جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/04/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5601


تعاملات دوسويه البرز و اکراين؛ نويدبخش رونق اقتصادي

رئيس کل دادگستري استان البرز تشريح کرد؛
برنامه‌هاي دادگستري استان البرز براي کاهش جمعيت کيفري


سامانه متمرکز 122 در ساري افتتاح مي‎شود


خبــر


در استان


 تعاملات دوسويه البرز و اکراين؛ نويدبخش رونق اقتصادي  

 کرج - خاکپور

استاندار البرز گفت: براساس تعاملات دو طرفه البرز با اکراين انتظار مي‎رود در آينده نزديک گشايش قابل توجهي در ارتباطات اقتصادي ايجاد شود البته بنا به بررسيهاي صورت گرفته ضرورت دارد که موانع موجود در حوزه تعاملات صنعتي و کشاورزي از سوي اکراين حل و فصل شود. به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از اداره کل روابط عمومي استانداري البرز، سيد حميد طهائي در جلسه کارگروه صادرات غير نفتي استان البرز که در سالن شهداي دولت استانداري با حضور هيات اکرايني برگزار شد استان البرز را يک استان صنعتي و عليرغم وسعت کم، موفق در امر کشاورزي معرفي کرد و افزود: البرز با وجود تعدد مراکز دانشگاهي و پژوهشي قطب علم و فناوري کشور نيز محسوب مي‎شود.

وي با بيان اينکه سفير اکراين در ايران و رييس جمهور سابق اکراين اشراف کامل به ظرفيتاي البرز دارند، ادامه داد: با توجه به مواردي که مطرح شد سياستهاي کلي اکراين براي توسعه و تقويت ارتباط با ايران راهگشا خواهد بود.

طهائي گفت: براساس تعاملات دو طرفه البرز با اکراين انتظار مي‎رود در آينده نزديک گشايش قابل توجهي در ارتباطات اقتصادي ايجاد شود البته بنا به بررسيهاي صورت گرفته ضرورت دارد که موانع موجود در حوزه تعاملات صنعتي و کشاورزي از سوي اکراين حل و فصل شود.

وي با اشاره به برگزاري نمايشگاه دستاوردهاي اکسپو 2017 در اکراين افزود: توليدکنندگان البرزي به جد بايد درصدد بهترين حضور در اين بستر باشند چراکه مي‎تواند از اين طريق تعاملات گسترده تجاري را رقم زد.

استاندار البرز اضافه کرد: استان البرز از طريق ريلي، هوايي و زميني کريدور شمال-جنوب منطق محسوب مي‌شود که فرصت مناسبي را براي تجار و صادرات محصولات فراهم مي‌آورد.

وي گفت: در 2 کشور ايران و اکراين داراي موقعيتهاي منحصر به فردي هستند که اين امکان توسعه همکاريهاي دوجانبه را ايجاد مي‎کند.

طهائي با اشاره به اينکه سال گذشته تفاهمنامه‎هايي بين استان البرز و استان خرسون امضا شد؛ افزود: اين امکان با توجه به درخواستهاي مطرح شده از سوي اکراين در خصوص 2 استان ديگر اکراين قابليت قابل اجرا است.

وي خاطرنشان کرد: تفاهمنامه کميسيون مشترک دو کشور ايران و اکراين نيز در حال انعقاد است که از اين طريق نيز بسياري از موانع برطرف خواهد شد.

اوکراين با اهتمام ويژه‎اي گسترش مناسبات با ايران را دنبال مي‎کند

سفير اکراين در ايران گفت: 2 کشور ايران و اوکراين داراي ظرفيتهاي فراواني هستند که با تعامل دوجانبه مي‎‏تواند از اين امکانات به درستي بهره‎مند شد و کيف با اهتمام ويژه اين موضوع را دنبال مي‎کند.

سرگي بولوکياک در اين نشست، با اشاره به اينکه سال گذشته طبق مذاکرات صورت گرفته قيمت رواديد اوکراين براي ايران کاهش پيدا کرد، افزود: عمل به اين وعده مي‎تواند گواهي بر تعهد اکرايني‎ها بر وعده‎هاي خود باشد.

بولوکياک با بيان اينکه ايران داراي منابع طبيعي و ذخاير و معادن بي نظيري است، گفت: اوکراين نيز در زمره صادرکنندگان برتر دنيا در محصولات کشاورزي محسوب مي‎شود و از سوي ديگر جزو 5 کشور برتر دنيا در امر صادرات است.

وي افزود: با اهتمام ويژه‎اي درصدد تقويت روابط بين استان البرز و استانهاي اوکراين هستيم و در اين خصوص موانع موجود را مورد بررسي قرار داده و براي حل آنها برنامه‏ريزي خواهيم کرد.

سفير اوکراين در ايران اضافه کرد: پيرو امضاي تفاهمنامه استان البرز و خرسون، 2 استان ديگر اوکراين نيز متقاضي اين ارتباط دوسويه هستند.


 رئيس کل دادگستري استان البرز تشريح کرد؛
 برنامه‌هاي دادگستري استان البرز براي کاهش جمعيت کيفري 

 کرج - خاکپور

فاضليان گفت: دستگاه قضايي در تلاش است با اتخاذ سياست‌هاي اصولي، جمعيت کيفري را با مجازات‌هاي جايگزين حبس کاهش دهد.

احمد فاضليان، رئيس کل دادگستري استان البرز در جريان بازديد مسئولان قضايي استان از ندامتگاه مرکزي کرج با اشاره شرايط سختي که کارکنان ندامتگاه‌ها تحمل مي‌کنند و وظيفه سنگين مراقبت و تربيت بزهکاران را برعهده دارند گفت: بايد تلاش شود تا اين فعاليت تخصصي با بيشترين بهره‌وري و بهترين خروجي انجام شود.

وي در ادامه با تبيين سياست کلان قوه قضاييه براي کاهش جمعيت کيفري در زندان‌ها تصريح کرد: هرچند قوه قضائيه در جايگاه برخورد با جرايم قرار دارد و زندان‌ها نيز وظيفه نگهداري و تربيت محکومان را برعهده دارند و وظيفه اصلي در کاهش ورودي را دستگاه‌هاي اجرايي بر عهده دارند تا با ايجاد اشتغال و اقدامات پيشگيرانه، زمينه وقوع جرم و در نتيجه تعداد محکومان را کاهش دهند ولي دستگاه قضايي در تلاش است با اتخاذ سياست‌هاي اصولي، جمعيت کيفري را با مجازات‌هاي جايگزين حبس کاهش دهد.

استقرار قاضي در ندامتگاه مرکزي کرج

وي افزود: يکي از اقدامات براي تسريع در رسيدگي به درخواست‌ها و مشکلات زندانيان، حضور قاضي مستقر در زندان است که براي اين منظور در آينده نزديک دو قاضي از دادسراي عمومي و انقلاب کرج و يک قاضي از دادسراي فرديس در ندامتگاه مرکزي مستقر خواهند شد.

عالي‌ترين مقام قضايي استان يکي ديگر از اقدامات را احداث بازداشتگاه موقت در ندامتگاه مرکزي کرج براي نگهداري متهمين خاص عنوان و تصريح کرد: بايد در سريعترين زمان ممکن نسبت به احداث اين بازداشتگاه موقت اقدام شود و تا پايان سال شاهد بهره‌برداري آن باشيم.

تشکيل کميسيون بررسي «زندانيان راي باز»

وي بر ضروت ايجاد يک رويه ثابت در زمينه «زندانيان راي باز» تاکيد کرد و گفت: کميسيوني با حضور دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان، معاون نظارت رئيس کل، رئيس حفاظت و اطلاعات دادگستري کل، رئيس محاکم عمومي و انقلاب کرج، سرپرست اجراي احکام کرج و مديرکل زندان‌هاي استان تشکيل شود تا پيشنهادات راي باز در اين کميسون بررسي و پس از کارشناسي لازم، تصميم‌گيري لازم انجام شود.

فاضليان ادامه داد: با توجه به پيگيري هاي انجام شده و استقبال صاحبان صنايع، ساماندهي راي بازها و به کارگيري آن‌ها در مجموعه‌هاي توليدي و خدماتي استان مي‌تواند روند صدور راي بازها را هدفمند کند و حتي در صورت لزوم ضرر و زيان مالباختگان از همين محل تامين شود.

تجليل از قضات استفاده‎کننده از مجازات‌هاي جايگزين

وي در پايان از عزم جدي دادگستري استان در زمينه استفاده از مجازات‌هاي جايگزين حبس خبر داد وگفت: در اين راستا هر 6 ماه يک بار از قضاتي که بيشترين استفاده را از مجازات‌هاي جايگزين حبس استفاده کنند تقدير خواهد شد.

حاجي رضا شاکرمي دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان بر اتخاذ تدابيري براي کاهش جمعيت کيفري زندانياني که اصلاح‎پذير هستند تاکيد کرد و گفت: با اجراي دو دستورالعمل ابلاغي رئيس قوه قضائيه و رئيس دادگستري استان جمعيت کيفري استان کاهش داشته است. وي افزود: اتخاذ تدابيري چون آزادي مشروط، تخفيف مجازات، عفو، مجازات‌هاي جايگزين حبس و راي باز مي‌تواند به کاهش جمعيت کيفري کمک کند. در ابتداي اين نشست جبار باقري مديرکل زندان‌هاي استان البرز با ارائه گزارشي از وضعيت ندامتگاه کرج، توضيح داد: با تدابير اتخاذ شده جمعيت کيفري زندان‌هاي استان کاهش 5 درصدي داشته است.


 سامانه متمرکز 122 در ساري افتتاح مي‎شود 

 ساري- رقيه سامع

مدير سامانه ارتباط مردمي 122 شرکت آبفاي شهري مازندران از راه‎اندازي سامانه متمرکز 122 در ساري خبر داد. محمود طالبي با اعلام خبر بالا افزود: نرم‎افزارهاي لازم براي ارتقاء و متمرکز نمودن سامانه خريداري شده در هفته آينده نصب مي‎شود.

وي، با بيان اينکه اين سامانه با حضور 10 کارشناس قابليت تماس همزمان 30 مشترک را دارد، افزود: با راه‎‏اندازي اين سامانه زمان رفع اتفاقات گزارش شده کاهش مي‏يابد.

مدير سامانه 122 آبفاي شهري مازندران ادامه داد: بعد از تماس مشترک، از طريق نرم‏افزار و به صورت برخط گزارش اتفاق رخ داده به مسوول واحد اتفاقات امور مربوطه اعلام مي‎شود و کارکنان اتفاقات نسبت به رفع اتفاق گزارش شده اقدام مي‏نمايند.

طالبي ادامه داد: از طريق دستگاه GPS نصب شده بر روي خودورهاي اتفاقات، زمان اعزام اکيپ فني براي رفع اتفاق قابل مشاهده مي‏باشد.وي، با اشاره به اينکه سعي مي‏کنيم جزو استانهايي باشيم که در کوتاهترين زمان، خدمات مناسبي ارائه دهيم و نسبت به رفع اتفاقات اقدام نماييم، تصريح کرد: از طريق سامانه 122 مي‏توان خدمات غيرحضوري را نيز به مردم ارائه نمود. مدير سامانه 122 خاطرنشان کرد: تلاش مي‏کنيم اين سامانه تا نيمه اول سال جاري در ساري افتتاح شود.


 خبــر 

 دبير جشنواره ملي فيلم رضوي يزد خبر داد؛

ارسال 407 اثر به دبيرخانه جشنواره دوازدهم

يزد- اکبر خيرخواه

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان يزد و دبير دوازدهمين جشنواره ملي فيلم كوتاه و مستند رضوي با اشاره به لحاظ شدن محدوديت زماني براي توليد فيلم‌هاي ارسالي به اين دوره جشنواره گفت: امسال در مجموع 407 اثر به دبيرخانه جشنواره ارسال شد كه در مقايسه با دوره گذشته اندك كاهشي داشته است.

«علي غياثي ندوشن» در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاري دوازدهمين جشنواره ملي فيلم كوتاه و مستند رضوي در روزهاي هفتم تا دهم مردادماه سال‌جاري به ميزباني يزد ، گفت: فراخوان اين جشنواره از مهرماه سال گذشته به صورت گسترده در سراسر كشور اعلام و مهلت ارسال آثار نيز تا 25 خردادماه امسال در نظر گرفته شد كه البته مجدداً تا 31 خردادماه تمديد شد.

وي با بيان اين كه در اين دوره از جشنواره برخلاف دوره‌هاي قبل براي آثار محدوديت زماني توليد اثر در نظر گرفته شده و تنها آثار توليد شده پس از سال 1393 مجوز حضور در اين دوره جشنواره دارند، اين موضوع را باعث كاهش تعداد آثار ارسالي در اين دوره ذكر كرد.

به گفته‌ي غياثي، امسال 475 اثر در سامانه جشنواره ثبت نام كردند كه تنها اصل 407 مورد از اين آثار به دبيرخانه واصل شد كه البته هفت اثر نيز بعداً به درخواست كارگردانان آنها از دور مسابقه حذف شدند.

وي خاطرنشان كرد: از مجموع آثار دريافتي، 153 اثر مربوط به بخش مستند و 225 فيلم داستاني، 10 اثر براي بخش ويژه مستند و 12 اثر نيز براي بخش وي‍ژه داستاني ارسال شده است.

وي بيشترين آثار ارسالي را مربوط به تهران با 155 اثر، قم با 40 اثر و يزد با 33 اثر دانست و افزود: از مجموع 32 اثر ارسالي استان يزد به اين دوره جشنواره 19 اثر مستند، 11 مورد فيلم داستاني و دو مورد نيز براي بخش‌هاي وي‍ژه جشنواره ارسال شده است.

اين مسئول با اشاره به بازبيني آثار از سوي اعضاي هيات انتخاب، گفت: براساس ارزيابي‌هاي اعضاي هيات انتخاب آثار ارسالي اين دوره ارتباط موضوعي بيشتري با محورهاي جشنواره دارند كه نشان از رشد كيفي جشنواره دارد.وي افزود: اعضاي هيات انتخاب بخش داستاني اين دوره جشنواره شامل سعيد پوراسماعيلي، نيما عباسپور و علي محمد قاسمي و اعضاي هيات انتخاب بخش مستند نيز شامل منوچهر مشيري، مسعود سفلائي و محمدحسن دامن‌زن، هستند.غياثي در ادامه به برنامه‌هاي جنبي جشنواره نيز اشاره كرد و گفت: در اين دوره همانند دو دوره گذشته كارگاه‌هاي آموزشي و تخصصي داريم با اين تفاوت كه اين كارگاه‌ها در دو بخش اصلي داستاني و مستند(از ايده تا توليد فيلم) در قالب دو كارگاه سه روزه برگزار مي‌شود.به گفته وي، علاوه بر اين دو مورد اكران و نقد فيلم‌هاي برگزيده جشنواره‌هاي كشوري را خواهيم داشت كه بيشتر جنبه آموزشي براي فيلمسازان استان دارند.«عليرضا دهقان» از فيلمسازان صاحب‌نام كشور و استان يزد نيز به عنوان دبير تخصصي اين دوره از جشنواره به خبرنگاران گفت: در اين دوره به رغم ارسال فيلم‌هاي بسيار خوب كارگردانان كشورمان ولي سعي شد تا فيلم‌هايي كه با مضمون و محتواي جشنواره مرتبط هستند، براي بخش مسابقه انتخاب شوند لذا نهايتا با توجه به محدوديت زماني جشنواره از 166 فيلم بخش مستند 27 اثر و پس از بازبيني 240 فيلم داستاني تعداد 30 فيلم براي بخش مسابقه برگزيده شدند.

وي با بيان اين كه اسامي فيلم‌ها و كاراگردانان آثار راه يافته به بخش مسابقه در روزهاي آتي از طريق سايت جشنواره و رسانه‌ها اعلام عمومي خواهد شد، از مجموع 22 فيلم بخش وي‍ژه به بهترين اثر با مضمون و محتوي كرامت و مفاهيم انساني يك جايزه 80 ميليون ريالي اهداء خواهد شد.

دهقان فيلم‌هاي در نظر گرفته شده براي اكران در بخش جنب جشنواره براي اموزش علاقمندان به اين حوزه را نيز «آبي كمرنگ» به كارگرداني «آرش لاهوتي» به عنوان فيلم برگزيده جشنواره حقيقت و «متهمين دايره بيستم» به كارگرداني «حسام اسلامي» و به عنوان برگزيده جشنواره فجر، اعلام كرد.

در سال 96جذب وکلا در استان البرز افزايش مي‏يابد

کرج - خاکپور

نشست کانون وکلا با رئيس کل دادگستري استان البرز، برگزار شد.

يکي از مباحث مطرح شده در اين نشست تعيين تعداد ظرفيت جذب وکلا در سال جاري بود که با پيشنهاد رئيس کل دادگستري استان البرز، تعداد جذب وکيل براي استان البرز براساس آزمون ورودي، از 80 نفر به 100 نفر افزايش يافت.

در نشستي که با حضور احمد فاضليان رئيس کل دادگستري استان البرز، سيد داوود ميرغفاري رئيس محاکم عمومي و انقلاب کرج، معاونان رئيس کل، جعفر رضازاده رئيس هيئت مديره و رئيس کانون وکلاي استان البرز و هيئت مديره کانون وکلا برگزار شد مشکلات وکلا و نحوه تعامل کانون با دادگستري مورد بررسي قرار گرفت.

فاضليان در اين نشست با تاکيد بر اهميت و جايگاه وکلا در فرايند دادرسي، بر نقشي که وکيل آگاه و عالم مي‌تواند در کمک به قاضي براي کشف حقيقت و صدور حکم براساس عدالت داشته باشد اشاره کرد و گفت: بهترين تبليغ و معرفي براي يک وکيل، عملکرد وي است و بر اين اساس، وکلايي که عملکرد خوبي دارند با جلب اعتماد مردم، مراجعان بيشتري دارند. وي افزود: امروز برخلاف تصوري که وجود دارد از نظر کمي در زمينه تعداد وکلا مشکلي وجود ندارد و اتفاقا با توجه به ميزان جمعيت و تعداد پرونده‌ها از نظر تعداد با استانداردهاي جهاني فاصله داريم بلکه مشکل اصلي در زمينه کيفيت امر وکالت است و بيشتر مشکلات در حوزه وکالت به دليل نداشتن تبحر کافي در وکلاي تازه کار است البته نمي‌توان عملکرد اين عده را ملاک ارزيابي همه اعضاي کانون وکلا قرار داد.

عالي‌ترين مقام قضايي استان البرز بر لزوم فرهنگ‌سازي در جامعه براي استفاده از وکيل و کارشناسان حقوقي تاکيد کرد و گفت: اگر اين فرهنگ در مردم ايجاد شود که در معاملات و قراردادهاي حقوقي خود از وکيل مشورت بگيرند در کنار کاهش دعاوي، فرهنگ استفاده از وکيل خانواده نيز به مانند پزشک جا مي‌افتد.

يکي از مباحث مطرح شده در اين نشس ت تعيين تعداد ظرفيت جذب وکلا در سال جاري بود که با پيشنهاد رئيس کل دادگستري استان البرز، تعداد جذب وکيل براي استان البرز بر اساس آزمون ورودي، از 80 نفر به 100 نفر افزايش يافت.

همچنين در ابتداي اين نشست جعفر رضازاده رئيس هيئت مديره و رئيس کانون وکلاي استان البرز با ارائه گزارشي از فعاليت‌هاي انجام شده در کانون وکلا از اقدام حفاظت و اطلاعات دادگستري کل استان البرز در تخصيص کارت تردد هوشمند به وکلا تقدير کرد و گفت: تدبير اتخاذ شده چندين دستاورد داشته که در کنار حفظ شان وکلا، منجر به اين شده کانون وکلا بتواند در صورت لزوم اگر وکيلي بنا بر دليلي ممنوع الفعاليت يا پرونده وي ابطال شد کارت تردد وي را غيرفعال کند.

وي افزود: اميدواريم وکلا بتوانند با رعايت موازين قانوني و شئونات دادگاه، اين اعتماد دادگستري را جبران کنند و خود را مقيد به رعايت حساسيت‌ها بدانند.


 در استان 

 معاون قضايي رئيس کل دادگستري و رئيس شوراهاي حل اختلاف خوزستان:

قضات در رسيدگي به پرونده‎ها صلح و سازش را مورد توجه قرار دهند

اهواز – خبرنگار آفرينش

به گزارش روابط عمومي شوراهاي حل اختلاف استان خوزستان عبدالعباس زبيدي‌نيا معاون قضايي رئيس کل دادگستري و رئيس شوراهاي حل اختلاف خوزستان در آيين توديع و معارفه رئيس دادگستري شوش توجه به صلح و سازش بين طرفين دعوا را مهم و سنت حسنه عنوان کرد و اظهار داشت: از وظايف دستگاه قضايي حل و فصل دعاوي صدور حکم است و اگر حکمي صادر شود يکي از اصحاب دعاوي از حکم ناراضيست و براي اينکه اين معضل رفع شود و بايد براي کسب صلح و سازش و اصلاح بين دو طرف که از وظايف ديني، اخلاقي، قانوني و بسيار مهم و پسنديده است تلاش مضاعف صورت بگيرد و قضات در رسيدگي به پرونده ها صلح و سازش را مورد توجه قرار دهند و استفاده از ظرفيت بزرگان، شيوخ، روحانيت و سادات و شوراي حل اختلاف در کنار دستگاه قضايي در حل و فصل امور بسيار ضروري دانست.

زبيدي نيا با بيان اينکه پيچيدگي و تعدد وظايف در حوزه دادگستري، حفظ امنيت را مهمترين وظايف دستگاه قضايي دانست و اظهار کرد: دستگاه قضايي مبتلا به موضوعات متعددي مانند حقوق افراد، حقوق اجتماعي، حقوق شهروندي، سيستم رايانه‏اي و خدمات قضايي است که از جنبه هاي متفاوت بررسي مي‏شوند.

وي افزود: در دستگاه قضايي به گونه‌اي کار شود که رضاي خدا در آن مشهود باشد ما دستگاهي هستيم که مظلومين و کساني که حقي از آنها ضايع شده به ما مراجعه مي‌کنند لذا بدون نگاه به منصب و پست افراد حق مظلوم را از ظالم باز پس بستانيد.

معاون قضايي رئيس دادگستري استان خواستار حسن رفتار با مراجعين شد و خاطر نشان کرد: نگاه ما به مراجعه کنندگان نبايد نگاه به مجرم و خطا کار باشد اکثر مراجعات به دستگاه قضايي ناشي از عدم آشنايي و بي‏اطلاعي از قوانين و حقوق قانوني است خوش برخوردي و خوش اخلاقي و راهنمايي مراجعين با سعه صدر انجام بگيرد.

وي با اشاره به جابجايي دادستان و رؤساي دادگستري در 4 شهرستان خوزستان گفت: با صدور ابلاغي از سوي رئيس قوه قضائيه رئيس دادگستري باغملک، دادستان گتوند، رئيس دادگستري و دادستان انديمشک و رئيس دادگستري شوش معرفي شدند.

همچنين حجت‏الاسلام سيد محمد امام امام جمعه شوش گفت: کار دستگاه قضايي بسيار سخت و حساس است همين که بعد از رفع اختلاف آرامش برقرار مي‏گردد بسيار ارزشمند است.

وي افزود:مردم احساس کنند قوه قضاييه نجاتبخش آنها است واين انتظار را همه مردم دارند که مسئولان قوه قضاييه به دنبال عدالت باشند.

در ادامه نجاتي فرماندار شهرستان شوش با اشاره به سختي کار و دشواري‌هاي قوه قضائيه گفت: دستگاه قضايي در جامعه از حساسيت و اهميت ويژه‌اي برخوردار است و تعامل و همکاري بين دستگاه‌هاي اجرايي و قضايي موجب ايجاد آرامش و آسايش در جامعه مي‌شود.

در شركت نفت و گاز مسجدسليمان انجام شد؛

مانور آمادگي در برابر زلزله

اهواز – خبرنگار آفرينش

مانور آمادگي پرسنل در برابر زلزله در شركت بهر‏‎ه‎برداري نفت و گاز مسجدسليمان برگزار شد.

در اين برنامه كه به همت اداره ايمني، بهداشت و محيط زيست اين شركت انجام شد آژير وقوع زمين لرزه در ساختمانهاي اداره مركزي به صدا در آمد.

متعاقب آن آژير دوم بمعناي فرمان تخليه اضطراري به صدا درآمد كه با شنيدن اين صدا كليه پرسنل اعم از مديران و كارمندان با حفظ خونسردي محل كار خود را سريعاً ترك نموده و در محل تجمع ايمن كه توسط كارشناسان HSE تعيين گرديده بود حضور يافتند.

همزمان درخواست استمداد از نيروهاي آتش‏نشاني جهت اطفاي آتش در ساختمانها به پايگاه آتش‏نشاني اعلام شد كه نيروهاي مربوطه به همراه نيروهاي امداد هلال احمر و بهداشت و درمان صنعت نفت در كوتاه ترين زمان خود را به محل حادثه رساندند.

سهراب تركيان رييس اداره HSE شركت بهره‏برداري نفت و گاز مسجدسليمان با تشكر از همكاري و حضور مديران و كاركنان در اين مانور عليرغم گرماي شديد گفت: زلزله كه يك رخداد طبيعي و بعضاً خطرناك مي باشد مي طلبد كه آموزش هاي لازم جهت مقابله با آن به افراد منتقل شود.

وي افزود : با مرور اين آموخته‌ها كه مهمترين آن حفظ خونسردي است مي‏توان در موقع بروز اين پديده طبيعي خسارتهاي جاني را كاهش داد.

در ادامه اين مانور، آموزش احياي قلبي و ريوي( CPR) توسط تيم امدادي براي حاضرين تشريح گرديد.

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان زنجان:

نقدينگي و نبود مواد اوليه؛ مشکل اصلي واحدهاي صنعتي زنجان

زنجان- سميه مصطفوي

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان زنجان گفت:در حال حاضر بسياري از واحد‌هاي توليدي استان زنجان با مشکل مواد اوليه و نقدينگي مواجه هستند.

اميرحميدنيا در گفت‌وگو با آفرينش،با اشاره به واحد‌ها کوچک فعال در استان زنجان اظهار کرد: در حال حاضر در حدود 65 درصد از واحد‌هاي توليدي استان زنجان را صنايع کوچک تشکيل مي‌دهند.

وي با اشاره به تعداد واحد‌هاي فعال در شهرک‌هاي صنعتي استان زنجان ابراز کرد: در حال حاضر از 761 واحد داراي پروانه بهره‌برداري در استان زنجان 615 واحد آن فعال هستند.مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان زنجان مشکلات نقدينگي را مشکل عمده واحد‌هاي صنعتي در استان زنجان عنوان کرد و افزود: در حال حاضر نزديک به 70 درصد از واحد‌هاي توليدي استان زنجان با کمبود نقدينگي و سرمايه در گردش مواجه هستند.وي در ادامه با اشاره به اينکه تعدادي از واحدهاي توليدي استان زنجان نيز با مشکل مواد اوليه مواجه هستند ابراز کرد: 30 از واحد‌هاي توليدي استان زنجان با مشکل تامين مواد اوليه مواجه هستند.حميد‌نيا اخذ تسهيلات و نبود سند تك برگي ثبتي براي سپردن وثيقه توسط واحدهاي صنعتي و همچنين ضمانت غير وثيقه را از ديگر مشکلات واحد‌هاي صنعتي عنوان کرد و افزود: با راه اندازي صندوق ضمانت سرمايه‌گذاري صنايع كوچك از سال 93 اين مشكل تا حدودي برطرف شده است.وي علت كمبود نقدينگي را عدم توانايي بانك‌هاي عامل در پرداخت تسهيلات به واحدهاي صنعتي دانست و گفت: بانكهاي عامل به دليل حجم بالاي نقدينگي موجود در بازار و عدم بازگشت تسهيلات پرداخت شده، توان پرداخت تسهيلات را ندارند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
گزارش
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته