جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/12/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5502

رئيس دبيرخانه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان تهران:
تأييد 115 مورد فعاليت در شهرستان دماوند توسط ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي

توسط مديرعامل شرکت توانير؛
بازديد از روند اجرايي بزرگ‌ترين مانور عملياتي شستشوي اثرات ريزگردها


بهمن ماه امسال 220 فقره پرونده تعزيراتي در دماوندتشکيل شده است


در استان


خبــر


 رئيس دبيرخانه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان تهران:
 تأييد 115 مورد فعاليت در شهرستان دماوند توسط ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي  

 دماوند-ايرج صادقعلي

رئيس دبيرخانه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان تهران با بيان اينکه 115 مورد فعاليت در سطح شهرستان دماوند به تأييد ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان تهران رسيده است، گفت: جايگاه اقتصاد مقاومتي در شهرستان دماوند با تلاش و برنامه‌ريزي هدف‌دار تحقق خواهد يافت.

علي عشاقي در حاشيه پنجمين نشست اقتصاد مقاومتي شهرستان دماوند در گفتگو با خبرنگار آفرينش، با اشاره به نشست ارزيابي با محوريت اقتصاد مقاومتي در اين شهرستان، اظهار کرد: تعداد پروژه‌هاي تعريف‌شده درراستاي اقتصاد مقاومتي در اين شهرستان، 53 مورد بوده است و 167 فعاليت نيز به‌منظور تحقق پروژه‌ها در نظر گرفته‌شده است.

وي افزود: تا به امروز 115 مورد از فعاليت‌هاي شهرستان دماوند مورد تأييد ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان تهران قرارگرفته است؛ لذا لازم است تا ساير دستگاه‌هاي اجرايي واداري، با رفع مشکلات و انجام پيگيري‌هاي لازم، اقدام به اخذ تأييديه از اين ستاد نمايند.

رئيس دبيرخانه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان تهران خاطرنشان کرد: خوشبختانه در بخش اشتغال و رونق توليد، اقدامات مهم و مؤثري در سطح شهرستان صورت پذيرفته است؛ همچنين در بحث مديريت آب، جهاد کشاورزي و استفاده از سيستم‌هاي نوين آبياري اقدامات خوبي انجام‌شده است.

عشاقي با اشاره به کسب رتبه يک استان تهران به لحاظ مديريت مصرف آب تأکيد کرد: اولويت ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي، موضوعات نسبتاً بحراني در سطح استان تهران مي‌باشد و خوشبختانه از موضوع مديريت مصرف آب و ايجاد اشتغال، مي‌توان به‌عنوان اقدامات مناسب در اين زمينه نام برد.

وي با ارزيابي موقعيت و ظرفيت شهرستان دماوند تصريح کرد: شهرستان دماوند فاصله چنداني با هدف مدنظر ستاد اقتصاد مقاومتي استان تهران ندارد؛ اما لازم است تا با تلاش و برنامه‌ريزي هدف‌گذاري شده، بتواند جايگاه مناسب‌تري در سطح استان کسب کند.

رئيس دبيرخانه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان تهران از اطلاع‌رساني نامطلوب از عملکرد دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان دماوند خبر داد و گفت: به‌منظور آشنايي هرچه بهتر شهروندان با عملکرد دستگاه‌هاي اجرايي، اطلاع‌رساني از طريق رسانه‌ها و مساجد ضروري به نظر مي‌رسد تا مردم قدري با اقدامات انجام‌شده توسط مسئولان آشنا شوند.

عشاقي افزود: کليه برنامه‌ريزي مدون در سطح شهرستان‌ها، بر اساس موقعيت، ظرفيت و قابليت‌هاي هر شهرستان در نظر گرفته شده است؛ به‌اين‌ترتيب شهرستان دماوند به جهت کشاورزي و گردشگري، ظرفيت قابل‌توجهي دارد.

وي خاطرنشان کرد: اميدواريم که از ابتداي سال جاري، با توجه به موضوع آمايش سرزمين، شهرستان دماوند ازجمله شهرستان‌هاي برتر شناخته شود؛ کما اين‌که در حوزه مديريت آب و انسداد چاه‌هاي غيرمجاز در اين شهرستان، اقدامات بسيار مفيد و مؤثري صورت گرفته است.

همچنين در اين نشست، فرمانده سپاه شهرستان دماوند با اشاره به فعاليت‌هاي منطبق با اقتصاد مقاومتي در سال جاري، از آموزش 135 نفر در حوزه پرورش زنبورعسل و 58 مورد ايجاد اشتغال،6 مورد ايجاد اشتغال درزمينه پرورش ماهي، اشتغال‌زايي براي 19 نفر در حوزه پرورش طيور، 9 مورد اشتغال‌زايي درزمينه توليد گياهان دارويي و زعفران، 20 مورد اشتغال در زمينه پرورش دام سبک خبر داد.

مهدي شيرازي از احداث باغ در حوزه منابع طبيعي، توليد سرکه و توليدات نان محلي، به‌عنوان قابليت‌هاي شهرستان دماوند نام
برد.

هادي طهراني‌پور، رئيس جهاد کشاورزي شهرستان دماوند نيز، درزمينه تجهيز و فناوري، بهبود مديريت، توليد شير، آبياري‌هاي تحت‌فشار، کشاورزي و گلخانه‌اي، پيشرفت شهرستان را بيش از اهداف و برنامه‌ريزي پيش‌بيني‌شده عنوان نمود.

گفتني است؛ انسداد 106 چاه غيرمجاز، نصب کنتور هوشمند آب، برق و فهام بر روي چاه‌ها، اقدامات مناسب در جهتت رسيدگي به مشکلات صنفي، لزوم رسيدگي به 59 درصد از معادن غيرفعال، توليد سيب ارگانيک و توان صادرات آن، معرفي به‌کار 1160 نفر از جويندگان کار، ارائه 34 مجوز خانگي اشتغال به‌کار، ازجمله مسائل مطرح‌شده در اين جلسه بوده است.

لازم به ذکر است که آموزش سامانه ثبت اطلاعات دستگاه‌هاي اجرايي واداري شهرستان و اخذ تأييديه از ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان تهران، از مصوبات اين جلسه مي‌باشد.


 توسط مديرعامل شرکت توانير؛
 بازديد از روند اجرايي بزرگ‌ترين مانور عملياتي شستشوي اثرات ريزگردها  

 اهواز-خبرنگار آفرينش

با بسيج گروههاي عملياتي شرکت برق منطقه‌اي خوزستان و ديگر شرکتهاي تابع وزارت نيرو از سراسر کشور بزرگترين مانور عملياتي مقابله با اثرات ريزگردها بر شبکه انتقال و فوق توزيع برق خوزستان در حال انجام است.

با توجه به اهميت حفظ و افزايش پايداري شبکه، تامين برق مطمئن و پايدار و پيشگيري از وقوع و يا تکرار بحران بي برقي در استان، 37 گروه عملياتي و تعميراتي از خوزستان وديگر استانهاي سراسر کشور شامل اصفهان، تهران، آذربايجان، مازندران، فارس، هرمزگان، لرستان، کرمانشاه، ايلام، سيستان و بلوچستان و... با بسيج تمامي امکانات به طور شبانه‎روزي در حال رفع پيامدهاي ناشي از شرايط بي‌سابقه آب وهوايي بر شبکه انتقال و فوق توزيع خوزستان و شستشوي تجهيزات اين شبکه هستند.

براساس اين گزارش، آرش کردي رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت توانير نيز در ادامه پيگيري و اطمينان از انجام کارها مطابق برنامه زمانبندي طرح ضربتي با حضور در اهواز ابتدا درجلسه‌اي که پيرامون بررسي شيوه‎هاي مختلف افزايش پايداري شبکه انتقال و فوق توزيع برق استان با استفاده از روشهاي مختلف شستشو و پاکسازي، تعويض تجهيزات شبکه برق ازجمله مقره‏ها و نيز استفاده از RTV و... باحضور مديرعامل ومسئولان فني شرکت برق منطقه‌اي خوزستان وشرکتهاي توزيع برق خوزستان و اهواز، تشکيل شده بود شرکت يافت و سپس از نزديک با بازديد از روند اجرايي بزرگترين مانور عملياتي مقابله با اثرات ريزگردها و ميزان پيشرفت کارها در جريان آخرين کارهاي انجام شده قرار گرفت و در اين زمينه دستورهاي لازم را صادر نمود.


 بهمن ماه امسال 220 فقره پرونده تعزيراتي در دماوندتشکيل شده است 

 دماوند-ايرج صادقعلي

رئيس تعزيرات حکومتي شهرستان دماوند با بيان اينکه بهمن ماه امسال 220 فقره پرونده تشکيل شده است، از صدور محکوميت بيش از 600 ميليون ريال براي پرونده‏هاي تعزيراتي در دماوند خبر داد.

مصطفي مَتو در گفت و گو با خبرنگارآفرينش با اشاره به پرونده هاي ارجاعي در بهمن ماه سال جاري به تعزيرات حکومتي شهرستان دماوند اظهار کرد: تعداد پرونده‎هاي ورودي شعبه به تعزيرات حکومتي اين شهرستان 220 فقره بوده است.

وي درخصوص پرونده‏هاي مختومه شعبه نيز گفت: علاوه بر پرونده‎هايي که از ماههاي گذشته باقي مانده است به صورت کلي 257 پرونده مختومه و براي آن رأي صادر شده است.رييس اداره تعزيرات حکومتي شهرستان دماوند درخصوص مبلغ محکوميت پرونده‎هاي شعبه بيان کرد: مبلغ محکوميت اين پرونده‏ها، 455 ميليون و 946 هزار ريال تعيين شده است.متو درخصوص پرونده‌هاي قاچاق ورودي به تعزيرات حکومتي شهرستان دماوند بيان کرد: در بهمن ماه سال جاري، سه فقره پرونده قاچاق به تعزيرات حکومتي اين شهرستان ارجاع داده شده که با پرونده هاي گذشته به صورت کلي 10 پرونده مختومه شده است.وي با بيان مبلغ محکوميت پرونده‏هاي قاچاق در شهرستان دماوند افزود: محکوميت اين پرونده‏ها در بهمن ماه سال جاري مبلغ 133 ميليون و 948 هزار و 422 ريال تعيين شده است.رييس اداره تعزيرات حکومتي شهرستان دماوند با اشاره به تعداد پرونده‌هاي وارده و مختومه شده بهداشتي در بهمن ماه سال جاري نيز خاطرنشان کرد: پرونده‏هاي ارجاعي در زمينه بهداشت 64 فقره بوده که از اين تعداد 54 پرونده مختومه شده است.وي با اشاره به مبلغ محکوميت پرونده‏هاي بهداشتي در شهرستان دماوند گفت: مبلغ 95 ميليون ‌و 550 هزار ريال محکوميت‌ پرونده هاي بهداشتي در بهمن ماه سال جاري بوده است.اين مقام مسئول درخصوص پرونده سوخت در ماه گذشته نيز گفت: يک پرونده سوخت که يک هزار و 500 ليتر گازوئيل بوده به تعزيرات حکومتي شهرستان دماوند ارجاع شده است.رئيس اداره تعزيرات حکومتي شهرستان دماوند با اشاره به موضوعات پرونده‌هاي ارجاعي به تعزيرات حکومتي اين شهرستان تصريح کرد: عدم درج ضوابط بهداشتي، استفاده از رنگهاي شيميايي در مواد غذايي، عدم درج قيمت، گرانفروشي، کم‌فروشي، عدم درج فاکتور، قاچاق کالا، لاستيک و لوازم الکتريکي از موضوعات پرونده‎هاي ورودي به تعزيرات حکومتي اين شهرستان بوده است.


 در استان 

 مدير عامل شرکت آب منطقه‌اي آذربايجان‌غربي:

رهاسازي يک ميليارد و 100 ميليون مترمکعب از آب سدها به درياچه اروميه

اروميه- يزدان پناه

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي آذربايجان غربي گفت: طي سه سال گذشته يک ميليارد و صدميليون متر مکعب از آب سدها به درياچه اروميه رهاسازي شده‌است.

کيومرث دانشجو با اشاره به کاهش 30 درصدي ميزان بارش‌ها از متوسط ساليانه در سالجاري، اظهار داشت: سال گذشته ميزان ذخيره آب پشت سدها يک ميليارد و 100 ميليون متر مکعب بود و امسال 855 ميليون متر مکعب ذخيره شده‌است که 24 درصد کاهش را نسبت به سال قبل نشان مي‌دهد.

وي با اشاره به امکان سرريز شدن برخي از رودخانه‌ها مخصوصا آنهايي که سد ندارند در بهار سال آينده افزود: با توجه به افزايش دما در ماه‌هاي آينده و آب شدن برف‌هاي ارتفاعات، پيش‌بيني مي‌شود کمبود ذخاير سدها جبران و حتي باعث سرريز سدهايي مانند آق‌چاي خوي، بوکان، قره‌ضياءالدين و... شود.

دانشجو با توجه به پيش‌بيني احتمال سيلاب‌هاي شديد در ما‌ه‌هاي آينده به مسئولان و کشاورزان براي آمادگي مقابله با اين مشکل هشدار داد.وي با اشاره به تثبيت سه ساله آب درياچه اروميه خاطرنشان کرد: با همکاري ستاد احياي درياچه اروميه و کارگروه ملي نجات درياچه و هم‌چنين ساير ارگان‌هاي دخيل در اين باره وضعيت درياچه نسبت به سال قبل بهتر شده‌است و در شرايط فعلي تراز درياچه 1270/60 و نسبت به سال قبل ارتفاع درياچه 10 ساني‌متر رشد داشته است.دانشجو به مصوبه ستاد احياي درياچه اروميه مبني بر کاهش 38 درصدي مصرف آب و کاهش ميزان مصرف از سدها به 40 درصد طي پنج سال اشاره و تصريح کرد: در مجموع سه سال گذشته يک ميليارد و صدميليون متر معکب از آب سدها به درياچه اروميه رهاسازي شد.وي افزود: امسال پيش‌بيني مي‌شود با رهاسازي آب سدهاي‌ بوکان، مهاباد، شهرچاي و زولا در سلماس به غير از آب رودخانه‌هاي فاقد سد بيش از يک ميليارد متر معکب آب وارد درياچه شود.مدير عامل شرکت آب منطقه‌اي استاندارد جهاني مصرف آب‌هاي تجديدپذير را 20 تا 40 درصد دانست و گفت : ميزان مصرف آب بيشتر از 40 درصد بحراني است که اين ميزان در کشور به 70 درصد رسيده است که دليل اصلي آن مصرف‌کنندگان غيرمجاز از آب‌هاي سطحي و زيرزميني هستند.دانشجو ميزان چاه‌هاي مجاز که دو ميليارد مکعب آب از آنها برداشت مي‌شود را 34 هزار حلقه دانست و گفت: از بين 59 هزار حلقه چاه فاقد پروانه 23 هزار براساس قانون تعيين و تکليف شدند و مابقي يا شناسايي نشده و يا در قالب چاه ثبت نشدند.

وي ميزان آب مصرفي چاه‌هاي غيرمجاز را 300ميليون متر مکعب خواند و افزود: با برداشت بي‌رويه خطر زلزله، شور شدن آب‌هاي شيرين، به خطر افتادن سرمايه‌گذاري‌ها به علت نشست و ترک زمين، عدم امکان مجدد تغذيه آب و ضايع شدن حقوق دارندگان چاه‌هاي مجاز زندگي مردم را تهديد مي‌کند.دانشجو علت خشک شدن درياچه اروميه را الگوي مصرفي غلط مردم به علت توسعه برداشت‌هاي بي‌رويه از چاه‌ها و کشت‌هاي پرآب دانست و خاطرنشان کرد: برخلاف تصور مردم که سدها را عامل خشکي درياچه اروميه مي‌دانند سدها با مديريت آب براي استان مفيد هستند.

وي در پايان از مردم خواست با مصرف بهينه آب و استفاده از سيستم آبياري تحت فشار در جهت مقابله با کمبود آب در استان تلاش کنند.

استانداردسازي 46 فقره انشعاب آب در دي ماه

ساري-سامع

مدير امور آبفاي شهري قائمشهر از استانداردسازي 46 فقره انشعاب آب در سطح شهر در دي ماه خبر داد.

مهندس سعيدي به اصلاح و توسعه 1210 متر شبکه آبرساني در قائمشهر طي اين مدت اشاره و تصريح کرد: همچنين نسبت به رفع 392 مورد خرابي و شکستگي و اتفاقات حوزه آب اقدام شد.

وي، از اصلاح 750 متر شبکه فلزي فرسوده به منظور جلوگيري از هدررفت آب در زمان شکستگي و اتفاقات در منطقه اسکندرکلا خبر داد و افزود: درراستاي افزايش دبي و کيفيت آب و کاهش سالانه بهاي برق، پمپ شاف غلافي چاه شماره يک اين امور نيز تعويض شد.

وي با اشاره به بازديد بيش از 170 دانش‎آموز دبستانهاي قائمشهر از تاسيسات آبرساني اين شهر و آشنايي با روند فعاليت توليد و توزيع آب و نيز اهميت حفظ و نگهداري و لزوم مصرف بهينه آب تصريح کرد: يک دوره کارگاه آموزشي صرفه‎جويي در مصرف انرژي نيز در مدرسه دخترانه نجم اين شهرستان برگزار شد.مهندس سعيدي نصب سيستم اتوماسيون اداري در اين امور درراستاي تسريع در کارها و صرفه‎جويي در وقت، را از ديگر فعاليتهاي امور آبفاي شهري قائمشهر در دي ماه عنوان کرد.

فرمانده يگان امداد غرب استان تهران خبر داد؛

کشف لوازم خانگي قاچاق به ارزش 80 ميليون ريال در رباط کريم

رباط کريم- ذبيح اله اصغري

فرمانده يگان امداد غرب استان تهران از کشف لوازم خانگي قاچاق به ارزش 80 ميليون ريال در جاده قديم "رباط کريم" خبر داد.به گزارش خبرنگار ما، شاهين ناصح گفت: در اجراي طرح ايست و بازرسي مبارزه با قاچاق کالا و موادمخدر ماموران يگان امداد حين گشت‎‌زني در جاده قديم "رباط کريم" به يک دستگاه نيسان مشکوک و جهت بررسي، خودرو را متوقف کردند.وي با بيان اينکه ماموران در بازرسي از خودروي توقيفي يک دستگاه تلويزيون 49 اينچ، يک دستگاه ماشين لباسشويي، دو دستگاه سرخ‌کن برقي،يک کارتن سرويس تفلون قاچاق کشف کردند، افزود: با توجه به نداشتن هيچ گونه مدارک گمرکي در اين خصوص، متهم بلافاصله دستگير و جهت بررسي بيشتر به مقر انتظامي ارجاع داده شد.فرمانده يگان امداد غرب استان تهران با اشاره به اينکه ارزش ريالي کالاي کشف شده توسط کارشناسان 80 ميليون ريال برآورد شده است، افزود: متهم پس از تشکيل پرونده مقدماتي جهت سير مراحل قانوني تحويل مقامات قضايي شد.

امضاي تفاهم‌نامه همکاري بين مناطق نفت ‌خيز جنوب و گروه مپنا

اهواز-خبرنگار آفرينش

پنجمين تفاهم‌نامه و قرارداد محرمانگي مبتني بر چارچوب قراردادي شرکت ملي مناطق نفت‌‎خيز جنوب، بين اين شرکت و گروه مپنا امضا شد.

اين تفاهم‌‎‎نامه و قرارداد محرمانگي با هدف مطالعه سه ميدان کرنج (مخازن آسماري، پابده و خامي)، پارسي (مخزن آسماري) و رگ سفيد (مخازن آسماري، بنگستان و خامي)، سوم اسفندماه بين حميد دريس مدير امور فني شرکت ملي مناطق نفت‌‎خيز جنوب و عباس علي‌آبادي مديرعامل گروه مپنا در اهواز امضا و مبادله شد.اين تفاهم‌نامه براساس مدل قراردادي پيشنهادي شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب که به تصويب هيئت مديره شرکت ملي نفت ايران رسيده است؛ منعقد شد و طي آن گروه مپنا متعهد شده است در مدت زمان حداکثر 6 ماه طرح پيشنهادي خود را براي توسعه اين ميادين ارائه نمايد.


 خبــر 

 رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي:

آذربايجان‌غربي و تهران زنجيره مشترک صادرات سيب درختي تشکيل مي‌دهند

اروميه- يزدان پناه

رييس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي گفت: دو استان تهران و آذربايجان غربي درحال شکل‎دهي زنجيره مشترک صادرات سيب درختي هستند.

اسمعيل کريم‌زاده با بيان اينکه آذربايجان غربي، استان پايلوت تامين و توسعه صادرات سيب درختي کشور انتخاب شده است افزود: وزارت جهاد کشاورزي بر حمايت و توسعه زنجيره‌هاي صادراتي از توليد تا عرضه به بازارهاي صادراتي تأکيد دارد که با تشکيل اين زنجيره، بازار صادرات و تأمين کالا و توليد به صورت پايدار حفظ خواهد شد.

وي هماهنگي و همکاري اتحاديه‌ها و تشکلها را با سازو کار و مشوقهاي موجود در ساماندهي صادرات سيب درختي در اولويت کاري تشکيل زنجيره‌هاي توليد عنوان کرد و افزود: زنجيره صادرات سيب ايران بايد در تعامل و تلفيق بين زنجيره سيب آذربايجان غربي و تهران تشکيل شود و هيئت موسس تشکيل اين زنجيره به دليل رتبه برتر استان در توليد سيب درختي بايد به تعداد بيشتر يا برابر از استان آذربايجان غربي باشد.

کريم‌زاده با تاکيد بر ضرورت سرمايه‌گذاري در زمينه توسعه صادرات و ايجاد زنجيره‌هاي توليد محصولات کشاورزي افزود: با تشکيل يک کنسرسيوم صادراتي کشوري سيب و هماهنگي بخشهاي توليد، پشتيباني، بسته‌بندي، حمل و نقل و سردخانه، صادرات سيب کشور با يک برند ملي به صورت پايدار به بازارهاي خارجي مديريت مي‌شود.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي با بيان اينکه امسال بالاي 70 هزار تن سيب درختي از استان به کشورهاي همسايه صادر شده است که اين زنجيره مي‌تواند بخش مهمي از سهم صادرات را برعهده گيرد عنوان کرد: 90 درصد صادرات سيب درختي استان در نتيجه مشوق هاي يارانه اي صورت گرفته که در نتيجه طرح تهاتر سيب و موز بوده است.

آذربايجان غربي داراي رتبه نخست توليد سيب درختي کشور را با توليد سالانه 850 هزار تا يک ميليون تن از سطح 40 تا 50 هزار هکتار از باغها داراست.

براساس اظهارات مسئولان امسال صادرات سيب درختي نيز مطلوب بوده و بازارهاي مطلوبي براي محصول توليدي استان وجود دارد.

در جام شهداي آتش‎نشان شهرستان پرديس؛

تيم واليبال آبفاي بومهن نايب‌قهرمان مسابقات جام فجر شد

بومهن-خبرنگار آفرينش

تيم واليبال امور بهره‌برداري آب بومهن مقام نايب‌قهرماني مسابقات جام دهه مبارک فجر را از آن خود کرد.

به گزارش خبرنگار آفرينش، مسابقات واليبال دهه مبارک فجر به نام جام شهداي آتش‌نشان در سطح اداره‌هاي شهرستان پرديس برگزار شد.

براساس اين گزارش تيم واليبال امور آبفاي بومهن در اين مسابقات به مقام نايب قهرماني دست يافت.

همچنين شهرداري پرديس قهرمان واليبال جام شهداي آتش‌نشان شهرستان پرديس شد.

فرماندار پرديس مطرح کرد؛

همدلي سازمان نظام مهندسي در پرديس

پرديس-ايرج صادقعلي

فرماندار پرديس گفت: تهديد‌ها را با کار گذاشتن بمب ساعتي در کنار شهر تهران به کار انداختيم، که اگر مراقبت نکنيم‌ و منفجر شود تهران، پرديس را منهدم خواهد کرد.

به گزارش خبرنگارآفرينش، مرتضي حيدري فرماندار شهرستان پرديس در سالن آمفي‌تئاتر شهرداري پرديس، در جمع مسئولين و مهندسين نظام مهندسي، ضمن تبريک اين روز به جامعه مهندسي کشور، اظهار داشت: اميدواريم همه ما با پيوند خوردن با زندگي سراسر فعاليت و تجربه خواجه‌نصيرالدين طوسي، در تاريخ کشورمان ماندگار شويم.

حيدري اضافه کرد: شهر نوپاي پرديس با ويژگي‌هاي خاصي تاسيس شده که در کنار احداث اين شهر با فرصت‌ها و تهديد‌هاي مختلف روبرو بوديم.فرماندار پرديس با بيان اينکه تهديدها را پشت سر گذاشتيم، تصريح کرد: طي جلسه‌اي با نماينده‌هاي مجلس عنوان شد نبايد بر روي گسل ساختمان‌سازي و تراکم جمعيتي را به اين اندازه بالا مي‌برديم و نبايد بدون مطالعه شروع به کار ميکرديم.

وي با بيان اينکه ده‌ها نبايد و تهديد ديگر که پشت سر هم و ‌با دلايل مختلف وجود دارد، که در شهر پرديس به وجود آمد و همه به آن واقف هستند، افزود: شهر پرديس ابتدا براي 180 هزار نفر جمعيت پيش‌بيني شده بود اما به يکباره با اجراي پروژه بزرگ مسکن مهر جمعيت به 600 هزار نفر افزايش پيدا کرد.فرماندار پرديس اضافه کرد: هر روز از طريق خبرگزاري‌ها و رسانه‌ها اخبار تجمع متقاضيان مسکن مهر و اعتراض مردم به شرايط حاکم را مشاهده ميکنيم، اما اين مساله امنيت رواني را کاهش و مشکلات عديده‌اي را به وجود مي‌آورد.وي تصريح کرد: اين تهديد‌ها را با کار گذاشتن بمب ساعتي در کنار شهر تهران به کار انداختيم، که اگر مراقبت نکنيم‌ و منفجر شود، هم تهران پرديس را منهدم خواهد کرد.

حيدري با بيان اينکه از مسير اصلي و پايه‎ريزي اساسي شهر پرديس خارج شديم، گفت: به تعبيري، پرديس شهري تخصصي و با در مطالعات اوليه شهري دانشگاهي و تحقيقاتي بوده اما با ساخت مسکن مهر از مسير اصلي خارج شديم.فرماندار پرديس اظهار کرد: با وجود اين مشکلات، راهکاري براي رفع اين نواقص و تبديل اين تهديد به فرصت وجود دارد و اين با استفاده از نيروي تخصص مهندسين محقق خواهد شد.

وي افزود: اگر ما در ابتداي کار با مشکلاتي مواجه شديم، تدبير، همفکري، ياري و‌ دقت نظر مهندسين با تجمع جمعيت بالا در پرديس فرصت‌هاي متعددي را به صورت متوالي به وجود خواهد آورد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته