جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/11/30 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5496


پر کشيدن سيمرغ به سوي موزه آستان قدس رضوي


جديدترين آمار فروش فيلم‌هاي روي پرده

برادران وارنر دست به کار شد؛
مذاکره با مل گيبسون براي کارگرداني «جوخه خودکشي 2»


"مهناز افشار" در اکران مردمي يک فيلم


سومين آلبوم "سالار عقيلي" در راه


اکران «برادرم خسرو» بعد از نوروز


مهتاب نصيرپور، اولين بازيگر «آستيگمات»


ميز خبــــر


قاب سينما


خبر هنري


 پر کشيدن سيمرغ به سوي موزه آستان قدس رضوي 

 
ادامه موفقيت‌هاي «ماجراي نيمروز» و اهداي سيمرغ‌هاي اين فيلم به موزه آستان قدس رضوي، حواشي سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر و اخبار جشنواره جهاني فيلم فجر همچنان در صدر اخبار سينمايي قرار دارند.

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما؛ هفته گذشته پرونده سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر با معرفي برگزيدگان آن بسته شد اما پرونده حواشي اين جشنواره از اعتراض هاي رنگارنگ نامزدهاي دريافت سيمرغ تا اعتراف دبير جشنواره درباره اشتباهات صورت گرفته در سيمرغ سي و پنجم همچنان باز است.

پس از پايان پرواز سيمرغ ها نوبت به اوج گرفتن ققنوس ها رسيد تا جمعي از نويسندگان، منتقدان و انديشمندان سينماي انقلاب در ششمين هم انديشي بهترين فيلم از نگاه خود را انتخاب کنند. طبق اعلام ششمين هم انديشي سينما انقلاب فيلم هاي«ماجراي نيمروز»، «ويلايي ها» و «بيست و يک روز بعد» بهترين فيلم هاي اين دوره بوده اند.

جايزه ققنوس جايزه ويژه هم انديشي سينما انقلاب، در دستان صاحبانش قرار خواهد گرفت.

«ماجراي نيمروز» که با دريافت 5 سيمرغ در بخش هاي مختلف پر افتخارترين فيلم سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر به حساب
مي آيد همچنان از طرف افراد و اقشار مختلف مورد تحسين قرار مي گيرد. اين فيلم در حرم مطهر رضوي اکران شد و عواملش 3 سيمرغ بهترين فيلم جشنواره، بهترين فيلم از نگاه ملي و بهترين فيلم از نگاه تماشاگران را به موزه امام رضا(ع) اهدا کردند.

اين نخستين بار است که يک فيلم سينمايي در حرم رضوي به نمايش در مي آيد.

در هفته اي که گذشت نام 12 فيلمي که درخواست اکران در نوروز96 را داده بودند اعلام شد و از اين ميان برنده سيمرغ بلورين بهترين فيلم از سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر نخستين فيلمي بود که اکران آن در نوروز 96 قطعي شد. قرار است تا نخستين روزهاي هفته نام 6 فيلم اکران نوروز 96 اعلام شود.

در هفته اي که گذشت بازار اخبار سي و پنجمين جشنواره جهاني فيلم فجر هم داغ بود.

از دبيرخانه اين جشنواره خبر رسيد تنها تا 10 اسفند براي ثبت نام فيلم‌ها در سي و پنجمين جشنواره جهاني فيلم فجر زمان باقي است و تا کنون بيش از 5 هزار اثر از سراسر دنيا متقاضي حضور در اين جشنواره شده اند.

همچنين در هفته گذشته از پوستر اين جشنواره رونمايي شد و جشنواره جهاني فيلم فجر در آستانه ثبت بين‌المللي قرار گرفت.در روزهاي گذشته هيئت داوران يازدهمين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي100 ثانيه‌اي معرفي شدند. احمدرضا درويش، بهروز افخمي، هادي مقدم‌دوست، حبيب احمدزاده، محمدرضا خردمندان داوران اين دوره هستند.

قدرداني از دست اندرکاران ستاد آراي مردمي سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر، بهبود حال سعيد سهيلي کارگردان سينما و اعلام فيلم‌هاي منتخب بخش « زنان فيلمساز با موضوع آزاد و مردان فيلمساز با موضوع زن» در جشنواره پروين اعتصامي از ديگر اخبار سينما در هفته اي بود که گذشت.


 جديدترين آمار فروش فيلم‌هاي روي پرده 

 فيلم «خوب، بد، جلف» به عنوان اولين فيلم اکران نوروزي سال 96 در دو روز ابتدايي نمايش خود حدود 300 ميليون تومان در تهران فروخت.

احمد مختاري از دفتر هدايت فيلم به ايسنا گفت: «خوب، بد، جلف» به کارگرداني پيمان قاسم‌خاني در روز چهارشنبه 27 بهمن که اولين روز اکرانش بود، 105 ميليون تومان و پنجشنبه شب هم 190 ميليون تومان در تهران فروش داشت.

وي اضافه کرد: اکران اين فيلم در سينماهاي چند شهرستان هم شروع شده که به زودي تعداد آن‌ها افزايش مي‌يابد اما با همين تعداد فعلي هم 85 ميليون تومان در شهرستان‌ها فروش داشته‌ايم.

«خوب، بد، جلف» فيلمي در ژانر کمدي به کارگرداني و نويسندگي پيمان قاسم‌خاني و تهيه‌کنندگي محسن چگيني و عبدالله اسکندري در سال 1394 است. پژمان جمشيدي، حميد فرخ‌نژاد، ويشکا آسايش، ماني حقيقي، بيژن امکانيان، سام درخشاني، امير مهدي ژوله، آزاده صمدي، علي اوجي، نيوشا ضيغمي، محراب قاسم‌خاني و پيمان قاسم‌خاني در اين فيلم ايفاي نقش مي‌کنند.

در خلاصه داستان آمده است؛ «يک کارگردان هنري سينما از طرف تهيه‌کننده‌اش تحت فشار است تا از دو بازيگر تجاري براي بازي در نقش‌هاي اصلي فيلمش استفاده کند. از نظر کارگردان آن‌ها بدترين انتخاب‌هاي ممکن هستند، اما اگر مي‌خواهد فيلم را بسازد مجبور است در مدت کوتاهي آن‌ها را به نقش‌هايشان نزديک کند و اين کار آساني نيست.»

يکي ديگر از فيلم‌هاي تازه اکران‌شده در سينماها «ماحي» به کارگرداني داود خيام و تهيه‌کنندگي جواد نوروزبيگي است که علاوه بر تهران فعلا در چند شهرستان محدود هم اکران مي‌شود.

اين فيلم در دو روز ابتدايي نمايش خود 40 ميليون تومان فروش داشته است.

علاوه بر اين‌ها آخرين آمار فروش دو فيلم «سلام بمبئي» و «هفت‌ماهگي» هم که از قبل از جشنواره فجر روي پرده سينماها بودند اعلام شد.

علي سرتيپي مديرعامل موسسه پخش فيلميران به ايسنا گفت: فروش فيلم «سلام بمبئي» به 14 ميليارد و 50 ميليون تومان در کشور رسيده و فيلم «هفت‌ماهگي» نيز تاکنون دو ميليارد و 500 ميليون تومان فروخته است.طبق اعلام حميدي از پخش حوزه هنري، ميزان فروش فيلم رئال انيميشن «مبارک» به کارگرداني محمدرضا نجفي امامي در سه روز اخير اکران خود که به تازگي بر پرده سينماها رفته، بيش از 52 ميليون تومان در تهران شده است.

همچنين فروش فيلم «جشن تولد» عباس لاجوردي در سه شب گذشته به حدود يک ميليون و 500 هزار تومان در تهران رسيده است.

فياض پارسيان هم آخرين آمار فروش فيلم «خانه‌اي در خيابان چهل و يکم» را که موسسه سيماي مهر پخش آن را برعهده دارد، 610 ميليون تومان در تهران اعلام کرد.


 برادران وارنر دست به کار شد؛
 مذاکره با مل گيبسون براي کارگرداني «جوخه خودکشي 2» 

 کمپاني برادران وارنر در حال مذاکره با مل گيبسون است تا جايگزين ديويد آير براي کارگرداني قسمت دوم «جوخه خودکشي»
شود.به گزارش مهر به نقل از اسکرين ديلي، مل گيبسون براي کارگرداني قسمت دوم فيلم «جوخه خودکشي» انتخاب شده و مذاکره براي رسيدن به توافق نهايي بين وي و کمپاني سازنده فيلم در جريان است.

در عين حال کارگردان‌هاي ديگري نيز براي جايگزيني ديويد آير مورد توجه قرار گرفتند که رابين فلايشر کارگردان «زامبي لند» و دانيل اسپينوزا سازنده «خانه امن» و جاستين لوين سازنده «جسدهاي گرم» از جمله آنها هستند.

فيلم نخست «جوخه خودکشي» که در دنياي مارول مي‌گذشت نقدهاي مثبتي نگرفت اما با اين حال 745 ميليون دلار در باکس آفيس جهاني فروش کرد و به همين دليل به سرعت موضوع ساخت قسمت دوم آن مورد نظر واقع شد.

مل گيبسون که در دهه اخير با مشکلات متعددي روبه رو شده با فيلم جديدش «هکساو ريج» به دنياي کارگرداني بازگشت و موفقيت زيادي نيز کسب کرد و نامزد 6 جايزه اسکار شد و در باکس آفيس جهاني تاکنون فروشي 164 ميليون دلاري را ثبت کرده است.او چند پروژه ديگر در دست دارد که بازي در نقش يک پليس از جمله آنهاست.


 "مهناز افشار" در اکران مردمي يک فيلم 

 ايلنا:مهناز افشار و علي مصفا در پرديس کوروش حضور پيدا کردند .

فيلم سينمايي خانه اي در خيابان چهل و يکم به کار گرداني حميدرضا قرباني با حضور مهناز افشار وعلي مصفا در سانسهاي 18 و19 در پرديس کورش به نمايش در آمد.

فيلم خانه اي در خيابان چهل و يکم به کار گرداني حميد رضا قرباني با بازي علي مصفا ،مهناز افشار ،سارا بهرامي،سهيلا رضوي،هم اکنون در سينماهاي سراسر کشور اکران است.


 سومين آلبوم "سالار عقيلي" در راه 

ميزان: آلبوم «ميهن» اثر محمدجليل عندليبي نوازنده و آهنگساز شناخته شده موسيقي ايراني اسفندماه سال جاري به بازار مي‌ آيد. در اين آلبوم سالار عقيلي در مقام خواننده محمد جليل عندليبي را همراهي مي‌کند.محمد جليل عندليبي که علاقه مندان به موسيقي ايراني نامش را با آثاري همچون «بنماي رخ»، «آتش در نيستان» و «غريبستان» به خاطر سپرده اند، در کارنامه هنري اش سابقه همکاري با خوانندگان مطرحي همچون محمدرضا شجريان، شهرام ناظري و...را دارد.اين آهنگساز شناخته شده، حالا بعد از 7 سال سکوت در فضاي موسيقي کشور، دست به انتشار آلبوم «ميهن» زده و خودش حضور سالار عقيلي به عنوان خواننده در اين آلبوم را تجربه اي منحصر به‌فرد و شاخص ارزيابي کرده است.


 اکران «برادرم خسرو» بعد از نوروز 

 ايسنا:فيلم «برادرم خسرو» ساخته احسان بيگلري به تهيه‌کنندگي سعيد ملکان بعد از نوروز 96 اکران عمومي مي‌شود.

«برادرم خسرو» در جشن انجمن منتقدان و نويسندگان نيز در پنج رشته نامزد دريافت جايزه شد و توانست ديپلم افتخار بخش خلاقيت و استعداد درخشان را از ان خود کند.در خلاصه داستان «برادرم خسرو» آمده است: خسرو که مبتلا به اختلال دوقطبي است بايد مدتي را در خانه برادر بزرگتر خود سپري کند.در اين فيلم ناصر هاشمي، شهاب حسيني، هنگامه قاضياني، تژاو يونس‌پور، جواد يحيوي و با حضور بيتا فرهي به ايفاي نقش مي‌پردازند.


 مهتاب نصيرپور، اولين بازيگر «آستيگمات»  

 مهر:مهتاب نصيرپور به عنوان اولين بازيگر فيلم «آستيگمات» به کارگرداني مجيدرضا مصطفوي به اين پروژه پيوست.

پيش‌توليد فيلم سينمايي «آستيگمات» دومين ساخته مجيدرضا مصطفوي که از چندي پيش آغاز شده بود اين روزها ادامه دارد و مهتاب نصيرپور بازيگر گزيده کار سينما و تئاتر به عنوان اولين بازيگر با عوامل اين فيلم به توافق رسيده است.«آستيگمات» فيلمي اجتماعي و پربازيگر است که به قلم مشترک پيام کرمي و مصطفوي به نگارش درآمده است. همچنين به زودي و با کامل شدن فهرست بازيگران، فيلمبرداري «آستيگمات» آغاز مي شود.


 ميز خبــــر 

 خداحافظي «کوريسماکي » از دنياي سينما

«آکي کوريسماکي» مهم‌ترين فيلمساز سينماي معاصر فنلاند، در حاشيه جشنواره فيلم برلين اعلام کرد که ديگر فيلمي نخواهد ساخت.

به گزارش ايسنا، «کوريسماکي» که امسال با جديدترين فيلمش «روي ديگر اميد» در بخش رقابتي شصت‌وهفتمين جشنواره برلين حضور دارد، در گفت‌وگو با تلويزيون ملي فنلاند اعلام کرد: اين آخرين فيلم من بود چون خسته شده‌ام و ديگر مي‌خواهم به زندگي خودم بپردازم.

فيلم «روي ديگر اميد» آخرين ساخته اين کارگردان 60 ساله فنلاندي درباره يک پناهنده سوري است که در تکاپو براي گرفتن پناهندگي در شهر هلسينکي است. اين فيلم که در جشنواره برلين با بازخوردهاي بسيار خوبي رو به رو شده، يکي از بخت‌هاي اصلي دريافت خرس طلاي بهترين فيلم اين رويداد سينمايي است.

«کوريسماکي» پيش از اين نيز در سال 1994 همراه با «کريستوف کيشلوفسکي» کارگردان نامدار لهستاني در جشنواره برلين آن سال نيز اعلام کرده بودند که ديگر فيلم نخواهد ساخت، اما ظاهرا اين‌بار کاملا مصمم است.

«آکي کوريسماکي» در طول دوران فعاليت هنري خود تا کنون 18 فيلم ساخته است. وي اولين فيلم خود را در دهه 1980 ميلادي با برادرش «ميکا کوريسماکي» با نام «سايه‌ها در بهشت» ساخت.

او در سال 2003 با يکي از معروف‌ترين ساخته‌هايش به نام «مردي بدون گذشته» برنده جايزه بزرگ جشنواره کن و نامزد اسکار بهترين فيلم خارجي شد؛ اما مراسم اسکار را تحريم کرد و گفت تمايلي ندارد در کشوري که در درگير جنگ است حضور يابد. «چراغ‌ها در غروب» فيلم بعدي «کوريسماکي» بود که باز هم به نمايندگي از سينماي فنلاند راهي اسکار شد، اما وي اعلام کرد در اعتراض به سياست‌هاي خارجي دولت وقت آمريکا به رياست «جورج بوش» در مراسم اسکار حضور نخواهد يافت.

«کوريسماکي» در سال 2002 جشنواره فيلم نيويورک را نيز در حمايت از عباس کيارستمي و عدم صدور به موقع ويزا براي حضور او در جشنواره بايکوت کرد.

در همايش ملي بهبود در سيستم‌هاي مديريت شهري؛

اعطا تنديس زرين و گواهي‌نامه شايستگي در مديريت فرآيند به دکتر محمود صلاحي

برگزيدگان اولين جايزه مديريت فرآيندهاي کسب و کار طي مراسمي با حضور مهدي چمران، رييس شوراي شهر تهران و ناصر اماني معاون برنامه‌ريزي و توسعه شهري شهردار تهران معرفي و تقدير شدند.

به گزارش رسانه خبري سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، در همايش ملي بهبود در سيستم‌هاي مديريت شهري برگزيدگان اولين جايزه مديريت فرآيندهاي کسب و کار معرفي شدند که سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران رتبه نخست جايزه مديريت فرآيندهاي کسب و کار را دريافت کرد و تنديس زرين و گواهي‌نامه شايستگي در مديريت فرآيند به محمود صلاحي رييس سازمان اعطا شد. مهرداد آقا محمدعلي کرماني، مدير نماينده انحصاري انجمن حرفه‌اي بين‌المللي مديريت فرآيند کسب‌وکار در ايران در خصوص اعطاي اولين جايزه مديريت فرآيندهاي کسب و کار با بيان اينکه اين جايزه به صورت پايلوت بين مناطق شهرداري تهران و 10 سازمان زيرمجموعه شهرداري همچون سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، شرکت بهره‌برداري راه‌آهن شهر و حومه،‌ شرکت ساماندهي صنايع و مشاغل شهر بود، اظهار کرد: تمام شرکت‌کنندگان در اين رويداد از نگاه مديريت فرآيندهاي کسب و کار ارزيابي شدند که ارزيابي‌ها در دو مرحله مجزا شامل خودارزيابي و ارزيابي حضوري هيات داوران در قالب 9 حوزه دانشي انجام شده است. وي با اشاره به اينکه امروز در حاشيه همايش ملي بهبود در سيستم‌هاي مديريت شهري، رتبه‌هاي برتر انتخاب شدند، افزود: سازمان فرهنگي و هنري شهرداي تهران رتبه نخست،‌ منطقه 13 شهرداري تهران رتبه دوم و منطقه 1 شهرداري تهران رتبه سوم را کسب کردند که به ترتيب تنديس زرين و گواهي‌نامه شايستگي در مديريت فرآيند،‌ تنديس سيمين و گواهي‌نامه شايستگي در مديريت فرآيند و تنديس برنزين و گواهي‌نامه شايستگي در مديريت فرآيند به منتخبين اهدا شد.

کرماني ادامه داد: علاوه بر انتخاب رتبه‌هاي برتر به تمامي شرکت‌کنندگان گزارش تحليلي بازخوردي ارائه مي‌شود.

مدير شرکت‌ مستقر در مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت ايران در خصوص دوره بعدي برگزاري اين رويداد نيز گفت: مقرر شده طي مذاکره‌اي با انجمن بين‌المللي مديريت فرآيند کسب و کار اين رويداد در دوره‌هاي بعدي به صورت بين‌المللي برگزار شود.

به گفته کرماني، انجمن حرفه‌اي بين‌المللي مديريت فرآيند کسب و کار در بيش از 40 کشور جهان نمايندگي دارد.


 قاب سينما 

 انيميشن هاي پر فروش تاريخ سينما؛

«داستان اسباب‌بازي 3»

سومين قسمت از مجموعه انيميشن‌ «داستان اسباب‌بازي» توليد پيکسار و ديزني، پرفروش‌ترين فيلم مجموعه شد. اين فيلم به کارگرداني لي آنکريچ نه‌‌تنها نامزد اسکار بهترين فيلم بلند انيميشن شد، بلکه نامزد بهترين فيلم و بهترين فيلمنامه هم بود. «داستان اسباب‌بازي 3» جايزه اسکار بهترين فيلم بلند انيميشن را از آن خود کرد.


 خبر هنري 

 عليرضا افتخاري :

همکاري با ارکستر ملي ادامه‌دار خواهد بود

خواننده ارکستر ملي در آستانه تازه ترين تجربه خود با ارکستر ملي به رهبري فريدون شهبازيان از همکاري ادامه دار خود با اين مجموعه دولتي سخن گفت.

عليرضا افتخاري که از چندي پيش به عنوان خواننده ارکستر ملي وارد فاز تازه اي از فعاليت هاي موسيقايي اش شده است در گفتگو با مهر با اشاره به اين حضور چند ماهه بيان کرد: حضور در مجموعه ارکستر ملي به عنوان خواننده تجربه بسيار لذت بخشي است که اميدوارم بعد از اين هم ادامه داشته باشد. فعاليت کنار فريدون شهبازيان به عنوان يک آهنگساز و موزيسين کاربلد و همراهي با نوازندگان جوان و آينده دار موسيقي کشورمان تجربه منحصر به فردي است.

وي ادامه داد: من اين روزها کاملا حال خوبي دارم حالي که نمي توانم با زبان و سخن توصيف کنم. اين حضور فارغ از هرگونه نگاه مالي، ابعاد معنوي گسترده اي برايم دارد و به خود مي بالم که در مجموعه ارکستر ملي مشغول به فعاليتم.

اين خواننده درباره برنامه هاي آينده خود در عرصه موسيقي بيان کرد: فعلا که تا آخر سال با ارکستر ملي برنامه هاي زيادي داريم. بعد از کنسرت تهران بناست در شهرهاي ديگر نيز کنسرت هايي را برگزار کنيم و تا آنجا که اطلاع دارم بيش از 10 برنامه خواهد بود. همين برنامه ها نه تنها من را خسته نمي کند بلکه انگيزه ام را براي ملاقات با دوستداران موسيقي در شهرستان ها مضاعف مي کند و طبق برنامه ريزي هايي که انجام گرفته همکاري من با ارکستر ملي ادامه خواهد داشت که جزييات آن متعاقبا اعلام مي شود.

ارکستر ملي به رهبري فريدون شهبازيان و خوانندگي عليرضا افتخاري ساعت 21:30 روز دوشنبه دوم اسفند ماه در تالار وحدت تهران تازه ترين کنسرت خود را برگزار مي کند.

«معبر» جلوي دوربين

سيد مجيد صالحي قصد دارد فيلم کوتاه دفاع مقدسي «معبر» را جلوي دوربين ببرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ سيد مجيد صالحي در تازه‌ترين فعاليت خود سراغ ساخت فيلمي با عنوان «معبر» رفته است که بجز کارگرداني، نويسندگي آن را بر اساس طرحي از سعيد شکيبا برعهده داشته است.

اين فيلم که ژانر دفاع مقدس دارد، در شهرک دفاع مقدس جلوي دوربين مي رود و روايتگر داستان چهار رزمنده است که قصد شناسايي عمليات را دارند.

پيش توليد «معبر» از بيست و ششم همين ماه آغاز شده و تا ده روز آينده ادامه دارد و گروه سازنده با حساسيت به دنبال انتخاب بازيگران و عوامل آن هستند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته