جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5535

شوک به سرخپوشان در آستانه ديداربا الهلال
بحران در قلب خط دفاعي پرسپوليس

خليل‌زاده سرمايه سپاهان است و اميدوارم بماند
طاهري: در حال مذاکره با کرانچار هستيم


بازگشت مهاجم سابق استقلال به جمع آبي پوشان


خبرنامه


خبـــرنامه


 شوک به سرخپوشان در آستانه ديداربا الهلال
 بحران در قلب خط دفاعي پرسپوليس 

 
آفرينش: با مصدوميت مدافع ملى پوش پرسپوليس، اين تيم با بحران جدي در آستانه ديدار سرنوشت ساز با الهلال مواجه شده است.

در حالى که سرخپوشان پايتخت براى جدال حساس خود مقابل نماينده عربستان با غيبت سيدجلال حسينى از نظر دفاعى شرايط سختى را در پيش داشتند، مصدوميت محمد انصارى و عدم حضور دومين عنصر قلب دفاعى مشکلات اين تيم را دو برابر کرد. خصوصا اينکه آنها روى نيمکت بازيکنى براى جانشينى او در اين پست ندارند.

محمد انصارى در اواخر ديدار برابر پديده مشهد دچار مصدوميت شد و از سوى برانکو تعويض شد. در حالى که به نظر مى رسيد اين بازيکن مشکلى براى همراهى سرخپوشان نداشته باشد و موفق شود زير نظر کادرپزشکى و با تمرينات اختصاصى خود را به اين جدال حساس برساند، او نتوانست تست هاى مربوط به بازگشت به تمرينات اصلى را موفق پشت سر بگذارد تا در فاصله اندک به اين جدال حضورش برابر الهلال منتفى شود.اکنون با غيبت اين بازيکن و محروميت سيدجلال حسينى سرخپوشان با معضل بزرگى برابر الهلال روبرو خواهند بود و تنها حسين ماهينى، محسن ربيع خواه، صادق محرمى و حامد آقايى را در ليست خود به عنوان مدافع در خدمت دارند.

به نظر مي رسد برانکو با توجه به محروميت سيدجلال از ماهينى در قلب دفاعى در کنار انصارى سود ببرد و از ربيع خواه به عنوان مدافع چپ استفاده کند اما اکنون شرايط براى او سخت تر شده است.

گزينه هاي جانشيني مدافعان پرسپوليس

اين خلا باعث خواهد شد برانکو احتمالا از زوج ماهينى و ربيع خواه در قلب دفاعى تيمش استفاده کند و صادق محرمى در سمت راست و فرشاد احمدزاده در سمت چپ حاضر شود. احمدزاده در ديدار رفت دو تيم نيز در سمت چپ دفاعى حضور يافته بود.

شهاب کرمى نيز ديگر بازيکنى است که قادر به حضور در فاز دفاعى و در کنار ماهينى خواهد بود و اين مساله البته با توجه به خصوصيات او که هافبک دفاعى محسوب مى شود مى تواند جدى ترين گزينه برانکو محسوب شود تا او ربيع خواه را روانه سمت چپ کند و با باقى ماندن احمدزاده در ميانه ميدان قدرت تهاجمى تيمش را حفظ کند.

برانکو: حساس ترين بازي فصل را در پيش داريم

اما سرمربي پرسپوليس در مورد وضعيت تيمش براي بازي با الهلال گفت: تيم ما شرايط خوبي دارد و بازيکنان در آمادگي کامل قرار دارند و تنها موضوعي که ما را اذيت مي‌کند محروميت و مصدوميت چند مهره کليدي‌مان در اين ديدار است.

برانکو در ادامه عنوان کرد: بازي با الهلال مهم‌ترين و حساس‌ترين بازي ما در طول اين فصل بوده است و تمام تلاش‌مان را به کار مي‌گيريم تا با دست‌پر از زمين خارج شويم. الهلال در اين ديدار با توجه به ميزباني خود اگرچه بازي در کشور ثالث برگزار مي‌شود ولي قطعاً تماشاگران بيشتري خواهد داشت و کار ما را سخت مي‌کند.

وي در خصوص حريف عربستاني تيمش تصريح کرد: الهلال عربستان رئال مادريد آسيا است. به خاطر بعضي از مشکلات، امکان ميزباني در خانه خود را از تيم الهلال نداريم و براي همين در کشور بي طرف عمان بازي مي کنيم. اين موضوع واقعا بد است چرا که قدرت ما در خانه چندين برابر است.


 خليل‌زاده سرمايه سپاهان است و اميدوارم بماند
 طاهري: در حال مذاکره با کرانچار هستيم 

 
مديرعامل باشگاه سپاهان اصفهان گفت: در حال مذاکره با کرانچار هستيم تا همکاري ما براي آينده ادامه پيدا کند. محسن طاهري در گفت‌وگو با تسنيم، در خصوص عملکرد سپاهان در چهار هفته اخير و کسب 10 امتياز اظهار داشت: خدا راشکر مي‌کنم که تيم نتايج خوبي مي‌گيرد و هواداران رو به جلو بودن سپاهان را در نتايجي که کسب شده احساس کردند, ما هم از اين نتايج راضي هستيم.وي در خصوص ادامه همکاري با کرانچار گفت: با کرانچار در حال مذاکره هستيم تا به توافقات لازم برسيم و از خدمات هم منتفع شويم. در صورت رضايت طرفين وي به همکاري با باشگاه براي فصل آينده ادامه مي‌دهد.

مديرعامل سپاهان در خصوص دو ديدار باقيمانده ليگ و کسب سهميه آسيا يادآور شد: کسب سهميه سپاهان به بازي تراکتورسازي و نفت تهران بستگي دارد. همه فکر مي‌کنند که هر تيمي چهارم شود سهميه گرفته ولي چهارم شدن بخشي از کار است و نتيجه بازي تراکتورسازي و نفت هم بخشي ديگر. تمام تلاش خود را به کار مي‌گيريم تا بازي‌هاي خوبي ارائه دهيم و در تلاشيم نتايج لازم را کسب کنيم.

طاهري در خصوص مذاکرات خليل‌زاده و پرسپوليس تصريح کرد: قرارداد خليل‌زاده تا پايان فصل جاري است و بازيکن آزاد محسوب مي‌شود. از طرف پرسپوليس نيز صحبتي با باشگاه سپاهان انجام نشده و ما هم در شبکه‌هاي مجازي اين شايعات را شنيديم. هم شجاع خليل‌زاده بازيکني حرفه‌اي است و هم باشگاه پرسپوليس شرايط حرفه‌اي را رعايت مي‌کند و تا پايان فصل صحبتي با بازيکن نمي‌کند.

وي در پايان گفت: خليل‌زاده تا پايان فصل بازيکن سپاهان است و تا پيش از پايان ليگ تلاش مي‌کنيم با بازيکناني که مد نظر مربي است صحبت و قرارداد آنها را تمديد کنيم.

خليل‌زاده ار سرمايه‌هاي سپاهان است و اميدواريم در فصل آينده نيز از حضورش استفاده کنيم.


 بازگشت مهاجم سابق استقلال به جمع آبي پوشان 

 به نظر مي رسد مهاجم سابق تيم فوتبال استقلال اولين خريد آبي‌پوشان براي فصل آينده خواهد بود.

سجاد شهباززاده يک فصل کابوس‌واري را سپري کرد و منتظر است تا هر چه زودتر فصل به پايان برسد.

استقلال با تصميم عليرضا منصوريان پيش از آغاز فصل جاري، بازيکناني چون علي قرباني، آرش افشين و کاوه رضايي را جذب کرد تا کنار جابر انصاري و شهبازاده، خط حمله را تشکيل دهند اما شهباززاده که از ترکيه پيشنهادي به او رسيده بود، قيد حضور در استقلال را زد تا در سوپرليگ ترکيه بدرخشد؛ غافل از اينکه روزهاي بدي در انتظار اوست.

شهباززاده با وجود سماجت منصوريان براي عدم جدايي راهي آلانيا اسپور ترکيه شد اما جايي در ترکيب اين تيم نداشت. سرمربي استقلال در نيم‌فصل دوم از اين بازيکن خواست به استقلال بازگردد که شهباززاده با اين موضوع موافقت کرد و رضايت‌نامه خود را از آلانيااسپور گرفت اما استقلال از پنجره نقل و انتقالات نيم‌فصل محروم شد تا اين بازيکن نتواند به استقلال برود.

شهباززاده براي اينکه تا نيم‌فصل در تيمي حضور داشته باشد، راهي تراکتورسازي شد که هم جزو مدعيان قهرماني بود، هم امير قلعه‌نويي، سرمربي سابق خود را آنجا مي‌ديد و هم اينکه آذري‌زبان و حضور در تبريز براي او راحت‌تر بود.باز بدشانسي سراغ مهاجم پيشين استقلال آمد و تراکتورسازي هم از نقل و انتقالات محروم شد. شهباززاده با اين شرايط با پيشنهاد نفت تهران روبرو شد و به اين تيم رفت تا تحت نظر علي دايي کار کند.

وي تا اينجاي فصل در نفت عملکرد خوبي نداشته است اما منصوريان به او پيغام داده شماره 10 استقلال همچنان براي او خواهد بود. مهاجم پيشين استقلال هم گفته که پس از پايان فصل به استقلال مي‌پيوندد.


 خبرنامه  

 فاصله کم طارمي براي جاودانگي در پرسپوليس

مهدي طارمي که در فصل گذشته با 16 گل زده به عنوان آقاي گلي در ليگ دست يافت، اکنون نيز با همين تعداد گل در تلاش برابر تکرار آن است تا نام خود را در پرسپوليس جاودانه کند.

اما براي رسيدن به اين عنوان يک رقيب سرسخت را کنارخودمي بيند. دربي خوزستان ميان فولاد خوزستان و استقلال خوزستان با سه گل به سود شاگردان پورموسوي به پايان رسيد تا ساسان انصاري با يک گل زده در اين جدال به يک موفقيت شخصي نزديک شود. مهاجم موفق فولاد خوزستان اکنون با 16 گل زده در دو هفته مانده به پايان ليگ شانزدهم در کنار مهدي طارمي در صدر جدول گلزنان قرار دارد و به دنبال کسب اين عنوان براي جنوبي‌هاست.

اگر ساسان انصاري موفق شود عنوان آقاي گلي را از آن خود کند تبديل به دومين بازيکن تاريخ فولاد خوزستان خواهد شد که به اين عنوان دست يافته و پيش از او رضا نوروزي در ليگ دهم با 24 گل زده اين عنوان را براي فولاد به دست آورده بود، در سالي که قرمزهاي اهواز قهرمان ليگ برتر شدند.

پرسپوليس از اين لحاظ برترين باشگاه ليگ‌هاي ايران است. آنها در 7 دوره‌ ليگ، برترين گلزنان را به خود اختصاص داده‌اند. حسين کلاني و فرشاد پيوس دو بار اين عنوان را براي قرمزها به دست آورده‌اند و صفر ايرانپاک، علي دايي، محسن خليلي و مهدي طارمي هم کساني هستند که يک بار آقاي گل شده‌اند. مهاجم جنوبي و فعلي سرخپوشان در صورتي که امسال هم اين عنوان را کسب کند در تاريخ باشگاه جاودانه خواهد شد و در کنار پيوس و کلاني قرار خواهد گرفت. البته پرسپوليس در حالي 8 آقاي گل داشته که حسين کلاني و صفر ايرانپاک سال 1350 به صورت مشترک به اين عنوان دست پيدا کردند.

پس از پرسپوليس در جدول آقاي گل‌ها استقلال قرار دارد. آبي‌پوشان تهراني تاکنون 6 بار اين عنوان را از آن خود کرده‌اند. جالب اينکه در جمع آنها تنها 4 بازيکن به اين عنوان دست يافته‌اند و غلام‌حسين مظلومي و غلام‌رضا عنايتي دو بار متوالي آقاي گل شده‌اند. اين دو بازيکن تنها بازيکناني هستند که سه بار به بردن اين عنوان نائل شده‌اند. مظلومي دو بار با تاج و يک بار با شهباز آقاي گل شده و عنايتي دو بار با استقلال و يک بار با ابومسلم. دو آقاي گل ديگر استقلال علي سامره و آرش برهاني بوده‌اند.

رکورد بيشترين گل زده در يک فصل هم در اختيار رضا نوروزي است که در ليگ دهم 24 گل به ثمر رساند.

جلالي:

باشگاه پيکان هر تصميمي بگيرد براي من قابل احترام است

سرمربي تيم فوتبال پيکان گفت: باشگاه براي فصل آينده هر تصميمي بگيرد براي من قابل احترام است.

مجيد جلالي در خصوص پيروزي تيمش مقابل سياه‌جامگان در مشهد به تسنيم گفت: بازي بسيار سنگيني را مقابل يک تيم سختکوش داشتيم. فضاي استاديوم 10 برابر سنگين‌تر و سخت‌تر از حريفي بود که با آن بازي مي‌کرديم. خوشبختانه بچه‌ها منطقي عمل کردند و توانستند به تيم حريف و همچنين فضاي استاديوم غلبه کنند و بازي را به‌خوبي کنترل کردند. اين حياتي‌ترين بازي براي حريف ما بود، ولي بازيکنان جوان ما توانستند با قدرت خوبي فوتبال بازي کنند و خوشبختانه سه امتياز را گرفتيم.

وي در مورد اينکه چقدر براي گرفتن سهميه آسيا اميدوار است، تأکيد کرد: هدف باشگاه در ابتداي فصل اين بود که در ليگ برتر بمانيم، ولي خوشبختانه فراتر از حد انتظار نتيجه گرفتيم. براي کسب سهميه کار آساني نداريم، ولي تلاش مي‌کنيم از دو بازي آينده بيشترين امتياز را بگيريم و از طرفي بايد منتظر لغزش تيم‌هايي مثل ذوب‌آهن و سپاهان باشيم.

جلالي در خصوص بحث ماندن يا جدايي‌اش از پيکان و شايعاتي که در اين چند هفته مبني بر مذاکره مسئولان اين باشگاه با چند مربي ديگر مطرح شد، اظهار داشت: مديرعامل باشگاه قويا اين موضوع را تکذيب کرد، ولي من همان زمان گفتم که اگر باشگاه پيکان بخواهد با مربي ديگري هم مذاکره کند يا تصميمات ديگري بگيرد، از نظر من عيبي ندارد. من هميشه تلاش مي‌کنم مأموريت و وظيفه خودم را به بهترين شکل ممکن انجام بدهم. هر تصميمي که باشگاه پيکان براي فصل آينده بگيرد براي من قابل احترام است.

نقش تاثيرگذار سپاهان در نايب قهرماني ليگ

تيم سپاهان در دو ديدار آينده خود بايد به مصاف دو تيم تراکتورسازي و استقلال تهران برود که براي قرار گرفتن در رتبه دوم تلاش مي کنند و همين مسئله باعث ايفاي نقش مهم اين تيم در سرنوشت نايب قهرماني ليگ شانزدهم شده است.

تيم فوتبال تراکتورسازي در بازي رو در رو موفق شد، استقلال تهران را شکست دهد تا بار ديگر به رتبه دوم خود که بيشتر فصل از آن آنها بوده است، بازگردند.

در فاصله دو هفته باقي مانده تا پايان ليگ برتر، سپاهان نقش اصلي را براي تعيين تيم دوم ايفا خواهد کرد. اين تيم ابتدا در ورزشگاه نقش جهان ميزباني تراکتورسازي را بر عهده خواهد داشت و سپس در ديدار پاياني ميهمان استقلال تهران در ورزشگاه آزادي خواهد بود.

با توجه به شرايط جدول و تلاش دو تيم استقلال و تراکتورسازي براي رسيدن به مقام نايب قهرماني و همينطور موقعيت سپاهان که به شدت به دنبال کسب رتبه چهارم و رسيدن به سهميه احتمالي آسيا است، مي توانيم در انتظار دو ديدار مهيج در دو هفته باقي باشيم که تعيين کننده تيم هاي دوم ، سوم و چهارم مسابقات خواهند بود.


 خبـــرنامه 

 قطعا به مربيگري فکر مي‌کنم

هادي عقيلي: سپاهان بازي خداحافظي براي من برگزار نمي کند

مدافع تيم فوتبال سپاهان بعد از خداحافظي از فوتبال گفت: مطمئن باشيد باشگاه بازي خداحافظي براي من تدارک نخواهد ديد.هادي عقيلي در گفت‌وگو با ايسنا، درباره اعلام محسن طاهري، مديرعامل باشگاه سپاهان مبني بر تدارک بازي خداحافظي براي وي، اظهار کرد: ابتدا بايد بگويم که مطمئن باشيد هيچ وقت اين کار را نمي‌کنند، دوما اين که وقتي کسي را به قتل مي‌رساني، کشته نياز به کفن و دفن ندارد. در اتفاقي که افتاد مهم اين بود که در يک سال گذشته نتوانستم بازي کنم و اين بدترين و تلخ‌ترين مساله براي يک فوتباليست است و آنها بازي کردن را از من گرفتند و به نوعي من را به قتل رساندند.

وي در مورد اين که گفته مي‌شود خداحافظي‌اش زودهنگام بوده است، گفت‌: به‌ هر حال تصميمي بوده که اتخاذ کرده ام و با توجه به اتفاقات پيش آمده در يک سال و نيم گذشته فکر مي‌کنم بهترين تصميم را گرفته‌ام. ديگر نمي‌خواستم جلوي تيم خودم (سپاهان) بازي کنم. شايد اگر سال قبل از سپاهان جدا مي‌شدم، امسال دوباره بر مي‌گشتم و در تيم خودم بودم. نمي‌دانم چه اتفاقي مي‌توانست بيفتد، اما مهم اين است که مرا يک سال از دنياي فوتبال دور کردند و تصميم خداحافظي گرفتم.

ملي‌پوش سابق فوتبال ايران افزود: آقايان بعد از يکسري اتفاقات پارسال من را از تيم بيرون کردند و رضايت نامه ندادند، امسال هم اعلام کردند نيازي به شما نداريم و رضايت نامه هم ندادند. چه کار مي‌توانستم بکنم؟ کاري از دستم بر نمي‌آمد و تنها مجبور شدم از باشگاه شکايت کنم. در حال‌ حاضر منتظر راي کميته استيناف هستم تا ببينم که چه اتفاقي مي‌افتد.عقيلي در پاسخ به اين پرسش که آيا به مربيگري در فوتبال فکر مي‌کند گفت‌: قطعا به اين موضوع فکر مي‌کنم، اما ابتدا بايد دوره‌هاي مربيگري را طي کنم تا بتوانم وارد اين جرگه شوم.

پرچمداري جام‌بزرگ در بازي‌هاي کشورهاي اسلامي

مه لقا جام‌بزرگ به عنوان پرچمدا کاروان ايران در بازي‌هاي کشورهاي اسلامي انتخاب شد.

در جلسه هيات اجرايي کميته ملي المپيک در مورد انتخاب پرچمدار کاروان ايران در بازي‌هاي کشورهاي اسلامي تصميم گيري شد و مه لقا جام‌بزرگ به عنوان پرچمدار ايران در اين بازي‌ها انتخاب شد.

شاهرخ شهنازي، دبير کل کميته ملي المپيک در اين‌باره گفت‌: با توجه به اين که در رژه بانوان حضور دارند نماد حجاب و مدال آوري مد نظر ماست که از اين رو هيات اجرايي کميته ملي المپيک مه لقا جام‌بزرگ را انتخاب کرد.

خانزاده:

ماشين‌سازي و پرسپوليس را مي‌بريم و در ليگ مي‌مانيم

مدافع سياه‌جامگان گفت: با موفقيت در دو ديدار آتي مطمئنا در ليگ برتر باقي مي‌مانيم.

محمدرضا خانزاده در گفت‌وگو با ايسنا، درباره شکست مقابل پيکان عنوان کرد: بازي تيم حريف ما را غافلگير کرد، فکر نمي کرديم شکست بخوريم. با شکست صبا فرصت خوبي داشتيم تا پيروز شويم و 27 امتيازي شويم.

وي افزود: ما بايد 2 بازي آينده را ببريم، خدا را شکر که صبا هم شکست خورد و در بازي بعدي بايد ماشين سازي را شکست دهيم.

مدافع سياه جامگان تصريح کرد: حتي اگر از عملکرد خودم راضي باشم چون تيم باخته است، فايده‌اي ندارد.

خانزاده با تبريک قهرماني پرسپوليس گفت: قهرماني حق پرسپوليس بود و بدون تعارف اين تيم فوتبال بسيار زيبايي را به نمايش مي‌گذارد، اميدوارم در آسيا نيز موفق باشند.

مدافعي که روي دست بارسلونا مانده است

مدافع بلژيکي بارسا مي‌تواند منتظر بماند تا ببيند بعد از رفتن انريکه چه کسي سرمربي اين تيم مي‌شود.

توماس فرمايلن، مدافع بلژيکي بارسلونا که اين فصل به صورت قرضي در رم بازي مي‌کرد، با اتمام قراردادش مي‌تواند به نوکمپ برگردد.

اين بازيکن فوتبال خود را از آژاکس شروع کرد و در سال 2009 مورد توجه آرسن ونگر قرار گرفت. وي در سال 2014 به بارسلونا پيوست، ولي تنها 11 بار براي اين تيم بازي کرد و در سال 2016 به رم پيوست.

با اين حال، رسانه هاي اسپانيايي ادعا کرده اندکه اين مدافع 31 ساله نتوانسته رضايت مسئولان رم را به دست آورد و در اين فصل تنها 11 بازي انجام داده و تنها 6 بار به صورت ثابت به ميدان رفته است.فرمايلن زماني که انريکه سرمربي بارسلونا شد از اين تيم کنار گذاشته شد و حالا با رفتن او از نوکمپ اين شانس را دارد که خود را به سرمربي جديد اين باشگاه ثابت کند. خاوير ماسکرانو در پايان فصل از جمع بلوگرانا جدا خواهد شد و اين شانس او را براي بازي در بارسا بيشترمي‌کند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته