جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/12/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5509

مديرعامل سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليدکنندگان :
درج تاريخ اعتبار بر روي کارت‌هاي بانکي بي‌دليل است

رئيس مجلس :
حقوق 24 ميليوني مديران دروغ است


جديدترين قيمت‌ها از بازار سکه و ارز


نهادهاي مالي


تريبون


 مديرعامل سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليدکنندگان :
 درج تاريخ اعتبار بر روي کارت‌هاي بانکي بي‌دليل است 

 معاون وزير و مديرعامل سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليدکنندگان با انتقاد از درج بي‌دليل تاريخ اعتبار بر روي کارت‌هاي بانکي گفت: چرايي درج تاريج اعتبار و محدوديت زماني براي اعتبار اين کارت‌ها براي ما هم روشن نيست

به گزارش ايسنا ، معاون وزير و مديرعامل سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليدکنندگان با انتقاد از درج بي‌دليل تاريخ اعتبار بر روي کارت‌هاي بانکي گفت: چرايي درج تاريج اعتبار و محدوديت زماني براي اعتبار اين کارت‌ها براي ما هم روشن نيست

محمود نوابي در همايش اعطاي گواهينامه رعايت حقوق مصرف‌کنندگان استان سمنان با انتقاد از اين رويه ناصواب، آن را نوعي سودجويي از مصرف‌کنندگان و مشتريان بانک‌ها ارزيابي کرد.

وي با بيان اينکه درج تاريخ اعتبار روي کارت‌هاي بانکي هيچ معنايي ندارد به اعتراض اين سازمان به بانک‌ها در اين خصوص اشاره و خاطرنشان کرد: بانک‌ها هيچ‌گاه در مقابل دفاع ما از حقوق مصرف‌کنندگان پاسخ روشني در اين ارتباط نداده‌اند.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت با طرح اين پرسش که چرا کارت‌هاي بانکي بايد داراي تاريخ اعتبار باشد، اضافه کرد: ما تاکنون دليلي بر چرايي اين رويه و ضرورت آن پيدا نکرده‌ايم و لذا از بانک‌ها مي‌خواهيم پاسخي روشن در اين خصوص ارائه دهند.

وي از تلاش جدي سازمان حمايت مصرف‌کنندگان و توليدکنندگان براي حذف تاريخ اعتبار روي کارت‌هاي بانکي خبر داد و افزود: سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليدکنندگان تداوم اين رويه را تضييع حق و حقوق مصرف‌کنندگان مي‌داند چرا که بانک‌ها علاوه بر اينکه براي اين امر مبلغي براي تمديد کارت‌ها از مشتريان خود دريافت مي‌کنند به خاطر تعويض کارت‌ها گاه يک روز از وقت مشتريان را نيز مي‌گيرند که هزينه اين وقت بسيار بيشتر از دريافت وجهي است که بابت تعويض کارت‌ها مي‌گيرند.

مديرعامل سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليدکنندگان کشور، رعايت حقوق مشتري و مشتري‌مداري را يک اصل مهم ارزيابي و اظهار کرد: رعايت حقوق مشتريان به بهبود فضاي کسب و کار و تسهيل در فعاليت‌هاي توليدي و اقتصادي کمک شاياني خواهد کرد.

نوابي با بيان اينکه رعايت حقوق مردم در فعاليت‌هاي اقتصادي و مالي و بازرگاني از اهميت بسزايي برخوردار است، گفت: قيمت و کيفيت محصولات و کمک به کاهش هزينه‌هاي توزيع و پخش آنها يک اصل مهم و موثر در احقالق حق مصرف کنندگان ايراني است. وي با اذعان به اينکه توليدکننده و مصرف‌کنندگان بايد به حقوق همديگر احترام بگذارند افزود: رعايت حق مصرف‌کننده بر مبناي اصول ديني و آموزه‌هاي اسلامي ما، حق‌الناس است و رعايت حق‌الناس نيز امري ضروري است. معاون وزير صنعت به انتقاد از عملکرد شرکت‌هاي بيمه نيز پرداخت و گفت: بيمه‌ها نيز همچون بانک‌ها به جاي حمايت از مردم و احترام به مشتريان خود، هزينه‌هاي اضافي به آنها تحميل مي‌کنند.

وي با انتقاد از آنچه که آن را تضييع حقوق بيمه‌شدگان از سوي شرکت‌هاي بيمه مي‌خواند، افزود: بيمه‌ها نيز در اين بخش همچون بانک‌ها پاسخ روشني تاکنون به ما نداده‌اند.

نوايي، دريافت حق بيمه ماه حرام بابت کل سال از مشتريان را تضييع حق بيمه‌شدگان دانست و گفت: ما تنها چهار ماه حرام در طول سال داريم اما بيمه‌ها بابت 12 ماه کل سال حق بيمه ماه حرام از مردم دريافت مي‌کنند و زماني هم که با دفاع ما از مصرف‌کنندگان مواجه مي‌شوند پاسخ‌شان اين است که شما متوجه روند کار در بيمه نيستيد!

وي ادامه داد: براي احقاق حق مصرف‌کنندگان قاعدتا بايد حق‌بيمه ماه حرام به‌صورت چهاردوازدهم و مابقي آن به‌صورت هشت‌دوازدهم دريافت شود تا حقوق مردم هم رعايت شود.


 رئيس مجلس :
 حقوق 24 ميليوني مديران دروغ است 

 
رئيس مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به تذکر نماينده‌اي، جوسازي‌ها عليه مجلس را نامردي خواند.به گزارش تسنيم، حجت‌الاسلام ناصر موسوي‌لارگاني نماينده مردم فلاورجان در مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني قوه قننه در تذکري شفاهي، گفت: عليرغم اينکه رهبري بارها فرمودند حقوق‌هاي نجومي ظالمانه و ناعادلانه است، چرا مجلس بر 60 درصد اصرار کرد؟ چرا کار ديروز در مورد اصرار بر مصوبه اوليه مجلس را همان روز که مي‌خواستيد ايراد شوراي نگهبان را رفع کنيد، انجام نداديد، چون مصوبه اوليه مجلس عادلانه بود.

وي ادامه داد: بيش از هشت مرتبه رهبري فرمودند هنوز گزارشي درباره حقوق‌هاي نجومي به من داده نشده، چرا شما هفته گذشته از حق مجلس دفاع نکرديد که مجبور نشويد چند روز بعد بگوييد به مجلس توهين شده است.

علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به تذکر اين نماينده، گفت: تذکر شما به کميسيون تلفيق است، چون کميسيون تلفيق بايد در گزارش خود بر مصوبه‌اش اصرار مي‌کرد، اما آنها نيز گفتند با شوراي نگهبان مشورت کرديم و شورا اعلام کرد که اگر ماده را اصلاح کنيد، قبول مي‌کنيم. اصلاحيات نيز بر مبناي نظر شوراي نگهبان بود.

وي با بيان اينکه آن هياهو خلاف واقع بود، اظهار داشت: متني که ما تصويب کرديم، آن چيزي نبود که آقايان در رسانه‌ها مي‌گفتند مبني بر اينکه حقوق 24 ميليوني براي مقامات و مديران در نظر گرفته شده، اين اظهارات دروغ است.

رئيس مجلس جوسازي‌ها را ناعادلانه و با اهدافي سياسي خواند و ادامه داد: کسي که مي‌گويد اسم مجلس بايد عضو شود و يا عدالت در مجلس ذبح شد و يا مجلس پا روي عدالت گذاشت و حرف‌هاي سبک ديگري زدند، کار خوبي انجام ندادند.

رئيس قوه مقننه با تاکيد بر اينکه اين مجلس براي کشور آبرو خريد و کشور را از بي‌برنامگي نجات داد، اظهار داشت: مواد دائمي لايحه برنامه که چندي پيش تصويب شد، کار مهمي بود، آيا مجلس سياه است؟ اين ادبيات درباره قوه مقننه و مردم‌سالاري درست نيست.

رئيس مجلس، موسوي‌لارگاني را نماينده‌اي عادل خواند و خطاب به وي گفت: بيني و بين‌الله متني که قبلا هم تصويب شده بود 24 ميليون حقوق براي مديران و مسئولان نبود، طبق آن ماده نيز مسئولان و مقامات 12 ميليون حقوق مي‌گرفتند، اين جوسازي‌ها حق مجلس نبود و نامردي بود.


 جديدترين قيمت‌ها از بازار سکه و ارز 

 در بازارسکه تمام طرح جديد با افزايش 3000 توماني نسبت به ديروز، يک ميليون و 201 هزار تومان عرضه مي‌شود و دلار آمريکا 3777 تومان قيمت دارد.به گزارش ايسنا، هر گرم طلاي 18 عيار نيز با روند کاهشي در مقايسه با روز قبل، 115 هزار و 341 تومان فروخته مي‌شود. همچنين نيم سکه و ربع سکه به ترتيب 679 و 379 هزار تومان قيمت دارد.

اونس جهاني طلا نيز براي معاملات در بازارهاي جهاني 1235 دلار و 30 سنت داد و ستد مي‌شود.

همچنين در بازار ارز، يورو 4070 تومان، پوند انگلستان 4768 تومان و لير ترکيه 1056 تومان عرضه مي‌شود. دلار مبادله‌اي هم 3240 تومان از سوي بانک مرکزي قيمت‌گذاري شده است.

لازم به ذکر است که قيمت‌ها در بازار آزاد در طول روز نوساني بوده و ثابت نيست. همچنين جدول زير بر اساس آخرين قيمت‌ها تا لحظه مخابره گزارش تکميل شده است.


 نهادهاي مالي 

 تفاهم‌نامه بانک اقتصادنوين، با صندوق ملي محيط زيست

در راستاي ايفاي مسئوليت‌هاي اجتماعي بانک اقتصادنوين، تفاهم‌نامه احداث "پرديس نوين 2" با صندوق ملي محيط زيست به امضاء رسيد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک اقتصادنوين، بر اساس اين تفاهم‌نامه با حمايت بانک اقتصادنوين 15 هزار اصله درخت در منطقه "کوت عبدالله" شهر اهواز که از کانون‌هاي توليد ريزگردهاي منطقه به شمار مي‌رود غرس خواهد شد که تاثير مستقيمي در بهبود شرايط اقليمي اين منطقه خواهد داشت.

عيدي بانک پارسيان به سازمان تجهيز و نوسازي مدارس

بانک پارسيان در راستاي اجراي برنامه هاي حمايتي خود از موسسات و انجمن هاي حمايتي، دراقدامي ارزنده تعداد قابل توجهي از سيستم هاي رايانه اي خود را به سازمان تجهيز و نوسازي مدارس اهدا کرد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک پارسيان؛ اين بانک به عنوان بانکي پيشرو درعرصه اقتصادي و بانکداري،نگاه ويژه‌اي به موضوع مسئوليت‌هاي اجتماعي دارد و از انجام هرگونه اقدامي که باعث ارتقاي سطح علمي و پيشرفت کشور شود، استقبال مي‌کند.

ارائه خدمات کارگزاري در شعبه بلوار سجاد مشهد بانک پاسارگاد

بانک‌پاسارگاد به منظور رفاه حال مشتريان و در ادامه پياده‌سازي طرح موفق ارايه خدمات کارگزاري در شعبه‌ها، اين خدمت را در شعبه بلوار سجاد مشهد ارايه مي‌دهد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط‌ عمومي بانک‌پاسارگاد، در اين راستا از تاريخ 14 تا 19 اسفند سال 1395، کارشناس شرکت کارگزاري بانک‌پاسارگاد، در شعبه بلوار سجاد مشهد، ضمن ارايه نام کاربري و رمز عبور براي انجام معاملات برخط کارگزاري و ساير خدمات مربوط به آن، پاسخگوي سوالات مراجعه‌کنندگان نيز خواهند بود.

بانک سينا برگزيده چهارمين جشنواره برترين شرکت هاي ايران

بانک سينا برگزيده چهارمين جشنواره برترين شرکت هاي ايران (تاپکس) شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک سينا، چهارمين جشنواره برترين شرکت هاي ايران از سوي موسسه بين المللي پژوهش هاي صنعتي ايران و انجمن مفاخر صنعتي با حمايت اتاق بازرگاني صنايع، معادن و کشاورزي استان تهران، استانداري تهران، مجلس شوراي اسلامي و دبيرخانه مجمع تشخيص مصلحت نظام در حضور مقامات و مديران صنايع، نمايندگان مجلس، اساتيد و کارشناسان حوزه صنعت در سالن همايش هاي هتل المپيک تهران برگزار شد و بانک سينا تنديس بانک برتر را کسب کرد.

سامانه "بانکداري مجازي" تجارت رونمايي شد

با راه اندازي سامانه "بانکداري مجازي" بانک تجارت ، دسترسي يکپارچه به کليه خدمات الکترونيک و بخش مهمي از خدمات شعبه اي براي مشتريان اين بانک فراهم شده است .به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک تجارت ، در آئين رونمايي از اين خدمت ، اکبري نايب رئيس هيات مديره بانک تجارت با اشاره به اينکه معرفي "بانکداري مجازي" در راستاي برنامه هاي راهبردي بانک تجارت براي توسعه محصولات نوين بانکي با هدف افزايش رضايتمندي مشتريان صورت مي گيرد اظهار داشت : بانکداري مجازي مشتريان را قادر مي سازد تا علاوه بر دسترسي يکپارچه و آسان به خدمات بانکداري آنلاين، به بسياري از خدمات شعبه اي بانک تجارت همچون افتتاح انواع حساب بانکي، درخواست تسهيلات ، خريد ارز دانشجويي ، تاييد اصالت ضمانتنامه ، درخواست گواهي حساب لاتين و درخواست صدور دسته چک نيز بصورت غيرحضوري دسترسي پيدا کنند .

مديرعامل بانک سرمايه:

بدهکاران بانک سرمايه منشا شايعات اخير بودند

خاني با اشاره به اينکه تا زماني که مبارزه با فساد باشد اين شايعات نيز به قوت خود باقي است، افزود: اين در حالي است که اين افراد 11 سال است از پرداخت بدهي خود امتناع کرده‌اند اما همگي آنها احراز شده تا تعيين تکليف شوند.

به گزارش آفرينش ،‌محمدرضا خاني مدير عامل بانک سرمايه در يک نشست خبري با اشاره به وضعيت کنوني بانک سرمايه پس از شايعات اخير گفت:‌اين موضوع محک خوبي براي مشتريان و همکاران ما بود. البته از اين قبيل شايعات در گذشته نيز کم نبوده و افراد کاسب که احساس کردند منافعشان به خطر افتاده به فکر اين شايعات افتادند.

وي افزود: در اين راستا بانک سرمايه مبارزه با مفسدان را آغاز کرده است که از آن زما ن به بعد ميزان شايعات برعليه ما قوت گرفت.

وي گفت: در گذشته شايعات پيرامون بانک سرمايه کم بود زيرا اين بانک با کلاهبرداران و مفسدان برخورد نمي‌کرد اما در مديريت جديد اين اقدام آغاز شده و موجب ناراحتي برخي گشته است.

خاني خاطرنشان کرد: يک شايعه در مورد ادغام بانک سرمايه با بانک ملت بود که همزمان هر دو بانک آن را تکذيب کردند و شايعه اخير د رمورد ورشکستگي بانک سرمايه مطرح شده که آن هم سريعا تکذيب شد اما در حال شناسايي اين افرادي که اين شايعات را مطرح مي‌کنند هستيم که اغلب آنها جزء بدهکاران کلان اين بانک محسوب مي‌شوند.

وي با اشاره به اينکه تا زماني که مبارزه با فساد باشد اين شايعات نيز به قوت خود باقي است، افزود: اين در حالي است که اين افراد 11 سال است از پرداخت بدهي خود امتناع کرده‌اند اما همگي آنها احراز شده تا تعيين تکليف شوند.

خاني گفت: اين بدهکاران امروز شايعات را معياري قرار دادند تا بتوانند در آخرين مهلت آخرين تير خود را نيز زده باشند اما مشتريان بانک و همکاران ما تحت تاثير اين شايعات قرارنگرفتند.


 تريبون 

 رئيس کل ديوان محاسبات کشور خبرداد:

ارسال پرونده 119 دستگاه پرداخت کننده حقوق نامتعارف به دادسرا

رئيس کل ديوان محاسبات کشور با بيان اينکه پرونده 119 دستگاه پرداخت کننده حقوق نامتعارف به دادسرا ارسال شد، گفت: در برخي از اين پرونده ها به تصرف در اموال دولت و تصرف در بيت المال، حکم داديم.

به گزارش مهر، عادل آذر در پاسخ به اين پرسش که آيا موضوع حقوق هاي نجومي در ديوان محاسبات به سرانجام رسيده است يا خير گفت: در بحث گرفتن مازاد پول، بله.

آذر افزود: 397 نفر حقوق نجومي دريافت کردند و مازاد دريافتي آنها 23 ميليارد و 300 ميليون تومان بود که آن را کامل دريافت کرديم.

رئيس ديوان محاسبات کشور گفت: از وام ها هم حدود 10 ميليارد تومان برگشت.وي با بيان اينکه قوانين مربوط به پرداخت حقوق را بررسي کرديم، افزود: واژه حقوق نامتعارف در قانون نداريم، حقوق بالاي 20 ميليون تومان را نامتعارف و غير قانوني در نظر گرفتيم و ترديدي در نجومي بودن آن حقوق ها نبود.آذر با بيان اينکه پرونده 119 دستگاه پرداخت کننده حقوق نامتعارف را به دادسرا ارسال کرديم و در حال رسيدگي است، ادامه داد: در برخي از اين پرونده ها، تصرف اموال دولت و تصرف در بيت المال حکم داده شد که جرم است و پرونده آنها بايد به قوه قضائيه ارسال شود.رئيس کل ديوان محاسبات کشور با اشاره به اينکه بايد ميان دريافت کننده و پرداخت کننده حقوق تفکيک قايل شويم، گفت: برخي ها، خودشان هم پرداخت کننده و هم دريافت کننده حقوق بودند.

وي افزود: هيئت مديره، مديرعامل و هيئت امناي 119 دستگاه در اين پرونده متهم هستند و دادسرا در حال رسيدگي به آنهاست و اين موضوع را به مجلس هم اعلام کرديم.آذر گفت: برخي از دستگاه ها حدود 300 تا 700 ميليارد تومان تخلف در پرداخت حقوق داشته اند.رئيس کل ديوان محاسبات کشور افزود: پس از رسيدگي به اين پرونده، راي آن اعلام و در سامانه ديوان محاسبات براي بازديد عموم قرار داده مي شود.وي ادامه داد: اگر تخلفات آنان جرم محسوب شود پرونده به قوه قضائيه ارسال مي شود.آذر با بيان اينکه پرونده حقوق هاي نجومي در جريان است، افزود: هفته گذشته مديري را شناسايي کرديم که 3 مسئوليت در دولت و 6 مسئوليت در بيرون از دولت به عنوان هيئت مديره دارد و اکنون ماهي 35 ميليون تومان از دولت حقوق دريافت مي کند.

مقررات خروج مجاز فرش همراه مسافر اعلام شد

گمرک ايران مقررات خروج فرش و گليم همراه مسافر را اعلام کرد.

به گزارش ايسنا، بر اساس اعلام گمرک جمهوري اسلامي ايران خروج فرش دستباف به همراه مسافر تا سقف 20 متر مربع مجاز بوده و محدوديتي از نظر تعداد قطعات فرش در سقف متراژ ذکر شده وجود نخواهد داشت.

اين در حاليست که خروج فرش همراه مسافر علاوه بر مرزهاي هوايي از مرزهاي زميني و دريايي نيز مجاز است.

از سوي ديگر فرش‌هاي نفيس و ساير اشيايي که داراي ارزش‌هاي تاريخي و ميراث فرهنگي هستند، اجازه خروج از کشور به همراه مسافر را نخواهند داشت و خروج آنها از کشور ممنوع است.

گمرک ايران در ادامه اين بخشنامه تاکيد کرده است که خروج فرش همراه مسافر همچنين به مقصد کشورهاي زيارتي شامل عراق، سوريه و عربستان سعودي ممنوع خواهد بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته