جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/01/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5521


آغاز فيلمبرداري «پايتخت5» از 25 فروردين


«برد پيت» در نقش يك ژنرال آمريکايي‌


تلاش براي اجراي نمايش نيمه‌کاره «جعفر والي»


«ماه‌گرفتگي» به اکران دوم نوروز نزديک شد


تکذيب ساخت فيلم تبليغات انتخاباتي توسط «اصغر فرهادي»


پايان فيلمبرداري «کار کثيف» در ترکيه


«چهارگاه» در روزهاي پاياني فني


ميز خبــــر


سينماي جهان


خبر هنري


 آغاز فيلمبرداري «پايتخت5» از 25 فروردين 

 
تصويربرداري سريال پايتخت 5 به کارگرداني سيروس مقدم و محصول سازمان هنري رسانه اي اوج 25 فروردين آغاز مي شود.

به گزارش ‌ايرنا ، تازه‌ترين سريال مرکز فيلم و سريال سازمان اوج در حالي وارد مرحله فيلمبرداري مي شود که هم‌اکنون در مرحله تست گريم بوده و لوکيشن هاي کار نيز قطعي شده است.بر اين اساس ضبط صحنه هاي خارج از کشور «پايتخت5» در شهر گيرنه کشور قبرس آغاز شده و ساير بخش ها نيز در تهران، کيش، شهرک سينمايي دفاع مقدس، شهر پرند و شهرهاي شمال کشور ضبط خواهد شد.

سريال «پايتخت5» به تهيه کنندگي الهام غفوري و کارگرداني سيروس مقدم تازه ترين محصول مرکز فيلم و سريال سازمان هنري رسانه اي اوج است که با حضور بازيگران اصلي پايتخت از جمله محسن تنابنده، احمد مهرانفر، ريما رامين‌فر، عليرضا خمسه، سارا و نيکا فرقاني و با اضافه شدن بهرام افشاري خود را براي پخش از شبکه يک سيما آماده مي‌کند.


 «برد پيت» در نقش يك ژنرال آمريکايي‌ 

 «برد پيت» در جديدترين بازي خود، زندگي واقعي يک ژنرال آمريکايي در افغانستان را به تصوير کشيده است.

به گزارش فارس، محصول جديد شبکه «نتفليکس» يک فيلم جنگي است که «برد پيت» بازيگر مطرح هاليوود در آن به ايفاي نقش مي‌پردازد.

پيت در فيلم هاي جنگي و درگيرانه زيادي مانند «خشم»، «تروي»، «متفقين» بازي کرده و با اين ژانر آشنا است.

برد پيت در جديدترين بازي خود، زندگي واقعي يک ژنرال آمريکايي در کشور افغانستان را به تصوير مي‌کشد.

اين فيلم با ساير آثار برد پيت تفاوت‌هاي زيادي دارد و بر پايه داستان‌هاي واقعي جنگ وحشتناک آمريکا در افغانستان ساخته شده است.

در اين فيلم، بردپيت و کينگزلي نقش مک‌کرستال و حامد کرزي را بازي کرده اند.

فيلم «ماشين جنگي» اقتباسي از رمان پرفروش گردانندگان «متصدي‌ها داستان هولناک جنگ آمريکا در افغانستان» اثر روزنامه‌نگار آمريکايي «مايکل هستينگز» است که به صورت کنايه‌آميز و طنزي به جنگ افغانستان و استفاده‌ ماشين آلات جنگي در اين کشور پرداخته است.

ماشين جنگي روز 26 ماه مي 2017 برابر با 5 ارديبهشت اکران خواهد شد.


 تلاش براي اجراي نمايش نيمه‌کاره «جعفر والي» 

 ايرج راد در صدد اجراي نمايش نيمه کاره زنده‌ياد جعفر والي است.

اين بازيگر که سال گذشته قرار بود در نمايش جديد جعفر والي با نام «در گوش سالمم زمزمه کن» به همراه هرمز هدايت بازي کند، در گفت‌وگويي با ايسنا بيان کرد: احتمالا به زودي تمرين‌هايي را براي بازي در يک نمايش آغاز مي‌کنم و علاوه بر آن قصد دارم حتما نمايش آقاي والي را که مدتي تمرين کرديم ولي به سرانجام نرسيد، براي اجرا آماده کنم.

او گفت: اجراي اين نمايش يک دِين است که بايد به انجام برسانم و اميدوارم آقاي هرمز هدايت هم شرايط و زمان حضور در آن را داشته باشد تا با هم آن را به صحنه ببريم.

راد در پاسخ به اينکه آيا خودش قصد دارد نمايش را کارگرداني کند؟ اظهار کرد: به هرحال نگاهم اين است که براساس همان ديدگاه جعفر والي که در جلسات تمرين مطرح مي‌کرد، نمايش را به اجرا برسانيم.

به گزارش ايسنا، اواخر آبان‌ماه سال گذشته در يکي از روزهايي که جعفر والي به دليل آلودگي هواي تهران و ناراحتي قلبي چندان سرحال نبود، به ايسنا خبر داد که قصد دارد نمايشي را در جشنواره تئاتر فجر به صحنه ببرد.

مرحوم والي که با خوشحالي از اجراي عمومي اين نمايش پس از جشنواره در يکي از سالن‌هاي تئاترشهر سخن مي‌گفت، درباره «در گوش سالمم زمزمه کن» هم توضيح داد: اين نمايش دو پرسوناژ دارد و داستان آن درباره‌ي دو پيرمرد مهاجر است که قصد دارند خودکشي کنند، اما تصميم مي‌گيرند به همين بهانه روز آخري را که زنده هستند، حسابي لذت ببرند.

با وجود آنکه تمرين‌هاي اين نمايش با حضور ايرج راد و هرمز هدايت دنبال مي‌شد، با درگذشت اين هنرمند نمايش، نيمه‌تمام رها شد ولي راد پس از آن ابراز اميدواري کرد که نمايش با نگاه اين هنرمند فقيد براي اجرا آماده شود.

او با اشاره به حدود 25 جلسه تمرين براي اجراي «در گوش سالمم زمزمه کن» گفته بود: در مدتي که براي نمايش تمرين مي‌کرديم تمام نگاه و تحليل‌هاي آقاي والي به لحاظ شخصيت‌پردازي و طراحي صحنه و فضاسازي کاملا مشخص بود. همچنين براي طراحي صحنه نمايش با آقاي خسرو خورشيدي صحبت‌هايي شده بود که البته ايشان به سفر رفتند و اطلاع دارم با افراد ديگري هم صحبت‌هايي مطرح شده بود.


 «ماه‌گرفتگي» به اکران دوم نوروز نزديک شد 

 فارس:با پايان يافتن مراحل فني فيلم «ماه گرفتگي» ساخته مسعود اطيابي اين فيلم به اکران دوم نوروزي 96 نزديک شد.

فيلم سينمايي «ماه‌گرفتگي» آخرين مراحل فني را سپري کرد و صداگذاري مجدد فيلم ظرف‌روزهاي آينده به اتمام مي‌رسد. فيلم براي نمايش در انتظار مجوز پروانه نمايش از سوي وزارت ارشاد است.بنابر پيگيري‌هاي خبرنگار فارس، صحبت‌هاي اوليه براي اکران دوم نوروزي فيلم انجام شده است . و احتمال اکران فيلم در گروه آزادي در اکران دوم نوروزي زياد است.در اين فيلم کامبيز ديرباز،شهرام عبدلي، سارا خوئيني‌ها، الهه حصاري، ارسلان قاسمي و قاسم زارع به ايفاي نقش‌هاي اصلي مي‌پردازند.


  تکذيب ساخت فيلم تبليغات انتخاباتي توسط «اصغر فرهادي» 

 خبرآنلاين:روابط عمومي دفتر فيلمسازي اصغر فرهادي، ساخت فيلم تبليغات انتخاباتي توسط اين کارگردان را تکذيب کرد.

در روزهاي اخير اخباري مبني بر ساخت فيلم انتخاباتي حسن روحاني، توسط اصغر فرهادي در فضاي مجازي منتشر شده بود که دفتر اين کارگردان، چنين اخباري را تکذيب کرد.

در اطلاعيه روابط عمومي دفتر فيلمسازي فرهادي تاکيد شده است از ابتدا هيچ پيشنهاد، مذاکره و صحبتي درباره ساخت فيلم انتخاباتي هيچ کانديدايي با اين کارگردان سينما مطرح نشده و اخبار مربوط به اين موضوع، از اساس کذب محض است.


 پايان فيلمبرداري «کار کثيف» در ترکيه  

 مهر:فيلمبرداري فيلم سينمايي «کار کثيف» به کارگرداني خسرو معصومي در ترکيه به پايان رسيد.

خسرو معصومي کارگردان سينما گفت: اواخر اسفندماه سال گذشته فيلمبرداري در ترکيه به پايان رسيد اما هنوز تدوين و ديگر کارهاي پس از توليد را آغاز نکرده ايم.

«کار کثيف» درباره کار و مهاجرت است. لووان هفتوان، پدرام شريفي، شاهرخ فروتنيان و ... در اين اثر به ايقاي نقش پرداخته اند.


 «چهارگاه» در روزهاي پاياني فني  

 باشگاه خبرنگاران:تدوين و ساخت موسيقي فيلم سينمايي "چهارگاه" به ترتيب توسط آقايان حميد نجفي راد و عماد توحيدي، مراحل پاياني را پشت سر مي‌گذارد.

بيژن ميرباقري کارگردان سينما و تلويزيون درباره زمان پخش اين اثر اظهار داشت: زمان قطعي پخش اين اثر مشخص نيست اما در اين رابطه مذاکراتي صورت گرفته است.گفتني است؛ قصه «چهارگاه» که از مجموعه روزهاي بهتر و به قلم سارا باقرزاده است، روايت چهار مادر است که عاشقانه براي نجات فرزندان خود مبارزه مي‌کنند.مريم سعادت، کوروش تهامي، اميررضا دلاوري، اليکا عبدالرزاقي، مريم مقدم، کاظم هژيرآزاد، نگين معتضدي، غلامرضا اصانلو، علي اصغر طبسي و هانيه کريمي در اين فيلم به ايفاي نقش مي‌پردازند.


 ميز خبــــر 

 معرفي هيئت انتخاب بخش «فيلم‌هاي مستقل تجربه‌گرا» ششمين جشنواره مستقل «خورشيد»

اعضاي هيئت انتخاب بخش رقابتي «فيلم‌هاي مستقل تجربه‌گرا» در ششمين دوره جشنواره فيلم مستقل «خورشيد» معرفي شدند.

به گزارش روابط عمومي اين جشنواره، اعضاي هيئت انتخاب آثار بخش رقابتي «فيلم‌هاي مستقل تجربه‌گرا»، در ششمين دوره جشنواره فيلم مستقل «خورشيد» متشکل از: «علي محمد قاسمي»، «رهبر قنبري»، «پگاه آهنگراني»، «محمد رضا رکن‌الديني» و «مهدي يارمحمدي» هستند که قرار است پس از بازبيني کليه آثار رسيده به بخش رقابتي «فيلم‌هاي مستقل تجربه‌گرا»، فيلم‌هاي راه يافته به اين بخش از جشنواره را معرفي نمايند.

يکه تازي کمپاني ديزني با «ديو و دلبر»

فيلم جديد «ديو و دلبر» محصول کمپاني ديزني به تدريج فروش خود را به مرز يک ميليارد دلار مي‌رساند.

به گزارش ايسنا به نقل از ورايتي، فيلم «ديو و دلبر» با بازي «اما واتسون» و «دن استوانز» با فروش66.5 ميليون دلاري خود در هفته‌اي که گذشت بار ديگر صدرنشين گيشه بين‌الملل شد و مجموع جهاني خود را به بيش از 876 ميليون دلار افزايش داد.

انيميشن کلاسيک «ديو و دلبر» در 22 نوامبر سال 1991 توسط کمپاني «والت ديزني» اکران شد و توانست چندين جايزه اسکار از جمله اسکار بهترين ترانه و موسيقي را کسب کند.

ديزني چند سالي است ساخت فيلم‌هاي جديد براساس انيميشن‌هاي کلاسيک خود را در برنامه قرار داده و فيلم جديد «ديو و دلبر» را «بيل کاندون» با فيلمنامه‌اي از «استفن چبووسکي» کارگرداني کرده و «اما واتسون» به همراه «دن استيونز» نقش‌هاي اصلي اين فيلم را بازي مي‌کنند.

اين کمپاني فيلمسازي پيش از اين «شرور»، «کتاب جنگل» و «سيندرلا» را نيز از اين مجموعه به صورت لايواکشن روانه پرده نقره‌اي کرده که همگي در گيشه موفق بودند و ساخت فيلم‌هايي بر اساس انيمشن‌هاي کلاسيک «علاء‌الدين»، «مولان»، «شير شاه»، «پري دريايي کوچک»، «اليور توئيست» و «سفيد برفي» نيز در دستور کار قراردارند.

کمپاني فيلمسازي ديزني نيز همچنان به روند موفق خود ادامه مي‌دهد و همچون سال گذشته که به فروش جهاني 7 ميليارد دلاري دست يافت و چهار محصولش فروش ميلياردي داشتند، سال 2017 را نيز قدرتمند آغاز کرده است.

قسمت‌هاي جديد «نگهبانان کهکشان»، «ماشين‌ها»، «ثور» و«جنگ ستارگان» که همگي از محصولات کمپاني ديزني هستند نيز در ادامه سال اکران خواهند شد.

اعلام آخرين آمار مهمانان خارجي جشنواره جهاني فيلم فجر

جشنواره جهاني فيلم فجر امسال بيش از 350 ميهمان خارجي خواهد داشت که از 66 کشور جهان به ايران مي‌آيند.به گزارش مهر، عليرضا شجاع نوري سخنگوي سي و پنجمين جشنواره جهاني گفت: مهمانان جشنواره از 31 کشور آسيايي، 23 کشور اروپايي، 6 کشور آفريقايي، 5 کشور از قاره آمريکا و استراليا خواهند بود که در اين ميان از 24 کشور اسلامي نيز مهمان داريم.

وي اضافه کرد: مهمانان جشنواره چند گروه هستند؛ کارگردانان، فيملنامه نويسان، بازيگران، جلوه‌هاي ويژه تصويري، تهيه کنندگان، مديران فستيوال‌ها و خريداران و فروشندگان فيلم از جمله مهمانان جشنواره خواهند بود. بخشي از مهمانان نيز استعدادهاي فيلمسازي زير 27 سال سن هستند که نيمي از آنها از ايران يعني 55 نفر از همه استان هاي کشور و 55 نفر نيز از کشورهاي مسلمان منطقه و آسيا و ساير کشورها هستند که در بخش دارالفنون شرکت مي کنند.

شجاع نوري در پايان درباره آخرين وضعيت باشگاه جشنواره جهاني نيز گفت: تاکنون بيش از 15 هزار نفر در باشگاه جشنواره ثبت نام کرده‌اند. اين آمار رو به افزايش است و پيش بيني شده اعضاي باشگاه از تسهيلات رزرو و تخفيف در خريد بليت و همچنين امکان بهره برداري از گزيده هاي جشنواره به صورت ويژه برخوردارشوند.

سي و پنجمين جشنواره جهاني فيلم فجر، 1 تا 8 ارديبهشت 1396 برابر با 21 تا 28 آوريل 2017 به دبيري رضا ميرکريمي در تهران برگزار مي شود.


 سينماي جهان 

 ترسناك ترين فيلم هاي قرن 21؛

"هاستل"

هاستل جزو فيلم هاي ترسناک دنباله داري است که مقدار خون و خونريزي در آن زياد است. فيلم هاستل با سفر يک گروه دختر دانشجوي آمريکايي به اسلواکي شروع مي شود. آنها در اين سفر با گروهي ديگر آشنا مي شوند که سازمان ساديستي مخفوي دارند.

آنها دانشجويان را با هر ترفندي که ممکن است عضو گروه شان مي کنند. سرکرده هاي اين گروه، تعدادي طعنمه را از خيابان ها به مخفيگاه شان مي کشند و اعضاي آنها را وادار مي کنند تا آنها را زنده زنده شکنجه کرده و جانشان را بگيرند. با اينکه منتقدان خيلي به اين سري فيل هاي سينمايي اهميت نداده اند اما طرفداران فيلم هاي ترسناک به اين سري فيلم هاي دنباله دار نمره بالايي داده اند.


 خبر هنري 

 بازيگر پيشکسوت سينما درگذشت

«فرامرز مهرجو »بازيگر سينماي کشور و استان خوزستان در سن 66 سالگي درگذشت.

به گزارش خبرآنلاين، فرامرز شهني معروف به مهرجو بازيگر پيشکسوت سينما دارفاني را وداع گفت.

محمد جوروند، مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان با ارسال پيامي درگذشت اين، بازيگر سينماي استان و کشور را تسليت گفت.

متن پيام محمد جوروند به شرح زير است:

«انا لله و انا اليه راجعون

ضايعه‌ي درگذشت زنده‌ياد فرامرز مهرجو بازيگر توانا عرصه‌ سينما، تئاتر و تلويزيون و فرزند خوزستان موجب تالم و تاثر فراوان شد.

اين‌جانب، درگذشت اين هنرمند شايسته کشورمان را به جامعه‌ سينما و خانواده‌ گرامي زنده ياد فرامرز مهرجو تسليت گفته و از پرودگار مهربان، آرامشي ابدي را براي روح آن عزيز از دست رفته آرزومندم.»

فيلم هاي «هراس» و «حمله به اچ 3» به کارگرداني شهريار بحراني، «عبور از خط سرخ» و «خلبان» ساخته جمال شورجه و «بر بال فرشتگان» به کارگرداني جواد شمقدري از جمله آثاري بودند که مهرجو در آن ايفاي نقش کرده بود.

او زمان حضور در سريال «زيباشهر»، دچار سکته قلبي شد و پس از چند روز در 14 فروردين1396 در بيمارستان نفت اهواز درگذشت.

«هملت» با اجرايي مدرن درتئاترشهر

نمايش «هملت» به کارگرداني آرش دادگر در تئاتر شهر به روي صحنه مي‌رود.

به گزارش روابط عمومي اين نمايش،برداشتي آزاد از نمايشنامه «هملت» به کارگرداني آرش دادگر از 17 فروردين در سالن اصلي مجموعه تئاتر شهر به روي صحنه مي‌رود. اين اجرا يک بازخواني توسط شهرام احمدزاده‌ است که با رويکرد اجرايي مدرن به روي صحنه مي‌رود.

اين نمايش که پيش از اين توسط آرش دادگر در سالن استاد سمندريان تماشاخانه ايرانشهر نيز اجرا شده بود. از 17 فروردين امسال در سالن اصلي تئاتر شهر به صحنه خواهد رفت.آرش دادگر که به گفته خودش پيش‌تر تصميم داشت نمايش جديدي‌ را به روي صحنه ببرد، به دليل مشکلات اقتصادي و تا مهيا شدن موقعيت مناسب تصميم به بازتوليد نمايش «هملت» گرفت. بازيگران اين نمايش به ترتيب ورود به صحنه عبارتند از: مهران امام بخش، حسام منظور، بهروز کاظمي، عمار عاشوري، عليرضا آرا، امين طباطبايي، شبنم فرشاد جو، پانته آ پناهي ها، مونا فرجاد، امير رجبي، اسماعيل صالحي، رسول مکوندي، ناميرا حفيظي، افشين صفرى

نمايش «هملت» که سال 2014 پنج اجرا در کمپاني پيکولو تاتر ميلان ايتاليا داشت، پيش‌تر برنده جايزه بزرگ و بهترين کارگرداني و طراحي صحنه از جشنواره بين المللي تئاترفجر شده بود. اين نمايش همچنين به عنوان بهترين نمايش از نگاه منتقدين تاتر لهستان در سال 2016 هم انتخاب شده بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته