جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/04/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5601


راه‌اندازي سامانه شناسايي خانه‌هاي خالي براي اخذ ماليات

رئيس اتحاديه طلا و جواهر:
آرامش در بازار طلا حاکم است


نهادهاي مالي


تريبون


 راه‌اندازي سامانه شناسايي خانه‌هاي خالي براي اخذ ماليات  

 
رئيس کل سازمان امور مالياتي از رايزني با وزارت راه و شهرسازي براي ايجاد سامانه‌اي به منظور شناسايي خانه‌هاي خالي خبر داد و گفت: اين سامانه تا پايان سال جاري راه اندازي مي‌شود.به گزارش خانه ملت، سيدکامل تقوي نژاد گفت: در شرايط فعلي رکود مسکن اخذ ماليات 10 درصدي از خانه‌هاي نوساز به صلاح نيست؛ البته براي اخذ ماليات از خانه هاي خالي بايد وزارت راه و شهرسازي سامانه اي براي شناسايي اين واحدها ايجاد کند.

رئيس کل سازمان امور مالياتي افزود: طبق وعده وزارت راه و شهرسازي تا پايان سال 96 سامانه شناسايي واحدهاي خالي ايجاد شده و اطلاعات اين خانه ها استخراج مي شود تا سازمان امور مالياتي طبق آن به اجراي قانون اقدام کند؛ البته در زمينه اخذ ماليات از خانه هاي خالي قانون وجود دارد و اطلاعات بايد از سوي وزارت راه وشهرسازي در اختيار ما قرار بگيرد زيرا قانون مکلف کرده تا بر اساس سامانه اقدام کنيم.

تقوي نژاد در پاسخ به سوالي مبني بر اخذ ماليات 10 درصدي از خانه هاي نوساز به کجا رسيد؟ گفت: در ماده 77 قانون ماليات هاي مستقيم يک حکم وجود داشت که بر آن اساس 10 درصد از نقل و انتقال واحدهاي نوساز علاوه بر ماليات ماده 59 دريافت شود، طبق اصلاحيه قانون ماليات هاي مستقيم که در سال 94 تصويب شد بر اساس لايحه ارايه شده از سوي دولت دهم قرار بر اين شد که ماليات نقل و انتقال مسکن مثل ساير واحدهاي توليدي تلقي شود.

وي ادامه داد: در قانون مذکور گفته شده که بايد به ماخذ اشخاص حقيقي و حقوقي از سود و زيان مربوط به واحدهاي توليد مسکن ماليات اخذ شود، البته در آيين نامه‌اي که در دولت تصويب شده تلاش بر لحاظ شرايط حاکم بر مسکن و رکود آن بوده است.تقوي نژاد گفت: تا حدودي آيين نامه اخذ ماليات از خانه هاي نوساز به نحوي تنظيم شده که مشوق هاي مربوط به سرمايه گذاري در اين بخش کم رنگ نشود.


  رئيس اتحاديه طلا و جواهر:
 آرامش در بازار طلا حاکم است 

 رئيس اتحاديه طلا و جواهر تهران ضمن تحليل بازار طلا و جواهر در هفته گذشته عنوان کرد: بازار طلا و سکه در شرايط آرامي قرار دارد و وضعيت عرضه و تقاضا متعادل است.محمد کشتي آراي در گفت‌وگو با ايسنا گفت:‌ در هفته گذشته قيمت جهاني طلا تا اوايل هفته تغيير محسوسي نداشت، ولي دو روز آخر هفته با 11 دلار افزايش همراه شد و اين افزايش در حالي بود که قيمت ارز تغيير چنداني پيدا نکرده بود.

وي ادامه داد:‌ قيمت ارز در هفته قبلي افزايش پيدا کرده و در هفته گذشته ثابت مانده بود و تغييري نداشت. اين روزها با توجه به کم نوسان بودن قيمت ارز و نوسان کمي که قيمت طلا داشت نوسان قيمت سکه در بازار داخلي در هفته گذشته هم بين 1000 تا 4000 تومان نوسان داشت و تغيير محسوسي نداشته است.

رئيس اتحاديه طلا و جواهر افزود: قيمت سکه در اوايل هفته گذشته يک ميليون و 210 هزار تومان بود و در آخر هفته به طور متوسط يک ميليون و 212 هزار تومان داد و ستد شده است. در مجموع مي‌توان گفت هفته آرامي را براي طلا و سکه داشتيم.کشتي آراي اضافه کرد:‌ قيمت هر گرم طلاي 18 عيار نوساني بين 100 تا 300 تومان داشته و شاهد تغيير محسوسي نبوديم، زيرا قيمت ارز و طلاي جهاني تغيير و نوسان چنداني در هفته گذشته نداشته است.

وي تصريح کرد: پيش‌بيني مي‌شد در هفته‌هاي پس از ماه مبارک رمضان در بازار داخلي افزايش تقاضا باعث افزايش قيمت شود اما اين اتفاق نيفتاد و تقاضا در هفته‌هاي اخير به شکل معمول بوده است.رئيس اتحاديه طلا و جواهر افزود: انتظاري که مبني بر افزايش تقاضا وجود داشت رخ نداد و افزايش قيمت چنداني نداشتيم. فعلا هيچ حبابي روي سکه ايجاد نشده است به دليل اينکه عرضه و تقاضا در وضعيت تعادل قراردارد.


 نهادهاي مالي 

 معافيت مستمري بگيران از کارمزد پرداخت نقدي

مستمري بگيران سازمان تامين اجتماعي از کارمزد پرداخت نقدي ( ريالي) معاف هستند.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک رفاه ؛ مستمري بگيران سازمان تامين اجتماعي از کارمزد پرداخت نقدي از حساب هاي قرض الحسنه پس انداز ، جاري و کوتاه مدت در سامانه همراه به غير از شعبه باز کننده حساب معاف هستند.

اهداي کتاب نفيس قرآن‌طباخ‌ به‌ استانداري‌هاي اردبيل و البرز، توسط بانک‌پاسارگاد

بانک‌پاسارگاد، در راستاي ايفاي مسئوليت‌هاي اجتماعي خود و در ادامه‌ي طرح اهداي کتب نفيس به دانشگاه‌ها، مراکز علمي، نهادها، استادان و فرهيختگان، يک جلد کتاب نفيس قرآن طباخ هروي را به استانداري‌هاي اردبيل و البرز اهداء کرد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط‌عمومي بانک‌پاسارگاد، قرآن طباخ، از قرآن‌هاي نفيس و ارزشمند گنجينه‌ي آستان قدس رضوي است که در سال 1394 با حمايت بانک‌پاسارگاد چاپ و رونمايي شد. بانک‌پاسارگاد اين کتاب را جهت بهره‌مندي علاقمندان و انجام پژوهش‌هاي مرتبط به مراکز مختلف علمي، فرهنگي و نهادها اهداء مي‌کند.

نقش آفريني بانک سپه در طرح هاي بزرگ استان ايلام

مدير شعب بانک سپه منطقه ايلام با بيان اينکه مطرح کردن استراتژي اقتصاد مقاومتي از سوي مقام معظم رهبري نقشه راه روشني براي توسعه و پيشرفت کشور است اظهار داشت: حمايت بانک سپه از طرح هاي مولد و اشتغال زا در راستاي کمک به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي و سياست هاي اقتصادي دولت بوده و نشان از عزم جدي بانک سپه براي تحقق اين سياست ها است.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانک سپه ،شمس اله اسدالهي با تأکيد بر حضور پررنگ و اثرگذار بانک سپه در طرح هاي بزرگ اقتصادي استان ايلام، تصريح کرد: تأمين مالي پروژه ميدان مشترک نفتي سروک آذر، ارائه تسهيلات ريالي و ارزي براي راه اندازي کارخانه سيمان ايلام، پرداخت تسهيلات براي ايجاد پتروشيمي ايلام و مشارکت درطرح هاي مهار و تنظيم آبهاي مرزي استان از جمله اقدامات مؤثر بانک سپه در جهت کمک به توسعه استان بوده است.

بانک ملي به مشتريانش اسکناس فرسوده تحويل نمي دهد

اسکناس هاي فرسوده حدود دو درصد کل اسکناس هاي در گردش بانک ملي ايران را شامل مي شود.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ملي ايران، اسکناس هاي فرسوده هر روز توسط کارکنان بانک در واحدها و خزائن ادارت امور شعب، تفکيک شده و به بانک مرکزي ارسال مي شود.

برگزاري آزمون کارکنان متقاضي تدريس بانکداري اسلامي در بانک کشاورزي

آزمون کارکنان متقاضي تدريس بانکداري اسلامي بانک کشاورزي، با حضور 280 داوطلب از سراسر کشور روز جمعه 23 تير در دانشگاه صنعتي اميرکبير تهران برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک کشاورزي، اين آزمون بر اساس مصوبه کارگروه بانکداري اسلامي بانک کشاورزي و با هدف شناسايي همکاران توانمند و تربيت آنان براي تدريس در دوره هاي بانکداري اسلامي برگزار و متقاضيان برتر بر اساس نمرات براي طي دوره آموزش تخصصي انتخاب خواهند شد.

مديرعامل بانک توسعه صادرات:

افزايش درآمدکارمزدي بانک‌ها براي کاهش نرخ سود تسهيلات ضروري است

مديرعامل بانک توسعه صادرات ايران مي گويد، براي کاهش نرخ سود تسهيلات در سيستم بانکي نياز است که افزايش درآمد بانک ها از محل اخذ کارمزد و فعاليت هاي ارزي افزايش يابد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک توسعه صادرات ، دکترعلي صالح آبادي اظهار داشت: افزايش درآمد کارمزدي بانک ها شيوه اي مرسوم در دنياست که اتکاي بانک ها را به درآمد ناشي از سود تسهيلات کم مي کند.

وي افزود: به تازگي بانک مرکزي بخشنامه جديدي را در حوزه کارمزد خدمات بانکي ابلاغ کرده که مي تواند درآمد بانک ها را در اين زمينه بهبود بخشد.اين مدير بانکي يادآور شد: مردم بايد بابت خدمتي که از سيستم بانکي مي گيرند، هزينه پرداخت کنند.

انتصاب معاون عمليات بانکي در بانک ايران زمين

مدير عامل بانک ايران زمين طي حکمي معاون عمليات بانکي را منصوب کرد. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ايران زمين، عبدالمجيد پورسعيد مدير عامل اين بانک با صدور حکمي محمد رضا ادبي را به سمت معاون عمليات بانکي منصوب کرد.

دکتر لشکربلوکي:

بانک صادرات امين سپرده گذاران و سهامداران است

دکتر مجتبي لشکر بلوکي با بيان معضلات پرداخت سود هاي غير متعارف از سوي برخي بانكها گفت: پرداخت سودهاي غير متعارف و نامعقول به سپرده گذاران علاوه بر تخلف آشکار در قانون باعث هرج و مرج اقتصادي و ايجاد زيان و صدمات غير قابل جبران به بانکها و موسسات مالي مي گردد و اين امر باعث ايجاد مخاطره براي سرمايه هاي مردم مي شود.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانك صادرات ايران، دکتر مجتبي لشکربلوکي عضو هيات مديره اين بانک در ديدار با جمعي از کارکنان اين بانک، خاطرنشان ساخت: بانک صادرات ايران ضمن حرکت در مسير قانون و توجه به دستورالعمل ها و بخشنامه هاي صادره از سوي مراجع ذيصلاح بــويــژه بــانـک مرکــزي ج.ا.ا خود را اميــن سپــرده گذاران و سهامداران دانسته و به همين جهت از سرمايه هاي آنان صيانت خواهد کرد.عضو هيات مديره بانک صادرات ايران موضوع وصول مطالبات معوق را بسيار با اهميت عنوان کرد و گفت: وصول مطالبات معوق به عنــوان يک رويــکرد ســودآور مـي تــوانـد در دستور کار بانکها باشد. در شرايط کنوني وصول مطالبات مي تواند بانکها را از هزينه هاي سرسام آور و ناخواسته اي که از اين طريق تحميل مي شود نجات دهد.


 تريبون 

 زمان واريز يارانه تيرماه اعلام شد

هفتاد و هفتمين مرحله يارانه نقدي ساعت 24 بامداد روز دوشنبه 26 تير ماه به حساب سرپرستان خانوار واريز و قابل برداشت خواهد شد.

به گزارش ميزان ،مبلغ يارانه دريافتي هر يک از مشمولان دريافت يارانه نقدي همانند ماه‌هاي گذشته 45 هزار و 500 تومان است. يارانه نقدي اين ماه از بامداد روز سه شنبه 27 تيرماه 96 قابل برداشت است.

برگزاري آزمون استخدام دولتي در شهريورماه

رئيس سازمان امور اداري و استخدامي کشور از استخدام حدود 11 هزار نفر در 15 دستگاه اجرايي براي سال جاري خبر داد.

جمشيد انصاري معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان امور اداري و استخدامي کشور در گفت‌وگو با فارس درباره استخدام در دستگاه‌هاي دولتي در سال جاري اظهارداشت: آگهي هاي استخدام 15 دستگاه اجرايي که سهميه استخدامي دارند منتشر شده و ثبت‌نام از داوطلبان انجام گرفته است.

وي در ادامه افزود: در سال جاري نيز حدود 11 هزار نفر در اين 15 دستگاه‌ اجرايي استخدام مي‌کنيم که 8 هزار 200 نفر سهم وزارتخانه آموزش پرورش و مابقي مربوط به ساير دستگاه‌هاي اجرايي است.

رئيس سازمان امور اداري و استخدامي تاکيد کرد: آزمون استخدام دستگاه‌هاي اجرايي در شهريورماه سال جاري برگزار مي ‌شود.

انصاري خاطرنشان کرد: در مهلت ياد شده تعداد 400 هزار نفر براي شرکت در اين آزمون ثبت‌نام بعمل آورده اند که از اين تعداد حدود 11 هزار نفر استخدام مي‌شوند.

بررسي طرح راه‌اندازي خط کشتيراني مسافري بين ايران و روسيه

سفير کشورمان در روسيه در ادامه برنامه سفر به استان‌هاي روسيه که در جهت شناسائي ظرفيت‌هاي اين استان‌ها و توسعه مناسبات استاني ايران و روسيه انجام مي‌شود، اواخر هفته گذشته با دعوت سرگئي مارازوف استاندار استان اوليانوفسک روسيه به اين استان سفر کرد.

به گزارش ايسنا، مهدي سنايي در اين سفر علاوه بر ملاقات با استاندار و مقامات اين استان، از مراکز فرهنگي و صنعتي اين استان بازديد و با تجار و صاحبان صنايع اين استان ديدار و گفت‌وگو کرد.

راه‌اندازي خط کشتيراني مسافري بين ايران و استان اوليانوفسک روسيه از طريق رودخانه ولگا، معرفي يکي از استان‌هاي کشور به عنوان همکار استاني استان اوليانوفسک، پروژه سرمايه‌گذاري جمهوري اسلامي ايران در توليد مخازن تحت فشار سي ان جي در منطقه صنعتي ويژه اوليانوفسک، راه‌اندازي مراکز لجستيک در ايران و استان اوليانوفسک با هدف تسهيل تبادل کالاهاي دو کشور و نيز اجراي برنامه‌هاي فرهنگي بخشي از مباحث مطرح شده و توافقات به دست آمده در ملاقات سنايي و استاندار اوليانوفسک بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
گزارش
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته