جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5557

بازي‌هاي همبستگي کشورهاي اسلامي
پايان کار فرنگي‌کاران ايران با 2 طلا و 3 برنز

نظرمحمدي:
با اين شرايط در سپيدرود نمي‌مانم


خبرنامه


خبـــرنامه


 بازي‌هاي همبستگي کشورهاي اسلامي
 پايان کار فرنگي‌کاران ايران با 2 طلا و 3 برنز 

 
آفرينش- در روز پاياني رقابت‌هاي کشتي فرنگي بازي‌هاي همبستگي کشورهاي اسلامي، زيدوند، فلاح و قوره جيلي به برنز رسيدند تا در پايان اين رقابت‌ها، کشتي فرنگي ايران به 2 طلا و 3 برنز برسد.در ادامه رقابت‌هاي چهار وزن دوم کشتي فرنگي اين بازي‌ها که در باکو پايتخت آذربايجان برگزار شد، مهدي زيدوند در وزن 66 کيلوگرم، مهدي فلاح در وزن 85 کيلوگرم و شهاب قوره جيلي در وزن 130 کيلوگرم به مدال برنز رسيدند و رسول گرمسيري نيز در وزن 75 کيلوگرم به عنوان پنجم رسيد.

در وزن 66 كيلوگرم مهدي زيدوند پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف کامران ممدوف قهرمان جوانان جهان و دارنده مدال برنز اروپا، از آذربايجان رفت و با نتيجه 6 بر صفر مغلوب اين كشتي گير شد. اما با توجه به حضور اين كشتي گير در ديدار فينال، زيدوند به ديدار رده بندي رفت وي در اين ديدار ميرزابك رحمت اف از ازبكستان را با نتيجه يك بر صفر شكست داد و صاحب مدال برنز شد.در وزن 75 کيلوگرم رسول گرمسيري پس از استراحت در دور نخست استراحت در دور بعد با نتيجه 6 بر يك مغلوب الوين مورساليف دارنده مدال برنز جهان و قهرمان بازي هاي اروپايي از آذربايجان شد. گرمسيري با توجه به حضور اين كشتي گير آذربايجاني در ديدار فينال به ديدار رده بندي راه يافت. وي در اين ديدار مقابل كايراتبك توگولبايف از قرقيزستان با نتيجه 3 بر صفر شكست خورد و پنجم شد.

در وزن 85 کيلوگرم مهدي فلاح در دور نخست با نتيجه 2 بر يك مغلوب اسلام عباس اف قهرمان جوانان جهان از آذربايجان شد و با توجه به حضور اين كشتي گير در ديدار فينال، وي نيز به ديدار رده‌بندي راه يافت. فلاح در اين ديدار مقابل آزات بيشبكوف از قرقيزستان با نتيجه 2 بر صفر به پيروزي رسيد و به مدال برنز رسيد.

در وزن 130 کيلوگرم شهاب قوره جيلي در دور نخست با نتيجه 9 بر صفر حاميه حسن از لبنان را شکست داد، اما در دور بعد و در مرحله نيمه نهايي مقابل عثمان ايلدريم قهرمان زير 23 سال اروپا از ترکيه با نتيجه 4 بر يک شکست خورد و راهي ديدار رده بندي شد. وي در اين ديدار با امتياز عالي حمزه يوسف اودتالا از اردن را شکست داد و برنز
گرفت.همچنين در جريان رقابت هاي چهار وزن نخست، محمد علي گرايي در وزن 71 کيلوگرم و يوسف قادريان در وزن 80 کيلوگرم به مدال طلا رسيدند. محمد نوربخش و مهدي علياري نيز با شکست مقابل رقبا در همان دور نخست حذف شدند.به اين ترتيب تيم ملي کشتي فرنگي ايران در اين رقابت‌ها با 2 طلا و 3 برنز به کار خود پايان داد.


 نظرمحمدي:
 با اين شرايط در سپيدرود نمي‌مانم 

 
سرمربي فصل گذشته تيم فوتبال سپيدرود گفت: من با سپيدرود قراردادي يک‌ساله داشتم که به پايان رسيده و با اين شرايط همکاري با تيم محبوبم را ميسر نمي‌بينم.

علي نظرمحمدي در گفت‌وگو با فارس، در خصوص آخرين شرايط باشگاه سپيدرود رشت و اينکه ظاهرا اين باشگاه مشترياني را دارد، گفت: من در جريان ريز نقل و انتقالات واگذاري باشگاه نيستم و قرارداد يکساله من با باشگاه سپيدرود تمام شده فقط تلاش مي‌کنم که مطالبات فصل قبل بازيکنان تسويه شود چون آنها يک سال زحمت کشيدند و در نهايت تيم را به ليگ برتر هدايت کردند و تنها از اين بابت ديني به گردن دارم وگرنه مسئوليت ديگري بر عهده من نيست.

وي در پاسخ به اين سوال که ظاهراً با اين شرايط تمايلي به ادامه همکاري با سپيدرود نداريد، گفت: من قراردادي با باشگاه ندارم و قرارداد جديدي هم امضاء نکردم مادامي که با بازيکنان تسويه نشود و بودجه سال مصوب نگردد، ادامه همکاري ميسر نيست و عليرغم اينکه من سپيدرود را خيلي دوست دارم و از آن به عنوان تيم محبوبم ياد مي‌کنم و در مصاحبه‌هاي آقايان الماس‌خاله، مؤمني و رهنما نيز متوجه شدم که آنها حامي من هستند اما با اين شرايط نمي‌توانم بمانم چون مي‌دانم در ليگ برتر کار چقدر سخت است.

سرمربي فصل گذشته سپيدرود تأکيد کرد: مسعود رهنما يکي از ارکان موفقيت باشگاه سپيدرود است که هزينه‌هاي زيادي براي باشگاه کرد و او هم به من خيلي لطف دارد ولي در ليگ برتر تيم‌ها تا دندان مسلح هستند و از لحاظ نرم‌افزاري کاملاً متمول به همين خاطر براي حفظ تيم در ليگ برتر بايد شرايط فراهم شود و من کار را بسيار مشکل مي‌بينم تا اين لحظه که با شما صحبت مي‌کنم شرايط براي ادامه همکاري با سپيدرود اصلاً مهيا نيست. نظرمحمدي تأکيد کرد: من اميدوار هستم مسئولان هر چه سريع‌تر امکانات را براي فعاليت سپيدرود فراهم کنند چون شما اگر سري به شهر رشت بزنيد شور و نشاط و هيجان را در مردم به خاطر صعود به ليگ برتر مي‌بينيد. اگر بگويم کل استان و زندگي مردم آن تحت تأثير صعود تيم ليگ برتر قرار گرفته بيراه حرفي نزدم.

وي در خصوص اينکه آيا پيشنهادي از تيم‌هاي ديگر به دستش رسيده يا خير،‌گفت: صادقانه بگويم از ليگ برتر پيشنهادي ندارم اما دو تيم متمول ليگ يکي صحبت‌هاي مقدماتي را با من انجام دادند و من هم صادقانه به آنها گفته‌ام که اولويت اولم سپيدرود است. در اين زمينه هم يک فرجه و فرصت تعيين کرده تا اگر وضعيت سپيدرود مشخص نشد با تيم‌هاي ديگر وارد مذاکره خواهم شد و براي عقد قرارداد نهايي کارهايم را انجام خواهم داد.

نظرمحمدي در خصوص اينکه تيم‌هاي ديگر در حال جذب بازيکنان سپيدرود مثل شايان مصلح هستند، گفت: من هنوز ليستي را از بازيکنان جديد به باشگاه ندادم و اعلام کردم اگر بخواهم در سپيدرود بمانم تيمي در حد نام باشگاه بزرگ سپيدرود رشت و استان گيلان خواهم بست همانطور که در ليگ دو بهترين‌هاي استان را جذب تيم کردم و در ليگ يک نيز بازيکناني به تيم آورديم که جانانه مبارزه کردند.

مطمئناً اگر من در تيم باقي بمانم تيمي درخور نام سپيدرود مي‌بندم و اجازه جدايي به شايان مصلح و ديگر بازيکنان تيم نخواهم داد.فقط اميدوارم مسئولان بيشتر تلاش کنند تا شرايط تيم بهبود پيدا کند و باشگاه سر و سامان بگيرد چون سپيدرود قطب چهارم فوتبال اين مملکت است و حيف است که چنين شرايطي داشته باشد.


 خبرنامه  

 رقابت‌هاي فوتسال زير 20 سال آسيا - تايلند

جشنواره گل شاگردان صانعي مقابل چين

تيم فوتسال زير 20 سال ايران مقابل چين به پيروزي رسيد.

تيم زير 20 سال فوتسال ايران در سومين ديدار خود در رقابت‌هاي قهرماني آسيا در تايلند، موفق شد 6 بر يک چين را شکست بدهد.

بازيکن چين (گل به خودي)، محمد جامع، محمد طاهري، محمد حيدري، حميدرضا کريمي و حميد قهرماني براي تيم ايران در اين بازي گل زدند.

تيم فوتسال زير 20 سال کشورمان در دو بازي نخست خود در اين مسابقات مقابل مغولستان و امارات به پيروزي رسيده بود.

مسابقات جهاني تيراندازي با کمان- شانگهاي

پرونده ايران بدون مدال بسته شد

ملي‌پوشان ريکرو و کامپوند ايران در بخش انفرادي کاپ جهاني به مصاف حريفان رفتند و با شکست حذف شدند.

در سومين روز از کاپ جهاني تيراندازي باکمان که در شانگهاي در حال برگزاري است، ملي‌پوشان کشورمان در رشته‌هاي ريکرو انفرادي و کامپوند به مصاف حريفان رفتند.

پارميدا قاسمي ملي‌پوش ايران در کامپوند مقابل نمايندگان مغولستان و روسيه پيروز شد و به مرحله يک شانزدهم صعود کرد، اما در اين مرحله به مصاف کمانداري از ژاپن رفت و مغلوب شد.

در کامپوند مردان، اسماعيل عبادي بعد از يک دور استراحت، در ديدار دوم نماينده ويتنام را با امتياز 145 بر 136 شکست داد و به مرحله يک شانزدهم راه يافت. وي در اين مرحله بازهم مقابل نماينده ويتنام قرار گرفت و با برتري مقابل نماينده ترکيه در مرحله يک چهارم مقابل آمريکا باخت و از رسيدن به نيمه نهايي بازماند.

مجيد قيدي بعد از يک دور استراحت، در مرحله دوم با نتيجه 143 بر 138 نماينده ويتنام را مغلوب کرد، اما در مرحله يک شانزدهم مقابل نماينده ايتاليا به ميدان رفت با شکست حذف شد.

اميد طاهري بعد از پيروزي مقابل نماينده قزاقستان، در مرحله يک‌شانزدهم نهايي مقابل کماندار ديگري از اين کشور به ميدان رفت و به برتري رسيد، اما در يک هشتم باخت و حذف شد.

در کامپوند زنان، پريسا براتچي بعد از يک دور استراحت، در مرحله دوم حريفي از هلند را از پيش رو برداشت. براتچي در مرحله يک شانزدهم مقابل کمانداري از هند قرار گرفت و در ادامه با برتري مقابل نماينده ترکيه تا يک چهارم نهايي پيش رفت که در اين مرحله مقابل اندونزي شکست خورد و حذف شد.

نصيرزاده:

پرسپوليس آقايي را بخواهد، بايد چک 5/1 ميلياردي‌اش را «پاس» کند

مديرعامل باشگاه گسترش فولاد تبريز گفت: پرسپوليس يا هر باشگاه ديگري که بخواهد فصل آينده سعيد آقايي را داشته باشد، بايد تعهد او را در نظر بگيرد.

سعيد آقايي که پس از اتمام خدمت سربازي‌اش در تراکتورسازي چک ضمانت يک‌ونيم‌ ميليارد توماني به باشگاه گسترش فولاد داده بود تا همچنان بتواند در تيم سرخپوش تبريزي بازي کند، حالا براي جدا شدن از تراکتورسازي، شرايط خاصي دارد. او براي اينکه از تراکتورسازي جدا شود، بايد از باشگاه گسترش فولاد رضايت‌ بگيرد.هوشنگ نصيرزاده مديرعامل باشگاه گسترش فولاد درباره آخرين وضعيت سعيد آقايي براي جدايي از گسترش فولاد، به تسنيم گفت: سعيد آقايي بر اساس آداب حرفه‌اي، براي جدا شدن از باشگاهي که با آن قرارداد داشت، تعهداتي داده بود که بايد آن را تسويه کند. آقايي داراي قرارداد رسمي با باشگاه گسترش فولاد نيست، اما داراي تعهدات مالي است. هر باشگاهي که او را بخواهد، بايد اين تعهدات را مد نظر قرار بدهد. سعيد آقايي اگر بخواهد مي‌تواند به گسترش فولاد برگردد و با ما قرارداد امضا کند، اما اگر به هر باشگاه ديگري غير از گسترش فولاد برود، بايد تعهدات مالي خود را در اينجا تسويه کند، وگرنه مي‌توانيم مطابق آيين نامه انضباطي مانع بازي رسمي او در پرسپوليس،‌ سپاهان يا هر باشگاه ديگري شويم. تراکتورسازي نيز از اين قاعده مستثني نيست.

وي افزود: لوکا بوناچيچ ابراز تمايل کرده که سعيد آقايي در گسترش فولاد بازي کند، اما چون قراردادي با او نداريم، نمي‌توانيم بگوييم که حتماً بايد به گسترش فولاد برگردد. اگر خودش بخواهد مي‌تواند اين کار را انجام دهد. اگر هم آقايي بخواهد در هر تيم ديگري بازي کند، بايد چکي که در دست ما دارد را پاس کند. حالا مي‌تواند با هزينه شخصي اين چک را پرداخت کند يا توسط باشگاه جديدش.

رونمايي از ليست خريد استقلالي‌ها

منصوريان روي گزينه برانکو دست گذاشت

ليست جديد سرمربي تيم فوتبال استقلال مشخص شد.

به گزارش ميزان، در روزهاي گذشته حرف و حديث‌هاي زيادي مبني بر ليست عليرضا منصوريان براي فصل آينده مطرح شد، اما طبق پيگيري‌هاي خبرنگار ميزان، ليست اوليه منصوريان که تحويل رضا افتخاري داده شده، نشان مي‌دهد که 6 بازيکن در ليست او قرار دارند. ساسان انصاري، شايان مصلح، اميد جهانبخش، حسن بيت سعيد، مهدي رحيم زهيوي، مهدي شيري جلال الدين ماشاريپوف و پژمان منتظري بازيکناني هستند که در ليست سرمربي استقلال قرار دارند.از ميان اين بازيکنان، تنها بيت سعيد با استقلال به توافق رسيده و وضعيت ساير بازيکنان مشخص نيست. انصاري بازيکن فولاد اعلام کرده چند روزي وقت مي‌خواهد، زهيوي درخواست شرايط مالي داده، شيري هنوز قرارداد دارد و منتظري هم منتظر مشخص شدن وضعيت خود با الاهلي قطر است. جهانبخش هم در تيم صباي قم درخشش خوبي داشت و در حال سبک و سنگين کردن پيشنهادات است.

شايان مصلح هم که با تيم سپيدرود به ليگ برتر صعود کرد در ليست برانکو هم حضور دارد. بايد ديد در نهايت کدام يک از اين بازيکنان در فصل آينده پيراهن استقلال را بر تن خواهند کرد.

تکليف نيمکت ذوب‌آهن دوشنبه مشخص مي‌شود

روز دوشنبه ، تکليف نيمکت سرمربيگري اين تيم مشخص مي شود.

هيئت مديره باشگاه ذوب‌آهن روز دوشنبه اين هفته، تشکيل جلسه مي‌دهد و تکليف نيمکت سرمربيگري اين تيم را مشخص مي‌کند.

مجتبي حسيني بايد برنامه جديدي را به هيئت ارائه دهد تا بتواند آنها را متقاعد کند. اعضاي هيئت مديره در اين جلسه گزينه‌هاي ديگر را هم مورد بررسي قرار خواهند داد.


 خبـــرنامه 

 خبر بد براي منصوريان

ابراهيمي بازي مقابل العين امارات را از دست داد

هافبک تيم فوتبال استقلال بازي حساس مقابل العين امارات را از دست داد.

اميد ابراهيمي، هافبک دفاعي تيم فوتبال استقلال ديدار حساس در مرحله يک‌هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا مقابل العين امارات را به‌ دليل مصدوميت از ناحيه عضله شکم از دست داد.

اين در حالي است که اميد نورافکن هم به دليل حضور در تيم فوتبال جوانان کشورمان جهت برگزاري جام جهاني جوانان نمي‌تواند استقلال را در اين ديدار همراهي کند.

رد پيشنهاد 75 ميليون يورويي ليورپول براي جذب ام‌باپه

باشگاه موناکو پيشنهاد 75 ميليون يورويي تيم فوتبال ليورپول براي جذب مهاجم خود را رد کرد.

کيليان ام‌باپه، پديده بي‌ چون‌ و‌ چراي اين فصل فوتبال اروپا بود. مهاجمي که تنها 18 سال دارد و توانست در فصل جاري در همه رقابت‌ها 26 گل به ثمر برساند.

عملکرد فوق‌العاده او در خط حمله موناکو، تاثير زيادي در رسيدن اين تيم به نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان اروپا و قهرماني آنها در لوشامپيونه، آن هم پس از 17 سال داشت.

در حالي که در هفته‌هاي اخير حرف از پيشنهاد و علاقه جدي منچستريونايتد و رئال مادريد براي جذب ام‌باپه شنيده مي‌شود، موناکو به تازگي پيشنهاد 75 ميليون يورويي ليورپول را هم براي جذب او رد کرده است. پيشنهاد 65 ميليون پوندي قرمز‌ها براي اين مهاجم جوان، رکورد گران‌قيمت‌ترين خريد تاريخ آنها را مي‌شکست؛ رکوردي که هنوز هم در اختيار اندي کارول با 35 ميليون پوند است.

گفته مي‌شود موناکو به پيشنهادهاي زير صد ميليون يورو به هيچ‌عنوان گوش نخواهد کرد. بايد ديد چه سرنوشتي در انتظار آنري جديد فوتبال فرانسه است.

ليست خروس ها اعلام شد

باز هم خبري از بن‌زما نيست

ليست تيم ملي فوتبال فرانسه براي 2 بازي دوستانه و مقدماتي جام جهاني اعلام شد.

ليست تيم ملي فرانسه براي ديدارهاي دوستانه مقابل پاراگوئه، انگليس و مقدماتي جام‌ جهاني مقابل سوئد اعلام شد.

اسامي بازيکنان دعوت شده به تيم ملي فرانسه به شرح زير است:

دروازه‌بان‌ها: آلفونسو آرئولا، بنوا کوستيل، هوگو لوريس

مدافعان: ژاله، کيمپمبه، سيديبه، کوسيلني، اومتيتي، رافائل واران، زوما، دينيه، مندي هافبک ها: ماتويدي، کانته، سيسوکو، پوگبا، ربيو، توليسو مهاجمان: ژيرو، دمبله، آنتوان گريزمان، لمار، لاکازت، فلورين تاوين، پايه، ام باپه

دني آلوز:

مي‌خواهيم تاريخ‌سازي کنيم

مدافع راست تيم يوونتوس گفت:‌ ما واقعا خوب هستيم و مي‌خواهيم به چيزهاي بزرگي برسيم و تاريخ سازي کنيم.

دني آلوز پس از کسب عنوان قهرماني در جام حذفي ايتاليا اظهار داشت: اکنون بايد به حرکت ادامه دهيم تا بتوانيم جام‌هاي بزرگ‌تر را به دست آوريم. بايد مطمئن شويم که به درستي آماده خواهيم شد.

وي ادامه داد: فوتبال يک بازي تيمي است و ما واقعا خوب هستيم چون به سختي تلاش مي‌کنيم. مي‌خواهيم به چيزهاي بزرگي برسيم و تاريخ سازي کنيم. تا الان عملکرد خوبي داشته‌ايم.همه ما مي خواستيم به نحوي به تيم کمک کنيم و به چيزي که مي خواستيم رسيديم به همين خاطر خوشحال هستيم.

تا سال 2020

مانژوکيچ با يوونتوس تمديد کرد

مهاجم کروات تيم ملي فوتبال کرواسي با بانوي پير قرارداد جديدي منعقد کرد.به گزارش فارس، ماريو مانژوکيچ قرارداد خود را با يوونتوس تورين تمديد کرد.وي که از 2 سال قبل در خدمت‌ بانوي پير است، تفاهم‌نامه کاري جديدي را تا سال 2020 امضا کرد.طبق اعلام شبکه اسکاي، مهاجم 30 ساله پيش‌تر قراردادي تا سال 2019 داشت که آن را به مدت يک سال ديگر تمديد کرد.

مانژوکيچ در تيم ملي کرواسي تاکنون 74 بازي انجام داده است.

اينترميلان به سراغ دي‌ماريا مي‌رود

تيم فوتبال اينترميلان ايتاليا در صدد است ستاره آرژانتيني پاري‌سن‌ژرمن را در تابستان استخدام کند.

اينتري‌ها مصمم هستند در تابستان فصل جاري خريد‌هاي مهمي انجام دهند. بنابه اعلام يک سايت محلي، تيم اينتر در کنار جذب په‌په از رئال مادريد، مي‌کوشد آنخل دي‌ماريا را از پاريسي‌ها بگيرد و استخدام کند.

البته مهاجم تکنيکي تا سال 2019 با تيم پايتخت انگليس قرارداد داشته و همين امر باعث مي‌شود رقمي قابل توجه بابت انتقالش به ايتاليا، هزينه شود.مطابق اين گزارش ميلاني‌ها از لحاظ مالي در شرايطي هستند که بتوانند دي‌ماريا را به خدمت‌گيرند.

ونگر:

تکليف آينده‌ام در آرسنال بعد از بازي با چلسي مشخص مي‌شود

ماندن يا نماندن سرمربي فرانسوي توپچي‌هاي لندن پس از فينال جام حذفي مشخص خواهد شد.به گزارش تسنيم، آرسن ونگر که شاگردانش عصر يکشنبه در هفته پاياني ليگ برتر در وزشگاه امارات پذيراي اورتون هستند، با حضور در کنفرانس خبري پيش از اين بازي گفت: پس از فينال جام حذفي هيئت مديره باشگاه نشستي در مورد آينده من خواهد داشت. آن زمان است که همه چيز قطعي مي‌شود. نمي‌دانم در اين نشست هم چه اتفاقي خواهد افتاد.

وي افزود: در اين نشست جنبه‌هاي زيادي از باشگاه آرسنال مورد بحث قرار مي‌گيرد، از جمله سرمربي تيم، بازيکناني که مي‌توانند به ترکيب تيم اضافه شوند و يا بازيکناني که ممکن است از آرسنال جدا شوند. احتمالاً پس از بازي با چلسي باشگاه موضع خود را اعلام خواهد کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته