جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5515

جداول منابع منتشر شد؛
انتشار جديدترين فهرست منابع سوالات و حذفيات کنکور 96


تمديد مهلت ثبت‌نام غيرحضوري پذيرفته‎شدگان ارشد فراگير پيام نور

شروع کلاس‌ها از 5 فروردين؛
تعطيلي کلاس‌هاي حوزه تهران از 29 اسفند

معاون دانشگاه:
بازسازي خوابگاه‌هاي دانشگاه تهران کليد خورد

نمايه در چهار پايگاه بين‎المللي؛
مجله «مطالعات ميان رشته‌‌اي در علوم انساني» نمايه بين‎المللي شد


خبر


انتصابات


يادداشت


 جداول منابع منتشر شد؛
 انتشار جديدترين فهرست منابع سوالات و حذفيات کنکور 96  

 
فهرست منابع سوالات آزمون سراسري سال 1396 از سوي سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

به گزارش سازمان سنجش، جديدترين فهرست منابع سوالات آزمون سراسري سال 1396 به علاوه حذفيات منابع منتشر شد. داوطلبان بايد با توجه به اين حذفيات، منابع را مطالعه کنند.

فهرست دروس عمومي و تخصصي گروههاي مختلف و همچنين، حذفيات مربوط به منابع اين گروهها، در سايت سازمان سنجش آموزش کشور، به تفکيک گروهها، قابل مشاهده براي داوطلبان است. بنابراين، داوطلبان آزمون سراسري 96 لازم است به جداولي که در اين خصوص در سايت سازمان سنجش آموزش کشور درج شده است، توجه کافي داشته باشند و برنامه مطالعاتي خود را بر مبناي تغييرات اعلام شده تنظيم نمايند.


 تمديد مهلت ثبت‌نام غيرحضوري پذيرفته‎شدگان ارشد فراگير پيام نور 

 
به گزارش دانشگاه پيام نور، معاونت آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه پيام نور در اطلاعيه‌اي زمان ثبت‌نام پذيرفته‎شدگان کارشناسي ارشد فراگير نوبت هفدهم اين دانشگاه را مجددا تمديد کرد.در متن اطلاعيه دانشگاه پيام نور آمده است: پذيرفته شدگان فراگير کارشناسي ارشد نوبت هفدهم که تاکنون موفق به ثبت‌نام غير حضوري نشده‌اند، مي‌توانند تا پايان وقت اداري چهارشنبه 25 اسفند 95 با مراجعه به مراکز و واحدهاي آموزشي دانشگاه مجري برگزاري دوره‎هاي فراگير آماده ثبت‌نام نمايند.

پذيرفته‎شدگان لازم است تصوير (اسکن) مدارک خود از جمله "صفحه اول و سوم شناسنامه"، "پشت و روي کارت ملي"،" مدرک کارشناسي مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي"، " مدرک مشخص کننده نظام وظيفه (ويژه آقايان)"، " تاييديه سهميه (ويژه استفاده‎کنندگان از سهميه‎ها)" را با حجم حداکثر 250 کيلوبايت تهيه و بارگذاري (آپلود) نمايند.

دانشجويان پس از ورود به سامانه گلستان با مطالعه صفحه اول آن مي‌توانند از شناسه کاربري و گذر واژه خود مطلع شده و سپس وارد سامانه گلستان شوند. همچنين اطلاعيه‌هاي ‌بعدي‌ از طريق ‌پورتال دانشگاه پيام‌نور ‌به آدرس زير به دانشجويان اعلام خواهد شد.

http://www.pnu.ac.ir

پيش از اين زمان ثبت‌نام غيرحضوري پذيرفته‎شدگان مقطع کارشناسي ارشد فراگير نوبت هفدهم تا جمعه 20 اسفند 95 تمديد شده بود.


 شروع کلاس‌ها از 5 فروردين؛
 تعطيلي کلاس‌هاي حوزه تهران از 29 اسفند 

 معاون آموزشي حوزه علميه استان تهران گفت: کلاسهاي طلاب حوزه‎هاي علميه اين استان از 29 اسفندماه تعطيل مي‎شود.

حجت‎الاسلام محمدحسين کبيريان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: کلاسهاي درس طلاب حوزه علميه استان تهران از 29 اسفندماه تا 4 فروردين ماه تعطيل است.

وي افزود: کلاسهاي طلاب مدارس علميه استان تهران از 5 فروردين ماه آغاز خواهد شد.معاون آموزشي حوزه‎هاي علميه استان تهران اضافه کرد: طلاب مدارس علميه اين استان تنها هفته اول تعطيلات نوروز را تعطيل خواهند بود.


 معاون دانشگاه:
  بازسازي خوابگاه‌هاي دانشگاه تهران کليد خورد 

معاون دانشجويي دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران براي بازسازي خوابگاه‌هاي اين دانشگاه حداقل به 6 ميليارد تومان اعتبارنياز دارد.حسن به‌نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مقاوم‎سازي خوابگاه‌هاي دانشگاه تهران گفت: در طول سه سال گذشته 6 ميليارد تومان هزينه بازسازي خوابگاه‌هاي اين دانشگاه شده است و تلاش ما اين بوده که سطح کيفي خوابگاه‌هاي خود را افزايش دهيم.وي ادامه داد: تعداد ساختمانهاي خوابگاهي دانشگاه تهران بسيار زياد و در سطح شهر پراکنده است و عمده اين ساختمانها قديمي هستند.

معاون دانشجويي دانشگاه تهران با بيان اينکه استارت بازسازي خوابگاه‌هاي دانشگاه تهران آغاز شده است، افزود: بايد حداقل 6 ميليارد ديگر هزينه کنيم، تا خوابگاه‌هاي دانشگاه را از اين وضعيت خارج کنيم.


  نمايه در چهار پايگاه بين‎المللي؛
 مجله «مطالعات ميان رشته‌‌اي در علوم انساني» نمايه بين‎المللي شد 

فصلنامه علمي – پژوهشي «مطالعات ميان رشته‌‌اي در علوم انساني» بار ديگر در پايگاه بين‎المللي research gate نمايه شد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از پژوهشکده مطالعات فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم، اين فصلنامه تاکنون در پايگاه هاي مختلفي مانند DOAJ، Research Bib و Googlescholar نمايه شده است و اين بار نيز در اين پايگاه بين‎المللي نمايه شد.

فصلنامه «مطالعات ميان رشته‌‌اي در علوم انساني» درصدد است تا در بين پژوهشهاي تجربي و نظري رشته‎هاي مختلف در حوزه علوم انساني فضايي گفتماني ايجاد کند و بتواند در ترويج و غناي علمي دانش ميان رشته‎اي و همچنين تفسير و رفع مسائل پيچيده جامعه معاصر گام موثري بردارد.

فصلنامه مطالعات ميان‌رشته‌اي در علوم انساني توسط پژوهشکده مطالعات فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم و درراستاي اجراي طرح تدوين رشته‌هاي ميان‌رشته‌اي در اين پژوهشکده و تصويب نهايي آنها توسط شوراي گسترش آموزش عالي کشور منتشر مي‌شود.


 خبر 

 با انتشار رتبه‎بندي سال 95؛

دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشي برتر کشور معرفي شدند

نتايج رتبه‎بندي سال 95 - 94 دانشگاهها و موسسات پژوهشي کشور منتشر شد و دانشگاههاي تهران، صنعتي شريف، هنر اسلامي تبريز، علوم پزشکي تهران و پژوهشگاه دانشهاي بنيادي در جمع برترينها قرار گرفتند.

به گزارش مهر به نقل از پايگاه استنادي علوم جهان اسلام (ISC)، دانشگاه تهران در جمع دانشگاههاي جامع، دانشگاه صنعتي شريف در جمع دانشگاههاي صنعتي، دانشگاه هنر اسلامي تبريز در جمع دانشگاههاي هنر، دانشگاه علوم پزشکي تهران در جمع دانشگاههاي علوم پزشکي کشور و پژوهشگاه دانشهاي بنيادي در جمع پژوهشگاههاي کشور حائز رتبه نخست شدند.

دکتر محمدجواد دهقاني سرپرست ISC با اعلام اين خبر افزود: گروه رتبه‎بندي دانشگاهها و موسسات پژوهشي کشور براي ششمين سال متوالي دانشگاهها و موسسات پژوهشي را به صورت رسمي براساس شاخصها و معيارهاي مصوب ششمين نشست فوق‎العاده وزاري آموزش عالي کشورهاي اسلامي رتبه‌بندي کرد.

دهقاني گفت: پايگاه استنادي علوم جهان اسلام 159 دانشگاه و موسسه پژوهشي دولتي در کشور را توسط 26 شاخص در قالب 5 معيار کلي پژوهش، آموزش، وجهه بين‌المللي، تسهيلات- امکانات و فعاليتهاي اجتماعي-اقتصادي و صنعتي مورد رتبه‎بندي قرار داده است.

وي اظهار داشت: رتبه‎بندي سال 95-1394 با تغييراتي مهم نسبت به سالهاي گذشته صورت پذيرفته است. بخشي از اطلاعات موردنياز رتبه‎بندي توسط خود دانشگاهها و موسسات پژوهشي تهيه و از طريق پرسشنامه الکترونيکي در اختيار گروه رتبه‎بندي قرار مي‎‏گيرد و در سال 95-1394 براي افزايش دقت و سلامت اين دسته از اطلاعات، تعداد مستندات مرتبط با اين اطلاعات افزايش يافت به طوري که اطلاعات سال جاري نسبت به سالهاي گذشته با دقت و حساسيت بيشتري جمع آوري شد.

سرپرست ISC گفت: همچنين در روش‎شناسي جديد سعي شده است به بعد کيفيت پژوهش که يکي از مهمترين مامويت دانشگاهها به شمار مي‎آيد، بيش از پيش توجه شود.

وي افزود: در سال جاري به مقالات پراستناد و داغ نسبت به ديگر مقالات و همچنين مجلاتي که در دسته‎هاي باکيفيت‎تر مانند دسته Q1 و يا Q2 قرار گرفته‏اند وزنهاي بيشتري اختصاص داده شد. همچنين توليدات علمي دانشگاهها با نوع Article، Note،Review و Letter با ضريب بيشتري نسبت به ديگر انواع لحاظ شده‌اند.

دهقاني افزود: اطلاعات مربوط به تعداد کتابهاي تهيه شده اعضاي هيئت علمي و نيز تعداد قراردادهاي دانشگاهها و تعداد مقالات مشترک بين‏المللي نيز از ديگر شاخصهايي هستند که در سال جاري در جمع شاخصهاي رتبه‎بندي ISC قرار گرفته‎اند.

وي گفت: در سال 95-1394 علاوه بر توليدات علمي دانشگاهها در وب.آو.ساينس، توليدات علمي نمايه شده در پايگاه استنادي علوم جهان اسلام (ISC) نيز در رتبه‎بندي لحاظ شده است.

سرپرست پايگاه استنادي علوم جهان اسلام خاطرنشان کرد: از سال 1389 که رتبه‎بندي دانشگاهها و موسسات پژوهشي کشور توسط ISC آغاز شد هر ساله به تعداد اين دانشگاهها افزوده شده است به نحوي که در رتبه‎بندي سال 95-1394، تعداد 159 دانشگاه و موسسه پژوهشي در رتبه‎بندي ISC حضور داشته‏اند که اين تعداد نسبت به سال گذشته رشدي بيش از 14 درصد داشته است.

شکايت مجدد يک دانشجو از دانشگاه ترامپ

يکي از دانشجويان دانشگاه سابق ترامپ حکم محکوميت 25 ميليون دلاري را نپذيرفته و قصد دارد مجددا از رئيس‌جمهور آمريکا شکايت کند.

به گزارش ايسنا به نقل از يو.دبليو.نيوز، شري سيمپسون در ماه نوامبر سال 2016 فرم شکايت عليه ترامپ و دانشگاهش را تکميل کرده است.وي در سال 2010 در يک سمينار سه روزه دانشگاه ترامپ شرکت کرده است و معتقد است علاوه بر مطالب بي‌کيفيت وقتش نيز هدر داده شده و سراسر آن دروغ بوده است.

سيمپسون در شکوائيه خود آورده است: استادي که براي وي مشخص شده پس از پايان سمينار بر خلاف تعهدات داده شده در دسترس نبوده و به ايميل‌هاي وي پاسخ نداده است و هيچ کدام از موارد گفته شده در تبليغات اين سمينار ارائه نشده است.

اين دانشجو براي اين دوره 20 هزار دلار پرداخت کرده است ولي معتقد است هيچ کدام از مطالب ارائه شده برايش سودمند نبوده و در حال حاضر به شدت مقروض است.

ترامپ پيش از ورودش به کاخ سفيد اعلام کرده بود جريمه دانشگاهش را مي‌پردازد تا اين موضوع برايش در زمان رياست جمهوري مشکل‌آفرين نباشد اما به نظر مي‌رسد که اين پايان داستان دانشگاه ترامپ نباشد.


 انتصابات 

 با حکم دكتر ميرزاده؛

مشاور رئيس دانشگاه آزاد منصوب شد

به گزارش دانشگاه آزاد، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در حکمي حجت‌الاسلام والمسلمين سيد طه هاشمي، معاون سابق دانشجويي و فرهنگي و عضو شوراي پزشکي اين دانشگاه را به سمت مشاور خود در امور پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي منصوب کرد.

با حکم رئيس دانشگاه آزاد؛

سرپرست معاونت دانشجويي فرهنگي دانشگاه آزاد منصوب شد

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، طي حکمي از سوي دکتر ميرزاده، دکتر عليرضا صامت به سمت سرپرستي معاونت دانشجويي فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي منصوب شد.

در جلسه پيش روي هيات رييسه دانشگاه آزاد اسلامي، از معاون سابق دانشجويي و فرهنگي دانشگاه به پاس خدمات ارزنده ايشان در اين حوزه تکريم و تقدير به عمل خواهد آمد.


 يادداشت 

 اهميت چگونه ديدن مسائل!

زهرا كيان‌بخت

هر يك از ما وقتي در زندگي در امتحانات و موقعيتهاي مشابه قرار مي‌گيريم، به گونه‌اي عكس‌العمل نشان مي‌دهيم. واكنش هر كدام از ما در برابر موضوعاتي مثل سرقت از منزلمان و خسارت مالي كه ممكن است در همان روز براي بسياري از افراد ديگر هم در جهان پيش بيايد، متفاوت است.

مي‌شود گفت همه چيز بستگي به اين دارد كه چگونه به مسائل بنگريم و از چه زاويه‌اي به آنها نگاه كنيم! افرادي كه سعي مي‌كنند از زواياي روشن به امور بنگرند، معمولا در تاريكترين وضعيتها و موقعيتها هم، بارقه نوري را پيدا مي‌كنند كه از آن سخن بگويند و افرادي كه همواره از زاويه‌اي تاريك به مسائل نگاه مي‌كنند، حتي در روشن‌ترين امور هم، نقطه تاريك و كوري را براي مطرح كردن، پيدا مي‌كنند. در ادامه، قسمت كوتاهي از كتاب آخرين راز شاد زيستن اثر اندرو متيوس را با هم مي‌خوانيم كه در همين رابطه نوشته شده است؛

«مهم نيست چه اتفاقي رخ خواهد داد. مهم، چگونه ديدن آن است!

طبق افسانه‌اي قديمي، از قرون وسطي، در آن زمان، كيمياگراني بودند كه مس را به طلا تبديل مي‌كردند. اگر بتوانيد اين كار را انجام دهيد، فوق‌العاده است!

من معتقدم همه ما به نوعي بايد كيمياگر باشيم تا به اين وسيله بتوانيم وراي سطوح ظاهري را ببينيم. جدال هر روز ما با زندگي براي تغيير وقايع ناخوشايند و تبديل آنها به رويدادهاي خوب و دلپذير است.

آيا به نظر شما براي جلوگيري از اتفاقات ناخوشايند فقط بايد دعا كنيم؟ نه!

اگر حادثه‌اي ناگوار برايتان پيش آمد، از درون مصيبت، فرصتي به دست آوريد!

شايد بپرسيد اين كار چه فايده‌اي دارد؟

اين كار چندين فايده دارد:

-ياد مي‌گيريم نسبت به آنچه در زندگي به ما داده شده، شكرگزار باشيم.

-با آرامش بيشتري زندگي مي‌كنيم.

-عنان زندگي در دستانمان بوده و بر آن مسلط هستيم و نمي‌گذاريم زندگي بر ما تسلط پيدا كند.

آدم ساده‌لوح مي‌گويد نمي‌خواهم آدم خوش‌بيني باشم.

اين حرف اشتباه است! زماني كه از واكنش نشان دادن درمقابل وحشت و تنفر دست مي‌كشيد قدرت و توانايي به دست مي‌آوريد.

اگر در زندگي به اين مساله اعتقاد داريد كه چيزي در زندگي شما مانند يك فاجعه است، آن چيز در زندگيتان به صورت مستمر باقي خواهد ماند.

تصوركنيد به تازگي طلاق گرفته‌ايد و احساس مي‌كنيد زندگيتان تباه شده است. تا زماني كه اين طور تصور مي‌كنيد، زندگيتان چنين خواهد بود. فرض كنيد در سن پنجاه سالگي از كار بركنار شده‌ايد و تصور مي‌كنيد بهترين روزهاي زندگيتان را از دست داده‌ايد. تا زماني كه اين طور تصور مي‌كنيد، زندگيتان هم چنين باقي خواهد ماند.

من مي‌گويم تا زماني كه طرز فكرتان منفي باشد، براي پيشرفت در زندگيتان كاري نخواهيد كرد. درست است كه براي پيشرفت در زندگي، مسائل ديگري هم وجود دارد كه بايد به آنها توجه كرد اما تا زماني كه فقط فاجعه را مي‌بينيد، مصيبتهاي بسياري به سراغتان مي‌آيد. نامزدتان شما را مايوس مي‌كند. رييس‌تان پيگير كارهاي شما مي‌شود. تصادف مي‌كنيد و صاحبخانه شما را جواب مي‌كند. تمام اينها مسيري است به سمت پايين.

حوادث براساس پيش‌بيني‌هاي شما اتفاق مي‌افتد. به همين دليل سعي كنيد عقايدتان را نسبت به موقعيت‌تان تغيير دهيد. افكار متفاوت، افراد متفاوت و فرصتهاي جديد برايمان به ارمغان مي‌آورد.»


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته