جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5544

رئيس سازمان صنعت و معدن استان زنجان:
رفع مشكل بيكاري، در گرو توجه به توليد است

شهردار تبريز در ديدار با گروه باستان‌شناسان آلماني تاکيد کرد:
حمايت‌هاي شهرداري تبريز پشتوانه احياي مجموعه تاريخي ربع‌ رشيدي

رييس پليس راه شرق استان تهران:
واژگوني دو خودرو سواري در « دليچاي» 4 نفر را مصدوم کرد


برگزاري مراسم تجليل از مدرسان نيروي انتظامي ويژه غرب استان تهران


خبــر


در استان


 رئيس سازمان صنعت و معدن استان زنجان:
 رفع مشكل بيكاري، در گرو توجه به توليد است 

 زنجان - سميه مصطفوي

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: راه نجات کشور و رفع مشکل بيکاري در گرو توجه به امر توليد است.ناصر فغفوري در نشست فعالان حوزه صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اقدامات انجام شده، حتي يک شاخص مساوي با سال‌هاي گذشته در استان زنجان وجود ندارد و در تمامي شاخصهاي صنعتي و معدني استان، رشد چشمگيري را شاهد هستيم.

وي راه‎اندازي اولين واحد توليدکننده پرمنگنات پتاسيم در استان زنجان را يکي از بزرگترين دستاوردهاي صنعتي استان در سال گذشته برشمرد و گفت: محصولات اين واحد صنعتي تا پيش از اين به صورت 100 درصد از خارج از کشور وارد مي‌شد که با فعاليت اين واحد، نياز کشور به واردات پرمنگنات پتاسيم کاهش يافته است.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ادامه داد: افتتاح مدرنترين واحد چاپ هفت‌رنگ در شهرستان خدابنده، آغاز به کار نخستين واحد توليد آهن اسفنجي، راه اندازي بزرگترين کارخانه ضايعات کاغذ با سرمايه گذاري 500 ميليارد توماني و نيز افتتاح بزرگترين واحد شمش چدن و اولين واحد کنسانتره توسط سرمايه گذاران چيني در شهرستان ايجرود، تنها نمونه‎هايي از دستاوردهاي حوزه صنعت، معدن و تجارت در استان زنجان طي سال گذشته به شمارمي‏رود.

فغفوري از شفاف‌سازي و سالم‎سازي حوزه معدن با راه‎اندازي سيستم کاداستر کشوري به منظور ثبت دقيق رويدادهاي معدني خبر داد و افزود: ثبت 3 نقشه بافت فرش به نام استان زنجان و برگزاري 4 مزايده و تعيين تکليف محدوده‎هاي معدني استان از ديگر اقدامات انجام شده در حوزه معادن استان زنجان مي‎باشد.وي ميزان جذب سرمايه‎گذاري صنعتي استان در سال 92 را بالغ بر 2500 ميليارد تومان عنوان کرد و گفت: ميزان سرمايه‏گذاري صنعتي استان در سال 95 به بيش از 5300 ميليارد تومان افزايش يافت که 2.14 درصد سرمايه‏گذاري صنعتي کل کشور را شامل مي‎شود و به نسبت جمعيت و وسعت استان، رشد قابل ملاحظه‏اي داشته است.

اين مقام مسئول، با بيان اينکه هم‌اکنون نزديک به 3 هزار ميليارد تومان طرح صنعتي در استان در دست اجرا مي‎باشد، اظهار کرد: استان زنجان در آذر ماه سال ‌گذشته در شاخص بهره‎برداري از طرحهاي سرمايه‎گذاري صنعتي، رتبه چهارم کشور را کسب کرده است.


 شهردار تبريز در ديدار با گروه باستان‌شناسان آلماني تاکيد کرد:
 حمايت‌هاي شهرداري تبريز پشتوانه احياي مجموعه تاريخي ربع‌ رشيدي 

 تبريز- توفيقي

شهردار تبريز با اشاره به حمايت‌هاي شهرداري تبريز از پروژه احياي مجموعه تاريخي ربع‌رشيدي، گفت: شهرداري تبريز با در نظر داشتن پيشينه فاخر ربع‌رشيدي، حمايت از پروژه احياي اين مجموعه را مد نظر قرار داده و تمام تلاش خود را براي نجات اين پروژه از دهه‌هاي متمادي غربت و بلاتکليفي به کار بسته است.صادق نجفي در ديدار با رئيس و جمعي از کارشناسان موسسه باستان‌شناسي آلمان، با اشاره به اين‌که به گواه تاريخ، حدود 700 سال پيش، صدها طب‌آموز از جاي‌جاي جهان با فرهنگ‌ها و زبان‌هاي مختلف در اين مرکز حضور داشته‌اند، اظهار داشت: مجموعه علمي و آموزشي ربع‌رشيدي، يادگار ارزنده دوره‌اي از پيشتازي علمي و فرهنگي تبريز است که از حيث گستردگي و تنوع اقدامات، به سختي مي‌توان نظير آن را در طول تاريخ علمي کشوريافت.

شهردار تبريز با بيان اين‌که به همين منظور 4 ميليارد تومان در رديف برنامه‌‌ و بودجه سال 96 گنجانده شده است، گفت: طبق تفاهم‌نامه‌ چندجانبه‌اي که سال گذشته با اداره‌کل ميراث‌فرهنگي استان، دانشگاه هنر تبريز و موسسه باستان‌شناسي آلمان به امضا رسانده‌ايم، شهرداري تبريز در هر دو حوزه مطالعات اجرايي و عمليات مرمت، با تامين زيرساخت‌هاي فني، حمايت‌هاي مادي و معنوي خود را پشتيبان گروه‌ باستان‌سنجي و باستان‌شناسي پروژه احياي ربع‌رشيدي خواهد ساخت.

وي تاکيد کرد: ربع‌رشيدي، از افتخارات نظام علمي و آموزشي ايران است که اجراي عمليات باستان‌شناسي در آن، از تجارب مهم گروه باستان‌شناسي آلماني خواهد بود.

نجفي با اشاره به اهتمام ويژه شهرداري تبريز به احياي جايگاه متمدن و هويت‌مدار شهر تبريز، خاطرنشان کرد: ربع رشيدي يادمان صلابت علمي و فرهنگي ايران در دوره ايلخاني است و انتظار داريم در موعد گردشگري تبريز 2018 شاهد شکوفايي بخشي از آن باشيم.خانم دکتر ژوديت تودالسکي، رئيس موسسه باستان‌شناسي آلمان نيز در اين ديدار، با ابراز خرسندي از عهده‌دار شدن عمليات باستان‌شناسي ربع‌رشيدي گفت: با در نظر داشتن اهميت تاريخي و اجتماعي سايت تاريخي ربع‌رشيدي، احياي اين مجموعه يک تجربه ويژه براي گروه باستان‌شناسي آلمان خواهد بود.

وي با اشاره به اين‌که اولين مطالعات آکادميک در خصوص ربع‌رشيدي، در سال 1960 ميلادي توسط يک گروه آلماني صورت گرفته است، اظهار داشت: شخصيت رشيدالدين فضل‌ا... و ابتکار مهم او در احداث اين مرکز، انگيزه‌اي است که هر باستان‌شناسي را براي فعاليت در اين سايت ترغيب مي‌کند؛ اين پروژه فتح بابي خواهد بود براي شناخت ساير دوره‌هاي تاريخي تبريز.

تودالسکي با اشاره به اين‌که مراحل مطالعاتي باستان‌شناسي ربع‌رشيدي با همکاري دانشگاه هنر تبريز در حال اجرا است، خاطرنشان کرد: با پايان مطالعات، گروه به زودي فعاليت باستان‌شناسي خود را با حمايت‌هاي شهرداري تبريز و اداره‌کل ميراث فرهنگي آذربايجان‌شرقي در سايت تاريخي ربع‌رشيدي آغاز مي‌کند.


 رييس پليس راه شرق استان تهران:
 واژگوني دو خودرو سواري در « دليچاي» 4 نفر را مصدوم کرد 

 فيروزکوه-ايرج صادقعلي

رييس پليس راه شرق استان تهران از مصدوميت 4 نفر بر اثر واژگوني دو خودرو سواري در دليچاي خبر داد.سرهنگ سياوش محبي، در گفتگو با خبرنگارآفرينش با بيان اين که پيش از ظهر يکشنبه دو خودرو در محور فيروزکوه واژگون شدند، افزود: اين دو خودرو سواري در مجموع 7 نفر سرنشين داشت.

وي ادامه داد: بر اثر واژگوني اين دو خودرو 4 نفر از سرنشينان مصدوم شدند.رييس پليس راه شرق استان تهران با اشاره به شديد بودن مصدوميت يکي از مصدومين اين حادثه، گفت: نيروهاي هلال احمر استان تهران 3 نفر از مصدومين را مداوا کردند و يکي از آنها به دليل شدت مصدوميت به بيمارستان منتقل شد.

وي با بيان اين که علت حادثه در دست بررسي است، اضافه کرد: رانندگان عزيز توجه داشته باشند که رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي ضامن سلامت خود و خانواده آنها است و با کمي دقت در رانندگي و پرهيز از شتابزدگي مي‎توانند به راحتي به مسير خود ادامه دهند.رييس پليس راه شرق استان تهران از خسارت مالي فراوان به خودروهاي واژگون شده خبر داد و گفت: متاسفانه اين خودروها آسيب جدي از نظر مالي متحمل شدند.

براساس اين گزارش « دليچاي» يکي از نقاط حادثه‌‏خيز در محور دماوند- فيروزکوه است که عليرغم اجراء پروژه ايمن‎سازي آن همچنان حوادث فراوان رانندگي را در آن شاهد هستيم.


 برگزاري مراسم تجليل از مدرسان نيروي انتظامي ويژه غرب استان تهران 

 شهريار - برزگر

به گزارش خبرنگارما، به مناسبت فرارسيدن سالروز بزرگداشت متفکر شهيد مرتضي مطهري، مراسم تجليل از مدرسان نيروي انتظامي ويژه غرب استان تهران با حضور امام جمعه شهرستان شهريار؛ حجت‎الاسلام والمسلمين سالمي، ائمه جمعه وجماعات، سردار خانچرلي؛ فرماندهي انتظامي ويژه غرب استان تهران، سردار جهانگيري؛معاونت تربيت و آموزش ناجا، جمعي از مسئولان شهر و تعداد کثيري از کارکنان نيروي انتظامي غرب استان تهران در فرهنگسراي الغدير شهريار برگزار شد.


 خبــر 

 مشکلات نانوايي‌ها؛ عامل تغيير در اتحاديه نانوايان پرديس

پرديس-ايرج صادقعلي

رئيس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان پرديس مشکلات عديده نانوايي‌ها موجب تغييرات در اتحاديه نانوايان اين شهرستان دانست.

حجت فضلعلي در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش درخصوص تغيير رئيس اتحاديه نانوايان، اظهار داشت: طي ماه‌هاي گذشته و پس از راي کميسيون نظارت شهرستان پرديس مبني بر عزل رئيس اتحاديه نانوايان اين شهرستان، اين سمت بر عهده نايب رئيس دوم قرار گرفت و پيروآن نفر علي‌البدل بايد وارد هيات مديره مي‎شد.

وي با بيان اينکه، نفر علي‌البدل اول، از نظر مدرک تحصيلي با مشکل روبرو شده بود، گفت: به همين دليل نفر دوم علي‌البدل وارد هيات مديره شد و نايب رئيس اتحاديه که به سمت رياست اتحاديه منصوب شد، يکي از برادران رئيس سابق عزل شده بود.

فضلعلي افزود: مشکلات عديده کاري و اعلام اينکه امکان حضور مداوم در دفتر اتحاديه برايشان وجود ندارد از دلايل استعفاي دومين رئيس اتحاديه نانوايان بود.

رئيس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان پرديس ادامه داد: در پي اين درخواست هيات مديره اتحاديه با برگزاري انتخابات داخلي ابراهيم صدقي نايب اول، رئيس اتحاديه نانوايان به سمت رئيس اين اتحاديه منصوب و عهده‌دار مسئوليت نانوايي‌هاي شهرستان پرديس شد.

وي درخصوص دلايل تغيير و تحولات فراوان در اتحاديه نانوايان اظهار کرد: ممکن است شرايط در برخي اتحاديه‌ها به گونه‌اي رقم بخورد که باعث تغيير اعضا شود، اما اتحاديه نانوايان به دليل مشکلاتي که از گذشته در آن وجود داشت منجر به تغييرات متعدد پست رياست شد.

فضلعلي اضافه کرد: در ابتداي تاسيس اتحاديه نانوايان سه برادر به همراه دو عضو ديگر جمع پنج نفره اعضاي هيات مديره را تشکيل و موفق به کسب آرا شدند.

رئيس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان پرديس گفت: پس از خروج يکي از برادران، نايب رئيس اتحاديه که دومين برادر بود سمت رياست را بر عهده گرفت اما با عدم تمايل به ادامه کار از سمت خود استفا داد.

وي افزود: پيرو آن تغييرات بعدي و حضور ابراهيم صدقي به عنوان سومين رئيس اتحاديه صورت گرفت که تمام اين موارد منجر به تغيير و تحولات زياد در اين اتحاديه شد.

آب آشاميدني منازل مسکن مهر شوشتر تامين شد

اهواز- خبرنگار آفرينش

سرپرست معاونت آبرساني سازمان آب و برق خوزستان از تامين آب شرب منازل مسکن مهر شوشتر به همت متخصصان دفتر اجرايي طرح آبرساني جنوب شرق اين معاونت خبر داد.

"صابر عليدادي" با اشاره به اتمام عمليات اتصال خط انتقال خروجي مخزن 10 هزار متر مکعبي شوشترنو، به شبکه توزيع بخش غربي شوشتر افزود: با انجام اصلاحات لازم در خط انتقال از تاسيسات ايستگاه پمپاژ فلمن شماره يک و با راه‏اندازي بخشي از تاسيسات ايستگاه مذکور، مخزن 10 هزار متر مکعبي شوشترنو، آبگيري و وارد مدار شد.

وي تصريح کرد: با آبگيري اين مخزن، آب آشاميدني بخش غربي شهرستان شوشتر از جمله منازل مسکن مهر شوشتر با جمعيتي حدود 40 هزار نفر به صورت کامل تامين و موجب رضايت ساکنان و مردم منطقه شد.

سرپرست معاونت آبرساني سازمان آب و برق خوزستان با بيان اين که عمليات اجرايي مذکور افزون بر 250 ميليارد ريال از محل اعتبارات عمومي و ساير منابع هزينه در بر داشته است، گفت: در چند سال گذشته، متناسب با اعتبارات تخصيص يافته، مخازن ذخيره شوشترنو و بليتي، به حجم 26 هزار متر مکعب و خطوط انتقال به طول 15 کيلومتر با قطرهاي 500 تا 900 ميلي متر و دو واحد کلرزني احداث شد.

برگزاري مراسم تجليل از مقام جانباز در شركت نفت و گاز مسجدسليمان

اهواز- خبرنگار آفرينش

شرکت بهره‎برداري نفت و گاز مسجدسليمان با برگزاري مراسمي از کارکنان جانباز و ايثارگر تجليل به عمل آورد .

آيين تجليل از 53 جانباز و ايثارگر اين شرکت در محل نمازخانه اداره مرکزي برگزار گرديد.

طي اين آيين که با حضور مديرعامل و اعضاي هيأت مديره همراه بود از کارکنان جانباز و ايثارگر اين شرکت تجليل و قدرداني شد.

برپايي نمايشگاه گراميداشت مشاغل در هنرستان فني دکتر حسابي دماوند

دماوند-خبرنگار آفرينش

مدير هنرستان فني دکتر حسابي دماوند گفت: از ابتداي تأسيس هنرستان فني دکتر حسابي دماوند تاکنون، حدود 10 هزار نفر از اين مرکز فارغ‌التحصيل شده‌اند که 90 درصد از آن‌ها مشغول به‌کار مي‌باشند.

رحيم بابايي در گفتگو با خبرنگار آفرينش، در حاشيه برپايي نمايشگاه هفته گراميداشت مشاغل در هنرستان فني دکتر حسابي دماوند اظهار کرد: با توجه به شعار سال اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال، در اولين هفته از ارديبهشت‌ماه، نمايشگاه متمرکز هفته مشاغل در هنرستان دکتر حسابي با حضور چهار هنرستان برگزار گرديد.وي افزود: براي تحقق اقتصاد مقاومتي، لازم است تا مسئولان بيشتر به فکر اشتغال جوانان باشند تا با تمهيدات به‌عمل‌آمده، شاهد افزايش توليد و اشتغال در جامعه باشيم.

مدير هنرستان فني دکتر حسابي دماوند خاطرنشان کرد: از ابتداي تأسيس هنرستان دکتر حسابي تاکنون، حدود 10 هزار نفر از اين مرکز فارغ‌التحصيل شده‌اند که 90 درصد از آن‌ها مشغول به‌کار مي‌باشند.بابايي تأکيد کرد: مهم‌ترين مزيت هنرستان در اين است که فارغ‌التحصيلان پس از اخذ مدرک ديپلم، مي‌توانند با حرفه‌اي که آموختند مشغول به‌کار شوند و اين نويدي است که براي ادامه تحصيل با مدرک از هنرستان، مشکلي براي ادامه تحصيل در دانشگاه ندارند.

وي تصريح کرد: در اين هنرستان 250 دانش‌آموز در پنج رشته آموزشي الکترونيک، الکتروتکنيک، زيرمجموعه رشته برق، مکانيک خودرو، کامپيوتر و ساختمان مشغول به تحصيل مي‌باشند.مدير هنرستان فني دکتر حسابي دماوند با اشاره به قدمت 28 ساله اين مرکز آموزشي گفت: خوشبختانه اين هنرستان مورد استقبال دانش‎آموزان از شهرهاي رودهن، بومهن و پرديس نيز قرارگرفته است افرادي از شهرهاي مذکور در آن مشغول تحصيل هستند.


 در استان 

 احياي ميراث گرانقدر مكتب فلسفي اصفهان با افتتاح خانه حكمت

اصفهان - بهمن راعي

خانه حکمت اصفهان با حضور غلامرضا اعواني رئيس انجمن حکمت و فلسفه ايران در اصفهان و چهره ماندگار سال 1382، جمالي‌نژاد شهردار اصفهان و جمعي از مسئولان شهري و جمعي از اساتيد برجسته رشته فلسفه افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، شهردار اصفهان در مراسم افتتاح اين خانه که از جمله سلسله برنامه‌هاي شهرداري به مناسبت هفته نکوداشت اصفهان بود، در سخناني با بيان اينکه در کشور ما برندسازي براي شهرها موضوعي است که ناديده گرفته شده است، اظهار داشت: از حدود هشت سال پيش قرار بر اين بوده است که برندي براي شهر اصفهان که بيانگر شکوه و عظمت شهر اصفهان باشد.مهدي جمالي‌نژاد با بيان اينکه اصفهان از گذشته‌هاي دور داراي منابع خداداي بسياري خوبي مانند رودخانه زاينده ‌بوده است، ابراز داشت: در کنار اينها، منابع اکتسابي بسيار چشمگيري مانند صنايع و هنرهاي دستي و هنرمندان شاخص جهاني اصفهان در دنيا شهره است.شهردار اصفهان افزود: آنچه اصفهان را در کنار منابع خدادادي و اکتسابي به چنين شهر باشکوه و جهاني تبديل کرده است، گفتمان حاکميت دانش‌محور در اين شهر از زمانهاي قديم و به ويژه در دوران حکومت شيعه صفوي بوده است که الگويي خوب در دوران کنوني براي ما محسوب مي‌شود.وي تاکيد کرد: گرچه اصفهان سال گذشته به فهرست شهرهاي خلاق جهان پيوست اما بر اين باوريم که شهري که متصف به بناهايي همچون منارجنبان و حمام شيخ بهايي با آن معماري خارق‌العاده و رازآميز است نه در دوران کنوني بلکه صدها سال است به عنوان شهر خلاق مطرح بوده است.جمالي‌نژاد با اشاره به اينکه اقدامات شهرداري نبايد تنها در حوزه‌هاي خدماتي خلاصه شود، بيان داشت: شهرداري‌ها در کنار اقدامات عمراني، خدماتي و فرهنگي و اجتماعي لازم است که در مباحث دانشي نيز ورود پيدا کنند که خوشبختانه اصفهان اخيرا در اين حوزه ورود عمل شده است.وي با بيان اينکه صنعتي بودن يک شهر ديگر جزو افتخارات شهرها محسوب نمي‌شود، اضافه کرد: در شهرهاي دانش‎محور هنرمندان، نخبگان، فرهيختگان، اديبان و کارآفرينان ارزشمند هستند و وجود کارگاه‌هاي صنايع دستي، فرهنگسراها، فضاها و گالري‌ها تکيه بر خلاقيت و نوآفريني بر ارزش شهر مي‌افزايد.وي با اشاره به اينکه آرامگاه صائب بازسازي شده است و با عنوان صائبيه گسترش خواهد يافت، گفت: با تاکيد دکتر حدادعادل بنا داريم آرامگاه شعراي ديگر اصفهان نيز ساماندهي شود و هر يک به مکان دانشي تبديل شود که هريک محل برگزاري نشستهاي علمي و پاتوقهاي دانشي قرار گيرد.غلامرضا اعواني استاد تمام فلسفه و چهره ماندگار فلسفه کشور گفت: تلاش شهرداري اصفهان براي افتتاح خانه حکمت اصفهان قابل تقدير است.

استاندار البرز در همايش مشترک شوراهاي اسلامي و دهياري‌ها:

گام اقتصاد مقاومتي براي رونق توليد و اشتغال از روستاها آغاز مي‌شود

کرج - خاکپور

استاندار البرز با اشاره به لزوم تحقق شعار سال، به شوراهاي اسلامي و دهياران مأموريت داد تا بر منويات مقام معظم رهبري را با ايجاد فرصتهاي شغلي و رونق توليد جامه تحقق بپوشانند.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از اداره کل روابط عمومي استانداري البرز،"سيدحميدطهائي" در همايش مشترک شوراهاي اسلامي و کارآفرينان برتر روستايي که در سالن شهداي دولت برگزار شد، گفت: تشکيل شوراها يکي از خواسته‎هاي مردم در انقلاب اسلامي بود که بواسطه قانون اساسي پيش‎بيني و اجرايي شد.

وي افزود: اين تصميم موجب گرديد تا مديريت جامعه از روستا تا شهر در سطح کشور به دست مردم سپرده شود.

طهائي با اشاره به اهميت رونق روستاها و کار خطير شوراها و دهياران گفت: اگر بتوانيم در روستاها به عنوان محيطهاي انساني کوچک مديريت اعمال کنيم، موفق از مديريت پيچيده شهرها خواهيم بود و لذا در اين بخش شما دهياران مي‎توانيد روستاها را با طرح و برنامه‎هاي خود و با ساز و کارهايي که دولت در اختيار قرار داده است به روستاي الگويي را به جامعه تبديل کنيد.استاندار البرز گفت: امسال را مقام معظم رهبري، سال" اقتصاد مقاومتي،اشتغال و توليد" نامگذاري کرده‎اند و بايد براي تحقق اين مهم از روستاها شروع کنيم و زمينه اشتغال روستايي را فراهم آوريم.

وي افزود: مديران بخشها و روستاها،طرح و برنامه‎هاي جديد براي رونق توليد و اشتغال را اولويت خود در روستاها قرار دهند. طهائي ضمن اشاره به تجارب موفق اجرا شده در رونق و آباداني دهياريها و روستاهاي استان بيان کرد: با طرحهاي شما روستاهايي که در خشکسالي رو به مردگي رفته بودند احيا و زنده مي‎شوند.وي با دعوت به مشارکت شوراها از مردم در آباداني روستاها و دهستانها افزود: در مسابقه ايجاد فرصتهاي شغلي و کار آفريني،مشارکت دهياران به محک سنجش و ارزيابي گذاشته خواهد شد.

استاندار البرز با اشاره به اهميت و نگاه ويژه دولت به دهياريها گفت: معاونت مجزايي در دولت دکتر روحاني به همين منظور تاسيس شده است و به‌جد با منابع مالي ارزاني که در اختيار قرار داده شده است، زمينه آباداني روستاها فراهم شده تا بخشداران و دهياران، روستاهاي الگو و نمونه را بسازند.

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان مرکزي:

نهادهاي مردمي در آموزش مديريت مصرف برق نقش موثري دارند

اراك -الهام فراهاني

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان مرکزي گفت: نهادهاي مردمي در آموزش مديريت مصرف برق نقش موثري دارند.

مهندس محمد اله‎داد در جلسه هم‌انديشي با سازمانهاي مردم‎نهاد با موضوع "شهر پاک" با بيان اين مطلب افزود:همگان در مقابل محيط زيست وجامعه‎اي که در آن زندگي مي‎کنند داراي مسئوليت هستند.

وي تصريح کرد: سمنها با آموزشهاي مستمر و با بالا بردن سطح آگاهي و فرهنگ عمومي جامعه در صيانت محيط زيست، زيبا نگهداشتن شهر و آسيب نرساندن به تاسيسات عمومي با نگاه آينده‎نگري و حفظ حيات آن براي نسل آينده نقش بسزايي دارند.

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان مرکزي خاطرنشان کرد: زيباسازي محيط شهر و حفظ آن در ايجاد نشاط بين شهروندان بسيار تاثيرگذار است.مديرعامل سابق سازمانهاي مردم‎نهاد استان مرکزي نيزبااشاره به نزديک بودن دوازدهين دوره از انتخابات رياست جمهوري و پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا گفت: سمنها در سازمانهاي مردم‎نهاد کار به صورت مشارکتي و گروهي انجام مي‌شود و مي‎توان برنامه‎اي داد که پاکسازي محوطه اطراف هر سازمان را برعهده آن نهاد گذاشت.

دکترآقاخاني گفت: باراه‏اندازي کمپين شهر پاک،انتخاب کانديد سبز و جلوگيري از تخريب فضاي شهري مي‎توان برنامه‎ريزي کرد تا مردم به کانديدي راي بدهند که به زيبايي شهر آسيب نرساند.

دراين نشست از زحمات دکتر آقاخاني مديرعامل سابق سازمان مردم‏نهاد استان مرکزي با اهداي لوح تقدير و تنديس جهت همکاري موثر با شرکت توزيع نيروي برق استان مرکزي تقدير به عمل آمد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته