جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/01/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5533

معاون وزير راه و شهرسازي:
خسارت 220 ميلياردي سيل به راه‌هاي آذربايجان غربي

مديرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعي گلستان:
هفته کار و کارگر؛ فرصتي براي ارج نهادن به مقام تلاشگران عرصه اقتصاد کشور

با حضور مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران؛
موافقت‎نامه همکاري در زمينه ارائه خدمات درماني مبادله شد


در استان


خبــر


 معاون وزير راه و شهرسازي:
 خسارت 220 ميلياردي سيل به راه‌هاي آذربايجان غربي  

 اروميه-يزدان پناه

معاون وزير و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي کشور ميزان خسارت وارده بر اثر سيل به تاسيسات راهسازي آذربايجان غربي را 220 ميليارد ريال عنوان کرد.

داوود کشاورزيان در جريان بازديد از مناطق سيل‌زده آذربايجان غربي با بيان اينکه اقدامات اساسيتر در حوزه جبران خسارتهاي حوزه راهسازي بايد از محل منابع مديريت بحران تامين بشود افزود: مرسوم است بعد از چنين حوادثي دستگاههاي اجرايي خسارات وارده را برآورد مي‌کنند و از طريق مديريت بحران استان به سازمان برنامه و بودجه و سپس هيئت دولت گزارش مي‍شود تا اعتبار لازم براي جبران خسارت در قالب اعتبارات عمراني و هزينه‎اي تخصيص يابد.

وي با بيان اينکه بعد از تصويب اعتبارات، کارهاي اساسي تر از جمله احداث پلهاي تخريبي در دستور کار قرار مي‌گيرد اظهارداشت: تخريب سه دهنه پل از جمله عواقب سيل اخير در آذربايجان غربي است که با بررسيهاي به عمل آمده خسارت ناشي از اين تخريب بيش از 300 ميليارد ريال تخمين زده شد.

رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي با اشاره به اهتمام جدي دولت براي جبران خسارتهاي وارده و نيز بازسازي مناطق آسيب‌ديده در سريعترين زمان ممکن ابراز اميدواري کرد تا ديگر شاهد چنين حوادث دلخراشي در سطح کشور نباشيم.

کشاورزيان مجموع راههاي کشور را 220 هزار کيلومتر عنوان کرد و افزود: از اين ميزان 34 هزار کيلومتر راه شرياني است که 16 هزار کيلومتر آزاد راه و بزرگراه است.

وي با تاکيد بر اينکه راههاي شرياني بيشترين حجم ترافيک را در خود جاي دادند و به لحاظ اعتبارات نگهداري هم سهم 45 درصدي را به خود اختصاص داده است عنوان کرد: 55 درصد باقي مانده نيز به راههاي غير شرياني از جمله راههاي روستايي و اصلي که بايد از محل اعتبارات استاني نگهداري بشوند اختصاص دارد.

وي با بيان اينکه متاسفانه به دليل افزايش قيمت دلار و قير و هزينه‌هاي راهسازي و نگهداري در سالهاي گذشته منابع استاني به هيچ وجه تکافوي نگهداري راههاي غيرشرياني را نمي‌دهد اظهارداشت: پيشنهاد ما به دولت اين است که مجموعه نگهداري راهها را به عنوان يک مجموعه يکپارچه ببينند و منابع پايدار براي نگهداري راهها پيش‌بيني کنند منابعي که در زمان کاهش اعتبارات دستخوش کاهش نشود.

رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي بهترين راه تامين درآمد پايدار براي نگهداري از راهها را وضع عوارض بر سوخت دانست و گفت: بنزين و گازوئيلي که مردم در جاده‌ها مصرف مي‌کنند. از عوارض مي‌تواند به نگهداري راهها اختصاص يابد.


 مديرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعي گلستان:
 هفته کار و کارگر؛ فرصتي براي ارج نهادن به مقام تلاشگران عرصه اقتصاد کشور 

 گرگان-قهرمان

دکتر مازندراني مديرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعي گلستان هفته کار و کارگر را فرصتي مناسب براي ارج نهادن به جايگاه کار و مقام ارزشمند کارگران به عنوان تلاشگران عرصه اقتصاد کشور عنوان کرد.

دکتر سعيد مازندراني در دومين جلسه ستاد بزرگداشت هفته کار و کارگر با اشاره به پيش رو بودن هفته کاروکارگر (5الي11 ارديبهشت) گفت: هفته کار و کارگر فرصت مناسبي براي ارج نهادن به جايگاه کار و مقام ارزشمند کارگران به عنوان تلاشگران عرصه اقتصاد کشور است.

وي افزود: اهميت دادن به کار وتوليد و تکريم کارگر ايراني به عنوان يک ارزش و يک وظيفه عمومي است و هفته کاروکارگر زماني براي يادآوري اين ارزشهاست.

دکتر مازندراني تاکيد کرد: استفاده از توليدات داخلي، حمايت از کارگر ايراني است که برعهده همه آحاد جامعه است و ما نيز با گراميداشت اين ايام تلاش خواهيم کرد تا گوشه‌اي از زحمات آنان را قدرداني کنيم.

وي تصريح کرد:توجه به کارگران نبايد منحصر به هفته کارگر باشد و همه دستگاهها، تشکلات و سازمانها در جهت حل مشکلات جامعه کارگري بايد تلاش کنند.

مديرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعي گلستان با اشاره به دو رويداد مهم سياسي در کشور در ارديبهشت ماه، خاطرنشان کرد: مردم ما به بلوغ فکري رسيده‌اند و خودشان بهترين انتخاب را انجام خواهند داد و وظيفه ما فقط تلاش براي حضور گسترده مردم در انتخابات است.

مازندراني اضافه کرد: قشر کارگر نيز که هميشه در بحرانها و مشکلات کشور در جهت حفظ دستاوردهاي انقلاب ايستادگي کرده، همراه ساير اقشار جامعه در انتخابات پيش رو حضور گسترده خواهد داشت.


 با حضور مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران؛
 موافقت‎نامه همکاري در زمينه ارائه خدمات درماني مبادله شد  

 اهواز-خبرنگار آفرينش

اين موافقتنامه با حضور مدير و مسئولان مديريت HSE و فوريتهاي پزشکي شرکت و مسئولان بخشهاي مختلف مرکز آموزشي درماني گلستان به امضاء مهندس حيدر بهمني و دکتر حبيب حي‎بر رسيد.در آيين امضاء و مبادله اين موافقتنامه مديرعامل با اشاره به توانمنديهاي شرکت در عرصه‌هاي تخصصي و علمي صنعت حفاري، نيروي انساني را مهمترين و باارزشترين سرمايه شرکت دانست و سلامت کارکنان را موجب کارآمدي، چابکي و رشد و تعالي سازمان عنوان کرد.

مهندس بهمني گفت: ايجاد مراکز فوريتهاي پزشکي و درماني در حوزه ستادي و مناطق عملياتي از اقدامات اثرگذار در جهت اهتمام به سلامت کارکنان و رسيدگي به موقع به مصدومان احتمالي در حين کار است و در اين ارتباط بالغ بر 300 پزشک عمومي و تکنيسينهاي فوريتهاي پزشکي جذب و بکارگيري شده‎اند.

وي به همکاريهاي دوجانبه با مراکز درماني و بيمارستاني در سطح استان خوزستان اشاره و افزود: بيمارستان بزرگ نفت اهواز بخش عمده‌اي از نيازهاي درماني کارکنان اين شرکت را تامين و تعامل بسيار خوبي با ملي حفاري دارد.مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران ادامه داد: با توجه به ماهيت شغل حفاري و احتمال آسيبهاي ناشي از کار، در مواردي نياز فوري به بخشهاي فوق تخصصي است که از سوي ساير مراکز درماني ارائه مي‎گردد و اين شرکت تلاش دارد درراستاي صيانت از نيروي انساني از همه ظرفيتها و امکانات پزشکي و درماني استان استفاده نمايد.

در اين آيين رئيس مرکز آموزشي درماني گلستان در تشريح توانمنديهاي اين مجموعه گفت: اين بيمارستان فوق تخصصي از کادر پزشکي مجرب و امکانات و تجهيزات روزآمد بويژه در زمينه جراحي مغز و اعصاب برخوردار است.

دکتر حي بر با بيان اينکه تلاش تيمهاي تخصصي و فوق تخصصي اين بيمارستان، ارائه هر چه مطلوبتر خدمات به بيماران مي‎باشد، افزود: تنها در نيمه نخست فروردين ماه هفت هزار بيمار به اين بيمارستان مراجعه و ويزيت و 400 عمل جراحي انجام شد.

وي با استقبال از تعامل با شرکت ملي حفاري ايران تصريح کرد: اين مجموعه آمادگي کامل براي ارائه خدمات مطلوب به بيماران و حادثه ديدگان در هنگام کار اعزامي از ملي حفاري را دارد.موافقتنامه همکاري ميان شرکت ملي حفاري ايران و بيمارستان گلستان در موضوع ارائه خدمات بيمارستاني شامل پذيرش و انجام خدمات تشخيصي از جمله (طب هسته‌اي، دانسيتومتري، هولتر، نوار عصب، عضله، ECG)، درماني، دارويي و تجهيزات پزشکي اعم از بستري و عملهاي جراحي تا درمان کامل است.

مدت اين موافقتنامه يک سال و با توافق دو طرف قابل تمديد است و در اجراي آن بيمارستان گلستان متعهد مي‌شود بيمار يا مصدوم اعزامي شرکت را پذيرش و خدمات درماني موردنياز را ارائه دهد.


 در استان 

 شناسايي 23 مرکز تجاري ناايمن در کرمانشاه

كرمانشاه – خبرنگار آفرينش

مديرعامل سازمان بهسازي و نوسازي بافت فرسوده کرمانشاه گفت: 23 پاساژ و مرکز تجاري ناايمن و در معرض خطر را شناسايي کرده ايم که فقط دو مورد آنها امکان مقاوم سازي را دارد و مابقي بايد تخريب و نوسازي شوند.

عليرضا وزير، با بيان اينکه بعد از حادثه پلاسکو شناسايي مراکز تجاري ناايمن کرمانشاه آغاز شد، اظهار کرد: بعد از حادثه آتش‌سوزي بازار زرگرهاي کرمانشاه موضوع را با جديت بيشتري پيگيري کرديم.

وي ادامه داد: با بررسي که کارشناسان انجام دادند 23 پاساژ و مرکز تجاري درمعرض خطر در کرمانشاه شناسايي شد.

به گفته اين مسئول، از اين 23 مرکز تجاري 15 مرکز با خطر نسبي خيلي زياد، شش مرکز در خطر نسبي زياد و دو مرکز در خطر نسبي متوسط هستند.

مديرعامل بهسازي و نوسازي بافت فرسوده کرمانشاه با بيان اينکه فقط دو مرکزي که خطر نسبي متوسط دارند مي‌توانند مقاوم‌سازي شوند، يادآوري کرد: ساير مراکز قطعا نيازمند تخريب و نوسازي هستند.

وزيري تاکيد کرد: از اين تعداد سه مرکز مالک دولتي دارد که هر سه مرکز غيرقابل مقاوم سازي هستند و بايد نوسازي شوند.

وي از اخطار جدي به مالکان اين مراکز خبر داد و افزود: شهرداري هم اعلام کرده که حاضر است در ساخت و ساز و ساير موارد تخفيفات و بسته حمايتي براي نوسازي مراکز تجاري در معرض خطر در نظر بگيرد.

مديرعامل بهسازي و نوسازي بافت فرسوده کرمانشاه با بيان اينکه تاکنوني بازخوردي از سوي صاحبان اين مراکز براي اعلام همکاري نداشته ايم، عنوان کرد: سازمان بهسازي و نوسازي بافت فرسوده به دليل خطري که اين مراکز را تهديد مي‌کند، حتي بيش از وظايف خود پاي کار بوده است.

وي اظهار کرد: در نقاط ديگر شهر که خارج از محدوده بافت فرسوده است نيز شهرداري‌هاي مناطق در حال شناسايي مراکز تجاري در معرض خطر هستند.

وزيري خاطرنشان کرد: کار ديگري که بعد از آتش‌سوزي بازار زرگرها با جديت پيگيري شد مکاتبه با ميراث فرهنگي بود که بازار قديمي کرمانشاه صرفا به جاذبه گردشگري تبديل شود و ديگر بعد تجاري نداشته باشد، تا خطر کمتري اين محدوده را تهديد کند.

وي گفت: ما اعلام آمادگي کرديم از ظرفيت مراکز تجاري در دست احداث در خيابان مدرس براي اسکان کسبه بازار قديمي استفاده شود، براي مثال مجتمع تجاري "خورشيد" که حداکثر تا شش ماه ديگر به بهره‌برداري مي‌رسد در اختيار زرگرها و طلافروشان قرار گيرد.

به گفته اين مسئول حتي مکاتبه با رئيس اتحاديه نيز انجام شده، اما هنوز بازخوردي نداشته است.

مديرعامل بهسازي و نوسازي بافت فرسوده کرمانشاه معتقد است، ناايمن بودن مراکز تجاري و بازارهاي کرمانشاه مربوط به امروز و ديروز نيست و قدمت زياد دارد و مرتفع کردن آن نيز زمان بر و نيازمند همکاري ساير بخش‌ها و خصوصا مالکان مراکز تجاري است.

فرهنگ‌سازي مصرف بهينه آب در مدرسه شهيد خليلي دماوند

دماوند- صادقعلي

کارشناسان روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران در دبستان دخترانه شهيد خليلي دماوند حضور يافته و از نزديک دانش‌آموزان را با فرهنگ صحيح مصرف آب آشنا کردند.

به گزارش خبرنگارآفرينش، طي هماهنگي‌هاي به عمل آمده با مسئولين مدرسه شهيد خليلي کارگاه آموزشي با حضور دانش آموزان و معلمين اين مدرسه برگزار شد.

در اين برنامه کارشناس روابط عمومي شرکت آبفا درخصوص افزايش و ارتقاي سطح آگاهي دانش‌آموزان در ارتباط با نقش و اهميت آب در زندگي، آموزش آنها براي آشنايي بيشتر با مفاهيم صرفه‌جويي و اصلاح الگوي مصرف آب، انتقال مفاهيم آموزش داده شده به خانواده‌ها از طريق دانش‎آموزان، نهادينه کردن فرهنگ صحيح مصرف بهينه آب و افزايش روحيه مشارکت‌پذيري و رابطه کودکان با اولياء و معلمان با مجموعه آب و فاضلاب و برجسته کردن نقش آنها در حفظ منابع آب و مصرف صحيح آن سخن گفت.

در اين کارگاه که بيش از 300 نفر از دانش‎آموزان به صورت تفکيک هر کلاس به همراه معلمان خود حضور داشتند دانش‌آموزان با اهميت و ارزش آب در زندگي اجتماعي انسان‌ها بيش از پيش آشنا شدند و کارشناسان شرکت آب و فاضلاب نيز ضمن تشريح و تبيين اهداف برگزاري اين برنامه، آموزش‌هاي لازم در خصوص چگونگي راه‌هاي صحيح مصرف بهينه آب و فرهنگ‌سازي و انتقال اطلاعات کسب شده به کودکان داده شد.

برگزاري «جشن ياري» ويژه کمک به کودکان سرطاني در دماوند

دماوند -ايرج صادقعلي

مراسم «جشن ياري» ويژه کمک به کودکان سرطاني با همکاري موسسه خيريه محک، به‌صورت نمادين در مدرسه راهنمايي حضرت خديجه(س) گيلاوند واقع در شهرستان دماوند برگزار شد.

مهناز بوذري، نماينده موسسه محک در شهرستان دماوند در گفتگو با خبرنگار آفرينش اظهار کرد: موسسه محک از سال 93، فعاليت خود را به‌صورت جدي در سطح مدارس آغاز کرد و خوشبختانه همکاري خوبي در اين راستا صورت پذيرفته است.

وي افزود: درراستاي امضاي تفاهم‌نامه اين موسسه با سازمان آموزش‌وپرورش، همه‌ساله تعدادي قلک باهدف جمع‌آوري کمک‌هاي نقدي به کودکان سرطاني در مدارس توزيع مي‌شود و عوايد آن در اين خصوص مورداستفاده قرار مي‌گيرد.

بوذري با اشاره به فعاليت شهرستان دماوند در خصوص اهداي کمک‌هاي مردمي به موسسه خيريه محک گفت: خوشبختانه شهرستان‌هاي استان تهران ازجمله دماوند، استقبال خوبي در اين خصوص دارند و برخورد شايسته‌اي مي‌نمايند؛ به‌اين‌ترتيب بر اساس ميزان تقاضاي مدارس، قلک‌هاي کمک به موسسه را در اختيار آن‌ها قرار مي‌دهيم.

همچنين در اين مراسم، معاون پرورشي اداره آموزش‌وپرورش شهرستان دماوند، با اشاره اهميت فضيلت امر انسان‌دوستي اظهار داشت: موضوع زکات و کمک به همنوع، ازجمله مواردي است که در قرآن، به‌صورت مکرر پس از نماز به آن تأکيد شده است.

احمد مرادي‌راد افزود: اهميت کمک به همنوع در حدي است که اميرمومنان به هنگام فريضه نماز نيز دست از اين مهم برنمي‌داشتند.

وي خاطرنشان کرد: اوج لذت در زندگي، رضايت‌مندي از حيات است و کمک به همنوع، از اموري است که در انسان ايجاد رضايت مي‌کند؛ گرچه نيازمند واقعي ما هستيم که با شرکت در امور خيرخواهانه، در شادي ديگران سهيم مي‌شويم.


 خبــر 

 مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي بيان داشت :

اجراي 140 طرح با اعتباري بالغ بر 3000 ميليارد ريال در حال اجرا است

تبريز-توفيقي

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي از اجراي 140 پروژه در سطح شرکت گاز استان با اعتباري بالغ بر 3000 ميليارد ريال خبر داد.

ولي‌اله ديني مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي با اعلام اين مطلب گفت: 1696روستاي استان با تحت پوشش قرار دادن 283000خانوار از نعمت گاز طبيعي بهره‌مند هستند.

ولي اله ديني در صد خانوار روستايي بهره‌مند از گاز استان را در حال حاضر قريب به 91 درصد اعلام کرد

و افزود: در حال حاضر اجراي عمليات گازرساني به 184 روستا براي تحت پوشش قرار دادن 9000 خانوار روستايي ادامه دارد.

وي اعتبار هزينه شده جهت اجراي عمليات گازرساني به 184 روستاي استان را 540 ميليارد ريال اعلام بيان داشت و افزود: 165 روستاي استان در مرحله انتخاب پيمان کار و 58 روستاي ديگر نيز در مرحله طراحي مي‎باشد.

وي در خاتمه با ابراز اميدواري اظهار داشت: با اتمام روستاهاي در مرحله اجرا و آماده انتخاب پيمانکار و طراحي، ضريب بهره‎مندي روستايي استان به 95 درصد برسد.

رئيس کل دادگستري استان البرز تاکيد کرد؛

برخورد قاطع دستگاه قضايي با اقدامات لطمه‌زننده به منافع مردم

کرج - خاکپور

فاضليان رئيس کل دادگستري استان البرز گفت: به دستگاه‌هاي مختلف استاني اعلام کرده‌ايم اگر غيرقانوني عمل ‌کنند و اقداماتشان به منافع مردم لطمه وارد مي‌کند قطعا برخورد خواهيم کرد.

رئيس کل دادگستري استان البرز در نشست کارکنان دادستاني کرج با اشاره به نگاه شکل گرفته در مردم به دستگاه قضايي استان، گفت: براساس نظرسنجي‌ها مردم با اطلاع از کاستي‌ها و کمبودهايي که وجود دارد از عملکرد دستگاه قضايي در حوزه تامين امنيت رضايت دارند که اين نگاه مردم وظيفه کارکنان دستگاه قضايي را سنگين‌تر مي‌کند.

وي با اشاره به ورود بيش از نيم ميليون پرونده به محاکم استان در سال 95، حجم ورودي را خارج از توان دستگاه قضايي استان عنوان کرد و توضيح داد: با توجه به کمبود شديد در کادر اداري و قضايي استان، خدمات‌رساني به مردم با حداکثر ظرفيت در حال انجام است تا جايي که با وجود اين کمبودها از نظر عملکردي در بيشتر مواقع جزو سه استان برتر کشور هستيم و آنچه اين فشار را براي کارکنان قابل تحمل مي‌کند رضايت مردم است.

رئيس کل دادگستري استان البرز، اقتدار دستگاه قضايي را رمز موفقيت آن دانست و با اشاره به اينکه اولين پايه اقتدار، قانونمندي دستگاه قضايي است و براي آن مهمتر از قانون وجود ندارد، بيان کرد: هيچ مقام قضايي حق ندارد قانون را نقض کند حتي اگر اين نقض قانون براي حفظ نظام باشد.

وي افزود: احترام به قانون جزو اصول اوليه است که به آن پايبنديم و به دستگاه‌هاي مختلف نيز گفته‌ايم تا جايي که در مسير قانون هستند و از حق مردم دفاع مي‌کنند پشتيبان آن‌ها هستيم اما اگر بدانيم غيرقانوني عمل مي‌کنند و اقداماتشان به منافع مردم لطمه وارد مي‌کند قطعا برخورد خواهيم کرد.

عالي‌ترين مقام قضايي استان البرز دومين پايه اقتدار دستگاه قضايي را استقلال آن عنوان کرد و توضيح داد: همه ما سرباز ولايت هستيم و در اين مسير حرکت مي‌کنيم و در مسير خود اجازه نداده‌ايم نگاه ابزاري به دستگاه قضايي بشود و قاطعانه در مقابل فشارها و درخواست‌‌هاي بيروني ايستاده‌ايم؛ در تحولات استاني حضور موثري داريم که مي‌توان اين حضور را در تصميمات تاريخي شوراي حفظ حقوق بيت المال با احياي باغ سيب مهرشهر، ايجاد کمربند سبز در شمال کرج و حل مشکل تپه ازبکي و نيز حل موانع پيش روي فعالان عرصه توليد در کميته حمايت قضايي از سرمايه‌گذاري استان ديد.

وي سومين عامل ايجاد اقتدار در دستگاه قضايي استان را وحدت و انسجام دروني دانست و گفت: مجموعه‌اي که دچار اختلاف دروني باشد نمي‌تواند تاثيرگذاري بيروني و داخلي داشته باشد و تلاش دستگاه قضايي استان نيز همواره ممانعت از تشکيل نگاه‌هاي جرياني در مجموعه بوده که نتيجه آن رضايت مراجعان از عملکرد دستگاه قضايي است.

بازديد وزير بهداشت از بيمارستان امام خميني(ره) کرمانشاه

كرمانشاه-نوروزي

وزير بهداشت در جريان سفر سه روزه خود به استان کرمانشاه، از بيمارستان امام خميني(ره) شهرستان سنقر و کليايي بازديد کرد.

دکتر سيدحسن هاشمي در جريان اين بازديد، با پزشکان، پرستاران و کادر درماني گفت‌وگو و از بيماران بستري در اين بيمارستان عيادت کرد.

وي از بخش‌هاي بستري کودکان، زنان، بستري زنان، داخلي و جراحي، پروژه بهسازي واحدهاي زايماني، اتاق‌هاي عمل و اورژانس بيمارستان امام خميني(ره) سنقر و کليايي بازديد کرد.همچنين پس از اين بازديد، جلسه‌اي با حضور وزير بهداشت، استاندار استان کرمانشاه، نماينده مردم سنقر و کليايي، رييس دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه و مسئولان و مديران شبکه بهداشت و درمان اين شهرستان به منظور بررسي مشکلات حوزه سلامت سنقر و کليايي برگزار شد.هاشمي ضمن تقدير از خدمات و تلاش‌هاي انجام شده در حوزه بهداشت و درمان شهرستان سنقر و کليايي، گفت: مشکلات مربوط به عمليات ساختماني کلينيک تخصصي بايد به سرعت برطرف شود تا با انتقال خدمات سرپايي و ويزيت به آن مرکز، فشار بر روي بيمارستان امام خميني(ره) کمتر شود.هاشمي با اشاره به کمبود تجهيزات پزشکي در اين شهرستان، اظهار داشت: دستگاه‌ها و تجهيزات مورد نياز در اسرع وقت تامين خواهد شد.وزير بهداشت يادآور شد: خوشبختانه برنامه‎هاي مناسبي براي راه اندازي مراکز جامع خدمات سلامت، تامين دستگاه راديولوژي ديجيتال و بخش مراقبت‌هاي ويژه نوزادان در شهرستان سنقر و کليايي وجود دارد.بنابر اعلام وب‌دا، هاشمي يکي از مهم‌ترين وظايف وزارت بهداشت در اين استان را ارتقاي علوم پزشکي و آموزش عالي، ايجاد دوره‌هاي تخصصي وتجهيز بيمارستان‌هايي براي درمان بيماران صعب‌العلاج در کرمانشاه عنوان کرد و گفت: با اين گونه اقدامات علاوه بر ارتقاي استان کرمانشاه در حوزه سلامت، بخشي از مشکلات مردم در مراجعه به ساير استان‌هاي کشور برطرف مي‌شود.وزير بهداشت از تعداد بالاي نيروهاي قراردادي و تبصره‌اي به عنوان يکي از مهم‌ترين مشکلات دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه ياد کرد و گفت: حقوق اين کارمندان را دولت پرداخت نمي‌کند بلکه دانشگاه بايد از محل درآمدهاي اختصاصي خود پرداخت کند و آرزو داريم که آنها تبديل وضعيت و استخدام شوند؛ چراکه در اين صورت، فشار بر روي وزارت بهداشت و دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کاهش مي‌يابد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته