جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/01/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5533

سرخ ها جشن قهرماني گرفتند
نبرد استقلال و تراکتورسازي براي دومي


خداحافظي آرش برهاني از فوتبال


خبـــرنامه


خبرنامه


 سرخ ها جشن قهرماني گرفتند
 نبرد استقلال و تراکتورسازي براي دومي 

 
هفته بيست و هشتم ليگ برتر فوتبال امروز با انجام 7 ديدار به پايان مي‌رسد؛ شايد در اين هفته تکليف نخستين تيم سقوط کننده به ليگ يک و نايب‌قهرمان مشخص شود.

پس از برگزاري ديدار ديروز پرسپوليس و پديده در ورزشگاه آزادي که با جشن قهرماني سرخ پوشان همراه شد، امروز هفت ديدار به صورت هم‌زمان برگزار مي‌شود که برخي تيم‌ها براي تثبيت خود در ليگ برتر مي‌جنگند و دو تيم مي‌خواهند کسب عنوان نايب‌قهرماني را براي خود تقريبا مسجل کنند.

تراکتورسازي - استقلال؛ نبرد نايب‌قهرماني

امروز ورزشگاه يادگار امام تبريز شاهد انجام يکي از ديدارهاي حساس ليگ شانزدهم است. اگر پرسپوليس اين قدر زود قهرماني‌اش را مسجل نمي‌کرد، قطعا ديدار تراکتورسازي و استقلال حساسيتي چند برابري پيدا مي‌کرد اما اکنون، تنها حساسيتي که براي اين بازي وجود دارد اين است که تيم برنده به احتمال فراوان عنوان نايب‌قهرماني را تصاحب خواهد کرد و در آن صورت بخت زيادي براي صعود مستقيم به ليگ قهرمانان آسيا دارد.

اگر تراکتورسازي نايب‌قهرمان ليگ شود، قطعا به عنوان نماينده ايران در فصل آينده ليگ قهرمانان آسيا حضور خواهد داشت. به اين معني که با قهرماني در جام حذفي به صورت مستقيم راهي آسيا مي‌شود و حتي اگر در فينال جام حذفي از نفت تهران شکست بخورد هم به پلي‌آف به ليگ قهرمانان آسيا راه مي‌يابد.

استقلال اگر در ليگ برتر دوم شود اين شانس را خواهد داشت که به عنوان يکي از نمايندگان ايران به پلي‌آف ليگ قهرمانان آسيا راه يابد اما اگر قافيه را به تراکتورسازي ببازد و در ليگ، سوم شود، در آن صورت، ممکن است از صعود به ليگ آسيا باز بماند چون احتمال دارد با توجه به کم بودن امتياز فوتبال ايران در حوزه باشگاهي، تعداد سهميه‌هاي ايران در ليگ قهرمانان آسيا در سال آينده کم شود و مثلا به دو سهميه مستقيم و يک سهميه پلي‌آف برسد.

بنابراين، ديدار تراکتورسازي و استقلال به نوعي دعوا بر سر رسيدن به دروازه‌هاي آسيا است. اين ديدار در ورزشگاه يادگار امام تبريز برگزار مي‌شود؛ جايي که هفته قبل، پرسپولسي‌ها جشن قهرماني نيمه‌کاره‌اي برپا کردند و به دليل سيل در آذربايجان شرقي به جشن خود ادامه ندادند.

گسترش فولاد - نفت تهران؛ اميد به رده چهارم

علي دايي و شاگردانش بايد در تبريز به ديدار گسترش فولاد بروند. نفت تهران اکنون 35 امتيازي است و با پيروزي در اين بازي مي‌تواند به رده چهارم نزديک شود. از طرفي گسترش فولاد هم با 33 امتياز براي رسيدن به رده ششم و بالاتر بخت دارد و بعيد است جلوي نفت کوتاه بيايد.

ذوب‌آهن - ماشين‌سازي؛ تير خلاص به تيم پير تبريز

ماشين‌سازي هفته قبل از پرسپوليس شکست خورد و در لبه پرتگاه سقوط قرار گرفت. هرچند اين تيم هنوز روي کاغذ شانس بقا درليگ برتر را دارد اما شرايط به قدري براي اين تيم سخت است که تقريبا هيچ کدام از هوادارانش اميدي به بقا ندارند. با اين همه ماشين‌سازي در ورزشگاه فولادشهر اصفهان به مصاف ذوب‌آهن مي‌رود و اگر برنده بازي نباشد به ليگ دسته اول سقوط مي‌کند و ديگر روي کاغذ هم شانسي نخواهد داشت.

سايپا - صنعت نفت آبادان؛ فرار از سقوط

در کنار ماشين‌سازي که ديگر اميدي به آن نيست، سياه جامگان هنوز به ماندن در ليگ برتر اميدوار است. اميد مشهدي‌ها براي بقا به لغزش سايپا و صنعت نفت آبادان بسته است. شاگردان حسين فرکي در سايپا هنوز خطر سقوط به دسته پايين‌تر را احساس مي‌کنند و شايد اين خطر تا روز آخر هم براي‌شان وجود داشته باشد. البته فرکي با اين شرايط غريبه نيست چون يک بار با نفت تهران تا لبه پرتگاه سقوط رفت و در ليگ برتر ماند و سال بعدش تيم خوبي ساخت.

آباداني‌ها هم هنوز با خطر سقوط روبه‌رو هستند اما کمتر از سايپا؛ صنعت نفت با شکست سايپا در ورزشگاه دستگردي تهران بقايش در ليگ برتر را قطعي خواهد کرد.

فولاد - استقلال خوزستان؛ داربي لب شط

تيم‌هاي خوزستاني فولاد و استقلال در هفته بيست و هشتم ليگ با هم ديدار مي‌کنند اما شهرآورد لب کارون، اين بار حساسيت زيادي ندارد. هرچند فولاد براي قطعي کردن بقا در ليگ برتر نياز پيروزي دارد اما جايگاه اين تيم طوري نيست که خطر سقوط را زياد حس کند.

صبا - سپاهان؛ بدون گوارديولا

در يکي از ديدارهاي هفته بيست و هشتم ليگ برتر، صبا و سپاهان در قم به ديدار هم مي‌روند. هر دو تيم روزگاري تحت هدايت عبدالله ويسي - که لقب گوارديولاي وطني داشت - بازي مي‌کردند. صبا با ويسي سهميه ليگ قهرمانان آسيا را کسب کرد و سپاهان با ويسي تلاش کرد، قهرماني کم‌خرج استقلال خوزستان را شبيه‌سازي کند.

سياه‌جامگان - پيکان؛ باز هم فرار از سقوط

به جز ماشين‌سازي که تقريبا سقوطش به دسته اول قطعي است، ساير قعرنشينان هنوز شانس بقا در ليگ برتر را دارند. در ميان آنها که هنوز اميد به ماندن دارند، سياه جامگان از همه کم‌اميدتر است. اين تيم مشهدي که مشکلات زيادي در طول فصل داشت و با تغيير چند باره سرمربي هم بهبودي در کارش حاصل نشد، در فاصله سه هفته مانده تا پايان فصل به مصاف پيکاني مي‌رود که خوب بلد است از تيم‌هاي پايين جدولي و کمتر قدرتمند ليگ امتياز بگيرد.


 خداحافظي آرش برهاني از فوتبال 

 
آرش برهاني، مهاجم سابق استقلال از دنياي فوتبال خداحافظي کرد.

برهاني پس از اين تصميم در بيانيه‌اي نوشت: در ذهنم نه دنبال کلمات درشت مي‌گردم، نه پي بزرگنمايي هستم، هواداران استقلال و فوتبال ايران چنان عزتي براي من ساخته‌اند که کلمه‌اي نمي‌توانم براي آنها بيابم که در بيانيه خداحافظي قرار دهم، دست تک تک هواداران را مي‌بوسم و از ته دل مي‌گويم همه آنها را دوست دارم و تاکيد مي کنم که «غم درونم را از اين خداحافظي نمي‌توانم کتمان کنم».

قصور و کاستيهاي را با آن دل پر مهر و محبت هميشگيتان به من ببخشاييد. در اين لحظه که از شما خداحافظي مي‌کنم آسوده خاطرم که تمام سعي و تلاش خودم و براي خوشحال کردن و سربلندي تيم خودم انجام دادم.

هر چه محقق شد لطف خداوند و آنچه ماند توان و بضاعتم بود و اميدوارم چهره‌اي از من بخاطر بسپاريد که در آن صادقانه و عاشقانه براي منافع استقلال جنگيده باشم.

اين افتخار که براي دو تيم ستاره‌دار (بواسطه‌ي قهرماني در آسيا) بازي کردم برايم تا هميشه خواهد ماند. يک قهرماني با پاس دوست‌داشتني و چهار قهرماني با استقلال دو ستاره کبير، محبتِ شما عزيزان و کلي خاطرات خوش تمام سرمايه من در اين چند سال حضورم بود.

از رسانه‌هـاي مکتوب، صوتي و تصويري، خبرنگاران عزيزي که نقش زيادي در پيشترفت من داشتند تشکر مي‌کنم، زحمات و محبت آنها را هيچ وقت فراموش نخواهم کرد و اقرار مي‌کنم که هميشه از انتقادها استفاده کرده‌ام و از تشويق و تمجيدشان انگيزه گرفته‌ام.از مديران و مربيان عزيزم تشکر مي‌کنم و از آن مديران و مربياني که سهم بيشتري در پيشرفت من داشتند سپاسگزارم.

از آن دسته از هم تيمي‌هاي عزيزم که ساده و بي آلايش براي يک هدف (موفقيت استقلال) مرا طي اين سال‌ها ياري و همراهي کردند صميمانه تشکر مي‌کنم و برايشان بهترين‌ها را آرزو مي‌کنم.

هر آمدني رفتني هم دارد، با اين وجود فکرش را نمي‌کردم که اينگونه از استقلال و فوتبال خداحافظي کنم، هر چند اين روزها اين جور رفتن‌ها باب شده اما دوست داشتم با پيراهن پرافتخار استقلال از فوتبال کنار بروم و حالا همين جا از هواداران خداحافظي مي‌کنم، تنها در گوشه‌اي از ايران با قلبي آبي.

تنها حسرت من هم ستاره سوم خواهد بود که نتوانستم آن را براي استقلال و با استقلال و هوادارانش به دست بياورم.تصميم نداشتم که در ايران در تيم ديگري بازي کنم ولي همانگونه که در ابتداي فصل نقل و انتقالات شايعه‌هايي به وجود آمد توفيق اجباري نصيبم شد که در تيم خوب پيکان که جز خوبي و احترام و عزت چيز ديگري از بازيکنان، مربيان و مديران اين تيم دوست‌داشتني نديدم بپيوندم و بابت همه‌ي خوبي‌ها از آنها تشکر مي‌کنم.

تا زنده هستم استقلالي و هوادار استقلال هستم و در روز وداع از دنيا هم دوست‌دارم مرا با پيراهن مقدس استقلال به خاک بسپارند.

اميدوارم که در کارهايتان موفقيت به کامتان باشد و همدلي و اتحاد در برابر مشکلات رفيق راهتان.ارادتمند و آرزومند آرزوهاي نيکتان هستم.


 خبـــرنامه 

 شاهکار رونالدو با 46 هت تريک و 100 گل در UCL

کريستيانو رونالدو توانست در بازي تيمش برابر بايرن مونيخ مرد اول تيمش باشد و با سه گلي که به ثمر رساند، به تيمش کمک کند تا به نيمه نهايي راه يابد.

اين چهل و ششمين هت تريک رونالدو در دوران فوتبالش بود. اين بازيکن پرتغالي 41 هت تريک با پيراهن رئال مادريد، چهار هت تريک با پيراهن پرتغال و يک هت تريک با پيراهن منچستريونايتد در کارنامه خود داشته است.

رونالدو در بازي رفت برابر بايرن مونيخ توانست دو گل بزند تا تعداد گل‌هايش را در کليه رقابت‌هاي باشگاهي اروپا به عدد 100 برساند. او همچنين با هت تريک برابر بايرن مونيخ در بازي برگشت، تعداد گل‌هايش در ليگ قهرمانان اروپا را نيز به 100 رساند تا نخستين بازيکن تاريخ باشد که در ليگ قهرمانان اروپا توانسته است تعداد گل‌هايش را سه رقمي کند. رونالدو در کليه رقابت‌هاي اروپايي که شامل بازي‌هاي انتخابي هم مي‌شود، 103 گل وارد دروازه حريفان کرده است.

رونالدو بعد از نمايش فوق العاده برابر بايرن مونيخ، اکنون به حضور موفق در ال‌کلاسيکو و بازي برابر بارسلونا فکر مي‌کند. اين ديدار يکشنبه هفته آينده و ساعت 23:15 به وقت تهران در ورزشگاه سانتياگو برنابئو شهر مادريد برگزار مي‌شود.

حيدري:

وزير ورزش تکليف کشتي پهلواني را روشن کند

رييس فدراسيون جهاني کشتي پهلواني خواستار دخالت وزير ورزش و جوانان براي تعيين تکليف کشتي پهلواني در ايران شد. عليرضا حيدري درباره حذف کشتي پهلواني از بازي هاي همبستگي اسلامي بدليل اختلافات داخلي و شانس از دست رفتن چند مدال طلا براي کاروان ورزشي ايران اظهار کرد: متاسفانه موازي کاري بين فدراسيون آقاي مهرعليزاده و فدراسيون ملي ورزش هاي زورخانه اي و نامه نگاري هاي همزمان آن ها با برگزارکنندگان رقابت هاي همبستگي اسلامي باعث شد مسوولان برگزاري رقابت هاي همبستگي اسلامي اقدام به حذف کشتي پهلواني از اين رقابت ها کنند چرا که وقتي ديدند مسولان ورزش ايران نمي توانند اختلافاتشان را در اين زمينه حل کنند بهتر ديدند که اين رشته را کنار بگذارند.

رييس فدراسيون جهاني کشتي پهلواني با تاکيد بر اينکه فدراسيوني تحت عنوان فدراسيون جهاني ورزش هاي زورخانه اي به رياست محسن مهرعليزاده باعث حذف کشتي پهلواني از اين رقابت ها شده است، خواستار دخالت فوري وزير ورزش و جوانان براي تعيين تکليف اين موضوع شد و افزود: وزير ورزش بايد هر چه سريعتر به اين موضوع ورود کند تا وجهه ورزش ايران بيش از اين در جهان مورد خدشه قرار نگيرد.سلطاني فر لازم است در اين زمينه شفاف سازي کند و تعيين تکليف کند که چه کسي مسوول ورزش زورخانه اي و کشتي پهلواني در ايران است.

اعتراض روبن به آقايي که سوت به لب داشت!

هافبک هلندي بايرن مونيخ نيز به صف منتقدان داور بازي بايرن مونيخ و رئال مادريد اضافه شد و تاکيد کرد ويکتور کاساي با تصميم‌هاي اشتباهش همه‌چيز را عوض کرده است.

به نقل از نشريه کيکر، آرين روبن با انتقاد از داوري در بازي بايرن مونيخ و رئال مادريد گفت‌: همه ما بازي خوبي را ديديم ولي تنها نکته منفي آن داوري بود که همه چيز را عوض کرد. داور برد را از ما دزديد و با قضاوت ضعيف خود به رئال مادريد کمک کرد تا به مرحله بعد برسد. همه در دنيا دو تيم خوب را ديدند که با بازيکنان خوب در کنار هم بازي کردند ولي حيف که داور مسابقه در سطح آن بازي نبود.

روبن ادامه‌ داد: تماشاي بازي رئال مادريد و بايرن مونيخ، جذاب بود ولي اينکه سرنوشت اين بازي را داور مسابقه تعيين کند، تلخ‌ترين و زشت‌ترين جنبه فوتبال بود. داور فقط يک اشتباه نداشت و تصميم‌گيري‌هاي بزرگ خودش را با اشتباه جلو برد. اين يک تبليغ بزرگ براي فوتبال بود ولي با کسي که يک سوت بر روي لب داشت، عوض شد و دنيا فوتبال ديگري را ديد.

انتقاد شديد آنچلوتي از نحوه داوري

سرمربي بايرن مونيخ به شدت از نحوه داوري ديدار برابر رئال مادريد در ليگ قهرمانان اروپا انتقاد کرد.

به نقل از آس، بايرن مونيخ با شکست چهار بر دو (در مجموع 6 بر 3) برابر رئال مادريد در ديدار برگشت مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپا از صعود به نيمه نهايي باز ماند. قضاوت‌هاي جنجالي از نکات قابل توجه بازي بود. اخراج آرتورو ويدال (بازيکن بايرن مونيخ) و آفسايد بودن گل دوم کريستيانو رونالدو از مهمترين آن ها بودند.

کارلو آنچلوتي پس از بازي به اين موضوع اشاره کرد و گفت: بايد در يک چهارم نهايي از داوران خوب استفاده کنند. امروز داور روز خوبي نداشت. تصميماتش باعث شد ما ضربه بخوريم. اخراج ويدال و دو گل رونالدو در شرايط آفسايد از جمله آن ها بود. شايد ويدال بايد آرام تر رفتار مي کرد اما مستحق کارت زرد دوم نبود. داور در رابطه با اين موضوع اشتباه کرد.

سرمربي بايرن مونيخ افزود: از يوفا مي خواهم تنها قضاوت در اين بازي را بررسي کند. اگر داور اشتباه نمي کرد... نمي دانم. کسي نمي داند. داوران خيلي از مواقع هنگام تصميم گيري دچار ابهام مي شوند. در رابطه با ويدال حتي نياز به بازبيني وجود نداشت. کاملا آشکار بود.

سيمئونه: صعود به نيمه نهايي اتفاق فوق العاده‌اي است

سرمربي اتلتيکومادريد صعود تيمش را به نيمه نهايي اتفاقي فوق العاده عنوان کرد.

اتلتيکومادريد در ديدار برگشت مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپا برابر لسترسيتي يک بر يک مساوي کرد اما با توجه به پيروزي يک بر صفر در ويسنته کالدرون، به نيمه نهايي صعود کرد.

ديگو پابلو سيمئونه پس از بازي گفت: خيلي خوشحال هستيم. شاگردانم بازي فوق العاده‌اي برابر حريفي سرسخت به نمايش گذاشتند. لستر هرگز نااميد نشد و دست از تلاش برنداشت ولي ما توانستيم با دفاع عالي آنها را کنترل کنيم. در نيمه دوم نتوانستيم از ضدحمله بهره ببريم و فقط بازي را با يک کار گروهي خيلي خوب کنترل کرديم. صعود به نيمه نهايي اتفاق فوق العاده‌اي است.

سرمربي اتلتيکومادريد در ادامه افزود: پس از گل جيمي واردي، تيم تحت فشار قرار گرفت و همه بازيکنان باهم دفاع کردند.

تک گل اتلتيکو را سائول نيگس به ثمر رساند. سيمئونه درباره او هم گفت: بازيکن فوق العاده‌اي است. در همه جاي زمين نمايش خوبي دارد و از قدرت زيادي هم برخوردار است. بايد از او به بهترين شکل استفاده کرد.


 خبرنامه  

 رقابت براي کفش طلا

مسي اول، قوچان نژاد 42

شاهکار رضا قوچان نژاد در اين فصل او را در رده 42 براي کسب کفش طلاي اروپا قرار داده است.

رضا قوچان نژاد مهاجم ايراني هيرنفين در ادامه فصل رويايي‌ خودش توانست دروازه آژاکس را نيز اين هفته باز کند. اين گل هجدهمين گل قوچان‌نژاد در اين فصل بود که او را در آستانه تبديل شدن به آقاي گلي ليگ هلند پيش برد.

در ليگ هلند يورگنسن مهاجم تيم فاينورد با يک گل بيشتر از قوچان نژاد در صدر قرار گرفته است.

سيستم يوفا براي کفش طلاي اين قاره به اين شرح است که در ليگ‌هاي معتبر امتيازبندي مي‌شود و تيم‌هايي که در ليگ‌هاي برتر اروپا نيستند، تعداد گل‌هايشان در عدد 1.5 ضرب مي‌شود و بازيکناني هم که در ليگ‌هاي قدرتمند مثل اسپانيا، انگليس، آلمان، پرتغال، ايتاليا تعداد گل‌هاي بازيکنان در عدد 2 ضرب مي‌شود.

ليونل مسي آرژانتيني فعلا با 29 گلي که به ثمر رسانده امتياز 58 را کسب کرده است و بالاتر از باسدوست مهاجم اسپورتينگ پرتغال که 56 امتياز دارد در صدر جدول قرار گرفته است. رضا قوچان نژاد مهاجم تيم ملي ايران با 18 گل زده در جايگاه 42 قرار دارد و اين در حالي است که اگر قوچان نژاد حتي يک گل ديگر در ادامه فصل ليگ هلند به ثمر برساند نزديک به 10 پله در اين جدول صعود خواهد داشت.

کريستيانو رونالدو که به دليل سيستم چرخشي زيدان در بعضي از بازي‌هاي رئال به ميدان نرفته در بين بازيکنان برتر ديده نمي‌شود.

10 مهاجم برتر اروپا براي کسب کفش طلا: 1- ليونل مسي (بارسلونا)، 58 امتياز – 2- باسدوست (اسپورتينگ)، 56 امتياز- 3- پير اوباميانگ (دورتموند) و روبرت لواندوفسکي (بايرن مونيخ)، 52 امتياز 5- آندره‌آ بلوتي (تورينو) و ادين ژکو (رم)، 50 امتياز 7- روملو لوکاکو (اورتون) و لوئيس سوارس (بارسلونا)، 48 امتياز 9- گونسالو ايگوآين (يوونتوس) و 9- آنتوني مودست (کلن)، 46 امتياز 11- ادينسون کاواني (پاري سن ژرمن)، 43.5 امتياز

يک کريس رونالدو براي حذف بايرن کافي بود

در ادامه ديدارهاي ليگ قهرمانان اروپا يک ديدار برگزار شد که در آن رئال مادريد و بايرن مونيخ برابر هم به ميدان رفتند و نتيجه 4-2 به سود رئال تمام شد تا به نيمه نهايي صعود کند.

در نيمه نخست رئال تين سرتر بود و جدي ترين صحنه را راموس خلق کرد که بواتنگ از روي خط بيرون کشيد. در آغاز نيمه دوم بايرن مونيخ قدرت گرفت. بعد از موقعيتي که روبن از دست داد و مارسلو توپ را از روي خط بيرون کشيد، تيم آلماني به پنالتي رسيد. خطاي مشکوک کاسيميرو روي روبن را داور پنالتي گرفت تا لواندوفسکي به گل تبديل کند.

رئال که سراسيمه شده بود با ضربه سر زيباي رونالدو بازي را به تساوي کشاند ولي اشتباه عجيب راموس و گل به خودي او باعث شد بايرن مونيخ 2 بر يک پيش بيفتد. اشتباه داور و اخراج آرتورو ويدال باعث شد تا بايرن مثل بازي رفت 10 نفره شود.

در وقت هاي اضافه کريستيانو رونالدو توانست 2 گل ديگر به ثمر برساند و هت تريک کند که البته گل تساوي بازي در موقعيت آفسايد به ثمر رسيد.

تير خلاص را نيز مارکو آسنسيو به قلب بايرن شليک کرد تا اين بازي با برتري 4 بر 2 رئال مادريد به پايان برسد.

پيروزي شاگردان سيچلو در لهستان

تيم ملي واليبال اميد ايران در اردوي لهستان خود به مصاف تيم بسلکوي لهستان رفت و در پايان برابر اين تيم به برتري رسيد.

اين بازي با نتيجه 3 بر يک و بانتايج 27-29، 21-25، 25-17 و 17-25 به نفع شاگردان سيچلو به پايان رسيد.

ملي پوشان تيم اميد ايران که خود را براي حضور در رقابت هاي قهرماني آسيا آماده مي کنند، در اولين بازي تدارکاتي خود نيز برابر تيمي از لهستان پيروز شده بودند.

امير مهدي نفر به عنوان سرپرست، خوان سيچلو (سرمربي)، محمدرضا تندروان، محمدرضا دامغاني، علي فتاحي، جواد مهرگان و وحيد صادقي (مربيان)، سيد مهدي هاشمي (مربي بدنساز)، بهزاد ميرزايي (فيزيوتراب)، منوچهر جواهري (ماساژور) و علي تاج الدين (آناليزور) به عنوان کادر فني تيم ملي واليبال زير 23 سال ايران را در اين سفر همراهي مي کنند.

دومين دوره مسابقه هاي واليبال قهرماني اميدهاي آسيا 11 تا 19 ارديبهشت ماه سال جاري به ميزباني اردبيل برگزار مي شود.

خط‌ ونشان مودريچ براي بارسلونا

هافبک کروات رئال مادريد از حمايت هواداران تيمش و نقش آنها در پيروزي برابر بايرن مونيخ سخن گفت و عنوان کرد اکنون زمان برد در ال‌کلاسيکو است.

لوکا مودريچ بعد از پايان مسابقه با بايرن گفت‌: عملکرد خيلي خوبي از خود نشان داديم و حتي مي‌توانستيم در همان نيمه نخست کار حريف را تمام کنيم. از صعود به نيمه نهايي خيلي خوشحال هستيم. در حال‌ حاضر نياز است تا بازي به بازي پيش برويم تا بتوانيم از قهرماني خودمان در ليگ قهرمانان اروپا دفاع کنيم و تاريخ سازي کرده باشيم.مودريچ درباره بازي با بارسلونا گفت‌: يکشنبه بازي حساس ديگري پيش‌رو خواهيم داشت که پيروزي در آن مي‌تواند کمک زيادي به ما کند تا به قهرماني در لاليگا دست پيدا کنيم. اکنون بايد استراحت کنيم و خودمان را براي پيروزي اين بازي حساس آماده کنيم. بايد بهترين عملکرد خودمان را در ال‌کلاسيکو داشته باشيم. اميدوارم که هواداران نيز در آن بازي کنار ما باشند و همين جوي که در بازي برابر بايرن مونيخ ايجاد کرده بودند را تکرار کنند.

پليس لواندوفسکي، ويدال و تياگو را با خود برد

پليس پس از جنجال بازيکنان بايرن مونيخ در رختکن داوران آن ها را از اين محل خارج کرد.

‌به نقل از آس، پيروزي چهار بر دو رئال مادريد برابر بايرن مونيخ در ديدار برگشت مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپا با حواشي زيادي همراه بود. داوري اين بازي به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و حتي کارلو آنچلوتي از اين موضوع انتقاد کرد. آرتورو ويدال نيز که در اين بازي اخراج شد، به انتقاد از داوري پرداخت اما پيش از اين صحبت ها بازيکنان بايرن حاشيه‌سازي کردند.بر اساس اعلام برنامه ال‌چيرينگيتو و سايت مارکا، بازيکنان اين تيم به رختکن داوران رفتند و به شدت نسبت به نحوه قضاوت اعتراض کردند. تياگو آلکانتارا، آرتورو ويدال و روبرت لواندوفسکي به اين محل رفته بودند و صداي فريادهايشان شنيده مي‌شد. به همين خاطر پليس وارد اين جريان شد و آن‌ها را از رختکن داوران خارج کرد و با خود برد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته