جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5544

علوي در جمع خبرنگاران:
گرين کارت منع قانوني ندارد


مخالفان سوري مذاکرات آستانه را تعليق کردند


خبر


26محبوس و 30 مجروح در انفجار معدن آزاد شهر


تظاهرات مخالفان عليه رئيس جمهور ونزوئلا


سرمقاله

در ديدار با رئيس کميسيون اقتصادي تايلند اعلام شد؛
تاکيد لاريجاني بر گسترش روابط تجاري و گردشگري ميان ايران و تايلند


عباس: بدون تشکيل کشور فلسطين به پايتختي قدس صلح نمي‌کنيم


اردوغان: با روسيه براي احياي مذاکرات سوريه گام‌هاي خوبي برداشته‌ايم


عذرخواهي وزير خارجه بلژيک بابت حمايت از عربستان


اعتراض کردستان عراق به وزارتخارجه ايران

شمخاني در تماس تلفني با پاتروشف:
تمرکز بر راه حل‌هاي منطقه‌اي در روند پايان دادن به بحران امنيتي سوريه شتاب ايجاد مي‌کند


انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها


يك نكته از هزاران


تا انتخابات


ميز خبر


خبــــر


 علوي در جمع خبرنگاران:
 گرين کارت منع قانوني ندارد 

 
وزير اطلاعات با بيان اينکه گرين کارت، تابعيت محسوب نمي شود، گفت: ما به عنوان دستگاه اطلاعاتي روي گرين کارت هم حساس هستيم اما اين حساسيت با بحث منع قانوني متفاوت است.به گزارش مهر ، محمود علوي وزير اطلاعات در حاشيه جلسه هيات دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به اين سوال که آيا گزارش ليست 53 نفره مديران دو تابعيتي به قوه قضاييه ارسال شده است، گفت: اين موضوع در دست بررسي است و هر زمان که مشخص شود ما به دستگاه قضايي اعلام مي کنيم و وارد بحث هاي رسانه اي بي خاصيت و مضر اين موضوعات که به اعتماد عمومي ضرر مي زند، نمي شويم.

علوي با بيا اينکه اين آخرين صحبتي است که در مورد مديران دو تابعيتي مي کنم، گفت: اين گونه موضوعات هيچ گونه فايده اي براي جامعه و کشور ندارد و نتيجه آن سوزاندن اعتماد مردم است.وي ادامه داد: اکثر افرادي که در اين ليست 53 نفره هستند اقامت در کشورهاي خارجي دارند نه تابعيت خارجي و به فردي که اقامت در کشوري دارد دو تابعيتي گفته نمي شود.وزير اطلاعات تاکيد کرد: گرين کارت تابعيت محسوب نمي شود، ما به عنوان دستگاه اطلاعاتي روي آن حساسيت به خرج مي دهيم اما بحث حساسيت اطلاعاتي با بحث منع قانوني متفاوت است.


 مخالفان سوري مذاکرات آستانه را تعليق کردند 

 خبرگزاري فرانسه گزارش داد، دور چهارم مذاکرات آستانه با کارشکني مخالفان سوريه همراه بود. اما وزارت خارجه قزاقستان اعلام کرد که مخالفان امروز در مذاکرات شرکت مي‌کنند.به گزارش ايسنا به نوشته روزنامه فرامنطقه‌اي القدس العربي، هيئت مخالفان سوريه تعليق مشارکت خود را در نشست آستانه در اعتراض به آنچه که بمباران مناطق تحت کنترل خود خواندند، اعلام کردند.يک منبع در مخالفان سوريه گفت: مخالفان يادداشتي را در زمينه تعليق مشارکت‌شان در مذاکرات تا زمان توقف حملات هوايي توزيع کردند.يحيي العريضي مشاور هيئت عالي مذاکرات نيز اين خبر را تاييد کرد.

اين در حالي است که استفان دي‌ميستورا فرستاده سازمان ملل به سوريه نسبت به خروج هيئت مخالفان از نشست ابراز بي‌اطلاعي کرد وگفت: مذاکرات به صورت جلسات متعدد ادامه دارد.

وزارت خارجه قزاقستان با انتشار بيانيه‌اي اعلام کرد، هيئت مخالفان مشارکت در جلسات را از امروز از سر مي‌گيرد.


 خبر 

 ظريف با نخست وزير پاکستان ملاقات کرد؛

تاکيد بر حل مسائل مرزي محور گفت وگوها

وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران و هيات عالي رتبه سياسي-نظامي- امنيتي همراه وي با نخست وزير پاکستان ملاقات کرد و در اين ملاقات بر ضرورت حل و فصل مسائل مرزي بين دو کشور تاکيد شد.

به گزارش ايرنا، در ملاقات 'محمد جواد ظريف' و 'محمد نواز شريف' سردار 'قاسم رضايي' فرمانده مرزباني نيروي انتظامي جمهوري اسلامي، 'محمد حسين ذوالفقاري' معاون امنيتي وزارت کشور و 'علي اوسط هاشمي' استاندار سيستان و بلوچستان نيز به عنوان هيات همراه ظريف حضور داشتند.دو طرف در اين ملاقات ضمن گفت وگو در خصوص
حادثه تروريستي اخير در نزديکي مرز ايران در پاکستان که منجر به شهادت 9 مرزبان، مجروح شدن دو نفر و به گروگان گرفتن يک نفر ديگر از آنها توسط تروريست ها شد، بر ضرورت جلوگيري از تکرار اين گونه مسائل و مشکلات در مرزهاي بين دو کشور تاکيد کردند.

اعزام 200 نظامي و مستشار آمريکايي به مناطق مرزي عراق و سوريه

رسانه ها از اعزام 200 نظامي و مستشار آمريکايي به مناطق مرزي عراق و سوريه در راستاي حمايت از نيروهاي سوريه دموکراتيک در سوريه خبر دادند.به گزارش مهر، شبکه الميادين گزارش داد: بر اساس اطلاعات رسيده، 200 نظامي و مستشار آمريکايي با تجهيزات کامل به گذرگاه سيمالکا تحت کنترل کردهاي عراقي در راستاي حمايت از نيروهاي سوريه دموکراتيک در سوريه وارد شده اند.بر اساس اين گزارش؛ اين نيروها با تجهيزات زياد و سلاح هاي گوناگون و مهمات و ادوات نظامي وارد اين منطقه تحت کنترل کردهاي عراق شده اند. گذرگاه سيمالکا گذرگاهي مرزي ميان مناطق کردستان عراق با شمال سوريه است.الميادين اعلام کرد: بر اساس اطلاعات رسيده ماموريت نظاميان آمريکايي و سلاح و تجهيزات و ادوات آن حمايت از نيروهاي سوريه دموکراتيک است.

العبادي: طرح‌هاي جديدي براي آزادي شهرهاي بيشتر نينوا داريم

فرمانده نيروهاي مسلح و نخست وزير عراق فاش کرد، طرح‌هاي جديدي براي آزادسازي شهرهاي بيشتر استان نينوا در نظر داريم.به گزارش ايسنا، به نقل از سايت شبکه سومريه نيوز، حيدر العبادي، نخست وزير عراق در کنفرانس خبري هفتگي خود گفت: از اداره آثار باستاني نينوا براي ارزيابي خسارت‌هايي که به شهر الحضر بعد از آزادسازي‌ آن وارد شده دعوت کرده‌ايم. ما نيروهاي امنيتي و حشد شعبي را براي حفاظت از آثار باستاني مامور ساخته‌ايم.

عربستان بزرگترين پالايشگاه نفت آمريکا را خريد

شرکت سعودي آرامکوي عربستان کنترل 100 درصد پالايشگاه نفتي پورت آرتور در تگزاس آمريکا را که بزرگترين پالايشگاه در نوع خود در آمريکا است در اختيار گرفته است.به گزارش باشگاه خبرنگاران، شرکت سعودي آرامکوي عربستان کنترل 100 درصد پالايشگاه نفتي پورت آرتور در تگزاس آمريکا را که بزرگترين پالايشگاه در نوع خود در آمريکا در اختيار گرفته است.قرارداد واگذاري اين پالايشگاه 600 هزار بشکه اي اولين بار در سال 2016 اعلام شد. قبلا، شرکت آرامکو 50 درصد از سهام اين پالايشگاه را در اختيار داشت و مابقي سهام متعلق به شرکت رويال داچ شل بود.


 26محبوس و 30 مجروح در انفجار معدن آزاد شهر 


  تظاهرات مخالفان عليه رئيس جمهور ونزوئلا  


 سرمقاله 

پس چرا نمي‌شود...

حميدرضا عسگري

اين روزها به واسطه پخش برنامه كانديداهاي رياست جمهوري از سيما، مردم ساعات بيشتري را براي تماشاي اخبار و برنامه‌هاي اختصاصي نامزدها صرف مي‌كنند. به همين سبب بيشتر درجريان مسائل تخصصي همچون توليد، اشتغال، بيكاري، سرمايه گذاري، صنعت و... قرار مي‌گيرند.

هريك از نامزدها به سهم خود به بيان ضعف‌هاي موجود مي‌پردازند و درادامه وعده مي دهند كه توان تغيير اين وضعيت را دارند و مي‌توانند در دوران رياست جمهوري چهارساله شرايطي به مراتب بهتر براي كشور و ملت رقم بزنند. وعده‌هايي كه آمال و آرزوي هرملتي است، و به خصوص ملتي كه زير بار انواع تحريم‌هاي مالي و سياسي خميده شده بود و اكنون چند صباحي است كه بارآن كمي سبك تر شده است.

اما همچنان بيكاري وجود دارد، ركود در توليد و صنعت حاكم است، ازدواج جوانان به امري بسياري دشوار مبدل شده و موارد بسيار ديگري كه بيان هريك نياز ساعت‌ها بحث و گفتگو دارد. لذا با ديدن برنامه‌ها و مناظره‌هاي انتخاباتي اين ابهام براي هرايراني به وجود مي‌آيد كه چرا اين وعده‌ها اجرايي نمي‌شود؟!

مگر تمام اين كانديداها از مديران و مسئولان اين نظام نيستند، مگر چهره هاي شناخته شده براي ملت و كشور نيستند، مگر حرف و كلامشان به عنوان سندي معتبر براي حكومت قلمداد نمي‌شود، پس چرا حرف‌ها و وعده‌هايشان را جدي نمي‌گيريم؟! آيا تاملي در وعده‌هاي آنها كرده‌ايم. مسلماً اشخاصي كه تاييد صلاحيت شده‌اند، ملاك‌هاي لازم براي اداره كشور را دارا بوده و اعتمادي از سوي كليت نظام برآنها وجود دارد.

ولي هيچگاه از آنها خواسته نشده براي بيان ادعاهاي خود سند و مدركي رو كنند. اگر كل وعده‌هاي كانديداهاي حاضر دركنار هم قرار دهيم، تمام مشكلات كشور اعم از اشتغال، توليد، رونق اقتصادي، مبارزه با فساد، اصلاح نظام مالياتي، نظارت برگمركات، بهبود اوضاع معيشتي مردم با چندبرابر شدن يارانه‌ها، پرداخت سهم استان ها از بودجه كل كشور، تعامل با دنيا و ارتقاي توان داخلي، و... حل شده و ديگر ما مشكلي نخواهيم داشت! چرا اين كانديداها كه چنين ادعاهايي را مطرح مي‌كنند پس از انتخابات برنامه‌ها و طرح‌هاي خود را به دولت منتخب نمي‌دهند؟!

اصلاً از سوي ديگري به موضوع نگاه كنيم. چرا حكومت و نهادهاي نظارتي همچون شوراي نگهبان كه تاييد صلاحيت نامزدها را تعيين مي كند از آنها نمي‌خواهد تا برنامه‌هاي ادعايي خود را ارائه كنند تا دولت منتخب نيز به اجراي آن و سازندگي كشور مبادرت ورزد؟! اصلا چرا مجمع تشخيص به عنوان مشخص كننده مسير توسعه كشور در چشم‌اندازهاي مختلف از اين برنامه‌ها و مجريانش براي بهبود شرايط بهره نمي‌برند؟!.

پاسخ واقع بينانه به اين ابهامات چيزي نيست جز"شعار زدگي"!!. يعني دادن شعارهايي كه پشتوانه عملي نداشته و صرفاً براي جلب آرا و توجه افكارعمومي به شخص و جريان‌هاي سياسي مطرح مي‌شود. اين مسئله تاسف آور است كه نيروها و مديران كشور صرفاً از باب رسيدن به قدرت، تمام خواسته ها و آرزوهاي ملت را ابزاري براي انتخاب شدن قرار مي‌دهند. اما بعد از آنكه پيروز شدند ديگر خبري از اين آتش وعده‌ها ديده نمي شود و يا صرفاً براي عوام فريبي شعارها بدون عمل براي عموم تكرارمي‌شوند.

خوشبختانه يا متاسفانه، كشور ما طي چندين دوره انتخابات مختلف در كشور با اين قبيل رفتارها و آفت شعار زدگي به خوبي آشنا هستند و جنس آن را خوب مي‌شناسند. لذا اين انتظار از تمام افراد جامعه وجود دارد تا با شناخت كافي و استفاده از داده‌هاي موجود در مورد عملكرد افراد انتخاب صحيح را انجام دهند. چرا كه بدون تعارف بيشتر اين وعده‌هاي مطرح شده هيچ پشتوانه عملي ندارد و از سوي ديگر به سبب نبود ساختار حزبي در كشور هيچ پاسخگويي عملي در مقابل مردم درنظر گرفته نشده است.

افراد با شعارهاي پر زرق و برق به قدرت مي‌رسند و پس از گذشت دوران رياست بدون آنكه به نهاد و حزبي پاسخگو باشند، كشور و ملت را با كوهي از مشكلات و گرفتاري‌ها رها مي‌كنند و به دنبال منافع خود و جريان سياسي‌شان مي‌روند. پس بايد جامعه با انتخاب صحيح خود پاسخ اين شعارزدگي‌ها را بدهد و مانع از هدر رفت توان كشور به دست كساني شود كه كارنامه مناسبي براي اداره مملكت ندارند.

hamidasgari2020@yahoo.com


 در ديدار با رئيس کميسيون اقتصادي تايلند اعلام شد؛
 تاکيد لاريجاني بر گسترش روابط تجاري و گردشگري ميان ايران و تايلند 

 
رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: اکنون فرصت خوبي براي گسترش روابط تجاري، سياسي و پارلماني ميان دو کشور و همچنين رفت و آمد توريست‌ها است.به گزارش پايگاه اطلاع رساني مجلس شوراي اسلامي، علي لاريجاني رئيس مجلس در ديدار با چاتو دوم تيتا سيري رئيس کميسيون اقتصادي و مالي مجمع قانونگذاري تايلند، اظهار داشت: تايلند درخواست‌هايي به منظور سرمايه گذاري در ايران داشته است که ما باتوجه به برنامه پنج ساله و واگذاري تعدادي از زيرساخت‌ها به بخش خصوصي، زمينه‌هاي آن را فراهم خواهيم کرد.

وي افزود: اکنون فرصت خوبي براي گسترش روابط تجاري، سياسي و پارلماني ميان دو کشور و همچنين رفت و آمد توريست‌ها مي‌باشد.رئيس مجلس شوراي اسلامي در ادامه گفت: در پارلمان ايران قانون استرداد مجرمين ميان دو کشور به تصويب رسيده و در حال اجراست و درخصوص تعرفه‌هاي ترجيحي هم توافقاتي ميان دو کشور انجام پذيرفته است.وي تاکيد کرد: همچنين در حوزه انرژي و محيط زيست نيز اولويت‌هايي وجود دارد که قابل بررسي است و اتاق بازرگاني دو کشور مي‌توانند در اين خصوص نقش موثري داشته باشند.رئيس کميسيون اقتصادي و مالي مجمع قانونگذاري تايلند نيز گفت: هدف ما از اين سفر ارتقاء سطح روابط بين مجلس تايلند و ايران است که مقدمه اي براي گسترش روابط ميان دو ملت خواهد بود. همچنين تايلند خواهان افزايش همکاري‌هاي تجاري و سرمايه‌گذاري در ايران است.

وي اظهار داشت: ما در کشور ايران قابليت‌ها و ظرفيت‌هاي بسيار زيادي مي‌بينيم و توانستيم در اين سفر با ديدار از شهرهاي اصفهان و شيراز پي به تاريخ کهن و فرهنگ غني ايرانيان ببريم و شگفت زده شديم. اميدواريم که فرهنگ دو کشور و جاذبه‌هاي موجود باعث گسترش همکاري‌ها ميان دو ملت شود.


 عباس: بدون تشکيل کشور فلسطين به پايتختي قدس صلح نمي‌کنيم 

 
خبرگزاري فلسطيني: رئيس تشکيلات خودگردان فلسطين اعلام کرد، بدون تشکيل کشور فلسطين در مرزهاي 1967 ميلادي به پايتختي قدس شرقي هيچ راهکاري را براي صلح نمي‌پذيريم.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري فلسطيني (وفا)، محمود عباس، رئيس تشکيلات خودگردان فلسطين در سفرش به آمريکا در مقر اقامتش با نمايندگان اقليت فلسطيني و روساي سازمان‌هاي عربي در آمريکا ديدار کرد و حاضران را در جريان پيشرفت‌هاي سياسي و تحولات در پرونده فلسطين قرار داد.

در اين ديدار عباس اعلام کرد بدون تشکيل کشور فلسطين در مرزهاي 1967 ميلادي به پايتختي قدس شرقي هيچ راهکاري را براي صلح نمي‌پذيريم.


 اردوغان: با روسيه براي احياي مذاکرات سوريه گام‌هاي خوبي برداشته‌ايم 

 
خبر گزاري آناتولي: رئيس‌ جمهور ترکيه در آستانه سفر به روسيه گفت، ما به همکاري خود با مسکو براي دستيابي به راه حل سياسي در سوريه ادامه خواهيم داد.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري آناتولي، رجب طيب اردوغان، رئيس‌جمهور ترکيه پيش از سفر به روسيه درباره محورهاي اين سفر گفت: در اين ديدار با همتاي روس خود درباره مسائل روز گفت‌وگو خواهيم کرد.وي ادامه داد: در حال حاضر در حوزه سياسي يک فضاي اعتماد ميان دو کشور ايجاد کرده‌ايم. اکنون شاهد نشانه‌هاي مثبت اين روند در حوزه گردشگري هستيم.

او افزود: در حوزه‌هاي استراتژيک مانند انرژي گام‌هاي جدي برداشتيم. در نظر داريم نيروگاه هسته‌اي آک کويو را در سال 2023 به مرحله عملياتي برسانيم البته تلاش مي‌کنيم جلوتر از اين زمان بندي حرکت کنيم.


  عذرخواهي وزير خارجه بلژيک بابت حمايت از عربستان 

روسيا اليوم:وزير خارجه بلژيک به دليل راي موافق به عضويت عربستان در کميته بين‌المللي حقوق زنان از پارلمان کشورش عذرخواهي کرد.به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه خبري روسيا اليوم، ديديه ريندرز، وزير خارجه بلژيک در سخنراني در مقابل پارلمان کشورش، ضمن عذرخواهي از نمايندگان اين پارلمان به دليل دادن راي موافق به عضويت عربستان در کميته بين‌المللي حقوق زنان، بر پايبندي‌اش به دفاع از حقوق بشر و برابري ميان زن و مرد تاکيدکرد.ريندرز در ادامه آمادگي‌اش براي برگزاري مناظره‌اي درباره روابط بلژيک-عربستان و شرح تمامي ابعاد روابط دو کشور را اعلام و ممنوعيت ارسال اسلحه به عربستان را تاييد کرد تا اين کشور نمونه‌اي براي ديگر کشورهاي اروپايي باشد.


 اعتراض کردستان عراق به وزارتخارجه ايران  

 اداره روابط خارجي کابينه اقليم کردستان عراق با انتشار بيانيه‌اي به اظهارات سخنگوي وزارت خارجه ايران درباره همه‌پرسي استقلال اقليم کردستان عراق واکنش نشان داد.

به گزارش عصرايران به نقل از رسانه‌هاي کردستان عراق، اداره روابط خارجي کابينه اقليم کردستان عراق در واکنش به مخالفت ايران با اجراي همه‌پرسي براي استقلال اقليم کردستان عراق به رنج مردم کُرد در گذشته اشاره کرد.اين بيانيه گفته است: ملت کُرد فداکاري بسياري در راه رسيدن به حق تعيين سرنوشت انجام داده و تا رسيدن به اين حق به مبارزات خود ادامه خواهد داد.در اين بيانيه، کابينه اقليم کردستان عراق نسبت به اظهارات سخنگوي وزارت خارجه ايران درباره حق تعيين سرنوشت ملت کردستان عراق اظهار نگراني کرد.

دولت محلي کردستان عراق اظهارات مقام ايراني در اين باره را مردود دانست و مدعي شد: تعيين سرنوشت حق طبيعي ملت کردستان عراق است همانطور که همه ملت‌ها و امت‌هاي جهان چنين حقي دارند. ملت کردستان فداکاري بسياري در اين راه کرده است و به مبارزات خود تا رسيدن به همه اهداف و آرمان‌هاي خود ادامه خواهد داد.


 شمخاني در تماس تلفني با پاتروشف:
  تمرکز بر راه حل‌هاي منطقه‌اي در روند پايان دادن به بحران امنيتي سوريه شتاب ايجاد مي‌کند 

نيکلاي پاتروشف دبير شوراي امنيت ملي فدراسيون روسيه در چارچوب رايزني‌هاي فعال ميان نهادهاي امنيت ملي دو کشور در موضوع سوريه ضمن تماس تلفني با علي شمخاني نماينده مقام معظم رهبري و دبير شوراي عالي امنيت ملي کشورمان با وي پيرامون آخرين تحولات سياسي و امنيتي و همکاري‌هاي دو کشور در بحران سوريه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.به گزارش ايسنا، دبير شوراي عالي امنيت ملي کشورمان در اين گفت‌وگو با اشاره به ضرورت پيگيري و استمرار گفت‌وگوهاي سياسي آغاز شده ميان گروه هاي مسلح سوري و دولت اين کشور تاکيد کرد: احترام به خواست مردم در انتخاب آزادانه سرنوشت و آينده خود و پرهيز از هرگونه اعمال فشار خارجي در روند گفت‌وگوهاي سياسي مي بايست مورد توجه قرارگيرد

وي افزود: با تقويت رايزني ها و همکاري هاي نزديک سه کشور جمهوري اسلامي ايران، فدراسيون روسيه و سوريه روند روشني در مسيرکاهش قدرت و قلمرو گروه هاي تروريستي و همچنين برقراري آتش بس به منظور حفظ امنيت مردم آغاز گرديده که مي بايست با اتخاذ ابتکارات جديد براي تامين خواست مردم سوريه با قدرت تداوم يابد.


 انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها 

 شصت ونهمين اجلاس هيأت مديره

اسکندريه- 12تا13 نوامبر 2005

د‌كتر عبد‌الله جاسبي

سري چهارم -260

کتابخانه اسکندريه، اسکندريه، مصر

بودجه 2006

بودجه پيشنهادي براي سال 2006(ستون 5 در جدول2) يکبار ديگر طراحي شده است تا تعادل برقرارشود. با درنظرگرفتن بودجه سال هاي 2005 تا 2008 ، بودجه سال 2006 آماده شده است که به کنفرانس عمومي در سائوپولو ارائه گرديده و مورد تصويب واقع شده است. تا زماني که هيأت مديره اين بودجه را تصويب ننمايد، برخي از پيشنهادها که درآن گنجانده شده است پياده نميگردد. اين موضوع به خصوص درمورد افزايش حقوق کارکنان صدق ميکند اگرچه مقدار تصويب شده آن درطول کنفرانس عمومي در بودجه پيشنهادي مورد احترام است.

علي ايحال تعدادي از انحرافات مي تواند تذکر داده شود. اول اينکه هيچ افزايش حق عضويتي حتي اگر 5درصد در سائوپولو به تصويب رسيده باشد اعلام نميگردد. اين واقعيت که هيچ افزايشي اعلام نشده است در نامه درخواست حق عضويت براي سال 2005-2006 که دبيرخانه در ابتداي اکتبر 2005 براي سال بعد ارسال نموده است مورد تأکيد قرار گرفته است. دراين نامه مابه اعضا هشدار داديم که سال آينده حق عضويت تغييرخواهدکرد. عليرغم اين واقعيت که حق عضويت ها براي چهارسال تاکنون بدون تغيير مانده است، IAU به تلاش خود براي افزايش درآمدهاي حق عضويت به تنهايي ادامه مي دهد. در پرتو اين واقعيت وکمترازميزان انتظار درسال 2005 بودجه سال 2006 نيز محافظه کارانه است. به گونه اي يک افزايش در درآمد مبتني بر طرح انگيزش که اخيراً با حمايت مالي Sida معرفي کرده ايم را انتظار داريم.

خط «قراردادها و کمک هاي» بودجه IAU دريک روش بيشتر عمومي به صورت ملايم افزايش ميابد، اگرچه چنين قراردادهايي اغلب هزينه هاي افزايش يافته رانيز دربر دارد ولذا روي تعادل کلي بودجه تأثيرناچيزي دارد.در سال 2006، مهمترين درآمد اضافي ما از SIDA بدست مي آيد وبرنامه انتشارات ما، پروژه تصحيح براي دقت، EFA که در گزارش فعاليت ها (دستورکار موضوع4) يادآوري شده است، وطرح حمايت از عضويت براي مؤسسات از کشورهاي کمترتوسعه يافته LDCs را پوشش مي دهد. دومين قراردادجديد ما مربوط به موافقت ما با بنيادآسيايي اروپايي ASEF است که در گزارش فعاليت ها نيز توضيح داده شده است. دراين مورد، درآمد حداقل به صورت بخشي هزينه هاي اضافي را جبران مي کند.

دربرنامه، درميان هزينه ها ازجمله اتمام (مشاور) وچاپ وبررسي جهاني درمورد بين المللي شدن II است. همچنين، برخي از هزينه هاي غيرپرسنلي براي پياده کردن پروژه EFA وهزينه کمک به نمايندگان از مؤسسات LDC براي اشتراک درکنفرانسها و فعاليت هاي IAU است.

هزينه هاي انتشارات شامل خريدهاي کتاب هاي مرجع، هزينه اشتراک راهبرد آموزش عالي، انتظار بيرون آمدن دوکتاب درموضوعات سريال آموزش عالي، همچنين توليد افق هاي IAU مي باشد.

سرانجام، برحسب هزينه هاي پرسنلي وبالادستي ها تکميل پرسنل ثابت IAU يکسان باقي ميماند. کاربرد مشاورين بيشتر وهزينه هاي بالاتر اجتماعي (5درصد) حجم اصلي افزايش را به وجود مي آورد. پيشنهاد شده است تا افزايش حقوق ها به طور متوسط 3درصد صورت گيرد. هزينه هاي بالاسري دربودجه مجدداً مثل سطح آن درسال 2005 انجام شده است.

1. EFA: Edited for Accuracy

2. LDCs :Least Developed Countries

3. ASEF: Asia –Europe Fundation


 يك نكته از هزاران 

 در گير و دار فضاي انتخاباتي كشور موضوع افزايش مبلغ وام مسكن براي خانه اولي‌ها تا سقف 200 ميليون تومان مطرح گرديده است. پيش از اين سقف وام 80 تا 100 ميليون تومان بود. قصد نداريم اين موضوع را به منزله استفاده ابزاري در فضاي انتخابات تفسير كنيم.

اما نكته اينجاست كه برنامه ريزان مالي اين طرح بايد نگاهي به درآمدها و توان پرداخت اقساط بلند مدت اين وام براي اقشار ضعيف و متوسط را كه اكثراً خانه اولي هستند، داشته باشند تا متوجه كارايي اين وام شوند.

پرداخت اقساطي درحدود 2 ميليون تومان درماه براي كدام كارمند و كارگر ميسر است؟! اين طرح‌هاي تشويقي بايد به گونه‌اي باشد كه مردم عادي هم بتوانند از آن استفاده كنند. درغير اين صورت اين طرح‌ها هم همچون بسياري از تسهيلات ديگر به نفع كساني خواهد بود كه از بنيه مالي مناسب بهره‌مند هستند.


 تا انتخابات 

 رئيس هيئت مرکزي نظارت بر انتخابات شوراها خبر داد

رد صلاحيت حدود 10 هزار داوطلب انتخابات شوراها

رئيس هيئت مرکزي نظارت بر انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا از رد صلاحيت حدود 10 هزار داوطلب اين انتخابات پيش از رسيدگي هيئت‌هاي استاني خبر داد.

به گزارش ايسنا، محمد محمودي شاه نشين گفت: براي انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا حدود 283 هزار نفر نام نويسي کردند که از اين تعداد 5799 نفر انصراف دادند.

وي افزود: پيش از رسيدگي هيئت هاي نظارت استاني در شهرها از55 هزار و 20 داوطلب، 3605 نفر و در روستاها از 234 هزار و 755 نفر، 6377 نفر رد صلاحيت شده اند.

محمودي شاه نشين گفت: اين تعداد رد صلاحيت در مقايسه با دوره قبل يک درصد افزايش يافته است.

وي افزود: بررسي صلاحيت داوطلبان در هيئت هاي اجرايي بايد به تأييد هيئت هاي نظارت برسد.


 ميز خبر 

 هشدار بي‌سابقه‌ چين به شهروندانش در کره‌شمالي

بر اساس گزارش‌ها چين ماه گذشته ميلادي و چند روز پيش از رژه نظامي بزرگ کره شمالي به شهروندانش در اين کشور هشدار داده بود به سبب نگراني از بابت احتمال حمله آمريکا به کره شمالي و تشديد تنش‌ها در منطقه کره شمالي را ترک کنند.

به گزارش ايسنا، به نقل از روزنامه اکسپرس، بر اساس اعلام راديو آسياي آزاد، سفارت چين در کره شمالي در تاريخ 20 آوريل پنج روز قبل از رژه نظامي بزرگ کره شمالي در گراميداشت ارتش اين کشور با فرستادن پيام‌هايي از شهروندان چيني خواسته بود خاک کره شمالي را ترک کنند.

مشاور امنيت ملي آمريکا: رويکردهاي "مخرب" ترامپ به نفع آمريکاست!

مشاور امنيت ملي رئيس‌جمهور آمريکا رويکرد سياسي خارجي مافوق خود را در حالي "مخرب" توصيف کرده که مرد اول کاخ سفيد قرار است به زودي با رهبر فلسطين ديدار کند.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، هربرت مک‌مستر، مشاور امنيت ملي دونالد ترامپ، رئيس‌جمهور آمريکا همچنين معتقد است رويکردهاي "بي‌سابقه" اين ميلياردر نيويورکي مي‌تواند فرصتي براي ايجاد ثبات در خاورميانه ايجاد باشد.

مک مستر همزمان با سالروز "نکبت" (روز اعلام موجوديت رژيم صهيونيستي) طي مراسمي در واشنگتن درباره ترامپ و رويکردهاي متعدد وي در زمينه‌هاي مختلف عنوان کرد: ترامپ براي مناظره بر سر نظريه‌ها وقت ندارد و در عوض با رويکرد "نتيجه محور" خود در پي به چالش کشيدن سياست‌هايي است که در گذشته شکست خورده است.

وي در ادامه اظهاراتش خاطر نشان کرد: رئيس‌جمهور يک آدم فوق صبور نيست. برخي او را "مخرب" توصيف مي‌کنند و درست مي‌گويند. اين خوب است چراکه ما ديگر نمي‌توانيم بر سياست‌هايي سرمايه گذاري کنيم که منافع و ارزش‌هاي آمريکا متحدانش را توسعه نمي‌دهند.

داعش مسئوليت انفجار انتحاري نزديک سفارت آمريکا در کابل را برعهده گرفت

در جريان انفجار بزرگي که در نزديکي سفارت آمريکا در کابل، پايتخت افغانستان رخ داد دستکم هشت تن کشته شدند.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، يک بمب‌گذار انتحاري خودرو بمبگذاري شده خود را در خيابان "شش‌درک" واقع در حوزه نهم امنيتي کابل منفجر کرد.

بر اساس تازه‌ترين گزارش‌ها داعش در افغانستان مسئولت اين عمليات را برعهده گرفته است.اين انفجار در نزديکي ميدان "مسعود" و سفارت آمريکا در کابل رخ داد.


 خبــــر 

 در تماس هاي تلفني با استاندار گلستان و دو وزير صورت گرفت؛

دستور ويژه معاون اول رئيس‌جمهوري براي رسيدگي به مصدومان و محبوسان انفجار معدن در آزادشهر

معاون اول رئيس جمهوري بر ضرورت رسيدگي فوري به مصدومان حادثه انفجار معدن زمستان يورت در آزادشهر استان گلستان تاکيد کرد.

به گزارش از پايگاه اطلاع رساني معاون اول رئيس جمهوري، اسحاق جهانگيري پس از جلسه هيات دولت و اطلاع از حادثه انفجار معدن ذغال سنگ زمستان يورت در آزادشهر استان گلستان، در تماس تلفني با استاندار گلستان و وزير صنعت، معدن و تجارت در جريان جزئيات اين حادثه قرار گرفت و خواستار بررسي ابعاد مختلف و علل وقوع اين حادثه قرارگرفت.

معاون اول رئيس جمهوري ضمن اعلام همدردي با حادثه ديدگان و خانواده هاي آنان، از استاندار گلستان خواست با فوريت و به صورت ويژه بستري و درمان کارگران و معدنکاران آسيب ديده را در دستور کار خود قرار دهند و همه ظرفيت ها و امکانات امدادي استان را براي يافتن کارگران محبوس شده بکار گيرند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته