ضمن تأکيد بر اهميت بسزاي فرهنگ در سازمان‌ها گفت: خداوند را شاکرم که توانستيم کنفرانس فرهنگ سازماني را برگزار کنيم.

کنفرانسي که بتواند توجه استادان و مديران اجرايي را به اين واقعيت جلب کند که فرهنگ سازماني چه غوغايي در سازمان مي‌کند. رييس دانشگاه خاتم تصريح کرد: محور اصلي و شاخص اين کنفرانس که به همت انجمن مديريت ايران و دانشگاه خاتم سامان يافته، پرداختن به مفهوم فرهنگ با تأکيد بر نقش انسان و هويت فردي بر فرهنگ سازماني و فرهنگ اجتماعي است.

از اين روي، دست‌يابي به ارزش‌ها و الگوهاي مناسب رفتار حرفه‌اي در توسعه پايدار در سه حوزه فردي، سازماني و اجتماعي، اشاعه مهارت‌هاي نوين فرهنگي با تکيه بر ضرورت‌هاي آينده‌نگرانه، بررسي نقش تعلق، تعهد و وفاداري سازماني و کارگروهي در توسعه فرهنگ کسب و کار، اثرات فرهنگ ملي بر فرهنگ سازماني و بالندگي اجتماعي و عشق به ميهن، به عنوان هدف‌ها و محورهاي اين همايش علمي انتخاب و تعيين شده‌اند.

رييس کنفرانس فرهنگ سازماني افزود: کنفرانس براي پيشبرد اين هدف‌ها، از همکاري و مشارکت ارزشمند قريب به 30 نفر از استادان برجسته و صاحبنظران عرصه مديريت کشور که سال‌هاي طولاني، بعضاً به درازاي يک عمر، در اين عرصه به پژوهش و آموزش اشتغال داشته‌اند، به‌عنوان اعضاي هيأت‌علمي بهره جسته ‌است.


 خبــر 

 يک مقام مسئول مطرح کرد؛

فروريزش 40نقطه تهران

مدير بخش زلزله شناسي مرکز تحقيقات راه، مسکن و شهرسازي جنس خاک و وجود رشته قنات هاي بسيار در منطقه جنوب تهران و خيابان شهيدرجايي را علت اصلي فروريزش زمين در اين منطقه اعلام کرد.

علي بيت اللهي در گفتگو با مهر، گفت: ابعاد فروريزش خيابان شهيد رجايي که روز دوشنبه رخ داد، 5 متر در 7 متر در سطح و 12 متر در عمق بوده و اين فروريزش در لاين کندروي شمال به جنوب اين خيابان رخ داده که 300 متر تا پل شهيد آويني فاصله داشته است.

وي ادامه داد: خاک اين منطقه ريزدانه رسي است و رشته قنات هاي متعددي هم در اين خيابان وجود دارد ضمن اينکه يک لوله جمع آوري آب هاي سطحي هم در کف خيابان وجود داشته که قطر اين لوله 80 سانتي متر بوده و در قسمت تحتاني آن، حفره هايي ايجاد شده بود که اين موضوع هم بر نشست زمين تاثيرگذار بوده است.

به گفته بيت اللهي، بر اثر ارتعاشات ترافيک و رفت و آمد خودروها، حفره هايي در عمق زمين شکل مي‌گيرد که پس از مدتي اين حفره‌ها به سطح زمين رسيده و فروريزش رخ مي‌دهد.

اين مقام مسئول اظهار داشت: خوشبختانه با وجود اينکه فروريزش خيابان شهيد رجايي در محل رفت و آمد خودرو ها بوده اما حادثه جاني رخ نداده است.وي بيان کرد: چون مناطق اطراف خيابان شهيد رجايي مونيتورينگ نشده اند نمي توان گفت که پيش از وقوع فروريزش نشانه يا ترک هشدار دهنده اي در منطقه وجود داشته است.

اين مقام مسئول تصريح کرد: به نظر مي‌رسد که نشانه اي مبني بر وقوع فروريزش در اين منطقه وجود نداشته است است زيرا لايه هاي آسفالتي، در برابر تغييرات خاک مقاومت نشان مي‌دهند و به علت چسبندگي، پيوستگي و زيرسازي آسفالت در صورت وجود حفرات درزيرزمين هم، سطح زمين صاف مي‌ماند تا زماني که حفره به نزديکي سطح زمين برسد.

بيت اللهي ادامه داد: آب رفت هاي تهران، چسبندگي ضعيف خاک، رشته قنات هاي متعدد و حفاري هاي زيرسطحي تهديد بالقوه اي در اغلب نقاط تهران هستند.

وي اضافه کرد: آب‌هاي زيرسطحي در تهران به صورت رگه هاي آب از شمال به جنوب درحرکتند و 50 هزار قنات شناسايي شده و به همين تعداد قنات شناسايي نشده در پايتخت وجود دارد که درگذشته آب را از کوهپايه هاي شمالي به مناطق جنوبي منتقل و در شهرري و مناطق اطراف شهرري متمرکز مي‌کردند اگرچه هم اکنون هم اين اتفاق مي‌افتد و همين موضوع احتمال فروريزش زمين در اين منطقه را افزايش داده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته