جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/04/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5601


اعلام نامزدهاي بخش تلويزيون هفدهمين جشن حافظ


همكاري دوباره «دي‌کاپريو و اسکورسيزي» در يك پروژه بزرگ مافيايي


آغاز مرحله انتخاب نمايش هاي صحنه اى هجدهمين جشنواره نمايش هاي آييني و سنتي


بازپخش «رودخانه برفي» از شبكه يك


اكران «شکلاتي» از اول آذر


30 درصد از «به وقت شام» جلوي دوربين


آغاز بازي مهران غفوريان در «آتش و قداره»


ميز خبــــر


دريچه هنر


 اعلام نامزدهاي بخش تلويزيون هفدهمين جشن حافظ 

 جشن حافظ (دنياي تصوير) به روال دوره‌هاي قبل، در هشت رشته از برگزيدگان حوزه تلويزيون تقدير به عمل مي‌آورد.

به گزارش روابط عمومي جشن حافظ، در اين بخش آثاري مورد بررسي قرار گرفته‌اند که سال 1395 از صدا و سيما پخش شده يا سريال‌هايي که سال گذشته وارد شبکه نمايش خانگي شده‌اند. علاوه بر اعلام نامزدهاي بهترين مجريان تلويزيوني، مجريان نامزدهاي بخش مجموعه تلويزيوني که شامل بهترين کارگرداني مجموعه تلويزيوني، بهترين فيلمنامه مجموعه تلويزيوني،بهترين بازيگر مرد درام تلويزيوني، بهترين بازيگر زن درام تلويزيوني، بهترين بازيگر زن کمدي تلويزيوني است، در هفدهمين جشن حافظ اعلام شدند.

فهرست کامل نامزدهاي بخش تلويزيون به شرح زير است:

*نامزدهاي تنديس حافظ بهترين مجموعه تلويزيوني

1- برادر (به تهيه‌کنندگي نعمت چگيني)

2- پريا (به تهيه‌کنندگي اسماعيل عفيفه)

3- عاشقانه (به تهيه‌کنندگي مهدي گلستانه، هومن کبيري)

4- ليسانسه‌ها (به تهيه‌کنندگي رضا جودي)

5- هشت ونيم دقيقه (به تهيه‌کنندگي بهروز مفيد)

*نامزدهاي تنديس حافظ بهترين کارگرداني مجموعه تلويزيوني

1- جواد افشار (برادر)

2- حسين سهيلي زاده (پريا)

3- شهرام شاه حسيني (هشت ونيم دقيقه)

4- سروش صحت (ليسانسه‌ها)

5- منوچهر هادي (عاشقانه)

*نامزدهاي تنديس حافظ بهترين فيلمنامه مجموعه تلويزيوني

1- علي دادرس، آزيتا ايرايي، بابک کايدان (هشت و نيم دقيقه)

2- سروش صحت و ايمان صفايي (ليسانسه‌ها)

3- سعيد فرهادي (پريا)

4- آرش قادري (برادر)

5- عليرضا کاظمي پور و سعيد جلالي (عاشقانه)

*نامزدهاي تنديس حافظ بهترين بازيگر مرد درام تلويزيوني

1- اميرحسين آرمان (پريا)

2- پوريا پورسرخ (برادر)

3- هومن سيدي (عاشقانه)

4- بهرنگ علوي (هشت ونيم دقيقه)

5- محمدرضا گلزار (عاشقانه)

6- حسين ياري (برادر)

*نامزدهاي تنديس حافظ بهترين بازيگر مرد کمدي تلويزيوني

1- بهرام افشاري (علي‌البدل)

2- اميرحسين رستمي (ليسانسه‌ها)

3- هوتن شکيبا (ليسانسه‌ها)

4- امير کاظمي (ليسانسه‌ها)

5- مهران غفوريان (همسايه‌ها)

*نامزدهاي تنديس حافظ بهترين بازيگر زن درام تلويزيوني

1 -مهناز افشار (عاشقانه)

2- ساره بيات (عاشقانه)

3- الهه حصاري (هشت ونيم دقيقه)

4- سارا رسول زاده (عاشقانه)

5- بهاره کيان افشار (عاشقانه)

6- لادن مستوفي (پريا)

*نامزدهاي تنديس حافظ بهترين بازيگر زن کمدي تلويزيوني

1- سيما تيرانداز (پادري)

2- متين ستوده (ليسانسه‌ها)

3- نگار عابدي (پادري)

4- فرخنده فرماني زاده (ليسانسه‌ها)

5- نعيمه نظام دوست (همسايه‌ها)

همپچنين قرار است در هفدهمين جشن حافظ از بهترين چهره تلويزيوني هم تقدير شود که نامزدهاي اين بخش عبارتند از:رامبد جوان(خندوانه)، محمد صالح علا(چشم شب روشن)، احسان عليخاني(ماه عسل)، عادل فردوسي پور(نود) و مهران مديري(دورهمي).

جشن حافظ (دنياي تصوير) تنها جشن خصوصي در حوزه سينما و تلويزيون ايران است که مرداد ماه امسال برگزار خواهد شد.


 همكاري دوباره «دي‌کاپريو و اسکورسيزي» در يك پروژه بزرگ مافيايي 

 بعد از به پايان بردن مراحل فيلمبرداري يک پروژه مافيايي ديگر با نقش‌آفريني رابرت دنيرو، مارتين اسکورسيزي توجهش را معطوف نخستين پرونده قتل بزرگي مي‌کند که اف‌بي‌آي با آن مواجه شد.به گزارش مهر به نقل از ورايتي، مارتين اسکورسيزي و لئوناردو دي‌کاپريو مشغول توليد اقتباسي سينمايي از رمان جنايي حقيقي «قاتلان فلاور مون: قتل‌هاي اوسيج و تولد اف‌بي‌آي» به عنوان پروژه بعدي اين کارگردان پس از «مرد ايرلندي» هستند.

دانته فِرِتي، طراح صحنه طولاني‌مدت اسکورسيزي به ورايتي گفت اين کارگردان اميدوار است بتواند مراحل فيلمبرداري را از فصل بهار سال آينده آغاز کند. اين پروژه با اقتباس از کتاب پرفروش ديويد گرَن ساخته مي‌شود که يکي از نويسندگان مجله نيويورکر و نويسنده «شهر گمشده زي» است.

فرتي که تا به حال در 9 فيلم سينمايي از «عصر معصوميت» سال 1993 گرفته تا «سکوت» سال گذشته با اسکورسيزي همکاري کرده است، مي‌گويد او قرار است به اوکلاهاما برود تا براي ساخت اين فيلم لوکيشن‌هاي مورد نظرش را پيدا کند. داستان اين فيلم که در دهه 1920 به وقوع مي‌پيوندد، روي قتل چند عضو از قبيله بومي اوسيج نِيشِن در اوکلاهاما پس از اينکه نفت زير زمين‌هاي آن‌ها پيدا مي‌شود، تمرکز مي‌کند. اين مجموعه قتل‌هاي بي‌رحمانه يکي از نخستين پرونده‌هاي قتل بزرگي بود که سازمان اف‌بي‌آي روي آن کار کرد.

اسکورسيزي و دي‌کاپريو به مدت چند ماه است که نظرشان را معطوف اين پروژه کرده‌اند و در همراهي با دن فريدکين و بردلي توماس که موسسان کمپاني ايمپراتيو انترتينمنت هستند، مشغول انجام مراحل توليد اوليه آن بوده‌اند.

فرتي گفت «کل دنياي دهه 1920 بومي‌هايي که آنجا زندگي مي‌کردند بايد بازسازي شود» و اضافه کرد که انتظار دارد اسکورسيزي مراحل آماده‌سازي فيلم را از ماه سپتامبر آغاز کند «چون او بلافاصله پس از به پايان بردن «مرد ايرلندي» کارش روي آن را شروع خواهد کرد.»


 آغاز مرحله انتخاب نمايش هاي صحنه اى هجدهمين جشنواره نمايش هاي آييني و سنتي 

 بهزاد فراهاني ، هنگامه مفيد و رحمت اميني؛ سه نويسنده و کارگردان شناخته شده کشور ، انتخاب نمايش هاي توليد شده براي حضور در هجدهمين جشنواره نمايش هاي آييني و سنتي را بر عهده خواهند داشت.به گزارش روابط عمومي اداره کل هنرهاي نمايشي ، هيات انتخاب آثارهجدهمين جشنواره نمايش هاي آييني و سنتي متشکل از بهزاد فراهاني ، هنگامه مفيد و رحمت اميني از روز پنجشنبه 22 تير ماه کار خود را آغاز کرده است.در اين مرحله 53 نمايش از تهران و شهر هاي مختلف کشور که خود را براي حضور در بخش صحنه اي جشنواره هجدهم آماده کرده اند مورد ارزيابى و انتخاب قرار خواهند گرفت.

هيات انتخاب هجدهمين جشنواره نمايش هاي آييني و سنتي از 22 تا 27 تير ماه مجموعه نمايش هاي راه يافته به مرحله بازبيني را ارزيابي خواهد کرد.هجدهمين جشنواره نمايش هاي آييني و سنتي با دبيري داوود فتحعلي بيگي از10 تا 15 شهريور ماه 1396 در تهران برگزارمي شود.


 بازپخش «رودخانه برفي» از شبكه يك 

 ايسنا:سريال «رودخانه برفي» به کارگرداني پاول مالوني، محصول کشور استراليا است. اين مجموعه بين سال‌هاي 1993 تا 1996 ساخته شد و در بسياري از کشورها از جمله انگليس، آمريکا، فرانسه، لهستان و نروژ پخش شده است.«رودخانه برفي» که با الهام از شعري با همين نام، سروده «بانجو پترسون» ساخته شده و داستان آن مربوط به مت مک گرگور معروف به مرد رودخانه برفي است که مزرعه‌داري موفق در پترسون ريچ است که به همراه خانواده خود مشغول کشاورزي و گله‌داري است.

سريال «رودخانه برفي» در 39 قسمت 45 دقيقه‌اي از امروز يکشنبه 25 تير، هر روز ساعت 10 صبح از شبکه يک پخش خواهد شد.


 اكران «شکلاتي» از اول آذر  

 مهر:فيلم سينمايي «شکلاتي» ساخته سهيل موفق به تهيه کنندگي ايرج محمدي اول آذرماه اکران عمومي مي شود.

«شکلاتي» فيلمي در حوزه کودک و نوجوان به شمار مي رود که نگاه تازه اي به دنياي کودکان دارد.

در خلاصه داستان اين فيلم آمده است: همه چيز از يک جعبه شکلات شروع شد. يعني من بچه بودم ... بچه هم که باشيم بازم شکلات عاشقانه ترين مزه دنيا است اما ... .در اين فيلم شبنم مقدمي، ناصر هاشمي، محمدرضا هدايتي، ارژنگ اميرفضلي، علي مسعوي، فرزين محدث، پريسا رضايي، جواد جوينده، شهره لرستاني و داريوش اسد زاده به ايفاي نقش پرداخته اند .


 30 درصد از «به وقت شام» جلوي دوربين  

 پويا:30 درصد از تازه‌ترين ساخته ابراهيم حاتمي‌کيا جلوي دوربين رفت.

شنيده‌ها حاکي از آن است که حاتمي‌کيا اين بار به مي‌خواهد به سوژه‌اي متفاوت بپردازد، سوژه‌اي که شايد کمتر در سينماي کشورمان به آن پرداخته شده است در حالي که مهم‌ترين خبر اين روزهاي خاورميانه است. «جنگ»،«داعش» و «مدافعان حرم». حاتمي‌کيا اين بار مي‌خواهد داستان مدافعان حرم را برايمان روايت کند.

در اين فيلم که با موضوع تروريست ها است، بابک حميديان، هادي حجازي فر و … به ايفاي نقش مي‌پردازند.


 آغاز بازي مهران غفوريان در «آتش و قداره»  

 مهر:بازي مهران غفوريان به تازگي در «آتش و قداره» به کارگرداني محمد عرب آغاز شده است.

«آتش و قداره» که به تهيه کنندگي و کارگرداني محمد عرب گرگاني و با سرمايه‌گذاري بخش خصوصي ساخته مي شود، درباره «جوانمردي ايرانيان» است که تاکنون حسين ياري، محمدرضا شريفي نيا، فاطمه گودرزي، هليا امامي، مهرداد ضيايي، نيما شاهرخ شاهي، علي صادقي، ارژنگ اميرفضلي، محسن افشاني، ارسلان قاسمي، قدرت الله صالحي، الله قلي نظري، ايمان صفا، امين ايماني و رضا هاشمي مقابل دوربين رفته اند.


 ميز خبــــر 

 «هملت، تهران 2017» به ايستگاه آخر رسيد

نمايش «هملت، تهران 2017» به کارگرداني کيومرث مرادي با رکورد بيشترين مخاطب در تابستان 96 به ايستگاه آخر رسيد.

به گزارش مشاور رسانه‌اي نمايش «هملت، تهران 2017»، پيش فروش بليت روزهاي پاياني اين نمايش به نويسندگي، طراحي و کارگرداني کيومرث مرادي آغاز شده است و اين نمايش با استقبال فراوان نسل جوان، هنرمندان و اهالي رسانه مواجه شد.

امين تارخ، سياوش طهمورث، حامد بهداد، هنگامه قاضياني، نويد محمدزاده، هانيه توسلي، پانته‌آ بهرام، رضا درميشيان، گيتي خامنه و ... از جمله چهره‌هايي بودند که به تماشاي «هملت، تهران 2017» نشستند.

نمايش «هملت، تهران 2017» داستان گم شده‌‌اي از رابطه عاشقانه افيليا و هملت است، داستاني گم شده در ميانه سياست، جنگ و انتقام.

سينا ساعى، زهرا بهروزمنش، آرميتا فروزنده، محيا صدرزاده، دريا خليلي، پانته‌آ قديريان، دلنيا قادرپور، فرهاد رادمان، ميلاد معيّري، محمد مسگري، سلمان صالحي، رضا داوودوندي بازيگران اين اثر نمايشي هستند.

نسخه نهايي «من يوسفم، مادر» آماده نمايش

نسخه نهايي فيلم سينمايي «من يوسفم، مادر» به نويسندگي و کارگرداني «محمدرضا فرطوسي»، با بازي «عباس غزالي» و بازيگر سرشناس سينماي عرب آماده نمايش شد.

به گزارش روابط عمومي اين فيلم، فيلم سينمايي «من يوسفم، مادر» نخستين اثر سينمايي «محمدرضا فرطوسي» است که در ژانر دفاع مقدس و به زبان عربي توليد شده است که «عباس غزالي» از بازيگران سينماي ايران در کنار «زهرا الربيعي» بازيگر عراقي و سرشناس سينماي عرب به ايفاي نقش مي‌پردازند و حميده موسوي، حميد حميدي و احمد حيدري از ديگر بازيگران اين اثر سينمايي هستند.«من يوسفم، مادر» داستان جواني بغدادي با نام يوسف را روايت مي‌کند که به دليل ممانعت از حضور در جنگ عليه ايران توسط ارتش رژيم بعث، دستگير شده است و بعد از مدتي ناپديد مي‌شود.«محمدرضا فرطوسي» پيش از ساخت «من يوسفم، مادر» با مستندهاي خود همچون؛ «ايران، جنوب غربي» در مهمترين جشنواره‌هاي مستند دنيا از جمله؛ ايدفا، هات داکس، مونيخ، «ژان روش» پاريس، داکيوتاه آمريکا، دبي، بارسلونا و ... حضور داشته و جوايز متعددي نيز کسب کرده است.

سومين جشنواره «مادران قصه گو» در فرهنگسراي رازي کليد خورد

فرهنگسراي رازي با همکاري فرهنگسراي خاتم(ص) سومين جشنواره مادران قصه گوي شهر تهران را در طول فصل تابستان برگزار مي کند.

به گزارش روابط عمومي مديريت فرهنگي هنري منطقه 11، با توجه به اهميت قصه گويي در نهادينه کردن فرهنگ مطالعه در خانواده ها به ويژه ترغيب کودکان به کتابخواني سومين جشنواره مادران قصه گوي شهر تهران ميزبان بانوان علاقمند خواهد بود.بر اساس اين گزارش داوطلبين شرکت در اين جشنواره تا 10 مرداد ماه فرصت دارند به فرهنگسراها و خانه هاي فرهنگ مديريت فرهنگي هنري منطقه 11 مراجعه و ثبت نام کنند.اين گزارش مي افزايد: ثبت نام کنندگان در جشنواره از تاريخ 15مرداد تا 5 شهريور توسط مربيان حوزه قصه نويسي آموزش ديده و آماده مرحله نهايي خواهند شد. نفرات برتر جشنواره نيز با راي داوران انتخاب شده و در مراسم اختتاميه که شهريور ماه برگزار مي شود مورد تقدير قرار مي گيرند.

مادران علاقمند براي ثبت نام و شرکت در اين جشنواره مي توانند تا 10 مرداد به مراکز زير مراجعه کنند:

ميدان قزوين،خيابان قزوين،خيابان شهيد مرادي، بوستان رازي، " فرهنگسراي رازي"

ميدان حر، " خانه فرهنگ حر"

خيابان وليعصر، نرسيده به سه راه جمهوري، کوچه شهيد حسين سخنور، "خانه فرهنگ شيخ هادي"

ميدان منيريه، خيابان ابوسعيد، جنب درمانگاه خيريه زنجانيها، "خانه فرهنگ ابوسعيد"

کارگر جنوبي، تقاطع جمهوري اسلامي و کارگر، "فرهنگسراي فن آوري اطلاعات"

بالاتر از ميدان جمهوري، خيابان اروميه شرقي، "خانه فرهنگ مشارکتي بهمنش"

ميدان انقلاب، خيابان شهداي ژاندارمري، "خانه فرهنگ مشارکتي ايده "

خيابان وليعصر(عج)، اميريه، بالاتر از مهديه تهران، جنب مخابرات، کوچه نيک عهد، پلاک 1، "خانه فرهنگ مشارکتي طلوع دانش"

خيابان حافظ ، انتهاي خيابان اقتدار، پلاک يک ، "خانه فرهنگ حافظ".


 دريچه هنر 

 "پارک ساعي" راديو ايران

برگزيدگان فصل اول مسابقه «يک ،دو صدا »جمعه ها در «پارک ساعي»هنرنمايي مي کنند.مدير گروه ورزش و تفريحات راديو ايران با معرفي برنامه جديد«پارک ساعي » گفت: از اين بعد شنونده هاي راديو ايران مي توانند عصرهاي جمعه شنونده برنامه تفريحي «پارک ساعي »باشند.حميد رضا افتخاري گفت:«پارک ساعي» برنامه تفريحي ،سرگرمي است که از بخش هاي مختلفي تشکيل شده که اجراي آن بر عهده برگزيدگان فصل اول مسابقه «يک دو صدا »است .وي گفت:از جمله بخشهاى برنامه مى توان به «حدس المثل »كه مسابقه اى بين شنوندگانى كه در برنامه حضور دارند،«همسفر»كه در گفتگو و همراهى با مهمان تهيه و توليد مى شود،«سبانامه» كه در مورد مهمان تذكره اى طنز نوشته و تهيه مى شود،«خواننده شو» شنوندگانى كه در پارك حضور دارند روى بخشهاى بيكلام ترانه ها هنرنمايى مى كنند،«20 سوالى» در مواجهه با مهمان اين بخش اجرا مى شود كه جواب 20 سوالى يكى از دوستان مهمان ميباشد كه در انتهاى اين بخش با دوست مهمان هم ارتباط تلفنى برقرار مى شود،«گزارش فرهنگى و تفريحى » اهالى پارك ساعى بصورت جمعى به سينما يا مراكز تفريحى مى روند و گزارشهاى جمعى تهيه و توليد مى شود.،«استند آپ كمدى» شنوندگان راديو كه خاطرات طنز دارند با حضور در پارك ساعى، خاطرات خود را بيان مى كنند،اشاره کرد.

افتخاري ادامه داد:بخش هاي اين برنامه ثابت نيست و هر هفته برگزيدگان فصل اول مسابقه «يک ،دو صدا» 10 الي 12 بخش توليد مي کنند که بنا به انتخاب «»اتاق فکر» برنامه ،بخش هايي پخش مي شود.

«پارک ساعي» برنامه جديد راديو ايران جمعه ها به تهيه کنندگي مهدي ساعي از ساعت 19:00 پخش مي شود.

فيلم جديد «الکساندر پين» افتتاح كننده جشنواره ونيز

درام کمدي «کوچک‌سازي» جديدترين ساخته الکساندر پين کارگردان فيلم‌هاي «نبراسکا» و «راه‌هاي فرعي»، هفتاد و چهارمين جشنواره فيلم ونيز را افتتاح مي‌کند. به گزارش آي ‌سينما،اين فيلم علمي-تخيلي که با بازي مت ديمن و ريز ويترسپون مقابل دوربين رفته است، چهارشنبه دهم اوت (8 شهريور) در شهر تاريخي ايتاليا روي پرده مي‌رود.

اين کمدي سياه روايتگر داستان مردي است که کنجکاو است بداند اگر ابعادش کوچک شود زندگي‌اش دستخوش چه تغييراتي خواهد شد. لارا درن، کريستوف والتس، نيل پاتريک هريس و کريستن ويگ نيز در اين فيلم ايفاي نقش کرده‌اند.

به گزارش «ورايتي»، در صورتي که اولين اکران بين‌المللي فيلم جديد پين با استقبال منتقدان روبه‌رو شود، «کوچک‌سازي» (Downsizing) را از همين حالا بايد در شمار مدعيان مهم رقابت اسکار 2017 به حساب آورد.

«کوچک‌سازي» به عنوان جديدترين محصول استوديوي «پارامونت» از 22 دسامبر (يکم دي) در سينماهاي دنيا اکران مي‌شود.

هفتاد و چهارمين جشنواره فيلم ونيز تا 9 سپتامبر (18 شهريور) ادامه دارد.

با اجراي زنده حسام الدين سراج؛

يازدهمين نشست "آيين آواز" برگزارمي شود

يازدهمين نشست " آيين آواز" سه شنبه 27 تير ساعت 18 با حضورحسام الدين سراج خواننده و مدرس آواز و اهالي موسيقي در فرهنگسراي ارسباران برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگ سراي ارسباران، در اين نشست حسام الدين سراج به مباحثي د رخصوص آواز به همراه نکات فني و تخصصي آن مي پردازد .

همچنين معرفي و اجراي دو هنرجوي برگزيده کلاس آواز "سراج" بخش ديگر اين نشست است.

گفتني است ايده اصلي شکل گيري سلسله نشست هاي تخصصي آموزش " آيين آواز" که مدت يک سال به صورت ماهانه با هدف تجليل از اساتيد آواز و مدرسان پيشکسوت آواز به همراه معرفي چهره هاي مستعد جوان و ميانسال برگزارمي شود ازسوي سراج خواننده محبوب کشورمان بود که با همکار ي و حمايت فرهنگ سراي ارسباران راه اندازي و با استقبال اهالي موسيقي و آواز همراه است .

علاقه مندان براي حضور در اين نشست مي توانند به فرهنگسراي ارسباران به نشاني خيابان شريعتي، بالاتراز سيدخندان، خيابان جلفا مراجعه نمايند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
گزارش
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته