جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/11/30 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5496


قهرماني ايران در جام جهاني کشتي آزاد با پيروزي بر آمريکا

هفته 22 ليگ برتر فوتبال
پرسپوليس احيا شد استقلال همچنان مي تازد


خبرنامه


خبـــرنامه


 قهرماني ايران در جام جهاني کشتي آزاد با پيروزي بر آمريکا 

 تيم ملي کشتي آزاد ايران در فينال جام جهاني 2017 کرمانشاه آمريکا را 5 بر 3 شکست داد تا براي ششمين بار متوالي عنوان قهرماني اين رقابتها را بدست آورد.

در اين ديدار که در سالن مملو از تماشاگر امام خميني کرمانشاه برگزار شد، در مبارزه نخست حسن رحيمي قهرمان سال 2014 جهان و دارنده مدال برنز المپيک در وزن 57 کيلوگرم در يک مبارزه برتر با نتيجه 6 بر صفرآنتوني راموس را مغلوب کرد.

در کشتي وزن 61 کيلوگرم، مسعود اسماعيل پور دارنده مدالهاي نقره و برنز جهان به مصاف لوگان استيبر قهرمان سال 2016 جهان رفت و توانست در يک مبارزه فکورانه به برتري 6 بر 2 برسد. البته اسماعيل پور در لحظات آخر با تصور اينکه وقت تمام شده کشتي را رها کرد که امتياز از دست داد. اين از دست دادن، يک امتياز مثبت تيمي براي آمريکا به همراه داشت.اما ميثم نصيري در مصاف با فرانک مولينارو در حالي که 4 بر صفر عقب بود، دست به کار بزرگي زد و در تايم دوم به برتري 5 بر 4 رسيد تا سومين پيروزي متوالي نصيب ايران شود.

در وزن 70 کيلوگرم مصطفي حسين خاني دارنده مدال برنز جهان در يک مبارزه مطمئن جيمز گرين از آمريکا را 2 بر صفر شکست داد تا چهارمين پيروزي متوالي نصيب ايران شود.

در يکي از مبارزات ديدني پيکار فينال، در وزن 74 کيلوگرم پيمان ياراحمدي به مصاف جردن باروز دارنده دو طلاي جهان و قهرمان المپيک لندن رفت و 3 بر 2 شکست خورد تا طلسم شکست ناپذيري اين کشتي گير مقابل ايراني ها پابرجا بماند.

اما در وزن 86 کيلوگرم حسن يزداني قهرمان المپيک ريو در مصاف با ديويد تيلور از آمريکا در حالي که در تايم اول پيش بود، در وقت دوم از لحاظ نفس کم آورد و ضربه فني شد تا شوک بزرگي به تيم ايران وارد شود.

در مبارزه وزن 97 کيلوگرم امير محمدي حريفي قدر به نام کايل اسنايدر قهرمان المپيک ريو را پيش رو داشت که نتوانست مقابل رقيب خود کاري از پيش ببرد و 6 بر صفر شکست خورد تا حساب کار 4-3 به سود ايران شود و کار براي تعيين تيم قهرمان به کشتي آخر بکشد.

در کشتي سرنوشت ساز سنگين وزن، کميل قاسمي نايب قهرمان المپيک ريو برابر نيک گويازدوفسکي قرار گرفت که در وقت اول با احظار کم کار به حريف و همچنين زيرگيري و خاک 3-0 پيش افتاد. قاسمي درادامه 2 امتياز ديگر گرفت و با پيروزي 5-0، ايران با جساب 5 بر 3 آمريکا را شکست داد و قهرمان جام جهاني شد.

همچنين آذربايجان با پيروزي مقابل ترکيه به عنوان سوم رسيد و روسيه 7 بر يک مغولستان را برد تا جايگاهي بهتر از پنجمي بدست نياورد.

ايران 5 – آمريکا 3

57 کيلوگرم: حسن رحيمي 6 – آنتوني راموس 0

61 کيلوگرم: مسعود اسماعيل پور 6 – لوگان استيبر 2

65 کيلوگرم: ميثم نصيري 5 - فرانک مولينارو 4

70 کيلوگرم: مصطفي حسين خاني 2 – جيمز گرين 0

74 کيلوگرم: پيمان ياراحمدي 2 – جردن باروز 3

86 کيلوگرم: حسن يزداني با ضربه فني مغلوب ديويد تيلور شد.

97 کيلوگرم: امير محمدي 0 – کايل اسنايدر 6

125 کيلوگرم: کميل قاسمي 5 – نيک گويازدوفسکي 0


 هفته 22 ليگ برتر فوتبال
 پرسپوليس احيا شد استقلال همچنان مي تازد 

 
آفرينش- پرسپوليس پس از شکست در دبي هفته قبل، توانست در ديداري حساس سپاهان را شکست دهد تا احيا شود و به صدرنشيني اش ادامه دهد. استقلال هم همچنان روي نوار برد گام برمي دارد و با برتري مقابل ذوب آهن سومي اش در جدول را تثبيت کرد.

پرسپوليس برنده بازي پنالتي ها

ديدار تيم‌هاي پرسپوليس و سپاهان از هفته 22 رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ايران با برتري دو بر يک تيم سرخ‌پوش به پايان رسيد.

براي پرسپوليس مهدي طارمي و رامين رضاييان (پنالتي) گلزني کردند و تک گل سپاهان را طالب ريکاني (پنالتي) به ثمر رساند.

نيمه نخست:

در اين نيمه پرسپوليس بر توپ و ميدان مالک بود اما تنها يک بار و آن هم در دقيقه نخست بود که فرصت مسلم گلزني را به دست آورد. در آن صحنه وحيد اميري بعد از جا گذاشتن دروازه بان تيم سپاهان مي‌توانست گلزني کند اما توپ او را کولي بالي مدافع سپاهان از روي خط دروازه بيرون کشيد.

در ادامه اين نيمه تلاش پرسپوليسي‌ها براي باز کردن دفاع تيم سپاهان موفقيت آمير نبود تا اينکه در دقيقه 45 طارمي فرصت خوبي براي گلزني بدست آورد اما شوت او در داخل محوطه جريمه سپاهان به اوت رفت تا دو تيم با تساوي بدون گل راهي رختکن شوند.

نيمه دوم:

نيمه دوم بازي با روندي آرام آغاز شد تا اينکه دروازه بان سپاهان روي طارمي مرتکب خطاي پنالتي شد. ضربه پنالتي را رضاييان به سمت دروازه شليک نکرد و با يک پاس به طارمي داد تا او در دقيقه 56 گل نخست بازي را بزند. اين توپ به شکلي زده شد که يادآور کار ترکيبي و تمرين شده سوارز و مسي بود. بعد از اين گل تيم سپاهان به جلو آمد و موقعيت‌هاي خوبي را به دست آورد که يکي از آنها در دقيقه 74 بود و محدي در مصاف تک به تک با بيرانوند، توپ را به اوت زد.

در دقيقه 81 اين بازي تيم فوتبال سپاهان يک پنالتي بدست آورد که اين توپ را ريکاني به گل تبديل کرد و حساب يک بر يک شد اما اين پايان کار نبود و خطاي عجيب و قابل بحث حاج صفي روي طارمي يک پنالتي ديگر به پرسپوليس هديه داد تا اين‌باره رضاييان اين توپ را به گل تبديل کند و بازي دو بر يک شود. تيم سپاهان بعد از اين گل يکبار توسط محمدي فرصت به تساوي کشاندن بازي را داشت اما اين توپ را بيرانوند در مصافي تک به تک دفع کرد تا بازي با حساب دو بر يک به پايان برسد.

تيم منصوريان همچنان مي‌تازد

اما شاگردان علي منصوريان با پيروزي مقابل ذوب آهن همچنان روي نوار برد قدم برداشتند.

تيم هاي فوتبال ذوب آهن اصفهان و استقلال تهران در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان به مصاف رفتند و در حالي که استقلالي ها نيمه نخست را با برتري يک گله به رختکن رفته بودند،‌ در نيمه دوم نيز يک گل زدند و در پايان با نتيجه دو بر صفر به پيروزي رسيدند.

استقلالي‌ها بعد از بيست دقيقه رو به جلو بازي کردند و در دقيقه 25 روي ارسال ديدني خسرو حسيدري و ضربه سر فرشيد اسماعيلي، آبي‌ها به گل نخست دست يافتند. آنها دو دقيقه بعد از اين گل مي‌توانستند به گل دوم برسند اما شوت فني کاوه رضايي را مظاهري به کرنر فرستاد.

در دقيقه 43 روي اشتباه مدافعان ذوب آهن، استقلال مي‌توانست به گل دوم دست يابد که بهنام برزاي در موقعيت تک به تک با مظاهري فرصت را از دست داد تا نيمه نخست را استقلال ببرد.

استقلال توسط بهنام برزاي در دقيقه 79 به گل رسيد و اين بازيکن روي سانتر زيباي فرشيد اسماعيلي با ضربه سر دروزاه مظاهري را گشود.

در ادامه تلاش دو تيم گلي را در بر نداشت تا استقلال با همان دو گل مقابل ميزبانش به پيروزي برسد.

استقلال با اين برد 40 امتيازي شد و با تيم چهارم جدول يعني ذوب آهن 7 امتياز فاصله دارد. آبي ها که جايگاه سومي برايشان تثبيت شده است، 10 امتياز از پرسپوليس 50 امتيازي عقب هستند.

فولاد 2 - گسترش فولاد 2

در ديگر ديدار همزمان، دو تيم فولاد خوزستان و گسترش فولاد تبريز در اهواز به مصاف هم رفتند که در پايان به نتيجه تساوي دو بر دو رضايت دادند. براي گسترش فولاد مسعود ابراهيم زاده در دقيقه 14 و داريوش شجاعيان در دقيقه 68 و براي تيم فولاد ايوب والي در دقيقه 38 و ساسان انصاري در دقيقه 78 گلزني کردند.


 خبرنامه  

 پيروزي روستوف و شکست آلکمار در شب گلزني آزمون و جهانبخش

رقابتهاي مرحله يک شانزدهم نهايي ليگ اروپا برگزار شد که در يکي از مهمترين بازي‌ها روستوف برابر اسپارتاپراگ قرار گرفت و با چهار گل مهمانش را شکست داد. ميها ملويا گل نخست روستوف را در دقيقه 15 به ثمر رساند. تيموکو کوناته در دقيقه 32 کارت زرد دوم خود را دريافت کرد و باعث شد اسپارتا 10 نفره به کار خود ادامه دهد. ديميتري پولوز چند دقيقه بعد گل دوم تيمش را به ثمر رساندو کريستين نوبوا پيش از پايان نيمه نخست براي روستوف گلزني کرد. سردار آزمون مهاجم ايراني ميزبان که در 67 به بازي آمده بود يک دقيقه پس از حضورش آخرين گل روستوف را به ثمر رساند. با اين پيروزي ميزبان تقريبا صعودش به مرحله بعد را تثبيت کرد.

در ديگر ديدار مهم امشب آلکمار ميزبان ليون بود که چهار بر يک مغلوب مهمانش شد. با وجود اين که آلکمار در بيشتر بازي تيم برتر بود اما ليون در ضد حمله خوب عمل کرد و توانست چهار بار دروازه ميزبانش را باز کند. عليرضا جهانبخش که در ترکيب اصلي تيمش حضور داشت تک گل تيمش را در دقيقه 68 از روي نقطه پنالتي به ثمر رساند. آلکمار در بازي برگشت براي صعود بايد حداقل چهار گل به ثمر برساند.

در ديگر بازي مهم المپياکوس برابر عثمانلي اسپور بدون گل متوقف شد. کريم انصاري‌فرد در دقيقه 87 فرصت بازي براي المپياکوس را پيدا کرد.

برانکو:

بعد از باخت در دربي بردن سپاهان مهم بود

برانکو ايوانکوويچ سرمربي پرسپوليس بعد از پيروزي برابر سپاهان گفت: همه هيجان زده به خاطر اين بازي حساس هستيم. برد بسيار مهمي بود. مخصوصا بعد از شکست در دربي، اين بازي مهم بود. از اين برد خوشحالم. اينکه هواداران به ما اعتماد دارند برايم جالب و زيبا است. آنها ما را تشويق کردند و خوشحالم که آنها خوشحال شدند. انتظار اين بازي سخت را داشتيم. سپاهان تيمي بهتر از مکانش در جدول است.

او افزود: همه تيم‌هايي که مقابل ما قرار مي‌گيرند چيزي براي از دست دادن ندارند و فقط براي برد بازي مي‌کنند. در مقابل پرسپوليس دنبال راه حل براي خودشان هستند. ما کنترل بازي را به دست گرفتيم. ما فقط يک برهه و وقتي که جلو افتاديم کمي بد بوديم. طبيعي بود، ما سيد جلال حسيني و کمال کاميابي نيا را نداشتيم؛ کساني که با تجربه خودشان به تيم آرامش مي‌دهند.

وي در پاسخ به تعويض هميشگي رضاييان در تيمش گفت: هميشه نيست. قبلا سروش و محسن هم تعويض مي شدند. معمولا بازيکنان وسط زمين به دليل دوندگي و خستگي بيشترشان تعويض مي‌شوند.

برانکو درباره تنها هافبک دفاعي تيمش کاميابي‌نيا و اينکه چرا خلا او پر نمي‌شود، گفت: بازيکني که ما مي‌خواهيم الان وجود ندارد. بازيکناني که مي‌خواستيم را نشد جذب کنيم و خودمان مشکل را خوب مي‌دانيم با اين تفاوت که ربيع‌خواه امروز خيلي خوب بود. اطمينان دارم که ربيع‌خواه براي بازي‌هاي بعدي آماده مي‌شود چون مصدوميتش جدي نيست و کمي خسته بود.

ويسي:

روي پنالتي دوم بحث داريم

سرمربي تيم سپاهان مي گويد پرسپوليس به جز موقعيت در دقيقه يک ديگر هيچ فرصتي در طول بازي نداشت.

عبدالله ويسي بعد از شکست تيمش برابر پرسپوليس در نشست خبري گفت: يک بازي خوب را از هر دو تيم ديديم. مي‌شد که بازنده نباشيم و حتي برنده از زمين بيرون بيائيم. پرسپوليس به جز دقيقه يک هيچ موقعيتي نداشت. نمي‌دانم چه بگويم. نيمه اول بازي را بسته بوديم. روي پنالتي دوم بحث داريم. از شش بازي نيم فصل دوم آسيب داوري ديده‌ايم. به پرسپوليسي‌ها تبريک مي‌گويم.

وي درباره جپارف گفت: او بازيکن با تکنيک خوبي است و مي‌تواند به ما کمک کند. او کمي مصدوم شده بود ولي رويش نشده بود در رختکن و بين دو نيمه به ما بگويد.

سرمربي سپاهان درباره مسائل فني بازي گفت: ما موقعيت‌هاي گل بسيار خوبي در نيمه دوم داشتيم. تمرکز ما در يک سوم حريف خوب نيست و نشد از فرصتمان استفاده کنيم.

او درباره روند داوري‌ها عليه تيمش گفت: چه بگويم؟ به جز نفت تهران که بحث داوري نداشتيم ساير بازي‌ها را ببينيد. ما در شش بازي ديگر آسيب ديديم. پرسپوليس تيم قدرتمندي است و ما امروز تمام فضاها را بستيم. بهتر است اين بحث را ادامه ندهيم.

پيروزي منچستريونايتد و رم در ليگ اروپا

در ادامه ديدارهاي رفت مرحله يک شانزدهم نهايي ليگ اروپا هفت بازي برگزار شد. در مهمترين بازي رم برابر ويارئال قرار گرفت و با سه گل ميزبانش را شکست داد. در ديگر ديدار مهم، منچستريونايتد با سه گل سنت اتين را شکست داد. زلاتان ايبراهيموويچ در اين بازي هت‌تريک کرد. گل سوم مهاجم يونايتد از روي نقطه پنالتي به ثمر رسيد.

همچنين اتلتيک بيلبائو توانست سه بر دو آپوئل نيکوزيا را شکست دهد. تيم مهمان در حالي که يک بر صفر پيش افتاده بود در نهايت سه بر يک مغلوب شد. شالکه با سه گل برابر ميزبانش پائوک پيروز شد و ديدار آژاکس و لژيا بدون گل به پايان رسيد.

در ديگر بازي‌ها اندرلخت دو بر صفر زنيت را شکست داد و بشيکتاش برابر نماينده رژيم صهونيستي سه بر يک پيروز شد.

پيروزي مدعيان در هفته هجدهم ليگ برتر بسکتبال

رقابتهاي هفته هجدهم ليگ برتر بسکتبال با 5 مسابقه پي گيري شد که در جريان اين ديدارها، مدعيان ليگ در برابر حريفان خود به برتري رسيدند.

در جريان مسابقات اين هفته، پتروشيمي در خانه به مصاف لوله آ اس شيراز رفت و با نتيجه 96 بر 48 به برتري رسيد.

نفت آبادان نيز که به تبريز سفر کرده بود برابر شهرداري اين شهر با نتيجه 89 بر 82 به برتري رسيد. بازي اين دو تيم در وقت قانوني 73 بر 73 مساوي شده بود.

در تهران، دانشگاه آزاد به مصاف شهرداري گرگان رفت و 101 بر 57 اين تيم را شکست داد و نيروي زميني نيز در خانه برابر شهرداري اراک 87 بر 75 مغلوب شد.در آخرين مسابقه اين هفته نيز شيميدر تهران در ديدار برابر شهرداري کاشان 79 بر 72 به برتري رسيد.


 خبـــرنامه 

 منصوريان:

اين بازي سخت‌تر از دربي بود

عليرضا منصوريان سرمربي استقلال بعد از پيروزي تيمش برابر ذوب‌آهن در نشست خبري گفت: خوشحاليم که بازي را برديم. خدا يک نگاه ويژه به تيم ما داشت. خوشحالم که با تيمي مقتدر بازي کرديم. براي تمام احترامي که براي ذوب‌آهن قائلم بايد بگويم که اين بازي سخت‌تر از السد و دربي بود. آنها در اين سال ها خيلي در فوتبال ايران اثر گذار بوده‌اند. آقاي آذري لطف کرد تا هواداران استقلالي بيشتري به ورزشگاه بيايند و از اين کار او تشکر مي‌کنم چون به فوتبال کمک کرد. او مي‌توانست اجازه ندهد تا تماشاگران به ورزشگاه بيايند. اين برد را به هواداران تقديم مي‌کنم. کساني که کنار ما ايستادند.

او افزود: اين اولين باري بود که ذوب آهن را توانستم در اصفهان ببريم. فاصله ما با رقبا کم است. فقط ريکاوري و يک تمرين سبک انجام داديم و به اين بازي رسيديم. الان در نقطه اوج بدني هستيم و شرايط خوبي داريم. باز هم به هواداران اين موفقيت را تبريک مي‌گويم.

وي در پاسخ به سوالي درباره تاکتيک‌هاي تيمي استقلال و اينکه چرا استقلال از ميانه زمين به ذوب‌آهن لطمه نزد، گفت: وقتي حدادي‌فر به زمين آمد انصاري را به زمين فرستاديم. او خيلي بازيکن خطرناکي است. در ميانه ميدان بازي را مديريت کرديم. مهدي‌پور و رجب‌زاده را هم مهار کرديم. احتياجي نبود از ميانه زمين ذوب‌آهن استفاده کنيم. درست است که آنها به ما فضا مي‌دادند. امروز دو تيم از بهترين‌ تيم هاي ايران بازي مي‌کردند و تيم قابل احترامي را برديم.

رضاييان:

پنالتي را بارها با طارمي تمرين کرده بوديم

بازيکن پرسپوليس مي‌گويد ضربه پنالتي که به سبک بازيکنان بارسلونا مقابل سپاهان زدند کار تمرين‌شده بود.

رامين رضاييان بعد از پيروزي دو بر يک پرسپوليس مقابل سپاهان ابتدا به مصاحبه يکي از بازيکنان استقلال بعد از دربي اشاره کرد و گفت: من با مربي اين بازيکن جوان هم صحبت کردم و گفتم در کنار فوتبال ادب را هم به بازيکنتان ياد دهيد. يک روز ما چهار گل به استقلال مي‌زنيم و يک روز هم آنها پيروز مي‌شوند و اين اتفاقات در فوتبال طبيعي است.

وي در مورد بازي با سپاهان افزود: بازي خوبي بود و ما خوب بازي کرديم. سپاهان تيم بزرگي است و دفاع مي‌کرد. ما هم توانستيم از روي نقطه پنالتي به گل برسيم.

رضاييان در مورد پنالتي اول پرسپوليس که به سبک سوارس و مسي به ثمر رساندند، توضيح داد: اين نوع پنالتي را با طارمي تمرين کرده بوديم و به او گفته بودم که اگر پشت توپ بايستم قول مي‌دهم به تو پاس دهم. بارها بعد از تمرين و زماني که زمين خلوت مي‌شد با هم اين کار را تمرين مي‌کرديم و امروز هم توانستيم به خوبي انجامش دهيم.

بازيکن پرسپوليس در پاسخ به پرسشي که طارمي قبل از اين پنالتي چه چيزي در گوشش مي‌گفت، خاطرنشان کرد: مهدي نگران بود کارمان لو برود و خراب شود اما من به داور گفتم سمت راستمان نبايد کسي زودتر داخل زمين شود تا طارمي بتواند کارش را انجام دهد.

نقص فني در پرواز حامل تيم فوتبال پديده

در حالي که قرار بود ساعت 16 روز چهارشنبه تيم فوتبال پديده براي بازي مقابل صنعت نفت آبادان با پرواز هواپيمايي آتا از فرودگاه شهيد هاشمي نژاد مشهد به سمت اهواز حرکت کند پس از اينکه با تاخير 6 ساعته روبرو شد ساعت يک بامداد پنجشنبه در حالي در اهواز هواپيما فرود آمد که باعث رعب و وحشت مسافران آن شده بود.

در طول پرواز به علت نامطلوب بودن شرايط آب و هوايي، پرواز با تکان هاي شديدي روبرو بود که باعث ترس مسافران شد، در حالي که هواپيما قصد داشت فرود بيايد با نقص فني در چرخ ها روبرو شد تا خلبان نتواند فرود بيايد.بعد از اين موضوع خلبان چندين بار سعي کرد با دور زدن بر روي آسمان اهواز چرخ ها را باز کند که بالاخره بعد از 20 دقيقه موفق به اين کار شد.

پس از باز شدن چرخ ها اما عدم وجود ديد کافي در باند اهواز بازهم مشکل ديگري را ايجاد کرد که اين بار هم خلبان مجبور شد چند بار ديگر در آسمان اهواز دور بزند. در نهايت خلبان با اينکه ديد کافي نداشت اما با مهارت توانست هواپيما را روي باند بنشاند و البته از سوي مسافران وحشت زده نيز تشويق شد. اين پرواز هواپيمايي آتا از مشهد به مقصد اهواز، حامل 168 سرنشين و نيز کاروان تيم فوتبال پديده بود.

سرمربي روستوف:

تابستان منتظر عزت‌اللهي هستيم

ايوان دانيلينت عنوان کرد سعيد عزت‌اللهي در تابستان به روستوف باز خواهد گشت.

سعيد عزت‌اللهي بازيکن جوان تيم ملي ايران و روستوف که در اين تيم نيمکت نشين بود تصميم گرفت به صورت قرضي راهي آنژي ماخاچکالا شود.

ايوان دانيلينت سرمربي روستف درباره فروش سعيد عزت‌اللهي گفت: ما دوست نداشتيم تا اين بازيکن را از دست بدهيم ولي در پست او بازيکناني داريم که تجربه بيشتري دارند و به همين دليل به سعيد بازي زياد نرسيد. من تابستان منتظر او خواهم بود تا بار ديگر عزت‌اللهي را در تيم ببينم.

هر چهار سرگروه ليگ قهرمانان باختند

چهار ديدار از مرحله رفت يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا به پايان رسيده است که در تمامي چهار ديدار، تيم هايي که به عنوان سرگروه راهي اين مرحله از رقابت ها شدند برابر حريفان خود شکست خوردند.

سه شنبه شب دو تيم بارسلونا و دورتموند برابر حريفان خود طعم شکست را چشيدند. اين دو تيم به عنوان تيم سرگروه راهي مرحله يک هشتم نهايي شدند. بارسلونا در گروهي که منچسترسيتي، سلتيک و گلادباخ حضور داشتند، تيم اول شد و دورتموند نيز در جدال با رئال مادريد به عنوان تيم نخست راهي اين مرحله از رقابت ها شد.

اين نشان مي دهد که تلاش براي سرگروهي در ليگ قهرمانان چندان به سود تيم ها نبوده است. البته هنوز ديدارهاي برگشت باقي مانده است و بايد ديد در اين رقابت ها چه نتايجي به دست خواهد آمد.

سال گذشته 6 تيم از 8 تيم سرگروه توانستند به مرحله بعدي ليگ قهرمانان راه يابند ولي به نظر امسال شرايط متفاوت است چرا که در ديدارهاي چهارشنبه شب نيز اين اتفاق تکرار شد. ناپولي که به عنوان تيم نخست راهي مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان شد برابر رئال مادريد شکست خورد و آرسنال نيز که توانسته بود در جدال با پاري سن ژرمن به عنوان تيم سرگروه به مرحله بعد صعود کند، برابر بايرن مونيخي شکست خورد که به عنوان تيم دوم به اين مرحله رسيده بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته