جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5515


تنش هاي محيطي و غذاهاي مصنوعي جديد علت اصلي سرطان ها است

محققان هشدار دادند؛
ديابت عامل افزايش مرگ هاي سرطاني در آسيا


کشف ژني که موجب مرگ ناگهاني در جوانان مي شود


معجون‌هاى طبيعى براي واكسينه شدن در برابر باد بهارى


خبرپزشكي


خبرهاازعالم علم


 تنش هاي محيطي و غذاهاي مصنوعي جديد علت اصلي سرطان ها است 

 
انواع غذاها و محصولات طبيعي علاوه‌بر توليد انرژي و ماده در بدن مي‌‌توانند به راحتي به يكديگر تبديل شده و نياز بدن را برطرف نمايند، ولي مكمل‌ها و ويتامين و املاح و آنزيم هاي مصنوعي اولاً بايد به اندازه مصرف شوند و مقادير اضافي آنها بايد از بدن خارج شوند آن هم وابسته به اعضاي خارج كننده سالم مي‌باشد، و اگر بخوبي از تن خارج نشوند داراي عوارض خواهند بود، كه بعضي از آنها حتي ايجاد مسموميت مي‌نمايند در مرحله بعدي ويتامين‌ها و املاح و آنزيم‏ها به خوبي اعمال محصولات طبيعي را انجام نمي‌‌دهند و بدواً بصورت جسمي غريبه عمل كرده و بدن نسبت به بعضي از آنها واكنش نشان مي‌دهد و آنها را از خود مي‌‌راند كه اين هم در نوبت بعدي خود نقص اين ماده را در بدن آشكار مي‌‌سازد و كمبود ويتامين و املاح و يا ديگر تركيبات را سبب مي‌شود.

تركيبات مصنوعي بايد بطور حساب شده و دائم در مقدار معين و حتي زمان معلوم مصرف شود كه بعضي در مصرف آنها داراي عوارض مي‌باشند.

مصرف محصولات صناعي و مقدار آنها نيز به محيط و عوامل موجود در آن بستگي داشته و در هواي كثيف سوخت و ساز غذاهاي تغيير يافته بخوبي انجام نشده و از آنها تركيبات سرطان‌زا توليد مي‌شود و انواع سرطان هاي امروزي به محيط و غذاهاي جديد و ديگر عوامل وابسته مي‌باشد كه مقدار زيادي از اين بيماري‌ها با محيط و غذاهاي طبيعي قابل درمان مي‌باشد.

به محصولات طبيعي و پرانرژي كه از كوه و صحرا بدست مي‌‌آيند بيشتر بايد توجه شود كه اين محصولات هم براي پيشگيري از امراض و هم براي درمان داراي اثرات نيكو مي‌باشد.

در صورتي كه بيشتر از غذاهاي غير طبيعي بهره گيريم افکار و احساسات مصنوعي شده دوستي‌ها كم شده و سختي‌ها و جنگ‌ها پديدار مي‌‌شودكه اغلب اختلاف‌ها و جنگ‌ها از تغذيه ناصحيح عارض مي‌شود.

نويسنده دکتر نجم الدين حاجي سيدحسني

گرد آورنده : محمد تقي اشتري دليوند


 محققان هشدار دادند؛
 ديابت عامل افزايش مرگ هاي سرطاني در آسيا 

 
ديابت نوع 2 موجب افزايش ريسک مرگ ناشي از سرطان هاي کليه، تيروئيد، کبد و پروستات در بين مردم آسيا مي شود.به گزارش مهر، محققان دانشکده پزشکي دانشگاه نيويورک هشدارمي دهند که ديابت نوع 2 با افزايش 26 درصدي ريسک مرگ ناشي از سرطان هاي کليه، تيروئيد، کبد و پروستات در بين مردم آسيا مرتبط است.در مطالعه قبلي عنوان شده بود که مردم آسيا با هر شاخص توده بدني، بيشتر در معرض ابتلا به مقاومت انسولين هستند و شيوع ديابت نوع2 در بين مردم آسيا در مقايسه با اروپايي ها بيشتر است.يافته هاي جديد براساس بررسي هفت کشور آسيايي نشان داد که ابتلا به ديابت نوع2 منجر به افزايش 26 درصدي ريسک مرگ ناشي از هر نوع سرطان مي شود.به لحاظ آماري ارتباط قابل توجه بين ديابت نوع2 و ريسک مرگ ناشي از سرطان هاي کبد، لوزالمعده، مجاري صفراوي، روده و مقعد و سينه است.

قوي ترين رابطه در مورد سرطان هاي کبد، تيروئيد و کليه (ريسک دو برابري در هر مورد) و اندومتر (افزايش 2.7 برابر) و سينه (افزايش 1.7 برابر) مشاهده شد.

يو چن، سرپرست تيم تحقيق، در اين باره مي گويد: «ديابت نوع2 بايد به عنوان فاکتور پرخطر سرطان ها در بين مردم آسيا در نظر گرفته شود و سرطان کبد بيشترين شيوع را
دارد.»در اين مطالعه، محققان 19 گروه متشکل از 658،611 نفر در شرق آسيا و 112,686 مردم جنوب اسيا شامل هند، چين، تايوان، سنگاپور، کره جنوبي، ژاپن و بنگلادش را مورد بررسي قرار دادند.


  کشف ژني که موجب مرگ ناگهاني در جوانان مي شود 

 يک گروه بين المللي از محققان ژن جديدي را شناسايي کرده اند که مي تواند به مرگ ناگهاني در ميان جوانان و ورزشکاران منجرشود.به گزارش ايرنا از پايگاه اينترنتي ساينس ديلي، ژن CDH2 باعث آريتمي کارديوميوپاتي بطن راست (ARVC) مي شود؛ آريتمي کارديوميوپاتي بطن راست يک اختلال ژنتيکي است که بيماران را مستعد ايست قلبي مي کند و عامل اصلي مرگ غيرمنتظره در افراد جوان به ظاهر سالم است.اين کشف که در نشريه Circulation: Cardiovascular Genetics منتشر شده، نتيجه همکاري 15 ساله بين المللي محققاني از کانادا، آفريقاي جنوبي و ايتاليا است.گروهي از موسسه تحقيقات سلامت جمعيت از دانشگاه مک مستر و موسسه علوم بهداشت هميلتون، توالي ژنتيکي و تجزيه و تحليل بيوانفورماتيک را براي اين مطالعه انجام دادند.محققان مي گويند: اين کشف خبر مهمي براي خانواده هايي است که يک عضو جوان را بر اثر ايست ناگهاني قلبي از دست داده اند؛ همچنين زمينه رابراي مداخله هاي پيشگيرانه و مشاوره ژنتيکي هموار مي سازد.


 معجون‌هاى طبيعى براي واكسينه شدن در برابر باد بهارى  

 به کمک چند درمان طبيعى و خانگى از ابتلا به سرماخوردگى که اغلب با تغيير فصل سراغ کودکان و بزرگسالان آمده پيشگيرى کنيد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ عفونت تنفسي يک بيمارى شايع در سراسر جهان به ويژه در ميان کودکان است و در هند، 15 تا 30 درصد از مرگ و مير در کودکان زير سن 5 سال ناشي از عفونت حاد تنفسي است.

بانزديک شدن به زمان تغيير فصل اغلب کودکان و بزرگسالان گرفتار سرماخوردگى مى شوند، به همين دليل مي‌توان به کمک برخى درمان هاى طبيعى و خانگي از ابتلا به سرماخوردگي معمولي پيشگيرى کرد و در صورت ابتلا نيز از تبديل شدن آن به عفونت تنفسي که تهديد کننده زندگي بيمار بوده، جلوگيرى کرد.

چند درمان خانگى براى پيشگيرى و درمان سرماخوردگى

1. آب

نوشيدن آب ولرم در کاهش التهاب گلو و مبارزه با سرماخوردگي، سرفه و گلو درد مفيد بوده و شست و شو دهنده عفونت‌ها نيز است.

2. بخور زنجبيل

2 قاشق چاي خوري زنجبيل پودر شده را در کاسه بزرگ آب داغ ريخته و بخور آن را استنشاق کنيد.

3. قهوه زنجبيل خشک

اگر کودک شما بيش از 10 ماه سن دارد، اين روش براى پيشگيرى از سرماخوردگى بسيار موثر است، يک تکه 2 سانتى مترى زنجبيل خشک و مقدار بسيار اندکى فلفل را به آب جوش اضافه کرده و اجازه بدهيد آب به مدت 4 - 5 دقيقه بجوشد و پس از آن 6 - 7 برگ ريحان را به آن بيفزاييد و تا زماني که برگ ريحان‌ها حالت پژمردگي پيدا کند، صبر کنيد.

براى طعم بهتر شيرين کننده طبيعى به آن بيفزاييد، سپس 2 قاشق چاي خوري از اين معجون را هر چهار ساعت به کودک بدهيد.

بزرگسالان مي‌توانند پودر قهوه به اين مخلوط اضافه کرده که به همين دليل نام آن را قهوه زنجبيل گذاشته اند، اين معجون شگفت انگيز را نوشيده و خود را در برابر سرماخوردگى واکسينه کنيد.

4. آب ليمو و عسل

کافى است يک و نيم قاشق چاي خوري آب ليمو و يک قاشق چاي خوري عسل را به يک فنجان آب ولرم اضافه کرده و به خوبى آن را هم زده و در فواصل منظم به کودک خود بدهيد. بهتر است اين معجون را به کودکان زير يک سال داده نشود.

5. دارچين و عسل

مقدارى پودر دارچين را به يک قاشق عسل و اضافه و خوب ترکيب کرده و آن را به فرزند خود بدهيد، برخى اين ترکيب را در آب گرم حل کرده و آن را مى نوشند، افزون بر اين مى توانيد در رزيم غذايي روزانه دارچين را به دليل خواص ضدسرماخوردگى بگنجانيد.

6. شير و زردچوبه

زردچوبه از زمان‌هاي قديم به عنوان درمان بسياري از عفونت‌ها استفاده مى شده، کافى است يک و يک چهارم قاشق چاي خوري زردچوبه را به 2 ليوان شير در حال جوش اضافه کرده و بگذاريد خنک شود، اين معجون را در يخچال نگهدارى و قبل از خواب به کودک خود بدهيد.


 خبرپزشكي 

 پنيرهايي که خطر ابتلا به سرطان پستان را افزايش مي‌دهند

بنابر مطالعات جديد مصرف مقدار زياد پنير "چدار" و پنير خامه‌اي مي‌تواند خطر ابتلا به سرطان پستان را افزايش دهد.به گزارش ايسنا، محققان با بيان اينکه مصرف زياد پنير چدار و پنير خامه‌اي در بروز سرطان پستان موثر است اظهار داشتند: مصرف ماست خطر ابتلا به اين نوع سرطان را کاهش مي‌دهد.

متخصصان آمريکايي بيان کردند: اين پيچيدگي پيش بيني نشده‌ است زيرا مواد لبني اصولا ترکيب‌هاي پيچيده‌اي هستند.همچنين اين مواد حاوي مواد مغذي و غير مغذي متعددي است که مي‌تواند بر سبب شناسي سرطان از طريق کاهش يا افزايش خطر ابتلا به اين بيماري تاثير بگذارد.

در اين بررسي اطلاعات مربوط به 4941 زن مبتلا به سرطان پستان و 4237 زن ديگر در فاصله‌ سال‌هاي 2003 تا 2014 مورد مطالعه قرار گرفت. از اين زنان درخواست شد تا به پرسش‌هايي در مورد ميزان مصرف مواد لبني پاسخ دهند.

به گزارش ساينس ورلد ريپورت، يافته‌هاي بدست آمده حاکي از آن است که مصرف بالاي مواد لبني با کاهش 15 درصدي خطر ابتلا به سرطان پستان موثر است.

اما اين ميزان کاهش در نتيجه مصرف بالاي ماست بوده به گونه‌اي که مصرف مقدار زياد ماست با کاهش 39 درصدي خطر ابتلا به سرطان پستان مرتبط است.

از طرف ديگر، مصرف مقدار زيادي پنير به خصوص پنير چدار و پنير خامه‌اي خطر ابتلا به اين سرطان را حدود 53 درصد افزايش مي‌دهد.


 خبرهاازعالم علم 

 وزير بهداشت عنوان کرد:

راه اندازي 30 پايگاه اورژانس هوايي در کشور

دکتر هاشمي با بيان اين که دارا بودن تجربه در حوزه اورژانس خيلي مهم است، گفت: بايد اين بخش داراي نيروهاي ثابت باشد.به گزارش وبدا دکتر سيد حسن هاشمي در مراسم افتتاح همزمان 5 پايگاه جديد هوايي اورژانس گفت: امسال اورژانس کشور به عنوان يک سازمان شناخته شد و اميدواريم در ابتداي سال آينده اساسنامه آن در دولت تصويب و در همين دولت نيز اجرا شود و معتقدم که اورژانس در قالب يک سازمان بسيار موفق تر عمل خواهد کرد.

دکتر هاشمي اين دوران را بسيار متفاوت دانست و گفت: تصور نمي کردم که در اين دولت 30 پايگاه هوايي در کشور راه اندازي شود و در فرصتي که باقيست مي توان براي افزايش ناوگان هوايي اورژانس و بالگردهاي آن اقدام کرد.

وزير بهداشت از خريد 400 دستگاه آمبولانس ويژه براي مناطق صعب العبور در کشور خبر داد و گفت: بخشي از آمبولانس هاي مورد نياز را به کشور وارد کرديم و مقرر شد 1000 آمبولانس نيز در کشور توليد شود .

دکتر هاشمي در ادامه به اهميت و نقش نيروي انساني در اورژانس اشاره کرد و گفت: نيروهاي اورژانس پيشاني خدمت در حوزه سلامت هستند و چون با جان مردم در ارتباطند بايد آموزش ديده و حرفه اي باشند و ضروري است در اين خصوص و تامين نيروهاي مورد نياز، دولت به وزارت بهداشت نگاه ويژه داشته باشد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته