جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/12/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5502


شايعه انتشار 50 هزارتوماني جعلي

وزارت کار:
تعطيلي 30 اسفند منوط به تصميم هيات وزيران است


پاي «اکبر جوجه» هم به کميسيون اصل 90 باز شد


450 شهر ايران در معرض تهديد سيل هستند


نهادهاي مالي


تريبون


 شايعه انتشار 50 هزارتوماني جعلي 

 
انتشار تراول 50 هزار توماني تقلبي از سوي يکي از شعب بانک‌ها در حالي اخيرا در فضاي مجازي مطرح شده که تاکنون تاييدي از سوي بانک مربوطه انجام نشده است. گرچه انتشار اسکناس تقلبي هرچند به طور سهوي از سوي يک بانک بعيد به نظر مي‌رسد اما در مجموع وجود چنين اسکناس‌هايي در بازار موضوع عجيبي نيست.

به گزارش ايسنا، همواره در بازار پول و در بين مبادلات اسکناس مواردي از تقلب ديده مي‌شود، به طوري که دارنده بدون توجه به فاکتورهاي امنيتي به ويژه در مورد اسکناس‌هاي درشت آنها را دريافت کرده و درنهايت از سوي فروشندگان و يا بانک مورد تشخيص قرار گرفته و دارنده آن متضرر مي‌شود.

درباره اسکناس‌هاي جديدي که به بازار مي‌آيند نيز چندي طول نمي‌کشد که معمولا نوع تقلبي آن هم وارد شده و با توجه به جديد بودن اسکناس و عدم شناخت کافي مردم از آنها، به سرعت در بين اسکناس‌هاي موجود ديده مي‌شود. اين در حالي است که در سال‌هاي اخير بعد از ورود ايران چک‌هاي 100 هزار توماني طولي نکشيد که نوع تقلبي آن در بازار مشاهده شد و در سال گذشته هم بعد از رونمايي از ايران چک 50 هزار توماني، گزارش چرخش نوع تقلبي اين اسکناس در بين مردم اعلام شد.

بايد يادآور شد که تقلبي بودن اسکناس با جعلي بودن آن کاملا متفاوت است. در نمونه جعلي دقيقا اسکناسي با تمامي مسائل امنيتي و فيلترهايي که بانک مرکزي در توليد آن به کار برده، توليد و منتشر مي‌شود و به عبارتي تنها بانک مرکزي چاپ‌کننده آن نيست. اما در مقابل در نوع تقلبي و نکات امنيتي رعايت نشده و فقط از لحاظ ظاهري با نمونه اصلي انطباق دارد.

اين در شرايطي است که بنابر اعلام مديران ارشد پولي، تاکنون هيچ نمونه جعل شده‌اي از اسکناس و ايران‌ چک گزارش نشده است و اگر هم نمونه‌اي در بازار وجود داشته باشد تقلبي بوده که نشان مي‌دهد منتشرکننده‌هاي آن به هيچ عنوان نتوانسته‌اند مسائل امنيتي اسکناس که از سوي بانک مرکزي اعمال مي‌شود را در اين قبيل اسکناس‌ها به کار بگيرد.

براساس قانون پولي امتياز انتشار پول رايج تنها در حوزه کاري بانک مرکزي بوده و با توجه به اين‌که اسکناس و ايران چک يکي از ابزارهاي پرداخت نقد محسوب شده و در مبادلات روزمره به ويژه معاملات خرد نقش مهمي دارد توجه به خصيصه‌هاي امنيتي آن در جايگاه قابل توجهي قرار دارد به گونه اي که با ارتقاء ويژگي‌هاي امنيتي، بانک مرکزي تاکيد دارد که احتمال جعل اسکناس و ايران چک به صفر نزديک شده است.

با اين حال همواره افرادي از ناآگاهي‌هاي عموم مردم نسبت به خصيصه‌هاي امنيتي پول سوء‌استفاده کرده و به انتشار اسکناس تقلبي اقدام مي‌کنند. انتشار اسکناس هاي درشت تقلبي نمونه بارز آن است و با توجه به اين‌که ايران چک‌ها تا حدود 50 درصد ترکيب پولي کشور را تشکيل مي‌دهند، اين اتفاق مي‌تواند موجب ايجاد زيان‌هاي بسياري در بين استفاده‌کنندگان باشد. براين اساس صاحبان ايران‌چک‌ها بايد براي هرگونه دريافتي فاکتورهاي امنيتي آن را مورد توجه قرار دهند.


 وزارت کار:
 تعطيلي 30 اسفند منوط به تصميم هيات وزيران است 

 در حالي وزارت کار تعطيلي 30 اسفند را تکذيب و آن را منوط به تصميم هيات وزيران دانست که لحظه تحويل سال 96 ساعت 13 و 58 دقيقه روز 30 اسفند است و ظاهراً کارمندان و کارگران براي اين روز بايد مرخصي بگيرند و اگر مرخصي مازاد ندارد، سرکار حاضر شوند.

به گزارش تسنيم، سال 95 سال کبيسه است و اسفند 30 روزه. در تقويم هاي سال 96 لحظه سال تحويل ساعت 13 و 58 دقيقه و 40 ثانيه روز 30 اسفند اعلام شده که اين موضوع سوال و ابهام زيادي را براي کارمندان دولت و کارگران مشمول قانون کار در خصوص تکليف وضعيت کار در اين روز ايجاد کرده بود.

در همين راستا اسماعيل ظريف آزاد، مدير کل روابط کار و جبران خدمت در نامه‌اي به مديران کل کار استانها با عنايت به پرسش هاي مکرر درباره تعطيلي 30 اسفند 95 اعلام کرد: "نظر به اينکه به‌موجب لايحه قانوني تعيين تعطيلات رسمي مصوب 1359.4.8 شوراي انقلاب جمهوري اسلامي ايران 29 اسفند تا 4 فروردين جزء تعطيلات رسمي کشور منظور شده است، و در سال‌هاي کبيسه اسفند ماه 30روزه بوده و روز سي‌ام نيز در بازه تعيين شده قرار مي‌گيرد و اصلاحات بعدي آن قانون نيز متعرض تعطيلي روز سي‌ام اسفند ماه نشده است، بنابراين بر طبق قانون يادشده روز سي‌ام اسفند ماه همچنان جزء تعطيلات رسمي کشور محسوب مي‌شود. خواهشمند دستور فرماييد موضوع مذکور به‌نحو مقتضي به آگاهي کارشناسان و کارکنان ذي‌ربط رسانده شود و در حوزه آن اداره کل نيز اطلاع رساني شود."

اما عمر اين خبر خيلي کوتاه بود و وزارت کار اين نامه را کان لم يکن اعلام کرد تا ابهامات مجدد برگردد.

مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي اعلام کرد: "در پي انتشار خبر تعطيلي روز سي ام اسفند ماه سالجاري در رسانه ها، به آگاهي مي رساند، موضوع ياد شده کان لم يکن بوده و اتخاذ تصميم در خصوص تعطيلي روز سي ام اسفند در صلاحيت هيات محترم وزيران مي باشد.بنابراين هرگونه تصميم گيري از سوي هيات محترم وزيران به نحو مقتضي اطلاع رساني خواهد شد. "

پس گرفتن تعطيلي روز 30 اسفند در حالي است که کارمندان دولت و کارگران مشمول قانون کار براي حاضر شدن سر سفره هفت سين در لحظه سال تحويل بايد از مرخصي هاي مانده سال استفاده کنند و کساني هم که مرخصي مازاد ندارند، بالاجبار بايد سال جديد را در محل کار خود آغاز کنند، وگرنه مشمول غيبت مي شوند.

حال بايد منتظر ماند و ديد ، تصميم هيات وزيران براي تعطيلي روز 30 اسفند چست؟


  پاي «اکبر جوجه» هم به کميسيون اصل 90 باز شد 

جمعي از رستوران‌داران شکايتي را از اداره مالکيت صنعتي به دليل آنچه آنها انحصاري کردن يک غذاي محلي (اکبر جوجه) به نام يک فرد خاص عنوان کردند به کميسيون اصل 90 مجلس ارائه دادند.به گزارش فارس، جمعي از رستوران‌داران کشور شکوائيه‌اي را از اداره مالکيت صنعتي به دليل آنچه آنها انحصاري کردن يک غذاي محلي (اکبر جوجه) به نام يک فرد خاص عنوان کردند را به کميسيون اصل 90 مجلس ارائه دادند.

در بخشي از اين شکوائيه آمده است:غذاي محلي و معروف اکبر جوجه از دهه چهل در نواحي شمال کشور و در مجالس و رستورانها بعنوان غذاي محلي مانند ساير غذاها از قبيل ميرزاقاسمي، جوجه ناردون، فسنجان و بسياري ديگر از غذاهاي محلي مورد طبخ قرار مي گيرد.اما متاسفانه اداره مالکيت صنعتي در اقدامي غيرمرسوم و شائبه برانگيز اقدام به ثبت نام اکبر جوجه در قالب علامت کرده و مالکيت تبليغ و توزيع اين غذا را در انحصار يک شخص قرار داده است.

در بخش ديگري از اين نامه اعتراضي با تاکيد بر اينکه اداره مالکيت صنعتي با ثبت نام غذاي اکبرجوجه در قالب علامت تجاري عملا ديگر رستوران داران را از تبليغ وطبخ اين غذاي محلي منع کرده و توزيع غذاي فوق را منحصرا در اختيار يک شخص قرار داده عنوان شده است: اگر رستوران داري غذاي اکبر جوجه را تبليغ و يا توزيع کند.

مالک اين علامت قانونا حق داشته عليه وي شکايت و کليه تبليغاتي که نام اکبر جوجه در آن ذکر شده را جمع آوري و امحا کند در حاليکه حق طبيعي هر رستوران داري است که غذاهاي مورد عرضه را به صور مختلف تبليغ کند که متاسفانه مالک اين علامت با حق قانوني ايجاد شده براي وي، عليه رستوران داراني که بدون اجازه اقدام به تبليغ غذاي اکبرجوجه کنند به شدت برخوردمي کند.رستوران داران در پايان اين نامه انحصاري کردن نام اين غذاي محلي را بر خلاف رويه مرسوم و اصل رقابت آزاد دانسته و از مراجع ذي صلاح خواستار رسيدگي به اين معضل شده اند.


 450 شهر ايران در معرض تهديد سيل هستند 

 معاون آبخيزداري سازمان جنگل?ها، مراتع و آبخيزداري کشور با بيان اينکه 450 شهر و 8 هزار و 650 روستا و آبادي ايران در معرض تهديد سيل هستند، افزود: بيش از 3 هزار و 500 سيل در 20 سال اخير به وقوع پيوسته است.

به گزارش ايسنا، دکتر پرويز گرشاسبي در شوراي اداري منابع طبيعي و آبخيزداري استان گيلان، آبخيزداري را مديريت منابع زيست محيطي يک آبخيز دانست و با تاکيد بر لزوم مديريت جامع حوزه آبخيز، اظهار کرد: مديريت جامع حوزه آبخيز به فرايند شناخت، برنامه‌ريزي، سياستگذاري و تنظيم يک مجموعه اقدامات در ارتباط با حفظ و احياي منابع پايه و بهره‌برداري معقول از منابع طبيعي در يک حوزه آبخيز بدون اثرات زيانبار در محيط اتلاق مي‌شود.

معاون آبخيزداري، امور مراتع و بيابان سازمان جنگل‌ها، توجه به مخاطراتي همچون تغيير اقليم، مديريت آب‌هاي زيرزميني، مديريت آبهاي سطحي و مديريت فعاليت هاي انساني را هدف مديريت جامع حوزه آبخيز دانست و افزود: رهنمودهاي مقام معظم رهبري درخصوص جامع نگري منابع حياتي در ابلاغ سياست هاي کلان محيط زيست، سياست هاي کلي نظام در بخش آب و منابع طبيعي، تاکيد برنامه ششم بر برنامه ريزي منطقه اي، آمايش و جامع نگري با تاکيد بر مشکلات مردم و دستگاه ها، سياست هاي ابلاغي رئيس سازمان جنگل ها درخصوص مديريت جامع حوزه هاي آبخيز و عبور از برنامه ريزي بخشي و رسيدن به برنامه ريزي ديناميک از جمله الزامات مديريت جامع حوزه هاي آبخير است.

وي با اشاره به پديده تغيير اقليم و گرمايش جهاني طي 50 سال آينده، تصريح کرد: با توجه به اقليم گرم و خشک کشور، اهميت رودخانه ها و بحران آب زيرزميني در کشورهاي خاورميانه و شمال آفريقا تا سال 2050، ضرورت دارد.

گرشاسبي با اشاره به تشکيل شوراي عالي آبخيزداري در سال 1350 به منظور نگرش حوزه اي در حفاظت از آبخيزها، اضافه کرد: طي دو دهه اخير تجارب ملي و استاني خوبي در جامع نگري حاصل شده و تاکنون 10 پروژه بين المللي انجام داده ايم.معاون آبخيزداري سازمان جنگل ها طرح کلان ملي مديريت جامع حوزه هاي آبخيز مصوب شوراي عالي علوم، تحقيقات و فناوري و اخذ مجوز از سازمان يونسکو جهت تاسيس مرکز بين المللي مديريت جامع حوزه هاي آبخيز و تنوع زيستي در ايران را از جمله اقدامات فراسازماني در مديريت جامع دانست و گفت: همچنين به منظور مديريت جامع حوزه هاي آبخيز الگويي در کشور کميته راهبري، کميته اجرايي و دبيرخانه مديريت جامع در ستاد و استان ها تشکيل شده است.


 نهادهاي مالي 

 توضيح در مورد سرقت يک دستگاه خودروپول رسان

يک دستگاه خودرو پول‌رسان بانک‌پاسارگاد که در حال حمل محموله پول‌هاي فرسوده جهت امحاء به سمت بانک‌مرکزي بود، در بزرگراه مدرس مورد تهاجم سارقين مسلح قرار گرفت.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانک پاسارگاد، در ساعت 07:45 پنجم اسفند يک دستگاه خودرو پول‌رسان بانک‌پاسارگاد که در حال حمل محموله پول‌هاي فرسوده جهت امحاء به سمت بانک‌مرکزي بود، در بزرگراه مدرس مورد تهاجم سارقين مسلح قرار گرفت. خوشبختانه در اين حادثه به کسي آسيبي وارد نشده‌است. حضور به موقع مأمورين انتظامي و کارآگاهان اداره آگاهي در صحنه سرقت و انجام اقدامات لازم جهت شناسايي و دستگيري سارقين که در اين ارتباط سرنخ‌هاي خوبي نيز به دست آورده‌اند، مورد قدرداني بانک است.

تقدير معاون اول رئيس جمهور از عملکرد شوراي هماهنگي بانکهاي دولتي

دکتر اسحاق جهانگيري، معاون اول رئيس جمهور در پيامي به محمدرضا حسين زاده رييس شوراي هماهنگي بانک ها، از بانک هاي عضو اين شورا در خصوص اجراي مطلوب سياست هاي اقتصاد مقاومتي، حمايت از صنايع کوچک و متوسط و رفع موانع توليد، تقدير کرد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانک ملي ،دبير شوراي هماهنگي بانک هاي دولتي با اعلام اين مطلب گفت: به منظور حمايت از توليد و اشتغال از ابتداي سال جاري تا کنون بالغ بر 20 هزار فقره تسهيلات به مبلغ 154 هزار ميليارد ريال به بنگاه هاي اقتصادي کوچک و متوسط، توسط بانک هاي عضو اين شورا ( ملي، ملت، سپه، صادرات،کشاورزي تجارت، رفاه، توسعه صادرات،صنعت و معدن، مسکن، توسعه تعاون و پست بانک )پرداخت شده است.

رييس شعبه همدان بانک توسعه صادرات:

برجام، زمينه گشايش اعتبار اسنادي را فراهم کرد

رييس شعبه بانک توسعه صادرات استان همدان گفت: اجرايي شدن برجام موجب ايجاد امکان در گشابش اعتبار اسنادي شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک توسعه صادرات، صفر قره داغي افزود: با تلاش جهادي دولت در ايجاد و برقراري روابط کارگزاري بين الملل پس از برجام و برقراري ارتباط مجدد با سيستم سوئيفت، مقدمات نقل و انتقالات ارزي و گشايش اعتبار اسنادي در بانک توسعه صادرات فراهم شد.

معاون وزير راه :

عملکرد بانک مسکن در مسکن مهر قابل تقدير است

معاون وزير راه و شهرسازي در مراسم افتتاح 1002واحد مسکن مهر در گلبهار خراسان رضوي از تلاش بانک مسکن در پرداخت تسهيلات طرح مسکن مهر قدرداني کرد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک مسکن،در مراسمي که با حضور معاون وزير راه و شهرسازي و مدير عامل شركت مادر تخصصي عمران، شهرهاي جديد استان و به منظور افتتاح هزار و دو واحد مسكن مهر با اعتباري بيش از 930 ميليارد ريال در شهر جديد گلبهار برگزارشد؛محسن نريمان، معاون وزير راه و شهرسازي، از زحمات بانك مسكن در پرداخت تسهيلات مسكن مهر قدرداني کرد.

بانک پارسيان رتبه سوم بانک‌هاي کشور را کسب کرد

بانک پارسيان رتبه سوم در ميان تمامي بانک‌ها بر اساس اختلاف تعداد تراکنش‌هاي صادر شده از پذيرش شده در دي ماه امسال را به خود اختصاص داد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک پارسيان، بر اساس گزارش‌هاي ارائه شده از سوي شاپرک، بانک پارسيان با اختلاف مثبت 35 ميليون تراکنش صادر شده از پذيرش شده در دي ماه، رتبه سوم را در کل بانکها دريافت کرده است.

حمايت بانک شهر راهگشاي مشکلات زاهدان

شهردار زاهدان با اشاره به همکاري گسترده بانک شهر در حمايت از پروژه‌هاي عمراني اين شهر، حمايت اين بانک را راهگشاي مشکلات شهري در زاهدان دانست.به گزارش آفرينش به نقل ازمرکز ارتباطات و روابط عمومي بانک شهر، محمد خاشي با بيان اين مطلب گفت: وضعيت نامطلوب درآمدي و اقتصادي مردم اين منطقه باعث شده تا شهرداري با مشکلاتي روبرو شود، کما اين‌که عدم وجود ساير منابع مالي پايدار براي شهرداري بر اين مشکلات افزوده و موجب عدم اجراي بسياري ازبرنامه ها، طرح ها و پروژه ها شده است.

انتشار اوراق گواهي سپرده سرمايه‌گذاري ويژه از سوي بانک رفاه

بانک رفاه اوراق گواهي سپرده مدت دار ويژه سرمايه‌گذاري عام مرحله يازدهم را از تاريخ 95,12,7 لغايت 95,12,14 به مدت 6 روز کاري منتشر مي کند.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک رفاه کارگران، سررسيد اين اوراق يک ساله و معاف از ماليات و با نرخ سود علي الحساب 15,5 درصد سالانه است.

در راستاي تقدير از مشتريان ارزنده توسط مدير استاني بانك ايران زمين انجام شد:

جلسه با مديرعامل شركت خدمات صنعتي

جلسه اي مشترك با حضور خواجوئي مديريت شعب استان كرمان و مديرعامل شركت خدمات صنعتي اين استان تشكيل شد. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ايران زمين ، جلسه اي در محل مديريت شعب استان كرمان با حضور خواجوئي مديراستان و ضياءابراهيمي مديرعامل شركت خدمات صنعتي برگزار شد.


 تريبون 

 تکذيب وقوع آتش سوزي در قطار مسافري يزد-تهران

سرپرست معاونت اجرايي شرکت رجا، ضمن تکذيب وقوع آتش سوزي در قطار مسافري يزد-تهران، شکستن يکي از قطعات را عامل دود گرفتگي در يکي از سالن ها عنوان کرد.

محسن ياوري در گفتگو با مهر گفت: قطار مسافري پرديس ساعت 15 و 35 دقيقه از ايستگاه يزد به سمت تهران حرکت کرد و در ساعت 19 و 55 دقيقه به علت بريده شدن شفت توربو شارژ، در ايستگاه شورآب متوقف شد.

وي ادامه داد: بريده شدن اين قطعه(شفت توربو شارژ) باعث شد که دود از کنار اگزوز به داخل سالن 2 قطار وارد شده و اين سالن دچار دودگرفتگي شود.

به گفته ياوري، پس از دودگرفتگي سالن، مامورران قطار پياده شده و براي کاهش دماي توربو شارژ، کپسولي را به آن متصل کردند و پس از 12 دقيقه قطار بدون هيچ مشکل فني به حرکت خود ادامه داد.

معاون فني و سرپرست معاونت اجرايي شرکت رجاء اظهار داشت: قطار پرديس يزد- تهران در ساعت مقرر به ايستگاه تهران رسيد و مسافران بدون هيچ مشکلي از قطار پياده شدند.

گفتني است؛ عملکرد قطعه شفت توربو شارژ در قطار، خروج دود از موتور به اگزوز است که در صورت بريده شدن اين قطعه دود به اگزوز منتقل نشده و وارد سالن هاي قطار مي شود.

براساس اين گزارش ،آتش سوزي شامگاه پنج شنبه در قطار يزد – تهران، تنها چهار روز پس از اعتماد عجيب مجلس به وزير راه، مسافران را با خطر مواجه کرد.

قطار مسافربري پرديس به شماره 627 که ساعت 15:35 دقيقه پنج شنبه 5 اسفندماه از يزد به مقصد تهران حرکت کرده بود، حدود ساعت 20:30 در حوالي قم دچار حادثه شد.

بر اساس اطلاعات اعلام شده از سوي يکي از مسافران که در اختيار مهر قرار داد، آتش گرفتن بخش زيرين آخرين واگن اين قطار باعث دودگرفتگي اکثر واگن ها و وحشت مسافران از خفگي و فريادهاي آنها براي باز کردن دربهاي واگن ها شد،اما با وجود درخواستهاي مسافران، مسئولان قطار اقدامي براي باز کردن دربها انجام ندادند، تا اينکه پس از حدود نيم ساعت و با تخليه تدريجي دود، قطار به حرکت خود ادامه داد و حدود ساعت 22 پنج شنبه به تهران رسيد.

اين حادثه در حالي اتفاق افتاد که مجلس دهم، 4 روز پيش و با وجود باز بودن پرونده هايي همچون حادثه قطار تبريز – مشهد و جان باختن حدود 50 مسافر، مجددا به عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي راي اعتماد داد.

معاون شرکت بازرگاني دولتي :

واردات برنج هندي ربطي به پول بلوکه شده نفت ندارد

معاون شرکت بازرگاني دولتي گفت: بنا به تأييد کارشناسان بخش خصوصي برنج هندي نوع مرغوب را شش ماه پيش از هند خريداري کرده‌ايم و ربطي به بدهي‌هاي نفتي هند به ايران ندارد.

به گزارش فارس، طي 4 سال اخير و در زمان تحويل به دليل عدم امکان انتقال پول نفت ايران از هند، پول نفت به ارز رايج هند در حساب‌هاي اين کشور مانده بود که در مقابل آن هندي‌ها پيشنهاد صادرات پارچه، ماشين‌آلات و برنج خود را به ايران کرده بودند.

خبرهاي رسيده حاکي از اين بود برخي مقامات هندي خبر از واردات برنج هندي توسط دولت ايران را به جاي طلب خود داده بودند. خبرنگار فارس اين موضوع را از معاون شرکت بازرگاني دولتي پرسيد.

حسن عباسي معروفان گفت: اين موضوع را به شدت رد مي‌کنم و حساب و کتاب دولت و طلب‌هاي او از دولت هند به ما ربطي ندارد.

وي افزود: ما از 6 يا 7 ماه گذشته برنج مرغوب 1121 هندي را از طريق بين‌المللي و با پرداخت نقدي خريداري کرديم و اکنون نيز به قيمت کيلويي 3500 تومان به صورت عمده به فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي براي تنظيم بازار مي‌فروشيم.

معاون شرکت بازرگاني دولتي در پاسخ به برخي انتقادها که گفته مي‌شود برنج دولتي برنج کهنه در انبار مانده و نامرغوب هندي است، گفت:‌ بنابه به تأييد کارشناسان بخش خصوصي و واردکنندگان برنج از اين نوع برنج از نوع مرغوب است که 6 يا 7 ماه پيش در سال 2016 از هند وارد کرده‌ايم.

وي گفت: برخي از عوامل بخش خصوصي که برنج را براي شب عيد انبار کرده بودند تا قيمت به 5 هزار تومان برسد پس از توزيع گسترده برنج هندي توسط دولت در بازار اکنون برنج‌ها را از انبار بيرون کشيده و قيمت خود را به 4200 تومان در هر کيلو رسانده‌اند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته