جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5515

با حضور وزير راه و شهرسازي؛
تونل هراز افتتاح شد

مديرکل استاندارد يزد خواستار شد؛
شرکت‌هاي نصب و راه‌اندازي آسانسور همگرا شوند

با برگزاري مراسم اختتاميه؛
برگزيدگان جشنواره فيلم کوتاه حسنات اصفهان معرفي شدند


خبــر


در استان


 با حضور وزير راه و شهرسازي؛
 تونل هراز افتتاح شد 

 آبعلي-ايرج صادقعلي

تونل آبشار جاده آمل- تهران در محور هراز صبح جمعه با حضور وزير راه و شهرسازي و رئيس سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي کشور زير بار ترافيک قرار گرفت.

به گزارش خبرنگارآفرينش، تونل آبشار به طول يک کيلومتر است. با بهره‌برداري از اين تونل يکي از نقاط پرحادثه در محور هراز برداشته شد و انتظار مي‌رود که با اين کار ترافيک محور نيز کاهش پيدا کند.

جاده هراز از حد فاصل بعداز شهرهاي بومهن ، رودهن وآبعلي وازطرف دماوند هم پس از عبور از شمال شهر دماوند بالادست دره مشاء، پيست آبعلي، گردنه امامزاده هاشم، پلور، آب اسک، رينه و لاريجان را پشت سر مي‌گذارد و در نهايت به شهر آمل متصل مي‌شود.جاده هراز داراي 15 تونل است که مجموع طول اين تونل‌ها به 5700 متر مي‌رسد که طولاني‌ترين تونل در مسير هراز، تونل وانا با طول 1540 متر است.

تونل‌هاي ديگر اين جاده تونل لهاش، تونل سياه بيشه، تونل دوآب، تونل گروازمال، تونل سياه‌بند، تونل شکرالله رود، تونل احمدمال، تونل آيو و تونل نوراني است. همچنين بهمنگير امامزاده هاشم نيز با طول 1300 متر در اين جاده قرار دارد.در سال 1392 بزرگ‌ترين و طولاني‌ترين تونل جاده‌اي کشور به طول 3290 متر افتتاح شد. با بهره‌برداري از اين طرح، فاصله 21 کيلومتري منطقه پلور در مازندران تا منطقه آبعلي در استان تهران به 12 کيلومتر کاهش پيدا مي‌کند.

جاده هراز به عنوان محور اتومبيل‌رو در سال 1342 عمليات ساخت به بهره‌برداري رسيد و از سال 89 طرح چهارخطه آن در دستور کار قرار گرفت که با وجود مصوبه استاني دولت گذشته اين کار که قرار بود در سال 91 تکميل شود، انجام نشد.وزير راه و شهرسازي در مراسم افتتاح تونل هراز گفت: عمليات اجرايي قطعه پاياني چهار خطه محور هراز در سال آينده شروع مي‌شود.

عباس آخوندي افزود: تاکنون 55 کيلومتر از محور چهارخطه هراز ( آمل- تهران) به بهره‌برداري رسيده است.وي اضافه کرد: هم اکنون نيز 18 کيلومتر از اين محور از لاسم تا بايجان نيز در دست اجراست که 5 کيلومتر از اين محور در بهار و 12 کيلومتر نيز در تابستان سال 96 زير بار ترافيک قرار مي‌گيرد.وزير راه و شهرسازي اظهار داشت: همزمان نيز با پايان يافتن طرح مطالعاتي و فني قطعه پاياني اين محور که حدود 40 کيلومتر، شروع مي‌شود.

آخوندي اظهار داشت: در سال جاري با وجود محدوديت مالي دولت يک هزار ميليارد ريال براي چهارخطه اين محور اعتبار اختصاص داده است و مابقي اعتبار مورد نياز که شش هزار و 700 ميليارد ريال است، متناسب با پيشرفت فيزيکي پروژه تامين مي‌شود.


 مديرکل استاندارد يزد خواستار شد؛
 شرکت‌هاي نصب و راه‌اندازي آسانسور همگرا شوند 

 يزد-اکبر خيرخواه

مديرکل اداره استاندارد استان يزد در نشست مشترک پايان سال کارشناسان استاندارد و متخصصين شرکتهاي نصب و راه‌اندازي آسانسور در استان گفت:براي تحقق پويايي و گسترش هر چه بيشتر فعاليتهاي اين صنعت شايسته است تا هرچه زودتر مجموعه شرکتهاي نصب و راه‌اندازي آسانسور استان يزد همگرا شوند.

محمدحسين ماجدي اردکاني که در محل سالن اجتماعات اداره کل استاندارد استان يزد و در حضوردست‎اندرکاران 27 شرکت صنعت آسانسور استان سخن مي‎گفت، افزود: شرکتهاي نصب و راه‌اندازي آسانسور مي‎توانند با همگرا شدن،نسبت به راه‌اندازي مرکز مشترک تهيه و توزيع وسايل و قطعات آسانسور اقدام و از ورود و پخش موارد غير استاندارد به اين صنعت جلوگيري نمايند.وي ادامه داد: انسجام هر چه بيشتر شرکتهاي موصوف سبب مي‎شود متخصصين اين رشته با آرامش خاطر بيشتري به مردم انجام وظيفه نمايند، ضمن اينکه اقبال متقاضيان آسانسور به سمت خريد اين خدمت با فراگير شدن اين رويه، افزايش يافته ودر نهايت شاهد رونق بسيار خوبي در اين شاخه از صنعت خواهيم بود و نگرانيهاي موجود نيز برطرف خواهدشد.


 با برگزاري مراسم اختتاميه؛
 برگزيدگان جشنواره فيلم کوتاه حسنات اصفهان معرفي شدند 

 اصفهان - محمد راعي

ششمين دوره جشنواره فيلم کوتاه حسنات اصفهان، با برگزاري مراسم اختتاميه و معرفي برگزيدگان بخش‌هاي پويانمايي، داستاني، مستند و فيلمنامه به کار خود پايان داد.

تلاش 6 ساله حسنات براي استعدايابي و شناسايي فيلمسازان جوان

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، رسول صدرعاملي دبير جشنواره ملي فيلم کوتاه حسنات اصفهان در مراسم اختتاميه اين جشنواره که در محل سينما فلسطين برگزار شد، اظهار داشت: با برگزاري جشنواره حسنات شرايطي ايجاد شد تا جوانان به روياهايشان جديتري فکر کنند و همه نسبت به اهداف بلندپروازانه جوانان احساس مسئوليت کنيم.

وي افزود: جشنواره ملي فيلم کوتاه حسنات تلاش کرده تا در طول 6 سال برگزاري درراستاي استعدايابي و شناسايي فيلمسازان جوانان و معرفي آنها به عرصه فيلمسازي حرفه‎اي تلاش کند.

دبير جشنواره ملي فيلم کوتاه حسنات تاکيد کرد: اين جشنواره بومي و اصفهاني باقي مي‌ماند اما جهاني و کشوري فکر مي‌کند و از هرنقطه ايران فيلمسازان را گرد مي‌آورد.

صدرعاملي ابراز داشت: تلاش براي جشنواره آينده اين کشور را مي‌سازد و اميدواريم جشنواره هفتم با همکاري مسئولان پوياتر راه خود را ادامه دهد. وي با بيان اينکه در طول 4 روز برگزاري جشنواره کارگاه‌هاي آموزشي مختلفي برگزار شد، تاکيد کرد: اميدواريم در طول سال آينده هر ماه يک بار اين کارگاه‌ها را برگزار کنيم و اين فعاليت تا جشنواره آينده امتداد داشته باشد.

برگزيدگان بخش‌هاي مختلف

در بخش داستاني «نسبت خوني» به کارگرداني حسين اميري و پدرام پوراميري از کرمان به عنوان بهترين فيلم داستاني انتخاب شد و ديپلم افتخار، تنديس جشنواره و جايزه نقدي به اين فيلم رسيد. همچنين بهترين کارگرداني فيلم داستاني به فيلم «دختري در ميان اتاق» به کارگرداني کريم لک‌زاده از تهران رسيد. «سبز کله غازي» اثر آرمان خوانساريان از تهران نيز بهترين فيلمنامه فيلم داستاني شد. همچنين جايزه ويژه هيئت‌داوران در بخش داستاني به «کورسو» اثر حامد اصلاني از تهران تعلق گرفت.

در بخش مستند نيز «راه بي‎عبور» اثر «محمدرضا حافظي» از خرم آباد بعنوان برگزيده مسابقه ملي چشنواره فيلم حسنات معرفي شد. همچنين بهترين کارگرداني مستند به «قصه يک مرد» اثر عطا مهراد و سياوش جمالي از تهران رسيد. بهترين تحقيق و پژوهش مستند نيز به «لبخند سرد محافظ» از مظفر حسينخاني هزاوه از اراک رسيد.

در بخش پويانمايي، «پيراکانتا» اثر نگاره حليمي از تهران به عنوان بهترين فيلم معرفي شد و ديپلم افتخار، تنديس جشنواره و جايزه نقدي به اين اثر تعلق گرفت. همچنين جايزه بهترين کارگرداني پويانمايي به «آقاي بنفش» اثر عباس جلالي يکتا و حجت اعظم‎پور از تهران و جايزه ويژه هيأت داوران در بخش پويانمايي به «لايت سايت» اثر سيد مسلم طباطبايي از تهران تعلق گرفت.

داوران جوان ششمين جشنواره ملي فيلم کوتاه حسنات اصفهان هم که براي سومين سال همپاي داوران بزرگ اين جشنواره به قضاوت مي‌نشستند، برترين‌ها را معرفي کردند. از اين رو «حفره مشترک» در بخش داستاني ساخته اسما ابراهيم‌زادگان از تهران، در بخش مستند «قصه يک مرد» ساخته عطا مهراد و سياوش جمالي از تهران و «لايت سايت» در بخش پويانمايي ساخته سيد مسلم طباطبايي از تهران بعنوان آثار برتر معرفي گرديدند. جايزه ويژه هيأت داوران در بخش فيلمنامه نيز به «دو» اثر سپيده اقبالي از تهران رسيد.

در بخش «هر شهروند يک فيلم کوتاه» نيز که براي نخستين بار در دوره ششم کليد خورد؛ «کيمياي محبت» ساخته مهران هادي از نيريز، «چشم= چشم» ساخته محمد خيمه گاهي از اصفهان، «صبا» ساخته خورشيد عالمي از کرج، «دست‌هاي مهربان» ساخته نيوشا افشار از تهران، «لبخند جواد» ساخته سعيد صادق زاده از اصفهان، «لمس گونه خورشيد» ساخته دنيا چهرازي از تهران و «دِ...رنگ» ساخته مليحه غلامزاده از تهران لوح سپاس، يادمان جشنواره و جايزه نقدي اين دوره از جشنواره را دريافت کردند.


 خبــر 

 برگزاري جلسه پيش‌بيني توليد نفت و گاز مسجدسليمان

اهواز-خبرنگار آفرينش

جلسه پيش‌بيني توليد و بهره‌دهي چاههاي شرکت نفت و گاز مسجدسليمان براي شش ماهه نخست سال 1396 برگزار شد.

اين جلسه با حضور مديران و کارشناسان شرکت ملي مناطق نفت‎خيز جنوب و شرکت بهره‎برداري نفت و گاز مسجدسليمان در مجتمع فرهنگي امام رضا(ع) شهرک نفت اهواز برگزار شد.

طي اين جلسه 4 ساعته کارشناسان فني و عملياتي دو شرکت ضمن بررسي عملکرد توليد سال 1395 به بررسي برنامه تعهد و پيش‏بيني توليد با برنامه واقعي پرداخته و پس از بحث و تبادل‏نظر در زمينه تنگناهاي عملياتي درخصوص توليد نفت و گاز در شش ماهه نخست 1396 تصميم‏گيري نمودند.

يادآوري مي‎نمايد شرکت بهره‌برداري نفت و گاز مسجدسليمان يکي از 5 شرکت بهره‏بردار تابع شرکت ملي مناطق نفت‏خيز جنوب است که راهبري از 20 ميدان نفت و 5 مخزن گازي را در گستره‏اي به وسعت 27000 کيلومترمربع و حوزه جغرافيايي 13 شهرستان برعهده دارد.

پاک‌سازي محوطه باستاني سيلک و باغ موزه فين با حضور فعالان محيط زيست

کاشان- سيدحسين صدري

در آستانه فرارسيدن نوروز 96 و با هدف آماده‎سازي بخشي از فضاهاي تاريخي شهرستان کاشان براي ميزباني مطلوب از ميهمانان نوروزي، جمعي از اعضاي جوان سازمان مردم نهاد جمعيت کوير سبز به پاکسازي محوطه باستاني سيلک و فضاي داخلي و بيروني باغ موزه تاريخي فين پرداختند.

در اين برنامه که به همت اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان کاشان و با همکاري سازمان اتوبوسراني شهرداري به مناسبت 20اسفند روز پاکسازي محوطه‎‏هاي تاريخي انجام شد، محوطه باستاني سيلک و بخش گسترده‏اي از قسمت اصلي اين محوطه و همچنين فضاهاي اطراف و پيراموني اين اثر تاريخي ارزشمند با حضور شماري از اعضاي جمعيت کوير سبز کاشان از وجود انواع زباله و پسماندهاي رها شده پاکسازي شد.

در اين برنامه که تا حوالي ظهر جمعه ادامه يافت پس از محوطه باستاني سيلک، نوبت به باغ موزه فين کاشان و محوطه داخلي و بخش بزرگي از کوچه‏ها و معابر اطراف اين بناي تاريخي جهاني رسيد تا با همراهي فعالان زيست محيطي و نيروهاي بخش خدمات باغ موزه فين، حجم قابل توجهي از پسماند و زباله اين بنا از جمله گياهان فرسوده و هرس شده اين باغ جمع‎آوري و سپس دفع شد.

معاون هماهنگ‎کننده فرماندهي انتظامي غرب استان تهران:

آرامش شهروندان در ايام پاياني سال؛ از اهداف اجرايي طرح‎هاي پليس

رباط کريم -ذبيح اله اصغري

معاون هماهنگ‎کننده فرماندهي انتظامي غرب استان تهران گفت: آرامش شهروندان در ايام پاياني سال و تعطيلات نوروز از اهداف اجرائي طرحهاي پليس است.

به گزارش خبرنگار ما، داود عبدالمالکي با اعلام اين خبر گفت: با توجه به قرار گرفتن در اسفندماه و ايام پاياني سال و افزايش مراجعه شهروندان به مراکز خريد و تجاري، نيروي انتظامي طرحهاي انتظامي و برنامه‎هاي ويژه‎اي را تدارک ديده است.

معاون هماهنگ‏کننده فرمانده انتظامي غرب استان تهران با اشاره به اينکه عمده اين طرحها و برنامه‎ها براي پيشگيري از جرائم و تأمين نظم و انضباط اجتماعي و کنترل مراکز خريد و تجاري است، افزود: آرامش شهروندان در ايام پاياني سال و تعطيلات نوروز از اهداف اجرايي اين طرحهاست.

عبدالمالکي افزود :پليس با تمام توان، آماده خدمت به شهروندان بوده و عرصه را براي فعاليت مجرمان تنگتر کرده است.

وي با اشاره به اقدامات فرهنگي و اجتماعي پليس در اين ايام افزود: تهيه بنر و بروشور با موضوعات پيشگيري از سرقت منزل،سرقت خودرو،کيف‏قاپي و... به منظور پيشگيري از جرائم و افزايش آگاهي شهروندان از ديگر اقدامات مهم پليس است

رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان بهارستان خبر داد؛

کشف پرنده شکاري نادر در بهارستان

بهارستان –خبرنگار آفرينش

رئيس اداره محيط زيست شهرستان بهارستان از کشف يک بهله پرنده شکاري نادر با نام پيغو در شهرستان بهارستان خبر داد.

شيدا اکار در گفت و گو با خبرنگار ما، با بيان اينکه کارشناسان و ماموران يگان حفاظت محيط زيست شهرستان بهارستان در حين گشت و پايش ويژه در حوزه استحفاظي با مشاهده اين پرنده داخل قفس و در دست يکي از مراجعان يک واحد خدماتي، موفق به کشف و ضبط آن شدند، افزود: شخص متخلف بدون مجوز قانوني اقدام به نگهداري يک بهله پيغو کرده بود که با مشاهده ماموران يگان حفاظت محيط زيست از محل متواري گرديد.

وي در ادامه اظهار داشت: در بررسيهاي کارشناسان مشخص شد که اين گونه شکاري به دليل کوتاه شدن دمش توسط شخص متخلف، قادر به پرواز کردن نيست و نياز به نگهداري دارد و با توجه به شرايط فيزيکي جهت اقدامات کنترلي و قابليت رهاسازي در مناطق تحت مديريت سازمان حفاظت محيط زيست به کلينيک حيات وحش پارک پرديسان منتقل شد تا پس از اطمينان از سلامت و قدرت پرواز در زيستگاه طبيعي خود رهاسازي شود.

رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان بهارستان با اشاره به اينکه پيغو پرنده‌اي است کمياب و از پراکندگي کمي برخوردار است به صورت مهاجر عبوري از اين مناطق عبور مي‏کند، تاکيد نمود: پرندگان شکاري در رأس هرم غذايي قرار دارند و از نظر اکولوژيک نقش بسزايي در کنترل جانوران موذي و جوندگان و حفظ زيستگاه‌ها داشته و نابودي آنها زنجيره غذايي را با مشکل روبه‌رو مي‌کند لذا به لحاظ نقش ارزنده‎اي که در حفظ توازن و تعديل جمعيت جوندگان در طبيعت ايفا مي‎کنند براساس تعريف ارائه شده در قانون جزءگونه‏هاي نافع محسوب شده و جزو پرندگان حمايت شده مي‏باشند و شکار آنان ممنوع است.

لازم به ذکر است پيغو پرنده شکاري کوچکي از خانواده قوشيان با بال‌هاي پهن کوتاه و دمِ دراز با ويژگي‌هايي مناسب براي مانور در ميان درختان مي‏باشد که بر روي درختان لانه‌سازي مي‌کند و سه تا پنج تخم مي‌گذارد که از پرندگان کوچک، حشرات و مارمولک‌ها تغذيه مي‏کند.

اکار در پايان از شهروندان خواست از نگهداري گونه‏هاي وحشي و حمايت‏شده خودداري نموده و در صورت برخورد و مواجهه با موارد تخلف يا گونه‎هاي نيازمند حمايت با اين اداره تماس حاصل نمايند.


 در استان 

 نمايشگاه بهاره شهريار افتتاح شد

شهريار - برزگر

به گزارش خبرنگار ما با حضور مهندس مس‎فروش رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت استان تهران، پورحيدري معاون اداري مالي صنعت و معدن استان تهران، دکتر ناجي فرماندار شهريار، ژاله‎رو معاون مالي اداري فرماندار، خليلي رئيس اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان شهريار، هيئت رئيسه اتاق اصناف و روساي اتحاديه‎هاي صنفي نمايشگاه بهاره شهريار با بيش از 500 غرفه افتتاح گرديد.

هدف از برگزاري اين نمايشگاه در روزهاي پاياني سال دسترسي آسان شهروندان به اقلام موردنياز و کنترل قيمت اجناس ارائه شده در اين نمايشگاه که هرساله در همين فصل برگزار مي‌‎شود؛ عنوان شد.

مديرکل آموزش و پرورش استان زنجان:

اجراي طرح تقسيم کار ملي و کاهش آسيب‎هاي اجتماعي در مدارس زنجان

زنجان - سميه مصطفوي

مديرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت:طرح تقسيم کار ملي و کنترل آسيبهاي اجتماعي براي تمامي دانش‎آموزان پايه‎هاي ششم و نهم در محور پيشگيري از اعتياد و تمامي دانش‎آموزان دختر پايه هفتم و پسر پايه هشتم در محور پيشگيري از مفاسد اخلاقي و پيشگيري از طلاق و مخاطرات مرتبط در سطح استان اجرا مي‌‎شود.

مرتضي تمجيدي در جلسه ستاد هماهنگي مبارزه با موادمخدر با بيان اينکه اقدامات اساسي و موثري در زمينه کاهش اعتياد در استان صورت گرفته است، اظهار کرد: براي 3 گروه از مخاطبين اعم از دانش‌آموزان، معلمان و اولياء از سوي اين نهاد آموزشي صورت پذيرفته است.

وي به کسب رتبه اول کشوري آموزش و پرورش در زمينه اجراي برنامه‎هاي پيشگيرانه از شيوع اعتياد در سال گذشته اشاره کرد و افزود: برنامه‏هاي مناسبي از سوي آموزش و پرورش درراستاي جلوگيري از شيوع اعتياد در جامعه پيش‏‎بيني شده است.

مديرکل آموزش و پرورش استان زنجان در ادامه گفت: به طوري که در طول يک سال تحصيلي، 135 کميته پيشگيري از بروز آسيبهاي اجتماعي به ويژه در حوزه اعتياد تشکيل شده است.

تمجيدي با اشاره به اهداف اصلي برنامه‎‏هاي پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي، رفتارهاي پرخطر و سوءمصرف مواد در بين دانش‏آموزان، خاطرنشان کرد: افزايش دانش و آگاهي گروههاي هدف در زمينه پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي، ارتقاء توانمندي رواني-اجتماعي دانش‏آموزان، هماهنگي، ساماندهي و يکپارچه‎سازي طرحها و فعاليتها در مدارس و ارتقاء توسعه و کيفيت‎بخشي برنامه‎هاي پيشگيرانه از اهداف کلي اين طرح هستند.

مديرکل فرودگاه‌هاي استان يزد اعلام کرد؛

فرودگاه يزد نخستين گواهينامه سازمان بين‌المللي هوانوردي را دريافت مي‎کند

يزد – اکبر خيرخواه

مديرکل فرودگاه‌هاي استان يزد در نشست خبري خطاب به خبرنگاران حاضر گفت: گام‌هاي نهايي براي تبديل شدن فرودگاه يزد به تنها فرودگاه داراي گواهينامه بين‌المللي در کشور برداشته شده و تنها 2 ايراد مميزان مانده که به زودي برطرف مي‌‎شود.

عباس محمدي با اشاره به فعاليتهاي انجام شده در اين مجموعه گفت: هم‌اکنون هيچ‌يک از فرودگاه‌هاي کشور حتي فرودگاه‌هاي بزرگي نظير مهرآباد و فرودگاه امام خميني (ره)، گواهينامه بين‌المللي از ايکائو يا سازمان بين‌المللي هوانوردي کشوري دريافت نکرده‌اند.وي با بيان اينکه براي دريافت اين گواهينامه از چندي پيش رقابتي بين چند فرودگاه در کشور آغاز شد و بازرسي‌هاي مربوط به مميزي و اعطاي اين گواهينامه نيز در چند نوبت انجام شده است، افزود: يزد در رقابت با فرودگاههاي شيراز و بندرعباس در حال رفع اشکالات گرفته شده از سوي مميزان است.

معاون رئيس جمهوري:

منطقه آزاد ماکو نقش کليدي را در سطح ملي ايفا مي‎کند

اروميه- يزدان پناه

معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان امور اداري و استخدامي کشور با اشاره به رسيدن کشور به رشد اقتصادي 7.2 درصدي با تلاش دولت تدبير و اميد گفت: بدون درنظر گرفتن نفت، طي اين مدت شاهد رشد پنج درصدي اقتصاد در کشور هستيم که در نوع خود بي‎نظير است.

جمشيد انصاري در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي آذربايجان غربي با بيان اينکه رشد اقتصادي کشور 2.7 درصد جلوتر از پيش‌بينيهاي انجام شده است، اظهار کرد: طبق گزارش بانک جهاني، ايران باثبات‎ترين و پررونق‌ترين اقتصاد را در بين کشورهاي منطقه دارد.

وي افزود: در 9 ماه سال جاري شاهد رشد 5.7 درصدي در حوزه کشاورزي، 5.4 درصدي در حوزه خدمات و 10.5 درصدي بوديم که نشانگر فعاليتهاي مثبت دولت تدبير و اميد براي خروج کشور از رکود اقتصادي است.وي اضافه کرد: يکي از عوامل مهم تحقق اين رشد، تلاش دولت براي توسعه همه جانبه کشور بود و بيش از 162 هزار ميليارد ريال تسهيلات بانکي در سال جاري به واحدهاي اقتصادي پرداخت شد.

معاون رئيس جمهوري با اشاره به دستاوردهاي منطقه آزاد ماکو و نقش آن در توسعه منطقه افزود: اين منطقه دروازه‌اي به سوي اروپا بوده و نقش کليدي در سطح ملي ايفا مي‎کند.انصاري با تاکيد بر ضرورت اتمام به موقع پروژه‏هاي اقتصادي در استانها اظهار کرد: تکميل به موقع اين پروژه‏ها نقش بسزايي در اعتمادسازي براي بخش خصوص درراستاي سرمايه‎گذاري در مناطق دارد.وي رشد علمي کشور را يکي از دغدغه‎هاي مهم رهبر معظم انقلاب دانست و افزود: ايران رتبه نخست رشد علمي در جهان را به خود اختصاص داده است که اميدواريم اين روند ادامه يابد.وي با بيان اينکه طي سال جاري شاهد رشد علمي 11 درصدي در کشور بوده‎ايم، اضافه کرد: روسيه و چين با رشد علمي 3 و 1.2 درصدي در جايگاه دوم و سوم رشد علمي در جهان هستند.

اقتصاد مقاومتي به معني تشخيص حوزه‌هاي فشار و تلاش براي کنترل و بي‌اثر کردن آن تاثيرها است و در شرايط آرماني تبديل چنين فشارهايي به فرصت است.همچنين براي رسيدن به اقتصاد مقاومتي بايد وابستگي‌هاي خارجي کاهش يابد و بر توليد داخلي کشور و تلاش براي خوداتکايي تأکيد گردد.اقتصاد مقاومتي در ايران اولين بار در ديدار کارآفرينان با رهبر معظم انقلاب اسلامي در شهريور سال 1389 مطرح شد.رهبر معظم انقلاب امسال را سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل نامگذاري فرموده اند که به همين خاطر ستادهاي اقتصاد مقاومتي در کشور راه‎اندازي شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته