جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/04/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5601

برانکو:
مهم ترين مسئله پرسپوليس، ديدار با الاهلي است

تاج:
بهتر بود اسدي را زودتر برکنار مي کردم


خبرنامه


خبـــرنامه


 برانکو:
 مهم ترين مسئله پرسپوليس، ديدار با الاهلي است 

 
سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: اردويي خوب با امکانات و بازي‌هاي تدارکاتي نياز پشت سر گذاشتيم و بازيکنان تيم هم انتظارات و توقعات ما را بر آورده کردند.

به گزارش آفرينش و به نقل از سايت رسمي باشگاه پرسپوليس، برانکو ايوانکوويچ در مورد شرايط تيم فوتبال پرسپوليس اظهار داشت: شرايطي که در اوکراين داريم بسيار عالي است. هتل خوب و زمين عالي در اختيار داريم و از اين بابت از ميزبان‌مان باشگاه ديناموکيف، تشکر مي‌کنم که اجازه استفاده از همه امکانات مورد نياز را داده‌اند. همچنين مهمترين مسئله اين است که بچه‌ها همه سالم هستند. وحيد اميري هم که از ناحيه کمر مصدوم شده بود از شنبه تمرينات گروهي را شروع کرد. فقط سيد جلال حسيني نسبت به خستگي و فشار زياد تمرينات شکايت داشت که البته تمرينات ما واقعا طاقت‌فرسا ولي لازم بود که اين مسئله هم رفع شود.

وي ادامه داد: همچنين مايه خوشحالي ما است که کمال کاميابي‌نيا هم آماده شده و حتي مي‌تواند در بازي‌ها، تيم را همراهي کند. بچه‌ها با وجود تمام فشاري که بود، خوب دوام آوردند که منتظريم ثمره آن را ببينيم. سه بازي دوستانه هم انجام داديم که از کيفيت حريفان راضي بوديم. يک بازي سوپرجام را هم در پيش داريم که در آن کم نمي‌گذاريم، هر چند در حال حاضر مهمترين مسئله ما بازي با الاهلي است.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس درباره اينکه شنيده مي‌شود سرمربي الاهلي در تماس با مسئولان کمپ ديناموکيف خواستار آن شده است تا پرسپوليس را از اينجا بيرون کنند، خاطرنشان کرد: به هر حال او اسطوره باشگاه ديناموکيف است. در اين باشگاه هم بازيکن بوده و هم مربيگري کرده است. در مورد اين موضوع هم فکر مي‌کنم منظورش شوخي بوده است نه اينکه گله جدي داشته باشد. به اعتقاد من، بازي جالب و سختي خواهد بود و ما اين افتخار را داريم که در مرحله يک‌چهارم پاياني ليگ قهرمانان آسيا حضور پيدا کنيم.

برانکو درباره اينکه آيا با توجه به عملکرد بازيکنان در تمرينات مانند روزهاي قبل از اردو از خريدهاي جديد راضي بوده يا خير، تصريح کرد: آنها کاملا به انتظارات و اعتماد ما نسبت به خودشان به خوبي جواب دادند. البته به زمان نياز دارند تا با خواسته‌ها و فلسفه کاري و فوتبالي ما عادت کنند ولي با توجه به سابقه، تجربه و کيفيتي که دارند فکر مي‌کنم اين آشنايي زود اتفاق مي‌افتد و کار را در دست مي‌گيرند. شجاع خليل‌زاده، سيامک نعمتي و شايان مصلح کمک‌هاي بزرگي خواهند بود. جوان‌ها را هم آماده خواهيم کرد تا ببينيم آنها در اين فصل خود را به سطح خواسته‌هاي پرسپوليس مي‌رسانند.

وي درباره اينکه در بعضي بازيکنان، به ويژه در نفرات جديد با وجود سابقه‌اي که در ليگ برتر داشته‌اند، آثار فشار تمرينات به طور واضح مشهود است، گفت: طبيعي است که هر مربي فلسفه کاري خاص خودش را دارد. از سوي ديگر شايد بازيکنان هيچ تيمي در ايران به قدر بازيکنان پرسپوليس تحت فشار نيستند. آنها بايد براي يک فصل هر هفته در فرم خوب خود باشند و ما امسال علاوه بر ليگ برتر و جام حذفي، دو حضور در ليگ قهرمانان آسيا داريم و ملي‌پوشان ما هم بايد در جام جهاني حضور پيدا کنند. طبيعي است که ما معيارهاي سختي را براي بازيکنان‌مان قرار مي‌دهيم و آنها به زودي عادت مي‌کنند تا خواسته‌ها را به خوبي برآورده کنند. بسيار خوشحالم که آنها با تعهد و تعصب به خوبي با اين مسئله مواجه شده‌اند.

سرمربي پرسپوليس درباره ارزيابي خود از قرعه‌کشي رقابت‌هاي ليگ برتر اظهار داشت: واقعيت اين است که ما بايد با همه اين تيم‌ها بازي کنيم و حريف ضعيف هم نداريم. نمي‌شود گفت قرعه‌ بد است يا خوب. البته در مقام مقايسه مقطع مياني هر نيم‌فصل سخت‌ترين بخش کار به حساب مي‌آيد. با تمام اين اوصاف مهم است که به خوبي آماده باشيم و در اين صورت ترسي از شرايط نخواهيم داشت. من در صحبت با بازيکنان خودم، اهداف و وظايف آنها و خواسته‌هاي باشگاه و هواداران را کاملا تشريح کرده‌ام. آنها متوجه هستند با چه شرايطي روبه رو هستند. فشار کاري لازم را هم گذاشته‌ايم. اولين رقابت ما سوپرجام است. پس از آن ليگ قهرمانان را داريم و ليگ برتر و جام حذفي هم که جاي خودشان را دارند. اين فشار و اين تمرينات فقط براي کسب يک جام نيست. ما بايد حداکثر افتخار و قهرماني را براي هواداران خودمان به ارمغان بياوريم.

برانکو در پايان گفت: من از وجود چنين هواداراني خوشحال هستم. آنها به معناي واقعي يار دوازدهم ما بوده و هستند. حتي در دو فصل قبل که شرايط خيلي سخت‌تر بود به ما روحيه مي‌دادند. بي‌صبرانه منتظر ديدار مجدد آنها هستيم و مي‌خواهيم باز هم با هم جشن قهرماني بگيريم.


 تاج:
 بهتر بود اسدي را زودتر برکنار مي کردم 

 رئيس فدراسيون فوتبال اعتقاد دارد که بايد زودتر اقدام به برکناري دبير پيشين فدراسيون فوتبال مي کرده است.

مهدي تاج که در برنامه ورزش و مردم حضور يافته بود درباره تيم اميد و اعزام آن به مسابقات مقدماتي زير 23 سال آسيا گفت: تيم هاي ما همه به هم مرتبط هستند و بايد به هم سرويس بدهند. بنابراين بهترين کار اين بود که با نظارت کي روش، که استاد کار در فوتبال پايه است، روند پيش روي تيم هاي نوجوانان، جوانان، اميد و بزرگسالانمان را يکسان کنيم. به همين دليل براي مسابقات زير 23 سال، تيم زير 20 سال را فرستاديم. حتي اگر اين تيم نتيجه نگيرد، اما آينده درخشاني خواهد داشت. ما اين تيم را براي المپيک 2020 نياز داريم. ضمن اينکه تيم ملي بزرگسالان نيز يک بازي تدارکاتي با روسيه دارد و 2 بازي ديگر هم قطعي شده اما خود کي روش آن را اعلام مي کند.وي در خصوص اختلافات کي روش و اسدي و برکناري دبيرکل سابق فدراسيون اظهار داشت: کي روش و اسدي از ابتدا با هم اختلاف داشتند و شايد حتي بهتر بود زودتر از اينها اسدي را از اين سمت برکنار مي کردم. ساکت هم مدير کاربلدي است و فعلا در زمينه سرپرست دبيرکلي فدراسيون فعاليت مي کند. در مجموع مشکل اسدي و کي روش صرفا اختلاف نظر بود وگرنه اسدي الان هم در دادگاه CAS نماينده فدراسيون است و مشاور من هم هست.

رئيس فدراسيون در مورد برنامه هاي آينده فدراسيون بيان کرد: يکي از طرح هاي که براي آينده داريم اين است که کشور را به 9 منطقه کلي تقسيم مي کنيم و هيئت هاي فوتبال بايد تيم داشته باشند و با هم مسابقه بدهند. به اين شکل ما حتي اگر در دورترين شهرستان ها هم استعدادي وجود داشته باشد، آن را رصد مي کنيم و اين براي فوتبال ما فوق العاده خواهد بود. در اين زمينه ما بايد به روال 40 سال پيش برگرديم که چنين ليگ هاي منطقه اي برگزار مي شد.

تاج درباره وضعيت داوران و درآمد آنها تصريح کرد: ما در حال حاضر 9 داور اليت داريم و فوتبال آسيا حتي در زمينه داوري هم زير سايه ايراني ها است. ما با اينکه يکي از کمترين پرداختي هاي آسيا را در زمينه داوري داريم، حدود 17 ميليارد بودجه براي داوران صرف مي کنيم که اين برابر با بودجه چند فدراسيون است و به همين دليل، حتي افزايش چند درصدي بودجه داوري هم کار سختي است و نياز به کمک مالي دارد.

وي درباره ماليات هاي بازيکنان و مربيان که طبق مبلغ قرارداد محاسبه مي شود اظهار داشت: هيچکس در فوتبال ماليات بر قرارداد نمي دهد و فقط ماليات بر درآمد داريم. در حال حاضر ما مطلع شديم که پرسپوليس 107 و استقلال 70 ميليارد تومان ماليات بايد بدهند.

نکته قابل توجه اينجاست که حتي يک سال هم پيش نيامده که تيم هاي ما درآمدي بيش از هزينه شان داشته باشند. اگر کسي فقط يک سال با اين شرايط براي يک باشگاه ايراني پيدا کرد، ما کل ماليات ها را قبول مي کنيم.

اين مشکلات مالياتي ما در حالي است که اتفاقا يکي از بندهاي تذکرات AFC اين است که تيم ها بدهي مالياتي نداشته باشند. الان واقعا مشکلاتي درست شده که راه حل آن از طريق مجلس و صحبت با نمايندگان است. اميدواريم مجلس بايد پا پيش بگذارد و به ما کمک کند. نبايد کاري کنيم که دايره محروميت هاي فوتبالي ما در سطح بين المللي تا جايي وسيع شود که حتي براي جام جهاني هم نگران باشيم.

تاج در خصوص ستاد اعزام به روسيه براي جام جهاني گفت: مهم ترين بخش اين ستاد، مربوط به اعزام مردم و هواداران فوتبال از ايران به روسيه است. روسيه خوشبختانه ويزا براي 5 نفر به بالا نياز ندارد و از لحاظ راه و مسافت هم مشکلات برزيل را ندارد. ما از افراد با تجربه استفاده مي کنيم و مي خواهيم در جام جهاني 2018، بيش از نيمي از ظرفيت ورزشگاه ها را در بازي هاي ايران پر کنيم و حدود 30 هزار هوادار را به روسيه خواهيم برد.

وي در پايان درباره افزايش بودجه فدراسيون خاطرنشان کرد: برنامه کي روش نياز به 5/17 ميليارد تومان بودجه دارد و در تلاش هستيم که اين مبلغ را تهيه کنيم. نياز داريم که دولت به ما کمک کند چرا که اين تيم متعلق به دولت هم هست.


 خبرنامه  

 آزمون:

پيشنهادي از ليورپول، آيندهوون و آژاکس نداشتم

مهاجم تيم ملي فوتبال کشورمان مي‌گويد در اين تابستان پيشنهادي دريافت نکرده است.

سردار آزمون که در ماه‌هاي اخير تيم‌هايي همچون سلتيک، لاتزيو، اسپارتاک مسکو، پي‌اس‌ وي آيندهوون، آژاکس و بشيکتاش وضعيت او را زير نظر داشتند، با روبين کازان قراردادي سه ساله به امضا رساند تا کارش را با اين تيم در ليگ برتر روسيه ادامه دهد.

آزمون 22 ساله پيش از اينکه در سال 2015 به روستوف ملحق شد و در 32 بازي 7 گل براي روبين کازان به ثمر رساند، در گفت‌وگو با سايت «آر- اسپورت» روسيه گفت: از آژاکس، پي‌اس‌وي آيندهوون و ليورپول هيچ پيشنهادي دريافت نکردم. اگر در آينده پيشنهادي دريافت کنم آنها را مورد بررسي قرار خواهم داد حالا مي‌خواهد از ليورپول باشد يا هر تيم ديگري.

مهاجم تيم ملي کشورمان در زمان حضورش در روستوف در 77 بازي براي اين تيم به ميدان رفت و 25 گل به ثمر رساند که مهمترين گل‌هايش را مي‌توان گلزني مقابل تيم‌هاي آژاکس، اتلتيکو مادريد و بايرن مونيخ در ليگ قهرمانان اروپا دانست.

3 گزينه منصوريان براي کنار گذاشتن از استقلال

سرمربي تيم فوتبال استقلال با قطعي شدن حضور رابسون جانواريو در اين تيم نام سه بازيکن را از ليست آبي‌پوشان خارج خواهد کرد.

اين روزها بحث بازگشت رابسون جانواريو به استقلال مطرح است که اگر اين اتفاق بيفتد، عليرضا منصوريان نام سه بازيکن را از فهرست تيمش خارج خواهد کرد.

در اين بين محسن کريمي که به تازگي کتفش را جراحي کرده است، از فهرست استقلال خارج خواهد شد و هراير مگويان هم دومين بازيکني است که استقلال با او قطع همکاري خواهد کرد. يعقوب کريمي نيز سومين گزينه است که اگر رابسون برگردد، استقلال به احتمال فراوان با او قطع همکاري خواهد کرد.

قضاوت فغاني در انتخابي جام جهاني 2018 روسيه

فيفا با ارسال نامه‌اي به فدراسيون فوتبال ايران قضاوت ديدار ژاپن و استراليا در انتخابي جام جهاني 2018 روسيه را به داوران ايراني ابلاغ کرد.

به گزارش آفرينش و به نقل از سايت رسمي فدراسيون فوتبال، ديدار بين تيم‌هاي ملي فوتبال ژاپن و استراليا از سري رقابت‌هاي انتخابي نهايي جام جهاني 2018 روسيه، نهم شهريورماه در شهر سايتاما ژاپن در حالي برگزار مي‌شود که عليرضا فغاني به عنوان داور وسط و رضا سخندان، کمک داور اول و محمدرضا منصوري کمک داور دوم قضاوت اين بازي را به‌عهده دارند. موعود بنيادي‌فر نيز به عنوان داور چهارم انتخاب شده است.

ناظر داوري از قطر و نماينده کنفدراسيون فوتبال آسيا از کشور قطر است.

کنعاني‌زادگان:

مي‌خواهم اتفاقات فصل گذشته را جبران کنم

مدافع جديد تيم فوتبال سايپا مي‌خواهد از اين تيم به ترکيب ثابت تيم ملي برسد.

محمد کنعاني‌زادگان در گفت‌وگو با تسنيم، در مورد پيوستن به سايپا گفت: من چند پيشنهاد داشتم، اما بايد يک تصميم خوب مي‌گرفتم. به‌هر حال فصل گذشته بابت برخي اتفاقات ضرر کردم و بايد براي فصل جديد يک تصميم خوب مي‌گرفتم. بعد از بررسي شرايط و پيشنهادها در نهايت سايپا را انتخاب کردم، چون باشگاه سايپا نظم خاصي دارد و من هم دوست داشتم در فضايي کار کنم که آرامش داشته باشم. از طرفي حضور علي دايي هم مهم‌ترين موضوعي بود که سايپا را انتخاب کردم.

وي ادامه داد: من قبلاً هم در پرسپوليس سابقه کار کردن با علي دايي را داشتم و بازي کردن زير نظر اين مربي يک افتخار بزرگ است. من براي فصل جديد انگيزه زيادي دارم تا بتوانم فصل گذشته را جبران کنم و حتي در صحبت‌هايي که با دايي انجام دادم به اين موضوع اشاره کردم که براي من مسائل مالي در اولويت نيست و مي‌خواهم به سايپا کمک کنم. اميدوارم که فصل خوبي را زير نظر دايي پشت‌سر بگذارم.

مدافع جديد تيم فوتبال سايپا ستصريح کرد: امسال سال بسيار مهمي محسوب مي‌شود که به جام جهاني ختم خواهد شد. هدف من هم اين است که با تيم ملي به جام جهاني برسم و البته مهم‌ترين هدفم در فصل جاري اين است که بتوانم بهترين عملکرد را در باشگاهم داشته باشم تا در تيم ملي هم فيکس بازي کنم. دوست دارم اين اتفاق برايم رخ دهد و اميدوارم به هدفم برسم.

ميثاقيان:

به سقوط فکر نمي‌کنيم

سرمربي تيم فوتبال سياه‌جامگان گفت: در ليگ هفدهم به دنبال جبران نتايج دو فصل گذشته‌ايم و اصلا به سقوط فکر نمي‌کنيم.

اکبر ميثاقيان در گفت‌وگو با ايسنا، درباره شرايط تيم سياه‌جامگان اظهار کرد: خوشبختانه در اردوي ترکيه شرايط خوبي را سپري کرديم و توانستيم سه بازي تدارکاتي برگزار کنيم. خوشبختانه کمپي که در ترکيه در آن حضور داشتيم، شرايط لازم براي يک اردوي تدارکاتي را داشت و اميدوارم نتيجه اين اردو را در مسابقات ليگ ببينيم. بعد از پايان اردوي ترکيه، اردوي چندروزه در تهران داشتيم و سه بازي تدارکاتي هم مقابل پيکان، نفت مسجدسليمان و ماشين‌سازي تبريز در اين اردو برگزار کرديم.

ميثاقيان تصريح کرد: بازيکنان جواني در اين فصل از رقابت‌ها به ميدان خواهيم‌ فرستاد و خوشحالم که توانستم بازيکنان مشهدي را با توجه به تعصبي که به شهر مشهد دارم، به تيم اضافه کنم.

او درباره بازي هفته اول تيمش برابر ذوب‌آهن، عنوان کرد: ذوب آهن اصفهان، يکي از بهترين تيم‌هاي ايران است و بازيکنان جوان و دونده‌اي در اختيار دارد. اميدوارم بتوانيم با دست پر از بازي نخست بيرون آييم.

سرمربي تيم فوتبال سياه‌جامگان درباره شرايط تيمش در اين فصل گفت: بايد تمام کم‌ و کاستي‌هايي را که در دو فصل اخير اتفاق افتاده جبران کنيم و نگذاريم اين اتفاقات تکرار شود. اميدوارم ديگر حاشيه‌اي نداشته‌باشيم و بتوانيم رتبه خوبي را در جدول رده‌بندي کسب کنيم. شک ندارم هرگز به سقوط فکر نخواهيم‌ کرد.


 خبـــرنامه 

 فريبا:

جباري مصدوم نيست

مديرفني تيم فوتبال استقلال گفت: جباري مصدوم نيست، از نظر بدني شرايط خوبي دارد و کادرفني در مواقع لزوم از او استفاده خواهد کرد.

بهتاش فريبا در گفت‌وگو با ميزان، درباره آخرين وضعيت اردوي آماده‌سازي تيم فوتبال استقلال در اردوي ايروان گفت: بعد از بازي تدارکاتي که با پارس جنوبي داشتيم و منجر به برد تيم ما شد، شرايط تيم اميدوارکننده شده و مطمئن باشيد براي دربي آلمان شرايط بهتر هم مي‌شود.

وي درباره اينکه آيا بالاخره دربي آلمان برگزار خواهد شد يا نه، تصريح کرد: به ما گفته‌اند دربي آلمان برگزار مي‌شود و اگر اين اتفاق بيفتد فکر مي‌کنم بازي خوبي بشود و پيش از شروع فصل براي هر دو تيم مفيد باشد.

مديرفني تيم فوتبال استقلال درباره بازي تدارکاتي اين تيم مقابل آرارات ايروان هم عنوان کرد: ما سال گذشته هم با تيم آرارات ايروان بازي کرده‌ايم. اين تيم يکي از تيم‌هاي مطرح ليگ ارمنستان است و کادرفني تشخيص داد با اين تيم بازي کند.

فريبا درباره اينکه آيا استقلال با تعداد زياد هافبک‌هايي که دارد در اين فصل با مشکل مواجه نمي‌شود، تاکيد کرد: در دوسال گذشته استقلال هميشه از کمبود داشتن هافبک رنج برده که اين موضوع باعث شد با تدبي کادرفني هافبک‌هاي خوبي را جذب کنيم.

وي درباره اخرين وضعيت آمادگي جباروف هم تصريح کرد: جباروف شرايط خيلي خوبي دارد و فکر نمي‌کرديم از نظر بدني اينقدر آماده باشد. او يک بازيکن حرفه‌اي است و وقتي مسابقات تمام شد، به طور اختصاصي تمرين مي‌کرد و فکر مي‌کنم قبل از شروع ليگ به 80 درصد از امادگي بدني ايده‌ال خود برسد.

مديرفني تيم فوتبال استقلال درباره مصدوميت جباري هم تاکيد کرد: جباري مصدوم نيست او در حال حاضر در تمرينات تيم شرکت مي‌کند و از نظر بدني شرايط خوبي دارد ضمن اينکه در يک بازي کادرفني از او استفاده کرد. قطعا کادر فني در مواقع لزوم از اين بازيکن استفاده خواهد کرد.

وي درباره بازي اين تيم مقابل صنعت نفت در هفته نخست ليگ برتر هم تاکيد کرد: گرماي هواي زياد آبادان کار ما را مقابل صنعت نفت سخت مي‌کند.

فتاحي:

درخواست پرسپوليس براي تغيير تاريخ سوپرجام بررسي مي شود

مسئول کميته مسابقات سازمان ليگ گفت که درخواست باشگاه پرسپوليس براي تغيير زمان سوپرجام بررسي خواهد شد.

سعيد فتاحي درباره اينکه علي اکبر طاهري سرپرست باشگاه پرسپوليس اعلام کرده درخواست کتبي براي تغيير زمان سوپر جام را نداده‌اند، اما صحبت‌هاي شفاهي انجام شده است، گفت: بله، پرسپوليسي‌ها شفاهي صحبت‌ کرده‌اند، اما بايد به صورت کتبي درخواست خودشان را بدهند.

وي در مورد اينکه سازمان ليگ موافق تغيير زمان دربي براي تاريخ 28 تيرماه است يا نه، گفت: پرسپوليس ابتدا بايد درخواست دهد تا مورد بررسي قرار بگيرد. به زودي تکليف زمان سوپر جام مشخص خواهد شد.

پيشنهاد 45 ميليون يورويي يوونتوس براي خريد ماتيچ

بانوي پير براي خريد هافبک دفاعي صرب آبي‌پوشان لندن با شياطين سرخ وارد رقابت شد.

باشگاه يوونتوس براي خريد نمانيا ماتيچ، هافبک صرب تيم فوتبال چلسي به آبي‌پوشان لندن 45 ميليون يورو پيشنهاد داده است.

ماتيچ ماه آينده 29 ساله مي‌شود و ظاهراً او همراه با ديگر بازيکنان آنتونيو کونته به اردوي تابستاني نرفته است که اين احتمال جدا شدن وي از چلسي را تقويت کرده است.ژوزه مورينيو، سرمربي منچستريونايتد به تمايلش براي خريد شاگرد قديمي‌اش اعتراف کرده اما احتمال فروش او به من‌يونايتد ضعيف به نظر مي‌رسد چرا که قطعاً مدافع عنوان قهرماني ليگ برتر ترجيح مي‌دهد، رقيب مستقيمش را تقويت نکند.در همين رابطه شبکه اسکاي اسپورت ايتاليا اعلام کرده است که يوونتوس هم مشتري ماتيچ شده است. در واقع چلسي قصد داشت با قراردادي به ارزش 70 ميليون يورو، ماتيچ را با الکس ساندرو، دفاع چپ برزيلي يوونتوس معاوضه کند که پيشنهادش رد شد اما بانوي پير همچنان خواهان جذب ماتيچ است.

اين رقم اوليه‌اي است که چلسي براي فروش ماتيچ تعيين کرده اما منابع خبري نزديک به باشگاه يوونتوس نوشته‌اند که بانوي پير مطمئن است مي‌تواند طرف انگليسي را براي پايين آوردن قيمت بازيکنش متقاعد کند.

ماتيچ فصل گذشته در 40 بازي رسمي‌اش براي چلسي 2 گل زد و 9 پاس گل داد.

واکر، گران‌ترين بازيکن انگليسي

دفاع راست تاتنهام با قراردادي به آبي‌پوشان شهر منچسترسيتي پيوسته است که او را به گران‌ترين بازيکن دنيا در پست خودش و گران‌ترين بازيکن انگليسي تاريخ تبديل مي‌کند.

باشگاه منچسترسيتي با خريد کايل واکر دفاع راست انگليسي تاتنهام يک رکورد جديد را در تاريخ نقل و انتقالات فوتبال به ثبت رساند.

آبي‌پوشان شهر منچستر بعد از ناکامي در جذب دني آلوز از يوونتوس به سراغ گزينه دوم‌شان رفتند و حالا گفته مي‌شود که او با قراردادي 45 ميليون پوندي که 5 ميليون ديگر به عنوان پاداش در آن در نظر گرفته شده است کيل واکر را از سفيدپوشان لندن خريده‌اند.

اين رقم اگرچه با رقم قراردادي که چلسي سال 2014 داويد لوئيز را به پاري‌سن‌ژرمن فروخت برابر است اما واکر را به گران‌قيمت‌ترين مدافعي که تا کنون يک تيم انگليسي خريده است تبديل مي‌کند.

پيش از اين جان استونز که تابستان سال گذشته با قراردادي 47.5 ميليون پوند از اورتون به منچسترسيتي پيوست، گران‌ترين مدافع تاريخ ليگ برتر بود.علاوه براين رقمي که سيتي براي خريد واکر 27 ساله مي‌پردازد او را به گران‌ترين بازيکن انگليسي تاريخ فوتبال تبديل مي‌کند. قبلا اين رکورد به نام رحيم استرلينگي ثبت شده بود که سال 2015 از ليورپول به منچسترسيتي رفت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
گزارش
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته