جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/12/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5515

معاون رفاه وزير تعاون:
تعدادي از افرادي که از خدمات حمايتي و رفاهي به ناحق استفاده مي کنند،حذف مي شوند


نهادهاي مالي


تريبون


 معاون رفاه وزير تعاون:
 تعدادي از افرادي که از خدمات حمايتي و رفاهي به ناحق استفاده مي کنند،حذف مي شوند 

 
از سال آينده، افرادي که از چند نهاد مالي تسهيلات حمايتي با کارمزد پايين دريافت مي کنند، شناسايي مي شوند.احمد ميدري در گفتگو با مهر، درباره آخرين وضعيت تعيين تکليف يارانه‌هاي نقدي در سال 96 گفت: درباره يارانه‌هاي نقدي، بر اساس تکليف قانوني بودجه‌هاي سالانه تصميم گيري مي‌شود.وي با تاکيد بر اينکه براي حذف يارانه نقدي، بر اساس آنچه که در بودجه پيش بيني شده است، عمل مي‌کنيم گفت: در اين زمينه بايد منتظر آيين نامه اجرايي تبصره 14 بودجه 96 و تعيين ساز و کارهاي مربوط به آن باشيم.

معاون رفاه وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي از حذف تعدادي از افرادي که از خدمات حمايتي و رفاهي به ناحق استفاده مي کنند، خبر داد و گفت: براي اجراي سياست‌هاي رفاهي، نخستين اصل مورد نياز، داشتن يک پايگاه اطلاعات به منظور شناسايي نيازمندان است که در اين حوزه اقدامات بسيار زيادي صورت گرفته و پيشرفت‌هايي نيز حاصل شده که نقطه آغاز آنها، شناسايي نيازمندان است.

وي ادامه داد: بر اساس اين پايگاه اطلاعاتي، بسياري از افرادي که به ناحق از يارانه‌هاي حمايتي مختلف مانند يارانه بيماران خاص، کارگران ساختماني و غيره استفاده مي‌کنند، شناسايي و حذف خواهند شد.

ميدري در بخش ديگري از اظهاراتش از ساماندهي پرداخت تسهيلات حمايتي خرد با کارمزد پايين از سال 96 خبر داد و افزود: بسياري از افراد غيرنيازمند، متاسفانه از نهادهاي مختلف مالي تسهيلات با سود پايين دريافت مي‌کنند که در همين زمينه ساماندهي پرداخت اين نوع تسهيلات در دستور کار وزارت رفاه قرار گرفته و از ابتداي سال 96 هم، مقدمات اجراي آن فراهم مي‌شود.

معاون رفاه وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي گفت: دولت تسهيلات خرد حمايتي با کارمزد پايين را صرفا براي نيازمندان پرداخت مي کند که اين تسهيلات توسط نهادهاي مختلف حمايتي مانند صندوق کارآفريني اميد، بانک توسعه تعاون، کميته امداد، بهزيستي و ساير نهادهاي مرتبط پرداخت مي‌‌شوند؛ اما هيچ مرجعي براي شناسايي افرادي که اين تسهيلات را دريافت مي کنند، وجود ندارد تا يک فرد از چند نهاد، تسهيلات حمايتي دريافت نکند.اين مقام مسئول ادامه داد: با توجه به اينکه منابع پرداخت تسهيلات خرد با سودهاي پايين به نيازمندان محدود است، بنابراين اگر پرداخت اين تسهيلات مديريت نشود؛ طبيعتا يک فرد مي‌تواند از چند نهاد مالي اين تسهيلات را دريافت کند، کما اينکه در حال حاضر برخي افراد غيرنيازمند، به ناحق از اين تسهيلات استفاده مي نمايند.وي ادامه داد: در همين راستا، سامانه پايش تسهيلات گيرندگان خرد توسط وزارت رفاه تهيه شده که در اختيار نهادهاي مربوطه پرداخت اين نوع تسهيلات قرار مي گيرد تا افراد نيازمند بيشتري، از اين تسهيلات برخوردار شوند.

ميدري درباره آخرين اقدامات انجام شده در اين زمينه گفت: اطلاعات لازم از منابع مختلف جمع آوري شده که در قالب سامانه خدمات حمايتي جمهوري اسلامي در اختيار نهادهاي حمايتي مرتبط قرار مي گيرد تا از سال آينده اين پايش آغاز شود.


 نهادهاي مالي 

 عضو هيات مديره بانک ايران زمين:

به اصل حمايت از محيط زيست به عنوان يک بنگاه اقتصادي اعتقاد داريم

عضو هيات مديره بانک ايران زمين در مراسم رونمايي از پويش محيط زيستي «همين يک زمين» گفت: هيات مديره بانک ايران زمين به اين اصل اعتقاد دارد که يکي از وظايف اصلي اش به عنوان يک بنگاه اقتصادي، حفاظت از محيط زيست است.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ايران زمين؛ هادي قديمي عضو هيات مديره بانک ايران زمين روز شنبه در مراسم رونمايي از کمپين «همين يک زمين» که در محل سازمان جنگل ها برگزار شد در جمع خبرنگاران حوزه منابع طبيعي و محيط زيست گفت: بانک ايران زمين حدود يکسال است که حوزه مسئوليت اجتماعي خود را محيط زيست و حفاظت از آن تعريف کرده است؛ بنابراين تمامي مراسم‌ها، همايش‌ها و اقداماتي که در حوزه مسئوليت اجتماعي انجام مي‌دهد، با تمرکز بر بحث محيط زيست است.

فعال سازي خدمات USSD بانک تجارت از طريق سامانه پيوند

با راه اندازي امکان ثبت اطلاعات تجارت کارت در سامانه پيوند، امنيت تراکنش هاي مبتني برUSSD افزايش يافت . به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک تجارت ، از اين پس کليه دارندگان تجارت کارت که متقاضي استفاده از خدمات بانکي مبتني بر USSD هستند، با ثبت و اتصال شماره تلفن همراه و شماره کارت خود در سامانه پيوند ،امکان استفاده از خدمات امن USSD را خواهند داشت .

اعلام آمادگي سرمايه گذاران خارجي براي خريد سهام شرکت به پرداخت ملت

مراسم معارفه قبل از عرضه سهام شرکت به پرداخت ملت با حضور مديران ارشد بانک ملت و جمعي از سرمايه گذاران ، کارگزاران ،فعالان و سهامداران بورس برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ملت، دکتر هادي اخلاقي فيض آثار مديرعامل بانک ملت در اين مراسم با اعلام اين نکته که در فاز نخست قرار است 10 درصد سهام شرکت به پرداخت در بازار سرمايه عرضه شود، گفت: اين شرکت از شرکت هاي وزين پرداخت در کشور است که جايگاه نخست را در کشور و خاورميانه به خود اختصاص داده است.

اجراي طرح پايلوت هوشمند سازي ناوگان تاکسيراني شيراز با حمايت بانک شهر

با حمايت بانک شهر، طرح پايلوت هوشمند سازي ناوگان تاکسيراني براي نخستين بار در شيراز اجرايي شد.به گزارش آفرينش به نقل ازمرکز ارتباطات و روابط عمومي بانک شهر، علي صاعدي، مدير عامل شرکت توسعه هميان شهر با اشاره به اجراي پايلوت نخستين پروژه سامانه هوشمند ناوگان تاکسيراني در شهر شيراز، گفت: طرح پايلوت سامانه هوشمند تاکسيراني مشتمل بر تامين و نصب دستگاه تاکسيمتر، رابط پرداخت آنلاين و آفلاين کرايه در تاکسي، سامانه‌هاي گزارش گيري AVL و AFc مطابق با به‌روزترين تکنولوژي در صنعت حمل و نقل دنياست که روند پياده سازي آن از چندي پيش بر روي 250 دستگاه تاکسي به صورت پايلوت در شهر شيراز آغاز و به همت مديران بانک شهر و شهرداري در آينده نزديک به بهره برداري خواهد رسيد.

در جشنواره سالانه بانک محبوب من از بانک صادرات ايران تقديرشد

درآيين اختتاميه سومين جشنواره بانک محبوب من كه در دانشكده مديريت دانشگاه تهران برگزار شد از بانک صادرات ايران که بر اساس نظر سنجي مخاطبان جايگاه برتر را کسب کرده بود، با اعطاي تنديس ويژه تقدير شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک صادرات ايران، جشنواره سالانه بانک محبوب من بر اساس نظر سنجي اينترنتي از مخاطبان در خصوص خدمات ارائه شده از سوي بانکها ي کشور مي باشد، که در سومين دوره آن بانکها بر اساس ديدگاه هاي مشتريان رتبه بندي شده اند که نتايج نظر سنجي از ميان حدود 50 هزار مشتري بيانگر کسب جايگاه برتر بانک صادرات ايران مي باشد و طي مراسمي با حضور جمعي از مديران و صاحبنظران نظام بانکي و کارشناسان از آن تقدير به عمل آمد.

بانک پاسارگاد امکانات بانکداري مجازي خود را افزايش داد

بانک‌پاسارگاد در راستاي رفاه حال مشتريان و سهولت دسترسي به خدمات بانکي از طريق بانکداري مجازي، امکانات جديدي فراهم کرد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک‌پاسارگاد، اين بانک در اقدامي ديگر امکان انتقال وجه مستمر کارت به کارت همچنين امکان انتقال وجه کارت به کارت به‌صورت گروهي را فراهم کرد. پيش از اين انتقال وجه مستمر از طريق حساب بانک‌پاسارگاد به ساير حساب‌ها و همچنين انتقال وجه گروهي سپرده به سپرده در اينترنت‌بانک‌پاسارگاد در اختيار مشتريان گرامي قرار گرفته بود.

کسب جايزه برترين جشنواره "بانک محبوب من" به بانک اقتصادنوين

بانک اقتصادنوين؛ جايزه برترين بانک در شبکه‌هاي اجتماعي جشنواره "بانک محبوب من" را کسب کردبانک اقتصادنوين در سومين جشنواره سالانه "بانک محبوب من"، جايزه برترين بانک در شبکه‌هاي اجتماعي جشنواره بانک محبوب من را کسب کرد.

به گزارش آفرينش به نقل ازاداره روابط عمومي بانک اقتصادنوين، در مراسم اختتاميه اين جشنواره که در دانشکده مديريت دانشگاه تهران برگزار شد، بانک اقتصادنوين در نظرسنجي‌هاي صورت گرفته از مشتريان بانک‌ها در اين بخش به عنوان بانک برتر معرفي شد.


 تريبون 

 جزئيات قيمت‌گذاري خودرو در سال96

رئيس شوراي رقابت با تشريح جزئيات شيوه قيمت‌گذاري خودرو در سال 96 گفت: وزير صنعت ديگر هيچ حرفي از خروج خودرو از شمول قيمت‌گذاري به شوراي رقابت نزد.

رضا شيوا در گفتگو با مهر با تشريح جزئيات قيمت‌گذاري خودروها در سال آينده گفت: در رابطه با قيمت‌گذاري خودروها در سال 96، دو بحث مطرح است که يکي از آنها خودروهاي ساخت داخل و توليداتي است که در چارچوب دستورالعمل تنظيم قيمت، در شوراي رقابت قيمت‌گذاري خواهند شد و نظارت عاليه بر آنها صورت مي گيرد. بر اين اساس، شروطي براي وزارت صنعت گذاشته‌ايم که بر مبناي آن، قرار بر اين است که توليد اين خودروها در سال 96، به حد کافي صورت گيرد و هيچ يک از خودروها، حاشيه بازار نداشته باشند.

رئيس شوراي رقابت افزود: در مورد برخي از خودروها که شامل قيمت‌گذاري نمي شوند، کار با شوراي رقابت نيست و اين گروه را بيشتر، خودروهاي وارداتي تشکيل مي دهند که تا حدودي فضاي رقابتي بر آنها حاکم است، البته وزارت صنعت متولي تنظيم بازار آنها هم هست و شوراي رقابت در اين خصوص نظارت عاليه دارد تا اين خودروها نيز در سال 96، حاشيه بازار نداشته باشند.

آنفلوانزاي پرندگان همچنان مي‌تازد

رئيس هيات مديره انجمن مرغ تخم گذار استان تهران با بيان اينکه آنفلوانزاي پرندگان همچنان در کشور مي تازد، گفت: شيوع آنفلوانزاي پرندگان در چهارمحال و بختياري در حال گسترش است.

ناصر نبي پور در گفتگو با مهر درباره آخرين وضعيت شيوع آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان در کشور اظهارداشت: اين بيماري همچنان در کشور مي‌تازد؛ هم اکنون استان اصفهان شرايط بسيار بدي در اين زمينه دارد ضمن اينکه شيوع اين بيماري در استان چهارمحال و بختياري نيز درحال گسترش است.وي با بيان اينکه درحال حاضر 24 استان کشور با اين بيماري درگير هستند، افزود: اين بيماري در تمام استان‌هاي پرتوليد کشور شيوع يافته است.رئيس هيات مديره انجمن مرغ تخم گذار استان تهران تصريح کرد: بيشترين ميزان شيوع در جمعيت مرغ‌هاي بومي است که متاسفانه سبب انتقال و گستردگي شيوع بيماري مي‌شوند.

نبي پور با اشاره به اينکه اولين مورد آلودگي به اين بيماري در سال‌جاري در تاريخ 22 آبان ماه گزارش شده است، گفت: طبق اعلام سازمان دامپزشکي تاکنون 12 ميليون قطعه مرغ بر اثر اين بيماري معدوم شده‌اند.وي تصريح کرد: سازمان دامپزشکي در زمينه مقابله با اين بيماري و انجام عمليات معدوم سازي دست تنهاست و کسي به اين سازمان کمک نمي‌کند؛ درحالي‌که ساير ارگان‌ها نيز بايد در اين زمينه وارد عمل شوند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته