جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5557

رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند؛
افتتاح 3 مدرسه توسط خيران شهرستان دماوند در ماه‌هاي آتي


درگذشت آتش‌نشان فداکار در حريق يک مجتمع مسکوني در فردوسيه شهريار

رئيس روابط عمومي شرکت گاز استان آذربايجان شرقي خبر داد؛
اتمام عمليات ترميم خط انتقال گاز اهر – ورزقان


در استان


خبــر


 رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند؛
 افتتاح 3 مدرسه توسط خيران شهرستان دماوند در ماه‌هاي آتي 

 دماوند- صادقعلي

رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند در مراسم تجليل از خير مدرسه ساز حاج اکبر ابراهيمي با بيان اينکه تاکنون 22 مدرسه توسط خيران در شهرستان دماوند احداث شده است، گفت: افتتاح سه مدرسه توسط خيران شهرستان دماوند در ماه‌هاي آتي در دستور کار قرار دارد.به گزارش خبرنگارآفرينش، مهرداد پورفتحي با اشاره به فرهنگ مدرسه‌سازي در شهرستان دماوند اظهار کرد: خوشبختانه بحث رونق فعاليت خيران مدرسه‌ساز، از جمله اموري است که در جامعه و تبع آن شهرستان دماوند با اقبال خوبي مواجه بوده است و اعتقاد اين افراد بر اين است که تاثير انفاق در زندگي آن‌ها مشهود است.

وي افزود: مسجدسازي و ايجاد مدرسه از جمله امور موکد در دين مبين اسلام است؛ زيرا اين موارد در زمره انسان‌سازي قرار دارد.رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: امسال به جاي برگزاري همايش کلي، تصميم ما بر تقدير از خيران مدرسه‌ساز در همان مدرسه است؛ به اين ترتيب در اين راستا، مراسم تقدير از خير مدرسه‌ساز، حاج احمد ابراهيمي را در مدرسه ابراهيمي ترتيب داديم و تنها به تجليل از امور خيرخواهانه ايشان مي‌پردازيم.

پور فتحي خاطرنشان کرد: اين مراسم با همراهي شهردار، هيئت امنا و کسبه شهر برگزار شد که اميد است موجب تقويت فرهنگ خيرخواهانه مدرسه‌سازي گردد.

وي تاکيد کرد: در حال حاضر 36 درصد از مدارس کل کشور توسط خيران احداث گرديده است که خوشبختانه شهرستان دماوند نيز از اين امر مستثني نيست؛ به اين ترتيب تاکنون 22 مدرسه توسط خيران در شهرستان دماوند احداث گرديده است.

رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند با اشاره به افتتاح 3 مدرسه توسط خيران در ماه‌هاي آتي تصريح کرد: ممکن است برخي افراد توانايي ساخت مدرسه نداشته باشند؛ ليکن مي‌توانند در امور جزئي مانند ساخت نمازخانه، تجهيز آزمايشگاه و بازسازي سرويس‌هاي بهداشتي در مدارس سهيم باشند.

همچنين منصور خطيبي، مدير عامل مجمع خيران مدرسه‌ساز شهرستان دماوند گفت: اين امر موجب افتخار است که شهرستان دماوند داراي تعداد زيادي از خيران مدرسه‌ساز است و توانسته‌اند به اين ترتيب، نامي نيکو از خود به يادگار بگذراند.گفتني است که در پايان اين مراسم، مسئولان از تنديس ماندگار خير مدرسه‌ساز، احمد ابراهيمي رونمايي کردند.


 درگذشت آتش‌نشان فداکار در حريق يک مجتمع مسکوني در فردوسيه شهريار 

 شهريار - برزگر

در آتش‌سوزي مجتمعي در فردوسيه شهريار پنج آتش‌نشان مصدوم شدند که يکي از اين آتش‌نشانان قبل از رسيدن به بيمارستان جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرنگار ما، عليرضا مرعشي در گفت‌وگو با خبرنگار با اعلام اين خبر اظهار داشت: بعد از رخ دادن حريقي در فردوسيه شهريار که با حضور به موقع آتش‌نشانان فردوسيه شهريار اطفا شد 5 تن از اين فداکاران به دليل استنشاق دود ناشي از آتش‌سوزي مصدوم و به بيمارستان اعزام شدند.

وي گفت: در زمان اطلاع از اين موضوع وضعيت فوق‌العاده براي رسيدگي به اين عزيزان اعلام و پرسنل بيمارستان امام سجاد(ع) براي رسيدگي به وضعيت مصدومان اين حادثه وارد عمل شدند اما متأسفانه در زمان انتقال آتش‌نشانان به اين بيمارستان متوجه شديم که يکي از اين فداکاران به جهت مسموميت شديد و با وجود تلاشي که نيروهاي امدادي داشتند جان خود را از دست داد.رئيس بيمارستان امام سجاد(ع) شهريار افزود: اقدامات مربوطه براي 4 نفر ديگر اين آتش‌نشانان به سرعت بعد از پذيرش در بيمارستان، براي جلوگيري از مخاطرات احتمالي انجام شد و خوشبختانه اين 4 پرسنل خدوم آتش‌نشاني فردوسيه شهريار بهبود پيدا کردند.در اين ميان سوالي که مطرح است اينکه با توجه به افزايش اين دست حوادث در برخي شهرستان‌هاي غرب استان تهران که هراز چند گاهي جان و مال عموم مردم را به مخاطره مي‌اندازد و مشکلات بسياري را ايجاد مي‌کند، ناشي از چيست؟ آيا داشته‌هاي آتش‌نشاني در شهرستان‌هاي غرب استان تهران چه از نظر تجهيزات و چه از نظر نيروي‌انساني با جمعيت اين مناطق همخواني ندارد؟ آيا در کنار انبوه‌سازي‌هايي که در حاشيه و گاهي در مرکز برخي شهرهاي شهرستان‌هاي شهريار، قدس و ملارد ايجاد مي‌شود، توجه به اين مخاطرات لحاظ مي‌شود و يا اينکه تنها ملاک سود‌دهي و بهره بردن است و بس؟

«داوود نجاتي» آتش‌نشان شهر فردوسيه شهريار که در اين حادثه جان خود را از دست داد، نمونه‌اي از هزاران فداکاري و از جان‌گذشتگي افرادي است که خود را به خطر انداخته و از مال و جان مردم در مقابل آتش و اينگونه حوادث غيرمترقبه دفاع مي‌کنند؛ اما آيا مسئولان مربوطه و ديگر افراد مرتبط توجهي به اَداي وظيفه خود در مقابل جان و مال مردم دارند؟

مجتمع مورد حريق، در وسعتي کوچک با بيش از 30 بلوک در شش طبقهِ 24 واحدي بود که سازنده آن هيچ توجهي به سيستم هشدار و يا اطفاء حريق و ديگر موارد مرتبط نداشته است که اين خود نوعي بي‌توجهي فاحش است.علاوه بر اين يکي از موضوعاتي که بسيار اهميّت دارد، فقدان تجهيزات مناسب و کارا همتراز با ساخت و سازها و نيازها است که لازم است توسط مراجع ذي‌صلاح به صورت جدي پيگيري شود تا ديگر شاهد اين نباشيم تلاشگراني از جنس فداکاري و ايثار مانند شهيد داوود نجاتي اينگونه مظلومانه جان خود را از دست بدهند در حالي که تمام تلاش خود را مي‌کنند که از مال و جان مردم دفاع کنند اما برخي تنها به منفعت و سود خود بيانديشند.


 رئيس روابط عمومي شرکت گاز استان آذربايجان شرقي خبر داد؛
 اتمام عمليات ترميم خط انتقال گاز اهر – ورزقان 

 تبريز-توفيقي

اتمام عمليات ترميم خط انتقال گاز اهر - ورزقان عمليات ترميم خط انتقال اهر – ورزقان که در اثر برخورد بيل مکانيکي با خط لوله انتقال گاز اهر – ورزقان دچار حادثه شده بود با تلاش همکاران ساعي منطقه 8 عمليات انتقال گاز و شرکت گاز استان ترميم گرديد.

رئيس روابط عمومي شرکت گاز استان آذربايجان شرقي با اعلام اين مطلب گفت :در اثر برخورد بيل مکانيکي با خط لوله انتقال گاز اهر – ورزقان که صورت گرفته بودبا وبا همت وتلاش جهادي شبانه‎روزي همکاران پرتلاش منطقه 8 انتقال گاز و شرکت گاز استان آذربايجان شرقي در حداقل زمان ترميم و راه‏اندازي گرديد.

محمدعلي فتح‌اله‌زاده گفت: در اثر اين برخورد افت فشار و احتمال قطع گاز شهر ورزقان و روستاهاي مسير اهر ـ ورزقان در شهرستان اهر و همچنين روستاهاي مسير خواجه ـ ورزقان در شهرستان هريس مشهود بود که با تمهيدات نيروهاي عملياتي و تعميراتي در کمتر از 12 ساعت ترميم و راه‌اندازي و از قطع گاز مناطق ياد شده جلوگيري به عمل آمد..

سخنگوي شرکت گاز استان آذربايجان شرقي تصريح کرد:پس از اعلام گزارش حادثه در اولين ساعات جلسه مديريت ستاد بحران با حضور اعضاي ستاد بحران در شرکت گاز استان تشکيل گرديد.وي همچنين از حضور مدير عامل شرکت گاز استان در محل حادثه خبر داد و افزود:پس از تشکيل ستاد بحران مدير عامل شرکت گاز استان در محل حادثه حضور و دستورات لازم در جهت تسرسع عمليات را صادرنمودند.

وي در خاتمه ضمن تشکر از تلاشهاي همکاران عملياتي – تعميراتي اظهار داشت: خوشبختانه با تمهيدات صورت گرفته در انجام عمليات هيچ گونه قطع گاز مشترکين صورت نگرفت و جريان گاز در مناطق ياد شده برقرار مي‎باشد.


 در استان 

 مديرکل تعاون کار گلستان خبر داد؛

آغاز ثبت‌نام دانش‌آموختگان دانشگاهي در طرح کارورزي

گرگان-قهرمان

مديرکل تعاون کار و رفاه اجتماعي گلستان از آغاز ثبت‎نام فارغ‎التحصيلان دانشگاهي متقاضي شغل در طرح کارورزي خبر داد.

دکتر سعيد مازندراني گفت: فارغ‎التحصيلان دانشگاهي متقاضي طرح کارورزي مي توانند با مراجعه به سايت https://karvarzi.mcls.gov.ir نسبت به ثبت‎نام و پيگيري مراحل آن اقدام کنند.

وي افزود: متقاضيان کارورزي پس از مطالعه توافقنامه و اطلاع ازشرايط کارورزي، فرم ثبت‎نام خود را تکميل و از طريق https://karvarzi.mcls.gov.ir/login.aspx وارد سامانه شوند تا پيگير مراحل ثبت‌نام خود باشند.

مازندراني هدف از اجراي طرح کارورزي را افزايش قابليت جذب و اشتغال دانش‌آموختگان از طريق انتقال مهارت و تجربه در محيط كار و فراهم کردن زمينه انتقال دانش از دانش‌آموخته به بنگاه اقتصادي عنوان و اظهار کرد: ايجاد انگيزه كارآفريني و كسب و كار در دانش‌آموختگان و ارتقاء اخلاق و صلاحيت حرفه اي دانش‌آموختگان از ديگر اهدافي است که ما در اين طرح به دنبال آن هستيم.

وي تاکيد کرد: كليه دانش آموختگان دانشگاهي بيكار متقاضي تحت پوشش اين طرح مي‌باشند.

مدير کل تعاون کار و رفاه اجتماعي گلستان درخصوص شرايط سني استفاده از اين طرح گفت: براي دارندگان مدرک کارداني حداكثر 27 سال، 30 سال براي مقطع تحصيلي كارشناسي، 33 سال براي مقطع تحصيلي كارشناسي ارشد و 37 سال براي مقطع تحصيلي دكتري براي متقاضيان اين طرح در نظر گرفته شده است.

وي اضافه کرد: طول دوره خدمت نظام وظيفه به حداكثر سن متقاضيان اضافه مي شود و ايثارگران و افراد تحت پوشش سازمانهاي حمايتي نيز 5 سال به حداکثر سن آنان لحاظ مي‎گردد.

مازندراني سپري شدن حداقل 6 ماه و حداكثر 3 سال از تاريخ اخذ مدرك دانشگاهي را يکي از الزامات ثبت‌نام در اين طرح عنوان کرد و افزود: دارا بودن كارت پايان خدمت يا معافيت و عدم سابقه شركت در دوره كارورزي از ديگر شرايط متقاضيان مي‌باشد.

وي خاطرنشان کرد: واحد پذيرنده به منظور جذب كارورز بايد داراي مجوز فعاليت از دستگاه مجري و مجوز آموزش مهارتي از سازمان آموزش فني و حرفه‌اي كشور باشد.

مديرکل تعاون کار و رفاه اجتماعي گلستان با تاکيد بر اينکه واحد پذيرنده به ازاي هر 3 نفر شاغل بيمه شده، صرفاً مجاز به پذيرش يك نفر كارورز مي‌باشد، گفت: چنانچه واحد پذيرنده كمتر از 3 نفر شاغل بيمه شده داشته باشد، صرفاً مجاز به پذيرش يك نفر كارورز مي‎باشد.

وي يادآور شد: واحد پذيرنده‎اي كه داراي پروانه كسب مي‎باشند حداقل بايد 2 سال از تاريخ صدور آن گذشته باشد.

طرح کارورزي سال گذشته به صورت پايلوت در استان گلستان انجام گرفت و طي آن 547 نفر کارورز در کارگاهها مشغول به کار شدند.

با حضورگروه ارزياب‌هاي شرکت توانير؛

‏‏ ارزيابي سالانه عملکرد معاونت بهره‌برداري شرکت برق منطقه‌اي خوزستان

اهواز – خبرنگار آفرينش

مسعود قنواتي سرپرست معاونت بهره‌برداري اين شرکت در جلسه اختتاميه ارزيابي عملکرد معاونت بهره‌برداري، گزارشي از وضعيت شبکه انتقال و فوق توزيع برق در سال گذشته ارائه داد و اظهار داشت: در بهره‌برداري فعاليتهاي بزرگ و مهمي در بخشهاي خط و پست صورت گرفته است.

وي ادامه داد: هدف از ارزيابي، بهبود و اصلاح روشهاي برخي فعاليتها و اقدامات در شرکتها است و همه کوشش مي‎کنند نواقص رفع و فعاليتهاي مثبت تقويت شود.

دراين جلسه جعفري رييس گروه ارزيابان شرکت توانير نيز از مجموعه شرکت بابت همکاري در ارزيابي فعاليتهاي معاونت بهره‌برداري تقدير کرد وگفت: خوشبختانه فعاليتهاي ارزشمندي صورت گرفته و انتظار مي‎رود اين فعاليتها تداوم داشته باشد و اگر مواردي هم بوده قابل اصلاح و بهبود هستند.

محمود دشت‎بزرگ مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان نيز در اين جلسه گفت: ارزيابان چون از شرکتهاي مختلف به ارزيابي فعاليتها مي‎پردازند بايد تجربياتشان را در کنار مباحث علمي و فني به ديگر شرکتها منتقل کنند و ارزيابي معاونتهاي بهره‌برداري که موتور محرک و شاهرگ حياتي صنعت برق است بايد با دقت و ظرافت انجام گيرد.

وي اضافه کرد: شبکه برق خوزستان يکي از قديميترين و بزرگترين شبکه‎هاي برق کشور است و نياز به توجه ويژه به خصوص در بخش بهره‌برداري و بهينه‎سازي دارد که البته کارهاي خوبي در سالهاي گذشته انجام گرفته ولي مي‎طلبد در اين زمينه فعاليتهاي بيشتري صورت گيرد.

گفتني است گروه ارزيابهاي شرکت توانير به مدت پنج روز با حضور در شرکت برق منطقه‌اي خوزستان از بخشهاي مختلف معاونت بهره‌برداري شامل؛ انبارها، آزمايشگاههاي تجهيزات، پستهاي 230 کيلوولت چهل مايل، 132 کيلوولت خرمشهر 2 ، 132 کيلوولت چغازنبيل، 400 کيلوولت مهزيار و خطوط اهواز2 – دقايقي، اهواز 2 – اصلي آبادان، چغازنبيل – دانيال، شمال غرب- کيانپارس – لشکر مطابق برنامه زمانبندي بازديد و در جريان فعاليتهاي اين مجموعه قرار گرفتند.


 خبــر 

 مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي در جلسه کنترل پروژه بيان داشت؛

ايستگاه دوم 120 هزار مترمکعبي مراغه امسال به بهره‌برداري مي‎‎رسد

تبريز- توفيقي

در اولين جلسه کنترل پروژه در سال جاري با هدف تسريع در اجراي پروژه‎هاي گازرساني و تأمين به موقع منابع مالي پروژه‎ها با حضور مدير عامل، اعضاء هيئت مديره، روسا، مسئولين واحدهاي ستادي و روساي گاز نواحي برگزارگرديد.

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي، با بيان اينکه امسال ظرفيت گاز مراغه با بهره‌برداري از ايستگاه 120هزار مترمکعبي دو برابر مي‎شود هدف از تشکيل جلسات کنترل پروژه در اول سالجاري را اهتمام مجموعه شرکت گاز استان در جهت تسريع اجراي پروژه‎هاي گازرساني و تأمين به موقع منابع مالي عنوان کرد و افزود : بررسي و پايش تفکيکي پروژه‎هاي در دست اقدام بر اساس اولويت و اهميت پروژه ها مطابق با مختصات جغرافيايي هر شهرستان و پيشرفت فيزيکي هر پروژه مورد تجزيه و تحليل قرار مي‎گيرد.

ولي‎اله ديني با اشاره به آخرين وضعيت پروژه‎هاي فعال در استان گفت: 141 پروژه فعال در استان با اعتباري بالغ بر 290 ميليارد تومان در دست اجرا مي‎‌باشد.

وي همچنين از برنامه‎ريزي براي انتخاب پيمانکار جهت گازرساني به 200 روستاي استان از محل بند « ق » تبصره 2 قانون بودجه خبر داد و افزود: در حال حاضر اجراي عمليات گازرساني در 193 روستاي استان يراي تحت پوشش قرار دادن 9325 خانوار در دست اجرا مي‎باشد.

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي در خاتمه تأمين زير ساخت هاي انرژي به منظور استفاده حداکثري از ظرفيتهاي بوجود آمده را بسيار ضروري دانست و تصريح نمود : فاز 2 خط انتقال ورزقان – اهر منشعب از خط صادراتي ارمنتسان و همچنين خط انتقال و تغذيه محور صنعتي مراغه و ايستگاه افزايش ظرفيت 120 هزار مترمکعبي مراغه امسال به مرحله بهره‌برداري خواهد رسيد.

يراي چندمين سال متوالي؛

کسب رتبه برتر انجمن حمايت از خانواده‎هاي زندانيان استان زنجان

زنجان- سميه مصطفوي

رييس کل دادگستري استان زنجان گفت: انجمن حمايت ازخانواده‌هاي زندانيان استان زنجان امسال و براي چندمين سال متوالي به عنوان انجمن برتر کشور درراستاي کمک به خانواده زندانيان نيازمند شناخته شد. جعفر گل‎محمدي در جلسه مجمع عمومي ساليانه انجمن حمايت از زندانيان استان زنجان، با بيان اينکه انجمن حمايت از زندانيان استان کليه خانواده‎هاي نيازمند زندانيان را تحت پوشش قرار داده است، اظهار کرد: با تامين نياز زندگي زندانيان نيازمند از بروز ساير آسيبها نيز پيشگيري مي‎شود.

وي در ادامه با اشاره به نقش انجمن حمايت از زندانيان استان خاطرنشان کرد: در هر 45 روز يکبار سبد غذايي که شامل 15 الي 16 قلم کالا است در بين خانواده زندانيان توزيع مي‎شود.

رئيس کل دادگستري استان زنجان با بيان اينکه نبايد از نيازهاي خانواده زندانيان غافل شد، افزود: درراستاي اجراي قوانين، ايجاد امنيت در جامعه و برخورد با ناقضان حريم ، امنيت و آسايش مردم و جامعه عده اي به عنوان ناقضان امنيت و آسايش جامعه و مردم به زندان مي‎روند که خود اين امر موجب ارتقاء امنيت و آسايش جامعه است اما در کنار اين موضوع نبايد از نيازهاي خانواده‎هاي اين افراد غافل شد.

گل‎محمدي به نقش موثر حمايت از خانواده زندانيان در کاهش آسيب به اين افراد تصريح کرد: با حمايتهاي انجام شده ميزان آسيب به ساير افراد خانواده کاهش پيدا کرده و تبعات ناشي از زنداني شدن فرد براي ساير افراد خانواده کمتر مي‎شود.

وي به مسئوليت اجتماعي هر يک از افراد جامعه عنوان کرد: جامعه از آحاد و قشرهاي مختلف تشکيل شده است و عملکرد ما در هرصورت تأثيرات مستقيم براي افراد خواهد داشت.

بزرگ‌ترين پروژه بومي‌سازي نورد سرد شرکت فولاد مبارکه به بهره‌برداري مي‌رسد

اصفهان - راعي

رئيس خطوط آنيلينگ و شستشوي الکتروليتي ناحيه نورد سرد شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: بزرگترين پروژه بومي سازي نورد سرد فولاد مبارکه(جايگزيني 16 پايه هيدروژني) در آستانه بهره‌برداري قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، اکبر نادري بيان کرد: اجراي اين پروژه در راستاي دستيابي به اهداف کلان فولاد مبارکه در زمينه بي‎نيازي کشور به واردات و توليد هرچه بيشتر محصولات ويژه و همچنين تأمين محصولات موردنياز صنايع خودروسازي و افزايش کمي و کيفي توليد در واحد باکس آنيلينگ ناحيه نورد سرد در دستور کار قرار گرفت.

وي با اشاره به اينکه در توليد محصولات ويژه بايد به دو ويژگي مهم خواص مکانيکي و تميزي سطح ورق توجه زيادي شود، گفت: محصولات ويژه بايد از طريق فرآيند آنيل هيدروژني توليد شود.نادري گفت: افزايش ظرفيت توليد بازپخت شماره 2 از اهميت دو چنداني برخوردار است و اجراي آن در ناحيه نوردسرد آغاز شد.

رئيس خطوط آنيلينگ و شستشوي الکتروليتي ناحيه نورد سرد افزود: براي رفع نياز بازار و افزايش توليد محصولات ويژه، 16 عدد از پايه‎هاي نوع قديم در باکس شماره يک که با گاز محافظ HNX عمليات آنيل کلاف را انجام مي‎دهد، با پايه‏هاي هيدروژني جايگزين شد.

وي از تحريم و عدم دسترسي به سازندگان خارجي به عنوان دو مشکل بزرگ براي اجراي اين پروژه ياد کرد و افزود: با همت متخصصان داخلي، اين تهديد به فرصتي براي رشد و بالندگي متخصصان کشور تبديل شد و توانستيم با اتکا به دانش فني کارشناسان شرکت و با همکاري سازندگان داخلي،با ساخت 16 عدد پايه، 12 کوره و 6 عدد کولينگ بل هيدروژني در داخل کشور از طريق بومي‎سازي، به دانش ساخت اين تجهيزات نيز دست يابيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته